Testosteron op dopinglijst I.O.C Hetze tegen Cleo GEEN PANIEK BIJ HELMOND SPORT Overwinning Langeweg en Van der Wiel Handbal pro wedstrijd in door Jean Nelissen Geen paniek Van der Hooft Afgestraft Jol nu al berucht in Engeland Indeling voor Lentebeker Wereldtijd Bundesliga DINSDAG 9 FEBRUAR Mcllroy Balscha Zege Algerije Corver Polen- GP Argentinië Brazilië PASADENA (ANP) - De medische commissie van het Internationale Olympische Comité heeft het hormoon preparaat testosteron op de dopinglijst geplaatst. Het I.O.C. ging hiertoe over nu het mogelijk is het middel in urinemonsters op te sporen. Testosteron werd op grote schaal door sport lieden gebruikt tijdens de Olympische Spelen te Mos kou. Geen enkele atleet werd positief bevonden in de hoofdstad van de Sovjet unie. De Westduitse doping- onderzoeker Manfred Doni- ke stelde echter vast dat tus sen tien en twintig procent van de medaillewinnaars testosteron had gebruikt. De medische commissie van het I.O.C. vergaderde twee dagen in Pasadena, Ca lif ornië. Na afloop deelde prins Alexander de Merode mee, dat dank zij de be moeienissen van Donike het gewraakte hormoonprepa raat op de dopinglijst kon worden geplaatst. „Donike heeft een betrouwbare me thode gevonden om het mid del op te sporen", verklaarde de Belg. Het menselijk li chaam produceert op na tuurlijke wijze twee ver schillende hormonen: epitos- terene en testosteron. Door de getalsverhouding tussen de twee te meten, kan een voudig worden vastgesteld of er extra substanties zijn toegevoegd. Het is bekend dat mensen agressiever en alerter wor den van de toevoeging van de spierversterker. Er doen zich ook nadelige nevenef fecten voor, met name bij vrouwejn. Zij krijgen baard groei, een zwaardere stem en er kunnen veranderingen optreden in de geslachtsde len. De Merode deelde ook mee dat caffeine eveneens op de dopinglijst werd geplaatst. Grote hoeveelheden hebben een sterk stimulerende wer king. „We willen niemand ervan weerhouden zijn normale kopje koffie te nuttigen", al dus De Merode, „het is ech ter gebleken dat caffeine ook in het lichaam komt via pil len en/of injecties". Het I.O.C. heeft, op voordracht van Donike, de limiet gesteld op vijftien microgram per millimeter afgescheiden uri ne. Donike: „Ik ben zelf een notoire koffiedrinker. Elke dag drink ik tussen een en twee liter. Die hoeveelheid staat gelijk aan twee of drie microgram per millimeter. Ver onder de limiet, die het I.O.C. stelt, maar ik heb be wijzen dat sportlieden caf feine als stimulerend middel hebben gebruikt". De medische commissie kon geen besluit nemen over de „anti-groei-doping", zoals die veel voorkomt bij het turnen voor dames. „We hebben een dringend beroep gedaan op de FIG, de inter nationale gymnastiekfede- ratie", zei de Merode. „We vroegen om een commissie, die deze zaak zou uitzoeken. Dat is nog niet gebeurd, zo dat we er geen oordeel over hebben kunnen vellen. Voor we de uitslag van die com missie van de FIG hebben, kunnen we niets anders doen dan de „anti-groei-do ping" als gerucht beschou wen". Maertens:Niets aan de hand nMM mmmmmummimtKmtmmammmmmmmmmmm LOMBARDIJDE - In zijn eentje reed wereld kampioen Freddy Maertens de laatste dagen over de Spaanse wegen aan de Costa del Sol achter het peloton aan. Maertens was in de derde