Ongeplaatste Monique Begijn wint B-finale I Damesdubbel vroegtijdig onderbroken Spannende bekerronde in Sas van Gent Hofzicht verliest terrein W5 ZATERDAG 2 JANUAR11982 PAGINA SPORT 3 niaar Eric Agter topschutter in toernooi Sportdag van Corn Boys vooropgesteld at het lichaam ning aankan, g was, liep ik ;n leed ik ook bonsde in de mijn spieren Daar moet je heb veel aan untry te dan- hij schonk me reel voldoening doorging. De :ts bevrijdends )e snelheid, de oren, ik vond te fietsen". Ginet vertelde am nog bijzon dat je nog niet bt van de in- b ik soms dagen Tour dat ik het eeuwen van el- kent Bernard aar dat laat ik en. Want dan Dan demarre- en rechts van et is een kunst er slecht voor- et opgeheven ;n lach op je ge- aatje in het pe- ïaken. Je komt i dagen alleen als je 's winters pbouwt. Dat is >r alle atleten in Als ik de hele n alle uitnodi- volg zou geven, 982 slecht rijden, ik van overtuigd, k verkeerde din- [k rook nooit, ik d en permitteer af en toe een Dat is een na- ikt, dus dat kan ir voor de rest tiijn zenuwstelsel tot rust. En de e dat niet doen in ieizoen, verwaar- beroep en zullen >n ervaren." Hinault begon oopbaan in 1975 jruto maandsala- 1100 gulden. Zes verdient hij een er jaar. Het geld hoofd echter niet iracht. t in een Mercedes ij woont in een zich ook de smid lorp zou kunnen en, hij draagt i pakken. Martine g eenvoudig ge- !n de twee kinde- ook gekleed in voudige broekjes es. Toch stroomt met bakken bin- rckx moest zich n tuin met de gele in een modderpoel dan voor de ca- tellen dat Claudi- u zo mooi schoon issen met een ze- joeder. Hij kreeg 100.000 gulden, auit zijn dezelfde ;n aan de hand, zelfs een reclame- n de hand geno- dit soort zaken te ïko-force. hem beter kent, dat hij mild en sdig is", had de ester van Yffiniac d. Dat kan best n, maar meer nog in Bernard Hi- dat hij in staat is reren. En die aard naar weinig men- zijn niveau. Ber- inault zou nooit Parijs kunnen le- zou er doodonge- 'orden. i weer de tuin in- rijft juist een oud rouwïje een pelo- en voorbij het hek. komt bescheiden nemen. De auto ter de koeien in de ersnelling en met e koppeling de be- wereld weer tege- Bernard Hinault hark in een vaste enomen en haalt ftige gebaren de aderen naar zich er ben ik pas echt had hij nog eens En het beeld dat ep getuigde ervan e waarheid sprak. m Amouts zorgt voor verrassing Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In sport hal 't Zwaantje hielden de gezamenlijke voetbal verenigingen uit groot Terneuzen zaalvoetbal toernooien voor D-, E- en F-pupilien. Evenals voorgaande jaren was het ook nu weer een suc ces. Winnaar bij de E-ju- nioren werd Terneuzense Boys 2 door de beslissen de strafschoppen beter te benutten dan Terneuzen 2. Voor de derde plaats was bet net andersom. Hier scoorde Terneuzen 1 meer dan Terneuzense Boys 1. Biervliet werd vijfde, voor Hoek 1, Sluiskil, Biervliet 2, Zaamslag 1 en Hoek 2. De D-junioren werk ten twee poules af. In de morgenuren werd de eer ste reeks gespeeld, waar na 's middags de andere serie werd afgewerkt. In de eerste reeks werd Ter neuzen 3 winnaar voor Sluiskil 1, Terneuzense Boys 2, Terneuzen 1, Biervliet 1, Hoek 2 en Zaamslag 2. In de tweede poule kwam Terneuzense Boys 3 als overwinnaar uit de bus, gevolgd door Terneuzen 2, Terneuzen se Boys 1, Hoek 1, Sluiskil 2, Zaamslag 1 en Bier vliet 2. De extra prijs voor de topschutter ging naar Eric Agter van Terneu zense Boys en eveneens een waardebon ging naar Werner Postma van Ter neuzen 3. Dit omdat hij de minst gepasseerde keeper was tijdens dit toernooi. SAS VAN GENT - De derde bekerronde van de Sasse zaal voetbalcompetitie heeft allemaal enerverende wed strijden opgeleverd. Zo had I