Nieuwe opzet begeleiding Nederlands volleybalteam Kort geding tegen VAM van de baan Zege Johan van de Velde Brno: dopingcontrole farce inió-bon 'n onbezorgd pensioen in uw Service"apparlenien( 1 °Lindeiüjof WIELERKLASSEMENT Winst zonder waarde van Fred Rompelberg Nederland- België in Rotterdam ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1981 ZEIST - Kees Rijvers eist discipline.De bondscoach van Oranje kan woensdagavond in het belangrijke EK-kwalificatietreffen met Ierland geen spelers gebruiken, die zich niet aan zijn strikte opdracht kunnen houden. Daarom heeft hij Willy van de Kerk hof uit de selectie gestoten. door Gerard Hachmang Selectie 1 WOERDEN-De Neder landse volleybalbond wil over vier jaar, als de Europe se kampioenschappen in ons kikkerlandje gehouden wor den, goed voor de dag komen. Niet alleen op organisato risch gebied, maar ook in sportief opzicht. Om dat te realiseren is er intensief ge zocht naar een nieuw jasje, waarin de begeleiding van Oranje gestoken kan wor den. Het duo Ben Krysik en Pe ter Murphy, dat tot nu toe de touwtjes rond Oranje in handen had, viel in ieder ge val veel te ruim uit voor dat jasje. Vandaar dat Rob Hachmang gestrikt werd om het Nederlands team voor de EK van een representatief karakter te voorzien. Nadat het hoofdbestuur ingestemd had, liet de Kommissie Na tionale Top (KNT) eveneens het jawoord vallen. Vrij uniek, omdat Rob Hachmang ook coach blijft van landskampioen WC. Dat kan overigens nog wel enig weerwerk opleveren, omdat er tot nu toe een stil zwijgende afspraak was dat de bondscoach geen club on der zijn hoede had. Eind deze door Romain van Damme maand komen de clubs bij een. Dat kan eventueel tot gevolg hebben, dat de benoe ming van Hachmang nog een staartje krijgt. KNT-lid Joop Veuger echter: „Er kon niet langer gewacht worden. We waren op zoek naar een coach, die bij de spelers ver trouwen geniet. Hachmang is naar onze overtuiging zo een coach. Dat er snel beslist moest worden, komt ook door een toernooi dat reeds begin oktober in Denemar ken gepland is. Trouwens, clubcoach en bondscoach zijn hoeft niet bezwaarlijk te zijn. In Oost-Europa is dat meestal het geval". Overigens heeft de KNT aan de komst van Rob Hach mang wel een voorwaarde verbonden. Als namelijk blijkt dat, en coach van WC en bondscoach in de praktijk niet te combineren valt, heeft de KNT de bevoegd heid WC af te stoten. Met het aanstellen van Rob Hachmang hebben alle se lectiespelers een bedank briefje gekregen. Daarmee de nieuwe bondscoach de ge legenheid gevend met een schone lei te beginnen. Hachmang wil een groep van negen spelers, die ook in 1985 nog inzetbaar zijn. Met an dere woorden, de oudere spe lers die nu nog deel uitma ken van Oranje vallen af. Daarnaast wil Hachmang een groep jongeren onder zijn hoede brengen. Met de bedoeling telkens drie spe lers mee te nemen naar een wedstrijd van Oranje. Voor lopig valt de A-2 groep weg. Het is de bedoeling dat die selectie volgend seizoen nieuw leven ingeblazen wordt. De volleybalbond werkt inmiddels ook hard aan een nieuwe competitie-opzet eredivisie. Het is de bedoe ling dat volgend seizoen een versterkte degradatie door gevoerd wordt. Blijven er tien ploegen over. Met als re sultaat dat de competitie 1 mei klaar is, en de spelers beschikbaar zijn voor het nationale team. Het seizoen daarop spelen de tien teams een volledige competitie. Daarna worden er twee pou les gevormd. Een degrada tie-en kampioenspoule. In totaal moeten dan 26 compe titiewedstrijden afgewerkt worden. Tijdens het eredivi- sieberaad zal dit voorstel be sproken worden. KEES RIJVERS EIST DISCIPLINE Kees Rijvers is bang dat zijn voormalige PSV-pupil zich opnieuw zal laten ver