t Jerry Rawlings terug in Ghanese cockpit Hoogwater in Duitsland Goede voornemens van Japan Toenadering Libië en S.-Arabië Vrienden zoeken Vrienden Pakistan en Ned Werkloosheid in België boven 10 pet Israel: 205 Palestijnen gedood Nederland staakt hulp aan Ghana I m Van Heumen denkt weer vooruit Het weer ZATERDAG 2 JANUAR11982 BH ïBINNEN-BUITENLANDi X ABIDJAN (AP) - Voor de tweede maal bin nen twee jaar heeft de voormalige lucht machtluitenant Jerry Rawlings een staats greep in Ghana gepleegd, deze keer door de burgerregering van president Hilla Limann opzij te schuiven, zo heeft radio-Accra op oudejaarsdag gemeld. Fataal meervoud f m Haig: vervolg Helsinki-top over Polen Hard Brieven Tien miljoen dollar geëist voor Iglesias Ogem slaat terug naar Boersma Zon en maan Hoogwater Stichting Vrienden van de Bijbel ZATERDAG 2 JANUARI 198J Toenemende bewolking Weer in Europa door; hariy 4 T7 PAGINA 5 BRUSSEL (ANP) - Half december heeft de werkloosheid in belgië voor het eerst een hoger percentage dan tien bereikt, zo heeft het nationale Arbeidsbureau donderdag bekend ge maakt. Op 15 december was het aantal werklozen 417.972, oftewel 10,1 procent van de beroepsbevolking. Dat is het hoogste per centage binnen de Eeropese Gemeenschap. TEL AVIV (AP) - Israëli sche militairen hebben bij acties in 1981205 Palestijn se guerrillastrijders ge dood, voornamelijk in Li banon. Er zijn in totaal zes Israëlische soldaten bij dat soort acties gesneuveld. Dit meldt het militaire opperbevel in Tel Aviv op nieuwjaarsdag. Gemeld werd dat er 250 guerrilla- strijders gewond zijn ge raakt bij de acties. Aan Is raëlische kant vielen 26 gewonden. De autoriteiten in Libanon maken melding van veel hogere verliescij fers als gevolg van Israëli sche militaire acties. Volgens Libanese bron nen zouden er meer dan driehonderd mensen zijn omgekomen bij é'en enkele aanval toen in juli vorig jaar Israëlische straalja gers het hoofdkwartier van de PLO in Beiroet on der vuur namen. Volgens het rapport van het opper bevel zouden er elf mensen zijn gedood bij incidenten in Israel zelf, terwijl er in Israel en binnen Israëli sche instellingen in het buitenland 157 mensen ge wond waren geraakt. Op de bezette westelijke oever van de Jordaan en in de strook van Gaza kwamen tien Arabieren om het le ven en raakten er 58 bij in cidenten gewond. Van onze redactie binnenland DEN HAAG - De 15 miljoen gulden die de Nederlandse regering eerder deze week voor Ghana had uitge trokken zal voorlopig niet worden uitgekeerd. Men wil eerst kijken hoe de situatie zich zal ontwikkelen. Minister Van der Stoel zal zijn reisroute door Afrika wijzigen. De zer dagen zou hij vertrekken en on der andere ook Ghana aandoen. Nu het zich laat aanzien dat de coup ge slaagd is, zal hij dit land overslaan. Hij gaat wel naar Nigeria en Angola. jÉf» 4® Dr. Hilla Limann, de afgezette president van Ghana. Militaire coup in Ghana Er werd die dag nog zwaar geschoten in de buurt van het militaire kampement bij de hoofd stad. In een radio-uitzending die werd opgevangen in het buurland Ivoorkust riep Rawlings zijn landge noten op Limann met rust te laten. De afgezette pre sident werd aangeraden in zijn presidentspaleis te blijven. Verder zei hij „Ik ben hier niet om mii- zelf te vestigen, verre van dat. Wij vragen niets meer dan een normale democra tie, na twee jaar van niets dan onderdrukking. Wij vragen om niets meer dan het recht op waardigheid. Medeburgers, het is aan u te beslissen." Rawlings riep alle sol daten, officieren en poli tiemannen op, die sinds september 1979 (zijn eerste greep naar de macht) ont slagen of gepensioneerd zijn, naar hun kazerne te rug te keren. Tenslotte waarschuwde Rawlings dat andere kan den „zich niet moeten be moeien met onze pogingen om het land te bevrijden van de corruptie". Door