vorm Hoofdplaat loopt uit Aardenburg geeft RIA geen kansen Boeiende derby met rumoerig slot Sluiskil en Jong Ambon delen buit Terneuzen in de slotfase naar verlies e Santa: uirlitel Gelijk spel Middelburg Puntje voor Vlissingen INA SPORT 4 eno wint GP Australië 1RWINNING tERSKY Pronk wint aatsmarathon PAGINA SPORT 5 Teleurstelling TSRSUM (ANP)-An- Sanders-Keizer aterdag In de Expo, lilversum de Neder- dressuurtitel ver- Met het paard Anion le de amazone tijdens twee gedeelten ver. titelstrijd 1667 pun- Saterdag werd de Prlx-wedstrljd afge- deel een was al In ju. uden. weede eindigde Inge Schaft met Le Baby. werd haar echtgenoot n der Schaft met Ju- rier combinaties wa- i de start verschenen, g: 1. Annemarie Sanders 67 punten, 2. Inge van der jé Baby 1537, 2. Rini van ft, Juroen 1472. gen wedstrijden spring, tabel a, L30 meter: 1. Jos met Garantico 0 strafpun- seconden (in de barrage), Maat met Reestgraaf vari lever 0-29,85, 3. Albert et Gallaxy S 0-30,11. s, 1.40 meter: 1. Henk Noo- Diorella 0 strafpunten onden (in de barrage), 2. bben met Jumbo Design Henk Nooren met Pikeur BOURNE - De Brazi- oberto Moreno is za- winnaar geworden Grote Prijs van lië voor formule I- jDHOVEN (ANP) - De ige Amerikaan Eric ky is zondag winnaar den van het masters- ►oi in Veldhoven. In de zegevierde hij met 7-5 Bver zijn dubbelspel- Ier Andy Kohlberg. De ■-overwinning ging R- naar de uit Dallas af- ige Kohlberg. Hij be- e in totaal 126 circuit- n tegen Iskersky 125. ederlandse Daviscup- Marc Albert, die in de finales met 6-2 7-6 ir van Kohlberg, ein- op de vierde plaats t circuit-punten. itand: 1 Andy Kohlberg V.- (27 ATP-punten), 2 Eric Is- V.-St. 125 (23), 3 Freddie ■E.-Af. 70 (12), 4 Marc Albert li (11), 5 Garth Haynes V.-St, Hagan Ekwell Zwe. 39 (5), 7 Dier Eng. 38 (5), 8 Huub oeckel Ned. 33 (5), 9 Bruce /.-St 32 (3), 10 Michiel Scha- Kt 31 (3), 11 Frits Don Ned ien wonnen Iskersky hlberg ook het dubbel- In de finale van het rstoernooi zegevierden ee Amerikanen met 6-3 ver de Nederlanders boom en Van Geuns. leverde Iskersky en >erg ook de meeste n van het circuit op: 64, rorden vertaald in 18 punten. stand: 1 Iskersky-Kohlberg 2 Rob-Hale Can. 51 (13), 3 oom en Van Geuns 48 (9), 4 Haines V.St. 48 (8). STERDAM (SI) - Jos t heeft het marathon- tsseizoen ingezet met oerwinning in de strijd Jaap Eden-trofee. Op Jange" Amsterdamse (de inrijpiste ligt aan buitenkant) versloeg zijn medevluchters iooiman en Jan Kroon ligend. ag: 1. Jos Pronk (Graft), 2. oiman (Ammerstol), 3. Jan (Abcoude). Op een ronde: 4 riks (Wieringen), 5. Co Gi- Warmenhuizen), 6. Bennie er Weide (Heerenveen), 7. 'ortengen (Diemen), 8. Wim Cockengen), 9. Jos Niesten ikerk), 10. Teun Busser m). •ecord. agen: 500 meter: Lieuwe de 8.5 sec., Ron Ket 38.6, S88 na 38.8. Miel Govaert 395, Kuiper 39.8, Marcel Scheper- 39.8, Jan Ykema 39.9, Harm ir Pal 40.1, Yep Kramer 40.3, Post 40.7, Rolf Sibrandy lilbert van der Duim Schalij 43.0, Rob Vunderink meter: Kramer 2.01.8, Sche- mp 2.02.5, Uilkema 2.03.3, .03.8, Sibrandy 2.03.9, Govaert De Boer 2.05.2, Ket 2.055 a 2.07.5, Van der Duim 2.085, r 2.08.6, Vunderink 2.09.0, er Pal 2.09.5, Schalij 2.16.7. MAANDAG 9 NOVEMBER 1981 T8 y0n onze sportmedewerker XEKNEUZEN - De si tuatie aan de kop van de ranglijst in de eerste klas afdeling zondagvoetbal, is voor Hoofdplaat weer gunstiger geworden. Zelf |wsm de ploeg in de