eld- oor roen [ASLEEP AFFAIRE OOSTERHOF Woonbeurs Goes geopend Trekkers als trekpleister op Meerminnefeest Waterland kerkje digden ,etels Eén op zes ondernemers laatste half jaar failliet MISS-VERKIEZING 19 FEBRUARI ==5B UsDAG 9 FEBRUAR11982 H6 PAGINA ZEELAND 4 VAN ZEELAND PAPIER' VOOR UW PEN Drollenterreur politierapport [GOES HEEFT [WEER FILMHUIS Evangelisatie campagne [in Zeeland Zware klappen voor woninginrichters Omdraaien Specials Inschrijving Jeugd Sportief Tassendieven actief in Middelburg Uitgaan in Zeeland allMH ^.CCLAIMU 4 figgevers ge WD West-Zeeuwsch- /ethouder J. Thomaes de neenteraadsverkiezingeii Lren. Op de tweede plaats lid K. Malcorps. de raadsleden C. Bron en x>r de heren P. de Baare ande). Zij zouden respec- op de lijst moeten inne- komen 11 februari in [lijst vast te stellen. In to- didaten voor een verkies- fen genoemden zijn dat: R choondijke), A. Legrand 'rovoost (Nieuwvliet). bnsen gesprekken gevoerd usie is gekomen dat de he- Ce meest aangewezen figu- tn (de WD verwacht zijn Ldhaven) in te nemen. cht dat tot de laatste game auwelijks enige tekening af. Tijdens het toernooi ferd het bestaande huisre- ord van 265 pins naar de ar- lieven verwezen. Johan |an Sabben gooide 265 pins plaatste zijn naam op de cordlijst. De trofee „Joop Valk**, een baai houtsnijwerk van Joop ^alk voor de hoogste Icratch-speler of -speelster Van de organiserende vere niging, ging naar Harry iuygens met 728 pins. Oost- Ourgs sportwethouder Jan {Vergouwe verzorgde de prijsuitreiking van het ge plaagde openingstoernooi. De bowlingbond zelf was dusdanig tevreden dat 27 en maart de Zeeuwse kam pioenschappen op de banen i/an Schoneveld zullen wor den gehouden. Uitslagen: Dames handi- ap: 1. L. Timmermans, 2. R. yan Leeuwen, 3. F. Gijzels. ■Dames scratch: 1. W. Vas- seur, 2. L. Stokkerman, 3. E. Ransschaert. Heren handi- Icap: 1. W. Joosse, 2. G. Bo- Ischers, 3. H. Huygens. Heren 1 scratch: 1. E. Groen, 2. J. van I Sabben, 3. G. Soldat. i Vriest®* fl»*» Bij deze wil ik mijn grote waardering uitspreken voor uw artikel in De Stem (Grasduinen 3 fe bruari 1982) inzake hon den en hun bezitters. Het is heerlijk eindelijk eens iemand te ontmoeten die het durft opnemen tegen de drollenterreur van de respectieve hondeneige naars die je er vaak - zeg maar meestal - toe dwin gen bij welke wandeling dan ook je ogen op de door honden bevuilde grond voor je voeten te houden wil je niet weer eens ver reist worden met een stin kend presentje aan je schoenen. Om nog maar niet te spreken van de voor de hond tegennatuurlijke manier van leven die door hun „liefhebbende" bazen en bazinnen wordt opge legd. Het zou een gezond advies zijn voor al die mensen om uw artikel uit te knippen en op hun toilet te hangen. Dan steken ze er misschien nog iets van op terwijl ze hun eigen be hoefte keurig in het riool laten verdwijnen. Axel Mevrouw M.H. Muyt jens HULST - De politie in Huls1 liet gisteren opnieuw een auto wegslepen die gepar keerd stond op een invali den-parkeerplaats. Tegen betaling van 166,40 voor sleepkosten en een proces verbaal kon de eigenaar zu1' voertuig weer meenemen. Organisatie De Betho poes op de helling Van een onzer verslaggevers GOES - Om de rust onder de ruim 300 mede werkers van de sociale werkplaats De Betho te lierstellen zal een nieuwe organisatiestructuur worden gevormd. Deze zal gebaseerd zijn op de huidige eisen die aan e Betho en haar medewerkers in kwantitatieve en ivalitatieve zin gesteld moeten worden. Dit is de opvatting van het [jgeüjks bestuur en de di- ectie van De Betho, die [daarmee de aanbevelingen [onderschrijven