21.995. 19de Singelloop in Middelburg V&V incasseert nederlaag onder protest tieten Piet Westerweele en Henk van Sprundel: CD TURN-MEETING IN OOSTERLAND 121 LENING Fe fta m. Sf 9 ABC UITSLAGEN Judoks's uit Breskens naar de NK STAAT DER NEDERLANDEN RIJDAG 30 OKTOBER 1981 PAGINA SPORT 2 lBoete IBreitner an geen jke opbrengst? n van gespreid )ed, aandelen iger, winst iet rendement it garandeert raren bepaald ortom, sparen vaal profijt leer weten? dviseur de 1 ABC, Ikeninstinct valt er deze Vvat voordeel weg te slepei I de succesvolste auto's in k zoveel verkocht als in di Ir) en dat succes is niet tot Krijs van nog geen f 12.000, lm en zo compleet als gee' n bieden. Komt u daarom llezer dagen. T14 uitbreken sintelbanen slechte zaak Van onze atletiekmedewerker AARDENBURG - West-Zeeuwsch-Vlaanderen nu niet bepaald een gebied waar de atletieksport elig tiert. Op een paar prestatielopen na, wordt ie moeder der sporten" in het Cadzandse land jnmer bedreven. De tijden van de legendarische Dobbelaere lijken tot het verleden te behoren, och lopen er weer twee jongens rond, die in deze porttak een enorm brok voldoening beleven. Piet esterweele (27 jaar) en Henk van Sprundel (25) ibben de atletiekvirus goed te pakken. Beiden hebben hun „roe- ig" laat gehoord. Wester- >le was 24 jaar toen hij in registers van de KNAU echt kwam. Van Sprundel is weliswaar een paar jaar nger, maar kreeg toch een ter stamnummer bij de \'AU dan Westerweele. Van Sprundel: „Ik heb al- jd gevoetbald, maar het lo- [n trok me eigenlijk meer. taal tijdens mijn dienst- jd kreeg ik er plezier in. Na t dienstplicht heb ik nog tn paar jaar gevoetbald in ardenburg. Met wisselend icces. Ik zat constant op de ieen en weer" die tussen et eerste en tweede eftal Mr, tot ik vorig jaar defini- il de schoenen met de nop en heb opgeborgen. Het in- ividuele sporten trok me ter. Het enige nadeel is, iter in onze regio geen club laat staan een geschikte iccommodatie. Wij moeten i de Westerschelde over of I FRANKFURT (DPA) - De fcestduitse voetbalbond Beeft dinsdag in Frankfurt Iboeten van 5000 gulden op- l;elegd aan Bayern München lts diens aanvoerder Breit- I». feeze straf werd opgelegd |:aar aanleiding van het feit lian Bayern München in Sep tember j.l. tijdens een inter nationaal toernooi in Madrid lr.de wedstrijd tegen Dina- I» Tiflis moeilijkheden fereeg met scheidsrechter fees Peres en daarop op ge lag van Breitner het veld Iterliet naar het oostelijk deel". Ook zijn trainingsgabber en collega -beiden zijn werkzaam bij de PTT als postbesteller- Westerweele had, als er een club in de na bijheid was geweest, wel licht eerder over wegen en velden gesneld. „Ik heb vroeger ook nog gevoetbald, maar dit geeft me toch meer voldoening. Je moet het al leen doen. Er is niemand die je uit de wind zet en ook kun je je niet wegstoppen, zoals bij het voetballen. Daar ben je met zijn elven en is er al- tidj wel eens een moment dat je de accu wat kunt bij laden. In de atletieksport is het afzien, door de inzinkin gen heen bijten en dat geeft je een kick. „Dat er bij ons zo weinig aan atletiek wordt gedaan, heeft voor mij diverse oorza ken. Op de allereerste plaats ligt er in West-Zeeuwsch- Vlaanderen geen enkele sin- telbaan. Verder wordt er volgens mij op de scholen te weinig aandacht geschonken aan het lopen en het belang rijkste is de persoon die zich er voor in wil zetten. Kijk maar eens bij de Zeeuwse verenigingen. Die kunnen alleen maar draaiende wor den gehouden door een paar mensen, die vrijwel elk vrij uurtje met atletiek bezig zijn". Uit nood sloten beiden zich aan bij het Hulsterse RKHAV. Een fantastische vereniging in hun ogen. Al leen is het allemaal zover weg. „Wat de opvang betreft hebben we beslist niet te