Politici bezorgd over kapotte brug T erneuzen Uitstek van De Terneuzenaar wil nuttige arbeid voor niet-actieven Sasse bibliotheek druk doende met verhuizen Nieuwe kraan voor OVET Huldiging sportlieden gemeente Oostburg CDA en PvdA willen reservebrug Parkeerruimte erbij in Terneuzense Bomenbuurt Vogelshou in Clinge DONDERDAG 3 DECEMBER 1981 VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Speelzalen hebben gebrek aan speelgoed TERNEUZEN - Het kapot varen van de zui- derbrug over de Westsluis en het daarmee ge paard gaande ongemak voor het verkeer heeft plotseling voor heel wat opschudding gezorgd in politiek Terneuzen. UIT HET ZAKENLEVEN Sinterklaas Leden van commissie kwamen niet Hoofdplaat Zuidzande Philippine Oostburg Plaatselijk nieuws Sluiskil Westdcrpe IJzendijke Terneuzen in Kerstfeest bij Leg er des Heils Stikker: AKF buiten de herstrukture- ring nNPERPAG 3 DECEM Superieur ïuske en Wiske: De wU6 mma. De eerste teru moet toch even-) muiten. lUcky Luke: De Een Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Terneu- zense WAO-er Bas de Vos vindt dat er vanuit de ge meente Terneuzen impulsen moeten komen om de zoge naamde niet-actieven in te schakelen bij een aantal nuttige activiteiten. Hij schrijft dit in een brief aan de Terneuzense gemeente raad waarin hij de raad op roept deze materie eens grondig te laten bestuderen. „Deze mensen lopen vaak met hun ziel onder de arm. Als de gemeente nu eens een eerste aanzet geeft om deze mensen weer nuttig bezig te houden, dan volgt een aantal instanties misschien wel vanzelf", zo oppert hij. Er moet volgens hem naar een andere vorm gezocht worden om werklozen nuttig bezig te houden. Het project „Mensen zonder werk", dat vorig jaar flopte omdat er niet genoeg animo voor bestond, is vol gens hem niet de juiste weg. „De mensen zijn schuw en geplakt. Trouwens dat be zighouden in een of ander buurthuis zien ze sowieso niet zitten". In zijn brief reikt hij een paar suggesties aan. Hij noemt de jeugdver- keerstuin die op dit moment een slapend bestaan leidt. Het rollend materieel heeft een grote opknapbeurt nodig en dit zou best eens door niet-actieven kunnen wor den uitgevoerd. Eventueel kunnen vrijwilligers in overleg met het onderwij zend personeel de leerlingen verkeersonderrricht geven. Een andere suggestie: „Het politiekorps in Terneu zen wordt geconfronteerd met steeds meer taken. Een nieuwe: de uitgebreide con trole van fietsen van school kinderen. Ook voor dit werk zouden niet-actieven kun nen worden ingeschakeld. En wat te denken van het jaarlijkse verkeersexamen", aldus De Vos. Hij heeft zijn oor al eens te luisteren gelegd bij het mi nisterie van CRM en Sociale Zaken om te horen wat die van zijn plan vinden. Van beide kanten positieve gelui den. „Van CRM hoorde ik dat ze ook in die richting be zig zijn, maar er zijn nog wat problemen over de uitkerin gen die dan gewoon door moeten gaan". Op gemeenteniveau denkt hij aan het instellen van een commissie met daarin enke le vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en en kele niet-actieven. „Het is erg belangrijk dat er zo'n commissie komt die onder begeleiding van ambtenaren gaat bekijken wat er moge lijk is en op welke manier het kan worden uitgevoerd". krijgen meteen een etiket op Van onze correspondent IJZENDIJKE De Stichting Peuterspeelzalen West Zeeuwsch-Vlaanderen wordt ook geconfronteerd met bezuinigingen. „Het is voor ons niet te doen al het speelgoed voor onze peuter speelzalen te kopen, dat is gewoon te duur", aldus be stuurslid Nel Hendrikse. De