Zeeuwsvlaams carnaval weer op de plaat IM'N DE e nno ter van lesfact. J. Risseeuw en zoon generaal kampioen PV De Eendracht GESLAAGDE W.P.N.-FOKDAG IN NIEUWVLIET George Jonkheym in de Bokkewei VAN ZEELAND roes n Borsele ommissies elzijn itgesteld Kampioen schap De Postduif te Heikant Axel Expositie Sint Jansteen trok 5000 bezoekers Plaatselijk nieuws Axel Clinge Kloosterzande Uitgaan in Zeeland politierapport Feestcomité rond jubileum W Schoondijke aANDAG 9 NOVEMBER 1981 /OLIWEG 63 HULST 11140-12461 Dor transport- fden is Luctor I uw leidsman! T15 PAGINA ZEELAND 2 Van onze correspondent SLUISKIL - Ook voor het komende carnaval zal Zeeuwsch-Vlaande- ren een eigen carnavals plaat hebben, zoals reeds enkele jaren het geval is. Woensdag werden in het Gildehuis in Sluiskil de opnamen gemaakt voor de nieuwe plaat door de vijf leden van het orkest Yankee Doodle Session. De opnamen stonden onder leiding van Ton Vonk, die onder andere ook platen heeft opgeno men met Louis Arm strong. De opnamen voor de Zeeuwsvlaamse car navalsplaat begonnen 's middags om een uur en duurden tot twee uur 's nachts. Na afloop was dan ook iedereen tevre den over het resultaat. Tijdens de opnamen wer den nog vele veranderin gen aangebracht. Zo werd er een trompet aan het geheel toegenoegd en kwam er nog een dames koortje bij voor de ach tergrond. Op de a-kant van de plaat staat: „Er zit een cactus in mijn broek", en op de b-kant:„'t Is carna val vandaag". Er komen op de plaat negen Zeeuwsvlaamse carna valsplaten voor. De liedjes zijn geschre ven door de leden van de Yankee Doodle Session zelf en ook van muziek voorzien. De arrange_ menten zijn van Johan de Witte. De plaat zal 29 de cember uitkomen. jgHHI iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiffi Startschot Carnaval op vier prinsenbals Hm een onzer verslaggevers ERNEUZEN - Op er verschillende aatsen in eeuwsch- Vlaande- en hebben carna- alsverenigingen dit eekeinde al hun •rins Carnaval geko- in. Dit gebeurde tijdens de aditionele prinsenbals, tn voorproefje van het ihte Carnaval. In Groede, waar de apvreters kwartier hou- :n, is zaterdagavond in otel de Wulpenhoek tins Brammie gekozen eerste bestuurder van it dorp tijdens de Car- iralsdagen. Deze "plechtigheid" werd jgewoond door een kleine I enthousiastelingen die th uitstekend lieten ver sken door het orkest De ronica's. let was reeds 's middags een gezellige boel m Groe- waar in hotel "De Drie oningen" het jeugdprin- nbal werd gehouden, ugdprins werd Eric Back wijl de lieftallige Miriam aas als prinses werd geko- Tijdens het jeugdprin- al, waar in totaal acht- carnavalsgroepen aan- ezig waren, werden talloze Hetjes gespeeld. jn in Nederland aus van vertrouwens- Amsterdam 020-71 34 17. da 076-14 63 23, 'oningen 050-23 20 03. - 3 33 93, 13-147 72, 10-12 81 10. 51 60 98, P-198 28, k informatie inwinnen iandse Vereniging mishandeling, 27, Den Haag. 63 19 23 (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN - Bij de postduivenvereniging De Een dracht is de generale titel dit jaar gewonnen door J. Ris seeuw en zoon met 74 punten. 