Krijgsmacht: met jaar pensioen Bij winst PvdA toch Kamerzetel voor ex-straatssecretaris Dales eïrelF Rekord aantal deelnemers aan Vierdaagse Reuzenpaddestoelen in Amsterdam Devaluaties frank startsein voor speculatieve transacties Roethof en Stuiveling vallen net buiten de boot iBUITENLAND: PAPIER' VOOR UW PEN Kleine scholen de dupe Walvisvaart Horeca-cao en Huis: hypotheek- acte te duur BEROEPSMILITAIREN WOEDEND OP STAATSSECRETARIS DEN HAAG - De Europese Commisie heeft zich gestort op de toenemende veesmokkel tus sen Nederland en België. Cao slijterijen D'66: duidelijkheid over gijzelingsplan koningin en premier I "EN HAAG - De gewestelijke jwgaderingen van de PvdA wbben acht zittende Kamer oen en twee oud-bewindslie- Ien Dales en Saskia Stui ting, "in de wachtkamer" ''Plaatst. Zij hebben slechts tea geringe kans om direct na Je verkiezingen weer Kamer- "Jte worden. <v Ex-directeur Beatrixhaven in Duitsland voorgeleid Uitgevers van tijdschriften in problemen Meisje gewurgd T5 PAGINA I VR"DAG16JUL«1982 T22 PAGINA 2 i het tafelblad' de West- uitse kinderboekenprijs oor 1982. Dit heeft de lerkkring voor jeugdli- iratuur in München ieegedeeld. De prijs, een edrag van 7500 mark •uim 8000 guldenwordt p 10 november uitge- eikt in Uim. 'ERGE!BATOVRIN, een van de prichters van de niet- ifficiële Russische vre- lesbeweging, kan zich veer vrijelijk bewegen, lij heeft een maand lang mder politiebewaking estaan. Hij had gedreigd liet meer te zullen eten >.n drinken wanneer hij log langer door de poli- ie gekweld zou worden, lijn vrouw verklaarde erleden week dat func- ionarissen hem hadden neegenomen naar een politiebureau en hem laar hadden verteld dat lij beschuldigd zou wor- len van speculatie met 'aluta, als hij geen af tand zou nemen van de vredesgroep. IARIA DE LA VISITACION DEL 'RADO, een Filippijnse ïlmactrice die bekend is mder haar artiesten- laam TETCHIE AGBAYANl is n de hoofdstad Manila i earresteerd omdat zij laakt had geposeerd voor le Westduitse uitgave jan Playboy. De actrice mrscheen echter niet joor de rechtbank om ich te verantwoorden joot de beschuldiging jan schaamteloosheid. >layboy en dat soort tijd- chriften zijn op de over- vegend katholieke Filip pijnen verboden. 1LAWDIA PETROVA, de 65-ja- •ige moeder van de Rus SERGEI PETROV, die sinds 2 juni in hongerstaking is om de Sowjet-Unie te mogen verlaten, heeft haar zoon gevolgd in zijn actie. De autoriteiten lie ten Petrov weten dat hij uit veiligheidsoverwe gingen geen uitreisvisum kon krijgen. Hem werd verteld dat hij het over een half jaar nog maar eens moest proberen. De hongerstaker wil naar Amerika om zich daar bij zijn echtgenote te voegen. students want to learn much more about the stu dent life, customs and manners, cutural tradi tions and many other top ics of your country. So, Korean students would li ke to correspond with the students in your particu lar country to enhance their understanding of your country. I think in ternational corresponden ce is proving to be extre mely educational and very entertaining. Pen friends hip tends to enrich the li ves and widen the inte rests of those who take part in it and makes a de finite contribution to in ternational understanding and goodwill. So we invite the stu dents of your country to write to our students, in forming us of their name, address, age, sex and hob bies in their first letter. It is also desired to enclose a picture in the first letter and the address should be written clearly so that anyone may read it cor rectly. Of course, I am su re Korean students wil be great friends to any girls and boys over there, too. So I hope you could ac cept this ardent appeal of my students by putting this