Dorpsfeest n Zaamslag met veel activiteiten I ZEELAND I Het risico van het vak Vlissingen heeft drie ton tekort ng(st)er CENT(E) PLAATSELIJK NIEUWS iaxi-markt zaamslag dNASIUM \T H. HART [OLLAND 10 rekreahe NLAND MIDDELBAAR ERWIJS VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 3 ek ,nds - 8 lesuren ienduizendste «hip in '°ese haven Oostburgse zwem- vierdaagse afgelopen Biervliet Sint Jansteen Terneuzen Westdorpe Handelaar in harddrugs hoort twee jaar tegen zich eisen Uitslagen van vriend schappelijke voetbal wedstrijden Ploegstrijd om kampioenschap taTERDAG 5 SEPTEMBER 1981 t? Of langer? k een midweek- nt 5 sterren, dat van centrale verwar- i, kleuren-tv, radio en van een eigen home ark met een gezellige liezaal, prima restau- asserette èn een ing(Hoorn, Enkhuizen, ilik) die zich leent voor tstapjes. ept. t/m 9 okl, :kenhalen-2BETalen 4 dagen halen. 10 betalen teen om nadere informatie! XA Roden (geen postzegel) <antoortijd 05908-19598 (VARZVVALD-LUXEMBURG Tevens nieuw stacaravanpark 073-419019. -LOZERE (ZUID-KRANK- ntiehuizen te huur! Schrijf uw „I.R.S." St.-Mauriee-d'Ibie. rance) Of bel i.h. Nederl. direkl ot 22.00 uur TE HUUR STACARAVANS IN „LEIWEN A/D MOE- ZEL" FOLDERS EN INL. TEL. 04402-8112. stuur van de vereniging OMO iurg vraagt aan onderstaande eke school: F. KENNEDY- ENEUM Drs. J.P.H. Bartholomeus tgang van 1 november 1981 een JUENSIS met ervaring en bevoegdheid natuurkunde, scheikunde en ie. uensis-opleiding of gelijkwaar- jo-diploma) imonstreren van proeven en assi- iren bij praktika van natuurkun- scheikunde en biologie, it verrichten van onderhoud en aaratiewerkzaamheden. heer - en voor zover mogelijk - derhoud van audio visuele en dere hulpmiddelen, ferige werkzaamheden, lariëring volgens rijksnormen lar bevoegdheid en ervaring. te richten aan de rector van de e inlichtingen. in moeders lat een van onze groeps- erschapsverlof. xJe (van november 1981 eken wij Van onze correspondent (AAMSLAG - Vrijdag 11 en zaterdag 12 september iaat Zaamslag in het teken van de vierde MAXI- 1IARKT. Dit dorpsfeest wordt georganiseerd door de aiddenstandsvereniging Zaamslag Vooruit (ZAVO) de Oranjevereniging. Daarnaast werken alle vere- die Zaamslag rijk is, aan dit feest mee. volop vertier. Buksschieten, doeltrappenbehendigheids- pelen, pony rij den en het rad van avontuur zijn slechts een greep uit het groot aan tal aktiviteiten dat op het programma staat. Voor de kinderen is er een kindermo len. De huisvrouwen in Zaamslag komen ook aan bod. Zij bestrijden op de ope ningsdag elkaar op de vol gende onderwerpen: het schillen van uien en het op spuiten van taarten. De jeugd kan zich 's middags op de rollen uitleven, terwijl bij Cappon een expositie plaats vindt over molens en molen- produkten. Een speciale at- traktie vormt het oplaten van een hete luchtballon. Dit spektakel kan men aan schouwen op het terrein aan Plein Oost/Zuid. Judoschool Delta geeft enkele demon straties weg en datzelfde geldt voor ruitersportvereni ging Luctor et Emergo. Om 19 uur begint het muzikale gedeelte met een optreden van muziekvereniging „De Volharding" en de blaaska pel „De Hulsthackerbub'n". Zaterdag begint de maxi- -markt al erg vroeg. Om 9 uur wordt het startschot ge geven voor een trimtoertocht over een afstand van 60 kilo meter. Om 10 uur worden de kraampjes van de braderie en de Vlaamse kermis weer geopend. In jeugdgebouw „De Rank" vinden op die dag exposities plaats van oude ansichten, terwijl er ook een grote ruilbeurs met postze gels, oude munten en oude ansichten plaatsvindt. Za terdagmorgen zijn er dan nog demonstraties van poli tiehonden en worden ballon nen uitgereikt door Ella de Beer voor de ballonwed strijd. 