uis van chool ckhus verjaardag Drukbezochte fancy-fair Koewacht Vijfde schuurfeest Aardenburg succes MAANDAG 1 FEBRUAR11982 ochianen: IR. STAAL: „Radioactief afval uit kerncentrale Doel ontsnapt Handelsbureau Terneuzen ontslaat personeel T15 PAGINA ZEELAND VANZEELAND politierapport TERNEUZEN - De inwoners van Terneuzen- Zuid konden zaterdagavond laat kijken naar een onaangekondigd televisieprogramma. Graauw heeft 1100 wafels verorberd PvdA Axel heeft lijst waterschaps- verkiezingen Duiven in Ossenisse vermoedelijk vergiftigd Grieghof Voorlichting over brand bestrijding Vuurwapens in beslag genomen Tussen twee schepen in gevallen in Zeeland Plaatselijk nieuws Axel Clinge Graauw Groede IJzendijke Kloosterzande Oostburg Sint-Jansteen Nieuwe secretaris DVY Zaamslag Geslaagde speldag YY IJzendijke 6 PAGINA ZEELAND 1 r verslaggevers ag 6 februari houdt de Vrije is in haar gebouw aan de s (Klarenbeek 3). n De Vrije School organi- n seert verder een cursus n grondbeginselen van de voe ding en de biologisch-dyna- mische landbouw, gebaseerd t op de antroposofie. Ter spra- n ke komen ook kindervoeding n en voedingskunst. De cursus wordt op drie woensdag avonden gehouden op 10, 17 en 24 februari in het school- e gebouw. Aanvang 20 uur. e Cursusleider is B.Dobson, voorlichter van de consu mentenvereniging in Mid delburg. correspondent e 75e verjaardag van pater Thijs 'n speciale dienst gehouden in de kse parochie, en is in dit ambt de werd een receptie gehouden en ombinatie aangeboden namens 1 van bloemen en een rokertje. ,r twee jaar zijn gouden priester- ~ft voor hij naar Hoek kwam 26 ewerkt. niet verwacht dat ze zoveel voor "en verrast. De kerk zat stampvol eer van hartelijkheid. De mensen doe dit werk nog steeds graag, en studie en je telt nog mee. Als je 'aar maar". verjaardag in familiekring ge leven zijnde zeven broers en zus- men. ind- dag ;on- i de Po- Ter- leeft Iden ver- uto's ding r de Try- j de evat veer sui- ader. ik en rine. pntal ge- zie- (zone. ;port mee nlJ- ime- 99 ROOSENDAAL - (ANP) Uit de kerncentrale in de Belgi sche plaats Doel is vrijdag waarschijnlijk een geringe hoeveelheid radioactief kernafval ontsnant. Dit meldde zaterdag ir. W. Staal, voorzitter van de Bel gisch- Nederlandse werk groep Benegora-leefmilieu. Staal vernam vrijdag van een woordvoerder van de meetkamer van de rijks wacht in Antwerpen dat er in Doel een hogedrukafslui- ter was afgebroken en dat er „wat" was ontsnapt. Staal vermoedt nu dat de afsluiter op en stoomleiding zat en dat er enig radioactief materiaal in de lucht of in het water van de Schelde terecht is ge komen. Pogingen om bij de rijkswacht in Antwerpen meer over de kwestie aan de weet te komen mislukten tot nu toe. Staal vernam „bij toeval" van de afgebroken afsluiter toen hij bij de meetkamer informeerde naar de oor zaak van een stankgolf die vrijdag over de Zuidwes thoek van Brabant trok. TERNEUZEN - De acht per soneelsleden van Rijnbergs Handelsbureau in Terneu zen hebben hun ontslag ge kregen. Dit omdat het be drijf, dat handelt in kan toormachines en kantoor meubelen, naar verluidt geen winst meer zou maken. Directeur L. Rijnberg be vestigde dit weekeinde het ontslag van zijn personeel, maar wilde liever nog niet ingaan op het hoe en waar om van de zaak. Wel liet hij weten dat het ontslag niet hoeft te betekenen dat het personeel op straat staat. MAANDAG 1 FEBRUAR11982 T erneuzen krij gt tv-piraat BIERVLIET - Tijdens de af wezigheid van mevrouw V. in de Gentsestraat brak