UITBLAZEN WELKOM LENTE ZOND 6R0E DE STEM even..L DREIGBRIEF nti-discn Gehandicaptentrip volgeboekt ow Chemical :PAGINA TWEE jamenwonen kan bijs inister Terlouw abotage van egenstanders kernenergie reen acties bij streekvervoer TH lij HENGEL- RUBRIEK HENGEL- RUBRIEK iSSTEMCOMIV DONDERDAG 8 APRIL 1982 T5 PAGINA dagblad voor zucwest-nederland Jaargang 122 Nr. 19.741 Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem b.v. Directie Dr. W.A.J.M. Harkx Drs. J.H.M. Brader Hoofdredactie L. Leijendekker H. Coumans Breda - Hoofdkantoor Spinveld 55, Postadres: Postbus 3229 4800 MB Breda Telefoon: voor directe verbinding zie onder betreffende afdeling Algemeen nr. 076-236911 Telex: 54176. Kantooruren ma. t.m. vr. van 8.15-17.00 uur. Bankrelaties Postgiro 1114111 ABN rek. 520538447 NCB rek. 230301584 Raborek. 101053738 Handelsregister 27420 Centrale redactie Breda Nieuwdienst 076-236883 Stadsredactie 076-236880 Sportredactie 076-236884 Lezersservice Inlichtingen over Stemreizen en promotie: 076-236911 Fotoservice: 076-236573. Abonnementen Betaling 076-236347 19,19 per maand f 57,25 per kwartaal 222,50 per jaar Postabonnementen met toeslag. Nieuwe abonnees: opgave bij elk rayonkantoor en servicepunt. Ook telefonisch of d.m.v. bon in de krant. Bezorgklachten Voor telefonische meldingen zie onder betreffend rayonkantoor. Rubriek 't Kleintje Opgave 076-236882 tot 17.00 uur. 2 dagen voor plaatsing. Grote advertenties Algemene informatie over mogelijkheden en tarieven: 076-236881. Regionale informatie: alle kantoren. Postadres: postbus 3229, 4800 MB Breda. Afsluittijd adv.: 09.00 uur één dag voor plaatsing; maandagkrant vrijdag 12.00 uur in Breda. Overlijdensberichten 076-236442. Buiten kantooruren ma. t/m vr. van 19.00-20.30 uur en zo. van 18.30-21.30 uur. 076-236394/236911. Debiteurenadministratie Advertenties 076-236227. Rayonkantoren Bergen op Zoom Zuivelstraat 26, 4611 PJ Tel. (alle afd.) 01640-36850. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Breda - Stadskantoor Nwe. Ginnekenstraat 41 4811 NN. Abonnementen 076-236322. Overige afd. 236326. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Bezorgklachten 076-236888 ma.t/mvr. 8.15- 18.00 uur, za. 8.15-17.00 uur. Etten-Leur Markt 28, 4875 CE Tel. (alle afd.) 01608-21550. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Goes Klokstraat 14461 IK Tel. (alle afd.) 01100-28030. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. Hulst Steenstraat 14, 4561 AS. Tel. (alle afd.) 01140-13751. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. Oosterhout Arendstraat 14, 4901 JK Tel. abonn. en adv. 01620-54957. Tel. redactie 01620-51800. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Roosendaal Molenstraat 45. 4701 JN. Tel. (alle afd.) 01650-37150. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Terneuzen Nieuwstraat 9, 4531 CV Tel. (alle afd.) 01150-17920. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. Vlissingen Torenstraat 4381 ET Tel. (alle afd.) 01184-19910. Kantooruren ma. t/m vr. van 8 30-1? 30 en 13 30-17 00 uur fflü WIM KOCK Anglofielen - en die zijn er nogal wat onder de lezers van deze rubriek - worden in hun omgeving voortdurend voor de voeten gelopen door lieden die zo bezeten zijn van Frankrijk dat ze een weekendtrip naar Londen al beschouwen als een verraad aan hun liefde. Zelf krijg ik uit die kring ook vaak de op wekking: schrijf nou'ns over Frankrijk zoals je over Enge land schrijft. Ik kan dat na tuurlijk niet. Ik heb het zo druk met Engeland en Kolo niën dat ik aan Frankrijk zel den toekom. Behalve af en toe een