Vriendschappelijk voetbal in Zeeuwsch-Vlaanderen Ondanks regen volop drukte bij katerloop Tanja van Malsen wint Mosseltrofee Geen verrassingen in Goes ewipt iwgeldblijft Taagbaar.* Beuws record Nnne Knoester Dressuur Absdale mise John der Wiel ellemons in ïrny-finale I Bij profs en amateurs (die Jimen reden) behaalde Jan Foley zij» derde achtereen volgende zege en werd daar- bee ook eerste in het eind- ssement Rinie Brugge- lsn en Patrick Tolhoek, die ,0 beide voorgaande ritten iok al de boventoon voerden ||j respectievelijk junioren i nieuwelingen, maakten i zaak eveneens af. Zij jaddeu ook dit keer geen Wurrentie te duchten. Al ien bij liefhebbers en vete- ken duurde de spanning Wrminderd voort tot twee Einden voor het einde. Van je twee dominanten tot nu pe,Kees de Nooyer en Sjaak e Kok, kwam laatstge- oemde ten val en daarvan roüteerde rivaal Kees de looyer gretig. fcssitcmcw TINA SPORT 2 erschei - Anderlecht 3-1 rugge - Lierse 1-2, RWt) ek - Lokeren 0-3, Ware- rchem 1-0 (na verlenging), ce - Antwerp 1-2 (na ver- Beveren - Winterslag 4-0. de Schotse competitie en wedstrijd gespeeld. Ian won op eigen ter- tet 2-1 van Dundee, leeft de leiding met 25 15 wedstrijden ge- door Dundee met lg uitslagen van de in gespeelde competi- strijden zijn: Madrid - Real Sociedad 1-1, i - Sevilla 1-0, Valencia - a 2-1, Espagnol - Heracles liz - Barcelona 1-0, Atletic ao - Atletico Madrid 2-0, Valladolid 2-2, Beds - San- -1. litslagen van de veer- ronde in de Portugese ilcompetitie zijn: - Boavista 2-1, Benfica - 5-1, Portimonense - Pna- Leiria - Setubal 0-0, Gui- - Braga 0-0, Amora - Viseu ia - Belenenses 1-1. I: 1. Sporting Lissabon 22 2. Benfica 21,3. Porto 20. uitslagen van de in de mse competitie ge le wedstrijden zijn: li - Torino 0-0, Bologna - 1-1, Catanzaro - Cesena 3-0, - Avellino 0-1, Fiorentina - _2, Juventus - Udinese 1-0, lan - Cagliari 1-0, Napoli - 1-0. d: 1. Fiorentina 19 punten, 2. tus 18,3. Inter 17,4. Roma 16, oli en Avellino 15, 7. Ascoli anzaro 13, 9. Udinese en Ge- 11. Cagliari 11, 12. Cesena, ia en AC Milan 10,15. Torino lomo7. lULEN (ANP) - De Ne- ndse schaakmeester van der Wiel heeft in ;sde ronde van een in- ttionaal grootmeester- looi in Keulen remise seld tegen Georgadse e Sovjet-Unie. 4 JANUAR11982 Van onze sportmedewerker eig VAN GENT - Diverse Zeeuwsch-Vlaamse ploegen afgelopen weekeinde de gelegenheid aan om f-rienf chappelljk te voetballen. De wedstrijden die plaats vonden zijn samengevat in het onderstaande Sluis kil-AZW 0-1. Een wedstrijd die vanwege de langdurige regenval 75 minuten duurde. AZW had in Li tijdsbestek wel het beste van het spel, maar Sluiskil nas zeker zo gevaarlijk en kreeg zelfs de beste kansen. Omdat die onbenut bleven en AZW 2 minuten voor het einde wel wist te scoren via Jaap Klein, pikte de Axelse „ines op de valreep de zege. Corn Boys-HW 24 0-3. Een vlotte en sportieve ontmoeting. Voornamelijk in de eerste helft was HW de betere ploeg. Het was dan volkomen verdiend dat de bezoekers met 0-2 de rust togingen. Na de rust liep HW zelfs uit naar 0-3, maar in die periode bood Corn Boys goed tegenstand en was zelfs met vlagen sterker. Drie HW-doëlpunten werden ge scoord door Jans Boes. Corn Boys 2- HW 2 eindigde in 2-3 Steen-RIA 3-4. Een erg doelpuntrijk en aantrekkelijk duel. De gehele wedstrijd in ogenschouw