Anton Theunissen De Britten hebben nog steeds een troetel naam voor Ghana: .Africa's sleeping beauty", de schone slaapster van Afrika. Zij moet op oudejaarsdag weer hevig ge schrokken zijn van het geweervuur in de broeierige staten van de hoofdstad Accra. Het was een teken voor een nieuwe mili taire staatsgreep, de vijfde (geslaagde) sinds de onafhankelijkheid van het West- afrikaanse land, dit jaar een kwart eeuw geleden. Een staatsgreep in de voormalige Goud kust is in de regel niet iets om lang wakker van te liggen. Het leger daar neemt door gaans de touwtjes in handen als een bur gerregering er een echte pan van heeft ge maakt, zoals in Ghana Kwame Nkroemah (1957-1966) en Kofi Busia (1969-1972), rege ringen die zich ontpopten als verlichte dic taturen met alle gevolgen van dien: poli tieke gevangenen, coruptie en dik betaalde overheidsbaantjes voor de eigen partijge noten. De laatste jaren volgen de staatsgrepen in Ghana - ook de militairen onderling sloegen aan het putschen - elkaar in snel ler tempo op, op zichzelf een verontrus tend verschijnsel, dat kan duiden op een machtsstrijd binnen het leger. Tot nu toe hebben de Ghanese militairen zich niet opgeworpen als een leidende regerende klasse, maar de jeugdige coup-maker van 1979 is nu terug op het toneel: de straalja gerpiloot Jerry Rawlings, de man, die bij de overdracht van de macht aan de bur gerpresident dr. Hilla Limann nu een jaar geleden aankondigde „terug in de cockpit" te komen, als de politici Ghana's proble men niet zouden kunnen oplossen. Dat heeft Rawlings, zoon van een Ghanese moeder en een Schotse vader, gedaan en daarmee lijkt Ghana, lange tijd be schouwd als een toonaangevende inspira tiebron op het zwarte continent, af te gaan zakken naar de status van een bananenre publiek. Over de regeerperiode van president Hilla Limann, beroepsdiplomaat en eco noom, kunnen we kort zijn: hij is op het moment van een mondiale economische recessie, die ontwikkelingslanden in het fatale meervoud pleegt te treffen, niet in staat gebleken een keer ten goede in Gha na te bewerkstelligen. De kwalen van zijn land, de corruptie, de smokkel, de inflatie (over de 100 procent) en de werkloosheid, zijn alleen maar ver ergerd. De president heeft zijn verkie zingsbelofte dat de markt onder zijn be wind overspoeld zou worden met goederen niet kunnen inlossen. De goederenvoorzie ning is nog even krap als drie jaar geleden. Smeergeld (de woorden „kalabule" en „dash" zijn de meest gebruikte Ghanese woorden) en hoge prijzen kenmerken het economische leven. Niemand bekommerde zich om de officiële prijzen. De eerlijkheid gebiedt ons ook te zeggen, dat de prijzen voor cacao - de achilleshiel van de Ghane se economie - onder Limann zo laag wa ren, dat hij met enorme deviezentekorten 'X x ji Luchtmachtluitenant Rawlings op een archieffoto uit 1979 te kampen kreeg. Zoals bekend worden de cacaoprijzen niet bepaald in Ghana, maar in de hoofdsteden van de rijke landen. „Het beste compliment dat men de bur gerregering kan maken is dat zij het al een jaar heeft uitgehouden", zei me vorige week iemand die al meer dan twintig jaar in Ghana werkte. Deze waarnemer schil derde een triest beeld: De industriële pro- duktie staat stil, voornamelijk als gevolg van gebrek aan reserveonderdelen voor machines. Het wegennet is om te huilen, omdat er geen geld is voor herstelwerk zaamheden. Zelfs was er de laatse maan den weer te weinig voedsel, en dat in een land dat zo rijk gezegend is met vruchtba re landbouwgrond en voldoende neerslag, dat zonder al te veel moeite een groot aan tal gewassen kan leveren. Een factor die zeker ook een rol heeft gespeeld bij de aanleiding tot de coup, is de verdeeldheid in de regeringspartij van Limann. In de partij was al maanden een machtsstrijd aan de gang tussen de oude aanhang