Gevariëerd repertroire op zevende Kiekkot-Filmfestival Johannes Passion in Middelburg Dijkgraaf drs. R. Barbé: Parijse show in Knokke Rob de Nijs in Hulst Jan Blaaser in Kruiningen VAN ZEELAND Bakkenisten Sluiskil richten club op Heropening arbeidsbureau Ter neuzen edvluchten luit Doornik enden een snel verloop L,ü,Ü8 Si"cllcr te Breskens, 161 EVP mPm): P- van de 'rw van Oostenbrugge, 3. W. ®,en' S. Ch. de Looze, 5,7 en 8. J. Cv W' Fenijn, 9. gebroe ders Van Grol, io. p. de Smit. Kerk in IJzendijke 30 jaar geleden ingewijd Plaatselijk nieuws Sluiskil Terneuzen Japan Jeugdfilms Programma Filmfestival De andere films Kort geding pomp houders tegen Sas van Gent Oranjekwartier in Terneuuzen weer open Uitgaan in Zeeland .«ucriuMo o wrniL I90£ juaisa 21, iSM WM. KAlillMA ZtfcLAND 3 „Partijpolitiek niet in waterschappen" Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - „Partijpolitiek hoort niet thuis i in een waterschap. Het beleid van een water- I schap is gebaseerd op doeltaken. Het besturen vanuit partijpolitieke overwegingen gaat aan de bedoeling van het waterschap voorbij. Het is voor politieke partijen niet verboden om met een eigen lijst te komen maar ik zet daar toch vraag tekens bij". Van onze correspondent SLUISKIL - Onder naam Vriendenkring De Spelbre kers, richt een aantal 27 MC- ers uit Sluiskil een club op voor bakkenisten uit de loka- tie Sluiskil. De bedoeling van de club is dat men elkaar beter leert kennen. Hiertoe zal voor de leden jaarlijks een aantal activiteiten worden georgani seerd. Het voorlopige bestuur denkt hierbij aan onder ande re een Sinterklaasfeest voor de kinderen, een nieuwjaarsbal, prijskaartingen en bingo. Om dat de 'bak' dient om te kunnen tokkelen, zullen alle activiteiten buiten om de bak gedaan worden. Hiermee pro beert men in overeenstem ming te handelen met de eisen van het RCD, dat zegt dat iemand die een bak heeft nooit een kanaal mag opeisen voor zichzelf. De nieuwbakken club zal er ook op toe gaan zien dat er overdag enkel met een nor maal bakje getokkeld gaat worden. Men wil gaan voorkomen dat bakkenisten gaan blazen met een lineaires, daar dit veel storingen veroorzaakt. Bakke nisten die zich hieraan niet zullen houden, krijgen de eer ste maal een waarschuwing, maar de tweede keer zal men de RCD inschakelen. De Vriendenkring De Spelbrekers telt vijf vaste bestuursleden en twee reserveleden. Voor in formatie kan men terecht bij ere-voorzitter en president Galaxtica, Vergaertstraat 6, Sluiskil, telefoon 01157-1620. Dat vindt dijkgraaf drs. R. I Barbé van het waterschap De Drie Ambachten die gis- termiddag een toelichting gaf op de komende water schapsverkiezingen. Zoals bekend zijn zowel de PvdA als de WD met een eigen lijst gekomen voor de ver kiezing van de hoofdinge landen bij de huishoudelijke vervuilers. Onduidelijkheid Volgens Barbé bestaat er onder de burgers nog veel onduidelijkheid over deze waterschapsverkiezingen. „We hebben in de voorbije periode toch genoeg aan de weg getimmerd maar het is blijkbaar onvoldoende door gedrongen bij de bevolking". Zo is bij velen de vraag gere- zen hoe er gestemd moet worden. Barbé verduidelijkt nog eens: „Voor district 1 en 3 kunnen drie hoofdingelan den worden gekozen. Voor district 2 vier. Er bestaat ook verwarring over de lijsten. De mensen zien op hun op roepkaart drie lijsten staan en denken dat er voor elk district een is. Nee, elk dis trict heeft de keus uit drie". I Voorstel Barbé geeft toe dat het al- llemaal wat verwarrend is. 1 „Binnen de waterschapswe- I reld wordt er druk gefiloso- I feerd over het vereenvoudi- I gen van het huidige systeem. [TERNEUZEN - Vrijdag 23 april opent de heer F. Kruse, [plaatsvervangend