Fabricom I handen vol werk scheidsrechters van het I lijt te houden. En pas ver in de tweede helft lukte dat: 3-2. Eenzelfde uitslag viel Fabricom II ten deel. Deze ploeg presteerde het om re- I ïiopioeg Philippine I te ver- ai. Ria I moest tot op de bodem gaan om FC RRS uit schaken, daarbij had het I zelfs strafschoppen nodig toen na de officiële speeltijd de bordjes op 4-4 bleven I bangen. Corn Boys versloeg Racing I White I met 3-2. De loting Ivoor de volgende ronde, die I sp 1 maart plaatsvindt, I brengt de volgende ploegen [tegen elkaar in het strijd- I perk: Fabricom I treedt aan _;n de eigen reserves en Corn Boys mag het opnemen I tegen RIA. In de tweede klas [van de Sasse zaalvoetbal- competitie werden afgelopen peek nog drie wedstrijden despeeld. De uitslagen daarvan zijn: I Broom Chemie - Racing Phite III 0-3, Corn Boys II- I Philippine III 4-2, Corn Boys Ill-Philippine II1-7. De stand in deze klasse is "u; Philippine II 15-28, De I Rijnvaart 15-26, De Gravin 1 '5-26, Corn Boys IV 15-20, KV 15-17, Com Boys II 15- '5, Racing White III 15-14, |fC Molenkreek II15-14, DE- |H0 '80II15-12, Philippine III 115-12, CPC II 15-10, Corn [Boys III 15-6, Broom Chemie I'5-5, Fabricom III 15-5. INUUB KOOLS, de amateur I'll Baarle-Nassau, eindigde Pteren in de zogenaamde Paterkoers" in Kijkduin op Pri vierde plaats. Morgen Pst hij samen met Bob Ra- l«nberg uit Terheijden naar Puien om er op uitnodiging PI te nemen aan een vel- Btit. ZUNDERT - Twee fantastische optredens van Jan Arnouts, die Christ van der Smissen gedecideerd versloeg en Ludo Dielis uiterst kanp een remise af dwong, en de praktische uitschakeling voor de eer ste plaats van Christ van der Smissen, die na zijn nederlaag tegen Arnouts door de knieën moest te gen Jos Bongers, waren de daverende verrassin gen, waarmee het vijfde mini-pentathlontoernooi in Zundert gisteren van start ging. Jan Arnouts acteerde in de sfeervolle biljartzaal van ca fé Den Hoek, waar ondanks nieuwjaarsdag een redelijk aantal bezoekers kwam, waarlijk groots, hetgeen hem na twee partijen het ge weldige proportionele ge middelde van 166.44 oplever de. Opmerkelijk daarbij was dat de kasteleinszoon uit Et- ten - Leur, die ondanks het gesloten zijn van het ouder lijk café vrij laat op bed was gekomen („Ik heb tot half drie bij kennissen nieuwjaar gevierd"), bijzonder goed voor de dag kwam bij het driebanden. Zowel tegen Van der Smissen als Dielis, toch erkende driebanders, sleepte hij met gedegen spel een remise in die spelsoort in de wacht. Tegen Christ van der Smissen was Jan Arnouts na vier spelsoorten al zeker van de overwinning. Nadat hij het libre en 471 beide in een beurt in zijn voordeel had beslist en Van der Smissen de spanning nog even had vastgehouden door het bandstoten te winnen, for ceerde Arnouts de beslissing in het 712, waarin hij aan vier beurten voldoende had. Van der Smissen was het toen als nationaal kampioen vijf kamp aan zijn stand ver plicht het driebanden te winnen, maar slaagde daar in ondanks een kloof van zes caramboles (15-9) niet. Met een knappe serie van zes kwam Arnouts langszij om daarna als eerste de finish te bereikén, die in de nabeurt met een reeks van twee ook door de Willebrorder werd gehaald. Dat zijn succes tegen zijn streekgenoot geen uitschie ter was, onderstreepte Jan Arnouts naderhand tegen Ludo Dielis. De Westbra bander, die tegen de Belg in het libre en 471 remiseerde, het 712 in een beurt won en het bandstoten verloor, leek voor het beslissende drie banden in kansloze positie. Dielis is immers wereld kampioen driebanden. Ar nouts trok zich echter niets aan van de reputatie van zijn tegenstander. Hij sleep te na een achterstand van 16-12 