vanHaustj Ik streef naar amateurtop" Nationale raitertop springt tegen België in Serooskerke Amateurbestuur van KNVB wil geld van NOS voor twee miljoen wegblijvers bet Melkhuisje smacht naar een nieuwe winnaar LEZERSTOUR Stratenloop Domburg unior Eric Vereecken PAGINA SPORT 2 bljDAG 16 JUL11982 DERTEM-SOO^" PAGINA SPORT 3 FC Utrecht naar Limburg of Groningen Van Heugten samen met Van Vliet Mundiespana blijft nog narommelen oede klasseringen voor an der Kelen en Beyer T14 ie verslaat Balazs Taroczy? LVEBSUM - Piet van Eysden, toernooimanager de Open Nederlandse Tenniskampioenschappen jjwel "Het Melkhuisje", vindt Balazs Taroczy "een [èrdonid aardige kerel". Desondanks hoopt Van Eys- ndat de Hongaar, die het Hilversumse toernooi, dat lag weer van start gaat tot nu toe vijf maal op tiii naam schreef, al in de eerste ronde tegen een ne- yaag aanloopt. "Het wordt nou onderhand wel eens j dat we een andere winnaar krijgen", aldus Van Ifgden gisteren tijdens de persconferentie in de "Hil- [ersumse lawn and tennis Club", "want zes keer, dat L toch wel écht te gek worden. uur ilgemeen klassement van Ue i wat de winnaar van de betreft allemaal op Bernard geen punten. Jac Dekkers uit - - tipte echter wel op Sean Kelly «r spelers die Taroczy de ie 24ste naar de tweede plaats ias 'iuimen- Het lijkt erop sn ernstige bedreiging voor de rre Albrecht. K. Snepvangers wr 8es'aa6d zÜn- Het re- elly en staat nu met zestien ilaats met E. de Blok uit Axel, en J. Hoosemans uit Breda. r qua tijdsduur over de helft algemeen klassement van De en. De jacht op de fraaie eind elij ks aantal inzendingen, pas veroverde Dick Gommers uit f punten voor het algemeen ■vens de vierde dagprijs (een ue tijdsvoorspelling. n gisteren trouwens op Hi- kaarten kwam de naam van n Pau na 6 uur, 55 minuten en verdeding van de dagprijzen pornikstraat 6, Breda, Kelly Smulderstraat 16, Klooster- Willem Alexanderlaan 18, Ze- Brigidastraat 7, Bavel, Kelly ilaan 294, Oudenbosch, Kelly itaf allerlei telefoontjes met het eventuele dopinggebruik tappe en de beslissing van de n als winnaar van die tiende rd daarna als winnaar aange- em heeft besloten bij diskwa- itslag, toch die uitslag te blij- nstantie als officieel bekend zijn in het eindklassement De eerste prijs bestaat uit 199 gulden, de tweede prijs is >69 gulden, de derde prijs een ;r waarde van 479 gulden, de trekkerstent ter waarde van twee-persoons rugzaktent ter esde tot en met de tiende prijs ran 17,50 gulden, n de Tour de France de mees- isement scoorde, krijgt dus de digen geldt de winnende tijd sende factor. k nog besloten een extra prijs ieelnemer, die over de gehele in een winnaar het dichtst be- ge ter waarde van 99 gulden, g van de vijftiende etappe op in het verdere verloop van de uurt van een eindtijd, dan is PUNTTEN I KLASSEMENT iltaat is uiteindelijk dat iroczy op de plaatsingslijst j de vierde plaats terecht is ■komen. Hij wordt vooraf rgaan door de Amerikaan in Teacher, de Brit Bus- Mottram en de Tsjech tmas Smid. Men stuurt dus in op een finale Teacher- lottram. Als die finale er tmt zal Teacher wellicht og wel eens terugdenken iade tweede ronde van het jlterdamse Ahoy-toernooi voorjaar, waarin de fleg- atieke Brit hem de baas De als eerste geplaatste eacher is 1.90 lang en weegt lim 80 kilo. Hij speelt dan ik voornamelijk op zijn at- itisch vermogen. Op 28-ja- je leeftijd draait de in San wonende Californiër meer dan tien jaar mee in ït internationale tenniscir- Vorig jaar bereikte hij 16e plaats op de wereld- inglijst, ondermeer via een emooizege