jedient enken Buiten zijn 1 Doorstroming verkeer belemmerd idrumband terhole won eerste prijs „WELKOMST"DIENST IN SCHOONDIJKE eren PLAATSELIJK NIEUWS Zestig jaar getrouwd S VAN BENT [EL imnFNSPAG 9 JUN11982 VAN ZEELAND Tl 6 PAGINA ZEELAND 2 ROEVEN n se kaas S BIJ... Schietingen ;um HULST - De situering van de Hulster maan- dagmarkt is opnieuw in discussie geraakt. VOORZITTER SOCIAAL CENTRUM Heikant Sint-Jansteen Hengstdijk Axel Ossenisse Lamswaarde Hengstdijk Ossenisse Wandelvierdaagse Oostburg gestart examens HET ADRES in Zeeland -V*»H (TV Locatie weekmarkt Hulst in discussie SCHOONDIJKE - Zondag 13 juni wordt op initiatief van de Coördinatiegroep Regionale Evangelisatie West-Zeeuwsch- Vlaanderen een speciale (eerste) welkomstdienst gehouden in de rk kerk te Schoondijke. Aanvang 9.45 uur. De Coördinatiegroep zal in samenwerking met een aantal West-Zeeuwse kerken elke tweede zondag van de maand dergelijke welkomstdiensten gaan houden onder het thema: Voor u misschien vreemd, voor een ander thuis. Er zijn mensen soms wel eens van plan te „kerken" bij een onbekende gemeente vanwege het gebouw of orgel, of om iets meer te weten hoe andere medechristenen de eredienst vieren en beleven. Daarom moet men elkaar „thuis" opzoe ken, aldus de groep. De volgende welkomstdienst worden gehouden 11 juli in de Nederlands hervormde kerk te Bier vliet om 9.30 uur. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal De Hoogaars, 54 schutters: hoge vogel: A. van de I branden. St. Jansteen: eerste zij vo el: A. de Vree, Terhole; tweede jjvogel: F. Vonk, Heikant; groot- I ste aantal (5): J. Jonkheym, Kloos- I tereande. I HULST - Zaal W. Blommaert, 50 I schutters: eerste hoge vogel en I grootste aantal (6): R. Herwegh, I Heikant; tweede hoge en tweede I zijvogel: F. Trappeniers, Koe wacht; eerste zijvogel: H. de Vos, Heikant. 1 mjrsT - Bejaardenschieting, De Rlaauwe Hoeve, 38 schutters: hoge «el F Reunis, St. Jansteen; eer deziivogel: F. Kouyzer, Klooster- I ande; tweede zij vogel J. de W'tte, Heikant' grootste aantal (5): A. de Bakker Boschkapelle en mevrouw De Waal-Kint, Groenendijk. HULST - Zaal P. Leeraert, 56 schutters: Wip 1: hoge en tweede ogel J. Vernimmen; eerste zij- voael R. Boon; grootste aantal (5): A Asselman, allen Hulst. Wip 2: I hoge vogel: A. van de Branden, St. I jansteen; eerste zijvogel; R. Boon, I Hulst; tweede zijvogel: E. de Kort, Ossenisse; grootste aantal (5): A. I Stallaert, Boschkapelle, I BOSCHKAPELLE - Bejaarden- I schieting, zaal J. van Schaick, 26 I schutters: hoge vogel: P. D'Hondt, I Kloosterzande; eerste zij vogel: A. I de Theye, Terhole; tweede zijvo- 1 gei- j, Heyens, Boschkapelle; I grootste aantal (5): D, de Bruycker, I Kloosterzande. I WESTDORPE - Staande wip, St. Sebastiaan, 54 schutters: Wip 1: I eerste hoge vogel: H. Maurits, Til- I burg; tweede hoge vogel: O. Neyt, I Puyenburg; eerste zijvogel: J. van I Remortel, St. Jansteen; tweede zij- 1 vogel. J. Freyser, Koewacht; derde I zijvogelJ. de Clerk, Blankenber- I ge; vierde zijvogel: P. de Wulf, I Puyenburg. Wip 2: eerste hoge vo- I gel: A. Goethals, Gilze; tweede ho- I ge vogel: H. de Beleir, Westdorpe; I eerste zij vogel: J. D'Hooghe, St. I Jansteen; tweede zijvogel: R. van 1 Kwikkelberghe; derde