korte trip naar Parijs en de regelmatige doortocht van Veurne via Duinkerken naar Calais, kom ik er vrijwel nooit. Desondanks mag geen franco- maan zeggen dat Frankrijk in deze rubriek wordt verwaarloosd. Onze Parijse correspondent Jan Drum men is er regelmatig te gast. En waarom ook zouden we Frankrijk negeren? Wij Anglofielen zijn ruim hartig. Wij vertegenwoordigen een maritiem en cosmopolitisch inge steld type, bijna tegensteld aan de continentalen, voor wie de wereld ophoudt waar de zeeën op hun stranden botsen. De maritieme cosmopoliet pakt de veerboot om een kijkje achter de einder te gaan nemen, de continentaal daarente gen neemt een surfplank die hem met elke golf terug op het strand werpt. Dit gezegd hebbende, laat ik ver der Jan Drummen aan het woord, in de hoop de talloze Frankrijk- gangers er een plezier mee te doen. De nieuwe Michetin-gids is namelijk uit en Drummen heeft hem al gelezen: Voor de Fransen zelf zijn niet de eerste bloesems, de eerste vlinder of de eerste zwoele wind de teke nen van de naderende lente, schrijft Drummen, maar het ver schijnen van de nieuwe Guide Mi- chelin, de gids voor hotels, restau rants, garages, bezienswaardighe den maar vooral voor de in Frank rijk zo gewaardeerde gastronomie. De verschijning van de nieuwe edi tie van de roemruchte reisgids voor Frankrijk is een evenement dat - naar gezegd wordt - mensenle vens gekost heeft en nog kan kos ten. Omdat - wederom naar ver luidt - het wel voorgekomen is dat restaurants als zij hun ster in de Michelin verloren een eind aan hun bestaan maakten. Wij hebben nim mer een overtuigend bewijs van dergelijke wanhoopsdaden kunnen bemachtigen, maar de bewering is hardnekkig. Met de lente dus ontluikt de Mi chelin als 'een prachtige bloem', als 'een giftige plant' of als 'een plant die zowel laurierbladeren als doornen draagt', al naar gelang de in de gids gebleken waardering ot het totaal ontbreken daarvan. Dit jaar omvat hij 1.250 pagina's en er worden 1.456 restaurants ge noemd en naar kwaliteit en aange naamheid door de geduchte en in cognito opererende inspecteurs van Michelin geklasseerd. Nieuwe sterren zijn schaars dit jaarer is druppelsgewijs tewerk gegaan. Alsof de heren van de Michelin er deze keer geen zin in hadden en alsof zij zelf ook het slachtoffer zijn geworden van „het drukkende so ciaal-politieke klimaat", naar som mige, uiteraard niet-socialistische commentatoren beweren „Het is een jaar van magere koeien,schrijft Le Figaro. En in derdaad, het aantal drie-sterren dragers is niet uitgebreid. Heet Frankrijk, waarnaar heel de wereld wegens zijn culinaire cultuur op kijkt, is momenteel maar 21 restau rants met drie sterren waard. Maar daar kan men zich dan ook blinde lings heen begeven. Vindt men dan nog dat het tegenvalt, dan is het wellicht aan te bevelen zich voor de rest van zijn dagen met erwten soep of iets soortgelijks te vullen. Parijs heeft er twee nieuwe twee sterren-restaurants bijgekregen: Le Nernardin en Le Trou Gascon. Bui ten Parijs heeft Le Tastevin in het nabije Maisons-Laffitte een tweede ster veroverd en wat de 'eigenlijke' provincie betreft, tellen we maar drie nieuwe toekenningen van een tweede ster: Le Moulin du Roc in Brantöme (Dordogne), Le Relais in Bracieux (Loir-et-Cher) en Le Yachtman in La Rochelle. Zes nieuwe één-ster-dragers in Parijs: Benott, L'Ambroisie, Grand- gousier, Le Quai des Ormes en Le Relais Louis-XIII. In de omgeving van de hoofdstad: Le Due d'Eng- hien (in Enghien), Le Gambetta in Houilles en in Morangis het restau rant Le Rêve d'Alsace. De 'dramatische' afdeling