genomen was de zege van RIA wel verdiend. Steen liet in de eerste helft, via Peter van Dorsselaer een penalty onbenut, en doordat Gerard Dellaert voor RIA wel scoorde, kon de Westdorpse formatie met voorsprong gaan rusten. Die voorsprong werd nog uitgebouwd door Staf Martens, aleer Jo van de Remortel en Fons Sturm de zaak voor Steen rechttrokken. Opnieuw was het Staf Martens die RIA de leiding gaf, en weer kwam Steen terug uit de vrije trap van Jo van Remortel. Egbert Audenaerd be zorgde uit een strafschop Ria de zege. Phillipine-Hontenisse 2-2. Phillipine kwam knap uit de startblokken, en wist binnen de kortste keren een 2-0 voorsprong te bemachti gen. Eerst was het Norbert van Limmen en daarna An- toine Haers die scoorden. Voor de thee stond Hontenisse langszij door goals van Johnny Maas, na rust een meer opgaande strijd zonder grote kansen. Al met al een ver diende uitslag. SDO-Koewacht 1-1. De beginfase was voor de thuisploeg, en afgaande op dat beeld was het volkomen terecht dat SDO met 1-0 voor stond door een doelpunt van Honnie Klaessens. na rust werd Koewacht sterker en wist de gelijkmaker te forceren uit een strafschop van Jo de Blok. Grauw-Terhole 3-1. De gehele wedstrijd was Grauw de betere ploeg, en de uitslag spreekt dan ook voor zich. Bij rust was het al 3-0 door treffers van William van Passel, Eric Maerman en Paul Taelman. na rust bood Terhole meer tegenstand, en zag dat beloond door een eerreddende treffer van Frey- zer. Internos-Sluiskil 1-1. Het liep zondag stukken beter bij Sluiskil dan daags tevoren tegen AZW. Het prille begin was voor de Bra- bantse tweede klassers, en het was toen dat die ploeg de leiding nam door een kopbal van Paul Franse. Daarna nam Sluiskil het innitiatief over en zag Paul van Koute ren de gelijkmaker scoren. In de tweede helft deelde Sluiskil de lakens uit, er was toen zelfs hens voor Inter nos nodig om een Sluiskil-treffer in de weg te staan, me de doordat de scheidsrechter die situatie niet signaleer de, zodat de Sluiskilse afwerking te wensen overliet, bleef het 1-1. Ier postzegel opsturen Antwoordnummer 131, iley onbedreigd winnaar rm"lFSht slagen zesde ronde chlager (WD1) - Gerusel 0-1, Dankert (WD1) - Kneze- oe) 0-1, Tal (Sov) - Hort (Tsj) Georgadse (Sov) - Van der (Ned) 44—Ostermeyer - Schmidt (WD1) 44-44, Miles - Tröger (WD1) 1-0. OTTERDAM - In het terdamse sportpaleis ty zijn zondag de halve des gehouden van het leriands kampioenschap ter derny's. ts lagen: 1. Teun van Vliet igmaker J. Zijlaard) 20.35.27, 2 lellemons (J. van Tilburg) op neter, 3. A. van Asten (J. Berg- i) op 1 ronde, 4. G. Minneboo (F. Duivenvoorde) op 2 ronden, 5. eserick (D. Verdoorn) op 3 ron- 6. F. Okkkerse (J. van der Tor- >p 6 ronden, 7. R. Groen (J. Ste- se) op 7 ronden, 8. J. Roozen- (T. Graal), 9. C. van Stoïfelen leyboer). Tweede halve finale □n): 1. Dries Klein (J. Zijlaard) 5.75, 2. Ab Harren (F. van Dui- bode) op 120 meter, 3. M. Pronk Verdoorn) op 1 ronde, 4. H. van it (J. van Tilburg) op 2 ronden, i. Slot (J. van der Torre) op 3 den, 6. F. Wiüox (J. Steketee) op onden, 7. W. Macleanen (w- aal), 8. H. Manders (A. Heyboer). /oor de finale (op zondag januari) hebben zich ge- aatst de nummers een, ee en drie van elke halve aale. De overige coureurs ijgen een herkansing voor ie plaatsen. TIE) t-Renterekening *Uw