van Nkroemah en de jongere garde. De strijd ging uiteindelijk om de inrichting van de Ghanese samenleving en had een verlam mend effect op de alledaagse politiek, die daardoor de oplossingen van de grote pro blemen uit de weg ging. De militairen zijn dus nu weer aan zet, maar veel verwachtingen mag men niet koesteren. De tinnen soldaatjes van Ghana - zoals een Westafrikaanse schrijver hen spottend noemde - hebben de laatste jaren een brevet van verregaande onbekwaam heid afgegeven. Zij hebben wel wijzigin gen aangebracht in de samenstelling van regeringen, maar hebben niets gedaan aan de sociale en politieke structuur van het land. Toch mag men de situatie ook weer niet al te pessimistisch zien. In Ghana lijkt de democratische traditie - het land ging zijn onafhankelijkheid in met een natuurge trouwe afspiegeling van het politieke be stel van het voormalige moederland, de parlementaire democratie - al zover wor tel te hebben geschoten, dat een militaire niet lang stand kan houden. Vervolg van pagina 1 zou daarbij willen streven naar een iets meer gedecen traliseerde economische macht, die meer autonomie voor de bedrijven inhoudt. Vicè-premier Rakovski, die in Bonn op bezoek ging, heeft laten weten dat Jaru- zelski snel een brief aan Schmidt zal schrijven over de Poolse crisis. Waarne mers verwachten dat die brief een rol kan gaan spelen als Schmidt en Reagan begin volgende week een informe le top houden in de Verenig de Staten, waar de Bonds kanselier nu nog op vakantie is. De twee verschillen van mening over de Westerse re actie op de Poolse crisis. Schmidt noemde de sancties die Reagan heeft aangekon digd niet „wereldschokkend" en zette grote vraagtekens bij de effectiviteit daarvan. Ondanks de fraaie woor den uit Warschau treden de militairen nog hard op tegen Poolse arbeiders in verzet. Vier Solidariteitsleiders zijn wegens het „opruien tot staking" veroordeeld tot ge vangenisstraffen van drie tot vier en een half jaar. De gemeenteraadsver kiezingen van februari zijn opgeschort. Om verspreiding van po litieke pamfletten tegen te gaan is de verkoop van pa pier verboden en is ook het privé-bezit van drukpers of kopieermachine niet meer toegestaan. De Sovjet-Unie stoort de uitzendingen van de BBC en de Voice of America, die tot voor kort ongemoeid werden gelaten. Dergelijke maatregelen zorgen ervoor dat de Polen sceptisch reageren op mooie beloften van de militairen. Het bewind zit met het di lemma tegelijkertijd het nog steeds aanwezige (vooral passieve) verzet de kop in te drukken en ook een beleid van nationale verzoening op de rails te zetten. Van enige normalisatie blijkt toch wel sprake. Met ingang van morgen mogen er weer sportevenementen Hoe dat in de praktijk zal gaan werken, moet duidelijk worden uit de blauwdruk voor het nieuwe Polen, die generaal Jaruzelski aan het ontwerpen is. Daarvoor heeft hij drie studiecommis sies in het leven geroepen, onder leiding van Olszowski (harde lijn), vice-premier Rakovski (liberaal) en het Politbureau-lid Kubiak. De groep van Kubiak zou al hebben voorgesteld de veel leden verliezende com munistische partij, de Vere nigde Arbeiderspartij, een face-lift en een nieuwe naam te geven. Die ver nieuwde communistische partij zou moeten steunen op een brede basis van partij, ex-Solidariteit en kerk. De groep van Olszowski zoekt naar nieuwe wegen voor economisch herstel en iTmimiiimmiiiiMiiiiiïïiiiiiHiiiiiriiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiïmiiiimiiiiiiJiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiN^ plaatsvinden in Polen. Ook is er in Nederland, voor het eerst sinds het af kondigen van de staat van beleg, weer post uit Polen ontvangen. Polen in Breda ontvingen Kerstwensen uit Polen, die op 12 december verstuurd bleken te zijn. Wel waren er brieven openge maakt en voorzien van een rood censuur-stempel „Ocenzurowano". Minister Van der Stoel (Buitenlandse zaken) heeft donderdag nog een gesprek gehad met de Poolse ambas sadeur in ons land en hem de Nederlandse bezorgdheid meegedeeld. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Haig, heeft gezegd dat de Verenigde Staten overwegen de 35 ondertekenaars van de akkoorden van Helsinki bij een te roepen voor een con ferentie over Polen. De Po len zou op zo'n conferentie, waarover nog overleg met de Navo-partners plaats gaat vinden, schending van de mensenrechten op grote schaal ten laste worden ge legd. Door smeltende sneeuw is de waterstand in de Westduitse rivieren ongekend hoog, vooral in de deelstaten Rheinland- Pfaltz en Saarland. Hier een beeld van het stadje Bernkastel- Kues, waar het Moezelwater enkele meters boven normaal peil steeg. Naar mag worden aangenomen zal het hoge water vandaag of morgen ook Nederland bereiken. TOKIO (ANP) - De Japanse eerste minister, Zenko Suzu ki, zal alles in het werk stel len om de wrijving op het gebied van de handel tussen de Verenigde Staten en Europa enerzijds en Japan anderzijds weg te nemen, maar hij verwacht dan wel maatregelen van andere landen om hun eigen pro- duktiviteit te vergroten. Dat heeft hij meegedeeld tijdens zijn nieuwjaarspers- conferentie. Vorige maand maakte Suzuki bekend dat het de bedoeling is de ta riefsverlagingen voor de be grotingsjaren 1983 en 1984 al in het op 1 april 1982 begin nende begrotingsjaar tot stand te brengen. De rege ring studeert verder op ver eenvoudiging van de im portprocedures. Op de langere termijn zal Japan meer nadruk leggen op investeringen en geza menlijke ondernemingen in het buitenland, zo merkte de premier op. Verder wil Ja pan zijn economische sa menwerking met andere westerse landen verruimen. Van de Verenigde Staten en de Europese Gemeen schap is steeds sterker wor dende druk op Japan uitge gaan om iets te doen aan de handelsbalans. Aan Japanse kant ontstaat in het lopende begrotingsjaar in de handel met de VS een overschot van vijftig miljard gulden en op die met de EG een overschot van 38 miljard gulden. Premier Suzuki zei te me nen dat de doelstelling van een economische groei van 5,2 procent in het nieuwe be grotingsjaar te bereiken valt door uitbreikding van de binnenlandse vraag. Het mes snijt dan aan twee kan ten, want aldus verdwijnt ook een deel van de handels conflicten met de VS en de EG. De bedrijvigheid in het particuliere bedrijfsleven zal zeker toenemen door de verlaging van het officiële bankdisconto tot 5,5 procent van onlangs en door de be grotingsmaatregelen tot versnelde uitvoering van openbare werken in het nieuwe jaar. Van onze redactie buitenland MADRID - De ontvoerders van de vader van de zanger Julio Iglesias eisen een los geld van tien miljoen dollar. De 66-jarige vrouwenarts werd dinsdag ontvoerd toen hij op weg was naar het zie kenhuis in Madrid. De poli tie vermoedt dat de ontvoer ders afkomstig zijn uit Zuid- Amerika. Julio Iglesias, die in de Verenigde Staten woont, zal het losgeld vermoedelijk wel betalen. Van onze redactie binnenland ROTTERDAM - De ruzie binnen Ogem wordt steeds meer op straat uitgevochten. De beschuldigingen die ex-minister en ex-Ogem- topman Boersma onlangs aan het adres van zijn oud collega's deed, zijn nu terug gekaatst met het laten uit lekken van het feit dat Boersma zichzelf goedkoop geld heeft laten lenen bij Ogem om een huis van een half miljoen gulden te kun nen kopen. In NRC Handelsblad wordt melding gemaakt van het feit dat Boersma een half miljoen gulden leende tegen zeer lage rente. Daartoe nam hij zelf de belsissing. Toen de rente steeg, liet hij zijn le ning goedkoop, zodat hij een voordeel van tienduizenden guldens per jaar behaalde. Eerder had Boersma zijn ex-collega's ervan beschul digd financiële voordelen bij het bedrijf te halen zonder daar iets tegenover te stel len. Vandaag, 2 januari Zon op Zon onder Maan op Maan onder Morgen, 3 januari: Zon op Zon onder Maan op Maan onder Morgen 3 januari Bergen op Zoom Hansweerl Terneuzen Vlissingen Wemeldinge 84:1 16.3? I I 23.131 8.4il 164:1 12.511 8.41-21.