Problemen rond Axelse motorcross Eerste plaats voor junioren Scheldesport Motorcross in Vlissingen VOO de4in1 Zes weken stelende z I2ESTEM Jos van der Kinderen Goede resultaten Zeeuwse renners Bij constri DERT1 Kort geding tegen Theo Middelkamp I BURGHSLUIS - Ruir Zeeuwse en Brabantse i de bovenbouw van waarmee begin volge Noord-Beveland wordt Snelrechtprocedui DAGBLAD VOOR ZUIDWEST t Spanje: één grote afknapper voor Rijven Kees Rijvers: "De overtredingen worden steeds gemener en geniepiger.. "Roda JC gaf me geen kans" (Door Eddy de Schrijver) HULST - Het tijdperk Roda JC heeft Jos van der Kinde ren uit Hulst afgesloten. Momenteel is de doelman in onder handeling met enkele sterke Belgische eersteklassers waar onder Beerschot en FC Antwerp. „Maar de tijd dringt. Nog enkele dagen en dan zit de transfertermijn erop. Als er dan nog geen verlossend telefoontje is gekomen zal ik moeten te rugkeren naar het amateurvoetbal. Dat is het laatste waar ik aan denk. Mijn ambities reiken verder. Ik wil een prof carrière. Sportief gezien heb ik geen kans gehad bij Roda. Piet de Visser zal dat overigens wel tegenspreken", zegt Jos van der Kinderen, de ex-doelman van HW. Drie jaar geleden zegde Van der Kinderen Zeeuwsch-Vlaanderen vaarwel. Hij verliet HW om een profcarrière in Kerkra- de op te bouwen. Tegelijker tijd volgde de Hulstenaar de HEAO. Al snel werd duide lijk dat studeren en voetbal len niet best te combineren waren. „Na één jaar heb ik (Van onze sportmedewerker) GOES - Zeeuwse renners kwamen in het afgelopen weekend weer tot goede re sultaten buiten de provincie. In Sprundel boekte liefheb ber Ad van der Ploeg uit Goes zijn eerste seizoenzege. Hij versloeg in de eindsprint zijn medevluchter Henk Vijfhoek. Sjaak de Kok klasseerde zich als derde en Ko Tolhoek werd 4e. Een dag daarvoor legde junior Toon Vermeulen in Gilze-Rijen beslag op de derde plaats. Marcel Gunst eindigde als zevende en Pierra Raas finishte als vijf tiende. In het Belgische St.- Niklaas triomfeerde Karei van Goethem zondag in een amateurkoers. Adrie de Maesschalk werd derde. Overige resultaten van de Zeeuwen: 14. Hans Harinck, 23. De Kunder, 27. Van Schelven. alles op het voetballen gezet. Ik werd full-prof en kreeg zodoende nog meer ver wachtingen. Als ik eerlijk ben zeg ik dat mijn contract me de das heeft omgedaan. In de kleine lettertjes ston den zaken die nu niet be paald goed uitkwamen voor Roda. Dat is wel jammer. Mocht er financieel niets tussen zijn gekomen dan was ik nu misschien doel man van een eredivisieploeg. Ik heb tegen MW onder de lat gestaan. Subliem ging dat niet, maar het was de enige kans die ik heb gekre gen. Keepen in een C-elftal is heel anders. Je verdwijnt in de anonimiteit en de naam Van der Kinderen kennen ze dan niet meer. Dat is voor een doelman geen goede zaak", stelt Van der Kinderen. De Hulstenaar had daar naast nog eens de pech dat er een trainerswisseling kwam bij Roda. Jacobs verdween en De Visser kwam. „Voor mij betekende dat een ach teruitgang. De Visser wist niet wie ik was. Ik moest op nieuw mezelf bewijzen. Jan Jongbloed stopte. Daar had ik hoopvolle verwachtingen door gekregen. Maar Smits kreeg de voorkeur. Zoge naamd was ik tweede doel man van Roda, maar op de bank heb ik nooit mogen zit ten. Als keeper wil ik spelen. Niet op de bank. Daarom heb ik er een punt achter ge zet. Ik weet dat de markt in MADRID - Als het aan de Nederlandse bondscoach Kees Rijvers ligt, vertrekt hij nog liever vandaag dan morgen uit Spanje. Het wereldkampioenschap voet bal is voor hem één grote afknapper geworden. Het is dat hij als werknemer van de KNVB vier weken lang zoveel mogelijk wedstrijden wil bezoeken en bekij ken, anders was hij er al lang tussenuit geknepen. „Er valt hier verschrikkelijk weinig te beleven", zegt hij in Madrid. „Het enige wat ik