etappe van de Ruta del Sol, de jaarlijkse openingsronde van het Spaanse wegseizoen, ondanks het matige tempo uit het poloton gelost en staakte de strijd. Een deel van de pers greep het voorval aan om een nieuwe dramatisch inzinking van de zo geheimzinnig aan de top teruggekeerde Belg te voorspellen. Freddy Maertens heeft echter een plausibele ver klaring voor zijn ziekte. „Ik heb gewoon bedorven vis ge geten", zei hij gisteravond, „het is waar dat ik nog niet in vorm ben. Dat kan ook niet, want ik heb na het we reldkampioenschap in Praag bewust heel weinig gereden. De tijd dat ik 54 wedstrijden in een seizoen won, heb ik definitief afgezworen. Jagen en jachten is voorbij. Ik be reid mij heel rustig voor op de belangrijkste wedstrij den. Daardoor komt het dat ik conditionele achterstand heb in vergelijking met de meeste renners, die al flink getraind hebben. Ik moest in de beklimmingen op de tweede dag van de Ruta del Sol na 150 km. dan ook de groep laten gaan. Dat vond ik niet verontrustend, want ik had er op gerekend". Ziek „Die avond aten wij echter in ons hotel vis. Ik had ge waarschuwd kunnen zijn, want de directeur van de ronde, de oud-renner Miguel Poblet, had mij verteld dat zijn maag en darmen van streek waren geraakt nadat hij vis gegeten had. Ik stond er echter niet bij stil. Na de maaltijd voelde ik dat ik ziek werd. De hele nacht heb ik op het toilet gezeten en overgegeven en geen oog dichtgedaan, 's Morgens ver scheen ik weer aan de start, maar ik zei al tegen Lomme Driessens (de ploegleider van Maertens, red.): ik denk dat ik niet uitrijd, want ik ben ziek. Na een poosje acht- te ik het inderdaad beter om af te stappen en de rest van de ronde trainend in mijn eigen tempo achter het pelo ton aan te rijden". Ongeluk Zo zagen de Spaanse wie- Iersupporters de man in de regenboogtrui ver achter het peloton passeren. Dat riep beelden op van de Ronde van Italië in 1980 en de Midi Li bre in 1981, toen Freddy Maertens ook uit het peloton gelost werd, moest opgeven en vervolgens trainend ach ter de groep op het parkoers verscheen. „Niks aan de hand", zei Maertens gister avond opgewekt, „ik ben vanmorgen bij de dokter ge weest en die heeft gezegd dat ik weer gezond ben. Het is een voedselvergiftiging ge weest, kennelijk trek ik alle ongeluk aan. Ik voel me ge lukkig weer fit, ik heb van daag getraind en het ging weer goed". Bij p- <aus „Morgen (vandaag, red.) vertrek ik naar Sicilië om daar drie wedstrijden te rij den. De twaalfde ben ik dan terug in Brussel om de prijs van de sportman van het jaar van België in ontvangst te nemen. Eind deze maand word ik in speciale audiëntie ontvangen door de paus in Rome. Ik heb veel respect voor de paus en dat hij mij ontvangt, zal een hoogtepunt in mijn loopbaan worden". Van onze sportredactie BARCELONA- Toen donderdag j.I. de Braziliaanse in ternational Cleo een driejarig contract tekende voor FC Barcelona, kon hij niet bevroeden énkele dagen later al lijdend voorwerp te zijn van een weinig verheffende, maar daarom niet minder heftige discussie binnen de club. Cleo zou volgens het Braziliaanse weekblad „Ima- gen News" homoseksueel zijn. Hij werd bij het betref fende artikel naakt afgebeeld. Enkele kranten in Catalo- nië namen het artikel over. De reactie op de krantenbe richten van