leiden tot ondoordachte ac ties die het elftal als geheel de nodige schade kunnen be rokkenen. „En dat kunnen we tegen de Ieren niet ge bruiken," legt de Brabander uit. „Het resultaat staat woensdagavond voorop. En iedereen zal zich daaraan ondergeschikt moeten ma ken. Vroeger was Willy van de Kerkhof een ideale speler voor de ruimtedekking, van onze sportredactie BREDA/HILVERSUM - "e twee bedrijven, die vori- Se week zaterdag in het VA RA-radioprogramma tussen «Start en Finish" door het duo Vermeegen/Spaan op de korrel werden genomen, «ebben besloten geen kort Seding tegen de omroep aan it spannen. Dat was aanvankelijk wel do bedoeling omdat de twee dodrijven vonden dat hun r,aarn door het duo ten on echte in een kwaad daglicht was gezet. Harry Vermeegen Henk Spaan namen de ™ee bedrijven op de korrel, °jbdat ze weigerden hun re- c|ameborden in het NAC- s'adion weg te halen. Daar door kon er door VAR A's "oetbal Tachtig" geen sa menvatting van de wedstrijd •lAC-Feyertoord op de tele visie gebracht worden. Na rijp beraad hebben de wee bedrijven echter beslo- *n verdere stappen achter wege te laten. Wel lieten zij ;e VARA via hun advocaat '•arnphuisen weten bij her haling niet te schromen de echter in te schakelen. Bo vendien liet de Bredase ju ist de VARA weten, dat '°°ral het telefonisch drei gt niet in goede aarde ge ilen is. Vandaar dat de wee bedrijven het op prijs J^den stellen als het duo ïmeegen/Spaan in de vol- nde uitzending erkent on- %t gehandeld te hebben. maar hij neemt momenteel te veel risico's." Behalve Willy van de Kerkhof zijn ook zijn ploeg- makkers Willy Janssen en Jan Poortvliet uit de selectie verdwenen, alsmede doel man André van Gerven (FC Twente), Simon Tahamata (Rijvers: „Ik vind hem te licht voor deze belangrijke wedstrijd") en Hugo Hoven- kamp. De AZ-speler zou normaal gesproken zeker deel uitge maakt hebben van de laatste zestien. Maar deze week overleed zijn vader, waar door hij ook eerder moest te rugkomen uit Spanje ,waar de landskampioen meedeed aan een internationaal toer nooi. Het trieste bericht bereikte bondscoach Rijvers pas gis termorgen. Gevolg was dat zijn plannen met betrekking tot de definitieve selectie aanzienlijk doorkruist wer den. "Ik had met Johnny Met god afgesproken dat hij mij onmiddellijk op de hoogte zou stellen wanneer er zich met AZ-spelers bepaalde problemen zouden voordoen in Spanje. In de nacht van donderdag op vrijdag belde Johnny mij met de medede ling dat Hovenkamp in ver band met droevige familie omstandigheden was ver trokken en dat hijzelf last had gekregen van een spier blessure". "Gistermorgen zijn we gaan onderzoeken wat er precies aan de hand was in het gezin Hovenkamp. Toen pas kregen wij te horen dat de vader van Hugo was overleden. Op grond daar van achtte ik het niet ver standig hem op te roepen voor de wedstrijd tegen Ier land." Op zich is het hoogsl merkwaardig dat er geen di rect contact geweest is van uit Spanje tussen de leiding van AZ en Kees Rijvers Maar zoals bekend is de ver standhouding tussen beidt partijen niet al te best. Middenvelder Jan Peters heeft in een eerder stadium al nadrukkelijk laten weten er niets voor te voelen genoe gen te nemen met een plaats in de dug-out ten faveure van het Engelse duo Müh- ren-Thijssen. Het is voor Rijvers dan ook nog afwach ten of Jan Peters de uitnodi ging zal aanvaarden. „Maar daar houd ik me nu niet mee bezig," liet de bondscoach gistermorgen la coniek weten. Om er zeker van te zijn dat de meeste buitenlandse spe lers; die opgeroepen zijn voor Oranje, in een goede vorm steken, gaan de bondscoa- ches Rijvers en Baan van daag (zaterdag) zelf op pad. Rijvers bezoekt het duel tus sen Manchester United en Ipswich