Militairen bereiden zich voor op WK in België Erelijstje Omloop Samenwerking met politie is groots 'wintigste editie wordt iets speciaals Comité van de Omloop Ronde-arts Omloop is Zwartelé DE STEM OENSDAG 5 ME11982 T45 JJnonze sportredactie neuzen-oost- ,jlG - De nationale mi- jre wielerploeg onder jjng van Geert Beljaars u ai weer zo'n acht jaar gleider - komt met sterkste formatie naar negentiende Omloop Zeeuwsch-Vlaande- pe Omloop geldt als laatste voorbereiding de wereldkampioen- appen voor militairen, van 13 tot en met 24 i in Oostakker in de geving van Gent in Igie worden gehouden, "pe Nederlandse militairen [„en op alle onderdelen -1, te weten: veldrijden, -gentijdrit, baanwed- ijden en wegwedstrijden. naf begin maart zijn de litairen in voorbereiding 4 wekelijkse centrale iningen en deelname aan d-tot-stad-wedstrij den en meerdaagse wedstrijden. Toppers in de ploeg zijn Gert-Jan Theunisse (derde bij de selectiewedstrijden voor miliairen en negende in Gent-Staden), Jean Habets (negende in Luik-Trognée) en Guus van Mieghem (der de in Winnik-Outer). De organisatoren van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen zijn in gesprek met het bestuur van de win keliersvereniging Noord- straatpromenade in Terneu- zen, om de overlast die de winkeliers beweren te heb ben tijdens de zaterdag van de Omloop, zoveel mogelijk te verminderen. Er zullen borden worden geplaatst waarop aangegeven staat waar in de nabijheid gepar keerd kan worden. Gijs Veerman: „We willen graag een goede verstandhouding opbouwen met de winke liersvereniging. Mogelijk gaat die vereniging in de toekomst zelfs inspelen op ons evenement". Ook dit jaar wordt de tijd rit in IJzendijke verreden. In het verleden was de tweede etappe een individuele tijd rit, toegewezen aan Philip pine, maar dit bleek geen haalbare kaart meer te zijn voor de mannen uit het mos seldorp. Het wielercomite IJzendijke heeft zich nu voor het tweede achtereenvolgen de jaar bereid verklaard de tweede etappe, een indivi duele tijdrit over twaalf ki lometer met start en finish op de Markt in IJzendijke, voor zijn rekening te nemen. Die tijdrit begint zondag morgen al om kwart over acht. De officiële ontvangst voor ploegleiders, officials en genodigden is dit jaar za terdagmiddag om één uur in het stadhuis te Terneuzen. Omloopcomité-voorzitter Gijs Veerman: „We hebben onlangs besloten dat jaar lijks af te wisselen. Vorig jaar was het de beurt aan Oostburg, dus nu doen we Terneuzen aan. Volgend jaar zullen we waarschijnlijk weer een uitzondering ma ken en terugkeren naar ons oude stramien. Dan is het een jubileum-Omloop, de twintigste uitgave en willen we weer graag een officiële ontvangst houden zowel in Oostburg als Terneuzen". eerman: „Zaken weer rond" Door Ton Koomen NEUZEN-OOSTBURG - Wat de organisatoren de negentiende Omloop van Zeeuwsch-Vlaande- betreft kan het spel beginnen. Voorzitter Gijs rman en zijn staf van medewerkers - „Vooral het retariaat, bemand door Diana en Henk Pladdet ft weer voortreffelijk werk geleverd", meldt Veer is enthousiast - hebben de zaken weer rond. Geen der voor een comité, dat zijn sporen de afgelopen n dik verdiend heeft. Alleen financieel waren er vankelijk wat probleempjes, maar ook die werden de weg geruimd. „Door het wegvallen van Dagblad Stem als belangrijkste sponsor, viel er ineens een t. Gelukkig hebben we de Internationale Publici- ts Diensten BV, de IPD uit Terneuzen bereid kun- vinden de plaats van De Stem in te nemen. Zodat zaak fiancieel ook weer voor elkaar is", stelt Veer- n tevreden. langrijk, want de orga- tie van een dergelijke sieker kost toch altijd zo'n ƒ21.000 en dat is in tijd van economische rgang geen kattepies. t hadden gelukkig ook wat in reserve, maar dat ook, omdat we vol- 'd jaar bij de twintigste e van de Omloop, een ileumuitgave, er iets spe- "ls van willen maken. We "ven er naar dan ook een etappe over Bel- |h grondgebied te laten i. Dat hebben we in 1975 menwerking met onze gische wielervriend Al- 'td'Hondt ook al eens ge- i en dat was een groot es e organisatoren zijn er in laagd vijftien wielerploe- naar Zeeuwsch-Vlaan- o te trekken. „Een sterk ersveld", meent Piet lands, al vanaf de begin- °de van