de spelers van FC Barcelona was weinig hu maan. Voor de eerste training op vrijdag, waaraan Cleo deel nam, verklaarden de spelers dat zij erop tegen waren dat hij gecontracteerd werd. Tijdens de training kreeg Cleo geen bal toegespeeld. Hij werd bovendien verschillende keren tegen de grond gelopen. Elke speler diende aan het einde van de training een aantal vrije schoppen op doel te nemen. Elke keer als Cleo het doel miste, juichten de supporters op de tribunes. Het bestuur van FC Barcelona heeft onmiddellijk stel ling genomen tegen de hetze, die tegen Cleo gevoerd wordt. Het bestuur deelde mee dat Cleo verloofd is en dat, als het contract inderdaad definitief bevestigd wordt na de medische keuring, de verloofde uit Brazilië zal overkomen, waarna Cleo gaat trouwen. Afgelopen weekeinde ging de hetze tegen de 22-jarige middenvelder in de pers door. Een krant schreefmet Cleo komt het schandaal...". Cleo zelf verklaarde dat ho moseksualiteit onder voetballers veel voorkomt, maar dat dit het functioneren als topvoetballer niet schaadt. Insiders vrezen dat het klimaat rond Cleo al zodanig verziekt is dat Barcelona gebruik zal maken van de „ontsnappingsclausule" in het contract en hem medisch ongeschikt zal laten verklaren. Woensdag zou hierover de beslissing vallen. Freddy Maertens: „Audiëntie bij de paus wordt hoogtepunt in mijn loopbaan" HELMOND - De verbazing was groot, toen zondagmiddag rond kwart over vier de eerste competitienederlaag van Helmond Sport (bij Volendam 4-0) een feit was. Verbazing omdat het er op leek dat Helmond Sport, zo voortvarend aan deze competitie begonnen, ook na de winterstop niet op de knieën was te krijgen. Natuurlijk, twee gelijke spelen achter elkaar gaven aan dat er iets aan het elftal van trainer Jan Notermans haperde, dat alle radertjes niet meer zo in elkaar grepen als voor de winterstop, maar de machine draaide nog. Achttien wedstrijden was Helmond Sport ongeslagen gebleven, een reeks die vooraf niemand in Hel mond had durven te voorspellen. Zit er nu plotseling de klad in het team, dat Noter mans in alle rust heeft opge bouwd en waarin hij het juiste evenwicht bracht? „Nee", zegt Jos Lacroix, „in tegendeel. Het was een inci dent, waarvan we veel ge leerd hebben. Zaterdag zul len we tegen Telstar, toch ook een moeilijke tegenstan der, het bewijs daarvan le veren." In ieder geval zullen vanavond na de training de puntjes op de i worden gezet en zal de gehele selectie- groep nog eens napraten over al de dingen die in Vo lendam verkeerd gingen". In paniek zijn ze niet in Helmond, waar lange tijd de bomen tot aan de hemel reikten. Veel publiek, goede wedstrijden, veel doelpun ten, kortom voetbal naar het hart van de Helmonders en de voetbalsupporters in de verre omgeving. Zo zal het komende zaterdag ook weer zijn als Telstar, ook geen kleintje, naar sportpark De Braak komt. „Dan gaan we er weer als vanouds tegenaan", belooft Jan Notermans resoluut. „We hebben nu eenmaal een offensief ingestelde ploeg, die, zeker als ze op achter stand komt, per se wil tegen- scoren. Dat gebeurde ook bij Volendam, dat overigens zijn beste wedstrijd van het seizoen speelde. Toen bleek dat we de defensieve taken niet aankonden." Johan van der Hooft, de uitstekende linkerspits van Helmond Sport, werd in Vo lendam