klagen", aldus Van Sprun del. „De top van de Hulsterse atleten staat toch een trapje hoger dan wij, maar dat zul len ze nooit en te nimmer la ten merken. Toen ik vorig Henk van Sprundel (rechts) en Piet Westerweele, twee atleten uit het West-Zeeuwschvlaamse land en lid van de Hulsterse atletiekvereniging RKHAV. jaar 20 setptember -die da tum vergeet ik nooit- in het team zat dat het 24-uurs- wereldrecord vestigde, kreeg ik net zoveel aandacht als de rest". Vertoont Westerweele zich zelden op de baan, Van Sprundel is nu niet bepaald kapot van het crossen. „Die modder trekt me niet. De middenafstanden met de 800 meter als voorkeur, trekken me veel meer. Dit jaar kwam ik in het Belgische Bosvoor de op die afstand tot 1.59.7 en als het even meezit moet het mogelijk zijn volgende zo mer onder die tijd te dui ken". Om dat te verwezenlijken traint hij nauwgezet op de schema's, die hij van Piet Vonck heeft meegekregen. „We proberen dan zo goed en kwaad als het gaat op het Aardenburgse voetbalveld deze opdrachten uit te voe ren". Piet Westerweele daarentegen concentreert zich volledig op het cross seizoen. „De korte afstanden liggen mij niet en een tien kilometer op de baan vind ik een ééntonige bedoening. Steeds maar dezelfde rond jes, dat is niets voor mij. Ik vind dat er bij het crossen veel meer ambiance is en af wisseling". De provinciale top is voor hem, volgens zijn zeggen, ver weg. „Daar heb ik ge woon te weinig talent voor. Misschien zou ik met wat meer training wat plaatsen kunnen opschuiven". Dat hij desondanks vorderingen maakt bewijst zijn plaats in de jongste Vrouwenpolder loop toen hij 34e werd, het geen in vergelijking met de voorgaande éditie -56e- toch heel wat korter is. iii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiimiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiië een AMEV onderneming Van onze sportmedewerker KLOOSTERZANDE - Heuveltje op, heuveltje af. Een stuk lopen om daarna weer zo snel als het maar kan een eindje te fietsen en dit het liefst op een zwaar terrein, waar de blubber je letterlijk om de oren vliegt. Dat is het terrein, waar de junior-veldrijder Benny Tieleman zich het beste thuisvoelt. Een situa tie, die in het prille cyclocross-seizoen nog weinig is voorgekomen. „Daardoor marcheert het nog niet zo goed als vorig seizoen. Ik moet het meer hebben van het zware werk", zegt de 18-jarige KIoosterzande naar. Sterk uit de startblokken komen kan de kleine Tie leman in ieder geval. Vorig seizoen verraste hij de he le Nederlandse wielerwereld door als totaal onbeken de, bij de KNWU dan wel te verstaan, in de voorste regionen te eindigen. En dit, nadat hij van zijn riante startpositie terug werd gezet naar een voorlaatste plaats in de startvolgorde. Ingedeeld bij de groep der kanslozen. Door zijn toenmalige vierde plaats dwong hij een plaats af voor de WK in het Spaanse Tolosa. Een WK, waarin hij geen hofodrol kon spelen door enige valpartijen. Tieleman: „Ook dit jaar wil ik tijdens de Neder landse kampioenschappen goed voor de dag komen. Daarom heb ik niet ingeschreven voor de strijd om de zogenaamde Kusttrofee (een reeks wedstrijden, die in de omgeving van Oostende wordt verreden). Hierdoor ben ik vrijer in mijn keuze en ik ga dan ook enkele malen in Nederland rijden. Voorlopig staan de cros sen in St. Michielsgestel en Maren-Kessel op het pro gramma en uiteraard de Nederlandse kampioen schappen. Aan de wereldkampioenschappen kan ik vermoedelijk niet meedoen. Als junior ben ik dan net een maand te oud en wil je bij de amateurs wat klaar maken, dan moet je toch wel op drie jaar aanpassing rekenen". Voor de overige wedstrijden wijkt Tieleman altijd uit naar België. Hij rijdt daar elke zaterdag en zondag een cross van