OJC Nu ontvangt Boy Bensdorp School Overslag mag nog jaar doorgaan [uurtverenigingen ;n FNV bezorgd over raitenbaden Hulst Straattheater in Terneuzen W elzij nscommissie Hontenisse bespreekt jaarprogramma 1983 PLAATSELIJK NIEUWS f I I II lantklosexpositie in Axel ffè Podium activiteiten in Midden Zeeland Voordracht leden sportraad ANTIEK IMPORT Ves Presentatie nieuw programma kabel-t.v. in Hulst Uitstel van executie 1 VAN ZEELAND lurgemeester opent lemeeDschapshuis ieZuiddorpe f Zaterdag 12 juni wordt het gerenoveerde gebouw open besteld voor de bevolking, tan 19 tot 21 uur is het ge- Lw te bezichtigen. AXEL - Het dorp Overslag wordt nog voor de winter op het aardgasnet aangesloten. Een tweede enquête door de PZEM onder de bewo ners heeft uitgewezen dat nu 41 van de 63 wo ningen voor aansluiting op het aardgasnet in aanmerking komen. I Van een onzer verslaggevers n"1 Axe' ge- GRENEN - EIKEN MEUBELEN Aardenburg Axel Clinge Hulst De Klinge Terhole Terneuzen _A12 LnNPERDAGIOJUN11982 T20 PAGINA ZEELAND 2 IVoor winter Lardgas En Overslag t". i M. van de Hoo- de andere prijs- WZ streeft ernaar de it een grotere lande- kendheid geven. De 'nemers hopen dat de dachte zal overwaaien lere ziekenfondsen en jinnen het pakket zal van de Nederlandse ng van Ziekenfond- rste ronde heeft in derland 42 'bespa- icties opgeleverd. De varieerden van 'er it zo gemakkelijk naar r gelopen worden' tot it het pakket'. Ook het van eigen bijdragen io-claim korting' wer- nceerd. nbesparende ideeën gezondheidszorg zijn eds bij de commissie ot Gezondheidszorg nelkstraat 9 in Breda) Het ziekenfondsbe- ïeft besloten om jaar- aximaal 10.000,-- in storten. Nieuw-Namen, Marga ijzer Clinge, Marina de Graauw, Jacqueline neloo Biervliet, Lilian mmen Kloosterzande. ■rverzorging/j eugd- rging: Manja Bente slag, Marion Bleijen- Sluiskil, Carla David Cisca Dees Sluiskil, de Groote Axel, Geral- n Hamer Axel, Conchi- an Haperen Absdale, tian de Kort Vogel- Ie, Ina van Langevelde ïuzen, Christianne Mi- en Zaamslag, Tilly Pij- Terneuzen, Karin van >te Hoek, Nicole Schou- Axel, Sabina Simons Monique Stenekes :uzen, Anita Verhage >uzen, Diana Verplanke dijke, Mary de Cooker an Gent, Laura Giezen int, Ineke d'Haens uw, Miriam Hemelsoet dorpe, Jeannine van e Hulst, Chantal Naes- Koewacht, Karin van aer Hulst, Sandra iwvliege Sas van Gent, ra de Schepper Hulst, i Stofferis Sas van Karin Teirlynck West- Lydia Voet Klooster- Van onze correspondent klDDORPE - Het ver- Luwde gemeenschapshuis k zuiddorpe zal morgen avond (vrijdag) om half acht [fficieel door burgemeester Hack van Axel worden hopend. T Tevèns zal op deze avond te naam van het gebouw [orden bekend gemaakt. Hij [f zij van wie de inzending [ervoor werd gekozen, zal n prijs in ontvangst-mogen femen. Von een onzer verslaggevers Dat is volgens wethouder J. van Schaik (PvdA), die zich voor deze voorziening heeft beijverd, genoeg om het projekt door te laten gaan. Ook wordt gewerkt aan de aansluiting van de Klap- straat en de Axelse straat in Koewacht op het aardgasnet, maar dat zal volgens hem dit jaar niet meer lukken. De kwestie rond de komst van aardgas in Overslag be gon zes jaar geleden met een actie door de bewoners. De zaak bleek toen voor de ge meente te duur, evenals vier IJLST - Een drietal Hui ler buurtverenigingen Jloerschans, Den Dullaert i Nieuw Hulst), de FNV fcroot Hulst en een 7-tal par- Iculieren hebben het ge- rentebestuur dringend op- koepen om de openlucht- Vembaden in het vervolg fpg gereed te maken, zodat t bij warm in gebruikge- jleld kunnen worden. e hebben dat gedaan via gezamenlijke brief, laarvan afschriften zijn ge- luurd naar de commissie relzijnsplanning en de