Lady Di in tranen Poolse bond dreigt met stakingen D'66: Van Mierlo op post Defensie Kerkdeur open voor zigeuners Vereniging na experiment met kunsthart: STEM GESCHENK Y00R U f ;^l r COUPONWEEK fohla stoffen Merijntje Op weg naar een nieuw kabinet dag 60 'BoN' VANDAAG Taroczy pakt open-titel Engelse spits voor NAC Rellen rond tournee Springbokken AZ'67 opzoek naar erkenning Peter Winnen wintin Sas van Gent Wonen en werken LAND 2 DUITSLAND 3 HILVERSUM 3 HILVERSUM 4 STUKKE [LEUK z w E O s grandioze tegen zéér lage prijzen DEN HAAG - De Nederlandse Hartpatiënten Vereniging eist dat de hartbrug naar het Ame rikaanse Houston onmiddelijk wordt stopge zet, nadat dr. Cooley daar een dubieus experi menteel kunsthart heeft gebruikt voor een Ne derlandse patiënt. Vrij Complicaties Walesa in ziekenhuis W erkloosheid stijgt hard TEGRO SANITAIR Zonder moeders paraplu. MAANDAG 27 JULI 1981 aal voor slechthorenden, aal. ie artiesten gala. Het Gala lion des Artistes opgeno- 4 mei 1979 in het Cirque (Wintercircus) Bouglione s. en natuur. Film over zeld- geworden kemphanen, rs, klapeksters en de bun- i Sport 1. Tovenaar, kleuterserie. 0 Sport 2. Met o.a. de lotto- ïtrekking. aal. 1 Hollywood. Spionnen, de en andere stille sluipers. ninuten bedenktijd. 1 vullende speelfilms uit de ationale cinematografie: ide, Russische speelfilm uit /an Andrej Michalkow- alowski over dorpje in Si- ussen het begin van deze ot de 60-er jaren. ïaal. ïaal voor slechthorenden. Cees Schelling, zondag, Ne derland 1, 20.05 uur. 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspektiven 19.30 Brot und Rosen. Film over een liefdadigheidsor ganisatie in Californië 20.15 Harald Juhnke: Leu te wie du und ich. Serie eenakters 21.15 Journaal/sport 21.30 Der Thronfolger. En gels filmportret van prins Charles. 22.00 Der Eiskalte Engel. Frans/Italiaanse speelfilm „Le Samourai" uit 1967 van Jean-Pierre Melville. Alain Delon moordde in opdracht. De politie en zijn opdrachtgever hebben het nu op zijn leven voorzien. 23.35 Journaal 18.00 Krempoli - Ein Platz für wilde Kinder. Jeugdse rie. 18.50 Lolek und Bolek. Kinderserie. 19.00 Berlin Rock News. Twee Berlijnse new-wa- vebands. 20.00 Journaal/weerbe richt 20.15 Westkunst. Moderne kunst vanaf 1939 op gelijk namige tentoonstelling in Keulen 21.00 Blickpunkt Dritte Welt Vandaag: Deutsche Hilfe in afrikanischen Aigen - Beispiel Niger 21.45 Kölner Treff. Geva rieerd informatief live programma aansluitend: laatste nieuws IS) AVRO: 8.02 (S) Ko de boswach tershow. 8.30 (S) AVRO's Sport- panorama. 9.02 (S) Juist op zon dag. 10.02 (S) Pim Jacobs' Pla- tenscala. VARA: 11.02 (S) Het zondagse gezicht van de VARA op drie. 13.02 (S) Dubbelisjes. TROS: 14.02 (S) De Europarade. 16.02 (S) Ferry's gouwe ouwe club. NOS: 17.02 (S) De Nationale Hitparade. 19.02 (S) NOS-Jazz- KRO: 21.02-24.00 (S) BocK- dreams. NOS: 8.00 Nws. 8.02 (S) Vroeg klassiek. 9.00 Nws. 9.02 (S) Musi- ca Religiosa. 10.00 (S) Van het Nederlands Concertpodium- 11.00 (S) Wereld Muziek Con cours Kerkrade. 13.00 (S) Opera- Matinee. 14.00 Nws. 14.02 (S) Concerten op de zondagmiddag: Rotterdams Filharmonisch Or kest met piano: Klass. MUZ.