de Omloop de ere penningmeester van Omloopcomité, „maar hadden toch meer ge- isorde verenigingsploe- 'erwacht aan het ver- Door het nieuwe sys- van de KNWU om iekers voor A- en B- in te stellen, meen- we in de Omloop van wsch-Vlaanderen op r verenigingsploegen te en rekenen. Dit blijft nu fkt tot de Zeeuwse wie- arenigingen Theo Mid- amp en de wielervereni- Zeeuwsch-Vlaanderen. tjes wijl de Omloop van Wsch-Vlaanderen toch 'deale gelegeneheid voor •renners is zich in een klassieker te meten A-coureurs. Wellicht n de financiën hierbij i rol. De centjes wor- wapper en het is ten- een tweedaags evene- hetgeen nogal wat voor de ploegen mee- Gelukkig zijn vrij- e sterke A-formaties ïit m®er is het dat R en B niet aanwezig is. Die •niet de sterke Zeeuw rHoondert in zijn gele- r winnaar van de Om- van de Baronie en "Staden - rijdt in België Omloop wordt afge- 'en ook Meubeldroom 'oontje van der Steen ®t afweten". Wzitter Gijs Veerman ook weer een Belgi- jj'°eg te mogen begroe it is de formatie van "Vlaanderen met ploeg- Albert d'Hondt, een de verschijning, die «leer weg te denken is et Omloop-gebeuren, •an van de Belgische "e is Alain Lippens, openingsklassieker seizoen, de Omloop Volk, op zijn naam De kans bestaat dat er nog een tweede Belgische ploeg komt, zodat het totaal aantal formaties dan op zes tien zou worden gebracht. Het Omloopcomité is uitge breid met één man, te weten Henk Pladdet uit Koewacht. Samen met zijn echtgenote Diana runde Henk de laatste jaren het secretariaat al, maar Henk maakt nu defini tief deel uit van het organi satiecomité. Tevreden De organisatoren toonden zich tijdens de persconferen tie in restaurant Vijverhof in Terneuzen uiterst tevre den met de voortreffelijke medewerking die weer werd verkregen van allerlei in stanties, zoals gemeentepoli tie, rijkspolitie en Rijkswa terstaat. Veerman: „Er was in Ter neuzen een flink problemen ontstaan in de route doordat er maar eén brug beschik baar is. In principe zit de mogelijkheid er in dat je met de hele groep renners en vol gers voor een gesloten brug komt te staan. In overleg met de heren De Roos en Ha- ge van Rijkswaterstaat is afgesproken de bestaande route enigszins aan te pas sen. We rijden nu eerst de kleine lus aan de westelijke kant van het kanaal, daarna de bruggen over en vervol gens de grote lus door ooste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen. De spreiding tussen de eerste en laatste renner is bij het passeren van de bruggen dan nog niet zo groot. In 1979 heeft zich dezelfde situatie voorgedaan en toen is het ook op deze wijze opgelost. Rijkswaterstaat kan echter niet verhinderden dat, als er een groot schip voor de slui zen ligt, de brug open moet. Wel is alle mogelijke mede werking toegezegd om strubbelingen te voorkomen. Daar zijn we zeer content mee. Wat ons betreft kan het circus beginnen". Gijs Veerman, voorzitter van het comité Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen: „We zijn blij dat we de zaak finan cieel weer rond hebben kunnen krijgen". Op de foto de mannen van de politie, die zorgen dat de zaken verkeerstechnisch perfect lopen tijdens de negentiende Om loop van Zeeuwsch-Vlaanderen. Links Jaap Verplanke van de rijkspolitie en rechts Bram Hamelink van de afdeling verkeerszaken van de gemeentepolitie te Terneuzen. van onze sportredactie TERNEUZEN-OOSTBURG De erelijst van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen ziet er als volgt uit: 1964:Aad van de Breugel 1965:Dies Kosten 1966:Frits Hoogerheide 1967:Rudy Liebrechts 1968:Jan van Driel 1969:Frits Lachterop 1970:Juul Breusing 1971:Grant Thomas 1972:Henk Poppe 1973:Jan Ruckert 1974:Peter Gödde 1975:Ad Gevers 1976:Matje Dohmen 1977:Michel Jacobs 1978:William Tackaert 1979:Henk Mutsaarts 1980:Jac. Hanegraaf 1981:Theo Hogervorst. Van onze sportredactie TERNEUZEN-OOST BURG - Het organisatie comité van de negentiende Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen, kan weer re kenen op alle steun van de rijks- en gemeentepolitie. Jaap Verplanke, die af wisselend met Piet Gel derland - „Piet heeft het vorig jaar geregeld en nu was het mijn beurt weer" - heeft de taken van de rijkspolitie geregeld rond dit tweedaagse wieler