OGGE 2.59 3.50 LV Vachtiimswedstrii den Negentiende editie met 15 ploegen Programma Omloop :HDAG E \ARTEN GESCHENK 7 best Negentiende Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen Jury in Omloop bekend Jl I OSSEN GNE JILETTE Bghem iktra [woensdag 5 me11982 ïoires ide an op maat nodellen op uidskleding. ar eens jk geschenk sterzande i geurig <5 Kloosterzande e warme bakker AKKERIJ erzande. Zaterdag 8 mei Zondag 9 mei ■lf?l T44 SHOUDELIJKE APPARATEN fll BU SPECIAALZAAK RADIO - TV WASMACHINES HUISHOUDELIJKE APPARATEN van onze sportredactie terneuzen OOST- burg - Traditiegetrouw worden er tijdens de eer ste en derde etappe van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen afwachtings- wedstrijden gehouden in Terneuzen (zaterdag) en Oostburg (zondag). In bei de etappeplaatsen komen liefhebbers/veteranen en junioren in actie. De eerste afwachtingswedstrijd be gint zaterdagmiddag om halt drie op het parkoers met start en finish op de Markt in de Terneuzense binnenstad en om kwart voor vijf volgt het tweede duel. In Oostburg, op het Kroonwijkparkoers met start en finish in de Noordwal, komen beide categorieën opnieuw in •actie, te beginnen zondag middag omkwart voor drie. Bij de liefhebbers en ve teranen, die in Terneuzen om half drie beginnen, staan 38 namen op de deel nemerslijst. Belangrijkste Zeeuwse kleppers zijn: Westerbeke (Westkapelle), Steenbakker (Heinkens- zand), Kiela (Hengstdijk), Wisse (Aagtekerke), Slab- bekoorn en Rouw (beiden Kapelle), Van der Ploeg (Goes), Maaskant (Brui- nisse), De Kok (Lewedorp), Willy de Feber (Sluiskil), Van Duivendijk (Bruinis- se), Dekker (Terneuzen), Geschiere (Grijpskerke) en De Lange (Goes. Zij krijgen het op te nemen tegen een aantal sterke renners uit Brabant en Zuid-Holland. Bij de junioren in Ter neuzen een veld van maar liefst zestig deelnemers. Belangrijkste Zeeuwse fa vorieten zijn in deze cate gorie: Peter van Acker (Koewacht), Blok (Krui- ningen), Franse (Kwaden- damme), Gunst (Yerseke), Hoondert (Heinkenszand), De Jonge (Ovezande), De Kok (Lewedorp), Kurvink (Rilland-Bath), Martens ('s-Heerenhoek), De Mees ter (Terneuzen), Raas ('s- Heerenhoek), Mario Ram- meloo (Philippine), Slab- bekoorn (Kloetinge), Carlo Steel (Axel), Vereecken (St. Jansteen), Vermeulen (Kloetinge), De Waal (Middelburg), Zoetewey (Yerseke) en Van Passel (Sluiskil). In Oosburg gaan in to taal 23 liefhebbers en vete ranen en 17 junioren van start. In Oostburg op het Kroonwijkparkoers rijden eerst de liefhebbers en ve teranen en daarna komen de junioren aan bod. lassieker erg sterk bezet Door Ton Koomen ERNEUZEN/OOSTBURG - De negentiende editie tan de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen kent met lijn vijftien ploegen (90 renners in totaal) een uitste kende bezettng. De complete amateurtop is present in lit tweedaagse wielerspektakel. „We zijn blij", zegt Sijs Veerman, voorzitter van het Omloopcomité, „dat k deze klassieker enkele jaren geleden in mei heb- en kunnen krijgen. Aanvankelijk was dat in septem- er, maar toen waren de meeste coureurs uitgeblust. Dankzij de medewerking van vooral sportcommissie- jid Arjaan de Schipper hebben we deze tweedaagse dassieker voor in het seizen kunnen krijgen en dat etekent met een belangrijk evenement als Olympia's toer nog in het verschiet, dat de renners erop gebrand rijn om te vlammen in de Omloop van Zeeuwsch- laanderen". I Als een „paarse trein" laat de ploeg van Jan van Irp-Rian-Concorde door het land en overal ziet men de wren van hun overwinnin- ien. In de Omloop van suwsch-Vlaanderen zul len de rollen bezet worden »r Gerrit Solleveld, een loorname kandidaat voor de in deze