er Beukelpop 82 gaat niet door RDE de 4 in 1 krant Honda ontkent dreigement luiting Gent f »v^-: Deel akkerbouw snakt naar regen Van Himschoot mag voorterrein niet gebruiken DE RATTENVANGER VAN SLUISKIL DESTEM ("oor werkloze jongeren in O.Z.-Vlaanderen DESTEM En de boer hij oogstte voort DINSDAG 3 AUGUSTUS 1982 rr ft el gevraagd om maatregelen m f-- i.i%H Organiseren goed festival te duur Raad van State beslist Duitsers °pgepakt na gewapende beroving Man drie maal achtereen gearresteerd nullumMilium,,. tbalverenigin. t de eredivisie amse club uit e het voortbe- ers even opzij denstein'. Capaciteit: ran Daeie 8-1961, Aad Leen- n de'Padt. 19-03-1958. Eddy Ridderhof, 18- )9-04-1949, Carlo van aan, 14-09-1959, Carlo met twee spelers. l Boer (KV Mechelen) wehand (ADO), Rim nco Boere (Roda JC). tour, toch weer op 1'. tooit gedaan wor- 'ij op de spelers- chijnen is het al- >m iets aan te bie- llllllilllllllllltliillllllll P "DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 1 Steltkluut oppert plan vrij williger sprojecten Van een onzer verslaggevers 1ULST - Voor werkloze jongeren die vrij wil- gerswerk willen verrichten ligt in de zorg oor de natuur en de monumenten een onme- slijk terrein braak. Dat althans kan men con cluderen uit een lijst van naar liefst 31 projecten die ;olgens vogelwacht De iteltkluut in oost-Zeeuwsch ilaanderen op nijvere vrij- willigershanden wachten. Je vogelwacht speelt daar- nee in op het zogenaamde meensehapstakenplan van vorige CRM-minister Van der Louw. De projecten lariëren van herstel van de ileistochene groeve te (ieuw Namen tot het oprui- len van zwerfvuil, het on- Jerhoud van natuur- en mdbouwgebieden, hulp aan le schapenhouderij in Saef- inghe en renovatie van his- orische bouwsels, drinkput- en, grenspalen enz. Of ook maar één van die rojecten uitgevoerd kan den hangt af van de ost-zeeuwsvlaamse ge- leentebesturen. Zij immers :ijn de eerstaangewezenen lie ervoor kunnen zorgen lat de werkzaamheden ter land genomen kunnen wor- :n zonder dat uitkeringen i) gevaar komen. )een raad Reden waarom de vogel- acht de lijst naar de ge- leenten heeft toegestuurd. Jaar weet men echter nog niet goed raad met de zaak, zo bleek gisteren uit de woorden van de gemeente lijke woordvoerders. De ge meente Hulst blijkt aan rea geren op het gemeenschap stakenplan nog niet toe. Men bleek er in ieder geval nog geen afgeronde plannen te kunnen presenteren. In Hontenisse heeft men het lijstje voorlopig voor kennisgeving aangenomen. Wel heeft deze gemeente in middels twee eigen plannen als vrijwilligersprojecten bij het ministerie aangemeld. Het eerste, onderhoud van fietspaden, is al afgewezen. Het tweede plan, renovatie van een bos achter het ge meentehuis, bevindt zich nog in de ambtelijke molens. In Axel en Sas van Gent is men aan de materie ook nog niet toe. beide gemeenten hebben inmiddels wel een gezamenlijke commissie in het leven geroepen die aan het bekijken is of evenals in Hulst en Hontenisse sociaal- culturele activiteiten voor werklozen op touw gezet kunnen worden. In deze commissie zullen wellicht ook de mogelijkheden van het gemeenschapstakenplan aan de orde komen. In Terneuzen tenslotte was wegens de vakanties niemand voor een reactie bereikbaar. CENT - Een woordvoerder ïan het Honda Distributie- 'tntrum heeft gisteren for meel ontkend dat men dreigt 'e vestiging in de haven van Cent op te heffen. In onze krant van gisteren Wldden wij dat Honda eigde uit Gent weg te hekken als de Belgische re- ïwing niet onmiddellijk met 'miljoen Belgische franks 'er de brug zou komen om e beveiligingsmaatregelen Jn de sluis te Terneuzen te Jetalen. Bij Honda werd gis teren gezegd dat er nooit van dergelijk dreigement 'Prake is geweest. Wel heeft men aangedron- ra bij de ministeries van inbare Werken en Ver- kantoren Jerneuzen, Hulst en Goes, "'essen en telefoonnum- e'sop pagina 2. Redactie neuzen: Rein van der e™ (editie-chef), Jan Jan- fMPlv. chef), Frank Dey, he Schipper, Cor de (foto), Ton Koomen ™t). Hulst: Henk Postma, ;9ene Verstraeten. Goes: J van Berkel, Ans van ch, Co Meertens. |ervicepunten Boekh. Passage, Pas- 2e13, 01155-1208. Kloos- rande: mevr. Neve, W. ■anderstr. 