Indeling hockeycompetitie aaltje. rdhout- wer. RAPIDE IS GEMOTIVEERD Kanaalrace in Walcheren belangrijk METHET OOG OP DE COMPETITIE idimr lan ii denkt OLYMPIA WACHT ZWAAR SEIZOEN Ï'OEDE PRESTATIES ÏÏEREVELD EN MOL Zaalvoetbal Terneuzen Titelstrijd tijdrijden )ONHUIS Vroege start van afdeling Zeeland Uüi SCHREURS VERKOPEN: IESTAURANT 140-15849 Animo - TOP korfbaltopper A62 IA I tHUAla ÖCK I tlVlöt l-S iy«l LAs T14 PAGINA SPORT 4 HiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiimiiiiiiiiiiiiiiii (Van onze hockeymedewerker) jERNEUZEN - De competitie-indeling voor het nieuwe seizoen, dat dit weekeinde begint, ziet er als volgt uit: Dames tweede klas A: Aeolus, Asvion, Dordrecht, Oude Maas, Spirit, Tempo,34, Vlissingen, Voorne. Dames derde klas E: Berkel Enschot, Civicum, Etten-Leur, Middelburg, Oedenrode, Olympia, Rosma len, Zwart Wit. Dames vierde klas E: Gilze Rijen, Goes, Goirle, Hercules, Liberty, Pe likaan, Rapide, Teteringen, Zevenbergen, Zundert. Dames reserve vierde klas A: Middelburg 2, Prinsenbeek 2, Push 4, Ra pide 2, Tilburg 6, Were Di 5, Zwart Wit 3. Heren derde klas A: Barendrecht, Ca- pelle, Evergreen, Krimpen, Souburgh, Middelburg, Tempo,34, Vlissingen, De Waele. Heren derde klas E: Berkel En- schot, Cadetten, DVS, Eerstel, Liberty, Et- t.Ceta-Bever Hardhoutbijts. duurzaam. En half glanzend, t't makkelijk ENBOSCH in zijn opdrachtgeefster id 2 B.W., lan de Bosschendijk 58 te raai bekend gemeente ïummer 2364, groot 2 are 53 en 5 en 12 september a iur. naandag 7 september a.s, 1 september a.s. uur in Hotel-Caf-Restau- ertsstraat 36, Oudenbosch, ten kantore van notaris tel. 01652-4350. GOED RENDEREND )lle bloei igs drukke baan rpen-Gent, in, alles aanwezig. re inlichtingen nd 09/3231725128 ten-Leur, Oirschot, Olympia, Pelikaan, Rapide. Heren vierde klas E: Den Dunc, Goes, Hercules, Made, Prinsenbeek, Tete ringen, Zevenbergen, Zundert. Heren re serve derde klas A: Breda 7, Forward 4, Olympia 2, Pelikaan 2, Rapide 2, Tempo 3, Tilburg 8, Vlissingen 2. Heren reserve vierde klas A: Etten-Leur 3, Middelburg 2, Olyumpia 3, Pelikaan 3, Push 6, Tempo 4, Vlissingen 3, Zwart Wit 4. Veteranen tweede klas A: Breda B, Etten-Leur A, Forward B, Olympia A, Pelikaan A, Prin senbeek A, Tilburg B, Zwart Wit B. Heren afdeling eerste klas 1D: Breda 11, Cadetten. 2, Middelburg 3, Olympia 4, Pelikaan 4, Prinsenbeek 2, Push 8, Push 9, Zwart Wit 5. Heren afdeling tweede klas K: Etten- Leur 4, Gilze Rijen 2, Goes 3, HSD 2, Push 10, Rapide 3, Tempo 5, Teteringen 2, Wa rande 8, Zwart Wit 7. |llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllMIIIIIIIIIII'lllllllllllllll'l'l'lll'lllllllllliil'lllllll"l"lll"l"""l'l"'"l"l"""l" (Van onze hockeymedewerker) TERNEUZEN - De hockeyvereniging Rapide uit Hulst heeft een goed hockeyseizoen afge sloten, zowel op sportief als verenigingsgebied, want naast de promotie van het eerste he renteam naar de derde klas werd ook het nieuwe hockeycomplex in gebruik genomen. Voor al dit nieuwe complex blijkt in aanloop van het nieuwe seizoen een extra stimulans. „We hebben nu de moge lijkheid om door de week te trainen. Voorgaande jaren moesten we altijd op zater dagmorgen trainen en dan kon een aantal