Boete wegens overtreding veiligheidswet Gemeenteraad teveel macht inzake welzijn Ge zijt een haastig manneke MIDDEN Open dagen nijverheids school Sas KANTONRECHTER: I kQ WOENSDAG 3 FEBRUAR11982 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 3 I wnENSDAG 3 FEBRUARI TERNEUZEN - Ter- neuzen begint zachtjes aan in de ban te geraken van het stedenspel. Kantongerecht Terneuzen Appartementen in badhotels te Cadzand niet verboden Mededeling Vreemd HULST HET ADRES 1000 piek te verdelen in Oostburg West-Zeeuws- Vlamingen op inspraakavond: Verdeeld Uitgaan in Zeeland Raadsleden VVD-Oostburg stappen op Vergadering in Schoondijke: Dorpsraad wil spijkers met koppen slaan Gewonde op Pools schip bij Ylissingen Terneuzen Terneuzen T20 in ban van stedenspel 3 Van onze correspondent Afgelopen zaterdag inspecteerde een trotse burgemeester C. Ocke- i loen van de Scheidestad die op 12 maart in de s Groenoordhallen in s Leiden aantreedt tegen I Nunspeet het decor dat bij de uitzending als achtergrondje zal die- 1 nen in de denktank van Terneuzen. Sedert eind oktober vo- 5 rig jaar hebben in de voor- malige LTS aan de School- laan elke zaterdagmorgen zo'n twintig leerlingen van het voortgezet onderwijs aan het decor gewerkt. Dit onder onder leiding van vijf docenten van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. Het drie meter hoge en vijftien meter brede decor is opgebouwd met spaan plaat, triplexplaat en schuimrubber. Eenmaal klaar zal het een kleurrijk geheel zijn, met tal van as pecten die betrekking heb ben op de gemeente Ter- neuzen. In het midden staat een afbeelding van het stad huis, dat wat weg heeft van een scheepsbrug. Van daar ook dat op het decor een scheepje is aange bracht, dat heen en weer voor de afbeelding van het stadhuis zal schuiven tij dens de uitzending. Verder zijn ook tekeningen van de haven, industrie, land bouw, sport en recreatie op het decor te zien. De kosten: 3500 worden door de NCRV betaald. De sportploeg die in Leiden zal aantreden is maandag avond in de sporthal De Oude Vaart bekend ge maakt De gelukkigen: Guus Harmsen (atletiek), Tony van Hoorn (handbal), Gijsbert van de Boven - kamp (handbal), Herman Kuyer (voetbal), Govert van de Peyl (tennis), Henk Sutterland (voetbal), Mar tin Elderson (voetbal), Henk-Peter de Jonge (at letiek), Marcel van de Lugt (atletiek), Peter boekhorst (zwemmen), Sjaak van HET decor voor het NCRV-stedenspel, waaraan leerlingen van de lts in Terneuzen maandenlang aangewerkt hebbenI Glansbeek (voetbal), Er- win Ogenia (honkbal), Luc van Laere (atletiek), Henk van de Brink (volleybal), Margriet Doorns (hand bal), Heieen Witte (hand bal), Brigitte van de Water (badminton), Ingrid van Assche (zwemmen), Yvon ne Kostanjevec (voetbal), Han Vennik (atletiek), Ma- ja de Jonge (atletiek), Wanda Reyenga (volley bal), Yvonne Tesselaar (handbal) en Koos Jansen (korfbal). De NCRV zendt het stedenspel live uit op vrijdag 12 maa- ^illllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIK Van onze correspondent TERNEUZEN - Voor drie overtredingen van de vei ligheidswet moest directeur W.D.L. van een aanne mingsbedrijf te Vogelwaarde zich gisteren voor kan tonrechter mr. C. van Hees te Terneuzen verantwoor den. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Er is geen en kel bezwaar tegen dat I. de Bruyne en P. Faas delen van hun hotels (respectievelijk De Wielingen en Noordzee) in Cadzand-Bad voor korte of lange tijd als appartement verhuren. H. de Mul uit Cadzand- Bad en een aantal buurtge noten zijn niet zo ingenomen met de appartementenver- huur, die naar hun smaak ook in strijd is met het be stemmingsplan, dat voor de Noordzeestraat, waaraan de badhotels staan, spreekt van „horecavestigingen". De afdeling rechtspraak van de Raad van State is het evenwel met B en W van Oostburg eens, dat ook ap- partementenverhuur onder de noemer „horecavestigin gen" thuishoort. Volgens de Raad van State kunnen de appartementen, ook al zijn met een eigen keuken uitge rust, als een wezenlijk on derdeel van het hotelbedrijf worden beschouwd. Bij controle door P. van Gent van de Arbeidsinspec tie 23 april 1980 op het werk aan de Liniestraat te Hulst, bleek de steigervloer niet overal geheel aaneengeslo ten te zijn, de afsluitboom van de bouwlift was defect en in plaats van kantplan ken was er aan de steiger al leen maar een pijp als af scherming. Verdachte L., bijgestaan door mr. De Rechter uit Hulst betoogde dat voor wat de afscherming betreft, hij van zijn uitvoerder had ver nomen dat dit volgens een mededeling van de Arbeids inspectie was, hetgeen door getuige Van Gent werd te- gengesproken en die voorts verklaarde dat aan de werk vloer, op een hoogte van 5 a 7 meter, geen kantplanken waren. „Twee pijpen, op res- i pectievelijk 40 en 90 centi meter hoogte is goed, maar dan moet er ook nog een 'schop'-plank zijn", aldus getuige. De raadsman zei in zijn pleidooi het vreemd te vin den dat zijn cliënt voortdu rend controle kreeg (zeven bezoeken gedurende 4 a 5 maanden), dat op de bewuste datum zijn cliënt 22 werken onder handen had en dat er regelmatig tijdens werkbe sprekingen ook de veiligheid aan de orde komt. „In de wijze van stellingbouwen en de plaatsing van de lift, zijn er geen schopplanken no dig", aldus de raadsman. Officier van jusitie mr. G. van de Reep eiste voor elke overtreding een boete van 150 gulden. De kantonrech ter achtte de ten laste leg ging van de niet-sluitende vloer niet bewezen en be paalde vrijspraak. Voor de beide andere gevallen luidde de uitspraak 100 gulden per geval. voor een goede BRIL Leverancier voor alle ziekenfondsen OOSTBURG - Ook dit jaar zal de gemeente Oostburg duizend gulden ontvangen van de stichting Nationale Sporttotalisator. Een bedrag dat via de provinciale sport raad naar de gemeenten vloeit. B en W van Oostburg heb ben toegezegd dit bedrag te gebruiken voor de recreatie sport, en wel naar één vere niging gaan of één sporttak. De vereniging die in aan merking wil komen dient voor 14 februari een formu lier in te dienen. Van onze correspondent OOSTBURG - De welzijnscommissies van de ge meenten Aardenburg, Oostburg en Sluis hebben in het Oostburgse gemeentehuis een inspraakavond ge houden over het ontwerp-subsidieverordening speci fiek welzijn. Voorzitter W. Dierick wees erop dat deze verorde ning zo is samengesteld dat eventuele deelverordenin- gen voor zaken als peuter- werk, jeugd- en jongeren werk, amateuristische kunstbeoefening, sportieve recreatie en vormings- en ontwikkelingswerk hierop kunnen worden geënt. De ontwerp-subsidiever ordening, die overigens tot 20 februari ter inzage ligt in de gemeentehuizen en open bare bibliotheken in West- Zeeuwsch-Vlaanderen, gaf aanleiding tot discussie en het stellen van vragen. Ver scheidene aanwezigen von den de macht van de ge meenteraad wel erg groot en vergaand. Speciaal doelde men hierbij op instellingen met beroepskrachten. De ge meenteraad kan daar op di verse terreinen nadere re gels stellen, bijvoorbeeld met betrekking tot de des kundigheid, het functione ren van beroepskrachten en vrijwilligers. Voorzitter Dierick en ge meenteambtenaar J. Smeets uit Oostburg betoogden dat dit toch voor de hand ligt, omdat de gemeente een be paald beleid voert, en gelden beschikbaar stelt. Uitvoerig werd gediscussiëerd over de vraag wanneer verenigingen en organisaties bij het over leggen van hun jaarreke ning, ook een accountants verklaring dienen over te leggen. De regionale werk groep