Kip met wijn DE STEM 5 a UIT DE WEEKBLADEN UIT DE WEEKBLADEN n VRIJDAG 16 JUL11982 DEBTEM PAGINA TWEE1 PAGINA J VHIJDAG16JUL' Klaagzang Gastarbeiders Tuchtrecht Penvrienden ggs#- li Q O PATROI BERNARD Kleine scholen de dupe PAPIER* VOOR UW PEN BINNENLAND Walvisvaart Horeca-cao Eigen Huis: hypotheek- acte te duur T5 DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem b.v. Directie Dr. W.A.J.M. Harkx Drs. J.H M. Brader Hoofdredactie L. Leijendekker H. Coumans Breda - Hoofdkantoor Spinveld 55, Postadres: Postbus 3229 4800 MB Breda Telefoon: voor directe verbinding zie onder betreffende afdeling Algemeen nr. 076-236911 Telex: 54176. Kantooruren ma. t.m. vr. van 8.15-17.00 uur. Bankrelaties Postgiro 1114111 ABN rek. 520538447 NCB rek. 230301584 Raborek. 101053738 Handelsregister 27420 Centrale redactie Breda Nieuwdienst 076-236883 Stadsredactie 076-236880 Sportredactie 076-236884 Lezersservice Inlichtingen over Stemreizen en promotie: 076-236911 Fotoservice: 076-236573. Abonnementen Betaling 076-236347 19,19 per maand 57,25 per kwartaal 222,50 per jaar Postabonnementen met toeslag. Nieuwe abonnees: opgave bij elk rayonkantoor en servicepunt. Ook telefonisch of d.m.v. bon in de krant. Bezorgklachten Voor telefonische meldingen zie onder betreffend rayonkantoor. Rubriek 't Kleintje Opgave 076-236882 tot 17.00 uur. 2 dagen voor plaatsing. Grote advertenties Algemene informatie over mogelijkheden en tarieven: 076-236881 Regionale informatie: alle kantoren. Postadres: postbus 3229, 4800 MB Breda. Afsluittijd adv.: 09.00 uur één dag voor plaatsing; maandagkrant vrijdag 12.00 uur in Breda. Overlijdensberichten 076-236442. Buiten kantooruren ma. t/m vr. van 19.00-20.30 uur en zo. van 18.30-21.30 uur. 076-236394/236911. Debiteurenadministratie Advertenties 076-236227. Rayonkantoren Bergen op Zoom Zuivelstraat 26, 4611 PJ Tel. (alle afd.) 01640-36850. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Breda - Stadskantoor Nwe. Ginnekenstraat 41 4811 NN. Abonnementen 076-236322. Overige afd. 236326. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Bezorgklachten 076-236888 ma. t/m vr. 8.15- 18.00 uur, za. 8.15-17.00 uur. Etten-Leur Markt 28, 4875 CE Tel. (alle afd.) 01608-21550. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Goes Klokstraat 14461 IK Tel. (alle afd.) 01100-28030. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. Hulst Steenstraat 14, 4561 AS. Tel. (alle afd.) 01140-13751. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. Oosterhout Arendstraat 14, 4901 JK Tel. abonn. en adv. 01620-54957. Tel. redactie 01620-51800. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Roosendaal Molenstraat 45. 4701 JN. Tel. (alle afd.) 01650-37150. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Terneuzen Nieuwstraat 9, 4531 CV Tel. (alle afd.) 01150-17920. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. Vlissingen Torenstraat 4381 ET Tel. (alle afd.).01184-19910. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur „Ouden van dagen zijn niet langer populair. Het feno meen is eigenlijk te vergelij ken met hondenhaat. Als er ergens teveel van komen, neemt de tolerantie af. Er zijn veel te veel ouden van dagen. De hele soort begint de mensen de keel uit te hangen. De prompte verte dering voor ouwe mannetjes is ernstig aan het verdwij nen". Simon Carmiggelt ten voeten uit in een interview met VRIJ NEDER LAND. In droefgeestige bewoor dingen, maar met een vrolijke on dertoon, praat de nu 69-jarige schrijver over de jeugd, ouder wor den en de dood. „Als je bijna ze ventig bent zijn veel mensen om je heen verdwenen. Makkelijk nieuwe vrienden maken doe je niet. Je hebt natuurlijk mensen die er zich op