dames niet, want die waren begeleidster of scheidsrechter bij de jeugd. Nu met de nieuwe verlichting is het trainen door de week in de avondu ren geen probleem meer en de opkomst is dan ook erg groot. Hierdoor zijn de mo gelijkheden om gevarieerd te trainen toegenomen, waar door iedereen veel gemoti veerder bezig is", aldus da mestrainer Edgar Tuenter. Herentrainer Ron Dhont kan dit beamen. „Een enor me vooruitgang. Door de goede verlichting en het goe de veld kunnen we nu nog gerichter gaan trainen. De ambitie is toegenomen, mede door de promotie naar de derde klas, want dat is een VEIDHOCKEY BEGINT WEER TERNEUZEN - Dit week einde van 5 en 6 september start de veldhockeycompeti- weer voor jeugd- en se niorenteams. Zaterdag 5 sep tember de jeugdelftallen en 6 september de da mes- en herenteams. Voor de meeste Zeeuwse vertegen woordigers zal het weer een I zwaar seizoen worden. Na het toch wel succesvolle Iseizoen van vorig jaar, mede [door de vele promotieplaat- zal het voor de meeste I Zeeuwse teams hard werken worden voor behoud. De lan- afstanden, de geringe Idoorbraak van jeugd (denk aan studie) en de sterkere te genstanders zullen het tot een zeer zware klus maken om de degradatie te ontlo- I Pi- Vooral de dames van Vlis- Isingen krijgen het moeilijk l;r.de tweede klas A. Dit team (eindigde vorig seizoen als ze pende in de derde klas. Een klassering, die toch [recht gaf op een promotie wedstrijd. Deze wedstrijd te lgen Eersel werd gewonnen, [waardoor de Vlissingse da- |mes nu uit mogen komen in lie tweede klas. In deze klas beien uitsluitend elftallen luit het westen van het land. [Alleen Dordrecht, Oude (Maas en Voorne zijn voor de Tïlissingse dames bekend. [Behoud van de positie in de- |ze klas zal al een goed resul- aat zijn en belangrijk voor Zeeuwse dameshockey. |Een voordeel voor het da- neselftal van Vlissingen kan ajn dat er geen mutaties lebben plaatsgevonden, «aardoor er door een goed «llectief toch nog voor een [verrassing gezorgd kan wor- ien. De dames van Middelburg (spelen komend seizoen in de (lerde klas en zullen een «are dobber krijgen. Vorig >eizoen eindigden de Middel burgse dames als laatsten in p derde klas, maar door de [vele verschuivingen, degra- 'srden ze niet. Komend sei- N ziet er ook niet hoopvol want van de vaste kern 'een aantal speelsters ver pikken en de aanvullig uit P jeugd geeft de nodige pro- De twee oefenmeesters van de succesvolle hockeyvereniging Rapide. Links heren-trainer Ron Dhont en rechts Edgar Tuen ter, die de dames traint. blemen. Men is dan ook niet hoopvol gestemd in het Mid delburgse kamp en de hoop op behoud van de positie in de derde klas wordt dan ook uitgesproken. Daarbij is deze derde klas sterk te noemen met teams als Civicum uit Cuyk, Etten-Leur en Zwart Wit. In de vierde klas dames treft Goes het onbekende Zundert, maar ook de sterke teams van Liberty en Peli kaan, die uitgesproken favo riet zijn. Een middenmoot- positie voor de Goese dames wordt als een goed resultaat ervaren. Bij de heren heeft de ver sterkte promotie van vorig seizoen tot gevolg dat Mid delburg en Vlissingen in de westelijke derde klas zijn ge plaatst, terwijl Olympia en Rapide in de