G KOSTEN TWEE MILJOEN Nut en Genoegen vergeet pech met een blijspel zRWET Boer krijgt wel pluim, geen geld DINSDAG 10 NOVEMBER 1981 3D! EMM VAN ZEELAND gemeente 'EERSMAATREGEL gemeente politierapport AXEL - Het Axelse stadhuis wordt uitge breid met een nieuwe vleugel. Waterschap Sober 99 Voorzitter NCB: 99 Pech. Plaatselijk nieuws Clinge Hulst Kloosterzande Westdorpe zwemmers Veel behaalden in Hulst diploma Kost 1200 gulden: Keldermans poort in Hulst beklad Kinderzegel verkoop Hulster postkantoor De snoeken bijten goed bij Luc Verstraeten A12 T27 PAGINA ZEELAND 2 i^i ouders van Terneuzen nnis, dat in verband met werkzaamheden een par- in: Nieuwediepstraat, al- 3 gelegen tussen de 1e Ie grensscheiding van de Mieuwediepstraat, alhier, egen tussen de 1e Ver grensscheiding van de et ingang van woensdag met woensdag 20 januari s mogelijk of zoveel lan- :ijn. r 1981 jders van Terneuzen lurgemeester ver, loco-secretaris. louders van Terneuzen ig het bepaalde in de arti- id, van de Wet Algemene ine, ter openbare kennis 10 september 1981 tot en ij hen aanvragen om ver- e Hinderwet zijn ingeko- der Gouwe, Zevenaardijk et oprichten, in werking ng houden van een land- drijf op het perceel plaat- tardijk 5, Hoek; •oeneweg 6 te Zaamslag, in werking brengen en in een veeteeltbedrijf op het bekend Groeneweg 6, Altenastraat 9 te Hoek, in werking brengen en in een landbouw- en vee erceel plaatselijk bekend tingen, Koninginnepolder het oprichten, in werking ;ing houden van een ge- drijf op het perceel plaat- linnepolder 20, Biervliet; Paulinapolder 12 te Bier- hten, in werking brengen sn van een landbouw- en et perceel plaatselijk be- 12, Biervliet; irwaarder, Polderstraat 68 iet oprichten, in werking ig houden van een land- drijf op het perceel plaat- traat 68, Zaamslag; leman, Terneuzensestraat or het oprichten, in wer- werking houden van een ïeltbedrijf op het perceel Terneuzensestraat 64, illeit, Paulinapolder 13 te orichten, in werking bren- ouden van een landbouw- >p het perceel plaatselijk er 13, Biervliet; Dllenaar, Binnendijk 4 te ihten, in werking brengen i van een landbouwbedrijf lelijk bekend Binnendijk 4, 5, Ko.udepolderstraat 21 te :hten, in werking brenger) sn van een landbouw- en et perceel plaatselijk be aat 21Hoek; lerck, Graaf Jansdijk 27 te et oprichten, in werking ng houden van een land- Derceel plaatselijk bekend erneuzen; Van Wuijckhuiseweg 5 te :hten, in werking brengen sn van een landbouw- en et perceel plaatselijk be- eweg 5, Hoek; Ree, Schenkeldijk 4 te et oprichten, in werking ,ing houden van een land- tbedrijf op de percelen ichenkeldijk 4 en Kamper ijer, Kraagdijk 2 te Zaam- hten, in werking brengen t van een landbouwbedrijf selijk bekend Kraagdijk 2, n Cadsand-Dekker, Mau- roor het oprichten, in wer- werking houden van een aeltbedrijf op het perceel lauritsfort 38, Hoek. gevraagde vergunningen stellen van voorwaarden levaar, schade of hinder rerp-beschikkingen en an- tukken liggen met ingang ier ter inzage ter gemeen- Igemene zaken en wel tot ke werkdag van 09.00 tot 30 tot 16.30 uur en elke Dt 22.00 uur. ;en wensen in te zien op 9.00 tot 22.00 uur worden sf mededeling te doen (tel. 123). Desgewenst kan tij en mondelinge toelichting /erkregen. vanaf heden kunnen ge- schriftelijk bij het college wethouders worden inge- sn bezwaarschrift indient, srsoonlijke gegevens niet srzocht (tel. 01150-17980, 3 december 1981 voorts im mondeling bezwaren in aanvragen van gedachten svoegd gezag, de aanvra ge aanwezigen, tenslotte op gevestigd, dat twaren hebben ingebracht sn wijze en de belangheb- dat zij daartoe redel ijker- geweest, naar aanleiding seroep kunnen instellen bij er 1981. suders van Terneuzen, urgemeester er. loco-secretaris. AARDENBURG - Op de Ti- tulaerstraat is een granaat van 25 cm lengte en 7 cm doorsnee gevonden. Deze granaat kwam bij de culti vator van het bouwland naar boven. AXEL - De heer G. van de uit Vogelwaarde is zon dagmorgen gewond geraakt, toen de door hem bestuurde auto in Drieschouwen tegen een lichtmast botste. 