derby tegen Oostburg niet verder dan 1-1, maar de naaste concurrentie profiteerde daar niet van. Integendeel, Philippine verloor met 3-0 ran een zich knap herstel lend Corn Boys en Zeelan- dla kreeg van SDO met 2-1 Uop. Hulsterloo kwam bij Domburg niet verder dan q.q en de strijd in de on derste regionen tussen Le- wedorpse Boys en Graauw eindigde in 2-1 voor de thuisploeg. Renesse ver raste met een 3-0-zege op Volharding. CORN BOYS-PHILIP PINE 3-0 - Ondanks dat de uitslag anders doet ver moeden was het krachts verschil tussen beide ploe gen miniem. Het was de ploeg die de kansen wist te benutten, die als winnaar van het veld stapte. Dat was Corn Boys, dat voor rust Henk van Oosten en Piet Hubregtsen zag sco ren. Henk van Oosten bouwde die voorsprong na rust nog uit en daarmee was de strijd gestreden. OOSTBURG-HOOFD PLAAT 1-1 - Een terechte uitslag van een gelijk op gaande derby. Voor rust kwam Oostburg op 1-0 uit een strafschop van Leo Fokke. Na de pauze ging Hoofdplaat op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam er ook via, de laatste tijd veel scorende, Paul Blaak man. LEWEDORPSE BOYS- GRAAUW 2-1 - Een beter Lewedorpse Boys heeft de winst gepakt in een be langrijk duel in de onder ste regionen. Alex Ver donk bracht de thuisploeg voor rust op voorsprong. Toen Ad Menheere na de hervatting de stand naar 2-0 tilde was de strijd in feite beslist. Elven werd het nog spannend doordat Graauw terugkwam tot 2-1, maar verder reikten de Zeeuwsch-Vlamingen niet. DOMBURG-HUL- STERLOO 0-0 - Met deze utislag mag Hulsterloo het meest tevreden zijn. Dom burg was de betere ploeg en kreeg ook de beste kan sen. Benutten was echter een andere zaak. In de laatste vijftien minuten volgde een complete bele gering van de Hulsterloo- goalmaar het bleef 0-0. SDO-ZEELANDIA 2-1 - SDO is aaan een opmerke lijk sterke reeks wedstrij den bezig. De ploeg blijft punten pakken en daar door is de formatie van Willy Kramers naar de kop van het klassement gestegen. In de gelijk op gaande eerste helft vielen er nog geen doelpunten te noteren. Kort na rust bracht Karei Claessens SDO op voorsprong en zijn broer Honnie bouwde die even later verder uit. Peter Brasser bracht Zeelandia nog iets terug. RENESSE-VOLHAR DING 3-0 - Opnieuw een wedstrijd met weinig krachtsverschil. Renesse wist raad met de geboden kansen en dat gaf de door slag. Leen Rademaker be paalde de ruststand op 1-0 en na de pauze bouwden Rik de Haan en opnieuw Leen Rademaker de voor sprong uit tot 3-0. Stand: Hoofdplaat 8-13, Hulsterloo 9-11, SDO 8-10, Zeelanda 9-10, Philippine 7-9, Sluis 8-9, Oostburg 9-9, Corn Boys 9-9, Volharding 8-8, Renesse 8-6, Graauw 9-5, Domburg 7-4, Lewe dorpse Boys 7-3. Puntenverdeling Vogelwaarde VOGELWAARDE - „Dat kon nooit buitenspel zijn. Die bal kwam van een tegenstander. Ik be grijp het niet", aldus een diep teleurgestelde Hon- tenisse-aanvoerder Frans van Meele, na afloop van de streekderby tegen Vogelwaarde. Het werd uite indelijk 1-1, maar Vogelwaarde was duidelijk door het oog van de naald gekropen. Jantje van Jole, nog niet geschorst, was de aanleiding van het tumult. Hij schoof de bal in het lege doel. Scheidsrechter Stoutjesdijk stond er met z'n neus boven op en aar zelde niet. Doelpunt. Maar in voetbal is alles moge lijk. De Vogelwaarde-grensrechter bleef met de vlag in de hoogte staan en Stoutjesdijk herriep zijn