klassieker en Ijdrit-specialist Hans Bau- loin. De eerste won vorig bar de tijdrit in de Omloop nlJzendijke, waar Baudoin ierde werd. Bovendien heeft laudoin dit jaar al hoge jgen gegooid met zijn derde llaats in de Ster van Zwolle Ir. zijn overwinning in de Tonde van Drente. Zij krij- ren de steun van veldritspe- lalist Hans Boom (vierde Ijdens het Nederlands kam pioenschap in Kijkduin en peneens vierde bij het we reldkampioenschap in jrankrijk), Jannis Slende- Iroek, Frank Moons en Dave pkam. I Topper in de Belgische [crmatie van Oost-Vlaande ren is kopman Alain Lip- Jens. Hij schreef de ope- lingsklassieker in zijn land, Ie Omloop van het Volk, op Ijnnaam. 1 Amstel Bier heeft als be langrijkste troeven Luciën Pödde, Henk Havik en Teun Jan Vliet, een 20-jarige ren der, die graag over wil stap- Jen naar de beroepswielren- [ers en daarom gebrand is een topprestatie in de fmloop van Zeeuwsch- jlaanderen. Het voorseizoen belangrijk voor Van Vliet, |e vorig jaar vierde werd in flympia's Toer en als twee- Nederlander uit de bus wam bij de wereldkam- Ijoenschappen in Tsjecho- Iw/akije. Dit jaar werd hij jttde in de Omloop van de baronie. ]De ploeg van de wieler- jereniging Zeeuwsch- panderen zal evenals Wgaande jaren worden door Freddy Ver- feersch. De ploeg wordt ge- (armd door geroutineerde Tachten als Ad 't Gilde, die lornenteel goed in vorm is T'n de E3-prijs te Harelbe- onlangs tweede werd, fans Moens, Adrie Schaalje «sinds vorig jaar weer op de F na enkele jaren rust - iMk Remijnsen en de IJ- fidijkse talenten Ab Ver- fancke en Arnold Claeys. I 'nus Verboom, de club- fmpioen van Theo Middel- pL won dit jaar diverse wedstrijden, vooral In Bel gië. Samen met zijn ploegge noten Daan Smits, die vorig jaar nog bij de trimmers reed, Cees Spaans, Wim van Kooten, Cees vleugel en Ronnie Karelse, zal gepro beerd worden in de Omloop goede resultaten te boeken. Er zijn renners genoeg die zich graag zullen willen ma nifesteren in de Omloop. Zo als Gerard Schipper van Ba- tavus, deel uitmakend van de selectie van Liebregts en vorig jaar winnaar van Olympia's Toer; Peter Hof land van Driessen Stoffen- Transvemij-Galli, die de Hel van het Mergelland op zijn naam schreef en zijn gerou tineerde ploeggenoten Her man Winkel en Hans Koot Werner Wieme is de plaatse lijke favoriet uit IJzendijke in de formatie van Gazelle- Vredestein. Wieme weet zich omringd door sterke renners als Nico Verhoeven, Dries Klein, Jan van Poppel en Corné Heeren. De Markthof-Union-ploeg heeft twee Zeeuwen in zijn gelederen, te weten rappe Henk de Jong (tweede in de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen vorig jaar en weer goed in vorm) en Adrie de Maesschalck, de Axelaar die sterk reed tijdens een trainingskamp van de ploeg in Lloret de Mar (twee over winingen). Boels Verhuur-Cycles Sjef Lemmens heeft enkele klin kende namen in zijn forma tie. Zoals die van Wim Jen nen en Wim Demandt. Jen nen won de ronde van Gro- ningen, Luik-Antheit en werd zevende in de Omloop van de Braakman. Van deze formatie maakt ook Ad Prinsen, de ex-prof uit Raamsdonkveer, deel uit. In de ploeg van Univers- Vittorio-Van Westen, een B-formatie met ploegleider Arie Bleeker, zijn drie Zeeu wen opgenomen, te weten routinier Tonnie Huijzen uit Goes, Jan Poley uit Kruinin- gen en niemand minder dan Wim de Waal. Axelaar De Waal heeft zich enige tijd rustig gehouden door druk ke zakelijke beslommerin gen, maar wil nu toch graag nog eens wat laten zien. Dat hij kan koersen bewees hij vorig jaar nog toen hij derde werd in de Omloop. Kortom, een klasseveld deelnemers in de negentien de Omloop, die voor een da verend wielerfestijn