De Hollandiaan wint toernooi Walcheren Fietscross geslaagd Vierde plaats arbiters "de 4 in 1 kra DE STEM VAN EENENNAAM OVER CONFLICT METJO JANSEN: DE STEM SEAN eist inter 'gek ZEGE VAN DE BRANDE DINSDAG 15 JUN11982 Recreatie- bedrijven van de onderzoeken9 T14 PAGINA SPORT „Hij wil spelers die monddood zijn" BREDA - Het draadje dat Ton van Eenennaam nog verbindt met NAC is erg dun geworden. De van Vlissingen afkomstige doelman is officieel nog eigen dom van de Bredase eredivisieclub, maar keept volgend jaar in België. Om precies te zijn bij Sint-Niklaas, een ambitieuze ploeg, pas gepromoveerd naar de tweede klas en nu al denkend aan de eerste klas. Sint-Niklaas wilde Ton van Eenennaam best definitief kopen. Om dat voor elkaar te krijgen moest er echter een contract (een jaar) afgekocht worden. En dat ging te veel franken kosten. Vandaar dat NAC en Sint-Niklaas, waar ook de Zeeuwen Wouters en Verhoosel (ex-Club Brugge) spelen, besloten via een huurcontract in het shirt van de Belgische club te hij sen. Want Ton van Eenen naam en NAC, of beter ge zegd, Ton van Eenennaam en trainer Jo Jansen moes ten uit elkaar. „Klopt", beaamt Ton van Eenennaam in zijn Bredase woning die voor de nieuwe vereniging niet verlaten wordt, „het ging niet langer. Ik moest weg. Ik vind het jammer dat het zo gelopen is. Maar dit is beter voor alle partijen. Met Jansen klikte het niet". De problemen ontstonden ongeveer halverwege het af gelopen seizoen. Negentien wedstrijden keepte Ton van Eenennaam in het eerste van NAC. Daarna kwam de Zeeuw op de reservelijst te recht. „Ik heb achttien wed strijden redelijk tot goed ge presteerd", zegt Ton van Eenennam met een stem waarin het onbegrip nog doorklinkt, „de negentiende wedstrijd maakte ik een fout in het duel tegen Roda JC. door Romain van Damme Maar ik mag toch wel ver wachten dat je na achttien goede wedstrijden wat kre diet hebt. Nou, dat bleek dus niet het geval te zijn. Ik kwam niet meer aan de bak". Vanaf dat moment mocht Ton van Eenennaam, zes jaar bij NAC en sinds een blessure van Jan de Jong (tennisarm) onder Hans Dorjee doorgebroken, toekij ken. Naar Frits von Seydlitz, zijn opvolger. „Laat ik het zo stellen", formuleert hij enigszins voorzichtig, „sinds het wegvallen van Jan de Jong heeft NAC in feite nooit meer een vaste keeper gehad. Eerst was het altijd een strijd tussen Van Kelle en mij. Daarna tussen Von Seydlitz en mij. Gelijkwaar dige keepers. Dan moet er gekozen worden. Okay, het blijft altijd een teleurstelling als je op de bank moet, maar dat heb je te accepteren. Tenminste, als er een rede lijke uitleg komt. Maar soms moest ik een uur voor de wedstrijd horen dat ik op de bank zat. Met de werkwijze van Jo Jansen had ik moeite. Ik kon daar niet tegen". En dan: „Frits gun ik het beslist. Hij heeft goede wed strijden gekeept. Maar ook een mindere periode gehad. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII De jeugdige crossertjes in actie Van onze sportmedeu>erker HULST - Zelfverzekerd en met veel bravour gingen de meeste renners van start in de derde fietscrosswedstrijd meetellend voor het open Zeeuwse kampioenschap en het De Stern-klassement. Daarnaast een aantal onze kere beginnelingen die het klappen van de zweep nog niet zo goed kenden.Deson- danks werd er in iedere ca tegorie goed en sportief ge streden om de topposities. Ereplaatsen die vooralsnog door EZFVA-renners wor den ingenomen, die echter ondanks hun grotere erva ring duidelijk meer tegen stand ondervonden. De opkomst was voor de or ganisatoren, fietscrosscomi- té Hulst en EZFVA Axel, geen tegenvaller. Met 119 deelnemers was men best te vreden, temeer daar het de hele morgen regende. Maar gel'jk met het doorkomen van de zon, klaarden ook de gezichten op. Verheugend was het dat er toch weer een dertigtal nieuwkomers in het fietscross