hogere leeftijd krampachtig op toeleggen om voortdurend onder jongeren te verkeren. Dat vind ik een afzichtelijk soort mensen. Het is net of je je looprek bewaard. Ik ga ook nooit naar feestjes van jon geren toe. Het voordeel van de om gang met generatiegenoten is dat iedereen bij het vallen van een naam meteen weet wie dat is. Jon geren moet je dat altijd uitleggen. Dan is zo'n heel gesprek eigenlijk vol voetnoten", aldus „Amster dams eigen hoogstfijne opa", die binnenkort zijn debuut maakt als acteur in een film van Bert Haan stra, getiteld „Vroeger kon je la chen". VN organiseerde verder een ge sprek tussen vier Amsterdamse krakers en drie vertegenwoordi gers van het stadsbestuur, mede naar aanleiding van de recente rel len op en rond het bouwterrein voor de Stopera. Het hoeft geen betoog dat deze confrontatie in een zeer pittig debat uitmondde. Hoe bezuinig je op een inkomen van twee tot vier ton? De vraag leg de de HAAGSE POST voor aan een aantal specialisten, tandartsen en notarissen. Aan het inkomen van deze groep zal binnenkort een grens worden gesteld. HP oogst met de hamvraag veel „sombere mededelingen en bittere toekomst verwachtingen en concludeert: Hun klaagzang is eensluidend. Ze werken hard en daarom moeten ze veel geld verdienen. Omdat ze veel geld verdienen moeten ze hard werken. De slang bijt zichzelf in de staart". Onder de kop „Een ontmoeting met De Vijand" presenteert HP ver der ondermeer het gesprek tussen de Israëlische journalist Uri Avneri, hoofdredacteur van een weekblad, met PLO-leider Yassir Arafat in West-Beiroet. Het was de eerste keer dat Arafat Israeli's ontving en Avemi werd in eigen land onmid dellijk beschuldigd van hoogver raad. Het werd een boeiend, soms ontspannen en vriendschappelijk, Simon Carmiggelt gesprek met dramatische wendin gen: Avneri: „Meneer Arafat, als de Is raëlische regering nu naar u toe zou komen en zou zeggen: Oké, we hebben een oorlog gevoerd, u heeft dapper gestreden en ons volk heeft dapper gestreden Arafat: „Beslist dapper, dat weten we". Averni: „Laten we nu vrede sluiten, gebaseerd op wederzijds respect voor de volkeren die hebben ge vochten, u heeft uw Palestijnse staat, wij onze staat Israel, we zul len vreedzaam levensamenleven. Wat zou u dan zeggen?" Arafat: „Kijk eens, wij hebben een positief antwoord gegeven, maar niemand heeft het ons aangebo den. Dat weet u. Het omslagartikel van ELSE- VIERS MAGAZINE is gewijd aan „De gastarbeider, kind van de mis rekening". Na een uitvoerige be schouwing van „het gigantische probleem dat 'de gastarbeider' in het algemeen en de illegale gastar beider in het bijzonder heeft opge leverd" concludeert het blad: „Ne derland weet er dus geen raad mee. Maar als het de problematiek van de buitenlanders blijft bekijken in de marge van zijn toch al wan hopig sociaal-economisch beleid, dan cultiveert het voor de ethni- sche minderheden een sub-prole- tariaat, dat ook in de toekomst wei nig anders om handen heeft dan De Israëlische journalist Averni in gesprek met PLO-lei der Yassir Arrafat Jan Terlouw het opknappen van rotwerk voor de brave autochtonen, desnoods in het zwarte circuit". Jan Terlouw, de beoogdelijst trekker van D'66 bij de komende Twee Kamer-verkiezingen, prijkt op de omslag van De Tijd. „Ik breng D'66 er wel weer helemaal bovenop" staat er in grote, rode letters naast zijn portret. Het ver haal onthult hoe Terlouw dat denkt of hoopt te gaan doen. Over hoe „uiterst principieel" D'66 wel is, zegt hij: „Dat is nog eens duidelijk gebleken bij de laatste kabinetscri sis. Denk maar eens na: we ston den er beroerd voor, slechte polis, slechte statenverkiezingen. Wat was het niet simpel geweestgeen verkieizngen