laai Ook IKEA staat op de woonbeurs Goes. Video-actie De Ark bracht 2500 op Auto in sloot taan hebt Antwerpse havenschepen: „geen K enklaar. Banklangs- zomer- kantie mee. kunt kiezen t de vele bolland ransalpino, .antal andere lisaties. rtrek vanaf Subsidie junioren- klassieker niNSPAG 9 FEBRUAR11982 VAN ZEELAND 'U i I mm\ comtezoêneni XAjJjJÜ „UJJOJJJ* JJOJOiJLLL Xijjuojm; ixijojjaii "■O I OMA REMIE Hl ANTWERPEN - De Antwerpse havenschepen, mr. Jan Huyghebaert, heeft gisteravond in de gemeenteraad gezegd, dat er geen sprake is van onenigheid tussen de Antwerpse havenbe drijven enerzijds en het stadsbestuur ander zijds over de aanleg van het Baalhoekkanaal en de afsnijding van de Bocht van Bath. CNV-jongeren verhalen over Philippijnen Concert in Koewacht B en W Axel Schrijfavond Amnesty in Aardenburg Axel Clinge Groot Hulst Hulst Plaatselijk nieuws Heikant Kloosterzande Lamswaarde Het onmogelijke woonwarenhuis uit Zweden. Sint-Jansteen Vogelwaarde Koewacht Zandberg Schietingen T20 PAGINA ZEELAND 2 bankje, jubileum, receptie, je, verloving, overwinning, maar door, mag best eens wel in onze rubriek „Ter be pagina familieberichten. It en duur hoeft het niet te Ikosten nog geen tientje). U M deze door naar een van t geeft hem af aan de balie. Boor particulieren, f 1,40. Eén grote regel ISij niet kontante betaling m. kosten berekend. Onze Hulst, Steenstraat 14, tel. Irneuzen, Nieuwstraat 9, tel ■1150-17920. lat 1tel. 01100-28030 van onderstaande bon I u SO% korting par- Goedemorgen Hart. gefeliciteerd. Christian, Miriam, Jolan- da en Eddy. kt, .c f\ •ff; Ook AGHA wil Baalhoekkanaal {i,i,iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiimiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van een onzer verslaggevers HULST - De christelijke la gere school De Ark is erin geslaagd genoeg geld te ver zamelen voor de aanschaf van een video-recorder. De inzamelingsactie werd za terdag succesvol besloten met een fancy-fair, waar mee de inhoud van het spaarpotje op rond de 2.500 gulden kwam. Van drie uur 's middags tot negen uur 's avonds kwa- men heel wat belangstellen den een kijkje nemen op school, waar ze hun kwali teiten konden botvieren bij een tiental sport- en spel- standjes. Voorts was er een rad van avontuur en kon de inwendige mens worden versterkt met frites en wa fels. Volgens het schoolbestuur is de geslaagde actie vooral te danken aan de hulp van de ouders, die ook tijdens de Vlaamse kermis hun beste beentje voorzetten. iiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iii"»»""''"'»"»""»"»"»"1'"11'11111111111111111111111111 Van een onzer verslaggevers De havenbedrijven, vere nigd in de AGHA, en het stadsbestuur zijn van me ning dat beide projekten uit gevoerd moeten worden, zij het niet op korte termijn. Van onze correspondent TERNEUZEN - De werk groep ontwikkelingssamen werking van het CNV en Werkende Jongeren CNV Zeeland houdt op maandag avond 15 februari om half- acht in de Opstandingskerk te Terneuzen een bijeen komst over de Filippijnen. André Bal, de voorzitter van de Werkende Jongeren CNV, die vorig jaar een reis naar de Filippijnen maakte, vertelt aan de hand van een dia-serie over deze reis. Daarbij wordt bijzondere aandacht besteed aan het vakbondswerk ter plaatse. KOEWACHT - De re gio Oost Zeeuws Vlaanderen van de Zeeuwse muziekschool verzorgt zondagmid dag 14 februari een concert in de kerk te Koewacht. Door de medewerking van vele musici kan een geva rieerd programma worden aangeboden. Organist Gijs Berg man speelt op het his torische orgel werk van Louis Vierne, tesa- men met pianist Jos