in de nabeurt met een serie van twee een voortref felijk gelijk spel (gemiddelde van een) uit het vuur, dat goed was voor zijn derde matchpunt. Met Jan Arnouts was in positieve zin Louis Haver- mans de opvallendste figuur op de openingsdag. De Zun- dertse caféhouder verraste op eigen tafel de favoriet geachte Jos Bongers, die al leen bij het 712 triomfeerde en voor de rest genoegen moest nemen met een remise bij het libre. Bongers herstelde zich na- Jan Arnouts aan stoot in Zundert. derhand door in het belang rijke duel met Christ van der Smissen (degene die zou verliezen, moest zich verder tevreden stellen met een on dergeschikte rol) aan het langste eind te trekken. De 25-jarige Nijmegenaar kreeg van zijn twee jaar oudere te genstander geen verweer op niveau en was voor het drie- banden al zeker van de twee punten. Havermans - Bongers 7-3 libre: Havermans 200 2 183 100.00 Bongers 200 2 197 100.00 471: Havermans 100 6 3116.66 Bongers 80 6 52 13.33 bandstoten: Bongers 318 13 3.87 Havermans 50 8 19 6.25 712: Havermans 31 2 3115.50 Bongers 100 2 92 50.00 driebanden: Havermans 2019 51.052 Bongers 13 19 3 0.684 Dielis - Arnouts 6-6 libre: Dielis 200 1 200 200.00 Arnouts 200 1 200 200.00 471: Arnouts 100 4 70 25.00 Dielis 100 4 68 25.00 bands toten: Dielis 50 817 6.25 Arnouts 25 8 8 3.13 712: Dielis 6 16 6.00 Arnouts 1001 100 100.00 driebanden: Dielis 20 20 3 1.000 Arnouts 20 20 4 1.000 Bongers - vd Smissen 6-4 libre: Bongers 616 6.00 vö Smissen 200 1 200 200.00 471: vd Smissen 38 4 21 9.50 Bongers 100 4 54 25.00 bandstoten Bongers 50 2 39 25.00 vd Smissen 14 2 9 7.00 712: vd Smissen 23 1 23 23.00 Bongers 1001 100 100.00 driebanden: Bongers 12 23 3 0.521 vd Smissen 20 23 4 0.869 Arnouts - vd Smissen 7-3 libre: Arnouts 200 1 200 200.00 vd Smissen 313 3.00 471: Arnouts 1001 100 100.00 vd Smissen 1111.00 bandstoten: vd Smissen 50 6 31 8.33 Arnouts 12 6 12 2.00 712: vd Smissen 70 4 57 17.50 Arnouts 100 4 73 25.00 driebanden: Arnouts 20 25 6 0.800 vd Smissen 20 25 3 0.800 Felius laat Thuureuaar uitrazeu Van onze sportmedewerker GOES - „Wij zijn samen de sterksten in Zeeland. Ondanks dat ik in de finale verloor van Marjan Pietersz ben ik toch tevreden", zei de Oostburgse Conny Baarends na de verloren finale van de B-meisjes. Beter verging het Monique Begijn uit Hulst tijdens het TSI-indoor-tennistoernooi. Als niet ge plaatste wist Begijn door te dringen in de finale en deze ook nog eens te winnen. „Mijn tegenstandster Jeanine Moerland ging veel fouten slaan en daar kon ik mooi van profiteren", liet de dolblije Hulsterse na afloop van baar eerste indoor- zege weten. Voor Conny Baarends moet de nederlaag tegen Marjan Pietersz (Goes) toch behoorlijk zijn aangekomen. Beide speelsters steken dan voorlopig nog wel een eindje boven de naaste Zeeuwse belagers uit, maar zo lang zamerhand ziet het er toch naar uit dat Pietersz de bes te papieren in handen gaat nemen. Niet alleen dit be langrijk toernooi schreef zij op haar naam, maar ook de Zeeuwte titel was haar deel. Baarends won dan welis waar een keer een indoor van Pietersz, maar in de be- langrijskte toernooien geeft de vinnige Goese de touwtjes niet uit handen. Zo ook niet in de beslis sende partij. Baarends be gon sterk en won de eerste set met 6-2, maar in de twee de was het Pietersz die met 6-1 aan het langste eind trok. De derde en beslissende set was er evenals de voorgaan de eentje van grote klasse. De vele goede rally's brach ten de handen van de en thousiaste bezoekers vaak op elkaar. Pietersz kreeg het niet cadeau, maar won des ondanks met 7-5. Bij de C-dames ging de overwinning naar de Ter neuzense Martine Nijsten, tweede van Zeeland tot veertien jaar en