's Middags is er een rommelmarkt, een sleutel wedstrijd voor de jeugd en niet te vergeten een vo geltjesmarkt. Om 14 uur treedt Bluesette op en om 15 uur komt Henk Wijngaard naar Zaamslag. Na afloop hiervan kan de jeugd aan een Vossenjacht met „bak kies" deelnemen, terwijl Windkracht 9 de „leut" er in zal houden. Om 19 uur treedt Hava Naguilla op waarna om 20 uur traditiegetrouw de lampions worden uitgedeeld voor een rondgang door het dorp. De maxi-markt wordt besloten met een groot bal. De maxi-markt begint dit 0ar vroeger, 's Middags om [uur opent mevrouw Ocke- oen-de Swart de Vlaamse ermis en de braderie. Zij st dan een aantal duiven de duivensportvereni- ing „Vooruit". Met deze of- ciële opening kunnen de je aktiviteiten losbarsten. Op beide dagen worden er iodeshows verzorgd in een rote tent. Daarnaast zijn er imonstraties met onder an- >re oude ambachten, «mschikken en kantklos- Gerrit de Zeeuw laat het «bliek een kijkje nemen in jn enorme schelpenverza- leling terwijl er ook oude »dgietersgereedschappen ntoongesteld worden. Op lein West in de tent van het lode Kruis worden doorlo- :nd demonstraties gegeven, twijl in de raadzaal van !t voormalig gemeentehuis expositie plaatsvindt ui oude gebruiksvoorwer- a Op de Vlaamse kermis is koninklijk zilver oor E. van Waes ,n uit naar iemand, die kan oep, waarin vrouwen al of n zich na een krisisperiode reiden op een zelfstandige natiek zijn een leeftijd van en een afgeronde oplei- 3en vergelijkbare opleiding zijn in teamverband en in verken; normen van de CAO-Wel- ffende de functie bij Jan tor, Postbus 740, 4803 AS ;h 076-650550. thten aan bovengenoemd 'dagen na verschijning van straatweg 125 tergen op Zoom iging van 26 oktober '81 tot issen 3, 4 en 5 VWO. icitaties bij de rector: 3650; tel. privé 01640-33552. Van onze correspondent AS VAN GENT - In de ffltine van de Coopera te Suiker Unie heeft ®gemeester W. Dusar- jdjn van Sas van Gent istermiddag de zilveren oedaille, verbonden aan Orde van Oranje Na- u, uitgereikt aan de van Waes uit West- lorpe, beheer van Waes kreeg onderscheiding we- zijn 40-jarigedienst- wband bij deze maat- '■lappijwaar hij op 28 le' 1941 als bankwerker in trad. Na een tiental 'ten werd hij benoemd "Classificeerder. Wegens een 25-jarig lenstverband werden gis pen onderscheiden de he- E. van Kwikkelberge f.Sas van Gent en M. de ®enaere uit Bassevelde «België. '«leen onzer verslaggevers - Gisteravond rond uur kon het tiendui- Jsle schip in de Goese /Wjphaven worden be- Het was de motorboot uu Goesenaar A. Ha- btndat het gemeentebe- "ju had besloten om uit 'Uinigingsoverwegingen gebeuren maar te laten Wat het was, klom de /titter van de Stichting J/Se Kaden, C. van Disse- tnaar zelf aan boord om j':Pper Haringman een fles jkipagne te overhandigen. Goese aanloophaven ln 1974 geopend. Na een u*° erg florisante start ''de laatste jaren de aan- Jvrij constant, en maken 'ijks ruim 1700 schepen du haven gebruik. Van onze correspondent OOSTBURG - De Oostburg se zwemvierdaagse is giste ren afgesloten. De vijfde en laatste dag was bestemd voor degenen, die wegens omstandigheden een dag hadden moeten missen. De ideale weersomstan digheden zorgden ervoor dat er een nieuw record kon worden opgetekend. Ver deeld over de vijf kernen van de gemeente Oostburg na men 987 zwemmers en zwemsters aan dit sportieve evenement deel. Het grootste aantal werd geregistreerd in Breskens met 320 deelne mers. Dan kwam de kern Oostburg met 270 en vervol gens IJzendijke met 186, Schoondijke met 166 en Groede met 45 deelnemers. Dit aantal betekende een toename van 110 ten opzichte van het voorgaande jaar.Al leen in de kern IJzendijke was de deelname dit jaar wat minder. Achtenzeventig zwemmers en zwemsters hebben aan al le zwemvierdaagsen deelge nomen, terwijl er 288 voor de eerste keer in actie kwamen. Het openen