Verpoorten brengt Fi- Hps Pieters (hobo) werken ten gehore van Hendrik Andriessen en solist Paul Schleibach (accordeon) vertolkt met het Zeeuws Accor deonsextet een concert van Herrmann. Een hoogtepunt in het pro gramma is het rio Syl via van Prooijen (so praan), Guido Goet- haIs (klarinet) en pia- nist Verpoorten in „Sechs Deutsche Lie- der" van Spohr. Bo vendien werkt aan dit programma een ad hoe koperensemble mee, dat gevormd wordt door de docenten A. van de Vel, J. en P. de Witte, E. Buijle en A. van der Aa. Het con- cert begint om twaalf uur. Van onze correspondent DE BRAAKMAN - Gistermorgen belandde de Hul stenaar J. de M. met zijn personenauto in de sloot, ten gevolge waarvan de auto geheel werd vernield en de bestuurder ongedeerd bleef. De bestuurder verklaarde dat het ongeluk is ont staan doordat de auto slipte. Door de auto-bergings- dienst Dees uit Terneuzen werd de auto maandagmid dag uit de sloot gehaald. „Er is geen enkel menings verschil over de prioriteiten. Voor de korte termijn zijn dat het baggerprogram tot 48 voet, de bouw van de Bee- rendrechtsluis en de voltooi ing van de eerste fase van de linkeroever, zijnde de af bouw van het vierde dok. Daarna komen de afsnijding van de Bocht bij Bath en de aanleg van het Baalhoekka naal aan de orde", aldus de havenschepen gisteravond. AGHA had gistermiddag in de raad van overleg voor de Antwerpse haven,-waar van werkgevers en werkne mers en dus ook AGHA deel uitmaken, nadrukkelijk ver klaard dat er geen sprake is van een meningsverschil. Volgens AGHA heeft men de vorige week verschenen nota „Havenbeleid in crisis tijd", waarin de prioriteiten, zoals AGHA die ziet, ver keerd geïnterpreteerd. Ten onrechte is -volgens AGHA- geconcludeerd dat naar de mening van AGHA eerst veel aandacht aan de rechte roever besteed moet worden en pas daarna aan de linker. „AGHA is helemaal niet van mening dat de ontwik keling van de linkeroever stop gezet moet worden en dat die van de rechteroever voorrang moet hebben", al dus schepen Huyghebaert gisteravond. De schepen, die zondag terugkeerde van wintersportvakantie, kon overigens gisteren pas ken nis nemen van de nota van de Antwerpse havenbedrij ven. Zoals bekend was de nota van AGHA, waaraan onze krant uitvoerig aandacht heeft besteed, voor de Inter communale Vereniging van het Land van Waas aanlei ding om nadrukkelijk te verklaren, niets te willen ho ren van stopzetting van overheidsinvesteringen ten gunste van de rechter Schel- de-oever. Frans Quadekker, de man die jarenlang een etablissement „uitbaatte" in het West- Zeeuwsvlaamse Oostburg, is dit jaar geroepen tot de hoogste carnavalsfunctie van Breda. Als Prins Qu-kle-qu zal hij de carnavalisten tijdens de dolle dagen in het Kielegat aan voeren. Op de foto rechts Prins Qu-kle-qu links zijn gade Nienke. AXEL - Burgemeester en wethouders van Axel zijn bereid om maximaal 5.000 gulden bij te spijkeren in het tekort van een junioren wie- lerenevenement dat dit jaar in de gemeente wordt ge houden. Deze meerdaagse wieler wedstrijd voor junioren is gezamenlijk op touw gezet door de wielrenclubs uit Axel, Koewacht en Zuiddor- pe. Het subsidievoorstel komt woensdag aan de orde tij dens de commissievergade ring voor onderwijs, cultuur en recreatie. Voorts wordt gepraat over het verlenen van medewerking aan het bijbouwen van een twee- klassige kleuterschool aan de gereformeerde Gaspar van der Heyden school. De commissievergadering be gint om 19.00 uur in het stad huis. AARDENBURG - Amnesty International West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt morgen een schrijf avond in de