DE STEM Grote drukte op beurs voor gehandicapten99 Goes en Tholen sterkste bij huisvrouwengym PZEM IN BEZWAARSCHRIFT: Schoondijkse jeugd oefent behendigheid de 4 in 1 krant streek? /n helpt. Veekaanbieding Kleine Beurs «arage Blewanus Oude Baan - Breda MAANDAG 9 NOVEMBER 1981 rr „Vrouw, handicap en maatschappijr MIDDELBURG HEINKENSZAND - Volgens de PZEM heeft het col lege van B en W van Borsele er geen barst mee te maken welke soorten radio-actief afval er worden ondergebracht in het omstreden opslagge bouw bij de kerncentrale. litverkochte zaal aan slot van 'eek Vogelwaarde Belast Overschreden Minister Vader en zoon Morel winnen in België Goede opbrengst bij bazar voor kerk Sluiskil Veerdienst voer met kleinere boten B en W Tholen: Geen subsidie voor Benegora Actie voor sportfonds gehandicapten Controle tegen illegaal spitten op slikken A82 T "SGaADVOOR ZUCWEST - NEDERLAND 1 darmstoornissen als n voedsel en klimaat, i huis? ord Fiësta 11 S11-78 zil- ir met. 49.000 km getint las. Pracht auto Nw. priis 16.250,- Normaal 8250,-Nu 7750,- iat 127 900 L nw. modal roen 1978 ercedes 240 D nw. mo- el Engels rood 1976 onda Accord grijs met. 979 onda Accord blauw met 977 W^Polo bordeaux rood rfW 3.20 D rood schuif- ak 1978 MW 318 sahara Brits 979 incess 2200 HLS Autom oen 1978 pel Kadett nw. model od 1980 pel Kadett coupé groen et. 1977 oyota Carina stat. blauw et. 1978 >AAB 99L rood 1976 mnd of 10.000 km volle- lige garantie iruil en fin. mogelijk AAB 99 L rood mooie uto 76 4250,- )pel Kadett blauw nwe. anden 74 2950,- iord Taunus 13no bruin 550,- lini 1750 GT Clubman 71 550,- loosbergseweg 10A, Ba- el 01613-2544 bij manege De Roosberg" geopend laand. t/m vrijdag 9.00 >t 21.00 uur zaterdag 0.00 tot 17.00 uur. pel Manta 1600S type 78 500;-, Opel Ascona 16S 8 8200,-, Honda Civic 3- eurs 77 4750,-, Renault 5 iTL 76 3950,-, Datsun 00A 76 3450,-, Datsun 20A 2X 75 2750,-, Opel lanta 16S 74 2400,-, lazda 818 7 6 2250, Re- ault 20 GT 76 2750,-, MW 2002 74 3750,-, MW 1602 73 3000,-, Mor- Marina 1300 GT 76 950,-, Ford Capri GXL 74 150,-, Datsun 100 F2 78 750,-, Opel Ascona 75 950,-, Ford Transit bus iet ramen 74 1000,-, Ford oupé 74 1750 en nog en 10-tal auto's, onder de 1000,-. eopend van 10.00 tot 8.30 uur, 076-873708 ot I73498. J/349I I VAN ZEELAND T6 PAGINA ZEELAND 1 HULST-ïn het kader van het Internationale jaar van de gehandicapten heeft de Vrouwenraad Oost-Zeeuwsch Vlaanderen zaterdag in Den Dullaert een tentoonstelling gehouden, waarbij tevens voorlichting werd verstrekt aan de gehandicapten. Bruin-Dilleman over haar handicap en hoe zij ermee leefde in deze maatschap pij- De bezoekers, onder wie burgemeester Molthoff en de wethouder de Rechter toonden veel belangstel ling voor de diverse stands, waar menig nieuw lid werd ingeschre- ven.eiidnieuwe leden inge Er werden nog een paar filmen vertoond met als titel Wat is reuma", en „aangepast toch zelfstan dig". Met enkele dia's over veilig Verkeer Nederland werd deze tentoonstelling en tevens voorlichtings dag, welke deze zeer ge slaagd mag heten, geslo ten. Aan deze dag werkten alle tot de vrouwenraad behorende vrouwengroe pen mee. Om tien uur 's morgens opende voorzitter P. Arendson-Goblits de ten toonstelling, waarbij zij uitleg gaf over het lande lijk thema „Vrouw handi cap en maatschappij". Daarnaast spiak zij over „Hoe staat een niet-gehan- dicapte in de maatschappij tegenover de gehandicap ten" en „Wat kan gedaan worden aan de integratie van de gehandicapten in die maatschappij". Vervol gens sprak