INGE WITKAM WINT KRINGCONCOURS 3W ielercomité is boos op wegblijvers Geslaagd kring concours in Axel JOS VAN DONGEN WINNAAR IN BORSSELE J DE STEMSPUTA, Saaie koers in Schoondijke V rouwenpolderloop bijzonder lastig Jetonfusie 00 banen Merijntje MAANDAG 13 JUL11981 Tweede plaats Coin Thoen n Veghel LOSt ompbediende doodgeschoten T9 PAGINA SPORT 6 Van onze paardesportmedewerker WEMELDINGE - Tijdens het goed georganiseerde kringconcours voor de kring Noord- en Zuid-Beve land, waarvoor alle klassen paarden en pony's waren uitgenodigd, is Inge Witkam van Paardebloem win nares geworden bij het Z-springen pony.s. Waren de resultaten bij het springen goed te noemen, bij de dressuur proeven bleven de prestaties beneden de verwachting. Als oorzaak kan hier de harde onder grond als excuus gelden. Uitslagen: Ring 1 afdelingsdressuur: 1. Achttal paarden: Rei- merswaal, Viertal C-D pony's: Jacoba van Beieren, Viertal B-po ny's: Paardebloem. Ring 1Z dressuur paarden: 1. Hanny den Exter met Diana (Noord Beveland), 2. Cees Steendijk met Renate (Reimerswaal). Ring 2 LI en L2 dressuur paarden: 1. Janneke Poley met Selmore (Reimerswaal), 2. Marinka Pekaar met Orpha (Jacoba van Beie ren), 3. Linda Kaboord met Salina (Dijkruiters), 4. Anneke Pher- nambuque met Ruska (Weelruiters). Ring 3 L dressuur pony's: 1. Jeanine van Wilgenburg met Shadow (Dijkruiters), 2. Jacomijn Jansemet Nicolai (Paardebloem), 3. Ag nes Ravestein met Nyra (Dijkruiters), 4. Heieen Wagenaar met Lady Baritsa (Jacoba van Beieren), 5. Anette Janse met Frits (Paardebloem). Ring 4 L2 dressuur pony's: 1. Jeanet Reynhout met Ishan (Dijk ruiters), 2. Lenet Sandee met Jumper (Dijkruiters). Ring 4 M dressuur paarden: 1. Loes van Dijke met Ostwind (Weelruiters), 2. Hanny den Exter met Troubadour (Noord-Beve land). Hanny staat nu met Troubadour ook Z. Ring 5 B dressuur pony's: 1. Gerdian Timmerman met Asterix (Paardebloem), 2. Jacobien de Roo met Sealdis Desiree (Reimers waal), 3. Marjan Bart met Dartel (Dijkruiters), 4. Laurette Mieras met Goemy (Paardebloem). Ring 5 B dressuur paarden: 1. Maddy Nieuwenhuyzen met Moni ca (Reimerswaal), 2. Elly Platschorre met Oscar (Jacoba van Beieren), 3. Betsy Markusse met Rendez—vous (Jacoba van Beie ren). Ring 6 B dressuur paarden: 1. Liesbeth Harinck met Tamara (Ja coba van Beieren), 2. Annet Timmerman met Jolanda Joy (Paar debloem), 3. Jeanette Hoekman met Ballerina (Reimerswaal), 4. A. Wohler met Pascal (Boord-Beveland). Ring 7 B dressuur pony's: 1. Corina Snoep met Leonoor (Paarde bloem), 2. Barbera van de Avert met Lesly (Reimerswaal), 3. Ja- colien Schouwenaar met Dominique (Paardebloem), 4. Tanja de Leeuw met Rambo (Dijkruiters). B springen pony's: 1. Wilja Mosselman met Rex Robber (Rei merswaal), 2. Doeska van Lier met Poetska (Noord Beveland), 3. Sopja de Kok met Siri (Jacoba van Beieren), 4. J. Geysen met Aike (Weelruiters). B springen paarden: 1. Leonard Kuzee met Lady (Reimerswaal), 2. Thea Jacobs met Rodos (Noord Beveland), 3. Ida Paauwe met Fedor 11 (Reimerswaal), 4. Marjan Steyn met Sun-Boy (Weelrui ters). L springen pony's (vier in de barrage). 1. Jacomien Janse met Ni colai (Paardebloem), 2. Franciska Bakker met Geisha (Jacoba van Beieren), 3. Joan de Jager met Cinderella (Noord Beveland), 4. Le net Sandee met Jumpier (Dijkruiters). L springen paarden: (twee foutloze in de barrage). 