zuidelijke derde klas zijn ingedeeld. Dit tot ontevredenheid van alle vier, want de vele verwachte Zeeuwse derby's blijven uit en de vervoerskosten nemen toe. Vlissingen zal het moeilijk krijgen in deze zware weste lijke klas, want de voorlaat ste plaats van vorig seizoen geeft weinig reden tot opti misme. Behoud van de posi tie in deze derde klas zal al een gunstig resultaat zijn. De Middelburg-heren kwamen vorig seizoen beter voor de dag dan voorgaande jaren en van hen mag een redelijke klassering worden verwacht, mede gezien het feit dat niet in kracht is ingebot. Het blijft echter voor alle twee uitkijken geblazen, omdat het veelal onbekende tegen standers zijn. Goes moet in de vierde klas een woordje mee kun nen spreken. Vorig seizoen werd een goede vijfde plaats behaald met goed hockey. Als Goes regelmatig en con stant kan blijven spelen, zit er voor de Goese heren een hoge klassering in. uitdaging, maar ook door de verbeterde omstandigheden waaronder we nu kunnen oefenen. We gaan zelfs twee maal per week trainen". De toenemende trainings- arbeid is echter niet alleen toe te schrijven aan de ac commodatie, maar ook aan beide trainers, die zeer en thousiast bezig zijn. Beiden zijn hoopvol gestemd wat betreft het komend seizoen. „De dames van Rapide moeten dit seizoen mee kun nen doen in de top van de vierde klas. Vorig jaar kwa men ze te kort voor de pro motie, maar dit seizoen moe ten we mee kunnen draaien bij de bovenste vier. Er is een goede mix ontstaan tussen de jeugd en de oudere speel sters. Ook dit seizoen is er weer een drietal jeugdspeel- sters doorgebroken: Sylvia Bakker, Claudia Regus en Sophie Deltour. Deze door- schuiving vanuit de jeugd werkt positief op -de" ploeg en komt het spelpeil ten goede. Op het toernooi van Rapide bleek het al redelijk te lopen getuige de vierdeplaats. Als kanshebber voor de titel tip ik Liberty", aldus Edgar Tuenter. Herentrainer Ron Dhondt is wat minder optimistisch: „We zijn gepromoveerd en komen in een nieuwe klas. Deze klas heeft voor ons veel onbekende tegenstanders, dus over de krachtsverschil len is niet veel te vertellen. Erg spijtig is het wel dat we niet met Vlissingen en Mid delburg in dezelfde klas zijn ingedeeld. Zo mis je toch een aantal Zeeuwse derby's. We zijn als ploeg niet veel ver anderd. Rolf van Hövel en Rob Stolte (naar Goes, red.) zijn weg, maar daarvoor in de plaats zijn Daan Muris en Geert Dijk gekomen. Een middenmootpositie moet tot de mogelijkheden behoren, maar alles blijft nog onzeker, want naast de onbekendheid met de tegen standers, moet je ook maar afwachten hoe de nieuwe spelregels uitpakken. In ieder geval vereisen ze meer conditie en en zal er meer openheid in het spel komen. Vandaar dat we als heren team één keer per week spe cifiek op conditie gaan trai nen. Het zou een prima zaak zijn als we ons derdeklasser- schap behouden met zo'n prachtige accommodatie. We moeten het niveau met deze ploeg aankunnen". De competitieleider heeft in ieder geval al meteen voor een leuke binnenkomer ge zorgd door de heren van Ra pide en Olympia meteen al tegen elkaar uit te laten ko men op 6 september in Hulst. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - In te- jWistelÜng tot de amateur- r*'t>aleoni petitie, start de PNVB afdeling Zeeland zon- l'Svoetbal erg vroeg dit 1«. Zondag komen de ploe- (I'uin die klas al in actie. De F^ste aandacht gaat wel uit P" het duel tussen de sub ars van vorig seizoenS- 'Hoofdplaat. I Daarnaast de vraag wat de' fttschiliende nieuwkomers l*an doen. Bijvoorbeeld P'U1S» dat op een ijzersterk |8I»elde oefencampagne P bogen. Sluis krijgt pauw op bezoek in de oefencampagne nog geen potten heeft kunnen breken. Philippine, de andere nieuw komer, moet naar Domburg en Volharding uit Ovezande krijgt Hulsterloo op bezoek. Corn Boys, de vice-kam- pioen van vorig seizoen, heeft een zware klus bij Le- wedorpse Boys. Het is be kend dat daar in de afgelo pen competitie menig puntje verspeeld is. De enige nog niet vermelde wedstrijd is Oostburg-Renesse. Afgaan de op de vorige competitie zou Oostburg dit treffen in zijn voordeel moeten kunnen beslissen. bedrijf. Informaties: 070 - 606910 ZELF HEB IK OOK ZO# VEILIG STUC PLAFOND PEHKJE' IKWIIOOKR"'1 ZITTENI „,.,cMJS I MORGEN UEERNNIEUUE MISSCHIEN BU U' BEHTVCWKGEUJKVANDt HERRIE VAN (JtVBOVEHB"KC AF. TOTGAUW! pOEs De jeugd van Theo rjWeikamp nam deel aan f landelijk jeugdtoernooi r®' Limburgse Stein. Ri- P'<l Siereveld en Peter Mol L^n op het ereschavot e bloemen in ontvangst Er waren vierhon- L; deelnemers verdeeld L ®even categorieën. l.,,e klassering van de Mid- «mpers was als volgt: bgen: 1. Richard Siere- Randy van Gils. 10- jarigen: 6. David de Leeuw,, 10. Frank Zoeteweij17. Con- ny de Jonge, 18. Cees Dale bout, 19. Alwin Rennen. 11- jarigen: 2. Arjan de Ridder, 14. Frank Hillebrand, 17. Henk Tolleman, 18. Marcel van Klooster. 12-jarigen: 9. Leon de Jonge. 13-jarigen: 4. Hans Vis, 5. Mariëtte Zoete weij, 14. Alfons Wijdeveld. 14-jarigen: 1. Peter Mol, 17. Adrie Vermuë, 19. Rob Bou- dens. (Van onze zwemmedewerker) MIDDELBURG - In het Kanaal door Walcheren wordt morgenmiddag de laat ste langebaan-zwemwedstrijd gehouden van het seizoen 1981. Voor deze 3 km lange Kanaalrace hebben heel wat prominente zwemmers ingeschreven. Vooral voor de zwemkroniekbekers is deze wedstrijd nog erg belangrijk, omdat dit de laatste moge lijkheid is om nog een iets betere tijd op de 3 km te zwemmen. Vooral de topzwemmers beloeren elkaar als nooit tevoren. Bij de dames zullen op de vrije slag de top-drie van het klasse ment aan de start verschijnen. Dit zijn Monique Wildschut en Brenda van Poecke uit Haarlem en Lydia Stegink uit Bussum. Ook op de schoolslag komen de Njord-ve detten uit Haarlem, de dames Ria Willem- se en Petra Hillenius aan de start. Zij zul len met Jolanda van de Heuvel uit Den Bosch en Ellie van de Linden uit Utrecht strijden om de zege. Op de startlij st van de heren komen de toppers Gerard Smit uit Utrecht en Joop Lam uit Bussum voor. De nummers 1 en 2 van het landelijk klassement - Edwin Kooyman en Jaques Takken - geven de voorkeur aan de 2 km van Tiel. Berjan Cornelissen, jarenlang schoolslagtopper nummer een, zal in Vlissingen niet starten. Hij heeft zich een hele zomer nog niet la ten zien op langebaanwedstrijden en nie mand weet eigenlijk waarom. Ron Phaff uit Santpoort en Wim Zwiers uit Breda zullen