Betonindustrie op eigen •kracht verder EHBO Hulst zit niet stil Echtpaar Vink uit Axel wint ZEVAC-rit fW Thools bedrijf niet failliet verklaard Gekozen kandidaten in Zeeland DE STEM VAN DONDERDAG 25 MAART 1982 nONDERDAG 25 M/ Toen hij zijn debuut maakte, kon niemand ver moeden dat hij ooit nog eens de lieveling van miljoenen automobilisten zou worden. Want hij zag er bepaald niet uit als moeders mooiste. Hij miste dat vloeiende en gracieuze dat veel van z'n inmiddels lang verscheiden tijdgenoten ken merkte. Maar zie wat gebeurde. Allengs sloten steeds meer automobilisten hem in hun hart. Zijn standvastige karakter maakteveel goed. En met z'n betrouwbaarheid, lage onder houdskosten en duurzaamheid toonde hij zich keer op keer van z'n aantrekkelijke zijde. Hij veroverde Europa spelenderwijs. Maakte zich bemind in Azië en Afrika. En werd de sweetheart van talloze Amerikanen. Op een dag noemde iemand hem gekscherend en ook een beetje liefkozend: m'n Kever. Z'n troetelnaam was geboren. Sinds dat gedenkwaardige debuut hebben inmiddels zo'n 20 miljoen Kevers de weg naar hun aanhang gevonden. Een uniek record dat voorlopig nog wel even stand zal houden. Uniek is ook dat die Kever tijdelijk op beperkte schaal verkrijgbaar is. In een even fraaie als luxueuze uitvoering. Gespoten in een zilver-metallic kleur die z'n speciale, voor deze gelegenheid gekozen naam "Silver Bug", alle eer aan doet. En dat allemaal voor de typische Keverprijs van f 13.500,-, waarbij de 6 jaar carrosseriegarantie tegen roesten van binnenuit net als bij elke andere Volkswagen is inbegrepen. De echte Keverminnaar aarzelt niet en doet snel een aanzoek bijzijn dealer voor Volkswagen en Audi. Verknochte Kever rijders wacht nog een verras sing: de Kever Voordeel Pas. Een pas voor slechts f 10,-. Maar waarmee Keveren nóg een stuk voordeliger wordt. Omdat de trouwe supporters kunnen rekenen op vele ge reduceerde tarieven. Of 't nu gaat om één van de 20 miljoen of om de Silver Bug, uw dealer heeft zo'n voordelige Keverpas voor u in voorraad. Als u toch komt kijken naar de nieuwe Silver Bug vraag dan meteen naar (\yj) de brochure over de Kever Voordeel Pas. VOLKSWAGEN. DEGELIJK DUURT HET LANGST. Open huis V. Schoenmakers nieuwe deken Bergen op Zoom ENGELSE ART- JAZZ IN OJC HULST Zeeuwse groepen naar nationaal kampioenschap Superstar- wedstrijden Sas van Gent Schietingen I K19 8B -i, i A9? OUDE UEFDE ROEST NIET De yv. ONTWN 23-TH-b? O Pri/s f 13.500,-, inclusief BTW, af Leusden. Vrijblijvend. Vaste afleveringskosten f 395,-. Wijzigingen voorbehouden. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG/ST. MAARTENSDIJK - De Thoolse Betonindustrie in St. Maartensdijk draait voorlopig onder de vleugels van directeur Rijnberg op eigen kracht verder. De rechtbank te Middel burg heeft de voorlopige surséance van betaling op geheven, maar het bedrijf werd niet zoals eerder ver wacht failliet verklaard. Be windvoerder rar. Ravens uit Bergen op Zoom heeft zijn handen in elk geval van de TBI afgetrokken, omdat hij volgens advocaat mr. E. Schute maandag al geen overlevingskansen meer zag voor het bedrijf. Deze raadsman kreeg het bij de rechtbank gedaan dat TBI nog even mag proberen zelf de zaakjes te regelen. Volgens mr. Schute zoekt di recteur Rijnberg nu