doopsgezinde kerk in de Weststraat. Be langstellenden zijn vanaf ze ven uur welkom. Voor beeldbrieven zijn op deze avond aanwezig. Bridge - In de Halle speelde bridgeclub Axel met 17 pa ren de eerste ronde van de wintercompetitie. Groep A speelde een howell 10 van 27 spellen en de uitslag was: 1. heren Van Bambost-Moeli- ker 66,20, 2. heren Pel- Scheele 60,11, 3. heren Dour- leijn-Sandrini 56,94. Groep B speelde een howell 8 van 28 spellen en de uitslag was: 1. mevr. Kock-dhr. Essel- brugge 65,63, 2. dames Knop- ker-Caessens 64,58, 3. dames Caessens-Hamelink 54,17. Thema-ochtend - In de Draad-In in Axel wordt morgenochtend een thema- ochtend gehouden met als onderwerp „Feminisme Theologie". De discussie wordt geleid door mevrouw C. Punt-Voorbij. De thema ochtend vindt plaats in het gemeenschapscentrum De Halle te Axel en begint om 9.30 uur. Biljarten - In café De Snelle Duif speelde biljartclub CBC in het kader van het invitatietoernooi tegen Oefening Baart Kunst uit Nieuw-Namen. De bezoe kers hadden blijkbaar nog niet goed genoeg geoefend, want ze konden met een 228- 125 nederlaag huiswaarts keren. Prijskaarting - In café Het Pumpke wordt vrijdag 12 februari een prijskaarting gehouden. De prijzen be staan uit verschillende vleeswaren. Aanvang 20 Nieuwe inwoners - Op don derdag 11 februari houdt de gemeente in de burgerzaal van het stadhuis weer een bijeenkomst voor nieuwe inwoners. Er wordt dan in formatie gegeven over het heden en de geschiedenis van Hulst. Burgemeester en wethouders zijn van de par tij om eventuele vragen te beantwoorden. Verder wordt de film over de vie ring van 800 jaar Hulst stad vertoond. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. PvdA - De PvdA-afdeling in de gemeente Hulst houdt op 17 februari een besloten le denvergadering, waarop de lijst voor de komende ge meenteraadsverkiezingen wordt vastgesteld. Er zijn 13 kandidaten. Een speciale le dencommissie heeft alvast een ontwerp-lijst opgesteld, waarop het zittend raadslid B. Martens uit Schudde- beurs als eerste is geplaatst. 2. Annelies van Wees-Heg- ger Clinge, 3. A. Luycks Clinge, 4 J. Habraken Hei kant, 5. Nel de Rijck-Haulez Hulst. Schaakclub - Schaakvereni ging Hulst speelde de vijf tiende ronde van de club competitie. Uitslagen: E. Francken-J. van Groenes- tijn 1-0, W. van Denderen- G. de Schepper 0-1, J. Bare- man-P. Dhondt 1-0, J. Hey- nen-H. Dumont 0-1, J. Smulders-H. Eggink V2-V2, C. van Gassen-W. Kentie 1-0, J. Bareman-J. Smulders V2-M>. Stand: 1. C. van Gas sen, 2. E. Francken, 3. H. Eg gink. Bridge - De derde wedstrijd in het tweede gedeelte van de wintercompetitie, ge speeld door de leden van de bridgeclub Hulst luidt als volgt: Groep A (Howell 10) 1. heren Snuverink-Burggrave 60 2. dames Mast-Kint 58,52 3. de heer en mevrouw Kint 58 4. mevrouw Biesbroek- -de heer van Geel 55%, 5. mevrouw Bruins-de heer Romsom 53,70 Groep B: 1. dames Neve- -van Damme 59,90 2. de heer en mevrouw Holla 57,81 3. heren de Booy-van Aart 57,29 4. mevrouw van de Bogaard-de heer •Melchers 55,56%, 5. heren Herman-van de Dries 55,21 Groep C: 1. dames van de Linden-Beaart 61,62 2. da mes van Hootegem 57,29 3. dames Stolte-Sonius 56 4. mevrouw de Kort-de heer Atkins 55,80 5. mevrouw Stallaert-de heer de Nijs 54,70 Carnavalsbal - De muziek vereniging Heikant houdt op zaterdag 13 februari een carnavalsbal in zaal 't Hei- ke. Dit bal waaraan meege werkt wordt door het orkest Silver Stars, begint om 21 uur. Kaarting - In zaal De Rei zende Man werd een vlees- prijskaartng gehouden. waaraan 44 personen deel namen. Uitslag: 1. mevrouw Verbunt, Hulst; 