zon dagavond om zeven uur brand uit, vermoedelijk ten gevolge van een lek in de gasleiding. In de woning ontstond vrij veel schade. De brandweer bluste het vuur. NIEUW NAMEN - Zater dagavond heeft de rijkspoli tie in Saeftinge een groepje jagers bekeurd. Het betrof de jagers W.P. uit Nevele en l.K. uit Heusden en twee dragers G.D.'H, eveneens uit Nevele, en A. de M. uit Heus den (B). Zij liepen om 18.30 uur nog in het veld, terwijl maar tot een half uur na zonsondergang gejaagd mag worden. Zaterdag was het tevens de laatste dag van het jachtseizoen op waterwild. TERNEUZEN - De Ter- neuzenaar R.P.R. deed in de nacht van zaterdag op zon dag aangifte omdat de eige naar van de City-bar hem een tand uit de mond zou hebben geslagen. De oorzaak van de ruzie is nog niet dui delijk. De gemeentepolitie stelt een onderzoek in. TERNEUZEN - Toen P.H., wonende aan de Kerkhof laan vrijdagmiddag om halfvijf thuis kwam be merkte hij, door een gefor ceerd raam aan de achterzij de van zijn woning en een opengebroken kast, dat er was ingebroken. Hij miste een betaalpas. Toen hij daar de diefstal meldde, bleek in de loop van de middag een onbekende jongeman 200 van zijn rekening te hebben opgenomen. TERNEUZEN - Vrijdag avond bleek, toen de kat van de familie J.M. aan de Hon- diusstraat thuis kwam, dat met een scherp voorwerp ongeveer tien centimeter van zijn staart was afgesne den. TERNEUZEN- Geheel over stuur kwam T.V. uit de Diepenbrokstraat zaterdag morgen om vijf uur via het balkon van haar apparte ment hulp zoeken bij de bu ren. Er was eerst een paar keer aangebeld. Toen zij niet open deed werd de ruit van haar voordeur ingetrapt. Bij onderzoek door de politie bleek dat niemand was bin nen geweest. TERNEUZEN - De Ter- neuzenaar C. van T. is zon dagmiddag komende vanaf de Reuzenhoek van de Zaamslagsedijk in de sloot gereden. In de auto zaten ook de broer van Van T. en een bond. De bestuurder werd |er ontnuchtering opgeslo ten. De auto moest met een kraanwagen op de weg wor den gezet. TERNEUZEN - De in Ter- neuzen wonende A.K. kreeg zondagmorgen een proces verbaal wegens dierenmis handeling. In zijn autokoffer 'ag een schaap met samen gebonden poten. Het dier was bestemd voor de slacht maandag in Brussel. ZUIDDORPE - Op het kruispunt provincialeweg/ hoofdweg Noord/Bontekoe werden zaterdagmorgen twee personenauto's ten ge- olge van een aanrijding aanzienlijk beschadigd. Op voormeld kruispunt ver eende G.H. uit Zuiddorpe seen voorrang aan K.J. van V uit Zele (B) die uit de 'chting Axel over de pro vinciale weg reed. De be- tuurders bleven ongedeerd. bAS VAN GENT - In de acht van vrijdag op zater- ag werden van het terrein an .Iw. diens auto en de J™ van K. uit Terneuzen jfstolen. Zondag werd de to van W. in Assenede te- hggevonden en die van K. m Breskens. Van een onzer verslaggevers Het ging om een test uitzending van de Ter- neuzense Vrije Televisie (TVT) die vanaf kwart voor twaalf via het ka naal Belgie-frans 2 de huiskamer binnenkwam. Het programma werd uit gezonden in zwart/wit, maar over een paar weken hoopt men in kleur uit te zenden, zo liet een medewer ker van de kersverse tv-pi raat weten. Het station TVT is een initiatief van een groepje Terneuzenaars, dat niet tevreden is over het hui dige televisie-aanbod. „De GRAAUW - De inwoners van Graauw hebben het af gelopen weekeinde elfhon derd wafels verorberd ten bate van de plaatselijke voetbaljeugd. De wafelactie werd op touw gezet door de jeugd commissie van de voetbal vereniging