2. Jos Koch 55,3. Joh. Buijze en zoon 51,4. F. Mollet 47,5. M. de Roo 44. Aangeduide kampioenschap pen: Vitesse oude duiven, 1. J. Ris seeuw en zoon, 2. L. de Blaey en zoon, 3. F. Mollet, idem midfond oude duiven, 1. J. Risseeuw en zoon, 2. Jos Koch, 3. C. Oppeneer en zoon, idem fond oude duiven, 1. Joh. Buijze en zoon, 2. Koch-Rie- mens, 3. J. Risseeuw en zoon, idem vitesse jonge duiven, 1. M. de Roo, 2. C. Stoffels, 3. A Vantricht, idem jonge duiven 1. J. den Exter, 2. C. Wiilemse en zoon, 3. A Arens, idem navluchten, 1. J. Risseeuw en zoon, 2. M. de Roo, 3. G. van Houdt Onaangeduide kampioenschap pen: vitesse oude duiven: 1. J. Ris seeuw en zoon, 2. L. de Blaey en zoon, 3. F. Mollet, idem midfond oude duiven, 1. Joh. Buijze en zoon, 2. Jos Koch, 3. J. Risseeuw en zoon, idem fond oude duiven 1. Joh. Buijze en zoon, 2 Koch-Riemens, 3. J. Risseeuw en zoon, idem jonge duiven vitesse, 1. F. Temmerman, 2. C. Stoffels, 3. M. de Roo, idem jonge duiven fond, 1. R. van de Veeke, 2. A Arens, 3. J. den Exter, idem navluchten, 1. J. Risseeuw en zoon, 2. M. de Roo, 3. F. van Cleem- putte en zoon. Duifkampioenen: Vitesse oude duiven J. den Exter, midfond oude duiven J. Risseeuw en zoon, fond oude duiven Joh. Buijze en zoon. Vitesse jonge dui ven M. de Roo, fond jonge duiven F. Mollet Jeugdkampioenschap pen: Generaal: 1. D. van Durselen, 2. J. van Houdt, 3. E. Buijze, 4. J. Buijze, 5. M. Risseeuw. Categorie oude duiven 1. M. Risseeuw, 2. F. de Meyer, 3. J. van Houdt, jonge dui ven: 1. D. van Durselen, 2. J. Buij ze, 3. E. Buijze. Duifkampioen oude duiven M. Risseeuw, idem jonge duiven D. van Durselen. De Papvreters amuseerde de jeugd met een prinsenbal estdorpe nzaal Concordia in West- rpe kozen De Koeters tut Mosman voor de vijfde ia! als Prins Hendrikus. Daarvan waren rond de iehonderd feestnummers taige. De heer L.Marossi id zaterdagavond be emd tot Ridder in de Orde "het Uur. Deze onder- leiding werd hem uitge- omdat hij zaterdag- '~J precies elf jaar lid is van de Raad van Elf. Hij is tevens het enige raadslid dat sinds de oprichting van De Koeters, elf jaar geleden, nog zitting heeft in de raad. De plaatselijke wagenbouwers, De Zuipcilinders en De Ve teranen, lieten hun gezicht ook zien op het feest van "de elfde van de elfde". In West- dorpe waren eveneens aan wezig De Betekoppen uit Sas van Gent, De Dj erken uit Graauw en de Mosselkrau- wers uit Philippine evenals drie carnavalsverenigingen uit België. Clirige In gemeenschapshuis Malpertuus in Clinge werd het zaterdagavond een „grappige" vertoning. Nadat Carin Provoost door erevoorzitter Jos Seg- hers van het carnavalscomi té De Kriekeputters als jeugdprinses was geïnstal leerd, verscheen de Prins met de Raad van Elf in Klu Klux Clanachtige taferelen op het podium. Allen waren gehuldigd in witte lakens en hielden een brandende kaars in de hand. Vervolgens ont maskerde de jeugdprinses Eddy Aerts die dit jaar voor de vijfde maal als Prins Kriekriek de derde werd uit geroepen. Kloosterzande Zaterdagavond toverde de gezamenlijke raad van elf der Kloorianen in de Kroko- dilbar hun prins in een wolk van rook uit een kartonnen doos. Evenals vorig jaar zal dit seizoen prins Izaak I (Izaak Boerdam) de scepter zwaaien over het Klooria- nenrijk. De prins stelde zelf zijn nieuw hofdames voor. De zusjes Chantal en Esme ralda de Nijs zullen hem op zijn carnavalsuitstapjes steeds vergezellen. Nadat de raad van elf en de Champetters waren voor gesteld speelde de hofkapel Windkracht 9 enkele sfeer volle carnavalsnummers, waarna de muzikale leiding weer in handen werd gege ven van het orkest Frans Bonne. Van een °nzer verslaggevers °ES HEINKENSZAND - e vergaderingen van de e®jnscoaimissies in Goes ""sele, die morgen zou- i® Worden gehouden, gaan "door. Goes zou de voorlich ter de welzij nsplan- aan de orde komen, t dit punt in verband publicatie in het ge lijk informatieblad metispel" niet verscho on worden naar de- r. hebben de commis si een exemplaar toe- "den gekregen van het Weformulier zoals dat net publiek zal worden Jj e6d- Mochten daar ^«tóngen op zijn dan de leden voor 17 no- nog reageren. jj Borsele stonden de in- Oreacties op het vierja- «e "dat i fiber 'Plan 'de icties op de agenda. Om verwerking van deze 3 meer tijd kost dan Oorzien is de vergade- jOrschoven, maar zal in Seval voor 19 novem- 'Ordi en gehouden. HEIKANT - De postdui venvereniging De Postduif te Heikant gaat zaterdag avond in haar clublokaal, café Th. de Block haar kam pioenen van het afgelopen seizoen huldigen. In het generaal kampioenschap staat Adri Thys op de eerste plaats met een puntentotaal van 9755. Met 9670 punten werden Ch. de Beul en zoon tweede vlak voor Cl. Thuy met 9606 punten. 