telt al leen al in Parijs negen restaurants die hun enige ster hebben verlo ren. Dergelijk verlies leden ook één restaurant in een van de voorste den en maar liefst zesendertig res taurants in de provincie. Cagna en Les Célébrités in Pa rijs, L 'Hötel des Vanes in Liverdun, Le Bretagne in Questembert, La Réserve in Bordeaux en La Table des Cordeliers in Condom (Gers) verliezen elk één van hun twee sterren. Twee restaurants in Parijs waar van alle deskundigen hadden voor speld dat ze twee sterren zouden krijgen, zijn niet eens in aanmer king gekomen voor één sterretje. In één geval waarschijnlijk omdat het pas eind verleden jaar geopend werd en ondanks een 'sensationele kwaliteit' te kort in bedrijf was om de 'spionnen' van Michelin de tijd te geven de kok te beproeven: het tweede omdat misschien een van de heren er iets tegen heeft, hoe wel altijd verzekerd is dat persoon lijke voorkeuren hoegenaamd geen rol spelen bij het toekennen of ont trekken van Michelin-sterren. Tot dusver is, voor zover valt na te gaan, geen van de sterrenverlie zers in iets nats gesprongen ten einde zich te verdoen, maar op de exclusieve en geheime „markt" van hotel- en restaurantbedrijven worden de gelegenheden die dit Terwijl ook hier tegen het weekeinde sneeuwbuien worden voorspeld zit ten de Amerikanen aan de oostkust al in de lentesneeuw. In New York heerste dinsdag een felle sneeuwstorm en ook in White Plains (NY) lag gisteren een flinke laag sneeuw. De lentebloemen op dit karretje hadden het dan ook zwaar te verduren. In een geheim vak van een schrijf tafel in het Italiaanse Passerano bij Udine is een brief uit 1779 gevon den die aan Napoleon Bonaparte wordt toegeschreven. In de brief, gedateerd ,20 germinal' (9 april 1797) en gericht tot de republiek Venetië, werd deze staat met oor log bedreigd als er geen eind zou komen aan de pesterijen waaraan de in Venetië gelegerde Franse mi litairen blootstonden. Napoleon was in die tijd opperbevelhebber van het Franse leger in Italië. Het document werd bij toeval aangetroffen in een kleine schrijf tafel uit de 18de eeuw die deel uit maakte van een tentoonstelling van antiquiteiten in de Villa Manin. Dat was de woning van de laatste Doge van Venetië waar op 17 oktober 1797 het verdrag van Campo-For- mio tussen Frankrijk en Oostenrijk werd getekend. Bij die gelegenheid waar Napoleon voor Frankrijk te kende, stond Oostenrijk de zuidelij ke Nederlanden, Milaan, Modena en Mantua af en verkreeg het de stad Venetië, Istrië en Dalmatië. Frankrijk verwierf op zijn beurt de bezittingen van Venetië in Albanië en de Ionische eilanden. jaar verloren hebben opeens schrikbarend laag gewaardeerd. Met dit al mag er misschien op gewezen worden dat ook degenen die geen fortuinen aan een maaltijd kunnen of willen besteden, heel wat aan de oudste van de Franse reisgidsen hebben. Voor het berei zen van Frankrijk kan men er nage noeg niet buiten, en maar weinigen weten dat volgens de algemene opvatting de Michelin-gids van New York de allerbeste gids is die ooit voor deze wereldstad werd sa mengesteld. Tot zover Jan Drummen, die de Frankrijk-gangers over twee of drie maanden vast weer zal tracteren op angstaanjagende voorspellin gen over de augustusdrukte op de Franse wegen. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihii Kruiswoordpuzzel Horizontaal en verticaal die nen dezelfde woorden te worden ingevuld. 