beslissing. Vogelwaarde en Hontenis- se hebben er toch een aardi ge pot van gemaakt ondanks dat er veel geknoeid werd op de grasmat. Hontenisse kwam herboren op het veld na het stuntelwerk van vori ge week. Met fris en gedurfd voetbal drong Hontenisse de tegenstander terug. Vogel waarde moest het antwoord hierop even schuldig blijven. Johnny Maas liep direct door na een vrije trap van Jos van Meele en hij ver scheen alleen voor doelman De Schepper. Die aarzelde niet en voorkwam een doel punt. Emepr de Schepper kwam even uit de omklemming en werd gevaarlijk middels een schuiver die door George van Damme werd gekeerd. Na twintig minuten voetbal kwam Hontenisse op voor sprong. Frans van Meele nam een hoekschop, de mee opgekomen Pièrre Pieters kopte het leer door en Jantje van Jole had een zee van tijd om aan te leggen. Vogel waarde kreeg de bal om de oren: 0-1. De blauwhemden hadden op dat moment Vo gelwaarde in hun zak zitten. Het overwicht werd niet uit gebuit Het stond overigens bijna 0-2 toen Jos van Meele op de lat schoot en de bal kaatste het veld in. Een teken van weinig agressief gevoel in de Vogel waarde-verdediging, want iedereen stond apathisch toe te kijken. De groenhemden schrokken wel en met scho ten van Ludo de Maayer en Ronald Bun probeerden de Dieleman-elf de Hontenisse- verdediging te ontrafelen. Zonder succes, want de rust stand ging met 0-1 in. Vogelwaarde moest in die tweede helft de aanval op zoeken en dat werd ook ge daan. Ronald Bun was dicht bij de gelijkmaker. De kleine spits schoof de bal met maatgevoel richting doel, maar doelman Van Damme kon met de voet redding brengen. Hij voorkwam hiermee een zeker doelpunt. Freddie van der Veeken, hij werd goed in bedwang ge houden door zijn directe te genstander, kon nauwelijks gevaarlijk worden. Toch kon hij even een verraderlijk schot loslaten en opnieuw stond Van Damme op zijn post. Bennie Lauret kwam in het boekje van Stoutjesdijk toen hij een te harde charge '.pelmoment uit de spannende streekderby Vogelwaarde-Hontenisse. Frans van Meele (links) legt aan voor een schot. De verdediging van Vogelwaarde met aanvoerder Bennie Lauret (geheel rechts) kijkt gespannen toe. sprake- en schoof het leer in het doel. Het feest ging ech ter niet door en Hontenisse uitvoerde op Van Jole. Even later was het de aalvlugge Van Jole, die bijna 0-2 liet aantekenen. De Schepper lag echter in de goede baan van het schot. Diep in de tweede helft kwam Vogelwaarde dan toch aan de gelijkmaker. Doelman Van Damme stond wat te ver voor zijn kooi en er werd niet direct ingegre pen. Freddie van der Veeken sprong als een kat naar de bal en tikte uit een moeilijke hoek de gelijkmaker binnen: 1-1. Vogelwaarde leek een offensief te gaan opbouwen, maar daar kwam eigenlijk weinig van terecht. Trainer Dieleman liet dan ook een verse kracht opdraven mid dels Jansens. Bij Hontensse kwam Loek Thuy in het veld voor de geblesseerde Pierre Pieters. Een kwartier voor het ein de sloeg de vlam in de pan. Jantje van Jole kreeg de bal keurig teruggelegd -op dat moment stond de Vogel waarde-grensrechter nog niet met de vlag omhoog en van buitenspel was geen Van ome sportmedewerker MIDDELBURG - Middel burg is er in eigen huis niet b> geslaagd de beide puntjes tegen Halsteren te pakken. Het werd 2-2. In een aan trekkelijke partij voetbal temen de gasten de leiding foor een treffer