Town om het spel van Thijssen en Mühren op de voet te volgen. Zijn assis tent Baan volgt het treffen tussen Juventus en Torino. De rechterhand van Rijvers kan dan zelf oordelen welke vorm Michel van de Korput aan de dag legt. Bovendien is er mogelijk sprake van een rechtstreekse confrontatie tussen de ex- Feyenoorder en de spelbepa ler van Juventus, Liam Bra dy. Zoals de zaken er nu voorstaan wordt woensdag avond Ben Wijnstekers op gescheept met de bewaking van Brady. „Maar mocht blijken dat Van de Korput Brady uit de wedstrijd zou spelen, dan kan ik mijn con cept nog altijd wijzigen," al dus Rijvers. Meer wilde de bondscoach niet kwijt over de speelwijze tegen de Ieren. Dinsdag komt de Oranje selectie in het KNVB-sport- centrum in Zeist bijeen. Maar ook dan zal de opstel ling nog niet prijsgegeven worden. Rijvers daarover: „Dat gebeurt pas anderhalf uur voor de wedstrijd. Er kan altijd nog iets gebeuren met mijn spelers en boven dien wil ik mijn collega Hand niet meer informatie in handen spelen", aldus de toelichting van de bonds coach. De Oranje-selectie ziet er- als volgt uit: Brandts, Geels, René v.d.Kerkhof, Stevens (allen PSV), Van Breukelen (FC Utrecht), Van Kooten (Go Ahead Eagles), V.d.Kor- put (Torino), Krol (Napoli), Ling en Schrijvers (Ajax), Metgod en Peters (AZ'67), Rep (St Etienne), Mühren en Thijssen (Ipswich Town) en Wijnstekers (Feyenoord). Bert Verhoeven (midden) in actie tegen de Cubaan Isaac Azcuy, die hij in een stevige armklem heeft. MAASTRICHT - De tweede dag van het toernooi om de wereldkampioen schappen judo leverde Japan in Maas tricht gisteren geen overwinning op. Na dat er vier titels zijn verdeeld, moeten de uitvinders van de judosport genoegen nemen met de titel van zwaargewicht Yamashita. Indien de Aziaten dit weekeinde niet tenminste drie uit vier scoren, blijven zij onder hun oogst aan titels van twee jaar geleden, die als uiterst mager werd be schouwd. Het mankeert de oude meesters niet aan jong talent, maar de strijdme- thodes in het hedendaagse judo zijn niet meer overeenkomstig hun Japanse origi ne. Techniek is vervangen door kracht en de Aziaten spelen daar onvoldoende op in om hun hegenomie te herstellen. Gisteren sleepten de Fransman Tchoullouyan en de Brit Adams de over winningen uit de Maastrichtse Eurohal. Tchoullouyan had daarvoor tegen de Ja panner Seiki Nose een beslissing van de scheidsrechter nodig. Adams vloerde de andere vertegenwoordiger van Japan, Jiro Kase, die vooraf was gepresenteerd als de opvolger van Fujii, die tussen 1971 en 1979 vier wereldtitels veroverde. De Nederlander Bert Verhoeven lonkte in de middag heel even naar een van de ereplaatsen. Nadat hij in de voorronden van "Tchou" had verloren, plaatste de 22-jarige student in de medicijnen zich voor de herkansingen. Europees kam pioen David Bodaveli uit de Sovjet Unie bleek echter veruit superieur aan de Brabander. AMATEURS - 1. Thijs Fase (Oud-Vossemeer) 478 pnt, 2. Gerrit van 't Ge loof (Oudenbosch) 473, 3. Rinus Ansems (Chaam) 383, 4. Toon van der Steen (Bruinisse) 341, 5. John de Crom (Hoogerheide) 322,6. Jac van Hooy- donk (Wernhout) 283,7. Chris Hollemans (Bergen op Zoom) 238,8. Richard Thijs (Etten-Leur) 236, 9. Peter Hoondert (Heinkenszand) 235, 10/11 Cees Spaans ('s-Gravenpolder), Harry Akkermans (Zevenbergen) 224,12. René Haast (Rijsbergen) 212,13. Ton Huijzen (Kloetinge) 204,14. Fons de Mees ter (Etten-Leur) 201,15. Henk de Jong (Goes) 192. JUNIOREN - 1. Matti de Baat (De Heen) 344 pnt, 2. Jelle Nijdam (Zundert) 302, 3. Nico van de Klundert (Hoogerheide) 284, 4. Jac van der Poel (Hoo gerheide) 266, 5. R Veeke (Sprundel) 251, 6. G van Mieghem (Etten-Leur) 242, 7. E Roovers (Roosendaal) 239, 8. P Raas ('s-Heerenhoek) 214, 9. J Pi- rard (Breda) 210,10. F van Loon (Bergen op Zoom) 204,11. K van Goethem (Kloosterzande) 183,12. R Groot (Fijnaart) 180,13. J Vermunt (Breda) 170, 14. C Maas (Sint Willebroprd) 166, 15. C Steel (Axel) 159. In deze stand werd het resultaat van de junioren-koers van Achtmaal nog niet ver werkt. NIEUWELINGEN - 1. Bob Rasenberg (Terheijden) 748 pnt, 2. P van de Klundert (Hoogerheide) 584, 3. M Gelten (Steenbergen) 422, 4. T Akker mans (Zevenbergen) 395, 5. R Zijlmans (Oud-Gastel) 391, 6. A van de Lin deloof (Etten-Leur) 387, 7. Th Akkermans (Nieuw Vossemeer) 353, 8. P Bouwens (Steenbergen) 335, 9. J van Trijp (Putte) 315, 10. J Leijs (Oud- Gastel) 285, 11. A Franken (Roosendaal) 263, 12. E Roovers (Roosendaal) 262,13. M Gunst (Yerseke) 250,14. P Bol (Hoeven) 243,15. M Hereijgers (Et ten-Leur) 231. TRIMMERS - A-categorie: 1. R Bours 155 pnt, 2. M Iriks 135, 3. D Geers 133,4. J Selders 92,5/6 B van Broekhoven, C van de Corput 72,7. A Borre- mans 62,8. F Sep 55,9. J de Baat 47,10. F van de Berghe 46,11. G Jacobs 33, 12/13 J van Hoof, S Rommers 30, 14. A van Loon 27,15. H Adriaansen 26; B-categorie: 1. J Smeyers 159 pnt, 2. W Stols 122, 3. F Rijpers 83, 4. J Wil- lemse 81, 5. M Hendrickx 77, 6. F van Oirschot 71, 7. D Delchambre 63, 8. T van de Scheer 60, 9. J Brooymans 44, 10. T Suykerbuyk 39, 11. S Moeren hout 36,12. L de Jong 32,13. A Jacobs 31,14. W van Steenis 27,15. C Looyen 24. l'ESTARTIT(ANP) - Jo han van de Velde is gisteren winnaar geworden van de eerste etappe van de prof- wielerronde van Catalonië. De coureur uit Rijsbergen legde de 190 kilometer van Playa de Aro naar l'Estartit af in 5 uur, 21 minuten en 52 seconden. Van de Velde won de sprint van een kopgroep van tien renners, waarin ook de Nederlandse kampioen op de weg en plaatsgenoot van Van de Velde, Jac Hane- graaf. Het peloton met onder anderen wereldkampioen Freddy Maertens had een achterstand van 1.24. De Zwitser Daniel Gisiger be hield de leiderstrui. De uitslag: 1. Van de Velde (Ned) 190 km in 5.21.52, 2. Demierre (Zwi), 3. Lasa (Spa), 4. Hanegraaf (Ned), 5. Marino Lejarreta (Spa), 6. Hidred (Zwi) allen in dezelfde tijd als de winnaar. Het algemeen klassement: 1. Gi siger (Zwi) 5.27.08, 2. Munoz (Spa) op 7 sec, 3. Marino Lejarreta (Spa) 'op 9, 4. Hanegraaf (Ned) op 10, 5. Demierre (Zwi) op 12, 6. Juan Fer- nandeze (Spa) zt. BRNO - De dopingcontro les bij het wereldkampioen schap wielrennen op de baan in Brno zijn een farce. Het gaat er zo chaotisch toe, dat de wereldkampioen ama teur-stayers Matthé Pronk tot de uitspraak kwam:Als ik de boel wilde neppen, had dat moeiteloos gekund." Dokter Lon Schattenberg van de KNWU, die de Neder landse renners gezelschap houdt bij de controles, heeft met zijn Belgische collega Daniels geprotesteerd over deze gang van zaken bij de voorzitter van de medische commissie van de UCI, de 70- jarige Italiaan Montanaro. Schattenberg: Er was een situatie, waarin het niet on denkbeeldig was dat de ren ners en/of gangmakers de gelegenheid hadden om de urine te verdunnen. De do pingcontrole werd niet cor rect uitgevoerd, maar de ma nier was niet tegen de regle menten." Hoe verliep zo'n controle dan? Pronk: "Voor een koers is een coureur altijd zenuw achtig. Meestal wordt er vlak voor de start nog een plas ge daan. Vervolgens gaat hij op de fiets flink zweten, hij ver liest veel vocht. Op de do pingcontrole kan hij niet een-twee-drie de vereiste hoeveelheid urine produce ren. Als er al wat komt is het meestal te weinig en moet er een poosje gewacht worden. Na afloop van mijn wereld kampioenschap zaten we met z'n tienen op onze beurt te wachten. Vijf renners en vijf gangmakers, want zij worden ook gecontroleerd. Ik ging