'Van de W. werd in het Elisabethzie- Itenhuis te Sluiskil opgeno men. De auto liep zware schade op. AXEL - Rond zes uur zon dagmorgen deed zich op de Kinderdijk een eenzijdig on geval voor, waarbij een in zittende van een personen auto aan het hoofd gewond raakte en naar het Elisa- bethziekenhuis te Sluiskil werd overgebracht. De bestuurder van het voertuig G. van de W. uit Vogelwaarde kwam uit de richting Drieschouwen en raakte zonder verklaarbare reden met zijn auto van de Weg tegen een lantaarnpaal. Hij bleef ongedeerd, doch zijn mede-inzittende J. de T. uit Walsoorden werd ge wond. Ook de materiële schade was aanzienlijk. BRESKENS - Op de Van Zuijenstraat is een perso nenauto door een spiegelruit van de supermarkt Mikro gereden. Na deze daad koos de bestuurder het hazepad en er wordt door de rijkspo litie een onderzoek ingesteld. EEDE - Er deed zich een bot sing voor op de rijksweg kruising Brievenstraat, toen de een personenauto, be stuurd door A. C. uit Malde- gem met een trekker in aan raking kwam, bestuurd door E, F. uit Aalter. C. haalde de trekker in toen deze linksaf HULST - Gistermorgen om ongeveer elf uur vond op de Lange Bellingstraat in Hulst een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Hierbij ontstond materiële schade. Bestuurder I. de C. uit Brus sel wilde zijn auto parkeren en raakte hierbij de auto van R. W. uit Axel. IJZENDIJKE - Op de Mau- ritsweg is mw D. uit IJzen- dijke met haar fiets komen te vallen toen zij door een bromfietser, M. C. uit IJzen- dijke, werd aangereden. Dit gebeurde toen drie fietsers raast elkaar kwamen aan rijden en het zicht belem merd werd door een grote heg. I KOEWACHT - Te laat be merkte bromfietser E.C. uit Koewacht maandagmorgen om halfdrie, dat er in de I Lange Nieuwstraat een per sonenauto stond geparkeerd. Hij botste tegen de achterzij de en werd licht gewond. Zo wel de bromfiets als de auto liepen nogal wat schade op. MIDDELBURG - In de wo ning van C. de H. in de Schottestraat is ingebroken I via het verwijderen van een I glasruit in de voordeur. Er j worden een electrische gi taar en een versterker ver- I mist ter waarde van 870 gul- I den. OOSTBURG Op de rijks weg Oostburg - Draaibrug is B. B. uit Breskens lichtge wond geraakt, toen hij met zijn motor op nog onbekende wijze ten val kwam. De mo- I tot werd zwaar beschadigd. TERNEUZEN - Zaterdag- I morgen omstreeks vier uur werd een ruit ingegooid van de winkel van de firma V. i de Axelsestraat. Bij een I onderzoek bleek dat uit «etalage een draagbare ra- dio-tv.