van allerlei ge bouwen,festiviteiten en tal van andere activiteiten is een van de klussen waar onze bestuurders nu een maal niet onderuit kun nen. Zijn of haar aanwe zigheid, en vaak niet meer dan dat, wordt op prijs ge steld en daarmee is het karwei meestal geklaard. In sommige gevallen echter wordt er van de eregast heel wat meer ver wacht dan het zomaar doorknippen van een lint of het lossen van een start schot. In 1969 kreeg de toenmalige burgemeester van Zaamslag J. de Pree landelijke bekendheid door bij de opening van het zwembad in ambtskledij de poel in te duiken. Dit was kort voor de herinde ling van de gemeenten, Zaamslag werd toen bij Terneuzen ingedeeld, en De Pree dook het water in met de gedachte: "Ik heb dit pak toch niet meer no dig". Voor De Pree was deze stunt destijds heel bijzon der, enige originaliteit kan hem dan ook niet ontzegd worden, maar tegenwoor dig hoort het maken van dit soort capriolen bij de risico's van het vak. Eind vorige maand "ving" onze fotograaf in korte tijd drie bestuurders die net met hun "optreden" waren begonnen. Burge meester P.Molthoff van Hulst draaide bij de ope ning van de braderie enke le rondjes met de malle molen mee. De Goese wet houder Roose van onder wijs opende onlangs de nieuwe hogere opleiding voor verpleegkundigen (HBO-V) door een zuige ling op de po te zetten. De pop, we zagen meteen dat het geen echt kind was, deed geen nlas of bood schap maar zorgde toch nog voor wat knalwerk door het (anaal?) inge brachte vuurwerk tot ont ploffing te brengen. Burgemeester C. Ocke- loen maakte zich bij de opening van de Vrouwen dag in Terneuzen erg po pulair bij de vrouwtjes door enkele raampjes te zemen. Dat het niet van harte ging is bij geen van de drie ooit gezegd noch bewezen. Want dat risico is nu net iets te groot. De duik van burgemeester De Pree Burgemeester Ockeloen wordt in het schort geholpen Wethouder Roose als baby hulp Beukelpop - De nevenactivi teiten die bij Beukelpop 1981 waren georganiseerd zijn een succes geworden. Bij de kunst-,info-, en ambacht markt waren 25 deelnemers en bij de rommelmarkt wa ren 55 deelnemers. Al deze markten gingen om 9 uur van start. Het was een gezel lige drukte op de markt. Het hoofdevenement van deze ochtend was de panne- koekrace om het Zeeuws kampioenschap. Het was de bedoeling dat alle deelne mers in looppas alle ingre diënten verzamelden die bij de start lagen. Ze moesten daarmee een rondje lopen van 100 meter. Daarna moest aan de finish een beslag worden gemaakt en de pan- nekoek worden gebakken. De uitslag werd dan als volgt: 7-9 jaar: Jacco de Koster 8 jaar, 10 jaar: Wil fred de Koster, 10 jaar, 11-12 jaar: Ingrid Schilleman 11 jaar, 13-14 jaar: Brian Kalk man 14 jaar. Al deze Zeeuw se kampioenen kregen een standaard met inscriptie. Ouderenbond - De rk bond van ouderen afdeling Sint Jansteen hield een ledenver gadering in gemeenschaps centrum De Warande. Voor zitter Fr. Mortier herdacht daarbij het overleden be stuurslid Fr. d'Olieslager. Er kon geen nieuw bestuurslid worden gekozen omdat zich niemand kandidaat had ge steld. Tijdens de bijeenkomst gaf het bestuurslid De Maat- Zaman een uiteenzetting over bloemschikken en stijl dansen. Voorzitter P. Pols poel van het gecoördineerd open bejaarden werk gaf uit leg over het zwemmen voor ouderen in het overdekte zwembad. Verder deelde hij mee dat de beide plaatselijke huisartsen gratis medewer king zullen verlenen aan een op te richten consultatiebu reau voor ouderen. Kring voorzitter F. Impens uit Zuiddorpe sprak over ouder domspensioenen en het lan delijk bezuinigingsbeleid. Pater Weemaes gaf tenslotte een uiteenzetting over zijn missiewerk. Dat ging ge paard met de vertoning van lichtbeelden en dia's. Missie - Zowel pater W. Weemaes als pater Cyr. Swinne vertrekken weer naar de missie na hun va kantie in eigen land. In de Sint Jansteense parochie kerk wordt voor beide paters gecollecteerd op 6 en 12 sep tember. Pater Weemaes ver trekt naar het missiegebied in de Stille Oceaan en pater Swinne naar Columbia. Scoutingweekend - Het Scoutingdistrict Kanaalzo ne/Oost Zeeuwsch-Vlaan deren houdt op zaterdag 12 en zondag 13 september een weekend voor alle welpen en kabouters uit dit district. Reeds op vrijdagavond wordt begonnen met de op bouw van tenten op de ter reinen van de E.O.S.