zij vogel: M. [ïalent; vierde zijvogel: F. Ka- I moen, allen Westdorpe. Wip3: eer- e hoge vogel: M. Pluym; tweede I hoge vogel: M. Valent, beiden I Westdorpe; eerste zij vogel: O. "aye, Sas van Gent; tweede zijvo- .el: R. Saye, Zelzate; derde zijvo- I gel R. van Kwikkelberghe; vierde I zijvogel: F. Kamoen, beiden West- dorpe. TERNEUZEN - Koningsschieting, I De Westerschelde, 22 schutters: I koning: J. Molet; eerste minister: IB. Wisse; tweede minister: A. I Hoogstrate, allen Terneuzen. IZU1DDORPE - Zaal M. de Cock, 40 Ischutters: hoge vogel: M. Suy, I Zuiddorpe; eerste zijvogel: G. Her- Iwegh, Hulst; tweede zijvogel: E. Ivan Hoecke, Westdorpe; grootste laantal(51: E. de Ridder, Axel en J. IHracke, Zuiddorpe. 1 OSSENISSE - Zaal Hermans, 33 I schutters: hoge vogel: A. Verhoe- I ven, Kloosterzande; eerste zijvo- I tel. E. de Kort, Ossenisse; tweede [zijvogel: P Neve, Groenendijk; aantal (5): F. de Meyer, i: Ambassadeur van er kennelijk ge leerd, want een- Hulst zag hij met met wervingsac- Selgië een klanten el kon worden iord, waarmee even kon worden in Hulster hore- 'inkel bedrijven. juni wordt niet al- t jubileum van de vierd, het echtpaar osterom herdenkt de 40-jarige echt ing en Tony mag i tevens jarig noe- Cen bierbrouwerij toegezegd voor een oets te zullen zor- r aar mee het feest- e paar een tocht luist zal maken. is een groots opge- ceptie voorzien. De worden ook niet n. Die kunnen op peciale dagen pro van speciale kor- oplopend tot 25 lllllllilllllllllllllllllllllllll"111""" ZUIDDORPE-ZaalM.de Cock, 120 schutters: hoge vogel: J. van Damme, Moerbeke; eerste zij vogel: |C.de Block, Zuiddorpe; tweede zij- I vogel: J. de Waele, Axel; grootste aantal (4): A. Slok, Koewacht en D. I de Vrieze, Westdorpe. HULST - OZO-velden, De Stadsherberg, 55 schutters: Wip 1: hoge vogel: R. Boone, Hulst; eerste zijvogel: P. Neve, Kloosterzande; tweede zij vogel: C. Visser, Bosch- [kapelle; grootste aantal (7): A. Ha llman, Hulst. Wip 2: hoge vogel: IA, Verhoeven, Kloosterzande; eer ste zij vogel: J. van Kerkhoven, St. I jansteen; tweede zij vogel: P. Neve, Kloosterzande; grootste aantal (6): I mevrouw Brand, Hulst. I BOSCHKAPELLE - Zaal J. van ISchaick, 64 schutters: Wip 1eerste 1 hoge en tweede zij vogel: A. Ver- jdurmen, Graauw; tweede hoge vo- E. de Kort, Ossenisse; eerste |zi]vogel: P. Maas, Terneuzen; I grootste aantal (5): F. Vonk, St. Jansteen. Wip 2: eerste hog vogel: lr Boogaert, Wijchen; tweede hoge |%1 J. van Damme, Moerbeke; eerste zijvogel: A. Verdurmen, Graauw; tweede zij vogel: E. de jort,Ossenisse; grootste aantal: J. jPauwels, Axel. IWMSWAARDE - Zaal De Vier ■Jaargetijden, 38 schutters: Wip 1: Wste hoge vogel: H. van Water- 12?' hengstdijk; tweede hoge G. Herwegh, Hulst; eerste "-1: P Boogaert, Wijchen; tweede zij vogel: P. Maas, Sluiskil; grootste aantal (9): J. Olieslager, Lamswaarde. Wip 2: hoge vogel: A. de Bakker, Hengstdijk; eerste zij- vogel: P. Maas, Sluiskil; tweede zij vogel: J. Pauwels, Axel; grootste aantal (5): W. van Esbroek, Lams waarde. TERNEUZEN - Staande wip, De Westerschelde, 44 schutters: eerste hoge vogel: E. Broeckaert, Clinge; tweede hoge vogel: G. Savoye, St. Jansteen; eerste zijvogel: L. Ver meulen, Nieuw Namen; tweede zij- vogel: A. Neyt, Puybrugge; derde zij vogel: F. Herwegh, Hulst; vierde zij vogel: J. Buitink, Terneuzen. HULST - Zaal P. Leeraert, 30 schutters: hoge vogel: V. Ivens; eerste zij vogel: P. de Koster; twee de zij vogel: J. van Kerkhoven, al len St. Jansteen; grootste aantal (5): W. van Damme, Hulst. LAMSWAARDE - Zaal P. Claes- sen, 25 schutters: hoge vogel: P. Vonk; eerste zij vogel: L. Heyens; tweede zij vogel: C. Visser; grootste aantal (7): A. van Dijk, allen Vo gelwaarde. OSSENISSE - Zaal Hermans, 66 schutters: Wip 1: hoge vogel: P. Neve, Kloosterzande; eerste zijvo gel: E. de Kort, Ossenisse; tweede zij vogel: C. Visser, Boschkapelle; grootste aantal (7): J. Koemans, Terneuzen. Wip 2: hoge vogel: P. Neve, Kloostezande; eerste zij vo gel: J. Bootsman, Ossenisse; twee de zij vogel: A. de Kort, Klooster zande; grootste aantal (5): me vrouw Koemans, Terneuzen. STOPPELDIJK - Zaal 't Karre- wiel, 38 schutters: Wip 1: hoge vo-. gel: F. van Swaal, Hulst; eerste zij- vogel: J. van Dijk, Vogelwaarde; tweede zij vogel: J.rottier, Kloos terzande; grootste aantal (5): F. van Kruyssen, Kloosterzande. Wip 2: hoge vogel: J. van Dijk, Vogel waarde; eerste zijvogel: J. Sorber, Vogelwaarde; tweede zijvogel: P. Claessen, Lamswaarde; grootste aantal (5): J. Cocqheyt, Absdale. KOEWACHT - Bejaardenschie ting, zaal Oude Molen, 25 schut ters: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St. Jansteen; eerste zij vogel: G. van Damme; tweede zij vogel: E. van Gaver; grootste aantal (7): J. Suy, allen Koewacht. KOEWACHT - Zaal R. van der Steen, 46 schutters: hoge vogel: R. Roels, Stekene; eerste zij vogel: L. de Guchteneire; tweede zij vogel: A. Rooms, beiden Koewacht; grtx>tste aantal (3): L. van Over loop, Nieuwdorp. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 25 schutters: hoge vogel: J. de Waal; eerste zij vogel: W. Groene- wegen, beiden Koewacht; tweede zij vogel: J. Pouwels, Axel; grootste aantal (4): Th. van Damme en A. Buijs, Koewacht. KOEWACHT - Zaal J. de Kind, 33 schutters: hoge vogel: P. Martens, Koewacht; eerste zij vogel: J. Pau wels, Axel; tweede zij vogel: C. Kind; grootste aantal (4): A. Borgt en R. de Bock, allen Koewacht. KOEWACHT - Zaal G. van Rum- ste, 44 schutters: hoge vogel: F. Martens, Nieuwdorp; eerste zij vo gel: E. Fiers; tweede zij vogel: G. de Corte; grootste aantal (9): E. Fiers, beiden Lokeren. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 87 schutters. Eerste hoge vogel: F. van Roeijen, Clinge, tweede hoge vogel: J. van Kerkhoven, Hulst, eerste zij vogel: F. van Roeijen, Clinge, tweede zij vogel: J. van Kerkhoven, Hulst, derde zij vogel: C. Hof kens, Clinge, vierde zij vogel: B. Fierens, St. Pouwels, meeste kleine vogels (7 stuks)W. Duin, Hellestraat. PHILIPPINE - Zaal Marinet, De Herleving, 12 schutters. Meeste kleine vogels (4 stuks): E. de Smet, Ertvelde. HULST - W. Blommaert, 24 schut ters. Hoge vogel: W. Blommaert, Hulst eerste zij vogel: P. de Kerf, Hulst, tweede zij vogel: J. Boon, Graauw, meeste kleine vogels (5 stuks): P. Boenne, Hulst. OSSENISSE - Zaal Hermans, 63 schutters. Wip 1: hoge vogel: A. Verdurmen, Graauw, eerste zij vo gel: F. de Meijer, Ossenisse, tweede zij vogel: J. de Kort, Ossenisse, eer ste extra hoge vogel: A. Remijn, Ossenisse, tweede