door polio ge handicapte en in rolstoel rijdende mevrouw M. de illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllillllllllllH Belangstelling voor de bekende kubus, aangepast voor slechtzienden Van een onzer verslaggevers Door het weigeren van ie bouwvergunning voor ie opslagplaats op grond van het vermoeden dat er wel eens hoogactief kern afval zou kunnen worden ondergebracht, zou het MUege volledig buiten >ijn boekje zijn gegaan. Dit stelt de Zeeuwse ener- iemaatschappij in een aan oe gemeenteraad van Borse- le gericht bezwaarschrift te- de weigering van de bouwvergunning. Volgens VOGELWAARDE - Met 330 beschouwers in het dorps straat te Vogelwaarde de zaal vol voor een op- Nen van Vlaamse liedjes- "snger Willem Vermandere. Deze avond betekende te- v®s het einde van de feest- Jfeek, die georganiseerd was "f gelegenheid van het tien- |Jrig bestaan vaii het dorps- Witrum De organisatoren, het phtingsbestuur en het Ieestcomité zijn zeer goed te sPreken over het verloop van de festiviteiten. Er zijn Seen negatieve reacties naar veren gekomen, aldus voor- atter Lambert. Het succes J® deze week is zeker ook Je danken aan de welwil- 'Nheid, waarmee de deel- Pamencte verenigingen de '«schillende onderdelen hebber,- helpen organiseren. Aan het eind van hget za- «fdag; vondprogramma -rd de uitslag bekend ge- ®®kt van de loterij, waar- 1als hoofdprijs een fiets "verdienen was. de PZEM hebben B en W, door de uitspraak dat er geen hoogactief afval in het gebouw mag worden opge slagen, zich begeven op het terrein dat bestreken wordt door de Kernenergiewet. „Met de uitvoering van laatstgenoemde wet en het toezicht op de naleving daarvan zijn de ministers van Economische Zaken, Volksgezondheid en Sociale Zaken belast," aldus de PZEM, die er op wijst dat deze ministers vorig jaar april een vergunning hebben verleend voor de bouw van de opslagbunker. „Aan deze beslissing lagen precies dezelfde specificaties ten grondslag als aan de ge meente zijn overlegd ten be hoeve van de bouwvergun ning", zo staat in het be zwaarschrift te lezen. „Op grond van deze specificaties hebben de ministers gecon stateerd dat de bouw en het gebruik van het afvalop- slaggebouw voor wat betreft de stralingsrisico's aan vaardbaar zijn". De PZEM is dan ook van oordeel dat B en W, door de bouwvergunning te weige ren, hun bevoegdheden ver hebben overschreden. Hoewel het energiebedrijf nog eens benadrukt niet van plan te zijn het zeer gevaar lijke hoogactief kernafval in het opslaggebouw onder te zullen brengen, wordt de ge meenteraad er op gewezen dat de termen laag-, middel en hoogactief afval geen wettelijke begrippen zijn. Daarom zou het er niet om gaan welke soorten afval er nu precies opgeslagen wor den, maar wel om het stra lingseffect ervan. „Welnu", aldus de PZEM, „dit stra lingseffect wordt bepaald door het exposietempo - de vrijkomende straling die aan de buitenzijde van de verpakking nog gemeten kan worden - van maximaal 1000 millirem/uur". Zoals bekend is het juist deze voorstelling van zaken die het Borsele gemeentebe stuur heeft doen besluiten een persoonlijk onderhoud met minister Terlouw van Economische Zaken aan te vragen. Het college is namelijk bang dat, mocht de argu mentatie van de PZEM wor den erkend, elk denkbaar soort kernafval in het ge bouw kan worden opgesla gen. De verpakking kan na melijk altijd zo dik worden gemaakt dat er aan de bui tenkant nooit meer dan ma ximaal 1000 millirem/uur aan straling wordt gemeten. De PZEM is echter van oordeel