-groep, Doormangroep en St. Hu- bertusgroep nabij de sport velden te Terneuzen. Zaterdagmorgen rona ne gen uur worden de eerste deelnemers verwacht, die allen tot zondagmiddag 16 uur daar zullen verblijven, in totaal zo'n 200 a 250 wel pen en kabouters uit Ter neuzen, Sluiskil, Sas van Gent, Westdorpe en Hulst. Expositie - Na veel succes sen tijdens kunsttentoon stellingen en kunstmarkten, zowel in Nederland als in België, exposeert de in Westdorpe wonende me vrouw Hedy Bomelijn kunstwerken in koffiehuis annex galerie „Artikof", Schoolweg 4 te Terneuzen. Van haar worden tot en met 30 september tekenin gen getoond. De expositie is geopend dagelijks van acht tot zes uur; op vrijdag van 's morgens acht tot 's avonds tien uur. 's Zondags is deze tentoonstelling niet geopend. Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN - Ook Vlissingen heeft zich geschaard in het rijtje Zeeuwse gemeenten dat kampt met een tekort op de begroting voor volgend jaar. Het aanvankelijk negatieve saldo van 1,8 miljoen is echter na veel moeite teruggebracht tot 322.000 gulden. In de aanbiedingsbrief bij de begroting stelt het Vlis- singse college van b en w dat het oorspronkelijke tekort van 1,8 miljoen een gevolg is van de hogere rente, de over werkvergoedingen van de politie en het zeer forse na delige saldo van de sociale dienst. Door verhogingen van de gemeentelijke belas tingen en tarieven en het doorvoeren van ingrijpende bezuinigingen is het tekort teruggebracht tot ruim drie ton. Het gemeentebestuur heeft inmiddels een werk groep ingesteld die moet na gaan hoe ook dit verschil nog kan worden weggewerkt. Volgens het college zullen besparingen op de exploita tiekosten van de openbare verlichting en de gemeente gebouwen en bezuinigingen op telefoonkosten, porti en papiergebruik de drie ton in het laatje moeten brengen. Door de kortingen op de uitkeringen uit het gemeen tefonds verwachten b en w van Vlissingen dat er de ko mende jaren geen of nauwe lijks ruimte zal zijn voor taakuitbreiding van de ge meente. „Zelfs het afstoten en inkrimpen van taken zal geenszins denkbeeldig zijn", aldus het college in de aan biedingsbrief. Van onze correspondente MIDDELBURG - Een van de heroïnedealers in Zeeland (de 33-jarige M. R. uit Vlis singen) hoorde vrijdag voor de meervoudige strafkamer in Middelburg een gevange nisstraf tegen zich eisen van twee jaar. R. had in de loop van 1980 en 1981 op uitgebreide schaal gedeald, waarbij hij volgens getuigen zowat zeven gram heroïne per dag verhandelde. Om de andere dag reisde hij volgens deze getuigen naar Amsterdam, waar hij het spul voor 1.200 per portie van zeven gram kocht. Om de politie op een dwaalspoor te brengen reisde hij dikwijls tot Middelburg per trein om vervolgens een taxi te nemen naar Vlissingen. „Hoeveel mensen hebt u op die manier kapot gemaakt", zo vroeg officier van justitie de dealer, die verklaarde ook zelf een hopeloze verslaafde te zijn, die niet anders meer kon handelen dan hij deed. Hij liefst zou hij dan ook ge plaatst worden in een af- kick-boerderijomdat, zo stelde hij, het spul in de ge vangenis even gemakkelijk te verkrijgen is als daarbui ten. Een van zijn afnemers, de 29-jarige S.J., en zijn 