2. K. Boey- kens, 3. J. Verstraeten, allen Kloosterzande. Kaarting - In zaal De Rei zende Man werd door De Stoere spelers een kaarting gehouden, waaraan 28 per sonen deelnamen. Uitslag: 1. Th. Peters, 2. J. Verschuren, 3. mevrouw Van de Ha, poe delprijs: mevrouw Hiel, al len Kloosterzande. Jeugdcarnaval - Evenals voorgaande jaren wordt ook dit jaar in café De Hoogaars een carnavalsavond op touw gezet voor de jeugd van 11 tot 16 jaar. Dat gebeurt op zondag 14 februari. Wind kracht 9 luistert de avond muzikaal op en voor de mooist verklede carnavals vierders zijn er prijzen te verdienen. De jurering wordt verricht door Prins en Raad van Elf. Het bal begint om half zeven en wordt om half elf gesloten. Bingo - In zaal P. Claessens werd een bingo-avond ge houden ten bate van de voetbalvereniging SDO. Er namen 80 personen deel. Uitslag: 1. A. de Loos, Nieuw Namen; 2. mevrouw Brug- grave, Kloosterzande; 3 me vrouw De Kort, Ossenisse. Bridge - In café De vier Jaargetijden speelde de bridgeclub Lamswaarde een draaiende mitchell met 16 paren. Uitslag: 1. mevr. Joossen-dhr. Van Water schoot 61,73, 2. dames Goos- sen-Kint 59,18, 3. dames Van Esbroeck-van de Bogaert 57,91. (ADVERTENTIE) 8 t/m u februari Zeelandhallen. Dagelijks van 13.00 - 22.00 uur. Zaterdag (13/2) Topbiljart - In het kader van het nederlaagtoernooi speelde de topbiljartclub de Steense Toepers in café Bi- godes tegen de Twaalf Toe pers uit Nieuw-Namen. De thuisclub won met 15-5. Nederlaagtoernooi - In het kader van het biljartneder- laagtoernooi van de Steense Carambole werd gespeeld tegen Het Keldertje uit Ter neuzen. De Terneuzenaren wonnen met 259 tegen 242 caramboles. Dansavonden - De rk bond van Ouderen heeft besloten om iedere maand een dans avond voor bejaarden op touw te zetten. Tenminste, als er genoeg belangstelling voor blijkt te zijn. De eerste dansavond is op vrijdag 12 februari om 19.30 uur in De Warande. Als zich genoeg danslustigen aandienen, zal er voortaan elke tweede vrijdagavond van de maand gedanst kunnen worden. Inkomstenbelasting - De rk Bond van Ouderen heeft een ambtenaar uit Terneuzen bereid gevonden om de le den te helpen bij het invul len van hun belastingbiljet. Belangstellenden kunnen een seintje geven aan secre taris E. van Ruymbeke. De datum van de zitting wordt nog bekendgemaakt. Oud gemeentehuis - Het oude gemeentehuis, dat al een hele tijd leegstaat, krijgt een definitieve bestemming. De eerste verdieping (de vroegere raadzaal) wordt geschikt gemaakt voor be woning, terwijl de oude se cretarie de bestemming kantoorruimte krijgt. De werkzaamheden zijn inmid dels begonnen. Harmonie - Harmonmie St. Jan heeft met succes meege daan aan de de kampioens wedstrijden van de Federa tie van de Katholieke mu- ziekbonden in Etten-Leur. St.Jan kwam uit in de twee de afdeling en behaalde een eerste prijs met 280 punten. Topbiljart - De in café Sport gevestigde topbiljartclub Zondagsvermaak speelde een wedstrijd tegen de Lus tige Toepers uit Hulst. De Hulstenaren beslisten de strijd op het groene laken met 13-7 in hun voordeel. Visclub - Zeehengelvereni- ging De Puit uit Vogelwaar de hield in het dorpshuis te Terhole de jaarlijkse feest avond. Daarbij werden ook de clubkampioenen bekend gemaakt: 1. Jo de Poorter, Schoolstraat, 2. Willy de Poorter. Zij kregen uit han den van de voorzitter een fraaie trofee, terwijl Jo de Poorter ook de wisselbeker mee naar huis mocht nemen. Bij de dames ging het kam pioenschap naar mevrouw C. de Jong. De prijs voor de hardnekkigste visser was voor E. Durinck, die het presteerde om in vijf wed strijden tien puntjes bij