geld blijft lagelijks opvraagbaar. )ver de opgenomen jedragen berekent de si MB een geleidelijk ifnemende retourrente. Meer informatie? atuur onderstaande cou pon in of haal de folder bij uw NMB-kantoor. Viditel pagina 484. NEDERIANDSCHE MIDDENSTANDSBANK )e NMB denkt met u mee. neer weten over de NMB Renterekening. (Van onze sportmedewerker) KRUININGEN - De derde en laatste wedstrijd in Ie Zeeuwse crosscompetitie, die zaterdag in het re- •eatiegebied „De Inkel" in Kruiningen werd ge- ïouden leverde vrijwel geen verrassingen meer op. Uiteraard bijzonder spijtig or Sjaak de Kok en voor jet goed opgekomen publiek, jat met interesse het tita- pngevecht, tussen genoemd weetal had gevolgd. Reik- hlzend had men uitgezien aar een fel betwiste eind- brint tussen het toonaange- jende duo, maar daar bleef |ien dus door de eerder ge- emde redenen van versto en. Overigens doet dit niets T aan de knappe prestatie |in De Nooyer, die in het nend wegseizoen als nateur debuteert. De oyer en De Kok, die met jen gelijk aantal punten aan i beslissende rit waren be- jinnen werden in het dag- Tin het eindklassement ge- 1 door een ook nu weer etalerende Huib Slab- fekoorn. Met uitzondering fen de jeugd die het pro- pamma had geopend, moes- alle andere deelnemers (ader stromende regen ortploeteren op het erg jr'ate en lastige parcours, t kon blijkbaar het wed- jrijdvuur niet doven. Zeker let bij profs en amateurs jaarbij Poley en Nieuw- |rp, alsmede de Roosen- faler Louis Schenk, de gro- animators waren. Peter ondert kreeg al in de be- tfase en gaf op. Ook henk moest reeds in de 'ste ronde zijn grote con senten laten gaan, we ft een valpartij. Met een pbeeldige wedstrijmen- titeit zette weliswaar nis Schenk de strijd voort, jaar de Brabander kon toch F' leidende duo Poley- puwdorp niet meer berei- Jan Poley, vorig jaar rede in de competitie, Per Nieuwdorp, had er nu Neüjk zijn zinnen op ge- te tonen wie momenteel sterkste Zeeuw is in de pitten. En Poley slaagde I opzet. In het eerste Fuut moest Nieuwdorp afhaken maar kwam Pk terug. Ook een tweede *r herhaalde de Wemel de prof dit maar de der- aanzet van Poley werd F toch te machtig. Een ™e of drie voor het einde s de zaak dan ook wel be- pn ten gunste van de Niningse amateur, die F zijn supporters luide Pd aangemoedigd. Met r "ante voorsprong ging [an ora^ zwemmedewerker fif - In het zwembad te E heeft de 14-jarige [?eBne Knoester uit Mid- voor geschiedenis f°fgd. Zij kwam uit op de J Beter schoolslag en deed te goed dat zij het r i -K,UL Se record op dat num- 5 IL acht van 2MA naar Poley met opgeheven armen door de finish. Besmeurd door moddern en slijk maar dolgelukkig zijn bloemen en de officieuze Zeeuwse titel incasserend. De 21-jarige Jan Poley, die waarschijn lijk binnenkort rond komt met een Noord-Hollandse sponsor, liet na afloop horen: „Ik ben in de beginfase niet te hard van stapel gelopen. Kon constant mijn eigen tempo rijden omdat Nieuw dorp niet tot actie overging en we Schenk snel waren kwijt geraakt. Dat alles was wel een kolfje naar mijn hand want in de slotronden had ik genoeg reserves in petto om er nog eens flink tegenaan te gaan." De eer volle verliezer Heddy Nieuwdorp merkte sportief op: „Ik heb mijn uiterste best gedaan maar Jan was onbetwist de sterkste." Ach ter genoemd tweetal had Louis Schenk