METHET OOG OP DE COMPETITIE Winst John Vermeulen op 800 meter in Goes Concours-hippique voor hackneys EERSTE KLAS AFDELINGSCOMPETITIE KORFBAL Ir de verbouw ie tot kantoor woning raat 2 te Hulst Haulez eropening nnisbanen aamslag Nieuwdorp: spannende competitie Tjoba moet routine inleveren ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1981 mm aring /eg 56 Ï1150 -18888 T43 PAGINA SPORT 4 Stuivertje wisselen J eugdschaken Middelburg A71 ■deling bedrijfs- dienst. lemi-overheidsinformatiel ders van Hulst brengen ter pornemens zijn in afwijking Éldende bestemmingsplan Issing van artikel 19 van de jdening bouwvergunning te ai van een garage tot kan- oerschansstraat 2 te Hulst, Sectie E no. 1119. (ide bestemmingsplan heeft ng woondoeleinden, erf en van de bebouwing t.b v. I toegestaan. bang van 7 september 1981 fen op de afdeling algemene etarie voor een ieder ter in- 1 tegen het bouwplan heeft, |mde termijn schriftelijk be- emeester en wethouders. bter en wethouders van Hulst IP. Molthoff. I. van Denderen r de bouw van een 'achter de woning 1139 te Sint Jansteen Janssens. thouders van de gemeen- openbare kennis dat zij afwijking van het ter plaat- reidingsplan tot stand ge splan „In Hoofdzaak Sint assing van artikel 19 van telijke Ordening bouwver- voor het bouwen van een Ie woning Wilhelminastraat op het perceel kadastraal n, sectie C no. 2649. jpvriescel is geprojecteerd agrarische bestemming kn roterijen en turbines is ket ingang van 7 september ertien dagen op de afdeling 'r gemeentesecretarie voor aar heeft tegen het bouw- e voornoemde termijn be- burgemeester en wethou- 1981 wethouders van Hulst, De wnd. burgemeester, B. de Keijzer. De secretaris, J.F. van Denderen. ian onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - De vier „eedeklassers in Zeeland .kenen allemaal op een „ed seizoen. TOP en Storm- „.els zitten bij elkaar en dR Swift en ONDO komen Raar dit seizoen tegen. Dat ;eft toch een bijzondere tint an de competitie. Swift is de gevestigde leeg, die een gooi naar de tel gaat doen. Met de uit de jnioren komende Carla Jo- iasse, Jan Peter Pouwer en juta Geelhoed en Joke van r Lij ke is de selectie zeer Selectie Swift verjongd verjongd. Coach Adrie Geel hoed verwacht een ontspan nen seizoen en dat stemt hem erg tevreden. Als het wil draaien, ziet hij het helemaal zitten. De conditie is goed, er zijn geen blessures en ieder een is zeer gemotiveerd. Van een goede start zal volgens hem veel afhangen. De derby tegen ONDO speelt geen bijzondere rol in tegenstelling tot ONDO, waar het wel leeft. Voorzit ter Riemens is er wel een voorstander van en niet al leen om het reizen. Over de kansen van het pas gepro moveerde ONDO is hij niet pessimistisch, al beseft hij terdege, dat de titel vorig jaar met het nodige geluk is behaald. ONDO gaat met de zelfde ploeg spelen. Alleen Lia Gideonse is er door een meniscusoperatie nog niet bij. Aanvulling behoeft dat echter niet, omdat ONDO 7/7 speelt. Ook nu staat de ploeg weer onder leiding van Kees Riemens, die na zo'n tien jaar nog steeds niet op ON DO is uitgekeken. In de andere tweede klas zitten TOP en Stormvogels bij elkaar. Beide ploegen zien in elkaar een lastige te genstander. Bij TOP zijn Gerda Nijpjes en Marie van de Gruiter gestopt. Daarvoor komen Jantine Bezemer, Ina Leenhouts en Ineke Geertse in de selectie. Trainer Jan Maljers heeft weinig twijfels over de afloop: TOP hand haaft zich. Door opnieuw te promoveren is de spanning weg en kan men ontspannen spelen. De nieuwe trainer bij Stormvogels heet Adrie Die