1. plooi, 2. rivier in Spanje, 3. meisjesnaam, 4. stel, 5. oever gewas, 6. halfbloed, 7. rivier in Duitsland, 8. losgeraakte naad, 9. niet kwaad, 10. bezit telijk voornaamwoord, 11. bijbelse figuur, 12. indeu king, 13. schoorsteenzwart, 14. kelner, 15. echtgenoot, 16. schop, 17. voeg, 18. b loedvat, 19. tijdperk, 20. gang van een paard, 21. vruchtbaarmaken- de stof, 22. struisachtige vo gel 23. schoonmaakartikel, 24. samenwerkende groep, 25. gewicht, 26. familielid, 27. ongaarne, 28. part, 29. hoog gebouw, 30. schaapkameel, 31. het zij zo, 32. reservoir. 1 2 4 4 5 6 7 9 10 11 12 2 6 10 3 7 11 4 13 14 15 8 ié 17 18 19 12 20 14 IR 15 19 21 22 23 16 24 25 26 27 20 28 29 30 31 32 22 26 30 23 27 31 24 28 32 HU dj ZE 'U3iuv iz muv\ of 6Z'V3p 8Z 'apou iz '30 -do QZ 'puod EZ 'luoaj fZ 'opos EZ '3oma ZZ 'isam iz 'frup '0Z ei 'aapv '81 'pdvu n 'dvxj g[ 'v6aa gi 'aaqo 'jaoa El 5/rwp Zl 'nnzg u azuo oi 'psoO e 'uaoj g Uaps i 'opui g 'jau e 'MVd f, 'v\\3 f 'ojsg z 'd33u 'l -DNlSSCndO ALBERT EINSTEIN schijnt in zijn relativiteitstheorie een foutje gemaakt te hebben. Nauwkeurige waarnemingen van de zon hebben astronomen van de universiteit van Arizona aanleiding tot die conclusie gegeven.Tot op heden waren de ster- rekun digen het erover eens dat de berekeningen van Einstein klopten met hun observaties. Maar nu is vastgesteld dat de in vloed van de zon op Mer- curius verschilt van die in de calculatie van Ein stein. Volgens weten schapper PHILIP G00DE is de afwijking in de bereke ning van 1 procent vol doende om te stellen dat de algemene relativiteits theorie niet meer van toepassing is op astrono mische waarnemingen. GIOVANNI ROVAI maakt zich op 56-jarige leeftijd zor gen voor de toekomst: voor zijn verdiensten ter bevordering van een bij zonder soort toerisme wil deze moderne CASANOVA een staatspensioen. Om hem kwamen ongeveer 4000 vrouwen uit de hele wereld naar Italië. Sinds veertig jaar maakt „de graaf' het vrouwen naar de zin. Het geheim van zijn succes schijnt te schuilen in zijn manier van „baciare": kort, maar met iets van binnen uit dat de vrouwen alle weerstand ontneemt. Ro- vai zegt nooi tijd gehad te hebben om door een baan voor zijn oude dag te zor gen. ABE F0RTAS, het enige lid van het Amerikaanse op perste gerechtshof dat ooit in verband met een schandaal moest aftre den, is overleden. Var 1965 tot 1969 had hij zit ting in Amerika's hoogste rechtscollege.Hij trad af nadat was onthuld dat hij van de familiestich ting Wolfson een honora rium van 20.000 dollar, toen LOUIS WOLFSON, een in diskrediet geraakt finan cier, gevangen zat wegens geknoei met effecten. Fortos ontkende, maar gaf desalniettenmin zijn functie. WILLIAM KENNEDY, de officier van justitie in Dan Diego, is door de Amerikaanse regering ontslagen omdat hij tegenover de pers te loslippig is geweest ij een zaak die zijdelings de belangen van de CM raakt. Kennedy had in een interview verklaard dat een zekere MIGUEL Na. SSAR betrokken is bij een omvangrijke smokkel in gestolen auto's naar Me xico. Hij bevestigde te vens dat Nassar een van de belangrijkste infor manten van de CIA voor Midden-Amerika was Kennedy beklaagde zich erover dat de CIA een proces blokkert tegen Na ssar, een voormalig hoofd van de Mexicaanse in lichtingendienst. KARL BARTH is benoemd tot president van het het grootste lutherse semina rie in de Verenigde Sta ten. Deze naamgenoot van de grootste 20e- eeuwse theoloog, die in 1958 overleed, is echter een uiterst conservatief godgeleerde. HARRY BAER, de Westduitse acteur die bekend werd door zijn optreden in „Berlin Alexanderplab" en „Lili marleen" van Rainer Maria Fassbinder, is dinsdag wegens her haald kopen en gebrui ken van drugs tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van een