naar binnen, kreeg een flesje en ik had niet genoeg. Vervolgens werd ik terugge stuurd naar het wachtka mertje en ik moest het flesje meenemen". Dat was nu waar Schat tenberg en Daniels tegen protesteerden. Schattenberg: Montarano maakte zich er niet druk om. Hij verzekerde ons, dat het tweede gedeelte in elk geval in zijn aanwe zigheid gecontroleerd werd. Ik vroeg hem: en als nu een renner met voldoende hoe veelheid uit de wachtkamer komt? Dan gooi ik alles in de wasbak en moet hij de flacon opnieuw vullen, was het ant woord. Maar in zo'n situatie moet Montanaro toch bewij zen dat de urine niet van de renner was. De coureur zou zelfs met een advocaat op de proppen kunnen komen. Montarano gaf me een ver bijsterend antwoord. Hij zei: wie met een advocaat aan komt, krijgt nooit meer een licentie. Daar kan ik voor zorgen." BRNO - Een zeer tamme vijfde dag van de wereld kampioenschappen wielren nen op de baan in Brno bracht Nederland twee fina listen en één uitschakeling. Fred Rompelberg won de herkansing van de prof stayers achter de van Martin Venix geleende gangmaker Noppie Koch. De Limburger drong met de Italiaan Pietro Algeri door tot de finale op de slotdag van het baantoer- nooi. Een eindstrijd waarin Rompelberg volstrekt kans loos vertrekt. Rompelberg zegevierde in een zwak veld van vijf deelnemers, van wie twee Japanners niet in staat waren de vijftig kilometer te volbrengen. De Engelsman Paul Gerrard gaf ook al geen tegenstand en eindigde op elf ronden. Het gemiddelde van Rompelberg was ook al niet om uitgebreid te juichen, hetgeen hij voor de driedui zend toeschouwers in Brno. overigens wel deed: 63.739 km per uur, ruim drie kilo meter langzamer dan de amateurs. Peter Pieters en Ab Har ren waren afzonderlijk van elkaar ingedeeld in de series voor de puntenkoers ama teurs. Pieters was handig en ging mee in een groepje dat het peloton dubbelde. Daar door werd hij finalist met vier punten. Harren ver overde drie punten en be landde daar met twee ande ren op de belangrijke der tiende plaats. Dertien cou reurs gingen immers over naar de eindstrijd. De uitslag van de voorlaatste sprint ging tellen en viel in het na deel van Harren uit. ZEIST - De wedstrijd Ne- derland-België, op 14 okto ber de laatste thuisontmoe- ting van het Nederlands elf tal in de voorronde van het wereldkampioenschap 1982 Spanje zal in het stadion Feyenoord te Rotterdam worden gespeeld. De arbitrage van dat duel is in handen van een Schots trio van wie Brian McKinlay de scheidsrechter is. (ADVERTENTIE) Graag vrijblijvend meer informatie Opsturen naar LINDENHÖF SERVICE-RESIDENTIE Aan Mevrouw ROELOFS - Zilverlindendreel 21 - 2080 Kapellen (Belgie) j Tel 09/32 31 45.03.22 (maan-, woens- en donderdag tussen 18 en 21 u Naam i Straat i i Plaats i Tel. <o i o Op rust gaan. Tijd om volop van 't leven te genieten. Dat kunt U vooral in de standingvolle Service- Residentie LINDENHÖF een nieuw complex met luxe-appartementen. Speciaal voor de derde leeftijd I In Kapellen (België), in een residentiële zalig groene omgeving. Vlakbij de Nederlandse grens. «Service-Residentie» betekenteten opgediend op uw appartement, leuke koffie- en thee-uurtjes, onderhoud van uw appartement, medische hulp dag en nacht, enz... heuse klasse-service, en bijzonder discreet. Nr Postnummer Modelappartement te bezoeken op dinsdag en vrijdag van 15 tot 18 u., op zondag tussen 15 en 18 u., of na telefoni sche afspraak. Service - residcnf ie De «serviceprijs», alles in 1.312 tl. per persoon per maand. 2 pers. 2.160 fl. Dus, heel redelijk. Vrij, onbezorgd in uw luxe-appartement. Dat U huurt of koopt als volledig eigendom. Stuur de bon 'ns op voor een gratis brochure. 1

de Stem | 1981 | | pagina 9