in Columbus, inner-up (verliezend fina- in San Fransisco en hal tfinale plaatsen in Las Ve is en Queens (het voorspel ra Wimbledon). De beste restatie in zijn carrière is ij steeds het veroveren van Open Australische titel in 80 in Melbourne, nog maar 1. Kelly 269 2. Anderson 142 3. Raai 121 4 Villemiane 120 5. Mutter 97 6. E Planckaert 93 9. Knetemann 58 Jongerenklassement 1 Anderson 52.51,22 2. Madiol op 9,31 3. Andersen op 11,00 4. Poisson op 18,28 S. Veldscholten op 18.46 6. Versluys op 22,19 7. Wilnands op 22,20 LE TOUQUET (ANP) - Het jeugdteam van de Sovjet- Unie heeft de Annie Sois- bault-beker gewonnen. In de finale van het ten nistoernooi voor damesjeugd (tot 21 jaar) versloegen de Sovjet-speelsters de Britse tegenstandsters met 3-0. pe organisatie van Het [eikhuisje heeft bij het be- van de spelersvakbond gesmeekt om een of in die opzet min of net hersteld van een gebro ken enkel. Het verhaal Mottram mag onderhand bekend worden verondersteld. De in Wim bledon geboren Brit speelt al jaren onder zijn eigenlijke kunnen. Dat kom alleen maar omdat hij de pest aan reizen heeft en het liefst iedere dag van de rest van zijn leven in zijn geliefde Al bion zou willen blijven. Bus ter, enkele jaren geleden in opspraak vanwege zijn uit gesproken sympathiën voor het fascistische nationale front, heeft nu de scherpe kantjes van zijn persoonlijke ideologie afgeslepen. Hij wil wél de politiek in, maar dan als "een gematigde conser vatief". Verder wil hij het zakenleven in om pogingen te ondernemen om iedere grasspriet van Wimbledon te verwijderen. "Tennissen doe je op grevel of op kunsttof, maar niet op gras", aldus Mottram. Teacher, Mottram, Smid, Taroczy en de als vijfde ge plaatste Zwitser Günthardt kunnen dan min of meer als echte toppers worden be schouwd, maar daar houdt het dan ook mee op. Vergele ken met de twee Grand Prix-toernooien in Wash ington en Kitzbühl die ook maandag van start gaan, is het deelnemersveld ma gertjes te noemen. Het ver schil zit hem uiteraard, zoals bij letterlijk alles in de ten niswereld, in de duiten. Het Melkhuisje is gedoteerd met "slechts" 75.000 dollar aan prijzengeld, terwijl Kitbühl en Columbia voor respectie- ZEIST - Het amateurbestuur van de KNVB is van oordeel, dat het radioprogramma Langs de Lijn een niet gering aantal mensen ervan weerhoudt om op zondagmiddag amateurvoet balwedstrijden te bezoeken. Aan de hand van een door het Bureau Interview BV samenge steld rapport, wordt becijferd, dat per seizoen twee miljoen potentiele bezoekers van ama teurvoetbalwedstrijden thuis blijven in verband met door de Nederlandse Omroep Stichting (NOS) uitgezonden wedstrijdverslagen van onder meer het betaald voetbal. Los van de onderhande lingen van het sectiebestuur betaald voetbal claimt het amateurbestuur eveneens het recht om voor een NOS- vergoeding in aanmerking te komen. De gerechtelijke uit spraak, dat de verslagen van langs de lijn geen vrije nieuwsgaring zijn, komt het amateurbestuur van de KNVB daarbij uitstekend van pas. Alvorens het rap port van het bureau inter- Balasz Taroczy, de "Borg" van Hilversum.... veil] k 100.000 en 200.000 dol lar op de ATP-agenda staan. En broodtennissers gaan daarheen waar de kassa het luidste rinkelt, en niet waar het zo gezellig is, ook al be weren ze dat altijd op de verplichte persconferenties. Met de Nederlandse in breng is het dit jaar weer droevig gesteld. Oorzaak is naast het lage peil van het Nederlandse toptennis ook het op dit moment draaiende Sattelietcircuit waaraan veel vaderlandse