Stichting verzoekt daarom iedereen om al het nog deugdelijk speelgoed, dat men kan missen, af te geven bij de peuterspeelza len in West Zeeuwsch- Vlaanderen. In het voorjaar zal het be stuur een wafelactie organi seren, om het hoofd te kun nen bieden aan de teruggang in de financiën, die door de bezuinigingen wordt veroor zaakt. Van onze correspondent TERNEUZEN - Vandaag wordt een nieuwe drijvende kraan verwacht voor het Terneuzense overslagbedrijf OVET. Met de sleepboot Zwitser land van sleepdienst Muller uit Terneuzen wordt de kraan, de grootste ponton kraan van Nederland vanuit de St. Jobshaven uit Rotter dam naar Terneuzen ge sleept. De kraan werd door Fi- geen in Haarlem gebouwd. Hij is 48 meter hoog, heeft een bereik vanuit de as van 42 meter en heeft een capaci teit van 800 ton per uur. Dat nog niet overgemaakt, betekent het dubbele van de capaciteit van de huidige OVET-kranen. De nieuwe kraan is de eerste in de nieu- i we generatie Figee-Lemnis- caatkranen. Diverse raadsfracties grepen gisteren naar de pen en willen nu, drie jaar nadat het autoschip Blue Hawk de noorderbrug 14 maanden buiten werking stelde, van gemeente en Rijkswaterstaat horen welke maat regelen er getroffen zijn om dergelijke ongelukken te voorkomen. Het afdelingsbestuur Mid den en Oost Zeeuwsch- Vlaanderen van D'66 wend de zich rechtstreeks tot Rijkswaterstaat en stuurde tevens een afschrift aan het ministerie van Verkeer en Waterstaat, de ingenieur dienstkring Rijkswaterstaat Kanaal Terneuzen-Gent en de gemeenteraad van Ter neuzen. PvdA en CDA richtten zich tot b. en w. van Terneu zen. De heetste hangijzers: "Heeft Rijkswaterstaat maatregelen getroffen na het ongeluk in 1978 en zo ja zijn deze veiligheidsmaatre gelen in acht genomen bij het binnenvaren van Maple Ace?". Een andere vraag die alle drie de politieke partijen op de lippen brandt, is of er op korte termijn voorzienin gen getroffen worden om voetgangers en brommers lange wachttijden voor de noorderbrug te besparen. Het CDA vraagt het colle ge het aanschaffen van een reservebrug in overweging te nemen. Evenals de PvdA die zich grote zorgen maakt over de economische schade die ontstaat door lange wachttijden voor het ver keer langs en in het water. De PvdA vraagt tevens be vestiging van het college of de opdracht voor de repara tie van de brug aan Hollan- dia in Krimpen aan de IJssel al de deur uit is gegaan. Zo ja dan vragen de socia listen zich af of niet beter bekeken had kunnen worden deze opdracht aan bedrijven in de regio te geven. Verder bepleit de PvdA om er bij Rijkswaterstaat op aan te dringen de richtlijnen voor het passeren van autosche pen tijdelijk aanzienlijk te verscherpen. Dit vanwege de kwetsbaarheid van het over gebleven bruggedeelte. De dader, de Maple Ace, blijft voorlopig in Terneuzen liggen. De borgsom van 2,5 miljoen, was ook gisteren Van onze correspondent SAS VAN GENT-De medewerkers van de openbare bi bliotheek in Sas van Gent zijn reeds enige dagen druk doende met het verhuizen van boeken naar het nieuwe gedeelte. Zoals bekend heeft de Sasse boekenzaal, die huist in het cultureel centrum de Speije een fikse uitbreiding ondergaan en is nu drie keer zo groot geworden. Geen overbodige luxe, want het was voorheen voor de lezers dikwijls dringen geblazen in paden tussen de boeken rekken. Ook zijn er nieuwe boeken aangeschaft en wordt de leeszaal opnieuw ingericht. De jeugdbibliotheek, nu nog op de begane grond, verhuist naar boven. De me dewerkers hebben nu ook de beschikking over kan toor- en