ÏI 8.O3-20.5i| 7.26-20131 700-19.4:1 8.36-21 Ztf TRIPOLI (RTR/AP)- Libië en Saoedi-Arabië hebben opl ouderjaarsdag besloten hun een jaar geleden verbroken di-l plomatieke betrekkingen te herstellen, zo heeft het officiëlt| Libische persbureau Jana bekend gemaakt. In een gezamenlijke ver- sen Iran en Irak. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllillllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII^ klaring, die in Tripoli en Riaad werd uitgegeven, zeg gen de regeringen dat de be slissing het gevolg is van „de wens een nodeloze breuk in de Arabische eenheid te ver mijden" en aan te dringen op eensgezind Arabisch optre den „tegen de gemeenschap pelijke vijand", waarmee Is rael wordt bedoeld. Saoedi-Arabië verbrak vorig jaar oktober de be trekkingen met Tripoli, toen de Libische leider kolonel Gaddafi ernstige kritiek had op de Saoedische beslissing om vier Amerikaanse Awacs-radarvliegtuigen te kopen en toe te laten op Sa- oedisch grondgebied kort na het begin van de oorlog tus- Gaddafi noemde bij die! gelegenheid de aanwezigf heid van de Awacs een „ont-l heiliging" van de islamitif sche heiligdommen in Mek-I ka en Medina en riep op toil een Heilige Oorlog om diel smaad uit te wissen. Koniml Khaled van Saoedi-Arabiel noemde Gaddafi daarop een! „reïncarnatie van de duivel"! De Saoedische ministe;! van buitenlandse zakerl noemt de ontwikkelingen del eerste stap naar „volledige! Arabische verzoening". Gisf teren werd ook bekend c" in april weer een poging worden gedaan tot een Aral bische top. Vorig jaar nol vember mislukte die in Maf rokko. Vrienden van de Bijbel zoeken meer Vrienden van de Bijbel. De stichting Vrienden van de Bijbel steunt financieel het werk van de Katholieke Bijbelstichting in Nederland de verspreiding van de bijbel in de derde wereld enkele kleinere bijbelprojecten, zoals vertaling van het Nieuwe Testament in het Papiamentu; geven van bijbelse vakliteratuur aan Nederlandse missionarissen; beschikbaar stellen van bijbelse weten schappelijke werken aan christelijke bijbelgeleerden in Oost-Europa. Hoe meer Vrienden hoe beter de stichting Vrienden van de Bijbel haar belangrijke werk kan blijven doen. Belangrijk, want tallozen zoeken in de bijbel steun, raad en troost. Word daarom Vriend van de Bijbel; geef naar vermogen (suggestie min. f. 10,— per jaar). De Stichting Vrienden van de Bijbel zal u regelmatig I op de hoogte houden van haar activiteiten, o.a. via het KBS-Informatie bulletin. Onderstaande bon in open enveloppe zonder postzegel zenden aan stichting Vrienden van de Bijbel, Antwoordnummer 29, 5280 Vj Boxtel. Baroniestraat 43, Boxtel, tel.: 04116 - 73537. Giro: 16.60.666 Roderi Eerst opklaringen en plaatselijk mistban ken Later op de dag toenemende be-1 wolking mogelijk gevolgd door regen f Middagtemperatuur ongeveer 8 graden I Matige wind. draaiend van noordwesi naar zuidwest. Amsterdam Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfurt Geneve Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Istanbul Las Palmas Beiroet Tel Aviv Tunis regen 6 gi I met ontvanger I niet ontvanger I zwaar bew. 3gi I zwaar bew. 11 gi I halt bew f zwaar bew. 6gr zwaar bew t_ sneeuw-14 gil sneeuw 0 c regen 1 g niet ontvanger I met ontvangi zwaar bew 2gii regen 5 gi I regenbui 5 gr I licht bew 11 gr I onbew. 17 gi I licht bew. 15g' I regen 3 gr I onbew. 15grl niet ontvangt licht bew. 7 geh. bew. 15gi| niet ontvanger I sneeuw-4 gr I regen 2} I regenbui 4 g I onbew. 