nu voor spektakel moeten zorgen. Het wordt voor de Zeeuwen buitenge woon interessant om te weten in hoeverre zij de landelijke zwemtop kunnen volgen. Vooral voor Janine Goethals uit Sas van Gent wordt het de wedstrijd van de waar heid. Ook voor Pieter Polderman en Arco Wagen voort wordt het een belangrijke dag. Voor Wagenvoort is het de laatste kans om zijn achterstand op Polderman in de stand om de Zeelandbeker in te lopen. Hij zal nu alles of niets moeten spelen. Omdat de inschrijving op het onderdeel schoolslag dames matig is - slechts twaalf dames zullen starten - zullen de Zeeuwse zwemsters wel hoog eindigen. Alleen de gemaakte tijden zullen een indicatie ge ven. Een kleine 400 deelnemers zullen starten op de prestatietochten over 500 en 1000 me ter. De stand in het klassement voor de Zee landbekers met nog een wedstrijd - de Ka naalrace - voor de boeg luidt: vrije slag heren: 1. P. Polderman (Luctor) 2.29.28, 2. A. Wagenvoort (De Ganzen) 2.30.25, 3. E. de Causmaecker (Bruinvis) 2.32.03, 4. P. Bek (Zeelandia) 2.43.57, 5. E. Lambert (De Otters) 2.48.36, 6. L. Verhage (Luctor) 2.50.58. schoolslag heren: 1. W. den Engelsman (De Otters) 3.07.29, 2. S. van Gimst (Koewacht) 3.13.58, 3. F. Lambert (De Otters) 3.20.17, 4. W. van de Berghe (Bruinvis) 3.26.04, 5. H. Bonnewei (Scheldestroom) 3.27.53,6. E. van Duin (Luctor) 3.29.14. vrije slag dames: 1. J. Goethals (Bruinvis) 2.36.18, 2. J. Spruijt (Luctor) 2.43.02, 3. P. Eckhardt (Zeelandia) 2.57.42, 4. M. van Klooster (Stormvogel) 2.57.52, 5. E. Wagen voort (De Ganzen) 2.58.01, 6. E. Haak (De Otters) 2.59.23. schoolslag dames: 1. M. Leijnse (Stormvo gel) 3.15.52, 2. M. van Kleven (Luctor) 3.17.44, 3. S. Verdonck (Scheldestroom) 3.18.53, 4. E. Hamelink (Schelde) 3.39.59, 5. P. Bijsterbosch (Schelde) 3.55.39. Pieter Polderman (Van onze hockeymedewerker) TERNEUZEN - Voor de Terneuzense hockeyvereni ging Olympia was het seizoen 1980-1981 zeer succes vol, want zowel het eerste team van de heren als van de dames promoveerde naar de derde klas. De promo tie van het eerste herenteam kreeg daarbij nog de no dige glans doordat de promotie gepaard ging met een kampioenschap.De dames promoveerden vla een der de plaats. Het komend seizoen wordt met gemengde gevoelens tegemoet gezien. Vooral de dames zullen het moeilijk krijgen. Aanvoerdster Meta de Heus verwacht een loodzwaar seizoen. „Als we ons kunnen handhaven in de derde klas mogen we tevreden zin. Er zijn namelijk drie vaste krachten gestopt - Marjan Dieleman, Eve- liene Dielen en Marja van Maarleveld - en dat weegt zeer zwaar door, want uit de jeugd is geen aanvoer. Komend seizoen spelen we wel met drie meisjesteams in de A-, B- en C-categorie, maar het duurt nog zeker een tweetal jaren voordat er voldoende doorstroming zal zijn. Dat betekent dat we met een zeer smalle basis aan de competitie moeten beginnen. Behoud van het derdeklasserschap zal ons uitgangspunt voor de ko mende competitie zijn" stelt ze. De heren van Olympia zijn samen met Rapide inge deeld in de zuidelijke derde klas. „Voor ons niet on gunstig, want het spel van de Brabantse clubs ligt ons wel", aldus aanvoerder Jaap van der Schans. „In ver gelijking met vorig