er van denk is dat de overtredingen steeds geniepiger en subtieler worden. De provocaties ten opzichte van scheidsrechter en pu bliek zijn zo professioneel, dat werkelijkheid en thea ter moeilijk door een arbiter is te onderscheiden". Op een handjevol duels na, waaronder die van Brazilië, Sovjet Unie en Schotland, leverden de landen naar zijn mening ondermaatse duels af. Rijvers: „Elk land, of speler, die echt wil voetbal len, komt daar niet aan toe door de intimidatiepraktij ken. Italië-Argentinië is daar een goed voorbeeld van. Op het moment dat Marado- na in de gaten kreeg dat de scheidsrechter voor praten wel de gele kaart trok, maar voor schoppen niet, begon hij ook te simuleren". De meeste duels worden in Spanje evenwel verpest door allerlei tactische manoeu vres. „Bijna alle landen spe len met drie spitsen achter de bal. Daardoor ontstaat een vervlakking van het wedstrijdbeeld. Veel goals ontstaan er uit dode spelmo- mementen. Maar er zijn ook goede uitzonderingen. Polen is er daar een van. Lato, toch niet meer een van de jong- sten, zie je sterk meeverde digen, terwijl ik linksbuiten Smolarek zelfs een bal bij de eigen rechter cornervlag weg heb zien halen. Per soonlijk vind ik dat overdre ven, maar ik neem er mijn petje wel voor af. Als ik met Oranje ooit zover kan komen dat mijn aanvallers tot twintig meter voor eigen doel meeverdedigen, ben ik precies waar ik zijn wil". Het brengt Rijvers als snel op een van zijn uitspraken, die volgens zijn zeggen vol ledig verkeerd is geïnterpre teerd en door iedereen ver keerd is begrepen. Na het zien van de interland West- Duitsland-Brazilië in Stutt gart (1-2) liet hij zich ontval len dat een Nederlands elftal zoals de Brazilianen moest spelen. Daarop heeft hij veel kritiek te verduren gekre gen. „Ik ben heus niet zo gek dat ik de Braziliaanse stijl wil imiteren", legt hij nu uit. „Wat ik met die opmerking bedoelde, is dat alle grote vedetten de hele wedstrijd hard zullen moeten werken om resultaten te behalen. Wanneer supersterren als Zico en Socrates bij Brazilië het laten afweten, vallen de prestaties van het Brazi liaanse ook weg. Maar of het nu Eder of Zico of wie dan ook is, ze spelen allemaal in een collectief. Vroeger werk ten Coen Moulijn en Piet Keizer ook mee voor het team". De tijd dringt echter voor het nieuwe Oranje. Op 1 sep tember staat de uitwedstrijd tegen IJsland voor de deur. Het eerste kwalificatieduel van het Europese kampioen schap 1984 in Frankrijk. „Ik heb precies in mijn hoofd waar ik met de groep naar toe wil. Daarover leg ik aan niemand verantwoording af. Maar IJsland wordt eerder een kwestie van resultaat voetbal. Mijn eigen doel is steeds 1984. Dan moet het team bestaan dat ik voor ogen heb. In ieder geval een elftal dat durft aan te vallen, individueel en collectief", zegt Rijvers. De eerste moeilijke stap daartoe heeft hij enige tijd geleden al gezet. De jaren lange aanvoerder van Oran je, Ruud Krol, werd bedankt voor zijn bewezen diensten. Een nogal drastische in greep. Rijvers legt uit waar om. „Als trainer van een club zijn er veel momenten om een speler vroegtijdig te laten merken of je met hem door wilt gaan of niet. Bij Oranje zijn dit soort contac ten veel schaarser. Daarom moest ik wel rigoureus te werk gaan. Ik besef echt wel dat je de figuur Krol niet kunt laten zwemmen. Ik heb in Amsterdam een gesprek met hem gearrangeerd, en hem daarbij verteld wat mijn mening was en hem be dankt voor zijn inbreng. Dat was voor de interland Mal ta-IJsland op Sicilië. Ik wist dat het niet aangenaam was voor hem, maar die beslis sing kon ik niet uitstellen. Afscheid nemen is altijd een subtiele zaak. Anderzijds heb je geen medelijden met een 30-jarige speler, die nog volop kan voetballen en fi nancieel niet te klagen heeft. Het is triest voor een speler als Willy