message in your es teemed newspaper at your earliest convenience. Your warm help and considera tion will mean so much to the young hearts of our tow countries. Best wishes and regards to you all from Korea, the land of Morning Clam. Very faithfully yours Joseph Lim C.P.O. Box 1,000 Seoul Korea Vervolg van pagina 1 pe nieuwe bezoldigingsstruc- wur is van toepassing op nieuwe en op zittende leraren. y„or de laatste categorie komt een overgangsregeling, waar mee achteruitgang in salaris moet worden voorkomen. De bonden voeren als groot ste bezwaar aan, dat de minis ter het functiewaarderings systeem van ambtenaren in het onderwijs wil gaan toe passen zonder dat is onder- zocht hoe zwaar het werk van onderwijzers en leraren is. De ABOP hikt ook aan tegen de mogelijkheid een beperkt aan tal leerkrachten te laten pro moveren tot kerndocent. „Zo krijg je twee soorten leraren: ie lesboeren en docenten die andere dingen doen, zoals pro bleemgevallen opvangen. Elke ieraar hoort echter behalve lesgeven andere dingen te hoen zoals het onderhouden van contacten met de ouders", aldus bestuurder Terpstra van de Algemene Bond van On derwijzend Personeel (ABOP). Ook de KOV (Katholieke Onderwijsvakorganisatie) meent dat een onderzoek naar de taken op school uitgangs punt dient te zijn voor een werkelijke doorlichting van de salarisstructuur. Zowel ABOP als KOV ver zetten zich vierkant tegen de voornemens van minister Deetman. Ze zijn bereid tot het beloofde overleg in oktober (waarvoor een jaar wordt uit getrokken) maar sluiten zelfs geen stakingen uit om te be reiken dat de bewindsman van gedachten verandert. NEDERLAND zal op de jaarvergadering van de in ternationale walvisvaart commissie volgende week voor een tijdelijke stopzet ting van de commerciële walvisvangst stemmen. Om dat vijf andere landen dat ook van plan zijn, is de kans groot, dat een tijdelijke stop zetting er door komt. DE Voedingsbond-FNV wordt geen partij bij de nieuwe horeca-cao. De bond vindt het onverteerbaar dat de jeugdlonen omlaag gaan. De horeca-bond van de FNV en de Voedingsbond-CNV gaan wel akkoord met die verlaging. Van de 60.000 werknemers in deze sector zijn er 20.000 beneden de 23 jaar. Van onze redactie binnenland AMERSFOORT - De hypo- theekacte die de koper van een woning bij'een notaris moet laten opstellen, is veel k duur. Volgens de Vereni- fing Eigen Huis staat de Prijs van die acte in geen I verband met het werk, dat de notaris ervoor verricht. Naarmate de koper meer leid moet lenen voor zijn I woning, wordt ook de hypo- -eekacte duurder, terwijl het werk hetzelfde blijft: vaak niet meer dan het in vullen van kadastrale gege- vens. Het wordt volgens de ver- I ®iging hoog tijd, dat de mi- I raster van Economische Za- de notarissen op het ®atje roept om Hun tarieven 5 kritisch te bespreken. iiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De belangenorganisaties voor beroepsmilitairen zijn ziedend over de plannen van staatssecretaris Van Houwelingen (Defensie) om de ont slagleeftijd voor alle beroepsmilitairen op 58 jaar te brengen. Marinemensen gaan nu al op 50-jarige leeftijd met pen sioen, bij de luchtmacht en de landmacht zwaait het beroepspersoneel met 55 jaar af. De bonden beraden zich op acties om deze "verkrachting van de rechtspositie" ongedaan te maken. Ze verdenken de be windsman ervan politieke munt te wil len slaan uit de maatregel ten koste van het personeel. De woede van de organi saties wordt nog versterkt doordat Van Houwelingen zijn vergaande voorne mens zonder overleg en aan het begin van de vakantieperiode heeft geuit, ken nelijk om zo het verzet te breken. Vooral de VBZ (Vereniging voor be- langenbeharting van schepelingen