4, 01148-2250. ^ertentie-expl. JPecteur Zeeland: C. Me- Phvé 01150-95839. ■aull Joer keerswezen te Brussel om de nodige maatregelen te tref fen, zodat de moeilijke auto schepen door de sluis zouden kunnen. Deze mogen straks niet meer passeren van Rijkswaterstaat uit angst dat zij de zuidelijke brugklep voor een derde keer zouden stukvaren. Deze wordt, zoals reeds gemeld, op 11 augustus geplaatst, wat echter niet betekent dat het landverkeer er onmid dellijk gebruik van zal kun nen maken. Dat zal nog en kele weken duren omdat een en ander nog op de juiste manier gemonteerd moet worden. De woordvoerder van Honda, directielid Dubois, zei dat maandagmorgen een delegatie van de vakbonden bij hem was geweest om na te gaan welke actiemiddelen er ter beschikking zijn. Als de gevaarlijke autoschepen niet meer door de sluis mo gen, dan worden in Gent on geveer 600 arbeiders direct of indirect met werkloosheid bedreigd. Bij Honda werken 350 man, maar er zijn ook nog havenarbeiders bij be trokken. Vermoedelijk krijgen de zaken echter een oplossing omdat het sleepvaartbedrijf Muller de beveilingscon- structies al aan het maken is en waarschijnlijk de kosten zal kunnen verhalen op de schepen die er gebruik van maken. Althans, wanneer de Belgische ministeries van Openbare Werken of Ver keerswezen volharden in hun houding en geen geld ter beschikking willen stellen. Muller verklaarde maandag in elk geval klaar te zijn met de nodige constructies tegen 22 of 23 augustus. M- - 1 V, I. AUGUSTUS is van oudsher de oogstmaand en terwijl zowat heel Neder land met vakantie lijkt te zijn, hebben de boeren het drukker dan ooit. On ze fotograaf Wim Kooyman zag gisteren dat de gewassen niet overal met groot materieel worden binnengehaald. Bij Koewacht kreeg hij boer Van Damme in het visier die zijn rogge-akker nog met de oude getrouwe hand zeis te lijf gaat. „Met de dorsmachine gaat alles kapot en zo houd ik mooie lange stelen. Die heb ik voor het afdekken nodig" legde hij uit. GOES - Dank zij het aan houdende warme zomer weer gaat overal in het zuidwestelijke akker bouwgebied het oogsten van zomergerst en winter tarwe van een leien dakje. Wat de wintertarwe be treft is het werk feitelijk al zo goed als achter de rug. Ook de graszaden zijn reeds gedorst. Verwacht mag worden dat de zomer gerst goede prijzen zal op brengen. Dat kan op dit ogenblik nog niet gezegd worden van de wintertar we doordat het produkt als gevolg van de lange droog te te vlug gerijpt is. Aan de andere kant kan het mee-' vallen omdat schimmel ziekten door diezelfde droogte vrijwel zijn uitge bleven. Waar het aan de ene kant in de graansector voorspoedig gaat zijn de gevolgen van de de lang durige en droge zomer voor een andere deel van de akkerbouw voor de landbouwers minder op wekkend. De telers van aardappelen, uien en sui kerbieten met name snak ken al geruime tijd naar regen. Hun gewassen worden zoals in de landbouw wordt gezegd „al door de zon geoogst" en dat is na tuurlijk niet de bedoeling. Wanneer de droogte aan houdt zal de kilogramop brengst van aardappelen, uien en suikerbieten zon der twijfel lager uitvallen dan bij een „normale" zo mer met af en toe een fikse regenbui het geval is. Van een onzer verslaggevers BIERVLIET - De Zeeuwse popliefhebbers zullen dit jaar het traditionele Beukelpopfestival moeten mis sen. De stichting Muziek Acitiviteiten Biervliet (MAB) ziet financieel maar ook organisatorisch geen moge lij kheden een programma te brengen dat hetzelfde ni veau haalt van de vorige evenementen. Het festival wordt nu opgeschoven naar 1983. Een van de belangrijkst oorzaken is dat het con tracteren van de groepen een stuk duurder is gewor den. „Vooral de materiaalkosten zijn enorm geste gen", zo lichtte woordvoerder Ruud Lecluyze het be sluit van de