toppers deelnemen. In tegenstelling tot het verleden mogen die spelers dit jaar die toernooi- enreeks niet onderbreken. Waarschijnlijk zullen alleen de Nederlanders Wilborts, Don en de gebroeders Pan man proberen om via het kwalificatietoernooi, mor gen en zondag, het hoofd toernooi binnen te komen. Van Eysden heeft alleen de Tsjech Jan Kodes een z.g. "wild card" voor het hoofd toernooi gegeven. De andere wild cards worden verdeeld onder spelers die in het kwa lificatie toernooi bij de eer ste acht komen. De deelnemerslijst ziet er in volgorde van sterkte tot nu als volgt uit: Teacher (Vst), Mottram (Gbr), Smid (Tsj), Taroczy (Hon), Günthardt (Zwi), Maurer (Wdl), Garcia (Spa), Lopes Maso (Spa), Nastase (Roe), Pinner (Wdl), Geh- ring (Wdl), Potier (Fra), Ismail (Zim), Castellan (Col), Edwards (Aus), Derlin (Nwz), Hjertquist (Zwe), Dupasquier (Zwi), Letcher (Aus), Whitecross (Eng), Stadler (Zwi), Smith (Eng), Sundström (Zwe) en Kodes (Tsj). De lijst wordt nog aangevuld met acht spelers, voornamelijk komend uit het dit weekeinde te houden kwa lificatietoernooi. van onze sportredactie UTRECHT - FC Utrecht zal zijn thuiswedstrijd voor de eerste ronde van het UEFA- bekertoernooi tegen FC Por to spelen in Groningen, Maastricht of Kerkrade. „Dat zijn de drie plaatsen die in aanmerking komen", zegt administrateur Hessel- berth. Als gevolg van een door de UEFA opgelegde straf moet FC Utrecht de eerste thuis wedstrijd op het internatio nale podium tenmiste 150 ki lometer buiten de Domstad afwerken. „Wij wilden ons niet van te voren op een van de drie stadions vastleggen", zei Hesselberth. „Hadden we een Belgische tegenstander getroffen, dan zouden we de voorkeur geven aan Maas tricht of Kerkrade. Bij een Duitse tegenstander was wellicht Groningen finan cieel aantrekkelijker ge weest". Deze overwegingen spelen niet nu FC Utrecht een Por tugese opponent heeft geloot. Hesselberth verwacht dat de beslissing over de spelplaats binnen een week genomen wordt. view gereed kwam, vond al een eerste oriënterend ge sprek plaats met de NOS. Overeengekomen is thans om een tweede gesprek te voeren met de omroepstich- ting. Het bestuur amateur voetbal is van mening, dat het rapport onomstotelijk heeft aangetoond, dat in re latie tot het totale amateur- gebeuren sprake is van een forse inkomstenderving. Het bureau interview (van Mau rice de Hond) enqueteerde aan de hand van een vijftal wedstrijddagen van het be taald voetbal vijf keer ruim vijfhonderd mensen. Vastgesteld kon worden, dat een niet interessant wedstrijdprogramma van het betaald voetbal tot een luisterdichthed leidde van tien procent. Zestien procent van de geïnterviewden gaf op geluisterd te hebben op de dag, dat competietopper Ajax-PSV plaatsvond. Een gemiddeld percentage van 0,8 procent antwoordde, dat men een met naam genoem- hebben bezocht, indien Langs de Lijn geen uitzen ding zou hebben gehad die dag. Volgens het bureau In terview BV staat 0,8 procent gelijk aan 90.000 toeschou wers hetgeen, aldus het be stuur amateurvoetbal van de KNVB, over 22 wedstrijd dagen genomen leidt tot bij na twee miljoen. van onze sportredactie DEN HAAG - Wereldkam pioen zijspan motorcross 1981 Ton van Heugten zal op de resterende Grand Prix van dit jaar uitkomen met bakkenist Jaap van Vliet. Zijn passagier Frits Kig- gen, met wie hij vorig jaar de wereldtitel veroverde, is door blessures voor de rest van het seizoen uitgescha keld. Kiggen heeft door een bedrijfsongeval een blessure aan zijn duim opgelopen. Hij zal het team echter wel naar alle