zoals die Moor de socioloog drs. M. [Jansen en zijn team op pa- jpier zijn gezet. Volgens het port van Jansen (dat in [opdracht van het Betho-be- jstuur is opgesteld) moet er [verder een communicatie- letwerk komen dat volgens formele afspraken werkt, dien de delegatiegedachte [en het medezeggenschapsi- vorm moeten krijgen, moet er een kader komen [voor klachtenbehandeling [met beroepsmogelijkheid en al ook het bestuur zich die- lnen te beraden over haar [huidige structuur, werkwij- en verdeling van be voegdheden. Volgens de nieuwe Betho- irecteur Bakker - zoals be- [kend in de plaats gekomen [van de enkele maanden ge lleden na veel conflicten aan de kant geschoven W. Oos- lerhof - is het de bedoeling lat de organisatie wordt :analiseerd, waarna uit een laantal modellen het meest istige zal worden geko- ten. „De volgende fase wordt lan het invullen van het Van een onzer verslaggevers [GOES - Na het verdwijnen Ivan Filmhuis De Villa gaat Irondag in het jongerencen trum 't Beest te Goes het Inieuwe Filmhuis Palma van I start. Het openingsprogram- t na, dat om 15.00 uur begint, [omvat de filma 'Atlantic Ci ty'van Louis Malle en 'Ob- n'van Brian de Palma. Het uitgangspunt van de Initiatiefnemers is om in ■Palma films te draaien van ■regisseurs, die met hun pro- jdukten een link proberen te I leggen tussen oude en nieu- |we films. Ook is men van ■plan om bij voldoende be langstelling amateurfilms, I dia-series en video-banden I te vertonen. I Zondag 21 februari draait |n Palma 'Luna' van de Ita liaanse cineast Bernardo IBertoIucci. Van een onzer verslaggevers IP®*® - In het kader van de I landelijke evangelisatie campagne „Er is nog hoop" I wordt er de komende weken I, r?en aan'al toerustings- I «ronden gehouden. Deze l «.ün.in het teken van de ak- ?"teiten, die in maart wor- den voorbereid. LE<\ wordt speciaal aan- «ent besteed aan vorming verwerking voor kinder en en zondagsschoolwerk, belangstellenden hiervoor van harte welkom. -Jr'kunnen 15 februari te- 17Ü1Ü in de kantine van het nrust college in Ter- i^en, en op 12 en 18 fe- uari in de Bethelkerk aan ^Beatrixlaan in Goes. up 10 en i7 februari zijn er ^histingsavonden in het 5 oouw van de Baptistenge- wente in Middelburg. De i««fang van alle avonden is "45 uur. plaatje, waarna van iedere functie een omschrijving wordt gemaakt en we over gaan op het systeem van functieklassificatie", aldus Bakker. „Ons streven daar bij is dat ieder de taak ont vangt waar hij zich in voelt en waar hij capabel voor is. Dat houdt ondermeer in dat een aantal mensen studie- en bijscholingsprogramma's zal moeten gaan volgen". Omdat alle problemen en de verziekte sfeer die in de loop van de tijd bij De Betho zijn ontstaan niet zomaar weg te poetsen zijn denkt Bakker dat het toch wel 1983 zal worden alvorens de nieuwe organisatiestructuur, inclu sief de functie-inschaling volledig rond is. De vertegenwoordiger van het dagelijks bestuur, bur gemeester J.van der Linde van Kortgene, is van mening dat er ook binnen het be stuur vernieuwingen moeten plaatsvinden. „Na de ge meenteraadsverkiezingen in juni treedt het nieuw alge meen bestuur aan en we zul len de nieuwe raden advise ren om gemotiveerde men sen met voldoende kaliber af te vaardigen", aldus Van der Linde. „Om dat te bevorde ren werken we momenteel aan een soort handleiding voor toekomstige Betho-be- stuursleden". Burgemeester Blanken van Goes (staande) waagt zich aan een stukje orgelspel tijdens de opening van de woonbeurs Interieur Zeeland Van een onzer verslaggevers GOES - Burgemeester W. Blanken opende gister middag de woonbeurs