werkruimte. Voor de mindervaliden is een lift gebouwd zodat zij ook zeer gemakkelijk een boek van hun gading kunnen uitzoeken. De officiële opening met een daaraan verbonden open dag zal begin volgend jaar plaatsvinden. Van onze correspondente OOSTBURG - Het coUege van b. en w. van Oostburg heeft besloten een huldi gingsavond in te stellen voor sportlieden, die zich het af gelopen jaar hebben onder scheiden. Tijdens de sportraadver- gadering van 5 oktober j.l. is uit die sportraad een huldi gingscommissie gekozen. Deze commissie verzamelt in december de namen van de sportlieden en/of teams die het afgelopen seizoen bijzon dere prestaties leverden. De criteria die deze commissie hanteert bij hun beoordeling zijn: sportman, -vrouw of -team moet lid zijn van een vereni ging die aangesloten is bij de Zeeuwse sportraad en woon achtig in de gemeente Oost burg; senioren moeten de volgen de prestaties geleverd heb ben: eerste plaats provin ciaal kampioenschap, eerste of derde plaats nationaal kampioenschap junioren en pupillen moe ten minstens de volgende prestaties hebben geleverd: eerste plaats regionaal kam pioenschap, eerste plaats provinciaal kampioenschap, eerste tot en met de zesde plaats nationaal kampioen schap. Aanmeldingen om hier voor in aanmerking te ko men, vinden momenteel plaats met als sluitingsda turn 31 december. De datum van huldiging is nog niet vastgesteld. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - In de bo men- en bloemenbuurt in Terneuzen kan binnenkort weer veilig geparkeerd wor den. B en W van Terneuzen willen, als de buurtbewoners geen bezwaar hebben, de drie zandbakken in de Pol- pulierenstraat, Goudenre genstraat en Plataanstraat opruimen en op die plaatsen 24 parkeerhavens maken. Het college hoopt hiermee een eind te maken aan de onoverzichtelijke verkeers situatie. veelal veroorzaakt door het grote aantal gepar keerde auto's in de smalle straten. B en W komen met dit voorstel omdat de be trokken zandbakken volgens hen erg weinig gebruikt worden door kinderen uit de buurt maar des te meer door honden. De omwonenden hebben tot 17 december de tijd om hun bezwaren tegen deze maatregel bij het colle ge bekend te maken. De ge zinnen met kinderen uit deze buurt krijgen deze week nog een schrijven van b en w waarin alles nog eens duide lijk wordt uitgelegd. HULST - Sinterklaas brengt zaterdag 5 december een be zoek aan de modezaak Ele gance in de Hulster Bier kaaistraat. Van 15.30 tot 16.30 is hij in de zaak aanwezig en deelt aan de kinderen ver snaperingen uit. Ter gele genheid van het bisschoppe lijk bezoek kunnen de klan ten profiteren van speciale aanbiedingen op het gebied van damesmantels, kinder jacks, pantalons, kinderpull- overs, truien en nickerbok- kers. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De vergadering van de Hontenisser financiële commissie is gistermid dag niet doorgegaan. Dat kwam omdat drie van de vier commissie leden, met kennisge ving, niet kwamen op dagen. Toen bleek dat slechts één commissielid aan wezig zou zijn om zijn licht over de agenda punten te laten schij nen, besloten burge meester en wethouders de vergadering maar af te gelasten. Sinterklaasmiddag - De r.k. Bejaardenbond Hoofdplaat houdt donderdag 3 decem ber in de soosruimte de jaarlijkse Sinterklaasmid dag voor de leden. De bij eenkomst begint omstreeks 14.00 uur met een koffie maaltijd, waarbij de deeg mannetjes niet zullen ont breken. De middag wordt op een gezellige wijze doorge bracht met enkele bingo rondes. Vrouwenbond - Gisteren heeft Sinterklaas