opnieuw gemist. Hij werd voor de winterstop ge opereerd aan een lies en is nu vrijwel hersteld. „Ik hoop hem zaterdag weer bij de se lectie te hebben", zegt Jan Notermans. „Hij is voor ons geweldig belangrijk als doelpuntenmaker" Jan Notermans geeft toe dat hetgeen in Volendam heeft plaats gevonden, al eerder had kunnen gebeu ren. „Want omdat het zolang goed ging, sloop een grote zelfverzekerdheid in onze groep. Wat kan ons gebeu ren, dachten de meesten. Nu weet iedereen weer waar hij staat en dat je als je iets wil bereiken nu eenmaal geen moment kunt en mag versa gen, hoe moeilijk dat ook is". Harrie Lubse, de meest er varen voetballer van Hel mond Sport, onderstreept de woorden van zijn trainer volmondig. En hij denkt te rug aan het duel tegen Eind hoven, vlak voor de winter stop. „Toen draaiden we ook al stroef, maar we wonnen toch. Als je slecht speelt en toch twee punten pakt, ge loof je dat je sterk blijft. Dat geloof is zondag afgestraft. We hebben goed op ons don der gekregen. Je moet echter niet vergeten dat veel jon gens in onze groep al jaren niets meer hebben meege maakt. Helmond Sport was' vroeger een ploeg, die steeds onderaan hing. Nu zijn we ineens naar de top doorge stoten, wordt links en rechts al over de titel gepraat en dan denken velen dat ze er al zijn. Daarom vind ik dat het verlies bij Volendam op een juist moment is gekomen. Iedereen beseft nu terdege dat ook wij hard moeten werken om succesvol te zijn." WEST BROMWICH - Martin Jol heeft weinig moeite gehad om in korte tijd berucht te worden in het Engelse voetbal. Totnutoe speelde hij zestien wedstrij den bij zijn club West Brom- wich Albion. In deze wedstrijden werd hij niet minder dan acht keer door arbiters opge schreven. In de wedstrijd te gen Tottenham Hotspur werd het dieptepunt bereikt. Na twee harde tackles werd Jol naar de kleedkamer ge stuurd. „Ik begrijp het niet. In Ne derland heb ik misschien vijf gele kaarten gekregen in al die jaren. Arbiters lezen hier teveel kranten. Al voor dat ik het veld oploop, ben ik verdacht. Bij het minste of geringste ga ik voor de bijl. Ik weet nu echt niet meer wat mij te doen staat. Als het zo doorgaat kan ik nor maal voetballen in Engeland wel vergeten", zei een ont goochelde Martin Jol. HEERENVEEN (ANP) - Friesland heeft maandag avond op het kunstijs van Heerenveen een korte-baan- wedstrijd tegen de rest van Nederland, die in het kader van het 100-jarig bestaan van de KNSB werd gehou den, met ruim verschil ge wonnen. De Friese ploeg kwam op een totaal van 211 punten, de rest van Neder land vergaarde 125 punten. HILVERSUM - Supertrio- koers nummer zeven wordt zondag 14 februari gelopen op het drafcen trum Midden-Nederland te Hilversum. In een dra verij van meet voor vier en vijfjarige paarden, die tienduizend gulden doch nog geen twintigduizend hebben gewonnen, zal worden gestreden om de Maastrichtprijs. Afstand 2900 meter met autostart. Prijzengeld 21000,-. De deelnemende paarden, him snelste kilometertijd ooit gelopen, en hun berij ders zijn: eerste gelid: 1. Udo 1 min. 20 sec. met Wim Velis, 2. Udo Boy 1 min. 21,2 sec. met Jan de Boer, 3. Udo F. 1 min. 22,7 sec. met Piet Zandt, 4. Toy Toy 1 min. 21,3 sec. met Huub Schoonhoven, 4. Ustang N. 1 min. 22,1 sec. met Rinus van Leeuwen, 6. Tuno W. 1 min. 21,5 