fraai zijn der de positie kunnen consolide ren en Ronnie Karelse kwam als goed vierde over de streep ten koste van Cees Sinke (pech). Bij de junioren was Rinie Bruggeman weer een klasse apart. Hetzelfde geldt voor Patrick Tolhoek als nieuweling. Beide cate gorieën vertrokken gelijktij dig en reeds bij de eerste doorkomst had het duo Bruggeman-Tolhoek duide lijk afstand genomen. Bei den reden daarna een onbe dreigde zege tegemoet. Het districtssportcommissielid Wim Evertse en de voorzit ter van het Zeeuwse district Wim Timmermans namen de prijsuitreiking voor hun rekening in De Korenbeurs. Beiden hadden lof voor de organiserende comité's en uiteraard voor de deelne mers. Wim Evertse liet nog eens duidelijk uitkomen dat een dergelijke veldritcompe- titie een uitstekende voorbe reiding is op het komende wegseizoen en in feite ook als zodanig moet worden ge kwalificeerd. UITSLAGEN KRUININGEN EN EINDSTANDEN - Voor het eindklassement ktyamen alleen in aanmerking de renners die aan al le drie gehouden wedstrijden had den deelgenomen. Profs en ama teurs: 1. Jan Poley (Kruiningen), 2. op ,22 seconden Heddy Nieuwdorp (Wemeldinge), 3. op 42 seconden Louis Schenk (Roosendaal), 4. op I.12 Ronnie Karelse (Kruiningen), 5. Rinus Verboom (Goes), 6. Ko Blok (Wemeldinge), 7. Vester Aarts (Kruiningen), 8. Dirk Uijl (Poort vliet), 9. Rob Schouten (VÏissingen), 10. Cees Sinke (Kruiningen); eind stand: 1. Poley 3 punten, 2. Nieuw dorp 7,3. Karelse 15,4. Verboom 18, 5. Uijl 20, 6. Sinke 22, 7. Aarts 28, 8. Hoondert 28; junioren: 1. Rinie Bruggeman (Goes), 2 op 1.30 Jan Blok (Kruiningen), 3. Johnny de Jonge (Lewedorp), 4. Ab Verplanke (IJzendijke), 5. Van Trijp (Putte), 6. Marcel Gunst (Yerseke), 7. Sjaak de Kok (Lewedorp), 8. Arrold Kur- vink (Rilland), 9. Kerremans (Oudenbosch). Eindstand: 1. Brug geman 3, 2. Blok 11, 3. Verplanke II, 4. Gunst 15, 5. Kerremans 15; liefhebbers en veteranen: 1. Kees de Nooyer (Aagtekerke), 2. op 18 seconden Sjaak de Kok (Lewe dorp), 3. Huib Slabbekoorn (Kapel- Ie), 4. Leen van de Parel (Yerseke), 5. Ko Tolhoek (Yerseke), 6. Adri Stroo (Zoutelande), 7. Duivendijk (Bruinisse). Eindstand: 1. De Nooyer 4, 2. De Kok 5, 3. Slabbe koorn 10, 4. Tolhoek 14, 5. Van de Parel 16, 6. Stro 20. NIEUWELIN GEN: 1. Patrick Tolhoek (Yerseke), 2. op 1.40 Peter Kant (Rilland), 3. Cono van de Sande (IJzendijke), 4. Stoutjesdijk (St. Maartensdijk), 5. Rudi Hoondert (Heinkenszand), 6. E. Koets (Biggekerke), 7. Perry Pij- pelink (Terneuzen), 8. Emiel de Waal (Middelburg). Eindstand: 1. Tolhoek 3,2. Kant 7,,3. Van de San- de 8, 4. Koets 16, 5. Pijpelink 18. UITSLAGEN JEUGD: (alleen dagklassement) 14 jaar: 1. Marcel van de Klooster, 2. Adrie Vermue, 3. Peter Hoondert 13 jaar: 1. Carlos Faes (Z-Vl.), 2. Leo Goeree, 3. Wim de Kundert, 4. Marietta Zoetewei, 5. Leon de Jonge; 12 jaar: 1. Jackey Fortrei (Z-Vl.), 2. Henk Tolleman, 3. Frank Verbiest (Z-Vl.). 11 jaar: 1. Aijan de Ridder, 2. Rudi Rabout (Z-Vl.), 3. Raymond Tolhoek, 4. Frank Hilibrand, 5. Kees Dalebout. 10 jaar: 1. Frank Zoetewei, 2. Wilko van Mourik, 3. Alwin Rennen. 9 jaar: 1. Richard Sierveld, 2. Edwin Hillebrand, 3. Jean Pierre Fortrei (Z-Vl.), 4. Randy van Gils; 8 jaar: 1. Aart van Mourik, 2. Patrick Rid derbosch. Getekend door de modder wordt Jan Poley na afloop geintervieuwd door speaker Rien de Jonge. 