naar mogelijkheden om met nieu we geldschieters het bedrijf voort te zetten. Niet uitgesloten is dat red ding voor het bedrijf met 55 personeelsleden toch nog van buitenaf komt. Al eerder toonde Kwaaitaal Vormbe- ton BV uit Rotterdam zich een serieuze gegadigde voor overname, maar dat ketste af op omwil van directeur Rijnberg, die flink betaald wenste te worden voor de technische kennis die hij in het bedrijf had gestopt. Voor de Industriebond CNV was dat aanleiding om te vrezen dat het eigenbe lang van Rijnberg tenslotte de nekslag zou betekenen voor de werkgelegenheid van de 55 personeelsleden. Voorlopig is het nog niet zover. Overigens kreeg de Thoolse Betonindustrie ja ren geleden al steun van Economische Zaken. De aan delen van directeur Rijnberg werden daarna overgeno men en beheerd door een stichtingsbestuur. AXEL - Het modecentrum Carianne in de Axelse Noordstraat houdt donder dag 1 april 'open huis'. In de pas verbouwde zaak tonen mannequins dan de nieuwe voorjaarscollectie. Er wor den shows gegeven tussen 15 en 17 uur en tussen 19.30 en 20.30 uur. Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - Drs. Vincent Schoenmakers wordt de nieuwe deken van het dekenaat Bergen op Zoom. De benoeming gaat op 15 juni in. Hij volgt pater H. Oudejans op, die na het ver strijken van de zesjarige ambtstermijn niet als deken herbenoemd wilde worden. Vincent Schoenmakers is al negen jaar werkzaam in de zielzorg in Bergen op Zoom.Op 12 juni 1965 volgde zijn priesterwijding. Hij be gon zijn loopbaan in Zee land. Eerst als kapelaan in Westdorpe, in 1966 naar Sas van Gent en in 1967 naar Goes. In 1973 werd hij mede werker in de zielzorg te Ber gen op Zoom-oost. Hier hield hij zich in toenemende mate bezig met het pastoraat on derjongeren. Van een onzer verslaggevers HULST - Het Open Jonge rencentrum Nu in 't Houten kwartier te Hulst laat zater dagavond een Engelse pop formatie optreden. Het be treft de negen-mansgroep „5 or 6" van het London Work shop for Improvisation Mu sic. De muzikanten spelen geïmproviseerde muziek, die in de zogenaamde art-jazz hoek geplaatst kan worden. Er worden veel percussie instrumenten, een piano, bas en effect-apparatuur ge bruikt. De leden hebben zeer uiteenlopende muzikale ach tergronden. Het concert be gint om 21.30 uur. Van een onzer verslaggevers ROOSENDAAL - Vijf majo- rettengroepen en drie tam boerkorpsen uit Zeeland en West-Brabant doen zondag 18 april in Kerkrade mee aan de nationale kampioen schappen voor drumbands en majorettes, die daar dan worden gehouden door de Federatie van Katholieke Muziekbonden in Nederland (de FKM). Bij de delegatie zitten uit Zeeland de majorettengroe- pen Les Mardi uit Vlissingen en Kloortje uit Kloosterzan- de. Bij de tamboerkorpsen is de vertegenwoordiging een geheel Westbrabantse aan gelegenheid. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Vrijdag avond 26 maart vindt het laatste onderdeel plaats van de Sasse superstarwedstrij den om de Willy van Water schoot-beker. Op die avond, die om acht uur in het vere nigingsgebouw St. Albert begint, komt nu eens geen onderdeel aan de orde waar in de vijf deelnemende vere nigingen bedreven zijn. Nu kunnen de vijf ploegen elk aar bekampen op het onder deel vogelpieken. Zoals het er nu voor staat lijkt de eindzege van deze superstarwedstrijden op- nieuw naar bowlingclub St. Albert te gaan, al blijft het oppassen geblazen voor het op de tweede plaats staande St. Sebastiaan uit Westdor pe. Zelfs het op de derde plaats verkerende het Groe ne Laken is nog niet geheel kansloos. Corn Boys en ka- rabijnclub St. Albert zullen met een bescheiden klasse ring genoegen moeten ne men. Van een onzer nerslaggeuers HULST - Hoewel het seizoen op een eind loopt, is men bij de EHBO afdeling Hulst niet van plan stil te blij ven zitten. Dat bleek tijdens de laatste bestuursverga dering, waar alweer flink wat plannen gesmeed wer den. Een van die plannen is de al lang gekoesterde wens om mee te doen aan wedstrij den. Het nieuwe bestuurslid mevrouw Jaberg-Jacobs, die in haar vorige vereniging in Deurne al met dit bijltje heeft gehakt, gaat de ko mende tijd een wedstrijd- ploeg formeren. Voorts worden de jeugd groepen uitgebreid met een B-opleiding. Dat is een pitti ge cursus, die een automati sche doorstroming naar het Eenheidsdiploma waar borgt. De reeds lang gediplo meerden krijgen ook vol gend seizoen weer volop ge legenheid zich verder te be kwamen tijdens herhalings- lessen. Ook staan er nieuwe op leidingen op het programma. Zo zal een G.O.R.-cursus (Gewondenzorg Onder Rampomstandigheden) wor den gegeven. Dit omdat de taak van de EHBO-er steeds meer in de aandacht komt bij eventuele rampen. Alle EHBO-ers uit de regio kun nen aan deze cursus mee doen. Tenslotte wil men elke vierde donderdag van de maand een speciale avond op touw zetten, waarop iedere belangstellende welkom is. Men denkt daarbij vooral aan huismoeders, brand weer, bedrij vep en politie. Op deze avonden worden de 'vuistregels' geleerd en men kan er ook een certificaat behalen. Het bestuur hoopt met dit programma te laten zien dat EHBO niet alleen eerste hulp bij ongelukken bete kent, maar dat de organisa tie dat ook kan bieden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van onze correspondent ST. JANSTEEN - De door de Zeeuwsch-Vlaamse Auto- mobielsport Club (ZEVAC) gehouden oriëntatierit is in de A-klas gewonnen door het echtpaar Vink uit Axel. De equipe liep in deze Rat- tenrit 150 strafpunten op, maar toch heel wat minder dan de rest van het deelne mersaantal. Tweede werd het echtpaar Van de Hagen uit Vlissingen met 210 strafpaunten, 3. L. en F. de Groot uit Axel 331, 4. echtpaar Van Weemaes uit St. Jansteen 368, 5. H. én H. Korst uit Sas van Gent 400,6. echtpaar De Loos uit Ter- neuzen 427, 7. P. de Laruel- le/P. van Hooije uit Axel/ Westdorpe 434, 8. J. Ko- lijn/G. de Grave uit Terneu- zen 448, 9. echtpaar Wakker uti Biervliet 598, 10. B. Ver hoeven/A. Lenos uit Axel/ Zuiddorpe 612 strafpunten. B-klas: 1. echtpaar Van Loo uit Kapelle 121, 2. echt paar Tilroe uit Goes 180,3. J. van de Velde/F. Wolfert uit Axel 240,4. St. en T. de Poor ter uit Terneuzen 332, 5. H. Huys/M. de Bart uit Axel 360, 6. C. en A. van de Gouwe uit Sluiskil 362, 7. echtpaar Dierixk uit Axel 369, 8. echt paar Ottjes uit Hulst 399, 9. echtpaar Bolleman uit Axel 435, 10. L. de Pooter/J. Mol uit Zaamslag 630 strafpun ten. Toerklas: 1. M. Gerlinck/J. van Hoecke uit Stekene 105, 2. P. Bisschop/W. de Maagt uit Graauw/ Hulst 121, 3. C. Korstanje/P. van Loo uit Yerseke/Kapelle 