sec. met Wim van Buytene, 7. Udo Harvester 1 min. 21,9 sec. met Aad Pools, 8. Timothy Goldstar 1 min. 22,1 sec. met Ruus Pools;tweede gelid: 9. Ti tus Westerhorn 1 min. 21,8 sec. met Rulof Maring, 10. Unieke L. 1 min. 21,6 sec. met Aad Suykerbyk, 11. Ungmar Hanover 1 min. 21,1 met Arnold Mollema, 12. Torino 1 min. 21,7 sec. met Karei Roodenrijs, 13. Upright Swoll 1 min. 21,9 sec. met Klaas Woudstra, 14. Toska Maire 1 min. 21,4 sec. met Hans Bot. Een lang supertrio voor paarden met een nog vrij bescheiden gewonnen be drag. Desondanks ver schillende dravers met re gelmatige en goede ver richtingen. Van de kan spaarden liepen al eerder 2900 meter tegen elkaar Udo, Udo Boy en Ungmar Hanover. Dit drietal moest toen 20 meter voorgift ge ven. Zij werden geklopt door de nu afwezige Uhlan D. Udo Boy werd toen tweede voor Udo, die een slecht parkoers kreeg, en Ungmar Hanover, die als vierde aankomende door het stek sprong en uitge schakeld werd. Ungmar Hanover heeft nu het na deel van het tweede gelid. Minstens zo gevaarlijk zijn de sterke Udo Harvester en Ustang N., die zich twee keer over 2900 meter als tweede plaatste. Van de oudere paarden verdienen Titus Westerhorn, Toska Maire en Toy Toy de voor keur. Hiervan won Totus Westerhorn over 2900 me ter, in een kilometertijd van 1 min. 24,8 sec, terwijl op dezelfde dag Ustang N. over dezelfde afstand reik te tot een kilometertijd van 1 min. 22,8 sec. Mede door de lange afstand een moeilijke koers, waarin de grote kanspaarden moeten worden gezocht in het eer ste gelid. Onze prognose luidt: 1. Udo nr. 1, 2, Udo Boy nr. 2, 3. Udo Harvester nr. 7, 4. Ustang N. nr. 5, 5. Ungmar Hanover nr. 11. MARBELLA (ANP) - De Nederlanders hebben op de eerste dag van het zone-schaaktoernooi in Marbella twee uit drie gescoord. Kick Langeweg haalde zijn eerste winstpunt binnen in 27 zetten tegen de Ier Doy le. John van der Wiel had tien zetten meer nodig tegen de Spanjaard Gallego. Gert Ligterink, de derde Ne derlander in de A-groep, was vrij in de eerste ronde. Jan Hein Donner behoefde ook niet achter het bord te verschijnen. Zijn partij te gen Blow van Guernsey werd uitgesteld. Paul van der Sterren verloor in 39 zet ten van de Engelsman Stean. De meest opmerkelijke partij uit de eerste ronde was die tussen Nunn, met Balasjov winnaar van het Hoogovenstoernooi, en Go mez uit Andorra. De partij werd na de eerste zitting af gebroken met aanwijsbaar voordeel voor de schaker uit Andorra. Uitslagen eerste ronde: groep a: Langeweg (Ned) - Doyle (Ier) 1-0, Van der Wiel (Ned) - Gallego (Spa) 1-0, McNab (Sch) - Fernandez (Spa) 0-1, Gomez (And) - Nunn (Eng) afgebroken, Short (Eng) - Serret (Fra) 1-0, Ligterink was vrij; groep b: Klauner (Lux) - Hebden (Eng) 0-1, Van der Sterren (Eng) - Stean (Eng) 0-1, Rivas (Spa) - Jones (Wal) afgebroken, Meulders (Bel) - Mestel (Eng) afgebro ken, Donner (Ned) - Blow (Gue) uitgesteld, Saenz (Spa) was vrij. WOERDEN (ANP) - De Ne derlandse volleybalploeg (heren) is voor het toernooi om de Lentebeker in een groep ingedeeld met Dene marken en Engeland. De strijd om het officieuze Westeuropese kampioen schap zal van 4 tot 12 april in Ankara (Turkije) plaatsvin den. Het organisatiecomité van het toernooi om de Lentebe ker heeft zeventien landen ingedeeld. Daarbij ontbreekt Israël, dat