directeur- generaal voor de Arbeids- voorziening, het verbouwde [Gewestelijk Arbeidsbureau [Zeeuwsch-Vlaanderen in [Terneuzen. Hij doet dat om 115.00 uur. Van onze duivensportmedewerker ZAAMSLAG - De eerste wedvluchten in het seizoen '982, gehouden vanuit Door- sik, hebben een vlot verloop gekend. Een echte vitesse- vlucht waarbij de duiven jgesteund door een zuidelijke ■vind, tot hoge snelheden iwamen. Bij een aantal ver enigingen stonden de prijzen dsn ook maar enkele minu ien open. pe'rouwe Duif te Cadzand, duiven (1604,5 mpm): 1 en 5. J. tKools, 2 en 8. W. van Akker, 3. A. nuininck en zoon, 4. W. Goossen, 6. «art Vasseur, 7. J. van de Plasse, 9. |A. ie Putter, 10. A. Mabelis. rfi.V6 sne'vliegers te Oostburg, 25 I, mpm): 1. T. Poorten, IJ ieSme^iSSeeUW'4'P'de Paepe'5' verwachting te Axel, 100 duiven Gi'? 1 M. Dieleman, 2. J. B r i? Sehoof, 4,6 en 9. J. Nolet, 7 en 8. C. den En- I inS A- Peersman. L J~™V"°°r AUen te Sluis. 68 dui- fc" i 1 J de Meijer, 2,5 F«keer'3 F BaaS'4 J' C0P" SneUer te IJzendijke, 86 Sieve 4 a r? mPmt»i h2 en 3. P. art 1' A. °upon, 5 en 8. H. Del- met' o P'asschaert, 7. P. de rovóost Va" de Broecke' 10- B- oltJ®u" te Aardenburg, dmven ,1563,4 mpm): 1. Ph! iSmiaere'2 en 5- A- Dezutter, 3. De p 5Ï' 1 A Baerdemaker. 'en (13i^«U" Heikant, 71 dui- ai ret r5 mPm): 1,2,3, en 9. W. ion a 1 e? 10 ch. de Bruijn en eBèoie tHiegher, 6 en 7. Ch. Cc n ,n.200n' Bumi-1 t 31 Jaarlingen (1234,32 (anssen m van Spaandonck, 2. F. tn 4 a aï°?n'3 en 5- D- Lauren- 14 n,irte'/?riaansen en zoon. Met °uie duiven (1276,54 mpm): 1,3 V Janssen en o D n "leunis s en zoon, 2. P. An- s, 5. J. van Spaandonck. De provincie kan daarover binnenkort een voorstel over verwachten", zo liet hij doorschemeren. Er zijn 20.000 oproepen de deur uitgegaan maar Barbé verwacht niet dat de op komst erg groot zal zijn. „Ik hoop het wel, want dat ver hoogt het democratisch ge halte van de besluitvor ming". De kosten van de verkiezingen, die op 14 april worden gehouden, worden geschat tussen de 50.000 en 75.000 gulden. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Maandag 12 april, tweede paasdag, houdt het kerkbestuur van de rk kerk een open dag in ver band met het feit dat het vandaag dertig jaar is gele den dat de kerk door mgr. Jos Baeten, de toenmalige bisschop van Breda, is inge wijd, waarna hij de eerste mis opdroeg. Na drie jaren van bouw- vertraging en afbouw kon 8 april 1952 de inwijding ge schieden. Tweede paasdag hangen vanaf 9.30 uur van de kerktoren de vlaggen uit. Om 14 uur begint pastoor F. Buysse dan met de eerste rondleiding in groepjes van 2 tot 10 personen. De rondleiding zal de be langstellenden voeren langs de gewelven, die steen voor steen met de hand zijn ge metseld, alle dagen enkele lagen zonder ondersteuning. De gehele kerk wordt be zichtigd, maar vooral het be zoek aan de toren zal menig een kunnen bekoren. Hier is er dan ook gelegenheid om foto's te maken. Aan de rondleiding is tevens een prijsvraag verbonden. Paasactiviteiten - De jeugd van Sluiskil hoeft zich tij dens de paasvakantie niet te vervelen. Het SKW heeft di verse activiteiten op touw gezet. Voor dinsdag 13 april staat er een Indianenkamp en cowboykamp op het pro gramma in het Gildehuis en is bedoeld voor kleuters en klas 1 en 2. 