kan zorgen. In het midden Wim de Waal, de coureur uit Axel die zijn „nadagen" nog graag eens zou willen vlammen in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. van onze sportredactie TERNEUZEN OOST BURG - Aan de negen tiende Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen, die zaterdag 8 en zondag 9 mei wordt gehouden, zal door vijftien ploegen worden deelgenomen. In totaal ko men er negentig renners aan de start. Er bestaat nog een kleine kans dat er naast de ploeg van Oost- Vlaanderen met Albert d'Hondt als ploegleider en de winnaar van de Om loop van het Volk, Alain Lippens als kopman, nog een tweede Belgische wie lerploeg aan de start komt. Besprekingen hierover zijn nog gaande. Het deelnemersveld met de rugnummers van de renners, ziet er als volgt uit: Gazelle-Vredestein: 1. Dries Klein, 2. Werner Wieme, 3. Corné Heeren, 4. Nico Verhoeven, 5. Jan van Poppen, 6. Albert Jan sen. Ploegleider: Ben van Erp. Amstel Bier: 7. Luciën Gödde, 8. Henk Havik, 9. Harry Wolters, 10. Jos Al berts, 11. Teun van Vliet, 12. Mathieu Hermans. Ploegleider: Herman Krott. Driessen Stoffen-Trans- vemij-Galli: 13. Gerrie Rutten, 14. Ad van Loon, 15. Dirk van Oorschot, 16. Theo Apeldoorn, 17. Hans Koot, 18. Tiny van Rijsber- gen. Ploegleider: Harry Steevens. Wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen: 19. Ad 't Gilde, 20. Hans Moens, 21. Ab Verplancke, 22. Arnold Claeys, 23. Adrie Schaalje, 24. Henk Remijnsen. Ploegleider: Freddy Vermeersch. Univers-Vittorio-Van Westen: 25. Kees Evers, 26. Richard Thijs, 27. Jan Po ley, 28. Tonnie Huijzen, 29. Mare Elshof, 30. Wim de Waal. Ploegleider: Arie Bleeker. Batavus: 31- Henk Bouwman, 32. Rudie de Graaf, 33. Wim Meyer, 34. Gerard Schipper, 35. Mar tin Stroosnijder, 36. René van IJzendoorn. Ploeglei der: Piet Hoekstra. Nationale Militaire Wielerploeg: 37. Gert Jan Theunisse, 38. Guus van Mieghem, 39. Jean Habets, 40. Leon Kerstens, 41. Jo- han van der Poel, 42. Mar tin Teunisen. Ploegleider: Geert Beljaars. Jan van Erp-Rian-Con- corde: 43. Gerrit Solleveld, 44. Hans Baudoin, 45. Frank Moons, 46. Jannis Slendebroek, 47. Hans Boom, 48. Dave Akam. Ploegleider: Jan Gisbers. Oost-Vlaanderen (Bel gië): 49. Alain Lippens, 50. Christian Houtekeete, 51. Freddy Reyniers, 52. Eddy van Leirberghe, 53. Mark Cogge, 54. Stefan de Crae- ne. Ploegleider: Albert d'Hondt. Ton Scholten Tegen- tiek-Beckers-Univers: 55. Hans van Lachterop, 56. Harry Oppenhuis, 57. Ge rard Honigh, 58. Pim Kraakman, 59. Geert Vis- scher, 60. Ron Rabe. Ploeg leider: Jack van Hooff. ZRTC Theo Middel kamp: 61. Rinus Verboom, 62. Cees Spaans, 63. Daan Smits, 64. Wim van Koo ten, 65. Ronnie Karelse, 66. Cees Vleugel. J. van de Biggelaar- Muller: 67. Wim den Hoedt, 68. Roger Lem mens, 69. Jo van Lierop, 70. Mari van Oirschot, 71. Jo- han van der Velden, 72. Wil Vermeer. Ploegleider: Jan Peels. Boels Verhuur-Cycles Sjef Lemmens: 73. Wim Demandt, 74. Wim Jennen, 75. Peter Hoffman, 76. Wim Nelissen, 77. Ad Prinsen, 78. Berry Thoo- len. Ploegleider: Jan Mol ling. Brouwers Machines- Bonfanti Sport-Rossin: 79. Hanri Manders, 80. Maar ten de Vos, 81. Erwin Um- mels, 82. Detlef Kurzweg, 83. Kees de Brons, 84. Ron Mackay. Ploegleider: Theo van der Leeuw. Markthof-Union: 85. Henk van Weers, 86. Pim Bosch, 87. Gerrit Brokel- man, 88. Henk Boeve, 89. Adrie de Maesschalck, 90. Henk de Jong. Ploegleider: Theo van der Valk. Petra Vanhulle, de 16-jarige ronde-miss, die als gastvrouw zal optreden tijdens de negentiende editie van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. TERNEUZEN OOST BURG - Het programma voor de negentiende Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen ziet er als volgt uit: 10.30-12 uur: Afhalen van rugnummers, ploegenbor- den, KNWU-borden en an dere attributen door de ploegleiders in restaurant Vijverhof, Fred van Eeden straat 2 te Terneuzen. 