en oud-schepelingen bij de zeemacht) schimpt op de verschuiving van het leef tijdsontslag. Van Houwelingen stelt in een gisteren naar de Kamer gestuurde brief voor om een overgangstermijn in te stellen waarbinnen het ontslag voor alle krijgsmachtdelen op 55 jaar komt te lig gen. Daardoor moet voorlopig alleen de marine inleveren. Van Donk van de VBZ: "Een waanzin nig plan. Alle onderzoeken in het verle den wijzen uit, dat marinemensen na hun 45e op hun wenkbrauwen beginnen te lopen. De voorturende verstoring van het levensritme op een schip met zijn continuediensten en overuren vormen een zeer zware lichamelijke belasting en daar komt nog bij het vaak maandenlan ge verblijf ver van huis en gezin. Dat is voor een marineman zeker na zijn vijftigste niet meer op te brengen. Nu de ontslagleeftijd met liefst acht jaar wordt verhoogd zullen al deze mensen dus niet meer operationeel inzetbaar zijn. Er moeten baantjes voor hen aan wal worden gezocht, wellicht ten koste van burgerpersoneel en jongeren." Volgens de ACOM (Algemeen Christe lijke Organisatie van Militairen) werkt de maatregel daardoor kostenverhogend in een tijd, dat binnen de krijgsmacht juist wordt gepraat over het afstoten van taken en bezuinigingen. De besparingen aan pensioenuitkeringen wegen daar volgens de ACOM nauwelijks tegen op. De ACOM vindt het plan daarnaast slecht Voor de werkgelegenheid omdat vooral aankomende beroepsmilitairen minder kans op een baan krijgen. "Als men ons wil gelijkschakelen met burgerambtenaren wensen we ook ver schoond te blijven van de twee miljoen onbetaalde overuren die jaarlijks in de krijgsmacht worden gewerkt", aldus ACOM-zegsman J. Berghoef. Nog niet te zeggen valt welke acties gevoerd zullen worden. Militairen heb ben geen stakingsrecht. Gedacht wordt daarom aan demonstraties en stiptheids acties. lllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllHlllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII EG stort zich op veesmokkel NIJMEGEN - Meer dan 20.000 wandelaars uit binnen- en buitenland doen mee aan de Nij meegse Vierdaagse, die van 20 tot 24 juli wordt gehouden. Een rekord aantal deelnemers voor dit we reldberoemde evene ment, dat voor de 66e keer van start gaat. De deelnemers komen uit 30 landen. De leiding van de Vier daagse is bang, dat bij een aanhoudende hitte golf de wandelmars "enorm in de problemen komt". Dr. J. Versteeg, hoofd van de medische staf van de organiseren de wandelbond KNBLO, zei gisteren dat als de warmte van de afgelopen dagen voortduurt, ingrij pende maatregelen nodig zullen zijn. In het uiterste geval is het, aldus Vierdaagse- leider A. van Dongen, noodzakelijk om de rou tes aanzienlijk in te kor ten. Uit eerdere ervarin gen weet hij dat een der gelijke ingreep tot grote protesten kan leiden van met name horeca-onder- nemers, die dan net bui ten de route vallen. De oudste deelnemer in het wandellegioen is evenals vorig jaar onbe- MIES KLAVER ..voor 47ste keer.. twist de 87-jarige Am sterdammer J. Roep. On der de veteranen bevin den zich dit keer overi gens maar liefst 22 wan delaars van 80 jaar en ouder. De Zeeuwse Mies Kla- ver-Budding (74) uit Haamstede geldt als de 'vedette' van de wandel meute. Zij loopt dit jaar, ondanks recente proble men met haar gezond heid, voor de 47-ste keer De leden van de Commissie hebben al een gesprek gehad met de Nederlandse en Belgische douane en hebben hen gevraagd nauw samen te werken bij een onderzoek naar speculatieve handel in vee. De Commissie wil zo spoe dig mogelijk op de hoogte gesteld worden van het re sultaat van dit onderzoek. De Commissie, het "dage lijks bestuur" van de Euro pese Gemeenschap, heeft dit meegedeeld in antwoord