RIJVERS DOET „DEUR" VOOR CRUYFF DEFINITIEF DICHT n. IJSHOCKEYTEAM WAAGT TE VEEL VAN DER STERREN DRINGT AAN Als u helemaal geen frituurpan hebt, maar wel een oven, kriiqtu 1-2-3 frites vamVIcCain tijdelijk voor to lagere 49.9! 398 1.68 2,50 DERDE PLAATS THEO DE ROOY Feijenoord wil Simon Tahamata Zege van België Poolse speler duikt onder Moser in profronde Nederland Operatie Martin Jol door Bert Willemsen deurige folder. met een ijn. TEWINKELTJE lis, larathon- ijders gaan vrijuit A53 PHI stems; en noMPERDAG 25 MAART 1982 mmhihi GLASGOW - „Na deze I herhaalde uitnodiging voor de wedstrijd van 23 maart >n Schotland zul je van I mij gedurende de periode dat ik functioneer als bonds coach geen uitnodiging meer I ontvangen, indien je ant woord negatief is." Met deze woorden in een persoonlijke brief aan Johan Cruyff maakte Kees Rijvers een definitief einde aan de mogelijkheden voor een co meback van de Ajax-ster in het Nederlands elftal-Dit ul timatum kreeg Cruyff voor het afgelopen weekeinde voorgeschoteld, maar kon hem toch niet vermurwen een plaats in de Oranje-se lectie voor de wedstrijd te gen Schotland in te nemen. Daarmee was voor Rijvers de maat vol en gooide hij de deur definitief op slot. Toch bleef de naam van Cruyff circuleren, alle be lemmeringen voor een te rugkeer ten spijt. Vandaar dat Kees Rijvers laat rta de wedstrijd tegen Schotland een opmerkelijke beslissing nam. Hij liet weten het sluit stuk van de briefwisseling tussen hem en Johan Cruyff de volgende dag openbaar te zullen maken. Rijvers: „De zaak is blijk baar nog niet helemaal dui delijk voor iedereen. Daar wil ik een einde aan maken." De brief laat inderdaad aan duidelijkheid niets te wen sen over. Nu Rijvers twee keer zijn neus bij Cruyff heeft gestoten - dat gebeur de zowel voor het beslissen de WK-kwalificatieduel te gen Frankrijk en als bij de start van het „nieuwe" Oranje in Schotland - pie kert hij er niet meer over om een derde poging te onder nemen. De eigenzinnigheid van de bondscoach kennen de, zal er heel wat moeten gebeuren wil hij die mening wijzigen. Opmerkelijk is ook het moment, waarop Rijvers de letterlijke tekst van zijn „smeekbrief" aan de buiten wereld prijs gaf. Na de be vredigend verlopen confron tatie met de Schotten voelde de bondscoach zich blijkbaar sterk genoeg om aan alle speculaties een einde te ma ken. Het was immers be paald geen debacle gewor den, al zag het daar aanvan kelijk wel naar uit. Oranje herstelde zich echter knap van een 2-0 achterstand en beheerste na rust groten deels het spel. Deze prestatie vond ook waardering in Schotland, hetgeen wel blijkt uit de commentaren in de dagbladen. „Een ideale test voor het Schotse team", zo wordt de wedstrijd door Gerry McNee in de „Scottish Daily Ex press" gekarakteriseerd. „De Nederlanders mogen dan weliswaar niet langer de grootmeesters uit '74 en '78 zijn", zo vervolgt hij, „maar hun nieuwe, jonge ploeg toonde veel van de kwalitei ten van hun befaamde voor gangers. Zij zorgden er voor dat Schotland ook na de twee snelle doelpunten voortdurend moest blijven vechten en werden steeds sterker naarmate de wed strijd vorderde." Ook Jim Reynolds strooit in de „Glasgow Herald" lof uit over een „imponerend Nederlands team". „Het pu bliek herinnerde Holland er voortdurend aan dat het zich niet kwalificeerde voor de eindronde, maar het optre den van de Nederlanders wekte de indruk dat hun slechte periode achter de rug is. Deze ontwikkeling maakt de Schotse zege des te impo- nerender", aldus de „Glas gow Herald", die overigens de alarmerende zwakte van de verdediging en het missen van een aantal kansen de minpunten in het Schotse spel