extra hoge vo gel: P. de Kort Ossenisse, meeste kleine vogels (6 stuks): J. Bracke, Zuiddorpe. Wip 2: hoge vogel: A. Verdurmen, Graauw, eerste zijvo gel: J. de Waal, Koewacht, tweede zij vogel: J. de Kort, Ossenisse, eer ste ectra hoge vogel: P. de Waal, Ossenisse, tweede extra hoge vo gel: mevr. Koemans, Terneuzen, meeste kleine vogels (5 stuks): R. Hiel, Kloosterzande. Van een onzer verslaggevers Hoewel bij de huidige marktplaats, de Grote Markt, al verschillende maatregelen zijn getroffen doen zich er volgens de gemeente nog steeds iedere maandag verkeersproblemen voor. De marktkramen zijn in de loop van de jaren steeds groter geworden, waardoor de markt steeds verder naar de straat is doorgeschoven. Daardoor wordt een goede doorstroming van het ver keer belemmerd. „Er is overleg met de poli tie geweest om aan deze si tuatie iets te doen", zegt wet houder G. van de Voorde, te vens voorzitter van de Hul ster marktcommissie. Een mogelijke oplossing kan vol gens hem gevonden worden in de verhuizing van de weekmarkt naar het 's Gra venhofplein. De gemeente is niet van plan daarbij het voortouw te nemen. „Maar als de marktkoop lieden willen dat de markt op dezelfde plaats blijft", zegt Van de Voorde, „dan zal er toch iets moeten verande ren". Hij denkt daarbij aan een inkrimping van het marktterrein, waarbij het overigens niet de bedoeling is dat er kramen moeten verdwijnen. „Er zal dan wel wat meer geschipperd moe ten worden met de beschik bare ruimte", zegt Van de Voorde. Hij meent te weten dat er binnen de kringen van de kooplieden zeer verschillend over de kwestie wordt ge dacht. Probleem bij een in krimping van het marktter rein is het feit, dat steeds meer marktkooplieden ge bruik maken van wagens, die nu eenmaal een bepaalde ruimte vergen. Om de ge voelens te peilen zou, naar aanleiding van discussies in de vorige vergadering van de marktcommissie, een en quête onder de marktkoop lieden worden gehouden. Daar is echter niets van te recht gekomen, omdat naar verluidt een groot aantal marktkramers niet wilde meewerken. De situatie rond de Hul ster weekmarkt komt vol gende week maandag op nieuw aan de orde tijdens de vergadering van de markt commissie. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiitttiiiitiiiniiiniiifiiiiiiiiiiiiiiiii ^RHOLE - De Drumband Excelsior uit Terhole heeft af- mpen weekend op het bondsconcours in Standdaarbuiten 'en eerste prijs behaald in de derde divisie. De Terholense ifommelslagers scoorden 297 punten, meteen het hoogste ptenaantal van het hele concours. Gezien het feit dat de Qftimband slechts uit 12 personen bestaat is dat een uitzon- ™«ijk succes. De Terholense drumband staat onder leiding I Van F. Kayser uit Zaamslag. iPniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii IjjOES Mevrouw N. mps-visser uit Rilland- 's met ingang van 8 ju- lenoemd tot voorzitter het algemeen bestuur het sociaal centrum in llinri v°'ët J.L.D. van der L0e uit Kortgene op, die Üste sePtember 1978 tot "eren de voorzittershamer hanteerde. Voorheen was mevrouw Kamps algemeen adjunct van het bestuur. Zij wordt in die functie opgevolgd door M. Poulus uit Goes. Welzijn - De Hulster com missie Welzijnsplanning houdt vanavond een open