op vragen van mevrouw Ewing, lid van het Europees Parle ment, naar aanleiding van berichten dat na de jongste devaluatie van de Belgische frank de veesmokkel over de Belgisch- Nederlandse grens zou zijn toegenomen. De Commissie zegt tot nu toe in kennis te zijn gesteld van slechts één speculatieve transactie, waarbij het om een twintigtal stuks vee ging- In feite wordt de smokkel mogelijk gemaakt in de complexe papierwinkel van EG-heffingsbeschikkingen en subsidieregelingen. Sleutelwoord in de papier winkel is het drie letter woord MCB, de Monetair Compenserende Bedragen. Populair gezegd zijn dat koerscorrecties ten behoeve van boeren. Als zij op export zijn aangewezen, zeg naar België, en de frank keldert, zoals dit jaar al twee keer is gebeurd, dan ondervindt de boer daarvan schade. De MCB nu is een koerscorrec tie, een soort schadeloosstel ling. Draaien we deze zaak om, naar de Belgische situatie, dan betaalt de Belgische boer (met zwakke munt) bij export naar Nederland (sterkere munt) een heffing op zijn goederen, maar voor die heffing krijgt hij dan weer een MCB. Dit stelsel bestaat in het kader van de gemeenschap pelijke landbouwmarkt, waarin de boeren niet de du pe mogen worden van re- en devaluaties. De MCB's op dit moment zijn voor de runder sector, na een forse verla ging van de bedragen in mei: De Nederlandse vleesexpor teur krijgt bij uitvoer 23,13 per 100 kilo levende gewicht en de Belgische importeur krijgt bij invoer in Belgie 207 franks (ƒ.11,60) voor i00 kilo levend gewicht. Zo gaat het op de legale manier. Slimme jongens echter wisten de mazen na de grote devaluatie van Bel gische franks in februari dit jaar snel te vinden. Belgi sche veeboeren vervoerden hun vee naar Nederland, lie ten het daar slachten en Ne derlandse exporteurs impor teerden het dan weer naar België. Extra verdienste bij deze illegale transactie enige honderden guldens per koe. Op deze manier hebben Bel gische en Nederlandse "han delaren" waarschijnlijk mil joenen verdiend, want half dit jaar klaagde de directie van het Antwerpse slacht huis "dat er geen koe meer werd aangeboden". De woordvoerder vaan de Nederlandse bond van han delaren in vee zei ons giste ren: "Het zijn randfiguren, die misbruik maken. Een slachtidentificatie is drin gend nodig, want er kan nu maar aangeknoeid worden. Overigens streven wij er naar de hele MCB's af te schaffen, want het is werke lijk een ellende in Europa. De bedragen worden met de dag gewijzigd. Exporteurs worden onaangenaam ver rast door re- en devaluaties. Onze mensen hebben op die manier nooit zekerheid of een vandaag afgesloten transactie inderdaad over morgen nog hetzelfde ople vert. Een erg vervelende zaak". (ADVERTENTIE) JONGE DUBBELE GRAANJENEVER BIJ HET kleuterdag verblijf "'t Kabouter huis" aan de Amsteldijk in Amsterdam verrezen gisteren drie enorme paddestoelen van 9 en 15 meter hoog. De gi gantische paddestoelen vormen een verplaats baar speelobject, dat meteen na de opening door de kinderen in be slag werd genomen. IN de nieuwe cao voor de slijterijen is de prijscompen satie gehandhaafd. Verder is de vloer van het vakantie geld verhoogd tot 2000 gul den en gaat de Vut-leeftijd op 1 april 1983 met een half jaar omlaag tot 62 jaar. De cao geldt voor 2.500 werkne mers. Van ome parlementaire redactie DEN HAAG - De ministers Rood (Binnenlandse Zaken) en De Ruiter (Justitie) moe ten onmiddellijk uitzoeken of er ai dan niet plannen be staan om Koningin Beatrix en minister-president Van Agt te gijzelen. Dat vindt de Tweede Ka merfractie van D'66, die zich erg boos maakt over de link tussen deze plannen en de Molukse gemeenschap in ons land. De BVD zou in Assen het bestaan van Molukse