4. gebr. Sturm 9421, 5. Ch. de Bruyn en zoon 9033 punten. Najaarskampioenschap: 1. Gebr. Sturm, 2. J. Strooband, 3. P. de Hooghe, 4. gebr. Thys, 5. Ed. Maes, koningsschap: 1. gebr. Smet, 2. Ad Thys, 3. Gebr. Thys, 4. Cl. Thuy, 5. Ed Verschuren. Liefheb berskampioenschap eerst afgege ven duif: oude: 1. gebr. Sturm, 2. Ch. de Bruyn en zoon, 3. gebr. van Houte, 4. Cl. Thuy, 5. Ad Thys. idem jaarlingen: 1. Ch. de Beul en zoon, 2. gebr. Thys, 3. gebr. van Houte, 5. Gebr. Verschuren, 5. Cl. Thuy. Categorie oude duiven op voetring: 1. Ch. de Bruyn en zoon, 2. Ad Thys, 3. gebr. Thys, 4. Cl. Thuy, 5. Ch. de Bruyn en zoon. idem jaarlingen: 1. gebr. Thys, 2. Ch. de Beul en zoon, 3. Cl. Thuy, 4. Gebr. van Houte, 5. Cl. Thuy, idem jonge duiven, 1. Cl. de Hooghe, 2. Ch. de Beul en zoon, 3. Ad Thys, 4. Ch. de Bruyn en zoon, 5. Th. de Vlieger. Leger des Heils - Het Leger des Heils uit Terneuzen ver zorgt woensdag 11 novem ber een ontspanningsavond in het bejaardendiensten centrum "Het Trefpunt". Luitenant Jager vertelt aan de hand van een diaserie wat het werk van het Leger behelst. Daarna wordt ge zongen. SINT JANSTEEN - De expo die de afgelopen dagen in het gemeenschapshuis De Wa rande in Sint Jansteen is ge houden, trok meer dan vijf duizend bezoekers. Zaterdagavond werd de vijfduizendste gast, Frans Mortier, met enig feestver- toon binnengehaald. De ex po, waarvan de afloop om tien uur was gepland, liep enkele uurtjes uit omdat Sinterklaas een onverwacht bezoek bracht. Onverwacht was ook het bezoek van bur gemeester Molthoff van Hulst Van onze correspondent NIEUWVLIET - De W.P.N.- (warmbloedpaardenstam boek) fokdag, die zaterdag in de manege van Riemens in Nieuwvliet is gehouden, is op alle fronten geslaagd te noe men. wind van Stal Uoeonart tirpps- kerke, Zomerfest van Stal Goed hart Grijpskerke, een tweede pre mie: Zadok van G. van Leuven Vo gelwaarde. Rubriek 8, X-jarige veulenboek- merries, een eerste premie;: Welo- cia van J. Goedegebure Kapelle, Wanda van Stal Goedhart Grijps kerke, Wendy van M. Gelok Ga- pinge, Willemien van A de Nooyer Gapinge. Een tweede premie; Wal- dola van A. de Nooyer Gapinge, Wiata van Combinatie van Berkel- de Fouw Heikant. Rubriek 9, 2-jarige veulenboek- merries, een eerste premie, Vere- nia van L.W. van Gilst Goes, Vod- ka van F. Veldhuizen Vlissingen. Rubriek 10, bestgaand rijpaard, 1. Trienta van S. Malcorps Nieuw vliet, 2. Sanguine van A van der Peyl Axel, 3. Seria van M. de Fey- ter Terneuzen, 4. Pascal van A Kodde Nieuwdorp, 5. Rianetty van H. van Doesselaar Hoek. De eerste prijs in de rubriek bes te prestatiepaard was voor Last post (El Gaucho) van Ineke Goense Oudelande. Garant voor het succesvol le verloop van deze happe ning, waar vele paardelief- hebbers op afkwamen, stond het organiserende comité van de fokvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Het hele programma werd in de manege afgewerkt en verliep bin nen de gestelde tijdslimiet De uitslagen: Rubriek 1,2- en 3- jarige ruins een eerste premie, Uri van E. Tas van Driel Waterland- kprkjPi Rubriek 2, 3-jarige stermerries, een eerste