kembadcornmissie. („Aangezien Hulst beschikt per een overdekt bad en pee openluchtbaden", zo «rijft men, „moet het mo lk zijn om een zodanige [geling te treffen dat aan 'sselvallige weersomstan digheden het hoofd kan wor den geboden. Dat betekent: bij goed weer de buitenba den open, bij slecht weer het overdekte zwembad open". De betrokkenen maken zich verder bezorgd over het onderhoud van het buiten bad in Hulst. „Het is ons op gevallen dat al vele jaren slechts de hoogstnodige voorzieningen worden ge troffen om het bad open te laten stellen. We doen een beroep op u om noodzakelij ke vervangingen en repara ties tijdig te doen plaatsvin den zodat we over enkele ja ren niet voor zeer vervelen de enbf kostbare verrassin gen komen te staan". De brief is een initiatief van een aantal vrouwen uit de Dullaertwijk, die vorige week bij elkaar kwamen om zich te beraden over de pro blemen rond de openstelling van de buitenbaden. jaar geleden, toen er op nieuw pogingen werden on dernomen. Het aardgas werd weer actueel toen de PZEM met een speciale sub sidieregeling op de proppen kwam. Echter, nu waren er slechts 20 bewoners die wil den aansluiten. Van Schaik organiseerde daarop een hoorzitting om de bewoners over de streep te trekken en blijkbaar met succes. Een nieuwe enquête door de PZEM heeft nu 41 voorstan ders van aansluiting opgele verd. Omdat de PZEM en de ge meente subsidie geven, be taalt elk gezin dat op het aardgasnet wil aansluiten 177 gulden. „Ik adviseer de mensen die geen aardgas willen om toch alvast maar een dienstleiding naar hun huis toe te nemen", aldus Van Schaik, „want later is er grote kans dat die subsidie vervalt en dan betalen ze zo'n 600 gulden". Inmiddels is er een ge sprek geweest met de PZEM over de aansluiting van de Klapstraat te Koewacht op het aardgasnet. „Volgens de handtekeningen die zijn op gehaald blijken tien van de veertien bewoners voorstan der te zijn", zegt Van Schaik, „dus dat gaat ook door, al zal dat deze winter niet meer lukken". Tenslotte is er ook een verzoek binnen gekomen van de bewoners van de Axelse straat in Koewacht om aansluiting op het aard gas. Volgens Van Schaik is ook dit verzoek op de priori teitenlijst gezet. rmingsklas: Betsie Bik' Karin Boon Brandes (me' Cecile d'Haens Graauw, Willek® iate Axel, PeW Hulst, Patricia Or- neuzen, Patricia i Hulst, Lucia Roe1' Monique Rombau' "-"-er Schuerman Monique va"1 Hulst, Christine d® Koewacht. a uiiugoniai Terneuzen. t, Anja Axel, lof) straate ens Hult., - Terneuzen, asijn xel t, nacht, pen e dent lag is de wielrij- provincialeweg ersonenauto ge- hudding opgelo- ïuis in Oostburg ebeurde doordat rijwielpad op de hterop komende A.J. uit Schwei- Kimstenares Ineke van Schaik in gesprek met Pol van de Vijver en vrouw Vin onze correspondent - Door het openen fl® vitrine waarachter Prachtige stukjes kant in,» j Avonden, werd ^dagavond de tentoon- ta het Streekmu- P haar inleiding prees ouw Welvaart de ten- 5®stelde werkstukjes kantkloskring Axel. 's niet alleen de di ver ft, en de vormgeving die aandacht vraagt, maar L,al de perfecte uitvoe- sPrak de inleidster tot »ele iiierbi aanwezigen. Ze wees "J tevens op dat de tentoonstelling bewees dat kantklossen een volwaardig kunstambacht is. „Het is kunst met twee grote K's: de K van kunst en de K van kant", aldus mevrouw Wel vaart, die docente is aan de textielschool in Gent (B), waar ze een aantal jaren les gaf aan mevrouw I. van Schaik-de Kraker, die de tentoonstelling had opgezet en les geeft bij de kantklos kring Axel. Een van de tentoongestel de werken behaalde enige weken geleden de eerste prijs op de internationale Huishoudbeurs in Amster dam. „De vlinder op kam