gijzelingsplannen tegenover de pers hebben bevestigd, maar de hoofdofficier van justitie in Assen heeft dat later weer ontkend. Als nader onderzoek uit wijst dat de hoofdofficier het bij het rechte eind heeft ge had, zouden de beide be windslieden de negatieve beeldvorming over de Mo- lukkers in ons land op de meest effectieve wijze moe ten weerleggen, zo vindt D'66. II111IIIIIIIIIIIlllIllltll]IllllllIllllllllllllltlllllllllllltIIltllllllIlllllillllIlllillIlllillllIIIlllllllllllllllllllIllllllllIttllltllllllilllilllllilllllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllll Van ome parlementaire redactie es van de acht Kamerleden I t>ben hun plaats moeten in- I "urnen voor oud-ministers en I "W-staatssecretarissen; één - I Je oude rot Roethof - is moe- I 0 wijken voor een jong en I kwalitatief opvallend Kamer- Elske Ter Veld; één - de ;:i»burgse Gé Schaapman - I #eeft plaats moeten maken I "or de enige nieuweling op de Ivan direct verkiesbare I Ja"didaten, de oud-wethou- ■kr van Hoensbroek, Hummel. Er is heel wat leed geleden, »«1 wat achter de schermen gemanipuleerd en vertrouw- vol beraad gevoerd, voordat de definitieve kandidatenlijst kon worden vastgesteld. Inzet van het partijbestuur was dat de oud-bewindslieden, die zich beschikbaar stelden, (alleen Van der Stoel en Hedy d'Anco- na waren niet beschikbaar) direct achter lijsttrekker Den Uyl op de lijsten van de acht tien kieskringen geplaatst zouden worden. En al heeft het partijbestuur eigenlijk niets te vertellen over de kandidaat stelling - de gewesten zijn autonoom, zij beslissen - die inzet is grotendeels gelukt. Strijd is vooral geleverd rond de kandidatuur van Roethof in Utrecht. Dertien jaar Kamerlidmaatschap, ge degenheid, kwaliteit en strijd voor een liberale abortuswet geving hebben hem niet kun nen redden. Roethof heeft het moeten afleggen tegen de het verbond tussen de Rooie Vrouwen en vakbewegingsle den. Een verbond dat zich sterk heeft gemaakt voor de kandidatuur van Elske Ter Veld, tien maanden Kamerlid. Afkomstig uit de FNV en - het wwordt door Kamerleden van de PvdA en uit andere partij en volmondig toegegeven - een aanwinst voor het parlement. Bovendien een die in haar jon ge bestaan als volksvertegen woordiger de nek ver heeft willen uitsteken toen ze belast werd met de verdediging van het omstreden ziektewetvoor- stel. Datzelfde kan gezegd wor den van oud-staatssecretaris Dales, maar alle pogingen om haar in Zuid-Holland, Den Haag of Utrecht naar een di rect verkiesbare plaats te til len zijn stukgelopen op behar tiging van andere belangen. Het resultaat is dat Ien Dales in Zuid-Holland en Den Haag op de eerste opvolgersplaats staat, in Utrecht op de tweede. Dat vergroot haar kansen op een plaats in de Kamer. De eerste kans doet zich voor als lijsttrekker Den Uyl niet wordt ingeloot op de Zuidhollandse of de Haagse lijst. Binnen de PvdA geldt de afspraak dat de lijsttrekker verkozen wordt verklaard op de lijst waar de laatste restze tel aan de PvdA wordt toebe deeld. Vorige maal was dat in Groningen. De tweedde kans voor Ien Dales ligt in één zetel winst voor de PvdA vergele ken bij de Kamerverkiezingen van 1981, van 44 naar 45 zetels. Het is zeer waarschijnlijk dat die winst - indien optredend - zich het eerst zal manifesteren in Zuid-Holland. Bij een verkiezingsresultaat gelijk aan dat van 1981 - 44 Kamerzetels - vallen de zit tende Kamerleden De Cloe, Hartmeijer, Tazelaar, De Vis ser, Van Nieuwenhoven, Roet hof, Broekhuis en Schaapman buiten de boot. Zij zullen allen met grote belangstelling vol gen waar de PvdA haar laat ste restzetel behaalt. Is dat niet op de lijst waarop zij staan dan hebben ze geluk en marcheren ze zo weer