In terieur Zeeland, die voor de derde maal in de Goese veilinghallen wordt ge houden. De beurs, die een overzicht geeft van wat er momenteel op het gebied van wonen en woningin richting voorhanden is, duurt tot en met zaterdag. Ongeveer honderd standhouders tonen het publiek - dat in de twee voorgaande jaren bij tien duizenden kwam kijken - een groot assortiment meubelen in alle stijlen, materialen, uitvoeringen en prijsklassen en verder alles wat met het inrichten van de woning te maken heeft. Tevens kan men kennis nemen van diverse beveiligings- en isolatie systemen, energiebespa rende kachels en allesver- branders en informatie en materiaal voor doe-het- De berus is tot en met vrijdag geopend van 13.00 tot 22.00 uur en zater dag van 10.00 tot 18.00 uur. Van een onzer verslaggevers GOES - De verslechterde economie, het instorten van de bouwmarkt en de daling van de koopracht hebben de woninginrichtingzaken zware klappen toegebracht. Gemiddeld één op de zes ondernemers in deze bran che is het laatste half jaar failliet gegaan. Dat is twee maal zoveel als in de eerste helft van 1980. Daarnaast moet ook nog ermee reke ning worden gehouden, dat nog meer interieurverzor gers hun deuren voorgoed zullen moeten sluiten. Dat weinig rooskleurige beeld schetste beurzen-orga nisator M. Delissen uit Eind hoven bij de opening giste ren van de derde woonbeurs Goes Interieurs in de Goese Zeelandhallen. Toch heeft de heer Delis sen niet te klagen over de belangstelling van de onder nemers voor een standplaats op de beurs. Een kleine hon derd stands heeft beslag ge legd op de 7500 m2 grote ex positiehallen; hierbij dient echter aangetekend te wor den dat nogal wat stands worden bemand door 'woon- branche-vreemde' stand houders. Delissen: „Het kostte me ditmaal veel meer moeite dan andere jaren om de woonbeurs vol te krijgen. Ook dat is een teken aan de wand. De ondernemers wik ken en wegen tegenwoordig zwaar of de kosten voor een standplaats financieel nog wel verantwoord zijn. Daar om vind ik het toch wel van moed getuigen, dat ze zich niet aan doemgedachten overgeven en dat ze zich hier vaak op een vindingrijke en creatieve manier presente ren. Alles bijelkaar is aan de opbouw en inrichting van de beurs rond een miljoen geïn vesteerd". Goes Interieur draagt dui delijk het stempel van een Zeeuwse beurs. Ongeveer negentig deelnemérs zijii af komstig uit ZeeiatidT' Mé overgrote meerderheidvan hen (70 proeent) komt uit de Bevelandse regio. Tien standhouders komen van buiten Zeeland. Dat de verminderde koop kracht zijn invloed op het rendement van veel woning inrichters doet gelden, blijkt uit gesprekken met enkele standhouders. „Het is een keihard gegeven, waar je vrijwel machteloos tegen over staat. De mensen draai en een gulden driemaal om voordat ze hem uitgeven", zegt een Goese interieurver zorger. „Het is niet eens zo erg lang geleden, dat in bij na elke woning zowat elk jaar nieuwe vloerbedekking werd aangeschaft of nieuwe gordijnen of nieuwe meu bels. Dat is er nu niet meer bij. Men doet er nu een jaar langer mee dan normaal. En dat kunnen wij in onze branche goed merken". Een andere ondernemer is van mening, dat het niet al leen aan de verminderde koopkracht van de consu ment ligt dat het midden- en kleinbedrijf het zwaar te verduren heeft. „Ook de pla nologische maatregelen en het vestigingsbeleid van de overheid zijn daar debet aan. Neem Goes bijvoor beeld. Het ene winkelcen trum is nog niet vol of vlak in de buurt wordt er een uit de grond gestampt. Op die manier moet je toch wel overbewinkeling krijgen, die voor veel winkeliers