behorend tot de landelijke top. Zij hield met 6-3 en 7-6 Sacha Biondina van het lijf. Bion- dina had in de halve finale de als eerste geplaatste Mar jolein Cysouw het bos inge stuurd, terwijl Nijsten de verwachting als tweede vol ledig inloste. Glunderend liep de Hul sterse Monique Begijn rond na haar winst in de D-cate- gorie. De beslissende partij begon dan wel niet zo hoop vol, via de tie-break ging de zege naar Moerland, maar daarna liet de zeventienjari ge Begijn er geen gras meer ovpr groeien en pakte de twee volgende sets met 6-2 6-2. Overigens won de Hui- sterke ook al een buitentoer- nooi. In Sluis had zij de overwinningstrofee ook al eens gepakt. De E-finale werd een ge makkelijke zege voor Ivonne Stolk. In eigen huis gaf zij Magda Moes (Kapelle) geen schijn van kans 6-2 6-0. Al met al een bijzonder ge slaagd toernooi kan gesteld worden, temeer daar de jeugd zich steéds duidelijker gaat manifesteren en het tennispeil duidelijk in de lift zit. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De jeugd commissie van de voetbal vereniging Corn Boys uit Sas van Gent heeft een ge slaagde voetbaldag gehou den voor de eigen jeugd. In sporthal De Vlaanderen te sas van gent kwamen van 's morgens negen uur de D-E- en F-pupillen in actie, en vanaf 13.00 uur 's middags de A-B- en C- junioren. Aan deze sportdag werd deelgenomen door ruim 80 jeugdleden. Het ligt in de be doeling om dit sportevene ment op zaterdag 23 januari te herhalen. Het onderlinge aspect is dan verdwenen, want dan treedt de Corn Boys jeugd aan tegen de jeugd van gemeentegenoot RIA uit Westdorpe. Op die dag wordt er op dezelfde tijdstippen gespeeld. Door Rinus Verberkmoes GOES - Verspeelde afgelopen zomer Hans Felius zijn Zeeuwse titel aan Joost Thoorenaar, tijdens het indoor tennistoernooi dat TSI-Goes organiseer de, stonden deze Zeeuwse toppers weer tegenover elkaar in de finale. Ditmaal was het Felius die aan het langste eind trok door een bijzonder goede en slimme match op de baan te leggen. „Ik weet wat ik kan en heb Thoorenaar in het begin even laten uit razen om hem daarna in te pakken", stelde Felius na afloop dan ook bijzonder tevreden vast. Want Felius, die al be hoorlijk moe aan het karwei begon, tijdens het toernooi was hij ook nog op stap met de fase-jeugd tot elf jaar naar Dordrecht, was er na afloop finaal door. Eén ding speelde erg in zijn voordeel. Hij kent zijn Zeeuwse tegen standers van haver tot gort en met die wetenschap had hij dan ook zijn strijdplan samengesteld. Een strijdplan dat achteraf succesvol bleek. Al gauw stond het 3-0 voor de regerende kampioen, waarna de stand opliep tot 5-2 in de eerste set tussen beide B-giganten. Daarna sloeg Felius on verbiddelijk toe om op 6-6 te eindigen. De beslissende tie break werd eveneens 8-6 in zijn voordeel, waardoor de eerste set binnen was. De tweede set, ook hierin werd tennis gespeeld van de bo venste plank, met veel pas- seerslagen en stopvolley's werd een zege (6-3) voor Fe lius die zodoende de eerste plaats in de B-groep pakte. Bij de heren enkel C is de Kapellenaar Theo Gorsse verrassend finalist gewor den. Dit ten koste van de als tweede geplaatste Axelaar Menno van der Hout. De an dere finalist voldeed wel aan zijn verwachtingen. Als eer ste geplaatste had de Oost burger Serge Carpentier het niet gemakkelijk tegen Baarse maar bleef deson danks op de been. De finale werd een vrij eenvoudige ze ge voor de Oostburgse krul- lebol. Met 6-3 en 6-0 gaf hij Gorsse geen kans. „Ik ben links en op mijn service had Gorsse geen enkel verweer. Daarbij was ik sneller en blijf ik knokken", stelde Carpentier na afloop tevre den vast. Overigens won de ze Zeeuwse crack ook al in Sluis en