-combinatie was ver dwenen. Stadhuis Axel wordt uitgebreid Van een onzer verslaggevers Dit ter vervanging van het huidige semi-perma- nente administratiege bouw, dat niet meer ge schikt is om het gemeen telijk apparaat in te huis vesten. De nieuwbouw, die tegen het stadhuis wordt aangebouwd, gaat twee miljoen gulden kos ten. Een half miljoen daarvan denken burgemeester en wethouders te kunnen dek ken uit eigen kapitaal van de gemeente. Nog eens een half miljoen wordt betaald met geld dat men heeft overge houden in 1980. Tenslotte hoopt men nog 375.000 gul den te kunnen betalen uit het te verwachten rekening overschot van dit jaar. De fi nanciering van het resteren de bedrag gaat de gemeente jaarlijks ruim 90.000 gulden kosten. manente bouw. administratiege- Aanvankelijk dachten B en W aan een uitbreiding van het bestaande semi-per- Met het ontwikkelen van plannen zou Worden ge wacht tot definitief vast zou staan of het waterschap Axeler Ambacht zou ingaan op het aangeboden gebouw van de dienst gemeentewer ken. Het provinciaal bestuur heeft echter bepaald dat het nieuwe waterschap in Ter neuzen wordt gehuisvest, zo dat met de plannen begon nen kon worden. Allereerst heeft men de huisvesting van het gemeen telijk apparaat eens onder" de loep genomen. Het admi nistratiegebouw lijkt op het eerste gezicht nog wel van redelijke kwaliteit, maar gaat met de jaren achteruit. Dat leidt tot tochtverschijn selen en ook de isolatie laat nogal wat te wensen over. Tenslotte is ook de ruimte waarin gewerkt moet wor den te klein, niet alleen voor het personeel, maar ook voor de bestuurders. Voor verga deringen zijn enkel de raad zaal en de B en W-kamer be schikbaar en voor het inkij ken van raadstukken is men aangezen op het keukentje. Uitbreiding van het be staande semi-permanente gebouw is volgens B en W geen goede oplossing, omdat men dan over een paar jaar wellicht weer in de proble men zit. Daarom is gekozen voor een permanente vleugel te gen het stadhuis. Men denkt aan een sober uitgevoerd ge bouw, enigszins aangepast aan de bouwwijze van het stadhuis. Ook wordt alvast een stuk grond gereserveerd om er later zonodig nog een vleugel aan te bouwen, tegen de tijd dat het gebouw van de dienst gemeentewerken aan vervanging toe is. De gemeenteraad wordt ge vraagd een voorbereidings krediet beschikbaar te stel len van 25.000 gulden. Van een onzer verslaggevers HULST - „De boer krijgt van de landelijke overheid wel een pluim op de boed, maar daar mag men het niet bij laten. Er zijn ook maat regelen nodig om de finan ciële positie van de boer te verbeteren, want die gaat volgens recente cijfers van het Landbouw Economisch Instituut nog steeds verder achteruit", dat zei gister avond Ir. A. Latijnhouders algemeen voorzitter van de NCB, tijdens de vergadering van de kring Hulst. De vermogenspositie van de boer wordt volgens hem steeds slechter, terwijl de hoge rentestand het aan trekken van kapitaal be moeilijkt. De heer Latijn houders vond dat er naast de verschillende groene nota's nu ook maar eens een lande lijke structuurnota land bouw moet verschijnen. Hij zei dat de landbouw te veel beperkingen krijgt opgelegd. Bezuinigd mag er volgens hem in ieder geval niet wor den op zaken als ruilverka velingen en landbouwvoor lichting. Hij noemde het Europese landbouwbeleid onmisbaar, maar bekriti seerde de bezuinigingsdrift van de Europese Commissie ten aanzien van de landbou wuitgaven, terwijl een nieu we visie zou ontbreken. Vooral de wijze waarop de doorvoering van meer effi ciëntie bij de melkveehoude rij wordt afgestraft, noemde hij onverteerbaar. Kringvoorzitter F. de Waal sprak zijn voldoening uit over het provinciale voornemen om het Waal- hoekkanaal uit het streek plan Oost-Zeeuws-Vlaande ren te schrappen. Hij stelde daarbij echter vast dat ner gens wordt gesproken over een schadevergoeding voor de landbouwers die door de jarenlange onzekerheid over het Waalhoekkanaal zijn ge dupeerd. Slllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ E Opperste concentratie bij de spelers van Nut en Genoegen tijdens de repetitie Van onze correspondente I SCHOONDIJKE - Vrijdag 20 en zaterdag 21 novem- E ber treedt de rederijkers- kamer „Nut en Genoegen" E voor het voetlicht met „Eerlijk zullen we alles de- len". E Een blijspel in drie be- drijven van Peter van den E Bijllaardt. Het stuk wordt E gebracht door zes dames. E Onder regie van Peter Im- E pens wordt er al een week E of vijf druk gerepeteerd. E Korte inhoud: Vijf vriendinnen wonen op een dure flat en worden ge il dwongen in hun eigen on- E derhoud te voorzien. Dit is niet gemakkelijk. Diana, E het „brein" heeft een plan E ontworpen, waardoor ze in één klap uit de zorgen E kunnen zijn. Iedereen E heeft een taak, Romy, aan het werk voor het plan, komt Jil tegen die in moei lijkheden zit. Bea de vro lijkste van het stel, ont vangt Jil hartelijk, evenals Gon. Hilda, erg kritisch, vertrouwt het niet hele maal, Wie zal gelijk krij gen? Het bestuur, door pech achtervolgd, ziet dit stuk met vertrouwen tegemoet. Niet alleen kan men dit najaar niet over mannelij ke spelers beschikken, maar ook moest Irene Overdulve- Faas wegens ziekte afhaken. Janna Houdersteyn-Koster uit Nieuwvliet, was bereid de rol van Irene over te ne men en in zeer korte tijd in te studeren. Verdere medespeelsters zijn: Marijke Quist-Bak- ker, Bep Jacobse-van de Sluis, Ad Ringoot-Jansen, Rita Koster-Nele en Els Quist-Upperman. Als souffleuse fungeert Janny Esseling-de Reu. De decors zijn weer in vertrouwde handen van Kees Jacobse, Cornie Quist en Chris Overdulve. De grime wordt verzorgd door Frie da en Peter Impens en de regie is uiteraard ook in handen van Peter Impens. De vereniging beschikt momenteel over ruim 350 donateurs. Ze heeft op dit moment 25 spelende leden, waarvan een aantal zich weer beschikbaar stelt voor het stuk waarmee men tijdens de zomerfees ten in 1982 op de planken hoopt te komen. De voor stellingen van 20 en 21 no vember in zaal Wijffels beginnen om acht uur. De zaal is open vanaf half acht. Na afloop is er gele genheid tot dansen. SIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII|llllllllllllllllllllllllllll|lllllllll|||||||||||||||||||||||||||||||||||llll||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||llllllllllllllllllllllllllllll||l|||lll|||lllli|lll?T Raad van Elf - De carna- valsstichting De Kriekeput- ters hebben afgelopen I Weekeinde het carnaval in- geluid. Prins Kriek III werd I v°or de vijfde keer tot prins I carnaval gekozen. Vervol- I Sens werd de raad van elf I samengesteld. Hierin wer- I J® gekozen: A. Luyckx (ad- Mant), Theo Weemaes I S!rste nainister), D. van den H^?en Wuytack, G. van I Velde, J. Luitwieler, Theo I ™ossens, M. van de Vijver, tVan Dorsselaer, Pol War- en B. de Moor. Reserve I p den zijn J. Weemaes, de Witter en R. de Kindt. Pikant fehengelwedstrijd - I bengel vereniging De De Knorhanen hield een wed strijd bij het oude gemaal te Ossenisse. Er deden 32 vis sers mee, die echter maar weinig vissen aan de haak sloegen. Uitslag: 1. J. van Hooije, Zandberg, 2. E. Strobbe, Heikant, 3. H. Boon, Sint-Jansteen, 4. Jo van Hout, Heikant, 5. R. de Wil de, Stekene. Postzegelclub - De postze gelvereniging Het Land van Hulst hield zondag een bij eenkomst voor verzame laars van postzegels en munten in Den Dullaert. Voorzitter R. Herman kon dse aanwezigen mededelen dat-er binnenkort fosfores- cerende Juliana Regina ze gels bij de PTT uitkomen, samen met de eerste dagen veloppen. Deze zijn op be