Graauw. De lek kernijen, die tevoren besteld konden worden, werden in de kantine gebakken door de dames van de clubleden. Van onze correspondent AXEL - De afdeling Axel van de PvdA heeft zaterdag besloten met een eigen lijst mee te doen aan de water schapsverkiezingen. Vico Hoorman is gekozen als lijsttrekker voor de in april te houden verkiezingen voor De Drie Ambachten. Adrie Hegeman-Dellaert staat als tweede op de lijst, en Jan Dieleman als derde. In totaal waren er door de leden acht kandidaten ge steld. De Axelse socialisten zullen meedoen in district drie. In totaal is het water schap in drie kiesdistricten verdeeld. Woensdag 3 fe bruari vindt de officiële kandidaatsstelling plaats, waarbij ook de lijstnummers worden vastgesteld. Tijdens de zaterdag ge houden vergadering werd tevens een verkiezingscom missie voor de de te houden waterschapsverkiezingen ingesteld. Deze commissie bestaat uit vier personen. Van onze correspondent OSSENISSE - Afgelopen vrijdag is een negental dui ven van R. uit Ossenisse ver moedelijk slachtoffer ge worden van vergiftiging. R. had zijn duiven uitgela ten en na een tiental minu ten keerden alle negen terug op het hok. Een tijdje later vond R. ze daar dood. ver moedelijk hebben de duiven vergiftigde tarwe gegeten. Het veld-detachement van de rijkspolitie stelt in deze vergiftigingszaak een on derzoek in. De vergiftigde duiven werden voor onder zoek opgestuurd naar het gerechtelijk laboratorium in Rijswijk. kijkers krijgen bijna nooit wat te zien uit hun eigen omgeving", zo stelt de mede werker van TVT, „en daar willen wij verandering in brengen". De televisiepiraat richt de programma's op de centrale antenne in het Edward Grieghof in Terneuzen-zuid, vanwaaruit enkele duizen den abonnees bediend wor den. „We wachten tot de programma's van de officië le zenders zijn afgelopen en dan komen wij in de lucht". De uitzending van zaterdag was een tweede test. Ook vo rige week verscheen TVT op het kabelnet, maar toen bleek de zender te zwak voor een goed beeld. „We hebben heel de week gesleuteld om de kwaliteit te verbeteren en dat is gelukt", zegt de mede werker, „alleen de kleur ging nog niet best, maar ook daar wordt aan gewerkt". Volgens de TVT-mede- werker hebben heel wat Terneuzenaren zaterdag avond de uitzending beke ken. „Als de normale pro gramma's zijn afgelopen", zo zegt hij, „dan morrelen de mensen meestal nog eens aan de knoppen om te kijken of er nog wat is". Wie daar bij afstemde op Belgie-frans 2 kreeg het testbeeld van de Terneuzense Vrije Televisie op het scherm, gevolgd door een documentaire over loka le radiozenders en de grie zelfilm The Tomb of the Blind Zombies (De wraak der doden). Terwijl de uit zending aan de gang was maakten enkele medewer kers een rondrit door Ter- neuzen-Zuid en daarbij werd geconstateerd in veel huiskamers aandachtig werd gekeken. Voorlopig blijft TVT even uit de lucht, om over een paar weken op zaterdag avond terug te komen met een avondvullend program ma. De Van Ooyenzangertjes brengen uit volle borst carnavalsliedjes ten gehore op het schuurfeest Van onze correspondent AARDENBURG - De Aardenburgse carna valsstichting De Nachtulen heeft voor de vijfde achtereenvolgende maal een schuur feest ten bate van het carnavalsgebeuren georganiseerd. Enige honderden mensen waren aanwe zig toen een jury bestaande uit G. van Voo- ren, B. Grosveld, Bram Heijboer, Rinus Quaars en Loekie van Hecke de winnaars van het carnavalslied 1982 bekend gemaakt werden. De