'ransfiguratie speelt „Rebecca" IRTËRËI IE DAG. PLAATSELIJK NIEUWS Bewoners van Cloosterstraat eisen vergoeding t 't Voske PvdA Terneuzen: geen visie in plan sociaal cultureel werk J HulSt Drie dagen durend programma boordevol activiteiten ■f OORSTELLING 17 EN 24 JANUARI IN HULST VAN ZEELAND PA EN MA LILIANE JOHN, LINDA AXEL - De nieuwe sporthal in Axel wordt volgende week vrijdag 15 ja nuari officieel ge opend. Dat gebeurt tijdens een feeste lijke bijeenkomst in de sporthal, die om 16 uur begint. Na een toelich ting door sportwe thouder P. Apers volgt de onhulling van de naam van de nieuwe sporthal door de winnaar van de prijsvraag, die door de ge meente werd uit geschreven. De of ficiële openings handeling wordt verricht door bur gemeester A. Hack. Gratis Tennisinstuif KRULLEBOL HUBERT fiervliet Hulst Koewacht Spui VOS-cursus WATERSCHADE: Ia RESTAURANT Baarle-Nassau: Luxemburg via kabelnet politierapport Ontmanteling 'Ma öil "PKU'iWA ZkbLANU A A12 om te zoenen danige, jubileum, receptie, te, verloving, overwinning, maar door, mag besl eens wel in onze rubriek „Ter de pagina familieberichten et en duur hoeft het niet te kosten nog geen tientje). U ielt deze door naar een van geeft hem af aan de balie, 'oor particulieren 1,40. Eén grote regel Bij niet kontante betaling m kosten berekend Onze Hulst, Steenstraat 14, tel, rneuzen, Nieuwstraat 9, tel 150-17920 at 1, tel U1100-28030 van onderstaande bon igt u 50% korting 50e Tl. serd en raak llem ten. Goedemorgen Hartelijk gefeliciteerd met jullie trouwdag vecw*1 i6nN5 ove' ;hr' I'. Dor „de*'»0 NU' Mnnnernerit eed itteni 700 Van een onzer verslaggevers Daarna treden de jeugd leden van C.S.V. Voor waarts, de turnvereniging Vlug en Lenig uit Koe wacht en de scholieren van de St.Antoniusschool aan voor een gymnastiekde- monstratie. Van 17 tot 18 uur is er in het café een re ceptie, die wordt opgeluis terd met turndemonstra- Sporthal Axel volgende week officieel open ties. Ook wordt een diase rie vertoond over de bouw van de sporthal. Wethouder Apers pre senteerde gisteren namens het gemeentebestuur het feestelijke openingspro gramma. Met enige trots constateerde hij dat Axel er met de sporthal weer een prima sportaccommo datie bij heeft, totstand ge komen door de gezamen lijke inzet van het gehele Axelse gemeentebestuur. Voordat de eerste paal vo rig jaar maart de grond inging is de sporthal drie jaar lang onderwerp van vele politieke gesprekken geweest, maar telkens stond de finaciele positie van de gemeentekas de bouw ervan in de weg. Totdat wethouder J. van Schaik (financiën) op een gegeven moment toch de benodigde 3,5 miljoen gul den bijeen wist te schra pen. Nu de sporthal er einde lijk staat wil het gemeen tebestuur de Axelse bevol king zoveel mogelijk bij het feestgedruis betrek ken. Vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 januari staat de sporthal bol van de activiteiten, die voor iedereen gratis toeganke lijk zijn. Zo verzorgt de tennis vereniging Axel vrijdag avond vanaf 19 uur een de monstratiewedstrijd, is er een show van sportkleding en treedt een team Axelse zaalvoetballers aan tegen de HuZaVo uit Hulst. In de dojo-ruimtezijn er judo, jiu-jitsu en karate demon straties. Zaterdags starten de ac tiviteiten om 10 uur met een sportinstuif door de Zeeuwse Sportraad. Ieder een van 16 jaar en ouder kan meedoen, 's Middags zijn er volleybalwedstrij den, waaronder de topper De Sterre-Morres. Dit al les wordt opgeluisterd met demonstraties jazz-ballet door de dansgroep Rola Besselse. 's avonds houdt de badmintonclub Flash '81 een badmintoni9nstuif voor de jeugd van 8 tot 16 jaar, gevoilgd door een da- mesbasketbaltoernooi en een wedstrijd tussen de BV Hulst en een Zeeuws- Vlaams team. In de dojo- ruimte wordt zaterdags plaats ingeruimd voor be- jaardengymnastiek, tafel- tennisdemonstraties en ju dowedstrijden. Zondags tenslotte begint om 10 uur een tennisinstuif voor alle belangstellenden vanaf 12 jaar. 