Dullens, die aan het begin van zijn carrière stond en door een blessure moest afhaken". Zonder dat hij een naam wil noemen, zal de positie van Krol waarschijnlijk worden overgenomen door Frank Rijkaard, die bij Aja< in een dergelijke rol wei functioneert. „Ik wil nis met mijn defensie voor de lf meterlij n spelen. Dat vereist dus inzicht van de spelers die op die plek staan. Geluk, kig zie je steeds meer derge lijke achterhoedespeleu doorbreken. In elk geval worden zij beter dan de al gelopen tijd het geval is. ge weest". Ook op het midden veld zullen consequenties worden getrokken. „Thijs- sen, Mühren en Peters zijn formidabele spelers. Maar alle drie opstellen gaat na eenmaal niet. En noem mij een spits in Nederland die constant een goecl seizoen heeft doorgemaakt. Er Is veel kritiek op ons geweest na de 2-0 nederlaag tegen Engeland. Maar wat preste ren de Engelsen op deze WK( of de Westduitsers. Dat valt toch ook erg tegen". Voor het komend seizoen heeft Rijvers een plan op ta fel gelegd om 's woensdags zoveel mogelijk selectiespe lers naar Zeist te laten ko men. „Ik heb voor onze kwa lificatieduels afgezien van een voetballoos weekend Daar moet tegenover staan dat de spelers eenmaal per week bij elkaar kunnen ko men. Ik wil hen zelf regel matig kunnen zien en er mee kunnen werken. Als dat niet haalbaar is, houdt het woon op". Jos van der Kinderen: "Je verdwijnt in de anonimiteit én dat is voor een doelman geen goede zaak.. Nederland vol is. Daarom richt ik me op België", aldus Van der Kinderen. Tijdens de winterstop mocht de Hulstenaar een proeftraining bij Beerschot ondergaan tot ieders tevre denheid. De Belgische club wilde Van der Kinderen hu ren van Roda, maar Beer schot was toen nog twee deklasser. En dan mag er in België niet gehuurd worden. „Misschien gaat De Bree weg. Als dat zo is heb ik een kans. Bij Antwerp ligt het anders. Die willen hun twee de doelman kwijt, maar hij zelf wil niet weg. Het is dus even afwachten", vertelt Van der Kinderen. Mentaal heeft de strijd in Kerkrade de Hulstenaar wel wat aangetast. Van der Kin deren: „Het is moeilijk te verwerken. Daardoor ga je niet vrijuit keepen. Je krijgt een klap waar je weer bo venop moet zien te komen. En als je daarginds geen vriendenkring hebt valt dat tegen. Presteren is een ver eiste. Niets anders. De voet balsport op dat nivo is kei hard. Daar wordt naar niets gekeken. Och, ik heb diplo ma's. Kan dus altijd een an dere werkkring zoeken. Maar om in de race te blij ven voor het profvoetbal zal ik niet mogen stilzitten. Dan maar naar een amateurclub. Het is wel een verschil en het zal wennen zijn. Stel je voor...", zijn de laatste woor den van de doelman, waar mee duidelijk is dat hijzelf het eigenlijk nog maar moei lijk kan geloven van onze sportmedewerker AXEL - Sinds jaar en dag houden verschillende Belgi sche motorcrossverenigin gen op het motorcrossterrein in Axel hun wedstrijden. Na afgelopen zondag lijkt daar plots een einde te komen. De Nederlandse douane trad namelijk streng op tegen de uit België meegereisde koop lieden, die de commerciële aktiviteiten rondom het ter rein verzorgden. Over de achtergrond van 'dat douaneoptreden bestaan verschillende lezingen. Willy Apers, voorzitter van de Bel gische motorcrossvereniging Samen Sterk uit Wachtebe- ke, wijdt het optreden van de douane aan het feit dat het terrein tegenwoordig eigendom is van een stich ting: „Vroeger was het ter rein eigendom vab de MC Axel. Later is het overge gaan op een stichting. De douanë ziet'het motorcross- gebeuren daardoor mis schien als een aktiviteit die uit is op het maken van winst. Vandaar het strenge optreden". Het stichtingsbestuur heeft een heel andere lezing: „De douane is na de deva luatie van de Belgische frank in zijn totaliteit stren ger gaan optreden. Het op treden tegen de