wel heeft inge schreven. De indeling voor de voor ronde van het toernooi in Ankara is: groep a: Turkije, Oostenrijk en Noorwegen; groep b: West-Duitsland, Spanje en Zwitserland; groep c: Nederland, Dene marken en Engeland; groep d: België, Zweden, Luxem burg en Portugal. Een Amerikaanse ploeg: tijdens indooratletiekuJ. strijden in Sherbrooke (q,] nada) op de 4 x 200 meter tafette supersnel geroep Steve Riddick, Fred Tayli, Mike Paul en Tim [>-. maakten een nog nimmer y de historie verwezenlijk tijd van 1.25,23. Het oudt officieuze - record stond r» 1.26,25 op naam van -> Westduits kwartet. Merlene Ottey uit Jarrtciq was dichtbij de beste tuereld- prestatie op de 200 meter 4 mes. Zij won in 22,79 secon. den, 0,03 seconden boven !M record van Jarmila Krat®. vilova uit Tsjechoslowam dat dateert van januari «J jaar in Wenen. 1 De twee voor avond vastgestelde inhaal wedstrijden voor de Bund» liga Werder Bremen Bayern München en VfLBo. chum - Bayer Leverkuse; zijn maandag opnieuw afge last. Beide terreinen zjjj door hevige regenval onbe speelbaar geworden. Tot nu toe moesten dit seizoen duels voor de Bundeslig worden afgelast. Sammy Mcllroy, de Noori- ierse international van 1 Chester United, heeft gisten een contract getekend bi Stoke City, Mcllroy, die dertien jaar meer dan I wedstrijden voor Manches 1» United speelde, ging om voor een bedrag van 350.® pond sterling (1,75 miljrn gulden). De Etiopiër Balcha heeft it internationale halve mm- thon van San Bias de Com op Porto Rico gewonnen. Dt Afrikaan legde de 21 kilom- ter af in 1 uur 3 minuten n 44 seconden. De Colombian Victor Mora, meenoufy winnaar van de Sylvester- loop in Sao Paulo, bezeilt met een achterstand van mil seconden de tweede p, Een andere Ethiopiër, Toll eindigde in 1.05.37 als derde. De twee Nederlandse deel nemers, Gerard Mentink ft Kees van der Heul, speelde geen rol van betekenis. Met- tink eindigde in 1.09.34 ei 29ste en Van der Heul vxri in 1.19.11 34ste. Het voetbalelftal van Alp rije, deelnemer aan de eind ronde van de wereldtitel ii Spanje, heeft in Tunis eet vriendschappelij ke strijd tegen Tunesië met U gewonnen. Bij de rust us het nog 0-0. Charles Corver is aangewe zen als scheidsrechter voort voetbalwedstrijd Unirersilt- tea Craiova - Bayern M» chen. Voor de kwartfinale van het Europese bekertoef- nooi voor landskampioen De wedstrijd heeft plaatst maart. Het Poolse voetbalteam gisteren in Rome aangekt men. De Poolse selectie, txtj het eerst op reis sinds het kondigen van de noodtoe stand eind december, zal i' Italië een aantal wedstrijd? spelen ter voorbereiding ®f de eindronde van het toe- nooi om het wereldW pioenschap. Het eerste oefen duel vindt donderdag in* dena plaats. De Grote Prijs van Ara1'' tinië is maandag van de ff mule-1 kalender afgevof- door financiële problem1' van de Argentijnse organi»' tors. Voor de Braziliaanse voet balploeg naar Spanje vet' trekt, zullen er in eigen W nog vijf oefeninterlan® worden gespeeld. Tsjechosjo wakije is op 3 maart (Sao?? oio) de eerste tegenstand West-Duitsland op 21 m0 (Rio) de tweede. Begin wordt nog tegen Portugal 0< speeld en daarna volgen <X»' moetingen tegen Roemtn« en Zweden of Zwitserland- illl||l1„„,iliriiiiiiiniiitiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiin Van onze