's Morgens van 10 tot 12 uur en 's middags van twee tot vier uur. Woensdag 14 april zal er een film ge draaid worden voor alle kinderen van de lagere scholen en de kleuterscho len. De film 'Oom Ferdinand en de toverdrank' begint om 13.30 uur. Donderdag 15 april kan de jeugd uit de klassen 3,4,5 en 6 eieren zoe ken in De Braakman. Om tien uur vertrekt men per fiets vanaf het Gildehuis. Omstreeks vier uur ver wacht men weer thuis te zijn. Bij slecht weer wordt in het Gildehuis een disco gehouden, 's Morgens zal er iets op muziek ingestudeerd worden dat 's middags uit gebeeld moet worden. Tus sendoor is er een picknick in het Gildehuis. Soos Al tern - Zaterdag 10 april houdt Soos Altern (de soos voor alleenstaanden) een extra-feestelijke avond in het Zuidlandtheater. Zo als gewoonlijk begint men om 20.00 uur. Muziek wordt verzorgd door het Holly wood trio. Het soosbestuur, dat alle alleenstaanden van harte uitnodigt, vraagt de dames het feestelijk accent te verhogen door „in het lang" te verschijnen. Filmliefhebbers kunnen in de week na Pasen hun hart ophalen in Terneuzen. Traditiegetrouw pre senteert filmhuis 't Kiekkot dan weer een zesdaags festival in het Zuidlandtheater. Het programma begint komende dinsdag en duurt tot en met zon dag. In totaal verschijnen negen rolprenten op het witte doek, waaronder twee actuele Nederlandse films en (dit keer voor het eerst) twee kinderfilms. Tijdens het Kiekkot Filmfestival in het Zuidlandtheater zorgt de Schotse folkgroep The Tannahill Weavers volaende week vrijdag voor muzikale verstroolng. In de Concertzaal te Mid delburg wordt zaterdag de Johannes Passion van J.S. Jo Ivens dirigeert za terdag de Johannes Pas sion in Middelburg. Laurence Darpy Voor het eerst sinds lange jaren trekken rasechte Parijse artiesten, die hun sporen verdiend hebben in bekende etablissementen als Lido, Moulin Rouge, Folies Bergères en het Casino de Paris met een show door Europa. Twee de paasdag doen zij Knokke aan, waar in het kader van het beginnend vakantieseizoen het Casino een plek voor dit spectaculaire gebeuren heeft ingeruimd in zijn pro gramma. Ster van deze show, die onder de naam 'Hello Paris' wordt gepresenteerd, is Laurence Darpy. Zij presteerde het vorig jaar december om voor de duizendste keer op te treden in de revue Folie je t'adore in de Folies Bergères. Zij heeft ook diverse filmrollen achter haar naam staan. In de show, die in Knokke op Tweede Paasdag (aanvang 21.00 uur) wordt gepresenteerd, ontbreken natuurlijk elementen als de Can Can en een travestie-act niet. Voor informatie: 09/3250606010. 't Kiekkot is nog aan het proberen om werkstukken van filmacademiestuden ten uit Amsterdam te pak ken te krijgen. Als dat lukt worden ze in de vorm van een voorprogramma ver toond. Als omlijsting vin den ook enkele concerten plaats. Dinsdag en donderdag treedt het orkest Obéron op, vrijdag de Schotse folkgroep The Tannahill Weavers. Het laatste con cert is georganiseerd door J'Uit Terneuzen. De twee Nederlandse films gingen dit jaar in première tijdens het festi val van Film International te Rotterdam en Antwer pen. Het gaat om 'Golven', een film van Anette Apon naar een boek van Virgi nia Woolf en 'Het dak van de Walvis', geregisseerd door de uitgeweken Chi leen Raoul Ruiz, waarvan tijdens Film International ook een aantal vroegere producties werden ver toond. Bach opgevoerd. De uit voerenden zijn de Konink lijke Oratoriumvereniging Tot Oefening en Uitspan ning en het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. Als solisten treden voor het voetlicht Anne-Marie Dur (sopraan), Joke de Vin (alt), Paul Elliott (tenor), Wouter Goedhart (tenor), Wout Oosterkamp (bas), Andrew Knight (bas), Tijn van Eijk (orgel) en Nelly Duin (gamba). Het geheel staat onder leiding van di rigent Jo Ivens. Aanvang 20 uur. De Nederlandse zanger Rob de Nijs treedt zater dag op in het zalencen trum Tiffany in Hulst. Aanvang 21.30 uur. Rob de Nijs, dezer dagen bekend van hits als 'Zondag' en 'Zonder jou', wordt bij zijn optreden muzikaal bijge staan door het orkest Bluesette. Cabaretier Jan