noemt. |llllllllllll|IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIimilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllHlljjirMilllllllllllllllHllllllllllllllllllllllimilllllllim^ GUY THUS !l'HEEFT GEUS GENOEG BRUSSEL - De Belgische bondscoach Guy Thijs, Idie gisteravond in het Brusselse Heizel-stadion zijn selectie met 4-1 van Roemenië zag winnen, houdt niet van experimenteren. I» I'S, Thijs, die onlangs zijn contract met de Belgische voetbalbond tot 1987 ver lengde en daarmee aanbie dingen van onder andere Valencia en Olympic Mar seille afwimpelde, selecteert daarom vrijwel nooit op de vorm van de dag. Toch moest Guy Thijs gis teren enkele noodverbanden aanleggen. In de hand ge- |werkt door blessures (Jan ■ulemans) en een aan- daande schorsing van Wal ler Meeuws normaliter de man van de Belgische Meeuws, die in het [laatste WK-kwalificatieduel legen Nederland in Rotter dam tegen een rode kaart opliet en de openingswed strijd in Barcelona tegen wereldkampioen Argentinië Misloopt, zat gisteravond dan ook op de bank. Het ziet or echter naar uit dat de Standard-verdediger daar ral blijven zitten. Want Guy Thijs heeft in de Belgische Italiaan René Vandereycken M meer dan uitstekend al ternatief. Ervaren, overzicht meedogenloos in de per soonlijke duels maken Van dereycken tot een libero met slivertrouwen al moest de ®'j Genua oip het midden- old spelende Belg wel wen- j® aan zijn nieuwe positie "J nationale ploeg. Giste- hoefde Vandereycken lat overigens niet overmatig 18 demonstreren. Omdat te lt rtikelen in deze adver- u in alle AH winkels lalve de artikelen waar rtjes bij staan, artikelen kunt u alleen H winkels waar één van :s op de deur staat, lameprijzen gelden van 25 t/m zaterdag s. ijvoordeel zolang de trekt. Amersfoort <anp> - commissie van beroep "1 de schorsing van de "athonrijders door het 'Sclijks bestuur van de ®B naar aanleiding van kwestie Zevenhuizen" - grond verklaard en de Mers vrijgesproken. De Wub Zevenhuizen daaren- kreeg een boete van -opgelegd. "e „kwestie Zevenhuizen" «ert van 16 januari. Op 'datum organiseerde deze Hub een wedstrijd op na- die samenviel met 11 mara thonwedstrij d op «tijs in Amsterdam. Een ..["al rijders reed mee in de ['gale" wedstrijd in Ze- buizen. Het dagelijks be- [Jr schorste op voorstel Me landelijke technische [Miissie lange baan deze [■nemers voor twee wed- Men. Als gevolg daarvan deze rijders een flater niet starten bij de (ffrijd om de KNSB-cup "^venter. door Romain van Oamme genstander Roemenië (voor de WK uitgeschakeld door Engeland en Hongarije) in aanvallend opzicht weinig potten kon breken. Vandereycken wéét zich omringd door verdedigers, die inmiddels het klappen van de zweep kennen. Bo vendien kan Thijs in Spanje weer beschikken over de ook al spijkerharde Renquin, die wellicht zondag ha een lang durige blessure zijn rentree bij Anderlecht maakt. Het middenveld levert Guy Thijs eveneens weinig problemen op. Zeker nu Juan Lozano vanaf 1 april Belg is. De in Spanje gebo ren technicus bleef gisteren nog aan de kant, al maakte hij wel het trainingskamp van de Rose Duiovels volle dig mee. Tegen Bulgarije (28 april in brussel) zal Lozano van de partij zijn. ten koste van Lokenaar Verheijen, te gen Roemenië goed voor treffers, die in Spanje ge noegen zal moeten nemen met een plaats bij de reser ves. Met Lozano in de ploeg krijgt Thijs de beschikking over een uitgebalanceerd middenveld, waarmee di verse tactischer manoeuvres uitgevoerd kunnen worden. Voor een groot gedeelte op gehangen aan de 37-jarige Wilfried van Moer, die gis teravond voor 8000 toeschou wers opnieuw bewees van onschatbare waarde voor de ploeg te zijn. Vervolgens is er ook nog de verdedigend ingestelde Ludo Coeck, gezegend