premie, Udine van M. de Feyter Terneuzen. Rubriek 3, 4- en 7-jarige stam boekmerries, een eerste premie, Tostie van mevrouw KM. van As- Coppoolse Zierikzee, Twiggy van H.P.M. Tas, Waterlandkerkje, Te- siree van E. van den Nieuwenhof Renesse. Een tweede premie, Ties- ke van G.T. Bril Oud Vossemeer. Rubriek 4, 4- tot 7-jarige ster merries, een eerste premie, Trienta van S. Malcorps Nieuwvliet, Pioli- na van PJ. Riemens Nieuwvliet, Silvana van S.M. .Rentmeester Hulst, Petite Tout van G. van Leu ven Vogelwaarde, Turqolse van B. Moerland Renesse. Rubriek 5, merrieveulens gebo ren vóór 1 mei 1881, een eerste pre mie; Zolite van Gebr. van Gils Goes, een tweede premie, Zamora van J.E. van Driel Groede, Zjolie van J. Roelse Nieuw en Sint Joos- land. Rubriek 6, merrieveulens gebo ren na 1 mei 1981, een eerste pre mie, Zavanna van S.M. Rentmees ter Hulst, Zonya van AP. Leen- houts Breskens, Zejanja van S. Mattheijssen Nieuw Namen, Zi- maika van F. Thijs Hulst, een tweede premie Zorose van N. en W. van de Kerckhove Koewacht, Za- rinka van A Schout Kapelle, Zin nia van C. van der Peyl Axel. Rubriek 7, hengstveulens: een eerste premie, Zilko van Stal Goedhart Grijpskerke, Zephyrus van D. Maris Grijpskerke, Zuiden- George Jonkheym op de bok gezet Van onze correspondent VOGELWAARDE - Om dat George Jonkheym geen honderd procent vrijgezel meer is, hij heeft namelijk al gerui me tijd verkering, is hij zaterdag niet in de osse- wei, maar in de bokkewei gedaan. Dit gebeurde onder be langstelling van familie en vrienden en met een toespraak van prins car naval van Vogelwaarde. George is al jaren nauw betrokken geweest bij het carnavalsgebeu- ren doordat hij actief lid is van de wagenbouwers club de Vogelpikkers. In café 't Karrewiel mocht de jarige enkele toe spraakjes aanhoren en passende geschenken in ontvangst nemen. De boerenkapel van Lams- waarde zorgde voor een vrolijke muzikale noot tijdens dit gebeuren. Tesamen met familie en vrienden werden de feestelijkheden voortge zet in café 't Karrewiel te Vogelwaarde. Bridge - In het Wapen van Axel speelde de B groep van de bridgeclub Axel de laat ste ronde van de najaars competitie. De uitslag: 1 Echtpaar Verstraeten, 2 Mw. Van Acker - Dhr. Geilleit, 3 Keeman-Schink. De einduitslag van de na- jaarscompetitie Was: Groep A, 1 Pel, 2 Scheele, 3 Moeli- ker en Meulenberg, 4 mw. Koek en mevr.Pel. In groep B werd mw. Van Acke num mer een, 2 Geilleit, 3 mw. Geilleit, 4 echtpaar Kerck- haert. Commissievergadering Woensdag 11 november ver gadert de commissie voor de Ruimtelijke Ordening in het gemeentehuis. De vergade ring begint om zeven uur 's avonds. Bejaardenzangles - De be- j aarden bond heeft voor haar leden de mogelijkheid geopend om lid te worden van de pas opgerichte zang club. De belangstelling was goed, want spontaan gaven zich meteen zo'n twintig mensen op. Speciaal voor deze muzieklessen is een or gel aangeschaf en als leraar heeft men J. Neeteson uit Hulst bereid gevonden. De lessen woirden gegeven in het gemeenschapscentrum Malpertuus. Hengelclub - Zeehengelclub De Vogel houdt vrijdag 20 november de jaarvergade ring in hotel Van Leuven. Aanvang 20 uur. Naast de gebruikelijke jaarverslagen wordt er een bestuursver kiezing gehouden, wegens het periodiek aftreden van B. Martens en G. de Smet. Beiden stellen zich niet her kiesbaar. Verder wordt de contributie vastgesteld en de data van de clubwedstrij den. Ook wordt er gespro ken over de internationale zeehengelwedstrijd die men volgend jaar op touw wil zetten. GOES Grand- 20 a Het meisje met het rode haar, 12j. Museum voor Zuid en Noord-Beveland, Singelstr. 