welzijnsplanning, ver antwoordelijk voor de ont werp-subsidieverordening, had zich hierover niet uitge sproken. De meningen bleken erg verdeeld. De gedachten gin gen uit naar een bepaald be drag aan omzet in de vereni ging, sommigen voelden voor een relatie tot het ver strekte subsidiebedrag, en anderen wezen op de finan ciële gevolgen van een der gelijke verplichting, omdat dit toch zou leiden tot het moeten verstrekken van ho gere subsidies door de ge meenten. De accountants- kosten zouden namelijk als organisatiekosten worden opgevoerd. De ruim zestig aanwezi gen kwamen er niet uit, en nu zal regionaal opnieuw worden bekeken hoe de in vulling zal moeten plaats vinden. Fel gekant bleek men tegen de mogelijkheid dat de gemeenteraad bepaalt op welke groep een organi satie zich moet richten. Er werd betoogd dat dit een aantasting zou zijn van het eigen beleid van zo'n organi satie. Uitvoerig werd stilge staan bij de rechtspersoon lijkheid van verenigingen, de fondsvorming voor vere nigingen en de mogelijkhe den bezwaarschriften in te dienen, of in beroep te gaan tegen overheidsbeschikkin gen. DE eerste van drie open da gen die de nijverheids school uit Sas van Gent de ze week houdt, is wat be zoekersaantal betreft suc cesvol geweest. In de eerste vier uren hebben zo'n 125 leerlingen van de basis scholen en bijna vijftig ouderen een kijkje geno men in de school. Deze be zoekers werden uitgebreid voorgelicht over het lager beroepsonderwijs. Het ar beidsbureau verzorgt een expositie, verluchtigd met films, dia's en video, ter wijl ook veel eigen werk van de leerlingen te zien is. Tevens zijn er demonstra ties, zoals textiele vakken en pannekoeken bakken, in de klaslokalen. Vandaag en morgen is er nog gelegenheid de school te bezoeken en dat van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur, alsook mor genavond van 19.00 tot 22.00 uur. Van onze correspondent TERNEUZEN - Voor twee overtredingen van de snelheidsbepalingen en het rijden met gladde banden, moest M.K. uit Terneu zen zich gistermorgen voor de kantonrech ter te Terneuzen, mr. C. van Hees, verant woorden. Op 27 maart had hij op de Coe- gorsstraat in Terneuzen gereden met een snelheid van 112 kilometer en waren ook de gladde banden geconstateerd. Dat de auto niet van hem was, ontsloeg hem niet van de verplichting om met deugdelijk materiaal te rijden. De officier van justitie, mr. G. van der Reep eiste een boete van 130 en van 100 gulden. De uitspraak luidde 100 en 75 gulden. Nog was verdachte daarmee niet klaar, want 19 mei 1981 had hij op de Nieuwendijk te Axel gere den met een snelheid van 83 kilometer, in plaats van de toegestande 50 kilometer. „In beide gevallen zei u tegen de politie dat u haast had", aldus de kantonrechter. „Gij zijt dus wel een haastig manneke". De officier eiste 160 gulden boete, de utspraak luidde 100 gulden. Mevrouw M.M. uit Terneuzen, de eigena resse van de auto, waarmee verdachte M.K. gereden had, kreeg conform de eis een boete van 55 gulden voor de gladde band, hetgeen geconstateerd was toen zij over de Axelse- straat reed. Tegen de niet verschenen mevrouw M.R. uit Kloosterzande werd 55 gulden boete geëist omdat zij 6 november 1979 op het kruispunt Pools Plein in haar woonplaats niet was ge stopt voor de streep. De uitspraak luidde con form. Ook mevrouw J. de H. uit Wachtebeke werd veroordeeld tot het betalen van een boe te van 45 gulden, omdat zij 10 december 1981 nabij Kapellebrug reed met een gladde band. De eis luidde 55 gulden. Conform de eis werd de Axelaar J. van D. veroordeeld tot het betalen van een boete van 160 gulden. Op 19 december 1981 reed hij op de Absdaalseweg te Hulst met een snelheid van 120, in plaats van 80 kilometer. Drie getuigen kwamen