jaar en vier maanden en een boe te van 10.000 mark ver oordeeld. De rechtbank achtte bewezen dat Baer 115 gram cocaine had ge kocht en gebruikt. PUBLIUS VERGILIUS MAR0, de Latijnse dichter van het epos de „Aeneis" is twee duizend jaar geleden in Brindisi gestorven. Aan leiding voor de Italiaanse munt om een half mijoen zilveren munten met zijn beeldenaar te slaan. Ze zullen een waarde hebben van 500 lire (ongeveer een gulden) en wettig betaal middelzijn. KURT WALDHEIM, de vorige secretaris-generaal van de Verenigde Naties, is benoemd tot hoogleraar diplomatie aan de Geor- getown-universiteit van Washington. Waldheim zal als Distinguished Re search professor verbon den zijn aan de School of Foreign Service van de universiteit. inNDERPAG8APRIL198: iiFN HAAG(ANP) - Mensen die san twamenlijke rekening een huis beu bijstandsuitkering krijgen, omdi iLer zijn- Dit heeft minister Van Kiord op schriftelijke vragen van 1 lid Buurmeijer- peze had geconstateerd dat de dienst deze regel toepast. Van der korting op de uitkering in dergelijk be gemeenten hanteren deze regel fjcht pe bewindsman wil nagaan Schriften voor moeten komen. Ill Kerk uisv Van onze redactie binnenland )EN HAAG - Groeperingen lie de sluiting van de kern entrales van Borssele en lodewaard pure onzin vin- en, saboteren de totstand- .oming van de zogeheten lommissie-Beek. Dat heeft linister Terlouw van Eco- omische Zaken gisteren in len Haag verklaard. De commissie moet advies itbrengen over de toekomst an deze centrales. Vorige reek kwam er volgens Ter- iuw op het allerlaatste mo- ent weer een kink in de label om de commissie te in- lleren. Tegenstanders van [uiting hebben de politieke [analen en vrienden om de immissie te dwarsbo- en,aldus Terlouw, die ver- ichtte:„Het is zo langza- ierhand een lijdensweg aan it worden". De minister ft niet gezegd wat hij te- in deze sabotage denkt te en. [ECHT - Er komen defi- Itief geen acties bij het ads- en streekvervoer. De [roepsraad Streekvervoer in de Vervoersbond FNV is iteren akkoord gegaan iet de getroffen ongemak- en toeslagregeling. Volgens die regeling be- lalt de overheid 3% en de jrerige 3% wordt door de pus bedrijven bijgepast. De cao-onderhandelingen wor den nu vandaag voortgezet. me heit bep D keli zak staE Zak ken hen de doo oud schi noo D en bin op ren. naa afw teri sch< wee geh ma; fini Ir het mei fiel Ve ties scb op WOI hon ben IV Int* het wa; lijk var neli lov: aan mei (ADVERTENT De gehandicaptentrip Tholen 1982 is volledig volge boekt. Na een ware stormloop op de beschikbare plaatsen konden ook zo'n 25 personen voor 1983 worden geboekt. De inschrijving heeft nu alleen nog maar zin voor rolstoelers die van de trip van 1983 ge bruik willen maken. Op 18 mei a.s. zullen derhalve zo'n 42 personen deelnemen waaronder 16 rolschoelers. Zij zullen worden verdeeld over de schepen Zwerver 3 en 4. Over vertrektijd en tijd van aankomst van meer der gelijke organisatorische za ken ontvangt iedere deelne mer begin mei schriftelijk bericht. Zee Het mooie weer van de laatste dagen is er de oorzaak van dat de platvisvangsten een opgaande curve verto nen. Vooral grote bot is goed in de vangst. Let er bij het vangen van de allergrootste botten op of deze zijn uitge- paaid of niet. Dat is te voelen aan de kant van het visselijf waar de geslachtsprodukten hebben gezeten. Is de bot daar mager en dun zet het beest dan levend terug. Het vlees is van erg matige kwaliteit en vertoont een grijzige kleur. De smaak is, helaas voor de visliefhebber, waardeloos. Het is dan ook jammer der gelijke grote botten te be