ongeveer zeventien kilometer op zijn daarvoor speciaal uitgeruste stalen ros. Zo zijn aan deze fietsen enkele opvallende wijzigingen aange bracht ten opzichte van een zogenaamde wegfiets. De versnellingshandel zit bij een crossfiets in het stuur ingebouwd en steekt als een soort tuitje uit het rech ter handvat. Verder is de trapas verder van de grond af dan bij een normale fiets en zit om het voorste tandwiel een speciale bescherming. En wat uiteraard logisch is, zijn er speciale banden aangebracht, terwijl ook de remmen anders van constructie zijn. Terugkerend van de fiets naar de wedstrijd zegt Tieleman: „Toch loopt het niet zo lekker als vorig jaar. Ik heb meer moeite dan ik anders had. Het kan ook zijn, dat ik te vroeg op het oude peil terug wil zijn, want in de voorgaande jaren kwam de grote conditie ook altijd pas rond de kerstdagen. Ondanks het feit, dat Tieleman een solist in ooste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen is, heeft hij weinig contact met de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Dus een extra stimulans van die zijde verwacht hij dan ook niet. Tieleman: „Het zal bij de meeste renners wel zo zijn als bij mij. Ik ga mijn eigen gang en trek me van een ander niet veel aan. Je moet het tenslotte toch zelf doen." A-JUNIOREN Hoofdklas A: Terneuzen Al - Middelburg Al 1-4, Vlissingen Al - Zierikzee Al 1-1, Steen Al - Arne- muiden Al 0-7, H.V.V. Al - Kloe- tinge Al 3-2, Robur Al - Goes Al 1-3. Groep A2 - Kapelle- Al - Krui- ningen Al 4-0, S.S.V. Al - Krab- bendijke Al 3-0, Hansw. Boys Al - Mevo Al 3-1, Colpl. Boys Al - We- meldinge Al 2-2. Groep A3: Kloe- tinge A2 - 's H.Arendskerke Al 0-6, S.V.D. Al - Walcheren A2 7-0, Mid delburg A4 - Vlissingen A2 1-0, R.C.S. A2 - Middelburg A3 6-2. Groep A4: Breskens Al - Middel burg A23 5-2, Patrijzen Al - Veere Al 5-0, Dauwendaele Al - Nieuw- land Al 1-1, Walcheren Al - Zee land Sport Al 1-2, Zeelandia Al - Serooskerke Al 2-4. Groep A5: A.Z.V.V. Al - Corn. Boys Al 4-1, Hoofdplaat Al - Vogelwaarde Al 4-0, IJzendijke Al - Axel Al 2-3, Hontenisse Al - Tern. BOys Al 2-1, Koewacht Al - Hoek Al 2-2. Groep A6: Steen A2 - Biervliet Al 0-7, Sluiskil Al - H.V.V. A2 10-0, S.D.O. Al - Zaamslag Al 2-5, Hulsterloo Al - Philippine Al 3-4, Terneuzen A2 - Graauw Al 3-2. B-junioren Hoofdklas B: Goes BI - Middel burg BI 2-3, Tern. Boys BI - Robur BI 0-0, Axel BI - H.V.V. BI 0-7, Hontenisse BI - Vlissingen BI 0-4, Zierikzee BI - Terneuzen BI 0-4. Groep B2: Dreischor BI - D.F.S. BI 0-10, KIoetinge B2 - Renesse BI 6-1, Duiveland BI - S.S.V. BI 2-0. Groep B3; Z.S.C. BI - Kapelle B2 2-5, Ouwerkerk BI - Robur B2 5-1, Brouwershaven BI - Zonnemaire BI 8-0, Zierikzee B2 - Colpl.Boys BI 1-6, Mevo BI - S.K.N.W.K. BI 5-2. Groep B4; Zeelandia B2 - Mid delburg B4 1-3, Dauwendaele n.o.g., Kapelle B3 - Dauwendaele B2 7-1, Goes B2 - Kapelle B3. Groep B5: Kruiningen BI - Kloe- tinge BI 0-5, Wemeldinge BI - Ka pelle BI 4-1, Apollo BI - Yerseke BI 0-4, Krabbendijke BI - Hansw. Boys BI 3-2. Groep B6: Heinkens- zand BI - 's H. Arendskerke BI 2-3, Dauwendaele BI - Volhgarding BI 2-0, Lewed.Boys BI - Kwadendam- me BI 5-0. Groep B7: Noormannen BI - Arnemuiden BI 3-1. Groep B8: R.C.S. B3 - Serooskerke B2 5-2, G.P.C. B2 - Walcheren B2 0-5, Mid delburg B5 - Zld. Sport B2 1-6, Vlissingen B3 - Oostkapelle BI 1-0. Groep B9: Vlissingen B2 - Bres kens BI 2-2, Walcheren BI - G.P.C. BI 2-2, Zld. Sport BI - Schoondijke BI 2-1. Van onze sportmedewerker OOSTERLAND - Zater dag organiseert de Zeeuws Brabantse Turnkring van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond in de sporthal te Oosterland, aan vang 15 uur, een dualmeet voor dames/meisjes en he ren/jongens keu rturnsters en keurturners van de Zebra en de Dordtse