- 1610-17.00 (S) Musica Nova. jie Kleintjes" in De Stem. 0(pdat er zoveel bijzondere en mterossante aanbiedingen in staan Elke dag weer - Kantoren te Breda/Bergen op Zoom/Etten-Leur/Goes/ Hulst/Oosterhout/Roosendaal/Terneuzen/Vlissingen DE STEM Abonnementsprijzen, etc. op pag. 2. i Losse nummers 0,75 HET wordt Lady Dia- ia allemaal een beetje veel. Afgelopen teekeinde kon ze de mssale belangstelling liet meer aan. Tijdens •en polowedstrijd, maraan ook door prins Charles werd deelgeno men, werd de overstel pende aandacht van pers, fotografen en pu bliek haar teveel en barstte Diana in tranen ttit. Een zorgzame prins Charles begeleidde zijn aanstaande bruid ,rlaar auto (zie foto bWen) weg van de fotografen. Gisteren vond in Londen, onder het loedkeurend oog van meer dan tienduizend toeschouwers, de gene rale repetitie plaats van ie tocht die bruid Di en bruidegom Charles woensdag maken.( zie foto onder). De slaapkamer in Broadlands House, waar het kroonprinselijke paar de eerste dagen van de wittebroodswe ken doorbrengt is in middels gereed ge bracht. Ook koningin Elizabeth en prins Phi lip gebruikten destijds dit huis van Lord Mountbatten voor hun „Honeymoon".zie foto midden). !*niHIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIItlllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllf?. ADVERTENTIE coupons van de allermooiste exclusieve stoffen. ROOSENDAAL Nieuwe Markt 63a BREDA Tolbrugstraat 4-6 Lady Cry UTRECHT - D'66 wil oud-politiek leider Hans van Mierlo als minister van defensie in een nieuw kabinet. De adviesraad van D'66 ging er afgelopen weekeinde mee akkoord het weinig po pulaire ministerie van de fensie te accepteren in het nieuwe kabinet-Van Agt. Aanvankelijk was er een stroming tegen terugkeer van Hans Van Mierlo, omdat hij op het gebied van defen sie een afwijkend standpunt van de partijlijn heeft en geen verklaard tegenstander is van de plaatsing van nieu we kernraketten in Neder land. Fractieleider Terlouw maakte echter duidelijk dat Van Mierlo het partijstand punt zal moeten onderschrij ven, voor hij minister mag worden. De adviesraad steunde Terlouw verder in zijn strijd tegen het uitkleden van zijn toekomstige post als minister van economische zaken. De partijraad stelde ver der twee andere PvdA-pos- ten lichter te maken door het toegepast wetenschapsbeleid van Onderwijs naar Econo mische Zaken te brengen en het wapenbeheersingsbeleid van buitenlandse zaken naar defensie. CDA-fractievoorzitter Van Agt, blijft na een week einde vol telefonisch overleg van mening dat er vandaag opnieuw onderhandeld moet worden over het sociaal-eco nomische program. Stop gesol met hartpatiënten Van onze redactie binnenland De 36-jarige Wil Meuffels heeft drie dagen geleefd met dat kunsthart en kreeg gisteren een nieuw donor hart ingeplant. Zijn toestand is nog zeer kritiek. De voormalige buschauf- van de Hartpatientenvereni- feur uit Sittard was de derde patient in de geschiedenis, waarvoor een kunsthart ge bruikt werd. De Hartpatientenvereni- ging is boos dat de Ameri kaanse hartspecialist dr. Denton Cooley met dit kunsthart op een Nederland se patient experimenteerde, terwijl het verboden is het voor Amerikaanse patiënten. Ook de Amerikaanse over heid heeft felle kritiek gele verd op de cfiirurg, omdat hij toestemming" had moeten vragen voor dit medisch ex periment. Dr. Cooley bestrijdt dat hij de regels heeft overtreden en stelt dat Meuffels zonder het kunsthart zeker direct over leden was. Bovendien had de vrouw van