26-jari- ge vriendin K. S., beiden uit Vlissingen, stonden overi gens dezelfde dag terecht op beschuldiging van een aan tal diefstallen en het in bezit hebben van hard drugs. Op 4 juli nam het meisje uit de kluis van een winkel een en veloppe mee, die later bijna 13.000 zou blijken in te hou den. Een andere keer stal de jongen 500 uit de kassa van een autoshop. Verder had het tweetal zich schuldig ge maakt aan winkeldiefstallen op Walcheren. Tegen het meisje eiste offi cier van justitie mr. Besier een gevangenisstraf van ze ven maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en tegen de jongen een geheel onvoorwaardelijke straf (dit gezien zijn straf rechterlijk verleden) van ze ven maanden. Uitspraak op 18 septem ber. r SAS VAN GENT - Afgelopen donderdagavond vonden er vier vriendschappelijke voetbalwedstrijden plaats. De resultaten daarvan wa ren als volgt. STEEN-VLISSINGEN 2-2. Een schitterende wedstrijd van twee erg aanvallend in gestelde ploegen. Daardoor bleef het spel heen en weer golven, en deden zich legio scoringskansen voor. Door René Moens kwam Vlissin gen op voorsprong, maar voor rust was het gelijk door een afstandsschot van Jo van Remortel. Ook in de tweede helft nam Vlissingen de lei ding. Nu via Rob de Nooyer. Opnieuw kwam Steen door een doelpunt van Adrie de Bodt gelijk, maar had in de laatste minuut bepaald pech dat Erwin Nagtegaal op de paal schoot. BIER VLIET-WEMELDIN - GE 5-2. In tegenstelling tot de voorgaande oefenwed strijden wist Biervliet nu wel de kansen gemakkelijk te benutten. Biervliet was in het veld sterker dan Wemel- dinge, maar toch niet zo veel als de uitslag doet vermoe den. Bij rust was het nog maar 1-0 door Erwin Duyse- rinck. In de tweede helft draaiden de doelpuntenma- chines, vooral bij Biervliet, op volle toeren. Toen scoor den voor Biervliet Raymond Ingels, Erwin Duyserinck (2) en Jos Dumoleyn. Voor We- meldinge waren het Tonny van der Linden, en Jan Kees Segers die doel troffen. AXEL-BRESKENS 1-4. In de eerste helft was Breskens veruit de betere ploeg. Na rust bood Axel aanzienlijk meer tegenwicht. Door een verdedigingsfout kwam Breskens al na vijftien mi nuten op voorsprong door Sjaak Fenijn. Het was Robby de Muynck die de ruststand op 0-2 bracht. Na rust had Axel bepaald pech dat via een eigen goal van Leon De- clou op nog grotere achter stand kwam. Voornamelijk omdat Henk Michels kort daarna de tegentreffer voor Axel scoorde, wat anders de aansluitende treffer zou zijn geweest. Sjaak Fenijn maak te er in de slotfase nog 1-4 van. OOSTBURG-AARDEN BURG 2. 4-5. Geen beste beurt voor Oostburg. De ploeg dacht een makkie te hebben aan de reserves van Aardenburg. Maar dat viel vies tegen. Voornamelijk in de eerste helft werd een stil staand Oostburg overvleu geld door de bezoekers. Toen stond het al 1-4. Voor Aar denburg hadden Johan Rite- co, Rinie Tas, Eric de Kok en Walter Snauwaert gescoord. Na rust was Oostburg de be tere ploeg, maar kon niet meer verhinderen dat Aar denburg 2 verdiend won. De vijfde treffer voor aarden burg werd door Eric Goet- hals gemaakt. Voor Oost burg scoorden Tonnie de Wever, Ronald Hinneman (2) en Carlo de Poorter. SCHOONDIJKE - De Regio nale Agrarische Kommissie houdt op zaterdag 12 septem ber de jaarlijkse ploegwed- strijd om het kampioenschap van West Zeeuwsch-Vlaan- deren. Tijdens de wedstrijden, die worden gehouden op een perceel van de heer J. Diele- man aan de Sasputstraat, aanvang 13 uur, is er een grote landbouwmechanisa- tieshow, die wordt verzorgd door dealers uit deze streek. De ploegresultaten van de deelnemers worden door zes deskundigen beoordeeld, de winnaar ontvangt tevens een beker. Opgave voor deelna me, uiterlijk 10 september bij 01172-1734 of 01170-2490.

de Stem | 1981 | | pagina 21