wereldje zich aandiende. Nieuwkomers met name uit Hulst en Clin- ge en eveneens uit Oostburg, waar de inschrijving bij de Eenhoorncrossers begint te lopen. Ook in Hulst gaat het de goede kant op. Nu werd nog gereden op een noodter- reintje aan Den Dullaert, maar dat betrof een eenma lige gebeurtenis. „Afgelopen week hebben we een ter- reintje van de gemeente toe gewezen gekregen. Het oude concoursterrein bij De Blaauwe Hoeve wordt ons domicilie", liet Eddy de Bliek weten. Ondanks dat er op het ter rein nog geen springbulten en kuipbochten waren, werd er toch veel gevergd van de crossers. Met name de boch ten waren scherp, terwijl het terrein nergens echt vlak lag. Een goede start was dan ook een vereiste om voorin te eindigen. Dat hierbij nog wel eens wat fout ging, bewees lijnrechter Fons Vandamme regelmatig door opnieuw te laten starten. Het kakelbon te gezelschap kon dan on danks de protesten van de voorsten, opnieuw achter het starthek. Desondanks bleef de strijd sportief. Uitslagen 5 jaar: 1. Tonny de Pae- pe, 2. Günther van Basteleie, 3. Aristof Parewijk. 6 jaar: 1. Sam van de Walle, 2. Sancho Lernhout, 3. Richard Martinu. 7 jaar: 1. Jim my Vermeire, 2. Peggy Pieters, 3. Geert Vervaert. 8 jaar: 1. Dimitri van Doorselaar, 2. Arjan de Mey, 3. Timothy Sittrop. 9 jaar: 1. Erwin Sarfaty, 2. Aswin Vandamme, 3. Jacco Matthijs. 10 jaar: 1. Michel Zaan, 2. Freddy de Rijcke, 3. Remco de Boer. 11 jaar: 1. Jean Pierre Grandsaerd, 2. Rob de Rijcke, 3. Maarten Thomas. 12 jaar: 1. Danny Brüsle,. 2. Mark Zaan, 3. Robin Ploegaert. 13 jaar: 1. Paul van Britsom, 2. Alex de Koning, 3. Hans de Groot 14 jaar: 1. Axel Schoot, 2. Johnny Verberkmoes, 3. Edwin de la Ruelle. 15 jaar: 1. Jean Marc Hendriks, 2. Danny de Muynck, 3. Henk Giis. Nog begrijpelijk ook, omdat Frits in militaire dienst zat. Maar toen kreeg ik nooit een kans. Het waarom is me nooit verteld". Een gesprek tussen de kib belende partijen is er overi gens wel geweest. „Maar", berust Ton van Eenennaam nu, „dat haalde niets uit. Mijn vrouw en ik hebben aan Jo Jansen gevraagd wat er nou precies was. Maar hij kon dat niet uitleggen. Vol gens hem was er niets". Voor Ton van Eenennaam werd het daarom steeds dui delijker dat hij beter kon uitkijken naar een andere werkkring. In deze tijd geen eenvoudige zaak. Ton van Eenennaam, een keer B-in- ternational in Deventer te gen Frankrijk: „Links en rechts hoorde ik wel eens wat. Maar Sint-Niklaas was de eerste club die echt be langstelling toonde. Die heb ben me bekeken tijdens een wedstrijd van het tweede. Want ik ben blijven trainen, keihard. Ik heb wedstrijden gekeept in het tweede. Wat dat betreft kan niemand me iets verwijten. Maar goed. Later kwam Sint-Niklaas nog eens kijken toen ik in het eerste stond. Dat had het bestuur gevraagd. Was thuis tegen MVV, ging niet slecht. Ik stopte nog een strafschop. Daarna is er onderhandeld met de huurovereenkomst uiteindelijk als resultaat. Ik ben blij nu dat ik naar Sint Niklaas kan. Liever had ik in Nederland gebleven, maar dat ging nou eenmaal niet. Sint-Niklaas heeft een goede ploeg met veel ervaring. Ik ben er uitstekend ontvan gen, op die typisch Belgische manier. Gezellig, je wordt meteen opgenomen in de club. Je hoort er bij". Sint-Niklaas heeft na het komende seizoen als eerste club de mogelijkheid om Ton van Eenennaam te kopen van NAC. „Maar", wil Ton van Eenennaam alle proble men voorlopig van zich af schudden, „dan zie ik wel wat er gaat gebeuren. Het is jammer dat het zo gelopen is. Ik vertrek met pijn in mijn hart. Want ik heb on danks alles een leukte tijd gehad bij NAC. Jo Jansen heeft me gebrek aan karak ter verweten. Maar dat be strijd ik. In de slotfase van de competitie heb ik nog vier duels gekeept. Twee goals tegen gekregen in Deventer. Sportief gezien heb ik ook toen redelijk gepresteerd, ondanks