Turnkring en omstreken. De plaatselijke leiding is in handen van de sportvere niging Duiveland te Ooster land. Wedstrijdleider is de heer J. Th. Piessens uit Hal- steren. De laatste wedstrijd tegen de Dordtse turnkring vond op 19 mei 1979 plaats. De Dordtse turnkring won toen met een minimaal verschil. De wedstrijdgroepen be- i 'Benny Tieleman: „Het gaat nog niet als vorig seizoen". '''''''■■nMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Van onze sportmedewerker BRESKENS - Twee leden van de judovereniging Bres kens hebben zich geplaatst voor de nationale kampioen schappen, die op 7 en 8 no vember in Breda zullen wor den gehouden. Bij de aspi ranten komt de 16-jarige Pe ter Heyboer in actie. Dit jeugdig talent uit de school van Klaas Schroevers werd onlangs Zuidnederlands kampioen in Goirle. Hij zit in de categorie tot 70 kg. Bij de junioren is Frans de Boevere doorgedrongen tot de nationale top. De 19-jari- ge Biervlietenaar kwam met een zilveren plak terug van de Zuidnederlandse kam pioenschappen en verdiende daarmee zijn plaats in de vaderlandse titelstrijd. Hij komt op de mat in de catego rie tot 78 kg. staan, zowel bij de dames als bij de heren, uit acht perso nen, vier boven de 16 jaar en vier daaronder. Van de zes tien Dordtse deelnemers hebben er tien ook in 1979 meegeturnd, bij de Zebra- ploegen zijn dat er maar drie, tw. Peter Geervliet, Rolf Dreesman en Jaap Weststrate. Marco Verman dei, Bart Goedemond, Jac. Koole, Paul Brueren en Er- win Balmakers kompleteren de Zebra-herenploeg. De Ze- bra-damesploeg is als volgt samengesteld: Petra San- derse, Cora de Koning, Ber- tine Klink, Henny Kloet, Monique v.d. Spek,Astrid v.d. Spek, Erna v.d. Spek en Carrianne Berrevoets. De wedstrijdonderdelen voor de dames zijn: sprong, brug-ongelijk, evenwichts- balk en vrije oefening. Voor de heren: brug, paardvöjtige, ringen, rek, sprong en vrije oefening. Van onze atletiekmedewerker MIDDELBURG - Het Dynamo'70-trie, bestaande uit John Vermeule, Kim Reynierse en Johan Antheu- nisse, gaat zaterdag in de favorietenrol van start in de door hun vereniging georganiseerde 19e Singelloop te Middelburg. Van dit groen-witte drietal staat John Vermeule ongetwijfeld als nummer 1 op de hitparade. De gebril de Middelburger bewees 14 dagen geleden in het Vlis- singse Nollebos, dat hij momenteel in een uitstekende conditie verkeert. Naast concurrentie uit eigen gele deren, waarvan Frank Kooman en Cor Peute ook in de voorste gelederen verwacht worden, komt ook Jo han Breel naar de Noordsingel. De Marathon-atleet, vorig jaar winnaar van deze Singelloop, kwam na zijn knappe winst in de Vrouwenpolderloop tekort in de KMS-cross, maar aangezien het terrein in Middel burg hem uitstekend ligt, zou hij wel eens roet in het Dynamo-eten kunnen strooien. Opvallend sterk loopt ook zijn clubgenoot Johan de Vlieger. Andere mannen die verwacht worden: Kees Verkerk -altijd sterk in deze wedstrijd- en Simon Blom, beiden van Delta Sport, en het AV'56-duo Jan de Bart/Huib Dalebout. De senioren gaan samen met de veteranen en A-ju nioren om 15.10 uur van start. De afstand voor de twee oudste categorieën bedraagt 6600 meter, vier ronden, deels over de straat, deels over het Bolwerk. Bij de veteranen zijn Ron Abuys, Kees Westrate, Helmuth Vercammen, Lou Dingemanse en Frans Krijnsen de mannen die voorin verwacht worden. Of iemand in staat is Krijnsen te kloppen, valt te betwij felen. In totaal hebben 90 senioren en veteranen een voor-inschrijving ingezonden. Ook bij de dames, die om 14.55 uur aan hun 3300 me ter beginnen, is de belangstelling redelijk te noemen. Jacqueline Vermeule vervult hier de rol van haar broer bij de senioren. Ook present is de Belgische Noëlla de Feyter van Lyra AC, welke club met een grote afvaardiging naar Middelburg komt. Voorts zijn Irene Pos -Marathon- en Suus Verstelle van AV'56 kanshebbers. De start en finish van deze Singelloop zijn gesi tueerd aan de Noordsingel, terwijl het wedstrijdsecre tariaat in de kantine van het gemeentelijk sportcom plex aan de Nadorstweg is gevestigd. Na de wedstrijdlopers, die om 13.30 uur met de pu pillen van start gaan, komen de prestatielopers aan hun trekken. Hun startschot valt om 15.45 uur om naar keuze 1650,3300,4950 of 6600 meter te lopen. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Promena de 2 blies weer flink in de bus in de eerste klas van de Terneuzense bedrijfsvolley- bal-competitie. Het won met 2-1 van Verstraeten Ver- brugge 1 (15-8 15-13 3-13). Wouter Bakker, speler van Promenade 1, stond bij Pro menade 2 in het veld en Ver straeten Verbrugge 1 te kende daartegen protest aan. Een fel spelend Roelofs 1, met Magda Roelofs en Nina van der Biel in zijn gelede ren, verloor met 0-3 van een te sterk Dees 1 (14-16 6-15 5- 15). De politiemannen van PSV 1 lieten een steekje val len tegen De Douaniers: 0-3 (13-15 12-15 4-6). In een span nende wedstrijd met weinig krachtsverschil veroverde Douane de volle buit. Dow 1, dat niet in zijn sterkste op stelling speelde, had geen kans tegen Promenade 1: 0-3 (6-154-158-15). In de tweede klas zit Zel- denrustcollege 2 duidelijk in het slop. Het was kansloos tegen lijstaanvoerder De Hoop: 0-3 (8-15 8-15 7-15). PSV 3-MTS 1 was een wed strijd tussen twee van de be tere ploegen in de tweede klas. MTS 1 won met 2-1 (16- 14 15-11 8-13). De Meijer 1, nog spelend zonder Henk Timmer, had een goede dag en won met 3-0 van Dees 2 (15-3 16-14 15-4). PZEM 1 ze gevierde met 3-1 over een wat tegenvallend Belasting team, waarin spelverdeler Adri Bijsterveld node werd gemist (15-9 10-1515-7 8-2). Uitslagen: derde klas: Bravenboer Scheers-De Meijer 2 3-0 (15-8 15-4 15-4), Verstraeten Verbrugge 2-Promenade 31-2 (8-15 15-9 4-15), Dow 2-Elopak 3-0 (15-9 15-3 15-6), Gemeente 2-PSV 2 0-3 (5-15 5-15 9-15). Vierde klas: Kint-Promenade 4 3-1 (9-15 15-12 15-5 13-10), Wiek- slag-MTS 2 3-0 (15-6 15-4 15- 3), PZEM 2-Douane 2 3-1 (15- 13 9-15 15-1 15-3), Gemeente 3-Verstraeten Verbrugge 3 0-3(6-1511-154-15). Standen: eerste klas: Pro menade 1 14 punten, Zelden- rustcollege 1 11, Dees 1 11, Promenade 2 9, Dow 1 8, Roelofs 1 6, PSV 1 6, Douane 1 6, Verstraeten Verbrug ge 1 3, Gemeente 1 2 punten. Tweede klas: De Hoop 14, MTS 1 12, PZEM 1 10, PSV 3 9, De Meijer 1 8, Dees 2 8, Be lastingen 8, Juliana 7, Phi lips 1 2, Zeldenrustcollege 2 I. Derde klas: PSV 2 15, Bra venboer Scheers 15, Roe lofs 2 13, Dow 2 11, Promena de 3 10, Verstraeten Ver brugge 2 8, Gemeente 2 6, De Meijer 2 1, Elopak 1, Philips 0. Vierde klas: PZEM 2 15, Ster 12, Kint 12, Douane 2 12, Verstraeten Verbrugge 3 II, MTS 2 9, Wiekslag 7, Ge meente 3 3, Promenade 4 1, Dees 3 0. HONKBAL - Drie spelers van de nationale kampioen Neptunus zijn uitgeroepen tot de beste honkballers van het seizoen 1981. Steve Dono van kreeg goud als werper, Eddy Tromp werd de waar devolste speler en Jan Vene- ma de homerunkoning. De beste slagman werd Charles Urbanus. (ADVERTENTIE) bedrag koers rente aflossing verlenging inschrijving storting prospectus open bedrag de koers wordt na de inschrijving op 3 november 1981 vastgesteld volgens het tendersysteem jaarlijks op 1 december in 5 jaarlijkse termijnen van 1 december 1987 af houders van deze lening hebben van 1 december 1986 tot 1 februari 1987 het recht deze lening om te zetten in een 12%% lening 1986 met aflossing per 1992/1996 3 november a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs 1 december 1981 kosteloos bij banken en commissionairs

de Stem | 1981 | | pagina 11