tennismedewerkt TERNEUZEN - In poule van de mixed-competit: maakte Axel geen fout t< 'en Animo uit Terneuze ne derby eindigde in ee 8-4-zege voor de Axelare Jet tweede herenteai van Hulster Ambacht vei sloeg De Stoof uit Koude kerke met 9-3 en stat hiermee nog steeds aan leiding in poule 3. In pou 1 van de mixed-competit werden drie wedstrijd* gespeeld. In Goes bedwoi hef Oostburgse Ludo 1 plaatselijke favoriet Tï (6-6), terwijl koplop* MLTC 1 uit Middelhui het nog steeds puntlo: DOS 1 uit Vlissing» mum van onze hani TERNEUZEN - De herer de eerste klas van de handbal een makkelijke te GSC 3. Operatie kofnt n de degradatiezorgen. dig Sluiskil nipt van Olyi In de tweede klas woh de valreep de uitwedstri topper in de tweede kla: Olympus 3 is na een hele in een overwinning voor pus 3. Bij de dames won lanvallend zwakke EMIV Heren eerste klas: UTO- PIA-GSC 3 24-9 - Een ge makkelijke overwinning. Trainer Van Heek probeerde in deze wedstrijd wat jeugd spelers uit. Deze wisselingen pakten tegen GSC 3 goed uit Vlet goede break-outs werd regelmatig gescoord. De aanvalspatronen verliepen ;oed en via een 13-4-voor- sprong bij rust, werden de eindcijfers op 24-9 vastge legd. OPERATIE-GSC 2 13-20 - Operatie begon goed en nam een 2-0-voorsprong, maar een beweegelijker GSC kwam vlot terug tot 2-2. Na léze gelijke stand liepen de Goese spelers uit naar een l-O-voorsprong bij rust. Na de hervatting kwam Opera tie terug tot 9-11, maar ver der liet GSC 2 het niet ko men. Door een zwakke af werking aan Operatie-zijde kwam GSC niet meer in ge vaar en de overwinning is dan ook dik verdiend. Door deze nederlaag komt Opera tie in de degradatieproble men. Dames eerste klas: SLUISKIL-OLYMPUS 2 4-3 - Een nipte overwinning voor Sluiskil, dat aanvallend faalde, maar verdedigend goed speelde. De jeugdspeel- sters Marjan Boussen, Jea- nine van der Vloet en Mar- greet van Dam kwamen goed uit de verf. Zij moesten aantreden door de afwezig heid van een drie basis speelsters. Sluiskil was on danks de kleine overwinning sterker, maar faalde in de afwerking. In de tweede helft werd het zelfs 3-3. Het was uiteindelijk Els Kips, die voor Sluiskil de winnen de treffer scoorde. Heren tweede klas: SLUISKIL-OLYMPUS 3 17- 22 - Deze topper heeft uitste kend handbal opgeleverd. Beide ploegen lieten elkaar handballen, waardoor er voor tweede klas-niveau een uiterst aantrekkelijke wed strijd ontstond. Sluiskil kwam wel iets tekort, maar compenseerde dit groten- Van onze hand TERNEUZEN - De afdeling Handbal Verbond heeft in sa vereniging Sluiskil een propaj ken wedstrijd, die zal gaan te en het herenteam van Sluiskil Woensdag 10 februari ko men ze tegen elkaar in actie. 'aats van handeling is sporthal Oude Vaart in Ter- neuzen en de wedstrijd be- smt om 20 uur. De organisa- rt5 hoopt met deze wedstrijd ne Zeeuwsch-Vlaamse vere- igingen te bereiken om te jfhm zien wat er met een ge erde aanpak van de jeugd hereikt kan worden. SamensteUing jeugdselectie: Si randes, Mark Sallet, Eric win r?anSl Mark Dingemans, Ed- Pr" iPaydsc-, Ron Van Belzen, EMnu Gc'dof, Ran Onwij (allen Bom?!' Ronald Verseput, Rudie Vos 1 iden Sluiskil), B. (te (allnn f?shouwérs> A-tfe Jongen VemL 1 a Sport), A. Dekker, L. ZunYlfn (heiden Walcheren), M. Marathon™ E' Verhagen (heiden

de Stem | 1982 | | pagina 6