Dongen. In de D-groep ging de winst naar de ex-Groede- naar Jaap Wolfert door Hans Ganzeman (Kapelle) met 6-3 6-2 te kloppen. Wol fert had in de halve finale verrassend de Bloemendaler Bart Weusting eruit gemept, terwijl Ganzeman toch ook via een opmerkelijke zege op Moerland, die als eerste was geplaatst, tot in de finale was doorgedrongen. De finale in de E-groep werd een TSI onderonsje. Vader en zoon Theo en Je roen Gelok waren hier de fi nalisten. Ondanks dat Je roen beter uit de voeten kon dan zijn vader, ging senior met de overwinningstrofee lopen. Remco Maandag Van onze sportmedewerker ZUIDZANDE - In de tweede klasse van het Oostburgse KNVB zaalvoetbal weet HofzichtNKB zijn tweede opeenvolgende nederlaag waardoor ze voorlopig op een zijspoor zijn gerangeerd. Ditmaal was het knap acte rend Oude Raedthuys de boosdoener. De ex-leiders zagen koploper Bron die het topduel tegen IngelsRenique winnend afsloten, verder uitlopen. SV Sluis nestelde zich vast op de tweede plaats dankzij winst tegen Slavenburg. Hoekert en Buitenlust deel den de punten. Hetzelfde de den Du Commerce en Bonte wat voor laatstgenoemde een knap resultaat genoemd mag worden, want zij na derden nummer voorlaatst Slavenburg tot op 1 punt. Uitslagen tweede klasse: Hoe- kert-Buitenlust 2-2, IngelsReni- que-Bron 2-3, Bonte-Du Commer ce 1-1, SC Sluis-Slavenburg 6-3, Oude Raedthuys-HofzichtNKB 4-1. Stand tweede klas: 1. Bron 10-15, 2. SV Sluis 10-14, 3. HofzichtNKB 10-12, 4. Hoekert 10-11, 5. Buiten- lust 10-11,6. Oude Raedthuys 10-11, 7. IngelsRenique 10-10, 8. Du Com merce 10-9, 9. Slavenburg 10-4, 10. Bonte 10-3. |IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII||||||||||lll|l|llllll|||||||||||l|l||llllllllll|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll1llllllllllllll|ll|ll|llllllllllll|l||||||||||||||||||ie Van onze sportmedewerker GOES - Zelden zal een fi nale in het dubbelspel zo kort geduurd hebben als die tussen de B-dames tij dens het TSI-tennistoer- nooi. Slechts enkele minu ten oud was de beslissende partij toen de Axelse Mar tine van Maarieveld ge blesseerd het veld moest verlaten. Wederom ge blesseerd, want Van Maarieveld was nog her stellende van een achilles pees ontsteking en had daarvoor al te kampen ge had met een gescheurde spier in de rug. Nu was een dijbeenblessure de oorzaak van de vroegtijdi ge onderbreking. Bijzon der jammer, ook voor haar medespeelster Martine Nijsten die daardoor de zege naar het Breukelse duo Mariëtte Kroesse en Femke Kaldenberg zag vertrekken. Beter verging het de an dere Zeeuwsch-Vlamin- gen Serge Cerpentier en Conny Baarends in de B- groep. In een dri'esetter bleven zij de baas over broer en zus Pietersz. (6-2 4-6 6-4). De heren dubbel werd een Brabantse over winning. De Middelbur gers Theo Thoorenaar en Remco Maandag waren hier net iets te licht voor het duo Mark Hartings (Roosendaal) en René Boerhout (Bergen op Zoom) 5-7 3-6. In de C-groep was met name de Axelaar Jan Ver schelling bijzonder succes vol. Met zijn stadsgenoot Menno van der Hout won hij de heren-dubbel, en met de Zaamslagse Coby Vos bleef hij de baas over Marie-Louise Maasdam in de mix. Weusting en Regenboog toonden zich de besten bij de heren-dubbel in de D- groep, terwijl de dames Joke Ganzeman en Els Gorsse (beiden Kapelle) veel moeite hadden met Ellen van Oosten en Janny Traas (Krabbendijke), maar toch wonnen. In de E-groep ging de bokaal bij de heren-dub bel naar Dick Anbeek en Rino Goedheer, terwijl bij de dames de bloemetjes voor Ivonne Stolk en Anja van Brakel waren. In de mix was Van Brakel nog maals succesvol. Samen met Jan Loopik won zij deze categorie. IIIIIIIIiiiiiIImill

de Stem | 1982 | | pagina 7