Belgische kooplieden hier is slechts on derdeel van een totaal pak ket. Bovendien zijn de koop lieden zelf fout. Ze weten dat ze bij het invoeren van goe deren geld moeten betalen". Een herhaald optreden van de douane kan verstrek kende gevolgen hebben. De Belgische verkopers zullen wegblijven en daarmee ook het publiek. De Belgische verenigingen zullen hun crossterreinen naar België gaan verleggen. Dat alles zal ten koste gaan van de stich ting motorcrossterrein Axel. van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - De Scheldesport Junioren wisten in het ka der van de landelijke atletiekcompetitie tweede klasse voor de A-B-junioren afgelopen weekeinde, in Roosendaal op de eerste plaats beslag te leggen. Dit met een puntentotaal van 6743, waardoor ze ruim 400 punten meer vergaarden dan het als tweede eindigende Spirit uit Oud-Beijerland. Met name Roel van Laere was uitstekend op dreef. De Terneuzense junior sprong 6.52 meter ver, wat een 40-tal centimeter boven zijn per soonlijk record was. Bij het hoogspringen kwam hij tot 1.80 meter. Henk-Peter de Jonge, die de laatste maan den vrijwel iedere keer dat hij in actie kwam zijn per soonlijke prestaties verbe terde, deed dat ook nu weer. Op de 800 meter noteerde hij een tijd van 1.58.8 -zijn beste tijd op deze afstand stond op 2.00.1. Okke van der Maas legde de 100 meter af in 11.5 seconden. Waarbij wel dient te worden aangetekend dat dit gebeurde met de wind volledig in het voordeel. Desondanks een prestatie van formaat. De estafetteploeg van Scheldesport liep een nieuw senioren clubrecord op, en van onze sportredactie AXEL - De Zeeuwse ren- en toerclub Theo Middelkamp moet vrijdag om 14.00 uur voor de arrondisements- rechtbank in Middelburg verschijnen. Dit naar aan leiding van een kort geding dat de Arnemuidense fami lie De Ridder tegen deze ver eniging heeft aangespannen. Kees, Lies en Arjan de Ridder hebben protest aan getekend tegen het royement dat de ZRTC Theo Middel kamp over hen heeft uitge sproken en tegen uitlatin gen, gedaan door vertegen woordigers van die wieler vereniging. De ZRTC Theo Middelkamp zal zich op een tweeëntigtal punten moeten verantwoorden. tevens een nieuw Zeeuws ju niorenrecord op de 4 maal 100 meter estafette. Emiel van der Maas, Okke van der Maas, Henk-Peter de Jonge en Sjouk van de Veen, waren daarvoor verantwoordelijk met 45.0 seconden, wat te vens een nieuw Zeeuws ju niorenrecord betekende wat op naam stond van AV 56 met 45.1 seconden. Knap was ook het speerwerpen van Emiel van der Maas, die kwam tot 30.28 meter. Tijdens die zelfde ontmoe ting werd de jongens equip van RKHAV vijfde met 5277 punten. Alfons Frankevijle liet nog maar eens zijn sprintkwaliteit bewonderen. Op de 100 meter kwam hij tot 10.9. Laurent d'Haluin liep een sterke 400 meter in een tijd van 53.5, terwijl de prestatie van Evert Ivens op de 800 meter -2.08.9- er even eens mocht zijn. De Dinamo-meisjes kwa men eveneens in actie in Roosendaal. Zij werden vijf de met als opmerkelijkste prestaties die van Miriam Brökotter, die de 100 meter liep in 12.9, en op de 400 me ter 63.6 noteerde. Lenny Nat te liep de 800 meter in 2.27.8. De Scheldesport-meisjes vielen met een zevende plaats wat tegen, alleen Col- linda Dekker zorgde met 4.74 meter bij het verspringen voor een uitschieter. De es tafetteploeg zag door een slechte wissel, waarbij een stoeltje op de baan terecht kwam, alle kansen op een goede klassering teloor gaan. De Delta Sport-meisjes traden in Spijkenisse aan. Zij behaalden 5391 punten. Frederike van Veeren ves tigde een nieuw persoonlijk record bij het verspringen met 5.01 meter, terwijl ze op de 400 meter een tijd van 69.6 neerzette. Jacolies van Gastel liep de 100 meter in 13.0. VLISSINGEN - Op het se mi-permanente circuit In Vlissingen-oost wordt zon' dag 11 juli een voor