13- Expositie „Het Kleine Monument in de Bevelanden".(tot 30 nov.). Ge- op. di. t/m za. 10-12 u. en 13.30-17 u. HULST De Koning van Engeland - 20 u. For your eyes only, aJ. 20.15 u. Ho ge hakken, echte liefde, 12 j. 20.15 u. The raiders of the lost ark, 12 j. 20 u. The towering inferno, a.l. 14.30 u. De uitzuigster, 18 j. Lidwinazie- kenhuis, Radio Nightingale, zond. 15.05-17 uur (sport), dinsd. 20-22 uur (pop), woe. 20-22 uur (luister- muziek), zat 13-16.30 uur (verzoek platen). 20-22 uur (actualiteiten). W. Blommaert-14.30 u. schieting. DEKLINGE De Herleving-15 u. schieting. MIDDELBURG Citytheater- 20 u. Hoge hakken, echte liefde. 12i. OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. For your eyes only, a.l. TERNEUZEN Luxortheater - 20 u. Hoge hakken, echte liefde. 20 u. Raiders of the lost ark. Zuidlandtheater- 20 u. Fons Jansen. Stadhuis- Expositie van Paul Citroen, fotograaf. Geop. ma t/m vrijd. 8.30-12 u. en 13-16.30 u„ zat. 14-16 u. (tot 16 nov.) VLISSINGEN Alhambra 1- 20 u. Hoge hakken, echte liefde, 12j. Alhambra 2- 20 u. Soldaat Benjamin, a.l. Galerie Marquis, Nieuwendijk 15- Exposi tie van Ron Rooymans met schil derijen en etsen. Geop. woe. t/m zat. 13.30-17.30 u., zond. 14-17 u. (tot 22 nov.). BORSSELE - Op de splitsing Steendammeweg - Pape- thiendeweg te Ellewoutsdijk vond zaterdagmiddag een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door A. J. K. uit 's-Gravenpolder en een tractor, die bestuurd werd door J. L. B. uit Nisse. De aanrijding ontstond doordat de tractor, die links af wilde slaan, voorrang wilde nemen op de perso nenauto. Een inzittende van de personenauto, M. D., werd gewond en liep inwendige fracturen en bloedingen op, alsmede een gebroken pols. Hij is overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis te Goes. De personenauto werd aan de rechterzijde geheel ver nield. CLINGE - In de nacht van zaterdag op zondag werd in gebroken in de kantine van de schutterij Clinge. De da ders raakten binnen door de deur te forceren. In het ge bouw werd een stalen kast opengebroken. Vermist wer den een geldkistje en wat pennen met opschrift schut terij. HULST - Bij de familie P. in Hulst ontstond kort na mid dernacht zaterdag een schoorsteenbrandje. De Hul ster vrijwillige brandweer die snel ter plaatse was, was de brand vlug meester, de schade viel mee. TERHOLE - Rond halfzes zaterdagmiddag vond op rijksweg 60 te Terhole een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Be stuurder A. P. uit Hulst om dat voor hem een auto links af wilde slaan. De achter hem komende P. de S. uit Hulst zag dit niet en reed achterop de auto van P. Diens auto werd aan de ach terzij de?geheel gedeukt. De schade aan de auto van De S. viel mee. Van onze correspondent SCHOONDIJKE - Afgelo pen week werd ter gelegen heid van het 50-jarig be staan van de V.V. Schoondij ke een jubileumcomité opge richt dat door middel van verschillende activiteiten zal proberen komend jubileum jaar enig luister bij te zetten. Bram Hubregtsen, Kees den Hollander, Marian den Hollander, Rinus Kornelis, Tonnij de Wever, Lilian de Wever en Gaston Ringoot zullen allereerst proberen door onder meer een oliebol len aktie eind Januari en verloting start half februari de nodige financiële middel en bijeen te krijgen. Wat de festiviteiten be treft denkt men aan het C.P. van de Velden-toernooi. Voor de jeugd van 6 tot 16 jaar wil men proberen er een kampeerweekend te realise ren. De commissie wil ook proberen een eredivisie en tijdens een ontspannings avond een bekende artiest naar Schoondijke te trekken, waarvoor de eerste contac ten al zijn gelegd

de Stem | 1981 | | pagina 7