dat het college zijn weigering om een bouwver gunning af te geven, baseert op begrippen die „geen wet telijke betekenis hebben, niet exact zijn gedefinieerd en voor iets anders zijn be doeld dan waarvoor zij door B en W worden gebruikt". Het bezwaarschrift van de PZEM zal - alvorens begin december door de gemeente raad te worden behandeld - donderdag 19 november worden besproken door de commissie bezwaar- en be roepsschriften van Borsele. Deze commissie vergadert dan vanaf 14 uur in De Sten- ge te Heinkenszand. Borsele niets te maken met opslag kernafval 1 Even een balletje hooghouden, onderdeel van de voetbalspelmorgen voor de jeugd van Schoondijke, Van onze correspondent SCHOONDIJKE - De jeugdcommissie van de V.V. Schoondijke heeft za terdag een sport- en spel- morgen gehouden voor de C.- en B.-junioren. Helaas kwamen slechts achttien deelnemers opdagen op sportpark De Molenkreek. Onder leiding van Bram Hubregtsen en Jacobus Os, Dorus leleman moest een tiental spelen worden af gewerkt, zoals penalty's nemen, behendigheidsspel, bal hoog houden, fakkel schieten, poorten schieten, enzovoorts. Daar deze spe len meetellen voor de ver kiezing van sportman van het jaar aan het eind van het seizoen, werden geen prijswinnaars bekendge maakt. SlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllUÉ BRESKENS - De Bres- kense vogelkwekers P. en A. Morel, hebben dit weekeinde een groot aantal prijzen wegge sleept op een internatio nale vogeltentoonstelling in het Belgische Be te- kom, nabij Leuven. Vader en zoon eindig den eerste in het alge meen klassement met een totaalscore van 459 pun ten. Eerste prijzen werden verder gewonnen met een zalmkanarie in de categorie vetstof met rood (92 pnt.), met een goudgroene kanarie in pigment zonder rood (92 pnt.), met een rood-agaat kanarie in pigment met rood (92 pnt.) en met een zalmkanarie in de cate gorie alle oudere vogels (92 pnt.). Vader en zoon Morel sleepten bovendien nog 16 ereprijzen (7 maal 91 pnt. en 9 maal 90 pnt.) in de wacht. iilllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliliilllllllillllllllllllllllliiJli!illlllliiillllllllllllllllllllllliiiillllllllllllliiiiiiii£ Van onze correspondent SAS VAN GENT - Sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent was zaterdag het doel zo'n 220 Zeeuwse en West brabantse huisvrouwen. De dames, allen lid van Zeebra-gymnastiekvereni- gingen, streden in 32 teams om de bekerhet overkoepe lend orgaan van de Zeeuwse en Westbrabantse turners (Zeebra) jaarlijks beschik baar stelt. De organisatie was in handen van de Sasse gymnastiekvereniging THOR. Zo'n vier uur lang be- kampten de 220 vrouwen el kaar op de brug, ringen en paard. Dat de huisvrouwen het turnen niet verleerd wa ren, bleek wel uit de dikwijls mooie en goed afgewerkte oefeningen. Uiteindelijk wa ren in de categorie „makke lijke oefenstof" de vrouwen van Olympia 2 uit Tholen de sterkten. Het was de Volhar ding uit Goes die bij de cate gorie „moeilijke oefenstof" met de hoogste eer en met de beker huiswaarts toog. Suc ces was er ook weggelegd voor de organiserende vere niging THOR, want met een ritmische oefening won men de medaille. Na afloop reikte burge meester W. Dusarduijn de prijzen uit en werden jury en wedstrijdleiding door THOR-voorzitter Peter Seits in de bloemen gezet. Het overzicht van de eer ste vijf plaatsen in de twee groepen ziet er als volgt uit: Categorie makkelijke oefen stof: 1. Olympia 2 Tholen, 2. Volharding 2 Goes, 3. UDI 2 Bergen op Zoom, 4. GV Kou- dekerke, 