12 uur: Ploegleidersbe spreking en juryvergadering in restaurant Vijverhof. 13 uur: Officiële ontvangst in het stadhuis te Terneuzen. 14 uur: Voorstelling van de ploegen op de Markt te Terneuzen. 14.15 uur: Start van de eer ste etappe over circa 160 ki lometer door oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen op de Markt te Terneuzen. 14.30 uur: Afwachtingspa- rogramma voor liefheb bers/veteranen en junioren door de binnenstad van Ter neuzen. Start op de Markt. 16.30 uur: Doorkomst ren nerskaravaan Omloop in Terneuzen. 16.45 uur: Vervolg af- wachtingsprogramma lief hebbers/veteranen en junio ren. 18 uur: Aankomst van de eerste etappe Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen op de Markt te Terneuzen. 20 uur: Uitreiking van de uitslagen van de eerste e. - pe in restaurant Vijverhof. 08.15 uur: Start eerste ren ner in de tweede etappe, een individuele tijdrit over 12 ki lometer. Startplaats is de Markt in IJzendijke. 10.45 uur: Aankomst van de laatste renner van de in dividuele tijdrit. kaarlie het route-schema van de derde etappe van Irqi p van Zeeuwsch-Vlaanderen, de etappe met Oost- Ben Start~ en finishplaats, die zondagmiddag wordt ver- 'li' I» - I '"1„n, 1 - Op de foto het organisatiecomité van de negentiende editie van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. Van links naar Pladdet (secretans), LJiana Pladdet (secretaresse), Gijs Veerman (voorzitter), Johnny Claeys, Leo vanHijfte, ronde-miss petra (vice-voorzitter) en Piet Roelands (penningmeester). y rechts: Jack de Back* Henk Vanhulle, Koel aenjamins 11.30 uur: Uitreiking van de uitslagen van de indivi duele tijdrit in het Hof zicht - theater, Koninginnestraat 37 te IJzendijke. 14.30 uur: Start van de derde etappe van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen in de Noordwal te Oostburg. Deze etappe wordt verreden door westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen over een afstand van circa 140 kilometer. 14.45 uur: Start afwach- tingsprogramma voor lief hebbers/veteranen en junio ren in de binnenstad van Oostburg. Start in de Noord wal. 18 uur: Aankomst van de derde etappe van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen in de Noordwal te Oostburg. 19.30 uur: Uitreiking van de uitslagen en afhalen van de prijzen in natura in hotel De Windt, Zuidzandsestraat 7 te Oostburg. van onze sportredactie TERNEUZEN/OOSTBURG - Het jurykorps voor de ne gentiende editie van de Om loop van Zeeuwsch-Vlaan deren is aangewezen door de KNWU, maar het is nog niet zeker of speaker Wim Hen driks uit Hulst van de partij kan zijn. Hendriks is mo menteel herstellende na een longoperatie in Breda. De Hulstenaar zal er ongetwij feld graag bij willen zijn, maar zijn aanwezigheid in de Omloop is allerminst ze ker. Het jurykorps is als volgt samengesteld: Wim Jere- miasse uit Schijndel (voor zitter-wedstrijdleider), Jan Hartman uit Noordeloos (as sistent-wedstrijdleider), Jan Moerdijk uit Kapelle (wed- strijdcommissaris-secreta- ris), Jo Burm uit Hulst (wed- strijdcommissaris), Rob Kint uit Terneuzen (aankom- strechter), Jan Hol uit Hen gelo (tijdwaarnemer), Ma- chiel de Pooter uit Axel (tijdwaarnemer), Wim Hen driks uit Hulst (microfonist), Johan Tomassen uit Utrecht (commissaris op de motor), Wim Cox uit Hoensbroek (motorrijder), Jo Boeije uit Groede (commissaris bezem wagen) en Piet Tijmersma uit Spijkenisse (fotofinish). I tl i

de Stem | 1982 | | pagina 13