17jr| niet ontvanger I niet ontvanger I met ontvanger I niet ontvanger I zwaar bew 17}I Ondergetekende I Dgeeft zich op als Vriend van de Bijbel; mijn jaarlijkse bijdrage wordt f.. -j I I wil méér informatie over de stichting Vrienden van de Bijbel. I Naam: Straat: j Postcode:Woonplaats:- Wacht voor betaling op een acceptgirokaart. J BOMBAY - Heel even maar liet de anders altijd uiterst rustige bonds coach Wim van Heumen zich gaan. Toen was hi, bet overgelukkige mid delpunt van een horde uitzinnige spelers, offi cials en grote aantallen Indiërs die hun chauvi nisme grootmoedig opzi, hadden gezet. „Even kan het wel, hoe die doelpunten tot stand zijn gekomen. Die scoops van Ties naar Roderick bijvoorbeeld. Daar heb ben we donderdag een uur op geoefend. Mag een coach dan tevreden zijn, wanneer het zo feilloos in de praktijk wordt ge bracht?." Van Heumen is er ech ter het type niet naar om lang bij een succes stil te staan. Even later is hi, weer de coach die zijn spelers ernstig vermaant niet teveel te drinken en daarna nuchter als altijd weer aan de volgende wedstrijd denkt. „Weet je waarvoor ik nu zo bang ben", zo vervolgt van Heumen, „dat we tegen Maleisië (vandaag, red.) de terugslag krijgen. De jongens hebben in deze hitte een ontzettend zwa re inspanning moeten le veren. Het zou me niet verbazen wanneer het te gen Maleisië niet goed draait." Roderick Bouwman, omstuwd door bewonde raars, zat uitgeteld op het veld. „Ik ben werkelijk doodop. Niet alleen door vermoeidheid. Het was vooral de ondraaglijke spanning die me de das heeft omgedaan. Ik had het op het laatst niet meer. Ik was voortdu rend doodsbenauwd dat die Indische verdedigers me nog harder zouden gaan aanpakken, vooral toen die Surjit Singh me in de tweede helft zo neermaaide. Uiteindelijk is het allemaal wel mee gevallen." Paul Litjens was de enige binnen de Oranje- groep die niet louter po sitieve dingen wist te melden. „Het is een schande dat een man als Servetto die twee jaar geen internationale wed strijden mocht fluiten, een dergelijk belangrijk duel mag leiden. Hij was nog zenuwachtiger dan de spelers. En dan maar afreageren door driftige gebaartjes te maken. Ik mocht geen poot ver keerd zetten, hij floot overal voor." Tom van 't Hek be greep nog steeds niet hoe ™j op het moment voor de lob zo rustig hadden kunnen blijven. „Nor maal oefen ik het wel eer's op de training. Dan wil het wel eens lukken. Maar in een wedstrijd is net natuurlijk wel wat anders. Opeens kreeg ik echter de ingeving om het te doen. De bal was trouwens op het randje van de strafcirkel. Voor hetzelfde geld fluit hij af." Na i gen El na het 4-3 ge\| dia, lig ander Bouv dia tw| lpnd een ka] terug tot op rer va| en mil tionale man i renlanj ter is el slechts] diaie naard. Rode gistere] m'eêst van eerl draaidl het zi duel te] kreeg t de dep wers keystad zelden dergeli] wend. dige tfl er meeil door iiT Wat tel van hef ze uitfl scoope^ snelle matig de Cru] van 't man verstijf staan? Het opnaml die uit| van begon land. Servettl duel uit te minutel voor i laatste I jender in, 1-0. De profited warrinl derlanq Gedrag digingel thousial zij aanf tier leid treffer.! buitens] toegesp volgensl Joost Cl Toenl van Ne] BOMBAY - Pakistan en Ne- lu? r.d zijn, voorlopig, de IkpP'wgcn in het vijfde hoc- I h*L om de wereld- |®eker voor heren teams. In Lf'-'bay won Pakistan vrij- Iw de tweede wedstrijd Ischil groep A met ruim ver" lofiL9 ArSentinie (6-1) werd V. Spanje met ruim ver til] (4-i) verslagen. Op- L euw kwam Pakistan lang- Lar? op toeren- Bij de rust i as het 2-0 door een strafbal L n Kallimoellah en een L «corner van Manzoer Oei assan. Opnieuw Kalli- moellar verdubll Roca Spanje van Mq kende na tw| zonder f Net all kistan vier wp ook in f wachtir ders al! Zeelandl De gonnenl ning opl

de Stem | 1982 | | pagina 4