's Middags speelt de handbalvereni ging Hontenisse competi tiewedstrijden, is er jazz- ballet en is er een korfbal demonstratie door de korf balvereniging Zaamslag. In de doj o-ruimte verzorgt de sportschool Delta een j udodemonstratie. Aanvankelijk zou in het openingsprogramma een sportief treffen tussen ge meenteraadsleden en ambtenaren worden inge last, maar dat gaat niet door. De Axelse ambtena ren zijn er niet in geslaagd een team op de been te brengen. Goedemorgen Onze 1e roos is binnen, I nog 182 dagen voor een I bos, samen zorgen wel ervoor dat deze in bloei komt te staan. P. v, E. Hartstikke bedankt. Per-| soneel bakkerij Snels. ■mi I Beelden van de repetities van „Rebecca". Transfiguratie uit Hulst speelt dat stuk op 17 en 24 januari Van een onzer verslaggevers PUST - De leden van de Hulster camere van retho- flca De Transfiguratie zijn druk bezig met de repeti- pes voor het bekende toneelstuk „Rebecca" van Daph- £t <ra Maurier. Twee keer per week komen ze in het ioutenkwartier bijeen om de rollen onder de knie te vijgen. I „Rebecca", een toneelspel Idrie bedrijven, wordt zon- rë 17 en zondag 24 januari fgevoerd in het gemeen- iMpscentrum Den Dul- |«t. Beide voorstellingen pinnen om 20 uur. 1Het toneelstuk verhaalt rr Maxim de Winter, die fn de Rivièra de bedeesde ®lschapsdame van een rijke Amerikaanse ontmoet. Hij raakt gecharmeerd van het meisje en vraagt haar ten huwelijk, nadat hij haar heeft verteld dat hij kort te voren zijn vrouw door een zeilongeluk heeft verloren. Als mevrouw De Winter verschijnt zij op het land goed Manderley, waar zij echter de herinneringen aan Maxims eerste vrouw, Re becca, niet kan doen verge ten. Bovendien is de verstand houding niet best met me vrouw Danvers, het hoofd van de huishouding. Op een gemaskerd bal verschijnt mevrouw De Winter, door toedoen van mevrouw Dan vers, in dezelfde jurk als waarin Rebecca haar laatste feest heeft gevierd, tot ont steltenis van Maxim. Ze ver liest haar zelfvertrouwen en de schaduw van Rebecca neemt ook bezit van haar. Dan vertelt Maxim de waar heid over zijn huwelijk met Rebecca. Op een nacht had zij hem verteld in verwach ting te zijn en hij zou nooit kunnen zeggen dat het kind niet van hem was. En dan komt in het laatste tafereel de verrassende ontkno ping De rollen in „Rebecca" worden vertolkt door Reggie Buysrogge, Marieke Wee- maes-de Witte, Wies de Maat-Kas, Arnold van Cau- teren, Juliën Janssen, Yvon ne Vermandel-Wauters, Ar nold Coenen, William Goet- hals, Louis Oomens en Toine Pollet. De regie is zoals altijd in handen van Charles Heir- man. jsco - Zaterdag 16 januari pudt voetbalvereniging Jervliet een disco-dans- fond in de kantine op het GllflQ© F'-wh i ld Deze avond Prat verzorgd door disco pmaco uit IJzendijke en is ptemd voor A-, B- en C- Nren met introducees en l°r het dameselftal. De fond begint om acht uur en r'gt om twaalf uur. nddag - Bij algehele pasting van de voetbal- strijden wordt zondag iila jUar' een loopmidag foouden door voetbalvere- ¥'nê Biervliet. De aan- P8 is twee uur en er wordt door de leeftijds- PP van 6 tot 8 jaar. De t/ff Ploeg (het eerste en f elftal) zal starten om F uur. Voor diegenen die F mee willen lopen, is er f seriekaarting van drie 1 Wven uur in de voetbal- I ,l"ie. ledereen is welkom EtZe middag, zowel voor f ;l0Pen als voor het kaar- Alleenstaanden - Op zater dag 9 januari houdt de vere niging voor alleenstaanden de maandelijkse bijeen komst in zaal De Trouba dour. Voorzitter Th. Goos- sens zal in zijn openings woord nog enkele medede lingen doen over het pro gramma voor het komend jaar. Voorts is er een orkest aanwezig, dat het muzikale gedeelte van deze avond zal verzorgen. Aan het einde wordt nog een snelloterij ge houden. De bijeenkomst be gint om 20 uur. Postzegelclub - De leden van de