spektakel. Jaap Verplanke: „In to taal komen er vijf motor rijders in actie onder aan voering van routinier en voorrijder Cees Goossen, een man met een jarenlan ge Omloop-vervaring. En we zetten twee wagens in, een commandowagen en een laatste wagen die de karavaan sluit. In totaal zijn er 26 man van de rijkspolitie de gehele dag in de weer om de belang rijkste verkeersknoop punten af te zetten. Ik doe dit werk graag. Ben zelf een wielerfan en dan voel je je zeker thuis in de ka ravaan". En Bram Hamelink van de afdeling verkeerszaken van de gemeentepolitie in Terneuzen: „We hebben zeventig posten te beman nen tijdens de Omloop van Uundjke Kfuiapolderkaat ZflKlCJrg Hier het route-schema voorde eerste etappe van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen met Teneuzen als start- en finishplaats. Zeeuwsch-Vlaanderen. De belangrijkste posten wor den door full-time-agen- ten ingenomen en we doen een beroep op de reserve- politie. Motorrijder Kalle is actief en we zetten een verbindingswagen in bij de finish. Met een speciale mobilofoon, zodat er re gelmatig nieuws gegeven kan worden van het koersverloop in de Omloop op het parkoers in Ter neuzen. We doen dit werk graag. De Omloop is ten slotte niet meer weg te denken uit Terneuzen". Als gastvrouw tijdens de negentiende editie van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen treedt de 16- jarige Mavo-scholiere van de St. Eloy-scholenge- meenschap in Oostburg, Petra Vanhulle op. Haar oom, Edward Vanhulle was een van de mannen die de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen ne gentien jaar geleden van de grond kregen. Petra Vanhulle vindt het best grappig twee dagen als „Miss-Omloop" op te tre den. Ze zegt: „Normaal heb ik niet veel tijd om naar wielerkoersen te gaan. Ik zit in de derde klas van de Mavo en werk elke zaterdag in een bloe misterij in Oostburg. Dit is een mooie gelegenheid om de Omloop van dichtbij te leren kennen. Lijkt me best interessant". De organisatoren van de Omloop kunnen traditie getrouw ook weer een be roep doen op de padvin ders van de Scouting Doormangroep in Terneu zen. Leider André Frans- sen stelt weer twintig pad vinders beschikbaar om als „vlaggenist" te funge ren tijdens het wielerge- beuren in Terneuzen. De organisatie van de Omloop is voorts blij met de medewerking van de Zeeuwsch-Vlaamse wie- lercomité's die spontaan hun medewerking geven bij het passeren van de Omloop. Gijs Veerman: „We kunenn weer op tal van comité's rekenen, die spontaan premies be schikbaar stellen. Dat is een verheugend verschijn sel. Een teken dat de Om loop een reputatie heeft opgebouwd in Zeeuwsch- Vlaanderen". De start en aankomst van de derde etappe in de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen in Oostburg zijn dit jaar anders gesi tueerd. Start en finish zijn van de Tragelsingel ver huisd naar het Kroon- wijk-parkoers met start en aankomst in de Noord- wal. Op de foto Henk en Diana Pladdet, het echtpaar dat het secretariaat in handen heeft van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. Een duo dat er voor zorgt dat elk jaar de zaken organisatorisch vlotjes verlopen. van onze sportredactie TERNEUZEN/OOSTBURG - Het organisatiecomité van de negentiende Omloop van Zeeuwsch-VIaandaeren is als volgt samengesteld: Gijs Veerman uit Terneu zen (voorzitter), Roel Benja mins uit Oostburg (vice- voorzitter), Diana Pladdet uit Koewacht (secretaresse), Henk Pladdet uit Koewacht (secretaris), Piet Roelands uit Terneuzen (penning meester) en de leden Johnny Claeys uit IJzendijke en Leo van Hijfte en Jack de Back uit Oostburg. van onze sportredactie TERNEUZEN-OOSTBURG Het organisatiecomité van de negentiende Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen is er opnieuw in geslaagd de „lijf arts" van de succesvolle Zeeuwse profwielrenner Jan Raas, dokter Jan Zwartelé uit 's-Heerenhoek aan te trekken als ronde-arts. Dokter Zwartelé zal even als vorig jaar beide dagen de ronde volgen om bij even tuele onverhoopte ongeval len medische bijstand te ver lenen. Hij zal weer worden bijgestaan door de leden van de Rode Kruis-kolonnes van Terneuzen (eerste etappe) en Oostburg (derde etappe).

de Stem | 1982 | | pagina 15