met een schitterende traptech- niek, en weer helemaal te rug. tegen Roemenië had Thijs gekozen voor een vier man sterk middenveld, ge completeerd door de regel matig anavallende Frankie Vercauteren. Daarmee Czer- niatinsky en de slim voet ballende spits Vandertbergh vooral op de linkervleugel steunend. In het doel lijkt overigens de troon van Jean Marie Pfaff te wankelen. De Sluit post van Beveren weet zich inmiddels belaagd door nie mand minder danTheoCus- ters, in het verleden rijn vij and nr. 1 en momenteel bij het Spaanse Espanol in een meer dan voortreffelijke vorm. Thijs gaat 4 april dan ook eens kijken naar Espa- nol-Santander en zal naar alle waarschijnlijkheid daarna Custers bij zijn se lectie halen. Dat kan dan Michel Preud'homme zijn plaats kosten. België-Roemenië. 4-1 (2-0). Sco- reverllop 11e min. Verheijen 1-0, 45e min. Verheijen 2-0,51e min. Ti- cleanu 2-1, 57e min. Czerniatinsky 3-1,75e min. Czerniatinsky 4-1. De Nederlandse defensie in grote problemen. V.l.n.r. Maarten Burgers, Johan Toren (DDR), doelman Ted Lensen, Frank Soldt (DDR), Dietel Frenzel (DDR), Larry van Wieren en Jack de Heer. (Van een speciale verslaggever) KLAGENFURT - Zeven seconden voor het einde viel het doek voor het Neder lands ijshockeyteam. Het spektakelstuk tégen Oost-Duitsland leverde toch een ne derlaag op. In een alles-of-niets-poging de gelijkmaker te forceren haalde bondstrai- ner Gustav Bubnik zijn fenomenale doel man Ted Lenssen naar de kant en zette voor hem een extra veldspeler in. De Oost- duitse aanvoerder Dieter Frenzel maakte daar handig gebruik van. Op grote afstand van het doel goochelde hij even met de puck en waagde zijn kans. Met een grote boog verdween het zwarte projectiel in het Nederlandse doel: 1-3. Het tumult was enorm. De 4000 Oosten rijkse scholieren lieten een snerpend fluit concert horen. De toeschouwers hadden hun sympathie voor de Nederlandse ijs hockeyers niet onder stoelen of banken ge stoken. Oost-Duitsland bleek echter in de derde periode over de sterkste zenuwen te beschikken en bleef daardoor ongeslagen. Door de nederlaag is het nog niet zeker of Nederland de B-status behoudt. Daarvoor moet evenwel mogelijk zijn uit d resteren de ontmoetingen (tegen Noorwegen en China) winst te behalen. Bubnik stuurde zijn ploeg met een op dracht het ijs op: laat de Oostduitsers ko men, beperk je tot uitvallen. Met het ac cent op de defensie nam de Tsjechoslo- waak grote risico's. Een vlotte treffer, zo als de Oostduitsers die tegen Oostenrijk verwezenlijkten (na veertien seconden) zou een forse nederlaag kunnen inleiden. Anderzijds demonstreerde Bubnik door deze strijdwijze zijn grote vertrouwen in de defensielij nen, die steeds sterker gaan spelen naarmate het toernooi vordert. De koppels van Soldt-Burgers, Wensink- Homburg en Hille-Schaeffer spelen zon der meer solide. Vooral Maarten Burgers ontpopt zich tot een sterke man. Alle drie defensielij nen wisten zich ook tegen Oost- Duitsland grandioos geruggesteund door Lenssen, die zich heeft ontwikkeld tot de beste doelman van het toernooi. De periodestanden waren 0-0, 1-1, 0-2. Scoreverloop: 27.32 Maar ten Burgers 0-1, 35.05 Dieter Fren zel 1-1, 51.59 Friedhelm Bögelsack 2-1, 59.53 Dieter Frenzel 3-1. Straf- minuten: Nederland 20, Oost- Duitsland 10. Stops: Lenssen (Ned) 47, Bielke (OD1) 23. Scheidsrechter: Fukuda (Jap). Lijnrechters: Odai- ra (Jap) en Exner (Tsj). Toeschou wers: 4000. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll DRACHTEN (ANP) - De spanning in de strijd om de nationale schaaktitel is gis teren in de tiende en voor laatste ronde toch nog opge voerd. Koploper Hans Ree wist in Drachten niets te be reiken tegen Peter Scheeren (remise), waardoor Paul van der Sterren, die in een bloed stollende partij Hans Böhm versloeg, tot op een half punt naderde. In de morgen te spelen laatste ronde moet Van der Sterren met zwart Langeweg bestrijden en heeft Ree het op papier ge makkelijker met wit tegen de laag geklasseerde Hans Kuijf. Ree had twee jaar lang niet meer tegenover Schee- ren gezeten. Het resultaat was hetzelfde: net als in 1980 tijdens het titeltoernooi in Leeuwarden deelden beiden het punt. Na een Nimzo-In- dische opening bleef de stel ling in evenwicht. Een groot scheepse ruil liet geen zinnig spel meer over en na 25 zet ten werden de handen ge schud. Daarna kon Ree zijn aan dacht bepalen op de partij van zijn grootste concurrent Paul van der Sterren tegen Hans Böhm. Het was een bijzonder gecompliceerd duel met een Franse ope ning. Böhm gaf een pion voor prachtige open torenlij- nen, maar werd geconfron teerd met een ver opgerukte f-pion. Toen deze tot dame promoveerde verloor Böhm een toren. Uit een konings- aanval kon zwart echter nog enig materiaal terugwinnen. Het grote probleem was dat de tijd een rol mee ging spe len. Beide opponenten moes ten nog zeven zetten doen in vier minuten. Van der Ster ren speelde in die fase ge woon slecht en Böhm dacht te lang na. Met nog twee zet ten uit te voeren kon Böhm zich tegen het hoofd slaan: zijn klok had het vonnis ge veld. Seconden lang bleef de Amsterdammer als gehyp notiseerd voor zich uit sta voor Hein Donner is het toernooi een kwelling. Hij verloor nu zelfs van Chris Baljon en zakte naar de met Böhm gedeelde achtste plaats met een score van slechts veertig procent. En dan te bedenken dat slechts de eerste vijf deelnemers ze ker zijn van plaatsing voor het volgende titeltoernooi. Vorig jaar nog miste Donner op het laatste moment het Nederlands kampioenschap, dat toen de nu afwezige Jan Timman toeviel. Baljon nam zijn vlucht tot het Pruisisch, hetgeen Donner direct al de wenkbrauwen deed fronsen. Hij werd verleid 8Pd5 te doen in plaats van h6, ver loor een pion en later de kwaliteit. Toen er bovendien '•mat ging dreigen was het met de 54-jarige grootmees ter gedaan. De uitslagen van de gespeelde partijen zijn: tiende ronde: Chris Baljon - Jan Hein Donner 1-0, Rob Witt - Gert Ligterink afg., Peter Scheeren - Hans Ree (4-V4, Rini Kuijf - John van der Wiel 14 -Vi, Hans Kuijf - Kick Langeweg afg., Paul van der Sterren - Hans Böhm 1-0. Na de tiende en voorlaatste ronde is de stand: 1. Ree 7)4 punt, 2. Van der Sterren 7, 3. Scheeren en Van der Wiel 6, 5. Ligterink 514 plus 1 afg., 6. Langeweg 414 plus 1, 7. R. Kuijf 4%, 8. Donner en Böhm 4,10. Baljon 31411. Wit 3 plus 1,112. H. Kuijff 214 plus 1. KLAGENFURT (ANP) - Een Poolse ijshockeyspeler, Justyn Denisiuk, is onderge doken bij landgenoten in Klagenfurt. Deze deelnemer aan het toernooi om het we reldkampioenschap voor B- landen dat momenteel in de Oostenrijkse plaats wordt afgewerkt, verliet dezer da gen het hotel waar de Poolse ploeg verblijft. Verwacht wordt dat Denisiuk na af loop van het toernooi asiel zal vragen. Poolse officials hebben het hotel waar de ploeg logeert tot een soort vesting ge maakt. Zonder begeleiding komen de spelers de straat niet op. Met de vergoeding die de ijshockeyers per dag ontvangen 1,15) zou men ook niet ver komen. Het was bij de ploeglei ding bekend dat Denisiuk vluchtplannen had. Hij zou teruggestuurd worden naar zijn land, maar tijdens de reis naar de Poolse ambas sade in Wenen, slaagde de man er in uit de rijdende auto te springen. ENCAMP (ANP) - De Ita liaan Silvano Contini heeft gisteren de derde etappe van de Catalaanse Week gewon nen. Contini finishte na de 145 kilometer lange rit van Sers naar Andorra met een voorsprong van 57 seconden. De Spanjaard Jose Luis La- guia eindigde als tweede, de Nederlander Theo de Rooy werd derde. De Spanjaard Pedro Munoz behield de lei ding in de algemene rang schikking. De Rooy deelt op 1.27 met de Spanjaard Belda de zesde plaats. De uitslag van de derde etappe is: 1. Silvano Contini (Ita) 145 km 4.16,47, 2. op 57 seconden Jose Luis Laguia (Spa), 3. op 58 seconden Theo de Rooy (Ned), 4. op 59 secon den Eric Pedersen (Den), 5. Eulalio Garcia (Spa), z.t. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Pedro Munoz (Spa) 11.16,37; 2. op twee seconder) Alvaro Pino (Spa); 3. op zes seconden Alberto Fernandez (Spa); 4. op 1.01 Jostein Wilmann (Noo); 5. op 1.20 Antonio Coll (Spa); 6. op 1.27 Vicente Belda (Spa) en Theo de Rooy (Ned). WAALWIJK Vanavond in Eindhoven en raorgen- avond in Den Bosch buigt de Tuchtcommissic Amateur- fóndé- Almania-BW.gespeeld op I mei 1977, beïnvloed te heb ben. Inmiddels heeft oud RKC-secretaris Clemens van der schuidiging wordt gesteld in verhand met de omkoopaf- Ik heb eéhi^dö».; dagen voor die wedstrijd 5009 gulden overhandigd aan iemand die zaken deed voor Almania. Nog voor het einde van die wedstrijd heb ik het geid terugontvangen. Ik heb volgens de brief de belangen van de amateurvoetbal- ;:S^M|tgiE!sajonden, Du£^^^amlvïrinrid dat ik RKChebgehandeld. DusneemlkaandatRKC inhet al- gomeenschuldig wordtbevonden. En nfetik alleen. V'an- e g enl sv-d voorééttverW'eor.ihaar ik wéét niet wat ik Ouwerkerk. de huidige RWC-aecfetaris, eq bestuurslid idè^^^iteémmissie in Eindhoven verschijnen. Ouwer kerk Ontkent dit. „Ik weet nergehs van en met de pers praat ik nooit meer", was het commentaar van de RKC-secretaris. Van Almania-zijde moet er vanavond in Eindhoven Beuniers: „Wij hebben ook een uitnodiging ontvangen, ons nog beraden wie er namens AimSS ROTTERDAM - Het Rot terdamse Feyenoord heeft hernieuwde belangstelling voor Simon Tahamata. De spits van het Belgische Standard Luik, die dinsdag avond in Glasgow in het Ne derlands elftal excelleerde, zal deze week een telefoontje krijgen van het Feyenoord- bestuurslid Van der Laan. In dat telefonisch gesprek wil Van der Laan de eventuele belangstelling van Tahama ta voor een overgang naar Rotterdam polsen. Mocht Simon Tahamata interesse hebben dan zal Feyenoord de onderhande- Van onze sportredactie SITTARD - Famcuci- ne, de ploeg van Fran cesco Moser, zal deelne men aan de profronde van Nederland. Vooral door de be moeienissen van Piet Liebregts en Jan Offer- mand van het comité Sittard kon Moser ge contracteerd worden. Op 5 april zal het con tract getekend worden. lingen met Standard en Ta hamata openen. Dat bete kent dan echter wel dat van de huidige selectie-groep van Feyenoord enkele spe lers verkocht zullen moeten worden. De Rotterdamse club beschikt namelijk niet over de financiële middelen om Tahamata zonder meer aan te trekken. Feyenoords stadgenoot Sparta heeft inmiddels aan middenvelder Dick Advo caat laten weten, dat het volgend seizoen geen ge bruik meer wil maken van zijn diensten. Verder kregen Geert Meijer en Wout Hol- verda een sterk verlaagd contract aangeboden. Sparta wil het huidige bestand van 21 contractspelers het vol gend seizoen terugbrengen naar 18, hooguit 19 spelers. IPSWICH(ANP) - De knieblessure, die Martin Jol enkele weken geleden opliep, blijkt zo ernstig te zijn, dat hij moet worden geopereerd. Hij is gisteren voor een meniscus-operatie in het ziekenhuis opgenomen. Jol zal daardoor niet voor West Bromwich kunnen uitkomen in de halve finalewedstrijd voor de F.A. Cup zaterdag tegen de tweede divisieclub Queens Park Rangers. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1982 | | pagina 11