een bezoek gebracht aan de leden van de vrouwenbond van het N.K.V. te Hoofdplaat in het Wapen van Zeeland. Vrij dag brengt de Sint 's mor gens een bezoek aan de lage re- en kleuterschool. Tijdens de 's avonds te houden Sin terklaasavond van de Jon geren Vereniging Hoofd plaat zal hij verder zijn op wachting maken. Duivententoonstelling Duivenvereniging De Vrij zinnige Vogel houdt zater dag 5 en zondag 6 december de jaarlijkse duivententoon stelling voor leden in café De Vriendschap. Ruim 300 duiven zijn op zaterdag vanaf 18.30 uur te bezichti gen. Op zondag is de ope ningstijd 14.30 uur. Op beide dagen zal het rad van avon tuur volop draaien. De traditionele bonnen verkoop vindt plaats op zon dagmiddag omstreeks 17.00 uur. Er zijn nu al bonnen van bekende duivenliefheb- bers uit geheel Zeeuwsch Vlaanderen. De keurmees ters voor deze tentoonstel ling zijn de heren Klaassen en van Hermont uit Axel. Sinterklaas - Voor het vier de opeenvolgende jaar bracht Sinterklaas een be zoek aan de kern Zuidzande. Om halfdrie arriveerde hij in de Dorpsstraat, gezeten in een Buggy. Daar stond het plaatselijke muziekgezel schap Veronica en de drum band Harmonie uit Oostburg hem al op te wachten. Voor afgegaan door de beide mu ziekgezelschappen en verge zeld door een groot aantal jeugdigen maakte hij ver volgens een rijtoer door de kern. Na de rondrit werd hij in hotel De Roode Leeuw na mens het gemeentebestuur ontvangen door wethouder G. Claeys. Boiling - Uitslag bolling bolclub Nooitgedacht: 1. W. van Limmen, 2. F. Ploegaert, 3. R. Warrens, 4. J. Cambier, 5. B. van Limmen, 6. J. Lau- ret, 7. D. Maaten, 8. J. Baert, 9. Th. de Grave, 10. J. Ver mast. FNV - In Philippine houdt de FNV klachten- en hulp dienst elke woensdag spreekuur van 15 tot 16 uur aan de Kokhaan 33. Telefo nische afspraken voor huis bezoek zijn mogelijk op nummer 01159-479. Wenskaarten - In het post kantoor worden van 8 ttot en met 11 en van 15 tot en met 18 december dagelijks van tien tot twaalf uur en van twee tot vier uur wens kaarten en kinderpostzegels verkocht. De organisatie is in handen van de Vrouwen- raad West Zeeuwsch- Vlaanderen. De opbrengst betekent een belangrijke fi nanciële bijdrage voor ge handicapte kinderen. Af beeldingen van de kinder ze gels zijn ook als serie kaar ten (2 gulden per serie) en als serie posters (15 gulden per serie) verkrijgbaar. Bingo-avond - De Zeeuws- vlaamse Kynologenclub houdt op zaterdag 19 decem ber vanaf 20.00 uur in café Atlanta een bingo-avond. Tussendoor wordt er een kynologische quiz gehouden, waaraan alle aanwezigen kunnen meedoen en waarbij tien vragen moeten worden beantwoord. De drie, die het hoogste aantal punten beha len, krijgen een prijs. Jubileum - Na afloop van een jacht, in het afgelopen weekend, is de heer Marcel van Lent officieel gehuldigd in verband met zijn zilveren jubileum als jachtopziener. In café De Polderbar werd hem een oorkonde van de Koninklijke Nederlandse Jagers vereniging (K.N.J.V.) overhandigd wegens trouwe dienst tijdens de periode 1956 tot 1981. Ook mocht de heer Van Lent een geschenk onder couvert in ontvangst nemen. Het „maar weinig opleve ren" van de jacht werd in Westdorpe als voorwendsel gebruikt om in de Polderbar een verrassing uit de jagers- hoed te „toveren" voor de nietsvermoedende heer M. van Lent. Na het officiële' gedeelte bleven de jagers nog enige tijd gezellig sa men. Seriekaarting - Het ko mend weekend kunnen de kaartliefhebbers in West dorpe weer eens lekker hun hartje ophalen. In de zaal van Het Oude Raedhuys bij J. van der Goes wordt zowel zaterdag als zondag (5 en 6 december) een seriekaarting gehouden. Men speelt bie den. De seriewinnaars ont vangen hanen of wijn naar keuze. De veliezers van iedere finale krijgen als troostprijs een consumptie bon. Vrouwengilde - De afde ling Terneuzen van het Ka tholiek Vrouwengilde viert vanavond om 20 uur in de parochiezaal van de Trini- teitskerk, het St.