1 DISCOl kt ROTA! J Districtsvoorzitter Wim Timmermans (geheel rechts) reikte na afloop de bekers uit aan van links naar rechts: Patrick Tolhoek, Rinie Bruggeman, Kees de Nooyer en Jan Poley. Van onze atletiek medewerker ZOUTELANDE - De kater loop, en prestatieloop over 6 kilometer georganiseserd door de voetbalvereniging De Meeuwen in samenwer king met de atletiekvereni ging Zeeland Sport mocht zich over een grote belang stelling verheugen. Ondanks dat het regenwater uit het luchtruim viel kwamen ruim 300 deelnemers naar het strand van Zoutelande om de nieuwjaarskater eruit te lopen. Het parkoers over de dui nen bos en strand trok ook vele wedstrijdlopers aan. Onder hen Lo Dingemans, Peter Hameeteman, Jan de Bart, Cor Peute en Sam Pol derman. Laatstgenoemde toonde zich oner de erbar melijke weersomstandighe den op de pittige duinhellin gen de snelste. Hij liep de zes kilometer in 22 minuten. Iedere deelnemer die de tocht tot een goed einde bracht mocht zich eigenaar noemen van een medaille. GOES - De hegemonie van Barbara du Fossé uit Sluis is bij de meisjes tot 16 jaar nog dermate dat de officieuze Zeeuw se tennistitel als van zelfsprekend bij haar te recht kwam. „Het was niet zo moeilijk" liet ze dan ook simpelweg na afloop tevreden weten. Niets, maar dan ook bij na niets, stond de Sluise in de weg. Via 5-0, 5-0 won zij eenvoudig van Jeanette Engelsen (Sou burg) en ook in de finale tegen de Axelse Karin van Maarleveld kwam zij nimmer in de proble men. Met 6-0 en 6-2 bleef Van Maarleveld met le ge handen achter. Ove rigens was Du Fossé al eerder kampioene bij de 12- en 14-jarigen. Eveneens gemakkelijk had het de Terneuzense Martine Nijsten bij de meis jes tot en met 14 jaar. Met 5-2, 5-2 elimineerde zij de kansen van de Kruiningse Monique van de Borgt en ook in de finalepartij was Corina van de Borgt even eens te licht. Met 6-4,6-0 vol deed de Terneuzense aan de verwachtingen. Overigens speelde Nijsten gedurende de kerstperiode opvallend sterk. Het TSI-toernooi schreef zij in de C-groep op haar naam, en drong tijdens het nationale toernooi door tot de laatste acht. „Afgelo pen zomer ging het niet zo best, nu loopt het weer lek ker en dat is mooi meegeno men", liet zij na afloop we ten. Bij de 12-jarigen werd de finale een Hulsters onder onsje. Annemarie de Block drong hierin door door de Terneuzense Annemiek van Dijk te kloppen en Sandra Begijn verzekerde zich van plaatsing door haar stadge note Maaike Verstraeten te verslaan. In de alles beslis sende partij gaven de Hul- sterse dames elkaar weinig toe. De eerste set ging naar De Block, 5-4, en de tweede naar Begijn met dezelfde cijfers. Overigens werden veel partijen op vijf afgebroken, dit omdat de zaal op tijd vrij moest zijn. Zo werd er ook geen beslissende derde set gespeeld tussen de succes volle Hulsterse dames, maar werd er een tie-break inge last. Hierin was De Block de beste. Voor de 9-jarige Bte- gijn geen ramp, want zij won wel bij de 10-jarigen door Angela Matuheru en Emerance van Wingen eruit te meppen. Voor haar in ieder geval voldoende om van voorzitter Kees Zuidweg de overwinningstrofee in ontvangst te mogen nemen. GOES - Het fase-lndoortoer- nooi dat de commissie gese lecteerde jeugd in Goes or ganiseerde, heeft geen ver rassingen opgeleverd. De op merkelijkste score werd