1. Marleen Sin- ke met Romy (Paardebloem), 2. Ida Paauwe met Talmoet (Rei merswaal), 3. Jan Paauwe met Farouk (Reimerswaal). M springen pony's: 1. Sandy den Exter met Brown Beauty (Noord Beveland) 2. Gerdian Timmerman met Tril Lady (Paardebloem), 3. Astrid Schippier met Bianca (Paardebloem). Z springen pony's: 1. Inge Witkam met William (Paardebloem), 2. Willried Steyn met Brendel (Weelruiters). M springen paarden: (geen barrage) 1. Hans Wieringa met Beauty (Dijkruiters), 2. Cathy Drijvers met Patricia (Weelruiters), 3. Al- bert Vermue met Pourquoi Deux (Weelruiters). Schillemans snelste junior cruAAMni¥IT¥? ïnn us; SCHOONDIJKE - Jac Schillemans bij de junioren en Erik Vereecken bij de nieuwelingen mochten gisteren de bloemen in ontvangst nemen in de ron de van Schoondijke. Het was vooral bij de junioren een saaie koers want toen de grote animator Ab Verplanke na een tiental kilometer aan de boom schudde kon enkel Jac Schillemans aanpikken. Dit duo waarbij Verplanke lere benen veelvuldig het commando voerde fietste in een mum van tijd een minuut van de rest weg. Half koers reden ze 1 min en 20 sec. voor het pe loton der geklopten uit. Aldo de Ruig en Piet de Boon trachtten bij de achtervol gers wat tegenactie op gang te brengen. Zij kregen echter rooit meer dan enkele tien- allen meters. Ook Pierre taes toonde zich vooral bij le premiesprint erg bedrij- /ig. Al deze acties konden chter nooit het duo vooraan 'erontrusten. Ab Verplanke beseffend liet opgewassen te zijn tegen le rappe Schillemans pro- >eerde in de laatste kilome ers herhaaldelijk zijn gezel n de steek te laten. Het lukte liet en de van ver aangezette errassingssprint leverde •ok niet het gehoopte succes p want in de laatste meters 'ist Schillemans over snel- Van onze sportmedewerker ERNEUZEN - Jeugdren- ;rs van de wielervereniging jeuws-Vlaanderen fietsten gelopen zaterdag in het rabantse Veghel. De beste assering kwam op naam in Antoin Thoen, die bij de ^jarigen naar een tweede laats spurtte. Harold Dhondt werd in die ■lfde categorie 16-de. John d. Ameele uit Terneuzen ■ed het opnieuw knap bij de -jarigen. Hij eindigde als •rde. Carlos Faes liep als -de binnen. Bij de 9-jarige etste Serge van Boven naar n 7-de plaats en Jean- 'ierre Vortrei naar een elf- Jackie Fortrei was de rste Zeeuws-Vlaming bij 11-jarigen met een 9-de aats. Edwin van Water- hoot werd 15-de. In de oud- j categorie, de 14-jarigen erd Perry Pijpelink 13-de. •nold van Goethem de atste tijd uitstekend op eef zag een goede klasse- ig aan zijn neus voorbij- an wegens een valpartij. schade bleef gelukkig be- rkt tot schaafwonden. te beschikken. Meer dan een tweede plaats en de leidersprijs was er voor de IJzendijkenaar dan ook niet weggelegd. Peter Geijs verzekerde zich van de derde plaats door in de laatste ronde het pelo ton in de steek te laten. Bij de nieuwelingen was de koers aanmerkelijk boeiender. Het spervuur van demarrages kon worden opgetekend. Aanvallen die echter nooit meer opleverden dan enkele tientallen meters. Jos van Baal rijdend voor eigen pu bliek en in een eerste koers- helft zich duidelijk tonend was samen met Marcel