Blaaser treedt vanavond op in het dorpshuis in Kruiningen. Vanaf acht uur. Hij brengt zijn nieuwste solo-pro gramma 'Man alleen', waarin humor en ernst door een filosofische in slag gekenmerkt worden. Er valt met 'Man alleen' een boel te lachen, maar Jan last daar af ten toe een tot bezinning dwin gend stukje proza tussen. Hij wordt tijdens het pro gramma begeleidt door pianist Albert Jan Zeijle- maker. Hopelijk vat men in Kruiningen 'Man al leen' niet zo letterlijk op als in Sas van Gent, waar nog geen tien belangstel lenden aanwezig waren. De organiserende partij is BSC. Jan Blaaser treedt van avond op in Kruiningen. Er worden twee Japanse films gedraaid (allebei op cinemascoop) en daterend uit de zestiger jaren. Het betreft 'Onibaba' van Ka- neto Shindo en 'High and Low' van de roemruchte regisseur Akira Kurasa- wa. Verder staan op het programma 'Index', een film over de zeventiger ja ren in Polen van J. Kij- owski (in Polen meteen verboden) en 'Neige', een actuele film van de Franse actrice Juliet Berto, die hiermee vorig jaar debu teerde als cineaste. Ten slotte vertoont 't Kiekkot 'Wie zingt daar zo' van de Yoegslaaf Slobodan Syan, een rolprent die al eens eerder in Terneuzen ge draaid werd, maar toen volgens 't Kiekkot niet de verdiende aandacht kreeg. Al deze films worden 's avonds vertoond. Voor de kinderen vinden verder twee middagvoor stellingen plaats. Als de jeugdvoorstellingen slagen wil men volgend seizoen regelmatig kinderfilms gaan draaien. Woensdag kan de jeugd naar de Rus sische film 'De Rode Vo gel', zaterdag naar de Duitse film 'Het roofdier'. Dinsdag 20 uur: HET DAK VAN DE WALVIS met on der andere Willeke Van Ammelrooij, Jean Badin, Amber de Graauw en her- bert Curiël. Een nogal im pressionistische film over de ervaringen van ver schillende personages met twee Indianen. In feit gaat het om een fabel over de uitroeiing van een In diaanse cultuur. Woensdag 14.30 uur: Kin derfilm DE RODE VOGEL over de confrontatie tus sen een poëtisch ingesteld meisje en een verstande lij k ingestelde j ongen. Woensdag 20 uur: GOL VEN. Schets van de ge- dachtenwereld van zes personages, die proberen het gevoel van harmonie terug te krijgen dat ze als kind gekend hebben. Daarbij worden ze (even als het publiek) met hun ontwikkeling als volwas senen geconfronteerd. Donderdag 20 uur: ONI BABA. Spannende en be klemmende film over het roofdierenbestaan van twee vrouwen in oorlogs tijd. Vrijdag 20 uur: NEIGE. Film over de wereld van de werkloze jongeren in het nachtleven van de Pa rijse wijk Pigale. Roman tische visie op een wereld waar misdaad, handel in sex en verdovende middel en, politie en verklikkers naast elkaar leven. Vrijdag 22 uur: Concert Schotse folkgroep THE TANNAHILL WEAVERS. Zaterdag 14.30 uur: Kin derfilm HET ROOFDIER over de jacht op een ge vaarlijke wolf, waarbij de relatie tussen vader en zoon wordt uitgediept. Zaterdag 20.00 uur: HIGH AND LOW. Thriller rond een kidnapping in de ach terbuurten van Yokoha ma, waabij de snedige montage een sfeer van angst, spanning en onze kerheid oproept. Zaterdag 23.00 uur: IN DEX. Verwikkelingen rond een opstandige ge schiedenisstudent laten het lot van de Poolse gene ratie zien. Een waarschu wing tegen een te groot vertrouwen in het effect van een 'schone handen'- houding. Zondag 20 uur: WIE ZINGT DAAR ZO? Quasi- simpele schildering van amusante gebeurtenissen tijdens een reis in een gammele bus naar Belgra do. bij aankomst is daar inmiddels de Tweede We reldoorlog begonnen. GOES' MIDDELBURG - Behalve bij 't Kiekkot Filmfestival kan men ook elders in Zeeland terecht om films te zien, die de ge wone bioscoop veelal voor bij gaan. Jeugd en Muziek vertoont