stichting toe. „We willen het huidige ni veau van de groepen handhaven. Gebleken is dat het publiek dit enorm op prijs stelt. Als we dit jaar Beu kelpop zouden houden dan gaat dit ten koste van de kwaliteit en dat willen we voorkomen". MAB grijpt de 'gedwongen' rustperiode aan om de bezem door de organisatie te halen. „We zijn al vijf jaar op hetzelfde patroon bezig. Misschien moeten be paalde dingen anders. We hebben nu de tijd om de zaak te reorganiseren". Wel staan voor dit seizoen enkele losse concerten op het programma. Eerder al haalde MAB de Time Ban dits en Willem Vermandere naar Biervliet. In oktober wil MAB weer een band laten spelen. Met deze losse concerten moet de clubkas van MAB gespekt worden. Om het budget voor 1983 op peil te krijgen wordt in september gestart met een steunkaartactie. In het zelfde kader volgt een actie 'Vrienden van Beukelpop'. MAB is volgend jaar ook present op de Geuzenfees ten. Biervliet heeft dan precies 800 jaar stadsrechten. „Wat we precies gaan doen is nog niet bekend. Daar over gaan we eerst om de tafel zitten met het Geuzen- comité. De bedoeling is iets te doen op theater- en mu ziek gebied. Dit hoeft niet per se een popfestival te zijn. Wel behouden we onze eigen identiteit", aldus Lecluyze. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - R. van Him schoot uit Westdorpe heeft zijn juridische strijd tegen het college van B en W van Sas van Gent verloren: hij heeft geen recht nog kratten op te slaan vooraan zijn be drijfsterrein aan de Spoor weg. Van Himschoot, die achter op het gebied een loods heeft staan voor zijn zaak in le vensmiddelen en frisdran ken, gebruikte ook het ge bied vooraan de Spoorweg om kratten op te slaan. Het college van B en W wilde dat niet langer en dreigde de po litie de kratten de laten weg halen. Een poging om bij de Raad van State gelijk te krijgen mislukte Van Himschoot. De opslag op het voor-terrein was een tijdelijke zaak, het gebied heeft een agrarische bestemming; de gemeente mag nu aan de bestaande si tuatie een eind aan maken, aldus de Raad van State. De gemeente Sas van Gent heeft echter niet moeten op treden. Van Himschoot koos eieren voor zijn geld en heeft enige tijd geleden alweerhet opslagterrein ontruimd. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - Terug van vakantie, maar nog niet naar school. Jeugdvakantieac- tiviteiten zoals die in tal van Zeeuwse stadjes en dorpen plaatsvinden zorgen dan voor speels vermaak. In Sluiskil moest gisteren „de rattenvanger van Ha- melen" eraan te pas komen om zeker honderd kinderen achter zich aan naar 't Gildehuis te lokken. Daar speelt in Sluiskil het vakantievertier zich deze week af. Ook in Hulst en Hontenisse begonnen gisteren speelweken. Zie voor een overzicht van de activiteiten pagina 3 van dit katern llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllilllllll RENESSE - Twee Duitsers R.U. (25) en P.T. (18) beiden uit Dusseldorf zijn door de politie aangehouden. Zij worden ervan verdacht De Renessenaar R. onder be dreiging met een vuurwapen te hebben bestolen van zijn portemonnee. Aan de hand van een vrij duidelijk signale ment konden de twee Duitsers vrij snel worden opgespoord. Zij bekenden de diefstal en werden daarop ingesloten. Van onze correspondent VLISSINGEN - De gemeente politie van Vlissingen heeft afgelopen weekeinde tot drie maal toe F.S. (32) uit die plaats gearresteerd. Hij wordt van even zovele diefstallen ver dacht. In een warenhuis te Vlissin gen werd hij betrapt toen hij voor 1600 gulden aan radio apparatuur zonder betalen wilde meenemen. In een foto zaak bood hij een lens te koop aan voor 830 gulden. Het per soneel zag aan het serienum mer dat de lens in mei uit de zelfde zaak was gestolen. Hij werd voor verhoor meegeno men en later weer vrijgelaten. De derde diefstal betrof benzine die hij op het parkeer terrein van het Bethesda St. Jozefziekenhuis uit een gepar keerde auto wilde overhevelen naar zijn eigen auto.

de Stem | 1982 | | pagina 7