de nek slag betekent. Daarbij komt nog dat er buiten de grote winkelcentra allerlei zaken verrijzen die vaak met stuntprijzen werken, waar tegen een zelfstandige on dernemer niet kan opboksen. Als gevolg daarvan hebben alleen al in Goes het laatste jaar vier woninginrichting zaken hebben moeten slui ten". Voegt beursorganisator Delissen ter illustratie er aan toe: „Tijdens de voorbe reiding van de woonbeurs in Goes, moest ik vijf onderne mers Mie .zich. als deelnemers hadden opgegeven van de lijst schrappen, omdat zij failliet waren verklaard". ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH WATERLANDKERKJE - In het Westzeeuwsch- vlaamse Waterlandkerkje 5 bruist het verenigingsle- ven vooral dankzij de dorpsraad. Deze club van zeven weet steeds weer 1 nieuwe initiatieven te ont- 1 plooien die de leefbaarheid 1 bevorderen. Naast het op- 1 starten van de toneelclub, het instuifwerk en de jon- 1 gerensoos houdt de dorps- 1 raad zich ook bezig met de ijsbaan en de koninginne- dag. Een van de activitei ten was vroeger ook de jaarlijkse kermis. Toen duidelijk werd dat de kermis steeds verder te rugliep, vooral omdat er geen café's meer overble ven, kwam de dorpsraad tijdig met een nieuw plan. 5 In plaats van de kermis Ij werd de geboorte van het Meerminnefeest gevierd. Een gouden greep bleek al E gauw. Er ontstond snel een E samenwerking tussen de dorpsraad en het wielerco- mité, welke club jaarlijks E een koers op 't Kerkje hield. Afgesproken werd om de activiteiten in een j| weekeinde te bundelen. 5 De dorpsraad organi- seerde het programma op E de zaterdag en het wieler- comité nam de zondag voor haar rekening. Deze samenwerking werd bij de vijfde uitgave, vorig jaar, 1 volledig. Omdat het dorps- E feest danig uit z'n jasje dreigde te groeien lag deze j§ verregaande bundeling van krachten voor de H hand. Een derde partner meldde zich: Het trekker- trek comité. Indachtig de doelstelling: „We brengen iets dat alleen op 't Kerkje 1 kan", waagde de organisa- 5 tie zich vorig jaar in het 1 Trekker-trek avontuur. 1 Dat deze activiteit goed 1 gekozen was, bleek uit de 1 overweldigende publieke I belangstelling: ruim 2500 bezoekers. Reden om deze succesformule voor 1982 in grote lijnen te handhaven. Het organisatie trio „werkcomité Meerminne feest", bestaande uit Johny Pijcke (trekker-trek), Dick Schravemade (wielercomi- té) en Ted de Blieck (dorpsraad) was het er in september al over eens dat de trekker-trek wedstrijd op het programma bleef staan. De opzet van de pre mière is iets veranderd. De wedstrijd tussen stan daard tractoren (max. 30 deelnemers) blijft staan. Hiernaast komt er een aparte poule voor Specials, dit zijn tractoren die het predikaat landbouwwerk tuig eigenlijk niet mogen dragen. Zij gaan dus ook in de competitie, in tegenstel ling tot de vorige maal toen zij alleen demonstra ties verzorgden. Als opwarmer voor het komende Meerminnefeest wordt op vrijdag 19 fe bruari in het dorpshuis van Waterlandkerkje een promotieavond gehouden. Er wordt dan een film ver toond, die vorig jaar tij dens de wedstrijden ge schoten is. Voorts vindt de verkiezing plaats van Miss Trekker-Trek. Tevens is er de moge lijkheid voor gelnterres- seerden zich alvast in te schrijven als deelnemer voor de trekker-trekwed- strijd die plaats vindt op zaterdag 5 juni. De organi satie heeft namelijk het aantal deelnemers gesteld op 30. Wie het eerst komt, het eerst maalt. Meer deel nemers kunnen niet wor den toegelaten omdat an ders het programma te ver Enige jaren geleden was Eddie Trey tel gast tijdens het Meerminnefeest. Het paard