eerste prijs ging naar Lucien Boessen voor zijn creatie „Chaque jour la même geouwehoer". De tweede prijs was voor het duo Zeelands Hoop bestaande uit Henk van Sprundel en Ronald Buzeijn. Zij bezongen „Carnaval in het Ulegat". De Vorsterman van Ooijenzangertjes onder leiding van Ru dy Meijlur sleepte de derde prijs in de wacht met het nummer „Een, twee, drie, het is weer carnaval". Het schuurfeest werd drukker bezocht dan ooit tevoren onder an dere ook door carnavalsprinsen en hun ge volg uit andere plaatsen. Namens de stich ting werden een taart en een bloemetje aan geboden aan de heer en mevrouw van Over loop, die steeds hun gebouwen ter beschik king hebben gesteld voor de sch uurfeesten. SCHOONDIJKE - De dorps raad Schoondijke verzorgt vandaag op de jaarvergade ring voor de inwoners een voorlichting over kleine brandbestrijding. Hiertoe is uitgenodigd de heer A. Vasseur, brandweer commandant van de regio Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij zal een uiteenzetting geven hoe te handelen bij brandbe strijding. Na de lezing is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Voor de pauze worden de gebruikelijke agendapunten afgewerkt met onder andere een bestuursverkiezing. Af tredend en herkiesbaar: me vrouw C. Huyben- Van Aert. Aftredend en niet herkies baar de heer I. Haartsen. Voor deze vacature heeft de dorpsraad mevrouw N. Ver- hage- Jagtenberg aange zocht. Op de vergadering, die vanaf halfacht wordt gehou den in zaal Wijffels, zal ook iemand van de gemeente Oostburg aanwezig zijn om eventuele vragen te beant woorden op het gemeentelijk vlak. NIEUW NAMEN - De rijks politie heeft dit weekeinde vuurwapens in beslag geno men in Nieuw Namen. Zaterdagmiddag om onge veer halfvier in de Hedwig- polder nabij Nieuw Namen in de daar staande auto van de Belg H. de C. uit Meer- donk een vuurwapen aan. Op de achterbank lag een flobert met geluidsdemper, tegen de eigenaar werd pro ces-verbaal opgemaakt, ter wijl het vuurwapen in be slag werd genomen. SLUISKIL - bij het over stappen van het ene schip op het andere, bij de scheeps werf De Schroef in Sluikil, is de Oostendenaar W.deV ge vallen. Hij kwam tussen de beide schepen terecht en liep brak hierbij zijn pols. Met schaaf wonden en een vermoedelij ke hersenschudding, is hij naar het ziekenhuis overge bracht. AXEL Galerie-Boekhandel R. Bellemans, Oosterstr. 11- Expositie van Mari- ka de Meijer-Vocke met proeven van weefkunst en Cockie Acke met batikwerk, droogbloemen en pop- pen.(tot 28 febr.). GOES Grand- 20 u. Joep Meloen, a.l. HULST De Koning van Engeland - 20 u. Frank en Frey, a.l. 20 u. De vier vuisten hebben de tropenkolder, a.l. 20.15 u. This is Amerika, deel 2, 16 j. 20.15 u. The postman always rings twice, 16 j. 14.30 u. Sexamen deel 2,18 j. W. Blommaert- 14.30 u. schieting. MIDDELBURG Citytheater- 20 u. Raiders of the lost ark, 12 j. Zeeuws Kunstenaars centrum, Molstr. 13- Expositie van Carmen Milhous-Arendt met go belins en Jackie Bongers met kera miek. Geop. di. t/m vrij. 10-12 u. en 14-17.30 u., wo. en vr. 19-21.30 u., za. 9-12,30 en 14-16 u. (t/m 4 febr.). OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. Meisjes die mannen in de hand houden. TERNEUZEN Luxortheater- 20 u. Tarzan the apeman. 