elk aar te vissen. De avond werd voortgezet met een gourmet en dans. Ouderen - De Bond van Ouderen in Koewacht houdt morgen voor de leden een prijskaarting in gemeen schapscentrum De Vla schaard. De inleg is een rijksdaalder per persoon. Al het geld wordt verkaart. Daarnaast is nog een tiental extra prijzen beschikbaar. De inschrijving begint om 12.30 uur. De wedstrijd be gint een half uur later. Kaarting - In de zaal van taveerne 't Karrewiel werd een prijskaarting gehouden, waaraan 65 personen deel namen. Uitslag: 1. M. de Cock, Vrasene; 2. A.van Geertruy, Graauw; 3. W. Verbeek, Graauw. BOSCHKAPELLE - Bejaarden, zaal J. van Schaick, 30 personen: hoge vogel: J. Lauwers, Terhole; eerste zij vogel: A. Beulaert, Hulst; tweede zijvogel: R. van Gassen, Kloosterzande; grootste aantal (4): F. Kouyzer, Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Bejaar den, zaal R. van Kruyssen, 58 schutters: hoge vogel: G. Blom- maert, Heikant; eerste zijvogel: A. van Gassen, Ossenisse; tweede zij- vogel: A. Impens, St. Jansteen; grootste aantal: J. Vermeire, Hulst; vliegende vogel: P. D'Hondt, Kloosterzande. HULST - Zaal W. Blommaert, 40 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zijvogel: R. Sterkx, Zelzate; tweede zijvogel: A. Verdurmen, Graauw; grootste aantal (6)A. Nijs, Hulst. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 41 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: M. van Schaick, Bosch- kapelle; tweede hoge vogel: A. Verdurmen, Graauw; eerste zijvo gel: J. Cornelissen; tweede zijvo gel: A. Dobbelaar, beiden Vogel waarde; grootste aantal (5); P. Vonk, Boschkapelle. Wip 2: hoge vogel; J. van Damme, Zuiddorpe; eerste zijvogel: J. Dobbelaar, Vo- l| gelwaarde; tweede zijvogel: J. Rot tier, Hulst: grootste aantal (6): W. van Dijk, Vogelwaarde. ZUIDDORPE - Zaal De Her berg, 43 schutters: eerste hoge vo gel: J. de Koeyer; tweede hoge vo gel: J. van Stee; eerste zijvogel: J. Haring; tweede zijvogel: P. Kriek- haert, allen Yerseke; grootste aan tal (4)A. Lenos, Axel. KLOOSTERZANDE - Zaal De Reizende Man, 29 schutters: hoge en eerste zijvogel: D. Herman, Os senisse; tweede zij vogel: J. Pardon, Kloosterzande; grootste aantal (6): L. Baart, Kloosterzande. IJZENDIJKE - Zaal De Beurs, 23 schutters: hoge en eerste zij vo gel: C. Stoffels, Terneuzen; tweede zij vogel: A. de Baere, IJzendijke; grootste aantal (3): J. van Acker, Waarschoot. PHILIPPINE - Zaal Marinet, 23 schutters: hoge vogel en grootste aantal (7)E. Marnix, Eekloo. KLOOSTERZANDE - Zaal De Reizende Man, 32 schutters: hoge vogel: J. Verschoten; eerste zij vo gel: R. Verschoten; tweede zijvo gel: F. van Kruyssen; grootste aan tal (9); E. Pivavet, allen Klooster zande. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, De Vrede, 66 schut ters: Wip 1: eerste hoge vogel; A. Verdurmen, Graauw; tweede hoge en eerste zij vogel: J Leeraert, Hulst; tweede zijvogel: P. Neve, Groenendijk; grootste aantal (4): J. Dutree, Lamswaarde. Wip 2: hoge vogel: P. Boeter, Boschkapelle; eerste zijvogel: A. Verhoeven, Kloosterzande; tweede zijvogel: G. Herwegh, Hulst; grootste aantal (4): J. Rottier Hulst. HULST - OZO-velden, De Stadsherberg, 35 schutters: hoge vogel: J. de Bruyn, Hulst; eerste zijvogel: F. Sterkx, Zelzate; tweede zijvogel: P. Verstiggel, Hulst; grootste aantal (7): W. Brand en P. Verstiggel, Hulst. HEIKANT - Bejaardenschie- ting, 't Heike, 53 schutters. Hoge vogel: Cyr. Herrewegh, Heikant, eerste zijvogel: J. d'Olieslagers, Heikant, tweede zijvogel: C. Mahu, Hulst, meeste kleine vogels (4 stuks): W. van Waesberghe, Hei kant.

de Stem | 1982 | | pagina 11