eigenlijk nog bereikt door de jonge Axelaar Guido Tol hoek, die verrassend de fina le baalde, maar daarin toch het hoofd moest buigen voor de Hulstenaar Jeroen Ver straeten. In de oudste categorie, tot en met 16 jaar, werd een poule afgewerkt, omdat er hier maar drie spelers wa ren. De Goesenaar Ard Breure werd er hier door de finalisten Peter Willemse en Tim van Dijk uitgeslagen. Van Dijk is dan nog geen 16 en komt normaliter uit bij de 14-jarigen, maar omdat hij in die leeftijdsgroep te sterk -hij behoort tot de laatste acht landelijk en is Zeeuws kampioen- was hij een groep hoger ingedeeld. Ondanks deze opwaardering kwam de blonde Terneuzenaar in de finale toch tekort tegen Pe ter Willemse, die aan de ge desillusioneerde Van Dijk geen kind had: 6-2,6-3. Feller was de strijd bij de' 14-jarige jongens. Ronald Barends drong hier door tot in de finale door de eveneens uit Oostburg afkomstige Alexander Bun te kloppen. Zijn rivaal om de zege werd de Tholenaar Mark Zuid- weg, die André Goedegebure geen schiin van kans had ge geven. In de beslissende strijd was echter voor Zuid- weg weinig eer te behalen. Barends veegde hem met 6-1,6-1 van de baan en pakte daarmee zijn eerste indoor- zege. „Ik heb nog nooit van Zuidweg verloren en ook nu liep het weer goed", stelde Barends na afloop nuchter vast. De groep met de meest ge lijkwaardige spelers was de categorie tot 12 jaar. Uitein delijk kwam de finale tussen Hans Peter Wiebing en Pe ter Jan Manten. Manten had in de halve finale de Goese naar Hellemans geklopt, 1-5, 5-4, 5-4, en Wiebing verze kerde zich van een finale plaats door Gorsse met 5-2, 5-3 onder de duim te houden. In een driesetter ging de overwinning naar Manten, die zijn enorme vechtlust en zijn goede loopvermogen be-, loond zag. In de groep tot en met 10 jaar was het met name Gui do Tolhoek die opmerkelijk uit de bus kwam. Door in de halve finale Norbert de Mol te kloppen drong hij door tot de beslissende partij. Hierin ontmoette hij de Hulstenaar Jeroen Verstraete, die eerder Quekelberghe had uitge schakeld. Verstraete, die toch iets meer in huis heeft dan de Axelaar, won dan ook verdiend de trofee (5-1,5-1). Van onze sportmedewerker ABSDALE - Veertig dres suur ponycombinaties reden zaterdag in manege Absdale hun dressuurproeven. Op vallend was het aantal winstpunten dat werd be haald, dit ter beoordeling aan de juryleden Ingrid de Feyter, Ben Korteweg Maris en Ko de Feyter. Uitslagen: Klasse LI: 1. Margot Strooband met Tommy, Hulst. 2. Barbara Es- selbrugge met Goldy, Kleppertjes, 3. Hanny Wieland met Renate, Kleppertjes, 4. Karin Vael met Wendy, Hulst, 5. Marieke Cysouw met Sergeant, Kleppertjes. Rubriek klasse L2:1. Mariska de Badts met A-Siequiama, Luctor. Hoogste aantal punten 133, 2. Aus tin Lion met Derby, Luctor, 3. Van Hecke met Blue Angel, Vosse- reyers, 4. Jeanine Murre met Blac ky, Kleppertjes, 5. Eleana de Fey ter met Holyday, Luctor. Rubriek klasse M: 1. Jurgen van de Vijver met Petra, Haringrui- ters, 2. Ellen de Bliek met Peter Pan, Luctor, 3. Ellen de Bliek met Coeyeuf, Luctor en Inge van der Meyden met Prins, Luctor, 4. Ma- riefie Haak met Killy, Luctor. Rubriek klasse Z: 1. Ineke Cy souw met Tenderfoot, Kleppertjes, 2. Carla Haak met Vera, Haring- ruiters, 3. Renate Mahu met Sand ra, Honteruiters. Van onze sportmedewerker KAPELLE - Zonder ook maar één onderdeel te winnen, werd de Hoevense Tanja van Malsen winnares van de gou den Mosseltrofee. Dit was mogelijk omdat zij tweemaal een tweede plaats pakte. In de klasse puissance springen klasse Z en in de rubriek klassiek springen in deze klasse bemach tigde zij deze klasseringen. Bijzonder gelukkig was zij dan ook met de wisseltrofee, die nog altijd een waarde vertegen woordigt van j 2500.