van Dennis Meeuwisse. Nog voor de thee trok Baan de stand weer in even wicht, hetgeen tevens de fuststand betekende. Toen iedereen er al van overtuigd was dat de wedstrijd in 1-1 f°u eindigen, scoorde Mid delburg met nog drie minu- ten te gaan 2-1. De maker was Kees van der Sluis, on danks dat er nauwelijks tijd over was voor Halsteren om °P gelijke hoogte te komen, scoorden de Middelburgers togmaals, maar deze maal m éigen doel: 2-2. Een juiste uitslag. Van onze sportmedewerker MADE - Vlissingen heeft de uitwedstrijd tegen "fodene Boys een puntje overgehouden. Het duel ein dde zoals het was begon- Jfo met 0-0, zonder dat er juogtepunten te noteren wa- JJ®* Een goede verdeling ^dat het duel gelijk op- werd een punt door de neus geboord. „Ik mag toch op mijn be slissing terugkomen...", gaf Stoutjesdijk na afloop als vekrlaring voor het niet toe kennen van het doelpunt. Daar moet Hontenisse het maar mee doen Van onze sportmedewerker SLUISKIL - Sluiskil heeft in de eerste helft de mogelijkheid laten liggen om het topduel tegen Jong Ambon in zijn voordeel te beslissen. Toen regen de kansen zich aaneen, maar door gebrekkige afwer king werden die allemaal om zeep geholpen. Daar door kreeg Jong Ambon waar het voor gekomen was: één punt. In de twee de helft nam Jong Ambon verrassend het initiatief over, maar ook dat leidde niet tot doelpunten: 0-0. Voor een vertragend en duidelijk op de nul spelend Jong Ambon, was het 0-0- gelijke spel bij Sluiskil een erg goede zaak. Afgaande op het competitieverloop tot nu toe is het zo klaar als een klontje dat weinig ploegen met punten naar huis zullen kunnen reizen als ze bij Sluiskil op be zoek geweest zijn. De ploeg van Han van der Hooft heeft gewoon qua voetbal erg veel in de bagage en doordat over het algemeen het scoren daarmee gelijk op loopt, blijft de blauw witte formatie een serieu ze titelkandidaat. Het scoren kwam er nu niet uit. Jong Ambon speelde het spelletje wel slim, maar had ook het no dige geluk dat de Sluiskil- voorwaartsen het af lieten weten. Gedeeltelijk door slordigheid en deels door gebrek aan accuratesse. Zo zeilden twee geplaatste schoten van Jan de Block en Leo Koch rakelings over de kruising en schoot Paul van der Hooft mooi in de vlucht loeihard tegen de juist op de goede plaats staande Jong Ambon- doelman Sam Telussa. In die eerste helft kroop Jong Ambon door het oog van de naald. Eddy van der Hooft opende na zo'n tien minuten het Sluiskil offensief met een knal uit de tweede lijn, die net naast gestompt werd door Sam Telussa. Een kleine vijf minuten later kwam een schot van Jan de Block dat voorlangs ging bij Paul van Kouteren te recht, die in kansrijke po sitie op de benen van een Jong Ambon-verdediger knalde. Tijdens dat offen sief, dat zowat de gehele eerste helft in beslag, nam, moest Sam Telussa nog knap in actie komen bij een inzet van Peter Zwart en was hij kansloos ge weest als Paul van der Hooft, de mooiste kans van de eerste helft, met het hoofd de bal de goede rich ting gegeven had in plaats van naast te koppen. Er was wel enige teleur stelling bij de Sluiskil supporters dat het afma ken zoveel te wensen over liet. Maar afgaande op het vertoonde spelbeeld was bijna iedereen ervan over tuigd dat het in de tweede helft wel zou lukken. Dat pakte finaal anders uit Jong Ambon kwam totaal anders uit de startblokken dan voor rust. De