al die vervelende situaties. Jo Jansen heeft nu een groep die voor hem ide aal is. Vrijwel monddood. Kijk, als je wat hebt, moet je dat kunnen zeggen. Daarna moet het over zijn. Maar Jo Jansen heeft daar moeite mee, en daar heb ik weer moeite mee". VENETIE - De finale van het internationale tennis toernooi in Venetië is zondag uitgesteld wegens regen. De Australiër Peter McNamara en de Argentijn Jose-Luis Clerc maken nu maandag uit wie zich winnaar mag noemen van het 75.00 dollar- toernooi. BIRMINGHAM - Voor het eerst sinds bijna twee jaar heeft de Amerikaanse Billie- Jean King weer een interna tionaal tennistoernooi ge wonnen. De 38-jarige King, die de afgelopen jaren voort durend werd geplaagd door blessures, versloeg in de fi nale van het toernooi in Bir mingham de Zuidafrikaanse Rosalyn Fairbank met op vallend gemak: 6-2 6-1. Daarvoor had zij meer problemen met haar landge note Betsy Nagelsen in de halve finales. De wedstrijd was zaterdag uitgesteld we gens de regen. King zege vierde zondagochtend uit eindelijk moeizaam in drie sets: 6-3 6-7 6-4. De laatste toernooi-overwinning van King dateert uit september 1980. Van onze sportmedewerker VLISSINGEN - Voor de der de maal won het dames- handbalteam van De Hol landiaan uit Vlaardingen de beker tijdens het handbal- toernooi van de SV Walche ren. Hierdoor kwam De Hol landiaan definitief in het be zit van de wisselbokaal. Bij de heren in de hoogste cate gorie ging de zege naar Has- lou uit Elsloo. De organisatie van het jaar lijkse handbaltoernooi, dat evenals vorig jaar op de ter reinen van het sportcomplex Bonedijke werd gehouden, was prima verzorgd. En dat was nodig ook. Op de eerste speeldag van deze twee daagse happening kwamen niet minder dan 97 teams op draven. Teams gevormd uit jeugdspelers van 6 tot 16 jaar die op 14 velden tegelijker tijd bezig waren. Ook op de tweede dag liep alles weer op rolletjes. De speciale toernooicommissie, die de SV Walcheren voor dit evenement achter de hand heeft, had ook nu weer alles goed voor elkaar. Meer glans kreeg het nog toen de dames-junioren een tweede plaats in hun groep haalden. De overige teams van de or ganiserende club kwamen niet voor hoofdprijzen in aanmerking. Dit deed wel ti telverdediger De Hollan diaan bij de dames. Haslou werd hier tweede en het Vlissingse Olympus deit Bij de heren - zij speeij, evenals de dames op tweet en derde divisie-niveau won Haslou voor De Hollaj diaan en bokaalverdedii Olympus. Evenals voorgaande jatt. kwamen de deelnemers vie» uit een variatie aan distri: ten. Naast de Zeeuwse teairs kwamen er ook uit Brabar: Rotterdam en omstrek:; Arnhem en Limburg, jaar komen er teams maar daar raak je zo aai o wend dat het al venzelfsp;( kend is", liet Ria Tax van,; toernooicommissie weten. Ton van Eenennaam: Ik moest weg bij NAC, het klikte niet met Jo Jansen Van onze sportmedewerker GOES - De Zeeuw Peter Hoondert, die deel uitmaakt van de Nederlandse ama- teurploeg, die uitkomt in een zesdaagse etappewedstrijd in Sleeswijk-Holstein, bezet na de tweede dag een zesde plaats in het algemeen klas sement. Zaterdag in de proloog eiste Hoondert een 22e plaats voor zich op en zondag ein digde de talentvolle Zeeuwse coureur als vijfde. Onze landgenoot Jos Albers heeft de leiding in het algemeen klassement. Van onze sportredactie MIDDELBURG - In Middel, burg wordt zaterdag op hu plein aan de Lammerensteei een schaaksimultaan gehou den. De organisatie van dj evenement, dat om 13 uit begint, is in handen van 4 braderiecommissie Middel- burg in samenwerking mg de schaakvereniging delburg. Schaakgrootmeester John van der Wiel geeft acte 4 présence bij het simultaan- spel. Bij slecht weer zal wor den uitgeweken naar vere nigingsgebouw De Schakei in Middelburg. ATLETIEK - De Bril» Mary Beckard-Tabb heel! zaterdag in Berkeley een mijl gewonnen