leman. Hoewel hij op dit ni veau geen trainerservaring heeft, gaat het prima. Bo vendien heefthij jarenlang op dit niveau gespeeld. De groep hoeft volgens hem voor geen enkele tegenstan der onder te doen, maar mist wel eens het nodige zelfbe wustzijn. Het zal wel erg zwaar worden. In de selectie ontbreken André Filius (naar Animo) en Rina Mara- nus (gestopt). Verder is Ani ta Adriaansen tot de micro competitie niet en Hanneke Janisse ongeregeld beschik baar. Aan de selectie zijn toegevoegd Marjo Faasse en Brigitte Gabriëlse uit de ju nioren. Bij de heren zal Jan Dominicus zich nog moeten waarmaken, terwijl Lourus Roelse er ook bij zit. Zelf gaat Adrie Dieleman -in te genstelling tot zijn voorgan ger- niet meespelen. Om plotselinge blessures toch te kunnen opvangen is hij wel lid geworden van Stormvo gels, zodat hij wel in kan springen als het niet anders kan. DE GROTE FAVORIET (Van onze korfbalmedewerker) ITERNEUZEN - Animo 2 wordt bestempeld als de jrote favoriet in de afdelingscompetitie. Samen met 13 vormt het het blokje reserveteams dat met s standaardploegen de eerste klas vormt. Opval lend bij die standaardteams is, dat men allemaal k spannende competitie verwacht; een gedood- {erfde degradant zit er beslist niet bij. In Terneu- fen doet Jaap van der Staal het met vrijwel dezelf- i ploeg. Petra Geelhoedt is vertrokken en dat is i verlies. Een opvolgster is nog niet aangewezen, laar Nel Tholens is weer in training na een lang- irige afwezigheid. Oe waardevolle steun van ver- lorger Jaap Westdijk zal in het komende seizoen ide gemist worden. Zuidwesters zijn de 'achtingen duidelijk ider hoog gespannen dan tig jaar. Voorzitter Johan Sluis gaat met good old pie Poppe naar het tweede, ■wijl Harrie Buijs naar limo is vertrokken. Ina ïartepoorte en Jan Poppe ir.efi nu in het eerste, lardoor er een ploeg is ge- trad, die eventueel bereid in het district te gaan spe- Frans Harink van Olym- is erg tevreden. Vooral de tsterking van het dames- ment door de komst van tke Hulshof van TOGO is ïwelkom, maar bovendien van Blauw Wit Sjaak van ttum overgekomen. Ver- Frans Rensen weer te en Jan Lokerse doet er hnog een jaar bij. Als het Bij vonnis van Rechtbank te Midd® burg d.d. 2 septern^- 1981 is Electrotechjusu* bureau Vervaet gevestigd en kanton houdende te Sas v Gent aan de Westka<f no. 94, in staat van 11» lissement verklad met benoeming vant J.H. Mulder tot rech»» commissaris en ond getekende tot curator- Mr. G.E. Vioen, Axelsestraat 11. Postbus 1020, n 4530 GA Terneuze' Tel.: 01150-17733. Van onze ten nismedewerkster 'AAMSLAG - De tennis- 'eniging Zaamslag houdt Wag (5 september) een •"«stratiewedstrijd tus- 1 Zeeuwse B-spelers Wondergem en Frans '"ïlst, beiden uit Vlissin- t. Deze wedstri jd begint vier uur op de hernieuwd 'gelegde banen in Zaam- Sen belangstellenden zijn "harte welkom. Tevens er een onderling toer- gehouden waarvan za- '8 de finales zullen atsvinden. Dit toernooi angt het reeds veel eer- geplande openingstoer- i dat in verband met de „Problemen rond het ge komen van de twee asfalt banen niet door gaan. De belangstelling Jdit toernooi is bijzonder wat meezit zal er veel min der gespannen worden ge speeld en kan Olympia vol gens hem een middenmoter worden. TOGO heeft Adrie Cor stanje als trainer weten te strikken. Hij had eerst hele maal willen stoppen, maar omdat de Goesenaren geen vaste trainer konden vinden, „doet" hij TOGO voorlopig voor een jaar. Verwachtin gen heeft hij niet zo, maar de opkomst is goed en het loopt tot nu toe eveneens goed. Wel is er een damesprobleem