5. Prins Hendrik 2 Breda. Categorie moeilijke oefenstof: 1. Volharding Goes, 2. UDI Bergen op Zoom, 3. Olympia Tholen, 4. THOR Sas van Gent, 5. Astrow Souburg. Van onze correspondent SLUISKIL - De bazar ten bate van de Nederlands Her vormde kerk die donderdag, vrijdag en zaterdag in Sluis kil is gehouden, heeft vele bezoekers getrokken. Dat deze niet alleen kwa men kijken, maar ook aan de diverse activiteiten deelna men, bleek na afloop toen de opbrengst werd geteld. In to taal werd er bijna twintig duizend gulden opgehaald, waarvan ongeveer 9500 gul den ten goede komt aan de Nederlands Hervormde Kerk in Sluiskil. De bezoekers konden in het jeugdgebouw De Ark, waar de bazar werd gehou den, deelnemen aan velke activiteiten waaronder het rad van avontuur, de puut van Guus, schieten en derge lijke. Een nieuwe activiteit was het ballengooien op een draaischijf. Een groot succes was vol gens de heer P. Morret, een van de organisatoren, de gratis verloting van fietsen. Elke avond werd er een fiets verloot op de foldertjes die huis aan huis waren ver spreid. In totaal waren er bij de bazar een veertig mede werkers betrokken. TERNEUZEN - We gens werkzaamheden aan de aanlegsteiger te Kruiningen werd afge lopen zaterdag de veer dienst Kruiningen- Perkpolder onderhou den met kleinere veer boten. Ondanks het feit dat deze een zeer geringe capaciteit aan laadver mogen bezitten - nog niet eens eenderde - dan de normale veerboten die deze dienst onder houden, vielen de wachttijden mee. Be halve het vrachtvervoer dat geen gebruik van de overtocht met deze klei ne boten kon maken, ondervond het overige verkeer weinig hinder. Ook al omdat nu een halfuursdienst werd gevaren: „Ook was het niet half zo druk als op andere zaterdagen. Het publiek houdt er kenne lijk rekening mee", al dus een woordvoerder van de P.S.D. Ook aanstaande' za terdag zijn er weer las- werkzaamheden aan de steiger zodat dan op nieuw met de kleine bo ten zal worden gevaren. Van een onzer verslaggevers THOLEN - B en W van Tholen voelen er niets voor milieuvereniging Benegora Leefmilieu een subsidie ter grootte van vijfeneenhalve cent per inwoner te ver strekken. Het college stelt dat Benegora zich meer op het gebied rond Ant werpen en de wester- schelde richt dan op Tholen, terwijl reeds een subsidie wordt ge geven aan de Vereni ging Milieuhygiëne Zeeland. Van onze correspondent GOES - Het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten houdt deze week een grote landelijke actie. In Zeeland zullen daarvoor ruim 1500 personen - meestal leden van sportverenigingen - op pad gaan met collectebus op intekenlijst. Dergelijke acties verliepen in voorgaande jaren succes vol. In 1980 kon via een grote collecte, Telebingo en enkele andere acties ruim tien mil joen gulden worden uitge keerd voor projecten voor gehandicaptensport. Ook Zeeland trok daarvan pro fijt. Zo werden in september in Wemeldinge twee voor gehandicapten aangepaste kegelbanen in gebruik geno men. Van onze correspondent THOLEN - De reservepolitie Tholen heeft zaterdag een foto-controle gehouden op de slikken rond Philipsland tegen het illegaal spitten van wormen en zagers. Dit in verband met het toenemend aantal klachten van mosselschippers. Er werden zes personen be keurd wegens het vernielen van mosselpercelen. Verder werden negen personen be keurd wegens spitten zonder vergunning. Een groot aan tal spitters kon nog tijdig vluchten, doch dergelijke controles zullen nog vaker worden gehouden.

de Stem | 1981 | | pagina 5