te houden en gewoon de PvdA voor de VVD in te ruilen. Dan hadden we nog drie jaar rustig kunnen doorregeren De Tijd komt verder met een re portage over Guatemala, waar de tereur aan de macht is. „Het is zo beestachtig, dat Europeanen het zich zelfs in hun ergste nachtmer ries niet kunnen voorstellen". ELSEVIERS WEEKBLAD stelt deze week het medisch tuchtrecht aan de kaak onder koppen als Medische fout gaat het slachtoffer niets aan" en „Het medisch tucht recht is er voor de medicus, niet voor de patiënt". Het medisch tuchtrecht moet opener en door zichtiger worden, vindt EW. Evenals Vrij Nederland besteedt DE GROENE AMSTERDAMMER ruim aandacht aan de rellen vorige week zaterdag in Amsterdam, waarbij grote vernielingen werden aangericht aan het terrein van de Stopera (het Waterloo-plein), door de Groene aangeduid als „De slag bij Waterloo". Het blad nodigde vijt „door de wol geverfde actievoer ders" uit om hun visie op de ge beurtenissen te geven. Verder in de Groene ondermeer een uitgebreide beschouwing over het werk van de Caribische schrij ver V.S. Nai'paul, wiens boeken een zeer groot oubliek bereiken. HERVORMD NEDERLAND staat onder de kop Het onbegrepen verlies" stil bij de problemen van ouders, waarvan een kind is over leden. „De buitenwereld be schouwt ouders als één geheel, als gelijkdenkende mensen. Bij het rouwen om een overleden kind blijkt pijnlijk duidelijk hoe verschil lend die ouders kunnen zijn. De verschillen brengen niet zelden irri taties teweeg, die tot langdurig sle pende conflicten kunnen leiden". SIR ANTHONY PARSONS, 'per manent vertegenwoordi ger van Groot-Brittannië bij de Verenigde Naties, toont de versierselen be horend bij een hoge on derscheiding die hem ten deel is gevallen. Op Buc kingham Palace kreeg hij het Groot Kruis van de Orde van Sint Michael en Sint Joris, een orde waar in hij zich thans Ridder mag noemen. WOJCIECH JAWORSKY, een Poolse diplomaat die naar eigen zeggen sym pathiseert met het ge schorste vakverbond So lidariteit, heeft poliiek asiel gevraagd en gekre gen in Brazilië. Jawors- ky, die werkte op de han delsafdeling van het Poolse consulaat in Sao Paolo, meldde zich een week geleden op een plaatselijke politiebu reau. De 45-jarige diplo maat zou deze week naar Polen terugkeren na een verblijf van vijf jaar in Brazilië. Hij was bang bij terugkeer in Polen we gens zijn sympathieën gearresteerd te worden. GLENN MILLER, de populaire Amerikaanse bandleider uit de jaren dertig en veertig, is al meer dan 30 jaar dood, moor de slag om de royalties van zijn opnamen van radio-op tredens is nu pas beslecht. Het hooggerechtshof van New Jersey bepaalde de zer dagen dat DAVID MAC- KAY, destijds juridisch ad viseur van Miller, meer dan een half miljoen dol lar aan platenroyalties had opgestreken waarop hij geen recht had. Mac- kay overleed in 1980, maar de uitspraak van het hof betekent dat zijn zoon David junior 1.100.000 dollar moet trugbetalen aan Millers kinderen STEVEN MILLER en JONNIE S0PER GUUS KUIJER de Nederland se schrijver van vooral kinderboeken, krijgt voor zijn boek 'Krassen in het tafelblad' de West- duitse kinderboekenprijs voor 1982. Dit heeft de werkkring voor jeugdli teratuur in München meegedeeld. De prijs, een bedrag van 7500 mark (ruim 8000 gulden) wordt op 10 november uitge reikt in Ulm. SERGEIBAT0VRIN een van de oprichters van de niet- officiële Russische vre desbeweging, kan zich weer vrijelijk bewegen. Hij heeft een maand lang onder politiebewaking gestaan. Hij had gedreigd niet meer te zullen eten en drinken wanneer hij nog langer door de poli tie gekweld zou worden. Zijn vrouw verklaarde verleden week dat func tionarissen hem hadden meegenomen naar een