stelling bij de nieuwtjes- dienst verkrijgbaar. In april volgend jaar wordt in Mid- delharnis de jaarlijkse dis trictstentoonstelling gehou den. Wie daar aan mee wil doen moet voor 15 januari het aanmeldingsformulier insturen. Dat deze medede lingen werd het gebruikelij ke programma afgewerkt met een gratis en een kwartjesloterij. Bij deze laatste was de hoofdprijs een serie Wilhelminazegels uit 1899 ter waarde van ruim 80 gulden. Winnaar werd A. van de Riet uit Hulst. Ook was er een veiling van ka vels postzegels en munten. In totaal ging er voor bijna 1500 gulden onder de hamer. Kaarting - In zaal De Hoog aars werd een prijskaarting gehouden, waaraan 42 per sonen deelnamen. Uitslag: 1. G. Christiaansen, 2. P. Pau wels, 3. P. Jonkers, 4. R. Jonkheym, 5. O. de Waal. Jubileum - Het voorbije weekeinde is erg druk en feestelijk geweest voor de familie Dhert. Daar waren ook alle redenen toe. De heer en mevrouw Dhert vierden hun veertigjarig huwelijks feest. Daarnaast jubileerde de heer Dhert (in de volks mond Kootje) als konijnen fokker (eveneens veertig jaar) en als bezorger van de krant. Vele vrienden en be kenden kwamen in huize Dhert hun gelukwensen aanbieden, waarna het feest in familiekring werd voort gezet. Maller lei - De nieuwe West- dorpse jeugdsoos is actief. In het afgelopen weekeinde hield De Bruine Rabbelaar in zaal Concordia een mu ziekavond, waarvoor bij de jeugd goede belangstelling bestond. De muziek werd verzorgd door de folkgroep Mallerlei. Ook voor de mu zikanten werd het optreden in Westdorpe een succes. St. Nicolaas - De jeugd- coammissie van de voetbal club RIA-W houdt ook dit jaar weer een pakjesavond voor de junioren en pupil len. En wel op zaterdag 28 november in de kantine bij de sportvelden. Nadat de jeugdspelers een pakje wordt aangeboden, zal de avond verder worden door gebracht met bingo. Van een onzer verslaggevers HULST - In het overdekt re- creatiebad De Driehoek te Hulst nam een groot aantal gegadigden deel aan het di ploma-zwemmen, dat werd gehouden onder auspiciën van de KNZB. Voor het A-diploma slaagden 120 kandidaten en voor het B- diploma 80. HULST - Het afgelopen weekeinde zijn weer nachte lijke bekladderaars op pad geweest in Hulst. Ditmaal was het de Kel dermanspoort waarvan de len bespoten werden met verf. Met spuitbussen werd een cirkel met de letter A er in aangebracht en verder de letters HTG. Waarschijnlijk heeft deze nachtelijke prak tijk zowel zaterdag- als zon dagnacht plaatsgevonden. Het schoonmaken van de poort gaat de gemeente Hulst ongeveer 1200 gulden kosten. Wie achter deze beklad ding steken was bij de politie nog onbekend. De gratis vacaturebank van dagblad De Stem, waarin jonge werkzoekenden tot 25 jaar zich kunnen presenteren Winkel/dieren Naam: Els van Gils Leeftijd: 16 jaar Adres: Seminarieweg24 4854 PB Bavel Ik ben dit jaar geslaagd voor het Mavo- diploma. Ik ben ook in het bezit van een type-diploma. Ik volg nu een avondschool en zou graag overdag wil len werken. Mijn voorkeur gaat uit naar een baan, die iets met dieren van doen heeftmaar ook werken in een win kel spreekt mij erg aan Kantoor/Winket Naam: Elly van der Heijden Leeftijd: 18 jaar Adres: Hertogenstraat 2 5121 VP Rijen Ik heb een Mavo 4-diploma met de vakken Nederlands, Engels, biologie, ge schiedenis, wiskunde en handelsken nis Ik ben ook nog in het bezit van een type- en een Inas-diploma. Graag zou ik in een kantoor of winkel in de omge ving van Rijen gaan werken. Ik heb geen bezwaar tegen een eventuele opleiding binnen