zaterdag in De Villa te Goes een program ma in het kader van Film Experiment BerlijiVAm- sterdam 1920-1940. Het programma bestaat uit twee delen: absolute films van Nederlandse regis seurs en reclamefilms van Nederlandse en Duitse fil mers als Ivens, Richter en Pal. Hetzelfde programma draait een dag eerder in de Kuiperspoort te Middel burg. In Goes begint men om 20.30 uur, in Middel burg om 21.00 uur. Volgende week woensdag vertoont de ZVU in het Grand Theater te Goes 'Casanova', een film van Frederico Fellini. De Ita liaanse regisseur laat in zijn versie niets heel van de ridder van de mannelij ke potentie, die met bijna griezelige fysionomie wordt uitgebeeld door Do nald Sutherland. Aanvang 20 uur. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - President mr, G.R. André de la Porte van de arrondissements rechtbank in Middelburg doet vrijdag 16 april uit spraak over het kort geding dat acht pomphouders in de Kanaalzone hebben aange spannen tegen de gemeente Sas van Gent. De hamvraag is of de ge meente Sas van Gent een juiste beslissing heeft geno men door aan de klein- en groothandel Oppeneer BV bij Sluiskil een vergunning te verlenen voor de bouw van een LPG-tank en afle- verzuilen. De pomphouders vinden van niet. Volgens hen strookt de bouwvergunning niet met het bestemmings plan dat detailhandel uit sluit. De pomphouders on dervinden daarvan veel hin der omdat Oppeneer met de verkoop van benzine ver on der de prijzen duikt. De ge meente Sas van Gent vindt dat de vergunning op geg ronde redenen is afgegeven. De pomphouders hopen op deze manier in het gelijk ge steld te worden nadat ze al eerder twee keer het hoofd stootten bij de gemeente en de Raad van State. De ge meente Sas van Gent ver klaarde een bezwaarschrift van de pomphouders niet- ontvankelijk. Later wees de Raad van State een verzoek tot schorsing van de bouw vergunning af. TERNEUZEN - De speeltuin Oranjekwartier in Terneu zen gaat weer open. Zaterdag 10 april worden de eerste activiteiten gehou den die geheel in het teken staan van het Paasfeest. Vanaf elf uur wordt aan kinderen uit de buurt tot tien jaar paaseieren uitge reikt. Tevens worden vijftig grote eieren verloot. De speeltuin, die onlangs is uitgebreid met subsidie van de gemeente Terneuzen, kan overigens best nog wat vrijwilligers gebruiken. De buurtvereniging Oranje- kwartier wil ook nog wat geld bij elkaar krijgen om een zandbak en enkele bankjes in de speeltuin te plaatsen. Het Oranjekwartier is za terdag en tijdens de gehele, paasavakantie open van 9.00 tot 12.00 uur en 13.30 tot 17.30 uur. Voor de rest van het jaar gelden de volgende ope ningstijden: maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.30 uur, zaterdag en va kantie van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.30 uur. Op zondag is de speeltuin geslo ten. GOES Grand- 20 u. James Bond en Dr. NO. 12 j. HEIKANT 't Heike - 13.30 u. schieting voor bejaarden. HULST De Koning van Engeland- 20 u. American Werewolf in London. 16 j20 u. Killers van Parijs. 16 j. 20.15 u. History of world, a.l. 20.15 u. Pasport porno paradijs. 18 j. KLOOSTERZANDE De Hoogaars - 13.30 u. schieting voor bejaarden. KKUININGEN Dorpshuis - 20 u. Jan Blaaser. MIDDELBURG Citytheater- 20 u. Vier vuisten hebben de tropenkolder, a.l. Zeeuws Kunstenaars Centrum, Molstr. 13- Expositie van Bernd Lohaus met objecten en tekenin gen. Geop. di. t/m vr. 10-12 en 14-17.30 u., wo. en vr. ook 19-21.30, za. 9-12.30 en 14-16 u. (t/m 14 apr.). TERNEUZEN Luxortheater- 20 u. Arthur, a.l. 20 u. American Werewolf in London. 16 j. VLISSINGEN Alhambra 1- 20 u. Cannonbali run, a.l. Alhambra 2- 20 u. End less love. a.l.

de Stem | 1982 | | pagina 21