politiebureau en hem daar hadden verteld dat hij beschuldigd zou wor den van speculatie met valuta, als hij geen af stand zou nemen van de vredesgroep. MARIA DE LA VISITACI0N DEL PRADO, een Filippijnse filmactrice die bekend is onder haar artiesten naam TETCHIE AGBAYAW is in de hoofdstad Manila gearresteerd omdat zij naakt had geposeerd voor de Westduitse uitgave van Playboy. De actrice verscheen echter niet voor de rechtbank om zich te verantwoorden voor de beschuldiging van schaamteloosheid. Playboy en dat soort tijd schriften zijn op de over wegend katholieke Filip pijnen verboden. CLAWDIA PETR0VA, de 65-ja rige moeder van de Rus SERGEI PETR0V, die sinds 2 juni in hongerstaking is om de Sowjet-Unie te mogen verlaten, heeft haar zoon gevolgd in zijn actie. De autoriteiten lie ten Petrov weten dat hij uit veiligheidsoverwe gingen geen uitreisvisum kon krijgen. Hem werd verteld dat hij het over een half jaar nog maar eens moest proberen. De hongerstaker wil naar Amerika om zich daar bij zijn echtgenote te voegen. I have the pleasure of writing to you on behalf of my students. I teach English at a junior and se nior high school here in Seoul, the capital of Ko rea. My school has some 3,700 girl and boy students between the ages of 12 and 18. Korean students begin learning English from the first year of junior high school and they practice on improving it through their various English clubs. Furthermore, Korean Te Ieder in te vullen woord be staal uit dezelfde letters als het voorgaande woord, ver minderd met één letter. De overblijvende letters, die steeds in de cirkeltjes dienen te worden ingevuld, vormen de naam van een beroep. 1. zoon van een vorst, 2. sterk smakend, 3. Engelse titel, 4. gelijk, 5. niet hoge, 6. bitter vocht, 7. telwoord, 8. niet een, 9. Europese Economische Ge meenschap, 10. kledingstuk, 11. berggeel, 12. strafwerk tuig, 13. meisjesnaam, 14. smart, 15. laagte, 16. kleine kers, 17. reet, 18. boom. A33jJjUqU3UUDd :si daoiaq %au yia gr UaiJj u bjaujj gj jap gi 'paai 'H 'aiapv 'El 'aox zi 'ïa-qo li b/aoaq oi 'D33 '6 'uaaD g 'uaöau i jDfi 9 'afitq 's ')DOfi3 f, 'ais g "suu z 'suixd f .fiuissojdo Koken met wijn is een van mijn grootste liefhebberijen en je kunt er ongelooflijk mee fantaseren. We gaan sa men deze week wat kipge rechten met wijn bereiden. Maar u moet mij beloven dat als u ze zelf gaat bereiden u moet proberen er ook wat eigen fantasie in te leggen. We gaan starten met het be reiden van een kip met een Rieslingwijn, de enige wijn waarmee u een goede Elzasser zuurkool kunt bereiden. We kopen een jonge kip en snijden die in mooie stuk ken, we wrijven die stukken goed in met aromat. In onze braadpan doen we wat boter en bakken daarin alle stuk ken mooi goudbruin aan. Het vuur niet al te hoog, onder tussen voegen we er aan toe: enkele fijngehakte sjalotjes, een gepeld knoflookteentje, twee kleine laurierblaadjes en twee kleine kruidna- geltjes (beslist niet meer, want dit kruid is vreselijk overheersend). Nu komt de wijn en begin met drie gla zen Riesling toe te voegen. Smoor de kip hier gaar in en verdampt de wijn, dan voegt u gewoon weer wat Riesling wijn toe. Dit gaat door totdat de kip gaar is. We halen de kipstukken uit de pan en houden die warm in de oven of onder de grill, want we moeten onze saus nog vlug even afmaken. Voeg aan de saus een flink glas slagroom toe en laat dat opkoken en dan inkoken totdat de saus wat dikker begint te worden. Klop twee eierdooiers op en voeg die al kloppend aan de saus toe als u die van het vuur hebt genomen. Leg de stukken kip op een schaal en ■giet er de saus over. Eet hier een postelijn/radijsjes salade bij en om het weer eens heel anders te