bare praatavond voor de be volking van Heikant. Dat gebeurt in gemeenschaps centrum 't Heike. Belang stellenden kunnen tijdens de bijeenkomst hun opvattin gen en wensen naar voren brengen met betrekking tot de welzijnsplanning en het welzijnprogramma voor 1983. De aanvang is 19.30 uur. Oud papier - Na enige on derbreking haalt de jeugd afdeling van de VV Steen zaterdag 12 juni weer huis- aan-huis oud papier op. De ophaalploeg vertrekt rond half negen en de bewoners wordt verzocht het oud pa pier zoveel mogelijk gebun deld op de stoep gereed te zetten. Collecte - De collecte voor de Nederlandse missionarissen bracht in Sint-Jansteen 924,40 gulden en 650 Belgi sche franken op. Dat is ruim 150 gulden meer dan vorig jaar. Schoolreis - De kinderen van de basisschool St.Aloy- sius gaan vrijdag 18 juni op schoolreis. De kleinsten gaan zich amuseren in De Beekse Bergen en de hogere klassen brengen een bezoek aan het openluchtmuseum Bokrijk. Bejaardenreis - Aan de reis voor mindervaliden en be jaarden, georganiseerd door het comité „Reis bejaarden en mindervaliden" deden 47 personen mee. De reis voer de naar Woudrichem, waar een boottocht werd ge maakt. Verder ging het naar Nieuwkuijk, waar in zaal De Ster een showprogram ma werd bijgewoond van de Mounties. Hengelen - De hengesport-. club De Vogel houdt zondag 13 juni de eerste clubwed- strijd op het gelijknamige viswater. De hengels wor den uitgeworpen van 14 tot 17 uur. Inschrijving en prijsuitreiking vinden plaats in het café van P. de Waal te Hengstdijk. Bridge - Bridgeclub Axel speelde de 6e ronde van de voorjaarscompetitie met 16 paren. Uitslag: groep A: 1, dames Kock-Pel 60,19, 2. mevr. Botter-dhr. Arnoldi 57,41, 3. heren Pel-Scheele 53,70, 4. heren Kock-Van de Casteel 50,93. groep B: 1. da mes Keeman-Schink 64,17, 2. mevr. Paree-dhr. Geilleit 60,83. In de competitie leiden in groep A de dames Kock- Pel en in groep B de dames Dekker-Geilleit. Hengelwedstrijd - De hen gelaarsvereniging Geduld Overwint Alles (GOA) opende het nieuwe vissei- zoen in binnenwater met een clubwedstrijd, die werd gehouden op de ijsbaanvij ver. De vangen waren goed en er waren 39 deelnemers. Uitslag: 1. W. Bambost met 1300 punten, 3. F. Lippens 710, 3. D. Overdulve 690, 4. C. van Kampen 550, 5. A. Seg- hers, 510 punten. Gaaibollen - Aan de gaai- bolling in zaal Hermans de den 45 personen mee. Hoge vogel: F. Rademakers, Osse nisse, linker zij vogel: H. Ra demakers, Terneuzen, rech ter zij vogel: A. Rottier, Os senisse, grootste aantal (9 stuks): J. Bouchaut, Kloos terzande. Pieren - In zaal Hermans werd een pierwedstrijd ge houden waaraan 35 perso nen meededen. Uitslag: 1. Th. Asselman, Kloosterzan de, 2. J. de Kort, Ossenisse, 3. J. de Kort, Ossenisse. EHBO - In de Luifel te Lamswaarde slaagden voor het EHBO-diploma L. An- driesen, M. Broeckaert en P. de Bakker uit Hulst, I. Broe kaart en S. Broekaart uit Kruispolder, N. Herrewegh, P. Hoogstraate, F. Hoog- straate, C. Hoogstraate, C. Lauwers, L. de Maat, L. Pardon, C. van Pamelen, M. Platjouw, V. Pica vet, F. van der Poel, P. Roelands, L. van Waterschoot-Segers en A. van Waterschoot uit Lams waarde en C. van Water- schoot-Remortele uit Kloos terzande. Kaarting - In de kantine van camping De