ploeg trok zelfs het initiatief naar zich toe en Sluiskil moest met lede ogen toe zien dat het nu grotendeels op eigen helft gedrukt werd. Een verrassende ont wikkeling, die echter niet voorkwam dat de betere scoringskansen toch voor Sluiskil bleven. Paul van der Hooft miste op een haar na de bal dicht bij de doelmond en broer Eddy kreeg een kwartier na rust misschien wel de beste kans van de wedstrijd. Door aarzelen in de Jong Ambon-verdedigng, kon hij alleen voor doelman Telussa verschijnen, maar hij zag die kans in rook op gaan doordat de bal iets te ver van zijn voet sprong. Een identieke kans kreeg Jong Ambon kort voor tijd. Inmiddels was Jan de Block al genoteerd door scheidsrechter Van Nissen wegens commentaar op de leiding. Leo Koch ver speelde kort voor het zes tienmetergebied de bal en zag Max Patty alleen op doelman Patrick Wauters afgaan. De harde schuiver van de Jong Ambon-aan- valler verdween luttele centimeters naast de paal. Daarbij kwam Sluiskil goed weg, maar het zou te gen alle rechtvaaridgheid in geweest zijn, als Jong Ambon nog met de volle buit naar huis had kunnen gaan. Spelmoment uit de belangrijke ontmoeting Sluiskil-Jong Ambon. Hier een door braak van Jong Ambon, maar de bal zal net voorlangs gaan. Van onze sportmedewerker TER NEUZEN - In de vier de klas H blijft het span nend. Vogelwaarde kon in eigen huis niet imponeren tegen Hontenisse (1-1) en RIA verloor thuis van Aar denburg. Patrij zen-I Jzen- dijke werd 1-0 en Axel schijnt betere tijden tege moet te gaan. Op eigen ter rein werd het 2-1 tegen Bier vliet. Koewacht kon het hu- zarenstuakje van vorige zondag niet herhalen en ver loor met 0-1 van Noorman nen. HVV'24-Clinge eindigde in een 1-1-gelijk spel. RIA-AARDENBURG 1-3 - Een wat geflatteerde uit slag, maar toch wel ver diend. Aardenburg kwam op 0-1 door een doelpunt van De Croock. Lang duurde die vreugde niet, want Geert Jan Mechelink deponeerde de gelijkmaker in het net. In de tweede helft kwam Aar denburg goed opzetten en maakte Kools er 1-2 van. RIA zette alles op de aanval en dat veroorzaakte gaten in de verdediging. Dat werd duidelijk toen Van Rie de eindstand op 1-3 bepaalde. PATRIJZEN-I JZENDIJ - KE 1-0 - In de eerste helft een beter Patrijzen, maar de doelpunten kwamen er nog niet. Peter Verbart schoot op de paal. In de tweede helft ging ÏJzendijke in het offen sief maar het leverde niets op. Na een kwartier kwam Patrijzen op 1-0 door een doelpunt van Rudy Vermeu len. Zo bleef het tot het ein de. AXEL-BIERVLIET 2-1 - De laatste fase uit de wed strijd kan beter maar snel vergeten worden. Gans, Geelhoedt, De Regt en Frank Inghels kwamen in het boekje van de scheidsrech ter. De eerste helft was goed te noemen en Fonny Ver- straeten zette zijn ploeg op 1-0. Edy de Witte maakte er na de pauze 2-0 van en Sjaak Lij baart kopte 2-1 binnen. Axel kwam niet meer in ge vaar. KOEWACHT-NOOR MANNEN 0-1 - Vorige week ging Koewacht in Klooster- zande winnen van Hontenis se. Optimisme dus in de ploeg, maar dat werd afge straft. Koewacht was de be tere ploeg en bouwde een ge weldig veldoverwicht op dat echter niet in doelpunten werd uitgedrukt. Een uitval in het tweede bedrijf was voldoende om Koewacht op een 0-1-achterstand te zet ten. Piet van de Welle zorgde voor het verrassende doel punt en daarmee incasseer de Koewacht een nederlaag. HVV'24-CLINGE 1-1 - Een leuke