wedstrijden vergezellen, de amateurwedstrijd zou MADRID - Van regerings zijde is scherpe kritiek geuit op Mundiespana, het consor tium dat de kaartverkoop en de hotelreservering voor het WK-voetbal heeft verzorgd. Eloy Ibanez, de staatssecre taris voor toerisme, sprak tijdens een persconferentie van een „reeks van fouten", die Mundieespana heeft be gaan. Volgens de staatssecreta ris heeft de werkwijze van de organisatie het beeld van Spanje in het buitenland als toeristenland ernstig schade gedaan. Ibanez verweet Mundiespana de kaarten voor de wedstrijden te laat in de verkoop te hebben ge bracht. De voorzitter van de Spaanse voetbalbond, Pablo Porta, verklaarde altijd te gen de instelling van een or ganisatie als Mundiespana geweest te zijn. Eerder had de voorzitter van de FIFA, de Braziliaan Joao Havelange laten we ten dat hij nooit meer met een dergelijke formule wenst te werken. De gekop pelde verkoop van toegangs kaarten met reservering van hotels heeft de WK-organi- satie een verlies van vele miljoenen peseta's opgele verd. Van onze sportmedewerker ST. JANSTEEN - Moet je wel op jonge leeftijd beginnen om goede resultaten te behalen in isport die je uiteindelijk verkiest en waar je je dan op toe gaat leggen, is een vraag die je automatisch stelt als je te maken krijgt met een sportman waarvan je eigenlijk nauwe- fe iets hebt gehoord en die dan plotseling zomaar eventjes twee overwinningen in twee jen tijds boekt. Want dat deed tijdens het weekeinde, de bij de junioren uitkomende 14- fige Eric Vereecken uit Sint Jansteen. Xa een babbeltje met de ientvolle Vereecken, moet tonsta teren dat zijn pres- -6eigenlijk helemaal niet opzienbarend is. Zijn wil, inning en het werken naar e prestatie zijn daarop af- stemd. Zijn wil om te gaan Wsen ondanks de tegen- mdvan zijn ouders in eer- "nstantie, won het uitein- Üjkmet verve. Zo was zijn 'ft als wielrenner ook "kwaardig. Vereecken: „In 1980 werd er in Sint Jan steen een koers voor trim mers gehouden. Daarvoor schreef ik stiekem in en mocht uiteindelijk na veel geharrewar toch meedoen. Daarna was het hek van de dam en mocht ik in meer koersen meerijden. Ondanks dat ik me bij de trimfedera- tie best vermaakte, stapte ik in 1981 over naar de nieuwe lingen. Met name in de be ginfase was het koersen in fan onze sportmedewerker EL - De Zeeuwse mo elossers lieten in het Bel- Waarschoot weer een "k indruk achter. De beringen waren dan wel 11 zo goed als in Axel, de drie tweede plaat- 1 behaald door Pascal van Kelen, Robert Beyer en Lensen, mochten er Met name voor het genoemde duo was de- dassering belangrijk om- het hier een wedstrijd bet Belgisch kampioen- ®aP betrof. goede start van Van Kelen en Beyer bracht de Axelaar als de ™°ndijkenaar vooraan in frontlijn. Desondanks 'ben ze in de eerste man- 'e winst net niet pakken, «elfde lukte eveneens de tweede reeks. Van b Kelen kwam nog wel op f Maar omdat zijn rem- .r' liet meer 100 procent moest hij deze riante uit handen geven. ,j eindigde in zijn spoor Nerde plaats, dikte het bij de beide "dse junioren niet een b'm te bemachtigen, ook u' Lensen greep bij de Jr)alen 500 cc net naast de hoofdprijs. Desondanks een prestatie van formaat, temeer daar Lensen in zijn twee heats slecht uit de startblokken kwam. Bij de internationalen A lukte het Frans Lensen ook deze cross niet vooraan mee te strijden. Met een elfde plaats moest hij genoegen nemen. Opmerkelijk was het her optreden na een blessure van Niek Weemaes (Absda- le). In zijn categorie, de 250 cc junioren, behaalde hij de zesde