ontstaan na het vertrek van Ineke Hulshof naar Olympia en Janet Schouten naar Seolto. All Ready heeft moeten verjongen. Ada van Tiggel- hoven is er niet meer bijJan Saaman is in dienst en Hettie Melisant is tot de micro competitie afwezig. Coach Rinus Kloet verwacht niet meer dan een middenmoot- positie, gezien de grote veren die de ploeg heeft moeten la ten. Debutant Seolto ziet dit maal meer perspectief dan enkele jaren geleden, toen het na één seizoen weer de gradeerde. Trainer Leunis Huibregtsen vindt dat de ploeg kwalitatief nu vol doende scoort, maar dat de vechtlust wel eens ontbreekt. Met de komst van Janet Schouten van TOGO is het dameszestal wat sterker ge worden, maar toch verwacht gleden vanaf 15 jaar is 3 mogelijkheid in te "wen in de categorieën •'Senkel, herenenkel, da- Jbbel en herendubbel. SVooi «p, Pkelspeien gelden even-' "oor het clubkampioen- terwijl de dubbelspe- taw een gezelligheids- -r zullen dragen. In zullen er op de twee banen deze week tyen gespeeld worden, men zaterdagavond SteliÜ be rbecue-party de '«heden rond de her- S kan besluiten. Van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - Rinus Nieuwdorp, competitieleider in de afdeling, verwacht een spannende competitie. Vol gens hem kan er van alles gebeuren, al ziet ij Animo 2 wel als favoriet. Optimis tisch is hij ook over de kan sen van Luctor, dat volgens hem bij de eerste drie komt. Onderaan zal het een enorm gedrang worden. Echt zwak ke teams zij n er niet bij In het district ziet hij een belangrijke rol weggelegd voor Animo en Swift. Deze ploegen moeten in hun klas voor het nodige spektakel kunnen zorgen. Aantrekke lijk vindt hij de Zeeuwse derby's in het district, waar. eigenlijk al jaren op is ge wacht. hij een heel zwaar seizoen mee te maken. Op de foto trainers en bestuurders van de Zeeuwse korfbalclubs. Staande van links naar rechts Adrie van de Berge (Animo), Daan Hamelink (Zaamslag), Adrie Dieleman (Stormvogels) en Henk Otte (BKC). Voorste rij van links naar rechts Rinus Kloet (All Ready), Adrie Corstanje (TOGO) en Johan van Sluis (Zuidwesters). (Van onze kolfbalmedewerker) TERNEUZEN - De twee korfbalploegen die -naast Luctor- in het Zeeuwsch-Vlaamse opereren, hebben in het afgelopen seizoen stui vertje gewisseld. Zaam slag is gepromoveerd naar de tweede klas en waarnemend voorzitter Daan Hamelink hoopt op handhaving. Wel denkt hij dat het erg moeilijk zal wor den. Trainer Ferry Boering is wat optimis tischer. Hij kan be schikken over een bre dere basis en met de aanwezige kwaliteit moet het volgens hem kunnen lukken. In de persoon van Wim Wes- terbeke, Martin Rood- zant, Anja van Dronge- len en Dinie Verlinde is er versterking gekomen vanuit de junioren en dat geeft een grotere concurrentie. Ko Slab- bekoorn en Gerrie Fraeyenhove zijn niet meer beschikbaar. In Breskens gaat BKC proberen het ver loren gegane terrein in één jaar terug te win nen. Eerste opzet van voorzitter en trainer Henk Otte is te voorko men dat er steeds een andere opstelling is. De opkomst bij de training is goed en dat is wel eens anders geweest. Met een jonge ploeg hoopt hij de slag op con ditie te winnen en terug te komen op het niveau, waar BKC lang op speelde: de tweede klas. Van onze atletiekmedewerker GOES - Hoogtepunt tij dens de avond-atletiekwed strijden afgelopen woens dagavond op het Goese sportpark Het Schenge was ongetwijfeld de eerste serie van de 800 meter heren. Het was John Vermeulen van Dynamo die deze race op zijn naam wist te schrijven. In een fel betwiste eind spurt klopte hij