Meuffels toe stemming gegeven. Voorzitter P. van Over- veld, van de Nederlandse Hartpatiënten Vereniging vraagt zich af onder welke omstandigheden die toe stemming dan wel gegeven is en of er geen sprake is van dwang. „Dat is een van de zaken die moet worden uit gezocht", aldus Van Over- veld, die staatssecretaris Ve der-Smit (Volksgezondheid) schriftelijk heeft verzocht deze zaak in onderzoek te nemen en in afwachting van de resultaten de luchtbrug naar Houston met onmidde lijk ingang te stoppen, „om een eind te maken aan het gesol met Nederlandse hart patiënten". Een woordvoerder van het ministerie van Volksgezond heid kon gisteren nog geen commentaar op de zaak le veren, omdat het verhaal ging op het ministerie eerst eens bekeken moet worden. Wel is het zo dat het ministe rie geen wettelijke bevoegd heden heeft om de luchtbrug te verbieden. Het enige dat het ministerie zou kunnen doen als uit onderzoek blijkt dat het gedrag van Cooley echt niet door de beugel kon, is een openbare oproep Houston te boycotten en een negatieve brief aan de zie kenfondsen, die een en ander betalen. Maar in principe heeft iedere Nederlandse pa tient zijn eigen verantwoor delijkheid. De Limburger Meuffels kreeg gisteren in het St.Luk- esziekenhuis een nieuw menselijk hart ingeplant, dat afkomstig was van een 29- jarige Amerikaan, die neu rologisch dood was ver klaard na ernstige hersenbe schadiging. Gisteravond laat werd Meuffels nog behan deld door 25 medische ex perts, die zijn toestand kri tiek en onstabiel noemden. Het probleem is dat zijn bloed niet voldoende stolt, iets wat zich overigens meer voordoet na transplantaties. De Nederlander heeft drie dagen geleefd op het plastic kunsthart dat afgelopen donderdag werd ingeplant. Volgens Cooley was dit noodzakelijk nadat zich bij een zogenaamde bypass- operatie, complicaties voot- deden toen de patient een hartaanval kreeg nadat een nieuwe hartpomp werd in gesteld. Nadat Meuffels hart niet meer klopte is de bloedtoe- voer naar zijn hersens voor drie kwartier onderbroken. DR. Cooley met het kunst hart Hierdoor heeft de patient misschien zware hersenbe schadiging opgelopen. Vol gens Cooley is hierop een kans van vijftig procent. Meuffels was overigens al eerder in Houston geweest. Volgens Van Overveld was hij begin van dit jaar al in het ziekenhuis van dr. Cool ey geweest, maar werd toen teruggestuurd. Waarom hij toen niet geopereerd kon worden, is niet bekend. In 1969 plantte dr. Cooley eerder een kunsthart in en kreeg toen veel kritiek om dat de voorschriften zouden zijn overtreden. Destijds bleef zijn patient slechts 65 uur in leven en diende de fa milie een aanklacht in we gens wanprestatie en eiste 4,5 miljoen dollar schdever- goeding. Van onze redactie buitenland WARSCHAU - Polen gaat een spannende week tege moet nu grote demonstraties tegen de voedsel-distri- butie op stapel staan terwijl Lech Walesa voor een rustkuur naar het ziekenhuis moet. De vrij Poolse vakbond Solidariteit dreigde het afge lopen weekeinde met stakin gen, uit protest tegen het re geringsbesluit de toch al ka rige vleesrantsoenen nog eens te verminderen tot drie kilo per persoon per maand. Solidariteit vraagt de re gering binnen vijf weken te komen met een plan om de voedselbevoorradiing te ver beteren. „We kunnen de eco- DE WERKLOOSHEID is de afgelopen