Vogel werd een kaarting gehouden waaraan 28 personen mee deden. Uitslag: 1. P. Saman, Vogelwaarde, 2. mevr. Hau- lez, Hulst, 3. Th. Verschuren, Lamswaarde, 4. R. Verschu ren, Kloosterzande, 5. mevr. Gijsel, Hulst. Kaarting - In zaal Hermans werd een kaarting gehouden waaraan 54 personen deel namen. Uitsalg: 1. mevr. Haulez, Clinge, 2. mevr. de Vos, Clinge, 3. J. de Zeeuw. Zaamslag, 4. G. Gijsel, Hulst, 5. C. de Schepper, Hulst. „In mijn tuin zet ik zoveel mogelijk struiken en bloe men waar vlinders op af komen. Daar kan ik niet genoeg van krijgen, maar rupsen daar heb ik het niet op; die trap ik achter me kaar dood als ik er een zie". Ik had wat moeite met deze tegenstrijdige bekentenis, die iemand me eens, na een lezing, toever trouwde. Tenminste toch zolang rupsen nog altijd het jeugdstadium zijn van vlinders. Ook die prachti ge, speelse vlinder is eens een rups geweest. Een vraatzuchtige in ve le gevallen, een die op kor te tijd ontzettend veel moet eten, om te vervellen en te groeien en dan via het popstadium volwassen te worden; vlinder te wor den dus. Die doen meestal niemand kwaad. Ze eten niet veel en als ze dat dan doen is het wat honing uit een bloem. Ze paren, de wijfjes leggen eieren en ze sterven, de mannen vaak al kort na de paring. Als er volgend jaar weer nodig zijn, worden ze wel ge maakt. De natuur is vaak onzet- tend hard, maar evenzo ontzettend efficiënt. Ove rigens geldt dat niet voor elke vlinder, want er zijn ook soorten die overwinte ren. En ook is niet elke vlinder die door uw tuin fladdert daar geboren. We kennen trekvlinders. Net zoiets als trekvogels. Al leen houd je het bijna niet voor mogelijk dat zo'n breekbare, vederlichte ka pel vanuit Zuid-Europa tot bij ons kan komen vliegen. Je zou denken dat iedere regenbui, iedere windstoot ze uit hun koers zou slaan, terug zou blazen naar waar ze begonnen zijn. Maar niks hoor, ze redden het. En dan zie je ineens in de tuin of in de polder de lucernevlinders, de atalan ta's of de distelvlinders (zie foto). Of vlinders van het „mot-type" de grote doodshoofdvlinder, de windepijlstaart of andere pijlstaarten. Snel worden op daartoe geschikte plan ten eieren gelegd, de rups jes worden rupsen, vlinder en bij enkele soorten trek ken die dan weer, voor een groot deel, terug naar het zuiden. Geschikte planten De geschikte planten; ook weer zo iets. Er zijn vlinders daar kun je di verse kanten mee op. Hun rupsen lusten brandnetels, of wilg, hop, diverse boom soorten, dus die vinden al tijd wel wat. Maar sommi ge zijn zeer kieskeurig. De koolwitjes bijvoorbeeld prefereren cruciferen, kruisbloemigen. Daartoe behoren onze koolsoorten en er kunnen problemen ontstaan als er wat veel rupsen opzitten. De rups van de kleine ijsvogelvlinder leeft op kamperfoelie, die van de kleine vos op brandnetels, Deze week weer een kans Saeftinghe te be zoeken. Vrijdag 11 juni om 13 uur. Verzamelen op Emmahaven. Oude kleding en mocht de zon blijven schijnen: pas op voor verbranden. Saef tinghe is namelijk nog al open. bij hoge uitzondering op iets anders. En waaraan, denkt u, dankt de distel vlinder zijn naam? Liefst eten ze distels en brandne tels, en de admiraal of de atalanta van die twee weer de laatsten. En als je dan het