Zeeland uniek motorcrossprograni' ma afgewerkt, onder auspi ciën van de KNMV. In een wedstrijd die meetelt voor het Nederlands kampioen schap, komen dan in actie de crossers in de 250 cc-klasse internationalen en senioren Uiteraard kan men rekenen op een sterke bezetting. De grote favoriet is ongetwij feld Kees van der Ven uit Bakel, die ook internatio naal flink aan de weg tim mert. Zijn grootste concur renten zijn Benny Wilken, Peter van Nieuwenhof en Henk van Mierlo. MSV De Uitlaat in Vlis singen, die de organsiatie heeft van dit motorfestijn heeft tevens gezorgd voor een aantrekkelijk bijpro gramma met nationalen die strijden in de 500 en 125 cc- klasse. Bij de 500 cc-ers zijn Ro nald Rietman, Gert van Wijk en Henny Beekmens zeker coureurs die een toon aangevende rol zullen spe len. De 24-jarige Souburger Floor van Dommelen i echter eveneens tot de kans hebbers worden gerekend Trouwens ook andere Zeeu wen zoals Peter Sterkenburg (Lewedorp) en Leo Ovaa (Ritthem) etaleren sterk dit seizoen. De Rotterdammer Eddy Kachel is een van de g favorieten bij de nationalen 125 cc. Ook in deze categorie strijden drie Zeeuwen, na melijk Marcus van Kempen (Souburg), Bennie Popf* (Meliskerke) en Kees den Dekker (Goes). De wedstrij den aan de Engelandweg 'n Vlissingen-oost beginnen off- half een. De training begi» om tien uur 's morgens. ZIERIKZEE - Ester Goed hart-Schot was tijdens nationale veteranen kam pioenschapen in Zwolle a>' gelopen weekeinde we*' knap op dreef. Ze wierp discus 37.98 meter ver, kwam bij het kogelstoten u" op 10.68 meter. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Geestelijken: mogen niet langer zomaar liet Sint Antoniusziekenhuis jn Oostburg binnenlopen om een praatje te maken met zieke parochianen. De West- zeeuwsvlaamse pastores en dominees moeten voortaan eerst aan de hoofverpleeg- kundige vragen of de patiënt wel prijs stelt op hun bezoek. Het Oostburgs ziekenhuis! neemt deze maatregel om-| Ze Dosbouw, de combinatie van 6 aannemers die de pij- lerdam in de monding van de Oosterschelde bouwt, heeft onlangs met de aanne mers-giganten Ballast en Volker-Stevin een contract gesloten voor het huren van het terrein bij Kats, waar Dosbouw de bovenbouw van de Stromvloedkering wil gaan prefabriceren. Huur en inrichting van dat terrein kosten circa 9 miljoen gulden. Op dit terrein zijn destijds de betonnen elementen voor de Zeelandbrug door Ballast en Volker-Stevin, die samen de Bouwcombinatie Kats vormden, en die nu deel uit maken van Dosbouw, ver vaardigd. Dosbouw wil er de beton nen onderdelen maken voor de weg over de stormvloed kering en elementen waar aan de hydraulische cylin ders voor de schuiven van de pij lerdam worden bevestigd. De weg-elementen zijn 45 meter lang. Men heeft er 63 nodig. 100 miljoen het contract voor deze bouwerij, waarmee in totaal Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Voor de Politierechter te Middelburg werd gisteren een snelrecht procedure afgewikkeld te gen drie zigeuners (twee vrouwen en een man), die vorige week bij Breskens werden aangehouden op verdenking van diefstal uit woningen te Kuitaart en Aardenburg. De twee zigeu nerinnen kregen zes weken eet terwijl de man werd ^ingesproken wegens ge- üjOgUD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren mTerneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnum mers op pagina 2. Redactie Terneuzen: Rein van der nelm (editie-chef), Jan Jan- ®8n (plv. chef), Frank Dey, [jeul de Schipper, Cor de Boer (foto), Ton Koomen Wort). Hulst: Henk Postma, Bugène Verstraeten. Goes: van Berkel, Ans van «och, Co Meertens. ^ervlcepunten Xel: Boekh. Passage, Pas- ,a9e 13, 01155-1208. Kloos- 4,rzande: mevr. Neve, W. Alexanderstr. 4, 01148-2250. ^vertentle-expl. mspecteur Zeeland: C. Me- nu. privé 01150-95839.

de Stem | 1982 | | pagina 10