perfoelie", die als beste uit de bus kwam, is een eenkleurig kantkloswerk van Ineke van Schaik-de Kraker, de vrouw achter de ze tentoonstelling. De tentoonstelling is van 10 juni tot en met 10 juli te zien in het Streekmuseum ,,'t Land van Axel" in de Noordstraat te Axel. Het museum is wekelijks ge opend van woensdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. Deze week zal een aantal leden van de kant kloskring doorlopend de monstraties kantklossen ge ven tijdens de tentoonstel ling, hetgeen tijdens de ver dere expositieduur regelma tig zal worden herhaald. 31 Van een onzer verslaggevers Het theatergezelschap Samba Salad is zaterdagmiddag te zien in de Noordstraat te Terneuzen Jeugd en Muziek Terneu zen haalt zaterdag het be wegingstheater Samba Sa lad naar de Scheldestad. Dit vierkoppige gezel schap, dat zich de onder titel „Het guerrilla theater van Andromeda" meegeeft, treedt om 14 uur op in de Noordstraat bij de hoek aan de Korte Kerkstraat. Opge voerd wordt het werk Ba- hamamama. Samba Salad toert sinds 1978 met vier produkties onafgebroken door Europa, terwijl ook Peru werd aan gedaan, de kost verdienend op de manier zoals middel eeuwse toneelgezelschap pen dat deden. Rita Iny (Montreal), Herman Link (Amsterdam), John Wolf (Londen) en Rudy (Rudet- ta) Bayer (Bochum) betite len hun optredens als „po litieke satire of nucleair cabaret". In Bahamamama pro beert het gezelschap mid dels dans, mime, percussie en geluidseffecten een ant woord te geven op de vraag „is er leven na de technolo gie?" En jawel, er is nog hoop, want Samba Salad is er vast van overtuigd dat een of ander opperwezen tijdig zal ingrijpen. Het Hulster Open Jonge rencentrum NU sluit za terdagavond het seizoen af met een voorstelling van mime-speler en tv- acteur Rob van Houten, bij het televisiekijkend publiek beter bekend als Boy Bensdorp, eigenaar van een snack-bar, die het niet zo nauw neemt met de hygiënische kant van zijn zaak. Rob van Houten zal zijn vette frituurwaren met de nodige acts in het jonge rencentrum tegen een re delijke vergoeding aan de man brengen, zo beloven de organisators. Het jon gerencentrum is geves tigd in activiteitencen trum 't Houtenkwartier. De aanvang is 20 uur. even er In de binnenstad van Vlissingen treedt zater dagmiddag de Nederland se popgroep The Amazing Stroopwafels op. De for matie herbergt leden van het vroegere Fungus. De organisatie is in handen van de Vereniging winke lierscentrum Vlissingen. Aanvang 13.30 uur. In de Prins van Oranje te Goes geven leerlingen van de plaatselijke ballet school De Spiegel zater dagavond opnieuw een voorstelling. Aanvang 19.30 uur. Het Zeeuws Orkest on der leiding van Luis Sto- tijn geeft zaterdagavond een concert in de Grote Kerk te Veere. Als solisten treden op: Frans karei Adriaanse (viool) en Ben jamin Boers (hobo). Op het programma staan werken van onder meer Mozart, Haydn en Purcell. De or ganisatie is in handen van de Stichting Delta Cultu reel. Aanvang 20 uur. In de Middelburgse Schouwburg geven leer lingen van de plaatselijke balletschool Giselle zater dagavond een uitvoering. Op het programma staat onder meer het ballet Les Sylphides. Aanvang 20.15 Mime-speler en t.v.