stemmen voor de voor de vuilnisbak. Overigens kun nen recordexemplaren, maar dan moet u wel boven de 50 cm zitten worden gemeld aan de NCRZ dhr. Boddelce Ha ringkade 1 IJmuiden (Neder landse Comissie Records Zee vissen) of de Nos Visparade. Kust Ook van de kusten van de Zeeuwse eilanden komen goede berichten over het vangen van platvis. Vanaf de stranden wordt goed bot en schol gevangen. Voor het vangen van paling (menig seizoen al eerder in de vangst dan nu) is het water nog wat te koud al maken de beroeps vissers wel melding van pa- lingvangsten in de fuiken. Zeepieren blijken voor bot en schol verre favoriet te zijn boven de zager. Een aassoort kan op het moment met de zeepier wedijveren bij de vangst van bot en dat is de slipper. Dit halvemaanvormige schelpdiertje, ook wel muiltje genaamd komt veel vuldig in de Oosterschelde voor. Er wordt zelfs commer cieel op gevist ten behoeve van een kalkbranderij. Het diertje bezit een soort vlezige voet en een hartvormig erg zacht lijfje van een zwart- oranje kleur. Meestal komen de schelpdieren als een kluitje schelpen naar boven tijdens het vissen, al zijn ze gemakkelijk te vinden tus sen de pas opgeviste mosselen van de mosselkotters. De kunst is nu het dier uit de schelp te krijgen en geheel op de haak te zetten. Dat doen we door middel van de duimnagel, waarmee we de rand van de voet rondom los werken waarna het geheel voorzichtig uit de schelp wordt getrokken. We slaan de haak een keer door de harde voet, een keer door het zachte gedeelte en weer door de voet. Het zo bevestigde aas kan een krachtige worp, mits soepel afgegeven, doorstaan, en bot, schol maar ook paling zijn er dol op. Gebruik dit aas echter niet als alternatief voor de (dure) pieren en za gers, want die vangen het ge hele jaar door goed, terwijl de slipper slechts in het voor jaar de meeste vis opbrengt. Experimenten en naast pie ren en zagers gebruiken of als cocktail, succes verzekerd! zienlijk hoger dan op diept plaatsen. Vissen die in will zwemmen van hogere temp ratuur hebben een versié voedselopname, waardoor ook sneller en feller c® Juist april staat bekend de felle beten van vod schol. Stran'dvissers doen ook goed aan een paar t» pen geheel tot aan de voé uit te vissen. Ook op strand komen de vissen het moment dichtbij. Vt worpen zijn wel goed men moet het aas actief, met het tien-tellen ril binnen vissen. Dat gaat Men werpt in, wacht totl lood eventjes op zijn heeft gelegen en windt dm] na om de tien tellen een metertje binnen. Wil de een beetje bijten dan uanü:| zo vooral meer schol. deH hefl laaijH Droog Voor bootvissers op de Oos terschelde geldt momenteel dat men het hoog en droog moet zoeken. Vooral op da gen met flinke zonneschijn zwemmen de schollen en bot ten de plaat op om zich te goed te doen aan het zich daar snel ontwikkelde voed sel. Bovendien is de tempera tuur bovenop de platen aan- iCfr Groene Betaai cheques en de Gegarandeerd tot f 100,- per chi verkrijgbaar bij alle banken en sp; (Nederland) b.vl rno kranten een open brief oSLaan re9erin9 en parlemenl L, fK'HCiteiteprijzen drastisch tl Ariif ener9ieprijzen hebbe latÜen die veel energie gebru [atsen verloren. 1 rfh op™erkelijk manier van gf kw? ef voor ons onduidel linn! van een nutsbedrijf kol goe stroom opwekt, waarom! |l^®ktriciteitsprijs? Een voorzl L,o£? ener9'ete mogen imporl at to?'en ikt Dow Chemical i V?Je?en' in staat 80 procent i»e meter aardgas. Dat ,lecht, ise e|ektriciteitscentralj Tonm i7 Procent rendement h ff Qpnü bedrijf verkopen aj 5 9even. Waar is de Amerikaaj

de Stem | 1982 | | pagina 2