doen een goed drooggekookte rijst. We drinken er natuurlijk een lekkere koude Rieslingwijn bijl! Een ander kipiuijngerecht waar ik nogal veel succes mee heb is het volgende: We kopen een niet al te grote jonge kip en snijden die in stukken, wrijven hem in met aromat en braden hem aan in boter in onze beste braadpan. Als ze mooi goudbruin zijn halen we ze even uit de pan en doen in de braadjus een fijngehakt sjalotje (als u er erg van houdt doe er dan ge woon wat meer in) en een teentje knoflook. Laat dit even fruiten en doe er dan de stukken kip weer bij. We gieten er nu een halve fles droge witte wijn op. Koop nu eens niet de allergoedkoopste maar een middelmaatje en laat u adviseren door de wijnwinkelier en vertel hem waar het voor nodig is. Naast de witte wijn doen we ook een kop met bouillon erbij. Als kruiden adviseer ik u om er wat thijm, wat laurier en natuurlijk fijngehakte pe terselie bij te doen. Laat de kipstukken nu gaar smoren. Als de kip gaar is maakt u een mengeling van: een fijn gehakte gebakken teentje knoflook, 100 gram geroos terde (bruine) amandelschil fers en enkele fijngestampte hardgekookte eierdooiers: Dit gaat nu in de saus en dat roeren we heel goed door el kaar en gieten dat over de saus. Om af te garneren kunt u nog wat geroosterde aman delschilfers over het geheel strooien. Ook dit gerecht vraagt om begeleiding van een frisse sla en misschien zijn gebakken aardappeltjes hier wel uitstekend op hun plaats. Drink er de wijn bij die u gebruikt hebt om de kip in gaar te smoren. Zo, nu een recept dat wat naar de haute cuisine gaat, maar met behulp van uw poelier komt u daar ook wel weer mee klaar. Vraag uw poelier om enkele kleine piepkuikens van hun borst benen te ontdoen, zodat u ze kunt vullen en daarna snij den. Koop tegelijkertijd bij hem een tweehonderd gram kippenlevers en bij de slager 150 gram mager gehakt. Hak de kippenlevers fijn en ver meng ze met het gehakt en wat aromat en enkele lepels wittebroodkruimels. Maak daar een lekker hanteerbare massa van. Meng een weinig gesmolten boter door deze farce. Als wijn gebruiken we nu Madeira wijn en door de ze farce gaan 3 grote eetlepels madeira wijn en als u het in huis hebt nog een weinig ro de port!! Vul nu de borsthol ten van de piepkuikens met deze farce. Wrijf de piepkui kens in met aromat en braad ze in een braadpan met boter aan. Besprenkel met wat ma deira en port en zet dan de pan in een niet al te hete oven: 200 graden. Laat ze daarin mooi gaar worden, maar bedruip ze regelmatig en voeg zonodig telkens een beetje madeira en port toe. Dit is een verrukkelijke be reiding. Eet hier veel verse zomergroenten bij. Patron Ber nard, Julianastraat 4715 AT Rucphen of bel mij na 18.00 uur op onder nr. 01654-1241. Vervolg van pagina pe nieuwe bezoldigingsstrd tuur is van toepassing nieuwe en op zittende lerar. Voor de laatste categorie kd gen overgangsregeling, wa| mee achteruitgang in saltf moet worden voorkomen. pe bonden voeren als grd ste bezwaar aan, dat de mirl ter het functiewaarderinj systeem van ambtenaren! het onderwijs wil gaan tl passen zonder dat is ondj zocht hoe zwaar het werk onderwijzers en leraren is. I ABOP hikt ook aan tegen I mogelijkheid een beperkt aa tal leerkrachten te laten pj moveren tot kerndocent. ,1 krijg je twee soorten lerarl de lesboeren en docenten J andere dingen doen, zoals pil bleemgevallen opvangen. El] leraar hoort echter behalf lesgeven andere dingen doen zoals het onderhoud van contacten met de ouder] aldus bestuurder Terpstra de Algemene Bond van derwijzend Personeel (ABOS Ook de KOV (Katholiek Onderwijsvakorganisatie) meent dat een onderzoek nsl de taken op school uitgang punt dient te zijn voor