-Nicolaas- feest. Maandag 21 december vieren de leden het kerst feest, eveneens in de paro chiezaal van de Triniteits- kerk. Voor de feestviering is er om 19 uur een mis. Kaarting - Op 11 december houdt de bouwbond FNV en AVG een kaartavond. Alle leden zijn welkom in La Porte d'Or, waar om 19.30 uur begonnen wordt. Kinderzegels - In de periode van 7 tot en met 18 december worden door het plaatselijke comité Kinderpostzegels en kele stands opgesteld voor de verkoop van wenskaar ten en zegels. Men kan hier voor terecht in het postkan toor aan de Alvarezlaan en het (oude) postkantoor te Zaamslag van 7 tot en met 11 december. Er wordt een uitgebreide collectie kerst- en nieuw jaarskaarten aangeboden. Afbeeldingen van de zegels, die dit jaar in het teken van het internationale jaar van gehandicapten staan, zijn ook als serie kaarten en als posters te verkrijgen. Bridge - De uitslag van de eerste wedstrijd in de twee de competitie van bridge club Emergo, luidde als volgt: Groep A: 1. dames Verloop-Brouwer 57,41 2. heren Pel-Scheele 55,56, 3. mevrouw Sandrini-de heer Olyslager 53,24, 4. heren Muller-A. IJsebaert 50,93, 5. dames Cock-Pel 50. Groep B: 1. echtpaar Speelman 58,93, 2. heren Verdijk-B. IJsebaert 50,93, 3. dames De Heus-IJsebaert 58,93, 4. da mes Verdij k-Schiltman 50 Emergo - De einduitslag van de eerste competitie in het seizoen 1981/1982 van bridgeclub Emergo, luidt als volgt: Groep A: 1. heren Sandrini-Van Dijk 457,55, 2. echtpaar Den Haan 457,55, 3. mevrouw van Dijk-de heer B. IJsebaert 426,02, 4. echt paar Nijsten 413,10, 5. dames Kock-Pel 400,61. Met diverse partners behaalde mevrouw Sandrini in deze competitie 433,03 Groep B: 1. me vrouw Jurry-de heer Ver- straete 452,50, 2. heren Pel- Scheele 433,25,3. dames Ver dij k-Schiltman 414,79,4. me vrouw Bruins-de heer Rom- som 412,67, 5. heren Verdijk- Kramer 412,10 |IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIII||||||||,|||{| Van onze correspondent 1 CLINGE - Komend teet... eind wordt in de zaal fij Troubadour voor de H keer een vogelshow g den, waarvoor 560 vogel 1 door de verschillende M hebbers zijn bij« bracht. 1 Het gevolgelte omuat EE verse kleurkanaries, kanaries, bastaarden, gm EE en kleine parkieten, EE sche vogels en tropin H duiven en kwartels. Vrjj EE dag 4 december om 20 Jj EE zal wethouder B. de Kei» de tentoonstelling off\cie. EE openen. De vogels vertoeven 1 rigens al heel de loeekjj EE De Troubadour. Dinsdjj S zijn negen keurmeestei EE van de Nederlandse b EE van Vogelliefhebbers j, M touw geweest om de gm 1 derde vrienden aan en 1 strenge keuring te ondet EE werpen. Daarbij werd gek EE op kleur, houding, grootte, EE postuur en vorm. Hoen»; EE de Troubadour ook dit ju weer wordt bevolkt dm een respectabel aantal w EE gels, vindt voorzitter Rot EE tier het jammer dat er E paar honderd minder..,, EE binnengebracht dan inn. rige jaren. Hij schrijft dei EE toe aan de problemen wi deze tijd, waarin blijkbair EE ook de vogelliefhebbtr, S moeten bezuinigen. kwaliteit is echter op EE gebleven. EE De tentoonstelling EE zaterdamiddag om uur voor het publiek opa EE en ook zondag kan ment) 17 uur terecht. Tussen li bedrijven door draait E rad van avontuur. De tot- EE gang is gratis. Zondag 17 uur zal districtscommis saris J. van der Walle mi EE de Nederlandse Bond wi vogelliefhebbers uit Huls EE de prijzen uitreiken. Dat E bestaan uit bekers, stan EE daards en medailles. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het Leger des Heils te Terneuzen vier dit jaar het kerstfeest voor bejaarden en eenzamen in it kantine van Philips aan dt mr. F.J. Haarmanweg dinsdag 22 december. Het feest begint om uur met een gezamenlijke broodmaaltijd; om 19.00 uur begint de kerstdienst, waar aan door het bejaardenkoor van de Veste en het muziek korps van het Leger des Heils uit Goes medewerking wordt verleend. Vanaf vrijdag 4 december kunnen kaarten worden af gehaald bij het gebouw van het Leger des Heils in Donze Visserstraat 94111), vrijdags tijdens de openingsuren van het kle dingdepot in Vlooswijk- straat 26 en bij superma™ Van de Velde in winkelcen trum-Zuid. Luitenant Jag® van het Leger des Heils hoopt dat vrienden en buren voor slecht ter been zij™' bejaarden kaarten wille" afhalen en dat particulier® die over een auto beschik ken, voor vervoer wille™ zorgen. Zij kunnen zich m® den bij het Leger des Heus. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - De ene# activiteiten van machin briek Breda en AKF blijven buiten de herstm» turering van de grote »e bouw. Dat heeft gisteren i'- Stikker, voorzitter van raad van bestuur van RSV-concern gezegd tP® een hoorzitting van de1 Tweede-Kamercomnus™ van economische zaken de plannen van min Terlouw (Economisch^ ken) om over te gaan te» concentratie van de s ketelbouw in Hengel" 1986. Ook andere energie-3'!! viteiten binnen het h- concern blijven daarbui aldus de RSV-topman. Al een paar jaar lang brengt producer Niels Winther met zijn Steeple Chase Label de ene be langwekkende plaat na de andere uit. We herinneren ons de Golden Cirkel van Bud Powell, het werk van de onderschatte vibrafo- niSt Walt Dickerson, sta pels opnamen uit de Mont Martre Jazzclub uit Ko penhagen, de vele uitste kende hedendaagse mu ziek van bop tot avantgar- de. De laatste release van Steeple Chase doet zeker niet onder voor wat we ge wend zijn: de triomf plaat van Dexter Gordon „Lul- labye for a Monster" (SCS 1156) en de eerste elpee met opnamen van Shirley Horn op het afgelopen Northsea Jazzfestival „All Night Long" (SCS 1157). Dexter heeft bij mijn weten nog nooit zonder piano opgenomen: het pia- noloze trio was een uitvin ding van Sonny Rollins, Albert Ayler borduurde daarop voort, en in de he dendaagse muziek wil dat ook nog weieens voorko men. Het weglaten van de piano stelt natuurlijk zijn eisen aan degenen die overblijven: de stevige harmonische begeleidin gen komen op het conto van de basist, die in de ideale situatie ook nog ,wat extra's doen". De drummer vult met steeds wisselende patronen hier en daar de gaatjes op, en de blazer moet meer dan anders zijn eigen weg door de akkoorden zoeken. Welnu, het trio op deze plaat - Dexter Gordon, bassist Niels Henning 0rsted Pedersen, en drummer Alex Riel - weet wat het te doen staat. Zij hebben voor een superieu re plaat gezorgd. Wat mijn aandacht speciaal vast hield: het titelstuk, de compositie van Niels, ge baseerd op een bas-ostina- to, waarin Pedersen met zijn stevige begeleiding Dexter echt in een leun stoel door het stuk heen- draagt. Dexter weet trou wens ook wat hem te doen Üimrtbvujó WOROJ Wh om vnitnm ffl Of HfteOUfflb 0f 0EN IK EEN PoèlISC u IKOuWZhKb, KENT (A OVfl - -

de Stem | 1981 | | pagina 20