- acteur Rob van Houten is zaterdag actief in Hulst. OOSTBURG - De leden van de Oostburgse sportraad worden evenals de gemeen teraad om de vier jaar geko zen. Op de jongste vergade ring van de sportraad werd via stemming voorgedragen wie de komende vier jaar in de sportraad zitting zullen hebben. In september neemt de gemeenteraad dan de de finitieve beslissing. Op de voordracht van de sportraad staan de volgende leden (tussen haakjes de als tweede geplaatste kandi daat): Veldsporten: F.Sudijn, H. Otte en mevrouw C. Haarends-Huige (H. Evers, W. Hendriks en C. Vergou we). Zaalsporten: mevrouw A. Ringoot, A. Leyte en me vrouw S. Pieters (mevrouw R. den Dunnen-Pieters, P. Lohman en J. Houtzager). Overige sporten: P. van de Heuvel en J. Ramondt (A. Vinke en L. de Vlieger). Le raren lichamelijke opvoe ding: W. Vermeulen (P. Don). (ADVERTENTIE) eigen import Duitsland, Engeland, Oostenrijk Weststraat 68. Aardenburg Tel. 01177-1271 - eigen restauratie atelier HULST - Casema presen teert op 22 en 23 juni voor het eerst de uitgebreide en ver beterde kabeltelevisiepro gramma's die in Hulst aan geboden kunnen worden door de aansluiting op een Belgisch kabelnet. Dat gebeurt met demon stratie-avonden in een lo kaal van de Brug-school aan de Koolstraat. Belangstel lenden kunnen daar op beide avonden terecht van 6 tot 9 uur. Door de aansluiting op België wordt het Casema- pakket in Hulst uitgebreid met de Luxemburgse zender RTL. Daarnaast hoopt men een verbeterde ontvangst van de 3 Franse en 2 Duitse zenders te kunnen bieden. Alle programma's kunnen in kleur worden ontvangen, dus ook Frankrijk 1, die nu alleen nog in zwart-wit te zien is. De abonnees zullen het nieuwe pakket zal pas later in het jaar in de huiskamers kunnen ontvangen omdat nog een groot aantal ver sterkers omgebouwd moet worden. Met de levering van het daarvoor benodigde ma teriaal is nog enige tijd ge moeid. Zoals gemeld wil Casema het abonnementsgeld na de doorgevoerde verbeteringen met ongeveer 50 procent ver hogen. Sinds de invoering van het Hulster kabeltelevi sienet zijn de abonnements gelden op hetzelfde niveau gebleven omdat de resulta ten niet aan de verwachtin gen voldeden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimii Van een onzer verslaggevers OVERSLAG - De lagere O.L. Vrouw van Lourdes- school in Overslag mag toch nog een jaartje verder draaien. Het ministerie heeft de school voor het ko mend schooljaar uitstel van executie gegeven. In 1983 valt echter definitief het doek over de school. Zoals bekend zou de school aanvankelijk al komend schooljaar zijn deuren op slot moeten doen omdat het aantal leerlingen onder het minimum van acht zakt. Blijkbaar is menin Den Haag toch gezwicht voor de pogingen van het Overslagse schoolbestuur om de school open te houden. „Dat is nu mogelijk geworden door de vele adhesiebetuigingen aan ons verzoek naar het minis terie", meent schoolhoofd P. Knegtel, „zoals de bijval van de gemeente en een handte keningenactie onder de be volking". Knegtel zegt het goede nieuws te hebben ver nomen via de onderwijs-in- spectrice, maar hij vindt het jammer dat de school uitein delijk toch gaat verdwijnen. „Het zit er niet in dat we na volgend schooljaar nog verder kunnen gaan", zegt hij, „we zullen ook in 1983 niet aan voldoende leerlin gen komen". Daarmee komt dan toch een eind aan meer dan 182 jaar lager onderwijs in Overslag. Een lange en bewogen geschiedenis, die schoolhoofd Knegtel in een boekje heeft beschreven. Momenteel wordt volgens het schoolhoofd gewerkt aan plannen voor een fusie met de lagere school in Zuiddor pe. Een van de voordelen daarvan is dat de heer Knegtel, als de school in Overslag volgend jaar sluit, niet op straat komt te staan. Hij kan dan nog een jaar werken op de school in Zuid dorpe. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De Hontenisser welzijnscom- missie bespreekt vanavond het concept-voorontwerp van het welzijnsprogramma voor volgend jaar. In dit jaarprogramma zijn de ver schillende verenigingen, in stellingen en activiteiten op genomen, die in aanmerking komen voor gemeentelijke subsidie. De afdeling welzijnszaken heeft aan de hand van de in gediende begrotingen het concept-programma zoveel mogelijk ingevuld, maar verschillende subsidies, met name waar het gaat om bij dragen in exploitatietekor ten, moeten nog nader wor den bekeken. Dat is ook het geval bij de gemeentelijke accommodaties en voorzie ningen. De openbare vergadering van de welzij nscommissie wordt vanavond om 20 uur gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis te Kloos terzande. Kermisbolling - Bij gele genheid van de kermis wordt vrijdagavond om half zeven een kermisbolling ge houden bij café De Zwaan. GOA-jeugd - De jeugdcom missie van de hengelaars vereniging GOA (Geduld Overwint Alles) hield op de kleine kreek een hengel- wedstrijd voor de jeugdle den. Er waren 48 deelne- merijes. De vangsten waren goed. De uitslag van deze voor het clubkampioen schap 1982 meetellende wed strijd was: 1. Edwin Tangel der met 620 punten, 2. Marco de Bakker 340, 3. Patrick Tangelder 300. Hengelen - De jeugdcom missie van de hengelaars vereniging GOA te Axel houdt zaterdag 12 juni een hengel wedstrijd voor scho lieren. Hieraan wordt deel genomen door leerlingen van de in de gemeente Axel gevestigde lagere scholen. Ongeveer 150 jongens en meisjes zullen hieraan mee doen. Gevist zal worden op de ijsbaanvijver en de wed- strijd duurt van negen tot half elf. Rommelmarkt - De fanfare Weldoen door Vermaak houdt dit weekend een rom melmarkt en fancy-fair op het marktplein. Naast de rommelmarkt is er een vei ling en een loterij met als hoofdprijs een levend var ken. Op vrijdag 11 juni wordt om 18 uur gestart met de veiling in zaal De Trou badour. Vele oude spullen zoals meubelstukken, tafels, stoelen, schilderijen en schemerlampen worden bij opbod verkocht. Zaterdagmiddag begint om 13 uur de rommelmarkt en fancy-fair op het markt plein. Bij de verschillende kraampjes kunnen de be zoekers meedoen aan aller lei spelen. Ter versterking van de inwendige mens zijn er wafels te koop. Het eve nement duurt tot 18 uur. Postzegelruilbeurs - De postzegelclub Het Land van Hulst houdt zondag 13 juni voor de laatste maal dit sei zoen een postzegelruilbeurs in Den Dullaert. Voorzitter R. Herman opent de bijeen komst om tien uur met en kele mededelingen over nieuwe Nederlandse zegels. Tenslotte is er een veiling waar bij een groot aantal kavels onder de hamer komt. Voor de muntenver- zamelaars is er een munten- handelaar aanwezig. Spaans Kwartierfeesten - In de wijk Het Spaans Kwar tier in het grensdorp De Klinge worden dit weekein de voor de zesde maal fees ten op touw gezet. De ge beurtenissen spelen zich af in een grote tent. Zaterdag avond treden de Strangers op, terwijl het zondag de beurt is aan disco-bar Edel weiss. Zondagochtend wordt in de kapel een eucharistie viering gehouden en in de middaguren paradeert de harmonie St. Cecilia door de wijk. EHBO - In Terhole gingen 13 kandidaten op voor hun EHBO-diploma. Alle kandi daten slaagden. Het waren de dames B. Begheijn-Nijs- kens, R. Dobbelaar, Reiks- ma-van Doorn, J. Freijzer- Pieters, C. Mannaert, J. Pi- cavet en C. Vonk en de he ren R. van Trappen, P. van Bellen, F. Vonk, W. van Delft, V. van Delft en L. Lossie. Examinator was dokter Van der Mee uit Hulst. Samenkomst - De divisie jeugdmuziekkorps van de Zuid-Nederland divisie van het Leger des heils houdt zaterdag 12 juni in de Noordstraat een openlucht samenkomst. Om half vier geeft het korps een concert in het bejaardenthuis De Blide en om 19 uur is er in de Nederlands hervormde kerk te Axel een zang- en mu ziekfestival met medewer king van het hervormd kerkkoor en de divisie- jeugdband onder leiding van kapitein C. Voorham. ■ij I VI. i I 81 i

de Stem | 1982 | | pagina 15