verhaal door gaat trekken, als ie vlinders wilt, zul je rupsen moeten accepteren, maar dan zul je wel moeten zorgen dat ook voedselplanten er zijn en als je dan weet dat dat brandnetels zijndan hoor ik al reacties in de trant van: „Kijk, ik zijn geen moeilijke mens, maar nou moeten ze niet dinken da'k tingels in mijnen 'of ga zetten Dat hoeft ook niet of nou ja, daar is uiteindelijk ieder zelf baas over, maar als we er met zijn allen van willen genieten dan zullen ze toch ergens hun ei kwijt moeten. Nu kun nen we gerust zijn, aan distels en netels is nog geen gebrek, maar ik ge bruik juist deze voorbeel den maar eens, om te laten zien hoe alles met alles sa menhangt. Een van de charmes van het buitenzijn: het zien van de onderlinge relaties. Waarom die mieren een boom inlopen waar ogen schijnlijk inets eetbaars te halen valt? Tot blijkt dat er bladluizen in dè toppen zitten. De mieren doen zich tegoed aan de suikerrijke, voedzame uitwerpselen van de luizen, de honing dauw. Zelfs de honingbij en blijken er op af te ko men. En natuurlijk is ook een van de charmes het ver rassingselement. Plotse ling oog in oog te staan met een jonge merel, beide doodstil, afwachtend wat de ander zal doen. De lang niet geziene koninginne- page zo maar in je tuin; een boomvalk die hier in juni nog rondscharrelt. Zou die hier broeden?" Het zo-maar graskantje, waar nooit iets te zien is, zoge zegd, en dan plotseling duiken de bizarre bloemen op van de bijen-orchis of van een ander inlands or chideetje. Putjes in het droge zand aan de voorgevel, net of de mussen er een zandbad ge nomen hebben. Een haas tige mier dribbelt het putje in en blijkt er nauwelijks meer uit te kunnen; het droge zand rolt onder haar pootjes vandaan. En als het wel dreigt te lukken, wordt er ineens vanuit het midden met zand gegooid, zo maar, pffft een wolkje. Heb ik dat wel goed gezien, denk je. Maar het herhaalt zich. En als de mier hele maal in de put zit schiet er iets te voorschijn en ze wordt onder het zand ge trokken. De putjes zijn niet zo maar putjes, het zijn de vangtrechters van de mie renleeuw, van de larve moet ik zeggen om precies te zijn. Het volwassen beest is een gevleugeld in sect, de larve ziet er wat luisachtig uit en komt aan de kost als boven omschre ven. Ik wist niet dat ze in Zeeuwsch-Vlaanderen voorkomen maar deze week liet M. Bertram uit de Wildelandenstraat in Heikant me drie kuiltjes zien. In zijn tuin, waar overigens de kat met een nog levende veenmol zat te spelen. Van onze correspondent OOSTBURG - Maandag is in Oostburg de 35e avond wandelvierdaagse van start gegaan. In totaal gingen er 1682 wandelaars van start waarvan er 1036 de vijf kilo meter lopen en 646 de tien kilometer. Het aantal deelnemende groepen dat gestart is, be draagt 45. Onder de deelne mers ook nu weer mevrouw Riemens - aan haar 36e vier daagse toe - en mejuffrouw Dekker die met haar 39 vier- daagsen recordhoudster in het peloton is. Donderdag wordt de bontgekleurde groep ingehaald om acht uur aan de Tragelsingel om vooraf gegaan door de mu ziekvereniging Veronica en drumband Harmonie de laatste kilometer af te leg gen. Voor diegenen die een avond moeten missen, be staat de mogelijkheid vrij dag van de inhaalavond ge