Gunst de eerste aanvaller. Eenmaal dit duo terugge pakt trokken Peter Verbaas en Frank Slabbekoorn er tussenuit. Ook hun actie was een kort leven beschoren. ■Toen was het de beurt aan Ad v.d. Lindeloof, Rolo Kos ter en Peter Verbaas om op avontuur te gaan. Een hard werkende Marcel Gunst trok het peloton weer bij, zodat half koers de gelederen weer keurig gesloten waren. Met nog tien kilometer voor de wielen was het de beurt aan Rene Breestraat en alweer Peter Verbaas. Opnieuw was het Gunst die het gat met het peloton in zijn spoor dicht reed. Het was uiteindelijk Erik Vereecken die op het juiste moment toesloeg. De klepper uit St. Jansteen spoot vlak voor dat het smal le fietspad moest worden op gedraaid weg en hoe sterk men achter hem ook rea geerde, de vogel was gevlo gen. Verder dan op een vijtal seconden kwam Peter van Haren die de pelotonspurt regelde niet meer. Uitslagen junioren: 1. Jac Schillemans, Steenbergen 4 km. in 1.27.18 min., 2. Ad Ver planke, IJzendijke 3 op 40 sec. Peter Geijs, Kwaden- damme, 4. op 55 sec. Ad Put ter Oudenhoorn, 5. Jan v.d. Wegberg, Echt, 6. Aldo de Ruig, 's-Gravendeel, 7. Ro berto Stiegelis, Dordrecht, 8. Pierre Raes, 's-Heerenhoek, 9. Ronnie Karelse, Kruinin- gen, 10 Ad Slijters, Vucht, 11. Rik de la Ruelle, Zuiddorpe, 12. Chris Maas Dordrecht, 13. Hubert Sebes, Dordrecht, 14 Frans Berrens, Nieuwegein, 15. Hans Jaspers, Roosen daal, 16. Harry Kustens, Van onze sportmedewerker SCHOONDIJKE - Het wielercomité van Schoondijke was nogal verbolgen over het feit dat de eerder inge schreven streekfavorieten bij de junioren Claeys en Steel het in laatste instantie lieten afweten. Beide renners van de wielervereniging Zeeuws Vlaanderen gingen van start in een klassieker in Limburg. Op zich volkomen reglementair alleen de manier van afmelden zat secretaris Gerard Wijffels erg hoog. „Ze gooiden een papier binnen met de mededeling ik kom niet", in het geval van Claeys terwijl Steel op hget allerlaatste moment zich telefonisch afmeldde. „We doen alle moeite om een koers te organiseren, sloven ons uit om de centen bijeen te sprokkelen, ze schrijven in en komen niet. Ik vind een dergelijke handelswijze lullig. Als wielercomité sta je in je hemd. Ook de nieuwelingen moesten naar Limburg maar deze jongens hebben zich op een keurige manier tijdig afgemeld", aldus Wijffels die stelde dat als het op deze manier moet beter de trimmers gelegenheid tot fietsen te geven. Ook jurylid Bas de Graaf vond de handelswijze van de beide junioren getuigen van weinig fatsoen. "Dat ze de klassieker preveleren, accoord maar schrijf dan niet in, of meld je althans op een redelijke manier af en zet een wielercomité niet voor schut", aldus de Graaf die meedeelde dat er een proces-verbaal zal worden opgemaakt. Eric Vereecken, de winnaar bij de nieuwelingen, passeert hier de finish. Sprundel, 17 Raymond v.d. Vlies, Dordrecht, 18 Jos Zoe- tewey, Yerseke, 19 Jac. de Kok, Leeuwedorp, 20 Rinie v.d. Berge, Vlissingen. Uitslag nieuwelingen: 1. Erik Vereecken, St. Jansteen 43 km. in 1.06.14 min. 2. op 5 se conden Peter Verbaas, Zoe- termeer, 3. Peter van Haren 's-Gravenpolder, 4. Rene Breestraat, Barendrecht, 5. Marcel Gunst, Yerseke, 6. Ad v.d. Lindeloof, Etten-Leur, 7.Peter