plaats. Een zelfde klassering noteerde Johnny Schelfaut (Oostburg) bij de debutanten 125 cc. Klasseringen Zeeuwse crossers: Debutanten 125 cc: 2. Henk Buys, Vlissingen, 6. Johnny Feynaut, Oostburg, 21. Ronald Doens, Bier vliet, 29. Leo Stroo, Vlissingen. De butanten 250 cc: 5. Martin Jansen. Sluiskil, 10. Johnny Christaans, Koewacht, 21. Cor Goossen, Axel, 40. Herman van de Bos, Koewacht. Junioren 250 cc: 2. Pascal van der Kelen, Axel, 6. Niek Weemaes, Absdale, 15. Erwin Adam, West- dorpe. Junioren 500 cc: 2. Robert Beyer, Schoondijke, 17. Chris de Pooter, Axel. Nationalen 125 cc: 10. Johan Schelleman, Axel. Nationa len 250 cc: 11. Noël Weemaes, Abs dale, 12. Adwin Cortvriendt, Axel. Nationalen 500 cc: 2. Jacky Lensen, Philippine, 8. Bram van de Velde, Breskens. Internationalen A: 11. Frans Lensen, Axel. die groep moeilijk. Ik was gewend om 53-14 te draaien en nu moest ik terug naar 50-17. En dat viel behoorlijk tegen. Voor mij was dat ge woon te klein". Na die moeilijke beginpe riode begon het voor Vereec ken steeds beter te lopen. Zijn eerste zege stak hij te Stekene in juni in zijn zak, waarna ook de erepalm te Schoondijke voor hem was en vijf dagen later stond hij weer op het hoogste plat form in St. Maartens-Lierde. Na die succesvolle periode vielen de prestaties terug. Klasseringen bij de eerste tien werden nog wel be haald, maar de winst ging telkens naar een ander. Een hardnekkige kou weerhield hem van topprestaties. Vereecken: „De veroorza ker van de ellende bleek mijn neus te zijn. Een scheef neusbeen bleek de boosdoe ner. Maar dit euvel is inmid dels verholpen in het zieken huis en daarna ging het weer goed. Zo goed zelfs dat ik voor de overstap naar de junioren nog een koers won. Mijn laatste bij de nieuwe lingen in Urssel werd een overwinning". Na deze overstap kreeg Vereecken het weer even moeilijk. Met name door het in de beginfase bij de junio ren teveel vooraan te willen rijden, overzette hij zich. „Omdat mijn vader en moe der toen achter me bleven staan, ben ik door blijven gaan. En niet voor niets, de ommekeer kwam tijdens de driedaagse voor junioren van Groot Axel. Ondanks de pech die ik in die klassieker Eric Vereecken: „Ik hoop dit seizoen nog op drie overwin ningen. Lukt dat, dan is mijn seizoen geslaagd". Van onze sportmedewerker SEROOSKERKE - Zater dag en zondag, 17 en 18 juli, staat Serooskerke in het te ken van top-paardesport. Op die dagen wordt in manege De Eendracht een interna tionaal concours hippique afgewerkt met topruiters uit België en Nederland. De or ganisatie van dit evenement is in handen van de Stich ting Nationaal Concourship- pique Zeeland, die deze ont moeting op touw heeft gezet naar aanleiding van het der de lustrum dat het concours in Serooskerke tevens viert. Om 9 uur op de eerste dag begint de paardesport in Se rooskerke met een ringrij de- rij wedstrijd waarvoor 22 deelnemers hebben inge schreven. Na deze ouverture die op een terrein gelegen naast het hoofdterrein wordt afgewerkt, komen om 12.00 uur de grote mannen in de ring voor een internationaal springconcours. De hinder nissen worden dan tot ten hoogste 1.40 meter opgetrok ken terwijl het tempo op 350 meter per minuut is bepaald. Bij een gelijke prestatie wordt er een barrage op tijd verreden. Elke ruiters, 10 uit België en hetzelfde aantal Nederlanders, komen met twee paarden in de ring. Daarnaast brengen nog ver schillende ruiters een derde paard als reserve mee. Onder de deelnemers ko- Flambeau en Nargus. De Belgische afvaardiging bestaat uit Christian