Corné Haast van Spado met enkele centi meters. Beiden in dezelfde tijd van 1.55.5. Was deze 800 meter, met nog een tweede serie gewonnen door A-ju- nior Gerben Rodts in 2.07.4 goed bezet, op de 3000 meter steeple meldden zich slechts twee man. Huub Dalebout liep zonder tegenstand naar 9.57.4. Op de 200 meter had aart de Witte weinig tegenstand van zijn clubmakkers René Zweedijk en Kees Stoel. Sid ney van de Hoek kwam na lange tijd weer in actie in de discus. De stevig gebouwde Marathon-atleet moest ech ter zijn meerdere erkennen in Bert de Jonge met 38.48 meter voor van de Hoek en 38.93 meter voor de Jon- ge.Het speerwerpen ging naar Piet Versluys van Ma rathon. Bij de dames zegevierde Irene Pos van Marathon op de 800 meter in 2.23.2 en Jan- ny Verkaart van Deltasport bij het kogelstoten. De uitslagen. Heren 200 meter: 1. A. de Witte, AZ'57 23.4; 2. R. Zweedijk, AV'56, 26.4; 3. K. Stoel, AV'56, 26.7. 800 meter: eerste serie: 1. J. Vermeulen, Dynamo, 1.55.5; 2. C. Haast, Spado, 1.55.5; 3. A. Stroo, Marathon, 1.56.2. Tweede serie: 1. G. Rodts, Marathon, 2.07.4; 2. H. Ver- cammen, Marathon, 2.08.4; 3. W. Haast, Spado, 2.08.4. 3000 meter steeple: 1. H. Dalebout, AV'56, 9.57.4; 2. R. Meyer, AV'56, 11.44.7. Discuswerpen: 1. B. de Jonge, AV'56, 38.92; 2. S. van de Hoek, Marathon, 38.48. Speerwerpen: 1. P. Versluys, Marathon, 47.38; 2. P. de Munck, AV'56, 46.18. 3. B. de Jonge, AV'56,42.74. Dames. 800 meter: 21. I. Pos, Marathon, 2.23.2; 2. I. de Nijs, Sparta, 2.26.6; 3. I. den Boer, Deltasport, 2.38.5. Ko gelstoten: 1. J. Vercaart, Del tasport, 10.95; 2. A. Kouijzer, Deltasport, 10.23. Jongens A discuswerpen: 1. G. Rodts, Marathon, 35.28; 2. R. de Bruyne, Zeeland- sport 31.10. Speerwerpen: 1. 1. G. Rodts, Marathon, 49.48; Jongens B 200 meter: 1. T. Dingemanse, AV'56, 25.3; 2. R. Liberton, AV'56, 27.3. 800 meter: 1.1. Schutte, Dynamo, 2.05.2; 2. M. Houdijk, Spado, 2.05.8. Discuswerpen: 1. M. Boucherie, Marathon, 37.86; 2. R. van Aalst, Ciko '66,29.20. Speerwerpen: 1. R. van Aalst, Ciko'66, 44.30; 2. M. Boucherie, Marathon, 44.20. Jongens C 800 meter: 1. E. Stigter, AV'56, 2.13.0; 2. H. Verhage, AV'56, 2.14.1. Hoog springen: 1. R. van der Gaast, Marathon, 1.65; 2. I. Schutte, Dynamo, 1.55. Jon gens D: 1000 meter: 1. A. Wil- lemse, AV'56, 3.09.3; 2. R. Le- gemate, AV'56, 3.21.3. Hoog springen: 1. R. Legemate, AV'56, 1.35; 2. A. Willemse, AV'56,1.30. Meisjes A verspringen: 1.1. den Boer, Deltasport, 4.79. Meisjes B 800 meter: 1. C. van de Berg, Zeelandsport, 2.34.3; 2. C. den Boer, Deltasport, 2.43.0. Verspringen: 1. C. den Boer, Deltasport, 4.75; 2. M.' den Boer, Deltasport, 4.79. Kogelstoten: 1. S. Rodts, Ma rathon, 11.05; 2. L. Natte, Dy namo, 9.95. Meisjes C 600 me ter; 1. S. Vermeulen, Dyna mo, 1.56.1; 2. J. Mastenbroek, Marathon, 2.08.4. Kogelsto ten: M.' den Boer, Deltasport, 8.18; 2. D. van Dierendonk, Marathon, 7.15, Meisjes D 600 meter; 1. M. Mulder, Dyna mo, 1.59.7z; 2. L. Hoogestee- ger, AV'56, 2.04.0. Kogelsto ten: 1. M. Mulder, Dynamo, 8.51; 2. L. Hoogesteegefr, AV'56,8.21. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN - Voor zitter Ko de Schipper van Tjoba verwacht een moeilijk seizoen. Het tweede jaar in de pro motieklas levert Tjoba een indeling op, waarin geen uitgesproken zwakke broeders voor komen. Bovendien moet Tjoba het doen zonder Jopie Rijn en Nel Phi- lipsen, twee zeer gerou tineerde krachten. Hans de Schipper is in de oefenpartij tegen TOP getroffen door een zweepslag en zal zeker de start van de competi tie moeten missen. On der leiding van een en thousiaste Rob van Schijndel gaan Adrie Lamper en Margot Phi- lipsen proberen dit ver lies te compenseren, terwijl Jaap van Schaick meespeelt, zo lang Hans de Schipper nog niet is hersteld. Toch meent Ko de Schipper dat Tjoba het weer moet kunnen rooi en. Het probleem is die indeling en het feit dat het nieuwe er nu af is. Vorig seizoen was moti veren niet moeilijk, maar dat kan nu wel eens anders komen te liggen. Dat ligt anders bij Animo. Na Tjoba Zee- lands sterkste team, spelend in de eerste klas. Ook voor Animo is het het tweede jaar in de hogere klas, maar in het vorige seizoen heeft het hard moeten knok ken om die plaats veilig te stellen. Uiteindelijk werd het via een uitste kende tweede competi tiehelft fraai vierde. Trainer-coach Adrie van de Berge verwacht een behoorlijk seizoen, al blijft hij voorzichtig. Het dameszestal blijft intact, maar bij de he ren moet hij Adrie Die leman missen, die trai ner is geworden van Stormvogels en Ad Vos, die in militaire dienst is. Daarvoor in de plaats komen de van Zuidwes ters overgekomen Har rie Buijs en Ger de Kra ker. Het grootste pro bleem voor Adrie van de Berge is het vinden van een nieuw even wicht. schaken Van onze paardesportmedewerker KRUININGEN - Op de terreinen van de heer A.C. Mosselman te Kruiningen wordt zaterdag (5 september) het jaarlijkse concours hip- pique gehouden voor hack neys, dat gehouden wordt door de landelijke rijvereni- ging Reimerswaal. Het organiserende bestuur bestaande uit C. Paauwe (voorzitter), C. de Jongen (vi- ce-voorzitter), J. van de Vel de (penningmeester), A. de Koeyer (secretaresse) en(de leden J. Poley, A.C. Mossel man en C. Steendijk - is er weer in geslaagd een aan trekkelijk deelnemersveld naar Kruiningen te krijgen. De complete nationale top van hackneys geeft acte de presence in Kruiningen. Er treden zes achttallen in de ring. De strijd zal zich hier vooral toespitsen tussen de regerende kampioen Luctor et Emergo uit Zaamslag in de klasse Licht en Walcheren uit Arnemuiden. Van de zes viertallen mogen de Schouwse Ruiters uit Drei- schor en de Haringruiters uit Biervliet tot de toppers wor den gerekend. Voorts komen zo'n 180 individuele dres- niinrr-.'iter>i en amazones in actie, verdeeld over de klas sen L tot en met Z. Ruim 100 springcombina- ties zullen hun capaciteiten tonen op het parkoers, dat is uitgezet door parkoersbou wer Simon den Exter uit Kortgene. De verschillende onderdelen zullen worden afgewisseld met een optre den van de hackneys. Het programma begint al in de morgenuren. i^iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Van onze schaakmedewerker MIDDELBURG - Zater dag wordt de tweede ronde om het persoonlijk jeugd- schaakkampioenschap van Zeeland gespeeld. De inde ling voor de tweede ronde is als volgt: A-groep: H. Cardon - E. Haak, J. de Wolf - E. Wiers- ma, R. de Smit - L. Hoves- tadt, M. Dubbeldam - R. van Oorschot, J. Snoep - S. Mei- ma, P. Ton - A. de Feijter, S. Meenken - G. Tuinstra, J. Westdorp - N. Dubbeldam. B-groep: H. van Klaveren - M. Vos, E. Janse - J. van der /aart, P. Hovestadt - W. irijnse, J. de Kraker - M. toovers, M. Andriessen - J. Bakker, A. van Kampem - M. de Waal, N. Marquinie - R. van Dijke, W. Geldof - E. Bolleman, M. in 't Veld - A. de Ridder, F. Sies - F. Oreel, D. Brandic - J. van de Hil, P. van Dijke - H. van de Sande. C-groep: D. Scheffer - P. van Acker, M. Dubbeldam - Q. Vermeiden, M. Martens - A. Arens, J. Schrier - Q. Bril, E. van Maris - J. Dieleman, O. van Haelst - M. d'Hond, L. Poley - M. Meuleman.

de Stem | 1981 | | pagina 15