Bouwens, Steenber gen, 8 Hans Oomen, Etten- -Leur, 9. Come van Ryen, Hoeven, 10 Gerben Suyk, Se- rooskerke, 11. Aswin Egas, Woudrichem, 12. Johan de Bruyne, Rilland-Bath, 13. Rinie Letterman, Oud Beij- erland, 14. Frits Rijneveld, Zwijndrecht, 15 Gerard v. Antwerpen, Driewegen, 16 Jos v. Baal, Schoondijke, 17. Konno v.d. Sande IJzendijke, 18. Wilfried de Krijger, Bier vliet, 19 Frank Slabbekoorn, Kloetinge, 20. Rudie Sturm, Serooskerke. AXEL - Op de terreinen van manege Magrette in Axel werden zaterdag kringwed strijden gehouden voor paarden en pony's in de B-categorie. De juryleden konden tijdens dit evene ment heel wat winstpunten toekennen, omdat het niveau van de dressuur goed was. „Er was een goede wed strijdsfeer en de organisatie verliep volgens het gestelde schema", aldus mevrouw Nelen, secretaresse van de organiserende vereniging „Graeve Jan" ruiters. Uitslagen: Ring 1B dressuur paarden: 1. Ina Nijssen met Carla (Luctor), 2. P. Roeck met Colibri (Hulst), 3. P. van der Peijl met Lector (Haring- ruiters), 4. M. Verpoorten met Ta- Iént (Haringruiters), 5. Jan Diele- man met Uranus (Luctor). Ring 2 B dressuur paarden: 1. S. Mathijssen met Nuza (Hulst), 2. L. Baart met Mister Magic (Zwinrui- ters), 3. Frank Braspenninxc met Wendy (Hulst), 4. Mare Broodman met Silver Ster (Zwinruiters), 5. H. Tasselaar met Karanza (Zwinrui ters!. Ring 3 B dressuur pony's: Dini Jansen emt Quel (Luctor), 2. M. van de Walle met Neptuga (Luctor), 3. E. van de Gucht met Philomen (Luctor), 4. Jaco Quist met Sabine (Haringruiters), 5. Angelique de Bruin met Sandra (Kleppert)es). Ring 4 B dressuur pony's: 1. Karin van Vooren met Beauty (Haring ruiters), 2. Janet Murre met Alex (Kleppertjes), 3. P. van de Vijver met Tamerisk (Haringruiters), 4. Mirella de Beer met Happy First (Kleppertjes), 5. Yvonne Moeliker met Mira (Kleppertjes). Ring 5 B dressuur pony's: 1. Hanny Wieland met Renate (Kleppertjes), 2. Mieke Roos met Look Out (Klep pertjes), 3. A. Visser met Laura (Luctor), 4. Robert Theunissen met Johny (Graeve Jan). Uitslagen springen: Pony's: 1. Ine ke Cysouw met Tenderfoot (Klep pertjes), 2. Austin Lion met Derby (Luctor), 3. Marieke Haak met Charly (Kleppertjes), 4. Barbara Esselbrugge met Goldy (Klep pertjes), 5. Carolien Dieleman met Ambris (Kleppertjes). Paarden uitslag springen: 1. Marc van't Westeinde met Soraya (Ha ringruiters), 2. Paul de Baerdema- ker met Cindy (Luctor), 3. Yvonne van Spaandonck met Panny (Vos- sereyers), 4. Stanny Burm met Reinhold (Hulst), 5. Janine Scheele (Oranjeruiters). Extra stijlprijzen voor het hoogste aantal punten in de dressuur en springen zowel paarden als pony's: dressuur pony's: Hanny Wieland met Renate (Kleppertjes); springen pony's: Barbara Esselbrugge met Gold (Kleppertjes); dressuur paar den: Sandra Mathijssen met Nuza (hulst); springen paarden: Mare van't Westeinde met Soraya (Ha ringruiters). Van onze correspondente MLTC-speler Joost Thore- naar werd verrassend win naar van het door MLTC ge organiseerde maeneblus- scher BCD-invitatie A-toer- nooi dat afgelopen week in Middelburg werd gehouden. De als eerste geplaatste A- speler John Riethoven uit Zeist werd in de kwartfinale al uitgeschakeld door MLTC-speler Jimmy Sala- wane met 6-4, 6-2, vervol