verklaren dat P.R. uit Axel 6 maart 1980 op het kruispunt Oude Drijdijk/Prins Hendrikstraat/Burgemeester IJsebaertstraat met zijn auto de doorgang niet had vrij gelaten, ten gevolge waarvan een bromfietser (één van de getuigen) tegen de auto was gebotst. Verdachte bleef bij zijn bewering dat zijn auto slechts één meter over de streep stond en hij niet verder kon omdat de motor afsloeg. Het verwonderde hem dat de twee andere getuigen - een echtpaar uit St. Janseen - aanvankelijk een gelijkluidende verklaring hadden ondertekend en daar nu op terugkwamen. Hij wilde het woord mei need (nog) niet gebruiken. Conform de eis luidde de uitspraak 150 gulden boete. W.I. uit Terneuzen had op het Schoolplein in zijn woonplaats, 3 december 1980 zijn auto ten onrechte op een invalidenparkeerplaats geplaatst. Dat kostte hem, conform de eis, 45 gulden. Op 26 april 1981 was hij met zijn auto op de Koninginnelaan in een bocht rechtdoor gereden en tegen een lichtmast gebotst. Tij dens de zitting werd duidelijk dat hij toen wilde ontsnappen aan een achtervolgende auto van de gemeentepolitie. Conform de eis luidde de uitspraak 150 gulden boete. M.H. uit Terneuzen kreeg conform de eis, een boete van 60 gulden voor het rijden met een snelheid van 70 kilometer op de Willem de Zwijgerlaan in zijn woonplaats 5 februari 1981. De niet verschenen J. van D. uit Axel moet, eveneens conform de eis, 125 gulden betalen wegens het rijden 22 juni 1980 op Magrette met een snelheid van ruim 81 kilometer. De Terneuzenaar J.K., eveneens niet verschenen, kreeg een boete van 100 gulden omdat hij 8 fe bruari 1980 iemand met zijn auto had laten rijden, waarvan twee banden glad waren. B.L. uit Sluiskil was volgens de verklaring van verbalisant-getuige een agent van de Terneuzen gemeentepolitie, 9 augustus 1980 door het rode licht gereden op het kruispunt Oudelandseweg/Middenweg 2 te Terneuzen. Zowel de eis als de uitspraak luidde 110 gul den boete. AXEL Galerie-Boekhandel R. Rej. I lemans, Oosterstr. 11- Expo. sitie van Marika de Meijer- -Vocke met proeven van weefkunst en Cockie Acke met batikwerk, droogbloe. men en poppen.(tot 28 febr.), GOES Grand- 20 u. Joep Meloen I a.l. 1 ST.GILLIS Caentens-Toren- 15 u. schie-1 ting. MIDDELBURG Citytheater- 20 u. Charlotte 12 j. Parcival- 14.30 u. „Dat I zul je wel zien", door Saartje I Joppe. Schouwburg- 20 u Peter Faber met zijn een-1 mansshow „Wonderen" I Zeeuws Kunstenaarscen-1 trum, Molstr. 13- Expositie I van Carmen Milhous-Arendi met gobelins en Jackie B gers met keramiek. Geop. di I t/m vrij. 10-12 u. en 14-17.3(1 u., wo. en vr. 19-21.30 u., za I 9-12.30 en 14-16 u. (t/m J febr.). VLISSINGEN Alhambra 1- 20 u. Stir crazy I a.l. Alhambra 2- 20 u. La Terrazza, 16 j. lllllllflllllllllflllllfflllllllfllllllllll Van een onzer verslaggevers HEINKENSZAND - De iaarlijkse vergoeding voor de raadsleden van de ge- OOSTBURG - De raad den C.J. Bron uit Wak landkerkje en J. van Plassche uit Groede, zu niet terug keren in de fractie van de gemeentere' Oostburg. Beiden ku door werkzaamheden g« tijd meer vrijmaken om M raadslidmaatschap voort f zetten. De heer Bron is sinds tf] raadslid in Oostburg. heer Van de Plassche het sinds 1980 zitting in de I meenteraad. Hij ver destijds de vacature, die stond door de benoen van de heer Th. P. Cambi tot dijkgraaf van het watt schap Het Vrije van Sluis-1 M. de Witte I .verhoging onbillijk Ulllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze correspondente SCHOONDIJKE - „Sindil vijf jaar is geen metei bouwgrond meer te koopii Schoondijke". Aldus Loi Oosthoek van de dorpsraad „Het hiervoor bestemde stut in plan Noord-West is tot op f de dag van vandaag ntj] steeds niet bouwrijp". Burgemeester Spijkerboel deelde maandag op