werkelijke doorlichting vanl salarisstructuur. Zowel ABOP als KOV v^ zetten zich vierkant tegen voornemens van minisï Deetman. Ze zijn bereid tot 1 beloofde overleg in oktotl (waarvoor een jaar wordt ufl getrokken) maar sluiten zek geen stakingen uit om te bi reiken dat de bewindsman v J gedachten verandert. IhW fes* students want to learn much more about the stu dent life, customs and j manners, cutural tradi tions and many other top ics of your country. So, I Korean students would li- ke to correspond with the j students in your particu lar country to enhance j their understanding oi your country. I think in ternational corresponden-1 ce is proving to be extre- j mely educational and very j entertaining. Pen friends-1 hip tends to enrich the li ves and widen the inte- I rests of those who take I part in it and makes a de finite contribution to in ternational understanding and goodwill. So we invite the stu-1 dents of your country to write to our students, in forming us of their name, address, age, sex and hob-1 bies in their first letter. It is also desired to enclose a picture in the first letter I and the address should be written clearly so that anyone may read it cor-1 rectly. Of course, I am su re Korean students wil be I great friends to any girls and boys over there, too. So I hope you could ac-1 cept this ardent appeal of my students by putting this message in your es teemed newspaper at your earliest convenience. Your warm help and considera tion will mean so much to the young hearts of our tow countries. Best wishes and regards to you all from Korea, the land of Morning Clam. Very faithfully yours Joseph Lim C.P.O. Box 1,000 Seoul Korea NEDERLAND zal op jaarvergadering van de i ternationale walvisvaa commissie volgende we voor een tijdelijke stopze ting van de commercie walvisvangst stemmen. Or dat vijf andere landen ook van plan zijn, is de ka groot, dat een tijdelijke sto zetting er door komt. DE Voedingsbond-Fh wordt geen partij bij nieuwe horeca-cao. De boi vindt het onverteerbaar de jeugdlonen omlaag gaa De horeca-bond van de FI en de Voedingsbond-CT gaan wel akkoord met verlaging. Van de 60.0 werknemers in deze sec' zijn er 20.000 beneden de jaar. Van onze redactie binnenland AMERSFOORT - De hypo theekacte die de koper var een woning bij'een notari moet laten opstellen, is ve« te duur. Volgens de Vereni ging Eigen Huis staat Prijs van die acte in gee verband met het werk, da de notaris ervoor verricht. Naarmate de koper mee geld moet lenen voor zijl woning, wordt ook de hypo theekacte duurder, terwij het werk hetzelfde blijfl vaak niet meer dan het in vullen van kadastrale gege vens. Het wordt volgens de ver eniging hoog tijd, dat de mi nister van Economische Za ken de notarissen op matje roept om Hun tarieve wns kritisch te bespreken. "HllllllillllllllllllNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - De gewestelijk vergaderingen van de PvdA nebben acht zittende Kamer leden en twee oud-bewindslie den, Ien Dales en Saskia Stui veling, "in de wachtkamer' geplaatst Zij hebben slecht; ®en geringe kans om direct n; de verkiezingen weer Kamer- ud te worden. Zes van de acht Kamerleden hebben hun plaats moeten in ruimen voor oud-ministers en eud-staatssecretarissen; één - de oude rot Roethof - is moe- /:n wijken voor een jong en kwalitatief opvallend Kamer- hd, Elske Ter Veld; één - de Limburgse Gé Schaapman - heeft plaats moeten maken voor de enige nieuweling op de hjst van direct verkiesbare kandidaten, de oud-wethou der van Hoensbroek, Hummel. Er is heel wat leed geleden, heel wat achter de schermen ""'miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

de Stem | 1982 | | pagina 2