voor de wagen, waarin hij een rond gang maakte, voelde zich toen niet zo op zijn gemak uitloopt. Tijdens de pauze in de wedstrijd is namelijk een optreden gepland van de zingende vrachtwagen chauffeur Henk Wijn gaard. Kandidaten kunnen zich aanmelden bij J. Pijc ke, tel. 01170-5081. Deze zanger komt met zijn mobiele studio ver pakt in een stevige Mack naar Waterlandkerkje. De wedstrijden zullen om 13 uur een aanvang nemen en duren tot ongeveer 18 uur. De trekker-trekpromotie- avond begint vrijdag 19 fe bruari om 20 uur. Naast de trekker-trek- wedstrijd, de artiesten avond en de wielerkoers hebben de organisatoren ook de jeugd niet vergeten. Op vrijdagavond is er een popconcert, waarvoor sa menwerking met de werk groep J'Uit-West gezocht is. Getracht wordt om een „grote" naam op popgebied te contracteren. Verder biedt de zaterdagavond voor elk wat wils. Er komt een artiestentotaalpro gramma. Presentator Rob Vrieling praat de avond aan elkaar. Om 21 uur ver zorgt Benny Neijman een optreden. Daarna treedt om 22 uur Ria Valk in de schijnwerpers en als klap stuk bestijgen om 23.30 uur Saskia en Serge het po dium. De feesttent biedt plaats aan zo'n 1000 man. Het Meerminnefeest biedt niet alleen spektakel en amusement. Ook de sportievelingen kunnen in het weekeinde na pinkste ren hun hart ophalen in Waterlandkerkje. Op vrij dagavond start namelijk de tweede uitgave van de Meerminneloop. Vorig jaar nog een wilde presta tieloop, maar nu officieel opgenomen op de trimlo- penkalender, onder super visie van atletiekvereni ging Scheldesport uit Ter- neuzen. Er is een korte en een extra lange loop uitge stippeld. Het startschot wordt gegeven vrijdag avond 4 juni om 18.30 uur. Zondagmiddag 6 juni rijden de coureurs een trimkoers in en rond Wa terlandkerkje. Er wordt gereden in de A-, B-, en C-categorie. Het meermin- nefeestcomité heeft orga nisatorisch alles op papier. Financieel is er nog werk aan de winkel. Bedrijven die geïnteresseerd zijn in promotie tijdens het feest kunnen zich aanmelden als sponsor. Van onze correspondente MIDDELBURG - Tien win kelende dames zijn de afge lopen week in een Middel burgs winklecentrum het slachtoffer geworden van tassendieven. Terwijl zij hun winkelwa gentjes met daarin hun handtas even onbeheerd achter lieten, zagen de die ven hun kans schoon. In de meeste gevallen namen zij alleen de tassen mee; een en kele keer reden zij gewoon het winkelwagentje met in houd de winkel uit. AXEL- Galerie-Boekhandel R. Bellemans, Oosterstr. 11- Expositie van Mari- ka de Meijer-Vocke met proeven van weelkunst en Cookie Acke met batikwerk, droogbloemen en pop- pen.ftot 28 febr.). GOES Grand- 20 u. The postman always rings twice, 16 j. HULST De Koning van Engeland - 20 u. Once upon a time in the west, 12 j. 20 u. Avontuurtjes in Tiroler schuurtjes, 16 j. 20.15 u. The post man always rings twice, 16 j. 20.15 u. Endless love, 12 j. 20.15 u. De lus ten van Anna, 18 j. KLOOSTERZANDE De Reizende Man- 13.30 u. schie- ting voor bejaarden. KOEWACHT Oude Molen-13.30 u. schieting voor beiaarden. MIDDELBURG Citytheater- 20 u. Sphinx, 12 j. Zeeuws Kunstenaarscentrum, Molstr. 13- Foto impressie Amster- dam 21 november 1981 door het Amsterdams fotografen collectief. Geop. di. t/m vr. 10-12 en 14-17.30 u., wo. en vr. 19-21.30, za. 9-12.30 en 14-16 u. (t/m 25 febr.). OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. Wat meisjes'* dromen, 18 j. TERNEUZEN Luxortheater- 20 u. Outland. 20 u. De vrij bus, a.l. VLISSINGEN Alhambra 1- 20 u. Enter the Ninja, 16 j. Alhambra 2- 20 u. The hunter, 12 j- V

de Stem | 1982 | | pagina 13