streekderby waarin Van Eeckelen een kaakblessure opliep die in het Hulsterse ziekenhuis be handeld diende te worden. In de eerste helft was Clinge de betere ploeg, maar toch kwam HW'24 op voor sprong. Het was de ongeluk kige Van Eeckelen die er voor tekende. Even later liep de HW-er een blessure op. Vlak voor het inrukken liet Clinge de gelijkmaker aan tekenen. Vercauteren kwam vrij voor doel en schoot raak: 1-1. De tweede helft gaf wel wat kansen te zien voor beide ploegen, maar ge scoord werd er niet meer. Het bleef 1-1. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de der de klas D leed Breskens te gen BSC een 0-1-nederlaag. Breskens speelde zonder Willem van de Broecke, die door zijn vereniging alvast maar was geschorst. Ter- neuzen stond met 0-2 voor, maar ging in de slotfase ver rassend ten onder tegen Goes: 3-2. Zeeland Sport en Zierifezee hielden elkaar goed in evenwicht, hetgeen uit de 1-1-stand blijkt. RCS- steen werd een ruime 4-1- overwinning voor RCS, waarmee duidelijk wordt dat Steen uit vorm dreigt te geraken. Sluiskil speelde in eigen huis gelijk tegen Jong Ambon. GOES-TERNEUZEN 3-2 - Doelman Verpoorte van Terneuzen stond prima te keepen, maar kon uiteind- leijk toch niet verhinderen dat Terneuzen met lege han den huiswaarts moest keren. Huisman zorgde voor 0-1 en dat was ook de ruststand. In de tweede helft kwamen de Terneuzenaren op 0-2 door een snelle aanval, die werd afgerond door Dennis San chez. Met nog nauwelijks een kwartier voor de boeg kwam Goes opdringen. Ter neuzen ging zenuwachtig spelen en alles liep mis. Eerst was het Gé Wolters, die Verpoorte versloeg en de gelijkmaker werd gescoord door André Schillemans. Het verdedigingsblok van Ter neuzen viel als een kaarten huis in elkaar en Jan de Grip bepaalde de eindstand op 3-2. ZEELAND SPORT-ZIE- RIKZEE 1-1 - Een matige partij waarbij de 1-1-uitslag verdiend was. Van Rijswijk zette de thuisploeg op een 1-0-voorsprong. Daarmee werd ook de rust bereikt. Zierikzee liet het niet zitten bij die stand en ging in de aanval. Een van die aanval len leverde de verdiende ge lijkmaker op. Van de Kloos ter was de maker ervan. Beide ploegen slaagden er niet meer in te scoren: 1-1. BRESKENS-BSC 0-1 - In eigen huis heeft Breskens het niet kunnen bolwerken. Slecht voetbal werd er op de grasmat gelegd. Wilco van der Hooft speelde nu in dé formatie mee. Willem van de Broecke mag het voorlopig vanaf de zijlijn gadeslaan. Na een kwartier voetbal kwam BSC op voorsprong. Jan Kriesels maakte gebruik van een fout in de Bres- siaanse verdediging. Het werd hierdoor 0-1. Na de pauze verzette Breskens de bakens. De pressie van de thuisploeg leverde enkele fraaie kansen op, maar BSC bleef overeind en kaapte de twee punten weg. RCS-STEEN 4-1 - Steen liep opnieuw tegen een ne derlaag aan. Benny van de Water zette RCS na een half uur spelen op 1-0 en twee minuten later stond het al 2-0. Uit een vrije trap -de Steen-verdedigers bleven als aan de grond genageld staan- kon Jan Bil het leer achter De Bodt prikken: 0-1. Steen leek terug in de wed strijd'te komen toen Peter van Dorselaar de achter stand tot 2-1 verkleinde. RCS stoorde zich hier niet aan en Benny van de Water scoorde beheerst 3-1. De pot was gestreden en tien minu ten voor het einde mocht Jan Bart Jasperse met een kop bal nummer vier in de tou wen jagen: 4-1.

de Stem | 1981 | | pagina 13