bruik te maken. Van een onzer verslaggevers KRABBENDIJKE - Het echtpaar J. van der Hart- Kesselaar uit Krabbendijke vierde gisteren het 60-jarig huwelijksfeest. Namens het gemeentebe stuur boden burgemeester en mevrouw Boer het jubile rende bruidspaar een bloe menmand en een oorkonde aan. Ook waren er de ge bruikelijke felicitatietele grammen van koningin Bea trix en haar Zeeuwse com missaris, dr. C. Boertien. Jan van der Hart is 86 jaar geleden geboren in Kruinin- gen. Zijn vrouw, Johanna Kesselaar (83) is afkomstig uit 's Gravenpolder. Uit het huwelijk zijn zes kinderen geboren. De heer Van der Hart is tot aan zijn pensio nering veldarbeider ge weest. EINDHOVEN - TH, doctoraal elec- trotechniek: Etienne van Dorsse- laer uit Sint-Jansteen. TERNEUZEN - Katholieke school voor Mavo, De Steelant, M. Beau- rain, B. Boerjan, Y. Coens, C. Coers, I Colpaert, M. van Damme, G. van Eyl, C. Fermont, F. Gelderland, M. Gelderland, C. Geijsels, L. de Groe ne, S. van Hoeijen, A. ten Hoor, I. van Kouteren, L Martens, M. Mar tens, A. van der Meer, C. van Meir, S. de Pauw, I. de Regt, R. de Ridder, E. Schelfhout, S. Schelstraete, S. Vermue. AXEL - Streekschool De Welle: Mavo-III: Judith Abrahemse, Ter neuzen; Anton Cullens, Sas v. Gent; Jolanda Heerspink, Ronny Inghels, Sacha Keeman, allen Axel; Jurjen Koers, Westdorpe; Ingrid Martheze, Vino Murre, bei den Axel; Hans van de See, West dorpe; Roeli Troost, Zaamslag; Eg- bert de Vaan, Zuiddorpe; Eddy de Waal, Axel. Mavo-IV: Anja Beeldens, Mari na Boeije, Carolien van de Broeke, allen Axel; Anne-Marie Cleemput, Luc Cleemput, beiden Sas van Gent; Suzan Dieleman, Jeanet de Feyter, Anita Fondse, Sylvia Haak, allen Axel; Dini van Hoecke, Zuid dorpe; Freddy Huibregtse, Axel; Leun Oppeneer, Spui; Karin de Poorter, Conny de Pooter, Marleen Pijpelink, Mels Verhelst, allen 9 Axel; Carolien Verhoeven, Zuid dorpe; Janine Verstraten, Gisèl van Aerts, Jacko Bakker, Jackie Bakker, Leen Bouwman, Heieen Buijze, Jacco Deurwaarder, Frank v. Drongelen, Piëta Frusch, Arno Goethals, allen Axel, Henk Hame link, Hulst; Marcel Janssen, Henk Koekkoek, Axel; Hans Maas, Serge Martinu, Brian Meesen, André Op peneer, Olaf van Overmeeren, al len Axel; Sjaak Paulusse, Magret- te; Herman Pijpelink, Axelse Sas sing; Pim Pijpelink, Werner Ros- seau, John de Rijk, allen Axel; Marco Voets, Zuiddorpe; Gerard Ypma, Axel; Peter Andriessen, Sluiskil; Hans Arendse, Nellie Bakker, Marian van Driel, Werner van Laere, Patricia Naessens, Pe tra Picavet, Els de Pooter, Ineke Schieman, Trudi Witte, Paulien Zegers, allen Axel. (ADVERTENTIE) HULST voor een goede BRIL Leverancier voor alle ziekenfondsen GOES Grand- 20 u. Sleeper, a.l. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstr. 13- „Van scherf tot pot", recente opgravingen in de gemeen te Goes. Geop. di. t/m zat. 10-12 u. en 13.30-17 u. (tot 29 sept.). TERNEUZEN Luxortheater - 20 u. Pruimenbloe- sem, 18 j. VLISSINGEN Alhambratheater I - 20 u. Les uns et les autres, a.l. Alhambratheater II - 20 u. Het beest, 12 j. Galerie Marquis - Twaalf kunstenaar ex poseren „Hedendaagse Grafiek". Geop. woe. t.m. zat. 13.30-17.30 u. zond. 14-17 u. Verder op afspraak tel. 01184-16588/12145. (t.m. 20 juni.) 1 pi

de Stem | 1982 | | pagina 15