postzegelvereniging Het Land van Hulst komen zondag 10 januari bijeen in Den Dullaert. Om 10 uur opent voorzitter R. Herman de bijeenkomst met enkele mededelingen over de jaar vergadering die volgende maand wordt gehouden. Le den die mee willen doen aan de tentoonstellingen in Til burg en Middelharnis moe ten nog deze week hun in schrijving inleveren. Ook is het de laatste gelegenheid om de contributie voor 1982 te betalen. Bij de nieuwtjesdienst kunnen de nieuste uitgiften weer afgehaald worden, waarna een gratis en een kwartjesloterij wordt ge houden. Tenslotte is er een veiling van vele kavels post zegels en munten. Alleenstaanden - De soos Kontakt houdt zaterdag 9 januari een nieuwjaarsbal in Den Dullaert. Aanvang 20 uur. Ook de leden van ande re soosen zijn welkom. Een orkest verzorgt de dansmu ziek en verder is er een ver loting en bingo. Open dag - Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe gemeenschapscen trum De Vlaschaard wordt zaterdag 9 janurai van 13 tot 18.30 uur een open dag ge houden. Alle inwoners van Koewacht kunnen dan een kijkje komen nemen. Tevens wordt er een film vertoond van de bouwactiviteiten. De feestelijkheden worden op geluisterd door de muziek vereniging E.M.M. uit Koe wacht. Voor 16 januari is er een optreden gepland van de bekende Vlaamse formatie De Strangers. Het optreden begint om 20 uur. Kaarting - Vrijdagavond 8 januari houdt de voetbal vereniging Spui een kaar ting voor leden en donateurs in de kantine van de club. Men begint om acht uur. Er kan worden deelgenomen aan bieden zonder roem en jokeren. HULST - In de gemeente Hulst wordt donderdag 21 januari weer gestart met een VOS-cursus. De cursus wordt gehouden in de Levensschool aan de Sportlaan te Hulst en begint om 20 uur. Er kunnen zich nog deelneemsters opgeven. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij mevrouw Harts, 01140-14662. (ADVERTENTIE) Bierkaaistraat 8 Tel. 01140-13444 T aielreservering is prettig voor u. en prettig voor ons. Dinsdag gesloten. KLOOSTERZANDE - Twee bewoners van de Cloos terstraat in Kloosterzande eisen dat landbouwer N. Vereecken de schade betaalt, die zij hebben geleden als gevolg van de regelmatige wateroverlast in hun achtertuintje. Volgens woordvoerder G. Brand is daar zeker zo'n 4.000 gulden mee gemoeid. Het gaat volgens hem om dode sparren en fruitbomen, een vernield gazon en een stuk omheining dat door de nattigheid is weggerot. Zoals gemeld wijzen de bewoners met een beschuldigende vin ger naar landbouwer Ver eecken, wiens land aan de tuintjes grenst. De heer Ver eecken die de grond pacht van Domeinen, heeft vorig jaar een stuk van de tussen liggende sloot gedempt, waardoor de afwatering stagneerde. Er werd welis waar drainage aangelegd, maar die bracht niet het ge wenste resultaat. Domeinen heeft de landbouwer inmid dels aangezegd de afwate ring te verbeteren en vol gens rentmeester Baron K. Collot d'Escury van de dienst domeinen gaat dat ook gebeuren, zodra de weersomstandigheden het toelaten. De bewoners zijn met die toezegging echter niet tevre den. Zoals gemeld werd deze week een handtekeningen actie op touw gezet en men eist dat de kwestie binnen tien dagen wordt verholpen. Ook willen twee bewoners nu dus een schadeclaim in dienen. „De heer Vereecken heeft als onderhoudsplichti ge het onderhoud verzaakt", aldus woordvoerder Brand, „en daarom moet hij de schade betalen". De heer Vereecken liet echter weten dat hij niet van plan is om in de beurs te tasten. Van een onzer verslaggevers BAARLE-NASSAU - Een aantal inwoners van Baarle- Nassau kan sinds enige tijd al genieten van de televisie programma's van een Lu xemburgse zender en drie Franse zenders. Dat kan om dat zij al zijn aangesloten op het kabelnet van de Belgi sche antenne exploitatie maatschappij Interkempen in Turnhout. De RTL (Radio Tele Luxembourg) zendt ook buitenlandse reclames uit. Een