het bedri j f Datatypiste/Admnistratief Naam: Annemieke Goossens Leeftijd: 18 jaar AdresHof van Spinoet 5 4941 AT Raamsdonksveer Ik ben in het bezit van een Mavo-4- en typediploma en van het diploma van de vormingsklas. In de vakantie heb ik ervaring opgedaan als datatyplste. Nu zoek ik een baan in die richting of in de adminitstratieve sector. Ik zou graag een baan willen hebben in de om geving van Breda, Oosterhout of Raamsdonksveer Manege/magazijnbediende NaamHerman Baum Leeftijd: 18 jaar Adres: Driekoningenoord49 Breda Ik wil graag werken in een manege of als magazijnbediende. Ik volg nu sinds de cursus van het centrum voor beroepsoriëntatie/beroepsoefening. Ik heb nog geen ervaring, maar ik hoop die via deze vacaturebank wel te krij gen. Kinder- en jeugdverzorging/winkel Naam: Clementine Dekkers Leeftijd: 18 jaar Adres: St. Josephstraat 31 4901 GM Oosterhout In mei van dit jaar ben ik geslaagd voor de opleiding kinder-/jeugdver- zorging. Op verschillende stage adressen heb ik ervaring opgedaan. Het liefst zou ik in deze branche werk vinden, maar ook administratief werk of werk in een winkel trekt mij aan. Ik ben in het bezit van een Mavo-, type-, EHBO- en spelleidingsdiploma. Spelregels: nog geen baan en niet ouder dan 25? Stuur dan een brief naar Redactie De Stem t.a.v. Ik zoek een baan, Post bus 3229, 4800 MB Breda. Naast naam, leeftijd, adres en woonplaats, schrijf je in die brief in ongeveer 50 woorden wat je opleiding is, je verlangde werkkring en wat je verder rele vant vindt voor je eigen presentatie. Als het even kan, voeg je er 'n recente pasfoto bij. Wij plaatsen de inzendingen in volg orde van binnenkomst. Van onze correspondent HULST - Vanaf vandaag start de verkoop van kinder zegels en wenskaarten. Voor de eerste keer is in de hal van het postkantoor te Hulst een verkoopstand aanwezig van het comté kinderpostze gels afdeling Hulst. Zij verkopen de gehele collectie plus wenskaarten. Deze stand wordt bemand door zo'n twintig vrijwilli gers en vrijwilligsters. Aan de start van de ver koopperiode wordt een feestelijk tintje gegeven. Dinsdagmorgen om halftien komt mw. Molthoff, echtge note van de burgemeester van Hulst, naar de verkoop- stand in de hal van het post kantoor. Vier leerlingen van de verschillende basisscho len uit Hulst zullen daar aan haar de eerste kinderpostze gels en wenskaarten verko pen. Deze landelijke kinder postzegelactie staat dit jaar in het teken van het interna tionaal jaar van gehandi capten. De opbrengst komt ten goede aan lichamelijk, geestelijk en sociaal gehan dicapte kinderen. Tijdens de verkoopperio des van 10 november tot en met 20 november en 30 no vember tot en met 11 decem ber kunnen belangstellen den aan de stand in het Hul ster postkantoor terecht van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.30 uur. ABSDALE - De water lopen in de omgeving van de buurtschap Abs- dale blijken een para dijs voor snoekvissers. De 1 twaalfjarige Luc Verstraeten van de Oud Ferdinandusdijk heeft de afgelopen weken tenminste al menige uit de kluiten gewassen roofvissen verschalkt. Het grootste exem plaar ving hij afgelopen weekeinde, toen hij uit een watergang van het waterschap een snoek met een lengte van een meter en een gewicht van zes kilo op de kant trok. De 12-jarige Luc kreeg het idee om op snoeken te gaan vissen tijdens de afgelopen herfstvakantie. Sinds die tijd heeft hij er al twaalf aan de haak ge slagen. De vissen va- riëerden in lengte van 70 tot 90 centimeter.

de Stem | 1981 | | pagina 11