gens trad Salawane in de halve finale aan tegen zijn clubgenoot Joost Thorenaar waarin hij met 6-2, 6-3 zijn meerdere moest erkennen. In de andere halve finale kwam MLTC-speler Remco Maan dag net iets tekort tegen A- speler Rob Krullaards uit Leidschendam. Via een 7-6, 6-4 zege kwam Krullaards in de finale te genover Thorenaar waarvan hij de eerste set met 6-0 won. Thorenaar kwam goed terug en schrref de volgende sets met 6-4, 6-4 op zijn naam. Samen met Remco Maandag werd hij finalist in het heren dubbel B. Via een 7-5, 6-2 zege in de halve finale op Felius Waas dorp wonnen zij in de finale met 6-2, 6-4 van Mario Titi- heru, Jimmy Salawane, die op hun beurt in de andere halve finale Hans Schuur, Ernst Wondergem uit Vlis singen met 6-3, 6-3 een halt toeriepen. Het gemengd dub bel B leverde een 6-1, 6-3 overwinning op voor Anne- miek en Frans Verhulst uit Vlissingen. In de finale tegen Marjo lein Cijsouw en Remco Maandag.de voor TSI Goes spelende Dick Waasdorp schreef het heren enkel C op zijn naam. In de finale won hij met 6-4, 6-0 van Mario Titiheru. Waasdorp bereikte de finale door een 6-2, 6-0 ze ge op Serge Carpentier uit Oostburg, terwijl Mario clubgenoot Jan van Werkum met 6-1, 4-6, 8-6 de weg ver sperde. In de finale van het heren dubbel C wonnen Car pentier, Sakkens met 7-5, 6-3 van Mare Weijtingh en Peter Willemsen. Manon ten Brug- gencate en Helma Tabak was de sterkste combinatie in het dames dubbel C met 6-1, 3-6, 6-4 bleven zij de baas over Marjolein Cijsouw, Helen Titiheru, Biondina Ti tiheru wonnen het gemengd dubbel C met 6-1, 6-1 in de finale tegen clubgenoten Beijen van Hoogendorp. In het heren enkel D boek te Hans Vermoet uit Sas van gent een 6-3, 6-3 winst in de halve finale op MLTC-speler Leo Zuidweg. Daarna kwam hij in de finale uit tegen TSI- speler Ronald de Jonge die in de andere halve eindstrijd Rob Labruyere uit Middd burg met 6-1, 6-0 een h toeriep. De Jonge won te slotte met 6-4, 6-2. De wii in het dames enkelD gi naar de Middelburgse Ha nie Groenenberg, zij won de finale met 2-6,6-2,6-3 va Annemiek Boerhout u Naarden die in de halve f| nale met 6-7, 6-3, 6-3 had ge wonnen van Annelies i Jonge. Hannie Groenenber had in de halve finale mis der moeite met clubgenot Els de Jong. Na een 6-3 win in de eerste set moest ha» tegenstandster de strijd ken. Verdere uitslagen 1 dubbel D: Bruijnzeel- Seibel Rombout-de Jonge 6-2,6-1 Dames dubbel D: de Jong van Sabben, Büchner-di Korte 6-1, 6-4. Gemengi dubbel D: Groenenberg-Tt tiheru, Bosman-v.d.Brinl 6-2,6-1. Van onze atletiekmedewerker VROUWENPOLDER - De Vrouwenpolderloop, een presti tieloop over 4 of 8 km. was ook dit jaar weer een bijzondeiKÖ"^ "NeSerian5se ^SDanbe- lastige klus. Het erg gevarieerde parkoers lopend over weil m Maatschappij BV in anden, bospaden, duin en strand kroop bij de meesten goe (oudekerk aan den Rijn zal rlxx iritiéan in de kuiten. Zo'n 225 deelnemers kwamen zich in café Duvekot melda !e in totaal 777 werknemers Ondert hen veel van buiten de provincie die deze loop aand urn baan kosten, vakantie koppelden. Ook een aantal gekende atleten uit he Zeeuwse waren naar de W alcherse kop gekomen. Johan teunisse was de eerste die op de 8 km. binnen liep. Zijn tiji lat zij op grond van de situa van 25 minuten rond is wellicht de snelste uit de geschiede ie op de bouwmarkt gedu- nis van de Vrouwenpolder loop zo meldde Jan Vermeuli ende de komende jaren een Naast Anteunisse liep ook Kees de Wolff, Frans Krijnseq Ron Dellebeke, Ron Abuys en Cor Peute in het bonte schap mee. De organisatie van deze loop was in handen vai de plaatselijke V.V.V.