in 4 snelle tijd van vier minutet en 23,2 seconden. Doug Pi- dilla won een twee-mijl ii 8.23,6 minuten, een stadion- record voor Berkely, sinds 1971 op naam stoni van Bob Boglione met 8.' minuten. Steve Ortiz eindig de als tweede in 8.24,6. Ops 100 meter dames triomfeert Evelyn Ashford in 11.18 conden. Eric Brown scoort een dubbele sprintzege bijt heren: de 100 meter legdeh;: af in 10.26 seconden, de M meter in 20.44. Steve Scot trok de mijl naar zich toe 3.54,1 minuten, waarbij I de Nieuwzeelander John Walker (3.54,6) en de Ier Ra; Flynn (3.54,9) achter zich liet Rallycrossen hobby voor Luchtmeyer Van onze autosportmede werkster VLISSINGEN - Rallycros sen betekent voor de 34-jari ge Roelof Luchtmeyer uit Vlissingen een tak van sport die hij voor de grap is gaan beoefenen, maar nu een ech te hobby is geworden. Hij is er bezeten van. Luchtmeyer is nu aan zijn vierde seizoen bezig en heeft al aardig wat wagens versleten. Hij is be gonnen met een Peugeot met een standaardmotor onder de kap, maar er volgden ver schillende andere merken. Sinds vorig jaar rijdt hij in een fraaie kever met een BMW-motor. Luchtmeyer: „Het was ge woon een geintje om mee te doen de eerste keer. Maar mijn enthousiasme is ge groeid en nu ben ik een ver woed rallycrosser". Lucht meyer komt uit in de zware klasse en slaagde er vorig seizoen in het clubkam pioenschap in de wacht te slepen. In zijn prijzenkast staan al zo'n vijfentwintig bokalen. Luchtmeyer rijdt alleen voor de ARCZB in Goes en in Kamperland. Hij zegt: „Dat is een fijne club en bo vendien heb ik weinig tijd ergens anders te gaan rijden. Met Kamperland er bij heb ben we toch jaarlijks zo'n negen crossen". Luchtmeyer doet alles zelf aan zijn crosswagen. Alleen het puur specialistische werk gaat naar eengarage. De wagen wordt gestald bij de familie Dekker in Grijps- kerke, waar hij ook volop kan sleutelen. Roel Lucht meyer kan daarbij rekenen op de hulp van Bram Dek ker, die zelf ook in Goes ac tief is in de crosserij in de standaardklas. Luchtmeyer beeft al met veel pech af te rekenen ge had. Hij stelt: „Op tweede pinksterdag dit jaar heb ik mijn eerste wedstrijd uit kunnen rijden, maar voor dit jaar zie ik het clubkam pioenschap echt niet zo zit ten. Ik ondervind veel tegen stand van Bert van de Ber- Bram Dekker, Peter Dekker en crosser Theo Luchtmeyer TERNEUZEN - De jeugdaf deling van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaandem nam in het afgelopen week einde met een aantal rem» deel aan een jeugdwieler- wedstrijd in het Limburg# Oud-Geleen. Er was één overwinning voor de Zeeuw sach-Vlaamse coureur weggelegd. Bij de 9-jarigen ging Serf van Boven uit Axel metdi eerste plaats naar huis. ft resultaten van de Zeeuwsct- Vlaamse jeugdrenners zag» er als volgt uit: 8 jaar: 2. R< bert de Nijs, St. Jansteen, jaar: 1. Serge van Boven Axel. 10 jaar: 2. Johnny Cadzand, Westdorpe. jaar: 9. Rolf Mobach, Sluis kil; 10. Jacky Fortrei, 1 kens. 13 jaar: 4. Antoi® Thoen, Axel; 14. HaroH d'Hondt, Hulst. 14 jaar: John van de Ameele, Ter- neuzen; 4. Hans Janssen, Vo gelwaarde; 10. Carlos Faas Terneuzen. Theo van de Brande zorg de voor zijn zevende seizoen zege. Ditmaal bleek Van Brande in Duffel de sterks® te zijn. gen. Maar ik ben een goede verliezer. Als er iemand is die beter rijdt dan mij, dan verdient die ook te winnen". In de wintermaanden moet Roel Luchtmeyer bui ten sleutelen. De boerderij, waarin zijn wagen gestald staat - in de schuur - is dan in vol bedrijf. Het hooi is binnen en de koeien staan op stal en dan moet de crosswa gen uiteraard plaats maken. Luchtmeyer haalt zijn on derdelen meestal bij de slo pers. Vandaar dat er sneller iets sneuvelt. Hij zegt: „Vaak moet ik 's nachts doorwer ken om mijn wagen op tijd klaar te hebben". Luchtmeyer is van beroep visser en machinist, zodat er weinig tijd overschiet