de Ka- Een hevige strijd is ook ge streden in Amsterdam, waar twee Kamerleden van de nieu we lichting - Jeltje van Nieu wenhoven en Jules de Waart - werden ingezet tegen Noortje Salomons, al tien jaar Kamer lid. Ze verloren die strijd en omdat Van Nieuwenhoven de competitie niet met De Waart wilde aangaan, kwam zij op de eerste opvolgersplaats terecht. In Zeeland verloor de "ech te" Zeeuw Broekhuis het van de "indringer" oud-staatsse cretaris Van der Doef, die om zijn politieke hachje te redden nog niet zo lang geleden naar Middelburg verhuisde; met succes. In de kieskring Tilburg, op basis van de vorige verkiezin gen goed voor 2 zetels, werd de voordracht van het gewestbe- stuur gevolgd: de zittende Ka merleden Castricum en Nies- sen op verkiesbare plaatsen, Hartmeijer in de wachtkamer. Dries van Agt is zo machtig dat hij nog maar één tegen stander heeft. En dat is hij zelf: Dit mochten wij giste ren uit de krant vernemen. „Hij moet tegen zichzelf in bescherming worden genoe- men, anders loopt het fysiek mis met hem", schijnt iemand in Den Haag gezegd te hebben. Van Agt regeert ons land en zet ondertussen ook even het buitenland naar zijn hand. Kan een mens dat opbren gen? Ik zou zeggen: laten we het proberen. Laten we gewoon es kijken hoe ver Dries komt in zijn dubbelfunctie. Hij is immers van beton en voor de duvel niet bang. Hij moet gewoon naar La- tijns-Amerika gaan. En daarna naar de Fidji-eilan- den, vervolgens naar Groen land en dan nog even langs Liechenstein en Andorra. Via Estland, Letland en Li- tauwen keert hij dan weer terug. Misschien valt hij zwaaiend naar de camera's van een lama. Misschien struikelt hij aan de rand van het Andes- gebergte. Misschien valt hij in slaap op de Chinese Muur. Dat moeten we hem gunnen. Daar heeft de man gewoon recht op. Laat 'm door het ijs zakken, laat 'm tegen een co- cosnotenboom oplopen. Als Dries dat allemaal over leeft en ongeschonden op Schiphol arriveert, dan mag hij blijven. Dan verdient hij het echt. Pas dan ook heeft hij het volste recht van de wereld nog eens een jaar of acht de politiek aan zijn laars te lap pen en de clown uit te han gen. MERIJN Van een omer verslaggevers MAASTRICHT - De op ver denking van fraude gearres teerde ex-directeur P. D. van het failliete kolenmengbe- drijf Beatrixhaven is giste ren voorgeleid aan de Amts- richter in Aken. Daar kreeg hij te horen dat de justitie in Maastricht zijn uitlevering heeft gevraagd. P. D. werd woensdag bij een verkeerscontrole in Eschweiler gepakt. Hij zou met aantal besloten ven nootschappen hebben gef raudeerd. Daarmee zou op zijn minst een bedrag van 25 miljoen zijn gemoeid. De Beatrixhaven was eer der in het nieuws in de Uni- ser-zaak. Door Uniser gele verd chemisch afval zou door Beatrixhaven met ko len zijn vermengd. Van ome redactie binnenland AMSTERDAM - Het eerste halfjaar van 1982 is slecht verlopen voor de uitgevers van tijdschriften. Niet alleen daalde het aantal verkochte nummers, ook de daling van het aantal advertenties zette zich voort. Gemiddeld zijn de eerste zes maanden 12 procent minder advertenties aange boden. Vooral de omroepbla den en de publiekstijdschrif ten moesten een veer laten. Bij de opiniebladen kon de schade beperkt worden ge houden. Wat de oplage betreft deed zich bij de omroepbladen nog een stijging van 2,3 pro cent voor, evenals bij de opi nieweekbladen (l^Srocent). De publiekstijdschriften kregen echter een forse klap als gevolg van het afnemend gezinsbudget. DE 15-jarige Ingrid Kam- minga uit Arnhem, die woensdag dood werd gevon den in een greppel langs de weg Elst-Bemmel, blijkt te zijn gewurgd. De politie spreekt van een zedenmis drijf.

de Stem | 1982 | | pagina 3