woordvoerder van In terkempen verklaarde giste ren dat er geen plannen be staan om het net van deze maatschappij op Nederlands grondgebied verder uit te breiden. TERNEUZEN - Ten nadele' van mevrouw T.M.R.A.A. werd dinsdag uit de kleed ruimte van het Julianazie- kenhuis een leren jas ter waarde van 500 gulden ge stolen. TERNEUZEN - De Terneu- zense mevrouw H. de R. werd dinsdagavond licht ge wond ten gevolge van een verkeersongeval op de Oudelandseweg. Komende vanaf de Zeldenrustlaan op ongeveer 100 meter voorbij de kruising, raakte de auto in een slip en belandde in de berm tegen een lichtmast die werd afgebroken, waarna het voertuig over de kop sloeg. De bestuurster werd voor behandeling naar het Julianaziekenhuis gebracht. De zwaar beschadigde auto werd met een kraanwagen weggesleept. TERNEUZEN - Op de weg aan de westzijde van de Westsluis deed zich woens dagmiddag een verkeerson geval voor waarbij twee persoenauto's en een ZWN- bus waren betrokken. De be stuurder van een personen auto A. de B. uit Schoondij- ke, wilde de wachtende file verlaten. Toen hij omkeerde botste hij tegen de ZWN- bus, bestuurd door E.J.V. uit Westdorpe. Ten gevolge van deze botsing werd de perso nenauto tegen de auto ge drukt van G.A.D. uit Hoek. De auto van de Schoondijke- naar werd volkomen ver nield, de beide andere voer tuigen liepen lichte schade op. Er waren geen gewon den. ZAAMSLAG - Ter hoogte van het Plein, op de provin ciale weg, deed zich woens dagmorgen een aanrijding tussen twee vrachtauto's voor, waarbij een auto zwa re schade opliep. De vracht wagen bestuurd door D.A.G. uit Waarde botste tegen de achterzijde van de vracht auto, bestuurd door R.G.A.S. uit Baarn, die op dat mo ment stilstond op de provin ciale weg. Ten gevolge van de botsing brak de triangel van de vrachtwagen van S. en werd tegen de trekker ge duwd. De wagen van S. moest met een kraanwagaen worden afgevoerd. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Verscheidene Terneuzense raadsfrac ties vinden dat er nogal wat schort aan het vierjaren plan voor sociaal cultureel werk in de gemeente Ter- neuzen. De PvdA kon er gisteravond tijdens de com missievergadering voor onderwijs en sociaal cultureel werk waarin het meerjarenplan aan de orde kwam niet mee uit de voeten. „Het is bijna onmogelijk een mening te vormen over een beleidsplan waarvan nog zeker 12 deelnota's ge produceerd moeten worden", zo verwoordde mevrouw J. den Hartigh de mening van haar partij. Wat ze vooral miste in het meerjarenplan was een duidelijke visie van b en w. „Burgemeester Oc- keloen zei in zijn nieuw jaarsrede wel: besturen is vaak kiezen maar ik mis in heel dit stuk een bepaalde keuze en voorkeur van het college". Dat de Centrale Stichting een grote veer moet laten door de op het allerlaatse aangekondigde bezuinigins- maatregelen van CRM, zoals bekend stopt CRM voor 1982 50.000 gulden minder in de subsidiepot van Terneuzen en scheelt dat de Centrale Stichting 10.000 gulden, zin- de haar al evenmin. Ze vreesde voor een volledige ontmanteling van de Cen trale Stichting. „Geen beleid dat onze fractie voorstaat", aldus mevrouw Den Har tigh. „Het welzijnswerk in de houdgreep van de gemeen te", zo karakteriseerde D'66 er J. de Zeeuw de situatie waarin het sociaal cultureel werk zich in deze tijd in be vindt. Hij vond het niet juist dat de Centrale Stichting keihard op het blok werd ge legd en verweet de samen stellers van het meerjaren plan meten met verschillen de maten. Hij was het met de PvdA eens dat er veel open werd gelaten. Volgende week dinsdag heeft het Terneu- zens college een gesprek met de Centrale Stichting, de muziekschool, het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming en de bibliotheek een gesprek over het meer jarenplan. Deze instellingen worden door de aangekon digde bezuinigingen het meest getroffen.

de Stem | 1982 | | pagina 15