seizoen zijn we niet versterkt, maar ook niet verzwakt. Cees Delzenne en Ben Bonte zijn gestopt, maar de vorig jaar ingepaste jeugdspe lers Bram Snoodijk en Arjen de Leeuw zijn nu vol waardige basisspelers geworden. Verder zal elke wedstrijd moeilijk zijn. Vorig jaar had je zes zware wedstrijden en die moest je goed doorkomen, maar dit seizoen zal elke wedstrijd moeilijk zijn. De meest con stante ploeg zal kampioen worden. Olympia moet zich kunnen handhaven. We hebben drie toernooien ge speeld en die zijn redelijk goed verlopen. Vooral op ons eigen toernooi draaide de ploeg behoorlijk. Pro bleem zal zijn de onbekendheid met de tegenstander en de interpretatie van de scheidsrechters op de nieu we regels. Tevens zullen deze nieüwe regels meer conditie ver eisen. In ieder geval zal het een interessante competi tie worden met meteen al de eerste wedstrijd de derby tegen streekgenoot Rapide. Kun je deze wedstrijd winnen dan groeit het zelfvertrouwen binnen de ploeg. Overigens heb ik zeker vertrouwen in een goe de afloop van de competitie. Met de ploeg die we nu hebben moeten we ons kunnen redden", aldus een van zelfvertrouwen blakende aanvoerder Van der Schans. Vanaf dit weekend zullen de hockeyvelden weer beheerst worden door veel strijd. TERNEUZEN - De zaal voetbalcommissie in Terneu zen begint maandag 7 sep tember. In Terneuzen zijn de nieuwkomers: Van Strien, Goalgetters, Witte- Boussen en Exact. Voorts hebben enkele verenigingen een reserveteam in het leven geroepen. De indeling van de klassen ziet er nu als volgt uit: Eerste klas: Van der Poel, ABN, Gemeente, HKC, Terneuzen 1, NHI/De Kuy- per, PZEM, AZW, Belastin gen, RWS en NSM. Tweede klas: Dow 3, NSM 2,- Instuif, Philips 1, Excelsior, OAZ, Atoom Boys, Scheidsrech ters/De Kuyer, FSV, Dow 2 en Ovet. Derde klas: Ge meente 2, Philips 2, Van Strien, Goalgetters, Willem Muller, Witte-Boussen, Exact, Terneuzen 2, Mistrap- pers en Dow 4. In de Zeeuwsch-Vlaamse regiocompetitie wordt het rayon Terneuzen slechts vertegenwoordigd door één team, te weten Dow 1, dat de thuiswedstrijden op de maandagavonden afwerkt. TERNEUZEN Animo start de competitie thuis te gen TOP uit Sassenheim. Vorig seizoen verloor Animo op eigen veld met 3-5, maar behaalde in Sassenheim een uitstekende 9-9-score. Niet veel verschil dus, maar veel zal afhangen van de opstelling. Doordat Ani mo twee heren in één vak mist (Adrie Dieleman en Ad Vos) zal er meer aan de se lectie gesleuteld zijn. Of coach Adrie van de Berge al le stukjes van de puzzel goed heeft gelegd, zal pas zater dag blijken. De wedstrijd wordt gespeeld op het sport park te Souburg en begint om drie uur. GRAAUW - Op 12 september wordt in Graauw het ploe gentijdritkampioenschap van Zuidwest-Nederland gehou den. Het is de vierde keer dat sportvereniging St. Aloy dit kam pioenschap organiseert. Tot nu toe verloopt de inschrijving uitstekend. Er hebben zich vier damesploegen aangemeld, terwijl ook de C-trimmers belangstelling tonen. Zij kunnen ook zonder sponsor aan dit kampioenschap deelnemen. Ploe gen moeten uit vier trimmers bestaan. Opgave kan geschie den bij Remie Mangnus (01143-324) en Camiel de Rooy (01150-94278).

de Stem | 1981 | | pagina 13