maand in Neder land sneller gestegen dan waar ook in de rest van de EG, namelijk met 62 procent. Het Europees gemiddelde was 34 procent. nomische crisis toch niet te lijf gaan als we uren in de rij voor de winkels moeten staan wachten", aldus de vakbond, die „alle beschik bare middelen, inclusief sta king" in de strijd heeft ge gooid. In de steden Kutno Szcze cin en Torun gingen duizen den boze Polen de straat op in een zogenaamde Honger- mars. Deze week staan in meerdere grote steden hon- gerprotesten op het pro gramma. De situatie kan erg span nend worden, vooral omdat de bezwerende leider van Solidariteit, Walesa, aan kondigde een week het zie kenhuis in te moeten voor een rustkuur. Vorige zomer waren voedselmarsen het begin van de stakingsgolf. ADVERTENTIES Breda Kleine Krogten 32 Telefoon 076/876025 Van een onzer verslaggevers HOOGERHEIDE - De pastor van Hoogerheide, pater Alexander, heeft tijdens de diensten van afgelopen weekeinde de kerkgangers opgeroepen de zigeuners open en on bevooroordeeld tegemoet te treden. „Het is onze zorg deze mensen een veilig gevoel te geven en ze zich thuis te laten voe len". Ook heeft hij de over wegend roomskatholieke zigeuners laten weten hen zowel op sociaal maatschappelijk als op liturgisch gebied ter wil le te zijn. „Maar voorlo pig wacht ik eerst af wat de verlangens zijn. Ik ga me niet opdringen". Van onze verslaggever VLISSINGEN - De politie van Vlissingen heeft een eind ge maakt aan de vakantie van twee broertjes uit Ulvenhout (7 en 12 jaar), die op stap wa ren gegaan met achttienhon derd gulden, die ze uit de ouderlijke woning hadden gestolen. De mannekes gingen met de trein naar Zeeland en kochten daar tent, fiets en te eten. Ze vielen de politie op, omdat ze illegaal kampeer den en hun tent niet wind vast hadden opgezet. De kinderen brachten een nacht in de cel door en. wer den toen opgehaald door de stichting jeugd en gezin in Breda, die toezicht op de kna pen heeft. duizend en een mesje De Hongaar Taroczy veroverde in Hilversum voor de vijfde maai het open Nederlands kampioenschap tennis. De als favoriet getipte Pooi Fibak werd in de halve finales uitgeschakeld. Het Bredase NAC heeft een akkoord bereikt met de Engelse spits McDonald, die afgelopen seizoen voor het gedegradeerde Wageningen uitkwam. Of het akkoord daadwerkelijk zal leiden tot de komst van McDonald naar Breda hangt af van het feit of FC Twente vandaag (maandag) besluit om Wanny van Gils van NAC over te nemen. Is dat het geval dan heeft NAC geld vrij om McDonald van Wageningen over te nemen. In Nieuw-Zeeland zijn rellen ontstaan rond het tournee van het Zuidafrikaanse rugby- team, de Springbokken. Het duel van zaterdag moest worden afgelast omdat betogers het veld van Hamilton hadden bezet. Vandaag en morgen zal worden bekeken of de trip van de Zuidfafrikanen zal worden voortgezet of definitief afgebroken. In de serie "Op weg naar de aftrap" dit keer landskampioen AZ'67. De ploeg uit Alkmaar staat voor een zwaar seizoen. Coach Kessler:We zullen achtervolgd en vervolgd worden De winnaar van de witte trui in de Tour de France, de Limburger Peteï Winnen heeft zijn eerste zege in het criterium-circus na afloop van de "GrandBouclé" binnen. In Sas van Gent pakte hij de overwinning voor zijn ploeggenoot Theo de Rooy.

de Stem | 1981 | | pagina 1