-Sportclub Veere Vrouwenpolder end iers toe. De bonden hebben Middelburgse atletiekvereniging Dynamo '70. Kantoren te Breda/Bergen o iiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiimiiiiiiuiiiiiiiiiiiiimii Van ome redactie binnenland :0TTERDAM - Op de operatieta. otterdamse diergaarde Blijdorp eerd een pacemaker in het har j.jarige bruine beer te plaatsen, e slaagde niet. Het hart hielc lappen op het moment dat de p erd ingebracht. Het dier is volgens de Blijdorj ris" M.T. Frankenhuis bezweken iiiiiiiiiiiiini»i»iiininii"iiiiiiii"»iii"niini"iniii WIJNDRECHT - De voor enomen fusie tussen NV chokbcton in Zwijndrecht waarschijnlijk aan 100 van De twee bedrijven hebben vakbonden meegedeeld, ilijvende lagere activiteit erwachten. Daardoor kun- ien ze met minder werkne- Borssele - De nationale KNMV-races trokken zondag 2500 toeschouwers naar het circuit van Bors sele. De wedstrijden op dit stratencircuit verliepen zonder ernstige ongeval- 'Cn' De hoofdrol van de dag was voor het rotter- damse talent Jos van Don gen, die zijn grand prix- ervaringen van de laatste weken in praktijk bracht en op sterke wijze de 125cc-klasse won. De uitslagen van de ra ces in Borssele:125cc: 1. Van Dongen (Rotterdam) MBA 16.29,8 2. Van Niel (Breda) Morbidelli 3. Win- nubst (Haarlem) MBA. 250cc: 1. Tromp (Lisse) Yamaha 17.43,3 2. Ebert (Nieuwendijk) Yamaha 3. Wondergem (Gapinge) Yamaha. 350cc: 1. Van Veldhoven (Zaandam) Yamaha 14.56,1 2. Van der Wal (Tubber; gen) Yamaha 3. Spnü' (Vlissingen) Yamaha. 500cc: 1. Steenhuijzen (Loppersum) Suzuki 16.57,2 2. Van Veldhoven (Zaandam) 3. Boerman (Almelo) Suzuki. Zijspannen: 1. Van der Ven-Troeyen (Helmond) Yamaha 16.12,9 2. Carla® Cor van Reeuwijk (W' huizen) Suzuki 3. Bijl-Ni" dam (Zevenhuizen) Suzd' ki. m meer gegevens gevraagd. Bij Ogem komen bij twee ochterondernemingen, die eel uitmaken van de indus- 'iegroep, door reorganisatie i totaal 44 arbeidsplaatsen 1 vervallen. De twee Ogem- achters zijn onderdeel van e Interieurgroep 3 BV (in atwijk en Waddinxveen). Parley BV, fabrikant van rei- en handwerkgarens iet ca. 140 personeelsleden 1 Dokkum, heeft besloten nllissement aan te vragen, «geen waarschijnlijk ont- "g voor alle werknemers '1 betekenen. De verliezen inden te hoog zijn opgelo- X terwijl er geen zicht is 'verbetering van de resul- 'ten. Volgens de directie is "t geen rijkssteun meer te "Vachten. h® 0nee redactie binnenland yt haag - De 52-jarige topbediende J. Houtman 'Oen Haag is gisteren in ^elfbedieningspompsta- ,n in die plaats doodge beten. Een klant vond hem pachter de balie, van dichtbij zijn drie ko- s op het slachtoffer afge- (Kk hem in de borst "ben getroffen. De man vrijwel op slag dood a geweest. Uit de kassa k'enen^11 ge^ te ver" Van Agt tegen Zoetemelk: Ik ken nog een Joop die tweede wordt EIP Ad' der ove ver van gro gep bev inf< hed sch rinj van

de Stem | 1981 | | pagina 14