20 u. Angel of vengeance, 16 j. VLISSINGEN Alhambra 1- 20 u. Stir crazy, a.l. Alhambra 2- 20 u. Blood beach, 16 j- De Vlaamse kermis, die Koewachtse Wieier- en Supportersclub, gisteren op touw heeft gezet, trok flink wat bezoekers naar het gemeenschapscentrum De Vlaschaard in Koewacht. Veel mensen waagden een kansje bij verscheidene attracties, waar in totaal voorzo'n 1.200 gulden aan prijzen viel weg te slepen. Zo was er het rad van avontuur, ballengooien, sjoelen, bonen ra den en een loterij, met als hoofdprijs een trip naar de Beekse Bergen. Voorzitter Jo Verschueren toonde zich na afloop zeer tevreden. De opbrengst van de fancy-fair komt ten goede aan de clubkas en is bestemd voor de junioren wielrenners. Commissievergadering - De commissie AROB buigt zich dinsdag 9 februari over over een bezwaarschrift dat is ingediend door het Interker kelijk Comité Tweezijdige Ontwapening, tegen de be slissing van de gemeente raad om een subsidie be schikbaar te stellen. De ver gadering begint om halfvijf. Na de behandeling van het bezwaarschrift beraden de commissieleden zich achter gesloten deuren over het ad vies dat aan de gemeente raad uitgebracht moet wor den. Bridge - De bridgeclub Axel heeft de korte dagencompe titie erop zitten. De uitslag van de laatste wedstrijd luidde: groep A: 1. heren Kock-van de Casteel, 68,75, 2. heren Moeliker-van Bam- bost 66,67, 3. dames Dekker- Geilleit 58,33, groep B: 1. mevr. Bassie-dhr. Arnoldi 63,70, 2. dames Schiltman-de Vries 60,71, 3. heren Essel- brugge-Scheele 55,36. Eind uitslag: groep A: 1/2. dhr. Pel en dhr. Scheele, 3/4. dhr. Moeliker en dhr. van Bam- bost, groep B: 1. mevr. Bas- sie, 2/3. mevr. Keeman en mevr. Schink. Tennisclub - Tennisvereni ging Game'78 heeft in de foyer van Malpertuus de jaarlijkse algemene leden vergadering gehouden. De opkomst was matig, maar voorzitter Fr. Stroobant kon de aanwezigen mededelen dat de club nog steeds in de lift zit. Allereerst is er de steeds beter worden accom modatie en het ledental is gegroeid tot 250. De 'slecht- weer-accommodatie' vor dert goed, de twee nieuwe banen zullen deze week worden aangelegd en ook is er een oefenkooi in de maak. Als het weer gunstig blijft zijn de banen en de oefen- kooi half februari gereed. Rond de tweede helft van april kan de nieuwe accom modatie in gebruik worden genomen. Tennistoernooi - Tennisclub Game'78 heeft in de tennis hallen van De Klomp in De Klinge een indoortoernooi gehouden, waaraan achttien paren meededen. De wed strijden begonnen om acht uur 's avonds en tegen twee uur 's nachts was de uitslag bekend: 1. Karei en Anja Lansu, 2. Peter van Meyel en Ingrid de Nijs, 3. Robert en Lisette Vermeulen. KVO - De KVO afdeling Graauw houdt woensdag 10 februari een bijeenkomst over inbraakpreventie. De heer Idema van de rijkspoli tie te Middelburg zal over dit onderwerp een lezing verzorgen. De voorlichtings avond begint om half acht. In totaal zullen twee bijeen komst over inbraakpreven tie op touw worden gezet. Toerclub - De wielertoer- club St. Aloy heeft een nieuw bestuur gekozen. Dat ge beurde tijdens een druk be zochte vergadering in het sportcentrum. Als tijdelijk voorzitter werd op verzoek van de leden Jo buijs aange steld. De rest van het be stuur ziet er als volgt uit: Woudy Roelands (penning meester), Rudy Dumez (se cretaris), George van Geer trui], Guino de Caluwé en Eddy Strobbe. Nutsavond - De maatschap pij tot nut van 't algemeen departement Groede houdt donderdag een bijeenkomst in Het Vlaamsche Duyn te Groede. Aanvang 20 uur. Gemeentesecretaris G. van Vooren van Aardenburg zal een verslag doen over de tweedaagse veldtocht van de Belgen in 1830, met een overzicht van de gebeurte nissen die aan deze inval vooraf gingen. De Azijnbalzen - Morgen houdt de carnavalsstichting de Azijnhalzen de algemene vergadering, welke wordt gehouden in café Hof zicht en begint om 20.00 uur. Bejaardenmiddag - De be jaardenmiddag, die wordt georganiseerd door de Azijnhalzen, wordt gehou den op maandag 22 februari en niet zoals in een eerder bericht stond vermeld op 6 februari. Kaarting - In de zaal De Reizende Man wordt zater dag 6 februari een prijs- kaarting gehouden. De prij zen bestaan uit verschillen de vleeswaren. Aanvang 20 uur. Commissievergaderingen - In het gemeentehuis te Oostburg komen woensdag de commissies voor planno- logie en openbare werken bijeen. De commissie plan- nologie begint de beraadsla gingen om 9 uur en er wordt gepraat over een verande ring van het bestemmings plan de Kleine Jonkvrouw en over de stand van zaken met betrekking tot de plan nen Raadhuis en Cadzand- Bad. Daarna scharen de commissieleden voor open bare werken zich achter de vergadertafel. Aan de orde komen voorstellen omtrent verkeerssituaties in de ge meente en een mededeling met betrekking tot de bo demverontreiniging van een stuk grond van de gebr. Cruson b.v. te Breskens. Gouden bruiloft - Het echt paar Fr. Verstraeten-Jans- sens uit de Jos Everaard- straat heeft het gouden hu welijksfeest gevierd. In de parochiekerk werd een mis opgedragen, waarbij de ge zangen werden verzorgd door het dameszangkoor. De woning van het gouden bruidspaar had de buurt mooi versierd. Tijdens een drukbezochte receptie in Den Ouden Arend werden beide echtelieden met vele gelukwensen, bloemen en cadeau's bedacht. Teerdag harmonie - Harmo nie St.Jan heeft zaterdag de jaarlijkse teerdag gehouden. Nadat in de ochtend in De warande een mis werd op- gedragen, vetrokken de mu zikanten 's middags voor een rondgang door het dorp. Eindpunt lag bij het clublo kaal Den Ouden Arend, waar een feestdis stond te wachten. Met spelletjes en dansen werd de teerdag be sloten. Van onze correspondent ZAAMSLAG - De kaart- vereniging DW (Door Vriendschap Verkregen) heeft in café Het wapen van Zeeland de jaarvergadering gehouden. Naast de normale versla gen, die zonder op of aan merking werden goedge keurd was er een bestuurs verkiezing. Wegens het af treden van secretaris R. Miechielsen moest in deze vacature worden voorzien, In zijn plaats werd benoemd J. Hamelink. Voorzitter blijft A. de Zeeuw terwijl het penningmeesterschap in 1 handen blijft van J. van Doorn. De vereniging kon twee nieuwe leden inschrij ven. Na afloop van de verga dering werd de eerste ronde gespeeld in bieden zonder roem, meetellend voor het clubkampioenschap 1982. De uitslag hiervan was als volgt: 1. H. van Voorde 4+59, 2. F. Stouthamer 4+50,3. Jac. de Koeijer 4+49, 4. B. van de Bos 3+53, 5. M. de Vos 3+51, 6. H. Schoonakker 3+50. 7. R. Miechielsen 3+50, 8. Jac van Doorn 3+46, 9. G. Smies 3+45,10. J. van Doorn 3+45. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Zaterdag middag heeft de jeugdcom missie van voetbalvereni ging IJzendijke een geslaag de spelmiddag gehouden. Ongeveer zestig enthousias te voetballers stortten zich op de tien spelen in het jeugdgebouw. Enkele spelen waren pie ken, bussen gooien, sjoelen en ringwerpen. Onder het toeziend oog van enkele be langstellende ouders werden de kinderen van halftwee tot ruim vier uur bedolven on der de spelen. Er waren geen prijzen aan verbonden. Tus sendoor werden enkele ver snaperingen aangeboden. De jeugdcommissie kan terug zien op een geslaagd evene ment.

de Stem | 1982 | | pagina 5