voor de crosserij. Sinds een paar weken heeft hij er een spon sor bij en dat is volgens de crosser uit Vlissingen nodig ook in deze tak van sport. Voor die tijd moest hij alles zelf betalen en dat werd toch wel een dure hobby. HEIKANT - Jean-Pièrre de Bleijser uit Heikant heeft met succes deelgenomen aan een motorcross van de VAC in het Belgische Waasmun ster. De Zeeuwsch-Vlaming reikte zowel in de tweede als de derde manche van de B- categorie naar een verdien stelijke vierde plaats. In de eerste manche kwam hij zelfs als derde over de finish._ AXEL - Tijdens het dis- trictstoernooi van de COVS district Zuid 1, dat in Til burg werd gehouden, heeft de Scheidsrechtersvereni- ging Zeeuwsch-Vlaanderen een vierde plaats behaald. In dit voetbaltoernooi kwa men de Zeeuwsch-Vlamin- gen ongeslagen door de pou le en moesten daarin zelfs geen enkel tegendoelpunt incasseren. Dit moest wel gebeuren tegen Valkens- waard in de strijd om de derde en vierde plaats. Het vuur was er uit en er werd met 2-0 verloren. Het team van de scheid--' rechtersvereniging Noord en Zuid-Beveland we'': achtste en pakte ook sportiviteitsbeker mee. ft arbiters uit Walcheren lie® het afweten en werden ®(- hun veertiende plaats hek- kesluiter. De eindzege g® naar Eindhoven, dat in de fi nale won van Langstrek Overigens wonnen Zeeuwsch-Vlamingen in poule van Eindhoven, rm de mannen van Rinus Ver- helst kwamen voor de i'"!' leplaats net één puntje kort. DAGBl AIVCDOH /UUlWt Sl N[ Df Hl AM li Bij Sj ge va 635 Van een onzer verslaggevers SLUIS - Zeeland wordt bin nenkort 'overspoeld' met on derzoeken naar de toeristische bedrijvigheid in de provincie. Dat gebeurt door instellingen die dan ook nog eens vaak langs elkaar heen werken. „Je wordt er helemaal gek van. Dit is geen goed beleid" aldus gisteren consulent D. Verstand van de Recron (Recreatie On dernemers Nederland), te gast op een forum over '25 jaar re creatie in West-Zeeuwsch- Vlaanderen' in Sluis. Recreatie-ondernemers kunnen binnenkort van ten minste drie kanten vragenlij sten verwachten. Om te begin nen stelt het ETI-Zeeland een onderzoek in naar het aantal overnachtingen in voor- en naseizoen, vergeleken met die in het hoogseizoen. De bedoe ling is uit te vissen of het sei zoen kan en moet worden ver lengd. Ongeveer hetzelfde streeft de PPD (provinciale planologische dienst) na, die het onderzoek vooral richt op 'weerbestendige voorzienin gen'. Tenslotte komt Zeeland, dankzij een subsidie van eco nomische zaken, in aanmer king voor een zogenaamd TROP-onderzoek. TROP staat voor toeristisch-recreatief overall plan, bestrijkt werke lijk de hele toeristische sector en wordt gedragen door de landelijke en de provinciale overheid en het bedrijfsleven. „Inderdaad, daar zou je dus wee kunnen volstaan" vindt de heer Verstand. De Grontmij krijgt binnen kort de opdracht voor dit on derzoek. Een grote ambtelijke stuurgroep gaat het begelei den en die stuurt weer ver schillende werkgroepen op Pad. Ook in andere provincies is al een dergelijk TROP-on derzoek verricht. Bijzonder voor Zeeland is de deelname van de binnenkort te VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren w Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnum mers op pagina 2. Redactie Terneuzen: Rein van der neim (editie-chef). Jan Jan- en (plv. chef), Frank Dey, aul de Schipper, Cor de °er (foto), Ton Koomen isport) Hulst: Henk Postma, dgene Verstraeten. Goes: e van Berkel, Ans van ü°ch, Co Meertens. Servicepunten kei: Boekh. Passage, Pas- °a9e 13, 01155-1208. Kloos- ',zande: mevr. Neve, W. Aiexanderstr. 4, 01148-2250. Advertentie-expl. '"specteur Zeeland: C. Me- Privé 01150-95839. vormen overleggroep voor de recreatie in de provincie. Met dat initiatief heeft de Zeeuwse recreatieraad Zee land een landelijke primeur bezorgd.

de Stem | 1982 | | pagina 8