130, 4. R. Cerpentier/B. Bonte uit Koewacht 183, 5. echtpaar Van Hecke uit Sas van Gent 187 strafpunten. De belangstelling voor de ze rit was goed. Met name in de toerklas was de deelname groot. De rit die was uitgezet door de equipes Allefs en Van Hoeij, kende een vlot verloop ondanks het grote aantal strafpunten dat veel rijders moesten incasseren. Na afloop werden door ZE- VAC-voorzitter Cor Ris- seeuw uit Zaamslag de prij zen uitgereikt in café Den Ouden Arend te St. Jan steen. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll»»l>lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll OVEZANDE - In Bar R2 te Ove- zande hield handboogvereniging Zeelandia een schieting op>de lig gende wippen. Er waren 47 schut ters. Uitslag eerste wip: hoofdvo gel: W. Boudens (Willem-Teil); eerste zijvogel: M.J. Verdonk (Doel n Hoger); tweede zij vogel: P. Oost- dijk (Willem Teil); eerste boven- kal: J. v.d. Dries (Eensgezindheid); tweede bovenkal: F. v. Steenber gen (Willem-Teil); eerste onder- kal: G. Voet (Soranus); tweede on- derkal: P. Oostdijk (Willem-Teil); eerste klep: H. Boonman; tweede klep: P. Boonman (beiden Willem- Teil); derde klep: P. Platschorre (Zorgvliet); meeste kleine vogels: J. Korstanje (Spes-Nostra), acht vogels; uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel: P. Oostdijk (Willem- Teil); tweede hoofdvogel: J. Kor stanje (Spes-Nostra); eerste zijvo gel: A. v.d. Dries-Geus (Eensge zindheid); tweede zij vogel: Jac. de Baar (Willem-Teil); derde zijvogel: A. de Jonge (Soranus); vierde zij- vogel: J. Bongers (Zeelandia); eer ste kal: G. Voet (Soranus); tweede kal: P. Platschorre (Zorgvliet); derde kal: W. Boudens (Willem- Tell); meeste kleine vogels: Math. Koole (VIOS), negen stuks. De vlie gende vogelprijzen waren voor B. Vermeule (Zeelandia) en C. Remijn (Spes-Nostra). OUDELANDE - In café Centrum te Oudelande hield handboogvere niging Zorgvliet een schieting op de liggende wippen. Er waren 29 schutters. Uitslag eerste wip: eerste hoofd vogel Jac. de Baar Willem-Teil, eerste zij vogel A. v. Loo Doel n Ho ger, tweede zijvogel J. Jansen So ranus 2, eerste bovenkal Math. Koole VIOS, tweede bovenkal C. Bek ADLM, eerste onderkal P. Maat Doel n Hoger, tweede onder- kal B.L.N. Schouwenaar Juliana, eerste klep Jacco de Bruin St.-An- dries, tweede klep J. de Jonge Wil lem-Teil, derde klep J. de Rijke Edele Handboog, meeste kleine vo gels M. Verdonk Doel n Hoger zes stuks. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel P. Oostdijk Willem- Teil, tweede hoofdvogel P. Plat schorre Zorgvliet, eerste zijvogel Jacco de Bruin St.-Andries, tweede zijvogel P. de Visser Zorgvliet, derde zij vogel J. Goetheer Julia- nan, vierde zij vogel C. Westdorp Eensgezindheid, eerste kal A. Geense Zorgvliet, tweede kal F.A. Boogaard Edele Handboog, derde kal B.L.P. Kamp Doel n Hoger, vierde kal B.L.C. Stouthamer Ede le Handboog, meeste kleine vogels C.J. Baas en J. Goetheer beiden Juliana en elk vijf vogels. De vlie gende vogelprijzen waren voor C.J. Baas Juliana en J. Jansen Soranus 2. 