Huyse- goms, Marcel Rombouts, Olivier Plas, Axel Verlooy, Pascal Lambillotte, Tony Hermens, Erwin Chesquiere, Mare Vercruysse, Frank van Humbeek en Yves Smees- ters. De tweede rubriek die de deelnemers de eerste dag af moeten werken, is een jacht- springconcours met hinder nissen tot 1.40 meter. Zondag staat de derde ru briek, een internationaal springconcours op het pro had, voelde ik me weer sterk worden. Vanaf dat moment ook werden de uitslagen een stuk beter en de zeges kwa men ook weer. Overigens hoop ik er dit seizoen nog drie op mijn naam te schrij ven. Lukt dat, dan is mijn seizoen geslaagd". Naast de trainingen, die Vereecken, getooid in zijn geel-rood tricot van de wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen, afwerkt, is hij zich ook meer op de medi sche kant gaan toeleggen. Zijn raadgever en controleur is de Belgische arts De Cal- veye terwijl hij zich ook re gelmatig door een masseur onder handen laat nemen. Niet zo verwonderlijk overi gens voor iemand die zegt zich te richten op de toe komst met als verwachting ooit tot de top-amateurs te gaan behoren. Het woord prof is dan nog te ver weg, al vindt hij het wel een aange name klank hebben. Van onze atletiekmedewerker DOMBURG - Albert van Campfort vertrekt ko mende vrijdag 16 juli op nieuw als de te kloppen man in de Domburgse stratenloop. De Belg, lo pend voor Scola Boechout moet in staat worden geacht zijn zege van vorig jaar, toen in een adembe nemend gevecht met zijn landgenoot Omer van Nooten te prolongeren. Op de voorinschrij- vingslijst treden de namen van Frans Pleyte, Cor Peute en Kim Reijnierse op, alle drie van Dyna- mo'70, waarvan laatstge noemde zeker het duel met van Campfort aan moet kunnnen. Andere namen die voorin verwacht kun nen worden zijn: Peter Wevers, THOR Roosen daal, Peter Hameeteman, Zeeland Sport, Sam Pol derman, Marathon. Bij de veteranen het gekende trio Ron Abuys, Dynamo, Kees Westrate, Marathon en Lou Dingemanse, Zeeland Sport. Opnieuw dus een duel Abuys-Westrate, wat na de singelloop van Zierik- zee op onbeslist staat. Bij de dames komen aan de start Jacqueline Mol, Dy namo, Linda Maris en Chris Calmens, beiden van Scola en Marilou Schroder van Achilles uit Etten. Deze stratenloop, die een lengte heeft van tien kilo meter met acht rondjes door de kern van Domburg wordt gehouden door de Middelburgse atletiekver eniging Dynamo'70 in sa menwerking met de plaat selijke VW. Om 20.00 uur zal burgemeester Diepen horst de wedstrijdatleten wegschieten, terwijl de burgervader ook de prijs uitreiking na afloop zal verzorgen. De prestatielo pers kunnen om 19.00 uur al aan de bak. HenkNooren men veel bekende combina ties voor. Voor Nederland komen in de ring Irma Smulders met Pluco en mr. Ecke, Rob Ehrens met Rei- nolvio en Urprice, Rob Eras met Isocrates en Night Af fair, Willy van Ham met Feinschnitt en Gotthard Z, Sven Harmsen met Let's Try en Retrial, Emiel Hendrix met Gramyco en Pierrot, Ton Klumpers met Copain de NRK2 en NRK's Old Man, Henk Nooren met Opstalan 3 en Opstalan N, Piet Rayma- kers met Computec en Ri- cardo en Jan Tops met gramma. Dit evenement be gint om 10.50 uur waarna de vierde proef, een jacht- springconcours om 14.30 uur wordt afgewerkt. De laatste rubriek begint om 16.00 uur met als inzet de Grote Prijs van Zeeland en dit is weer een springconcours. In de laatste twee rubrieken mo gen de ruiters slechts met een paard deelnemen. Tus sen de rubrieken door wor den op de tweede dag wed strijden één- en tweespan nen hackneys afgewerkt.

de Stem | 1982 | | pagina 7