de ver f gadering van de dorpsraitl mee dat het betreffende plarl direct bouwrijp gemaakl| wordt, zodra zich g( den melden die bereid zijn ï-| Schoondijke te bouwen. Op de vraag of de brand-l weer Schoondijke op de no-l minatie staat te verdwijner.l antwoordde de burgemeesf ter, dat van de vijf korpserj in de gemeente Oostburg hel korps Schoondijke kan! loopt te worden opgehever.1 Dit gezien de bezuiniging dil men ook hier moet doorvoel ren. De geruchten dat hel zwembad te Schoondijke ge-| sloten zal worden, sprak burgemeester met klem te-| gengesproken. Wat een dorpshuis betrei is het vinden van een gfr| schikte ruimte het groot probleem. Desondanks de dorpsraad op korte ter-I mijn spijkers met koppel slaan. Ter inventarisatie zullen alle verenigingen Schoondijke worden aar schreven. Tevens wordt gevraagd of ze bereid zijni eventuele kosten bij te gen. In het bestuur is mevrout C. Huyben- Van Aert hertej zen. Mevrouw Verhag Jagtenberg werd de nieuu voorzitter, in de plaats vï de heer I. Haartsen. In aj| afscheidswoord stipte heer Haartsen de belan rijkste dingen aan die in vijf jaar dat de dorpsraï bestaat tot stand zijn men. zoals het voorkónsi van de rondweg, het zende:] park, de vuilstortplaats ini Koegerspolder, de opricht van de peuterspeelzaal, drumband en het major tenpeloton. Hij stelde dat 4 dorpsraad van veel nut zijn voor de bewoners, meent namelijk dat in gemeente als Oostburg veel aandacht wordt besti aan de grote groeikernen f verhouding tot kleinere Schoondijke. Van onze correspondente VLISSINGEN - Bij Vtissin- gen is gisteravond een opva rende van een Pools schip getroffen door een hartin farct. De man is per helikopter van boord gehaald, en over gevlogen naar het sportveld Bonedijke te Vlissingen al waar de ambulance gereed staat voor vervoer naar het Bethesda ziekenhuis te Vlis singen. GOSPEL - De familie De I Vries aan de Bachlaan 52 (tel. 01150-20986) wil een in- I terkerkelijkc gospelgroep oprichten. Ieder die graag wil zingen of musiceren en ouder is dan 16 jaar kan op 4 februari om 20.00 uur op bo venvermeld adres naar de I oefenavond komen. Alliance Fran<;aise - Voor de leden van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Alliance Franchise en verdere belangstellenden treedt maandag 8 februari om 20.15 uur in hotel Rotter dam op, de heer Ives Tarlet, een in Frankrijk vermaard toneelspeler, leerling van Michel Simon en Jean-Louis Barrault. Zijn programma heet „Het festival van de lach", van Rabeleis tot Pré- vert, „via" Molière en Cour- teline. zijl ma gel ,.s<f ra| vo mfl er pal del foil foi BORSELE - Opbouw west- zuid-Beveland - Het bestuur K»n.L stichting Opbouw West-Zuid Beveland verga dert morgenavond vanaf acht uur in „Vij verzicht" in orssele. Tijdens deze bij enkomst wordt onder meer jaarprogramma voor [1982 besproken. - Vrouwen voor vrede Een paar maanden geleden is er in Goes een werkgroep -vrouwen voor Vrede" van gegaan. Degenen, die langstelling hebben of die teer informatie willen heb- en over de aktiviteiten van leze werkgroep kunnen con- act opnemen met Ria visser, 01100-12072. »OEs - Seniorenorkest - Het seniorenorkest geeft up iu februari een concert in C; "alcke" in Goes. Dit be- 8 nt om 14.30 uur en zal on geveer een uur duren. «DDELBURG - D'66 - PBmgen Wordt de eerste al- vergadering gehou- afa ^an nieuw gevormde ln8 „Middelburg en om- ts i,en" van D'66. Deze bij enkomst wordt vanaf 20.00 fin L'-j stationsrestauratie ul'fiR elbur8 gehouden. De nee e^S ^esPreken dan onder eer de concept verkiezings- ^°grammas's. Ook wordt er ea afdelingsbestuur geko- JJJDDELBURG - Overleg- - ^enkomst - De bewoners Panden aan de Lange e en omgeving in Mid- de ee| hd Zf ori Dl °l kt hij s4

de Stem | 1982 | | pagina 12