'S HEERENHOEK - In de Koren beurs te 's-Heerenhoek werd een bejaardenschieting op de liggende wippen gehouden. Er waren 31 schutters. De uitslag: eerste hoofdvogel L. Vermuë Spes-Nostra, tweede hoofdvogel L. de Jonge Concordia, eerste zijvogel Math. Koole VIOS, tweede zijvogel J. de Jonge Wil- lem-Tell, derde zij vogel B. de Jon ge Concordia, vierde zij vogel J. Goetheer Juliana, eerste en tweede kal A. Rentmeester Willem-Teil, derde kal L. Verdonk Concordia, vierde kal M. Koens Spes-Nostra, meeste kleine vogels B. v.d. Dries Eensgezindheid zes vogels. De vol gende schieting is op dinsdag 30 maart. eer door Eug ZUIDDORPE - Eens honderden gelovigen Zuiddorpe om er heil Maagd af te smeken, in de nabijheid van d getroffen te worden i steente. Door de jaren heen ii O.L. Vrouw van Lourdt grot heeft zich niet kunr de tand des tijds. Het meer dan hondei jaar oude metselwerk, eet verzamelpunt voor bedt vaartgangers uit de wijc omtrek, staat op instorten is rijp voor de sloop. Daai mee dreigt weer een stuk; rijke Zuiddorpse historie verdwijnen. Geschenk De Maria-grot in Zuiddo pe dateert uit 1876 en zou geschenk zijn van de famil Onghena. Deze familie he in de achtertuin zelf een M< ria-grot, die indertijd dri werd bezocht door de Zuii dorpse gelovigen. Dat iede een maar door de tuin drei telde was minder leuk en h verhaal wil dat de famili besloot de kerk maar eigen grot te schenken. Enig snuffelen in de stol fige kerkarchieven leve; echter een rekening va metselaar S. van Mosseveld op. Daaruit blijkt weliswaa dat de heer H. Onghena ee kleine veertienduizend ste nen gaf, maar er wel zes gul den en een kwartje per dui zend stuks voor rekendi Met alles erop en eraan kost te het bouwwerk inderti; precies 278,94 gulden. De bouw van de Maria grot had overigens nog he< wat voeten in de aarde. Pa: toor J. Genet werd voor h< gerecht gedaagd, omdat grot zou zijn gebouwd zon der vergunning van de ge meenteraad. Volgens toenmalige burgemeeste DEN HAAG(ANP) - Des kundigen van de verkie- zingsdienst van het ANP hebben een voorlopige lijst van gekozen kandidaten sa mengesteld. Voorlopig, om dat er geen rekening is ge houden met voorkeur-stem men. De gekozen zijn (onder voorbehoud dus); CDA. E. Nieuwkerk, Poortvliet; P. Everaert, Wal soorden; G. de Jager, We- meldinge; J. Scheffers, Vlis singen; J. Ventevogel, Vlis singen; J. Roose, Goes; C. Balkenende, Wemeldinge; P. van den Bosse, Axel; Th. Baert, Hulst; G. Christiaan- se, Terneuzen; A. Dek, Ka pelle; H. Remijn-De Badts, Oostburg; J. Ramondt, Schoondijke; J. de Boe, Poortvliet; R. Barbé, Hoek. PvdA. J. Boersma, Middel burg; W.Don, Middelburg; C. van Zanten-Leijsen, Vlissin gen; B. Groot, Terneuzen; G, de Vries-Hommes, Oost burg; J. Roodenburg, West- Souburg; N. Filius, Kortge- ne; J. Luijt-Verheij, Goes; H. Venekamp, Tholen; P. de Nooijer, Nw. en St. Joosland. WD. J. de Voogd, Vlissin gen; E. Maris-Koster, Zaam slag; J. van Zwieten; L. Be- cu, Zierikzee; L. Elenbaas, Scherpenisse; C. van Bee- kom, Goes; J. Hennekeij, Breskens; G. Eyssens, 's Heerenhoek; J. Thomaes, Hoofdplaat; C. de Dreu, Middelburg. SGP. R. van Ommeren, Zierikzee; W. Rentier, Mid delburg; H. Cornelisse, Yer- seke; D. Tollenaar, Hoek; M. Dijke, Scherpenisse. D'66. J. Boogerd-Quaak, Zaamslag; C. de Schipper, Kapelle; P.Scheele, Hein- kenszand. PPR. C. van Waterschoot, Oostburg. RPF/GPV. H. Colijn, Kloetinge; P. Roose, Hoek. PSP/CPN. J. Dupré, Ril land. EEN stuk rots uit Louri °E bouwvallige grot.

de Stem | 1982 | | pagina 26