- en vorig jaar in handen was van An nemiek Picavet. Spanning was er tot het laatste moment. Van de ne gen combinaties die zich voor de barrage in de ru briek puissance springen klasse Z plaatsten, waren er nog vier die uitzicht hadden op de overwinningstrofee. De gelukkigen hiervoor wa ren Izaak van Eyzeren, Ine ke Goense, Anton van Op- dorp en Tanja van Malsen. Zelfs een derde barrage moest er aan te pas komen om uitkomst te brengen. Met de muur op 1.85 meter slaagde alleen Egbert Schep met Landjonker erin deze hindernis foutloos te nemen. Tanja van Malsen werd met Fleetwood ex aequo tweede, evenals Ineke Goense met El Gaucho. Deze klassering was voor Van Malsen vol doende voor de eindzege. Ging tijdens de wedstrijd alles van het bekende leien dakje, minder te spreken was de organisatie, die de Koninklijke Federatie van Landelijke Rij verenigingen, Nederlandse Katholieke Bond en de Nederlandse Bond van Rij verenigingen Springruiters in handen had, over het wegblijven van het grote aantal ingeschre venen. Federatievertegen woordiger Anton Hanse: „We hebben er toch moeite mee dat van de klasse Z er maar twaalf op komen dra ven, terwijl er eenentwintig inschreven. In de klasse ble ven er vijftien van de vijftig weg, terwijl de klasse M ze venendertig deelnemers kende, waarvan er maar eenentwintig de weg naar Kapelle vonden". Ook secre taris Phernabuqc toonde zich hierover teleurgesteld. „We hebben veel goede com binaties af moeten wijzen omdat we vol zaten. Achter af hebben we daar spijt van", vertelde hij. Ondanks dat toch een goede indoor- sportdag. Uitslagen: klasse Z springen: 1 Anton van Opdorp met Parmand Willebrordruiters, 2. Tanja var Malsen met Fleetwood, Hoeven, 3 Ineke Goense met El Gaucho Paardebloem, 4. Izaak van Eyzerei met Interpol, Weelruiters. Puissance springen klaas zwaar: 1. Egbert Schep met Land jonker, Prinses Christina, 2. Tanj. van Malsen met Fleetwood, Hoe ven en Ineke Goense met El Gau cho, Paardebloem. Rubriek springen klasse M: 1 Evert Geerards met Pola, Wouv Vooruit, 2. Egbert Schep met Mag naat, Prinses Christina, 3. Egber Schep met Liretto, 4. Jan Jongene- len met Volibria, Plantageruiters 5. Izaak van Eyzeren met Titanic Weelruiters. Rubriek springen klasse M: 1 Izaak van Eyzeren met Titanic Weelruiters, 2. Frits Kommers mei Ricardo, Prinses Christina, 3. Eg- bert Schep met Magnaat, Prinses Christina, 4. Hans Wieringa met Beauty, Weelruiters, 5. Piet Bol ders met Otaha, St George. Rubriek springen klasse L: 1. Anton Lantsheer met Roland Oranjezon, 2. Santi met Valerie de Santi, Prins Karei, 3. Kommers met Salvador, Volharding, 4. Arjen de Leeuw met Morgana, Noord- Beveland. Rubriek springen progressief klasse L: 1. Kommers met Sir Wil liam, Volharding, 2. Haanskorf met Spector, Countryriders, 3. Kommers met El Salvador, Vol harding, 4. Lantsheer met Roland, Oranjezon.

de Stem | 1982 | | pagina 9