Uit het graf weer in de computer ANWB: GROTE DRUKTE IN DUITSLAND Buitenlands bedrijf werpt zich op pakketpost Bommelding maakt eind aan feestelijkheden ^Halfvolle Koffiemelk NOTARISSEN STEEDS MEER IN PROBLEMEN p wMiim louwfraude lan acht niljoen opgespoord IE DM STEM GESCHENK VOOR U Merijntje NIEUWE WILLEMSBRUG IN ROTTERDAM GEOPEND Zorg over toenemend gebruik hard-drugs nu Vrije pompen rukken op Peter Winnen nu beste Nederlander Mandlikova in finale Wimbledon Hulster katholiek beroeps onderwijs samen? Informatie in gevaar Premier Begin nu al bijna formateur 6^^ -Cr/ ZEEUW DOOD VERKLAARD DOOR GIRODIENST ïagaan isl In Eindhoven longeman (19) tekent elf brand stichtingen In Middelburg literfles BREDA - Een buitenlands vervoersconcern gaat zich binnenkort met afbraakprijzen op de Nederlandse markt van pakketpost werpen. De posterijen zien in deze nieuwe concurrent een grote bedreiging en vrezen gevolgen voor de werkgelegenheid bij de PTT. Gevolgen voor werkgelegen heid gevreesd Nadeel "BoN" wielerspecial 2 DONDERDAG 2 JUL11981 VAN ZEELAND BINNENLAND BINNEN- BUITENLAND -A12 arakter ittertype gezet p. Vla de telefoon EN dat U moet 3.00 extra eque jving) Insturen, arvoor wij u echter 9, 4800 MB nt of komma md Prijs incl. 4% BTW 2.90 4.35 5.80 7.25 8.70 10.15 11.60 13.05 14.50 A iets te koop nan te bieden Met een ..kleintje in Oe Stem heeft u absoluut het meeste succes Immers vele tienduizenden Stemlezers/leze- ressen (ruim 6 van de 10) hebben speciale be langstelling voor onze ..kleintjes -rubriek Te koop aangeboden DE STEM ■jntoren te Breda/Bergen op Zoom/Etten-Leur/Goes/ Hulst/Oosterhout/Roosendaal/Terneuzen/Vlissingen Abonnementsprijzen, etc. op pag. 2. Losse nummers 0,75 Van onze correspondent NIÉUW-NAMÉN - Leon Kindt uit het Zeeuwsch- vlaamse Nieuw-Namen is door de girodienst op nieuw tot leven gewekt. De PCGD had hem per ongeluk "doodverklaard" en zijn AOW-uitkering niet meer op zijn girore kening gestort. Kindt maakte zich over het uit blijven van zijn AOW ongerust en belde het gi rokantoor in Arnhem. "Maar meneer, u bent overleden", klonk het tot rijn verbazing. "Ik ben helemaal niet dood, want ik sta hier aan de tele foon", antwoordde de Zeeuw, ervan overtuigd dat nu alles in orde was. Maar daarvan was nog geen sprake. "U moet het hoofdkan toor in Leeuwarden bel len", zei de juffrouw. Leon Kindt deed dat en opnieuw kreeg hij te ho ren dat hij dood was: "Wij hebben bericht ont vangen van de notaris. Het geld is gestort op de Rabobank ten gunste van uw erfgenamen". Kindts verweer: "Niks erfgena men; er is wel een Kindt dood, maar die woonde een eind verder in de straat en dat was een man van 88 jaar". Uiteindelijk kreeg Leon Kindt uit Leeuwar den het bericht, dat hij "vannacht weer in de computer" zou worden opgenomen en binnen kort zijn geld kon ver wachten. "Een mense lijke fout", aldus de giro dienst. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiim ll'flri onze redactie binnenland RDAM/OUD-GAST Een speciaal opspo- igsteam van justitie en po le uit het Rijnmondgebied Brabant heeft gisteren :t invallen op tien plaatsen ironder twee in Oud- 1) een bouwfraiude van teveer acht miljoen opge- ird. Er zijn nog geen ar- ities verricht, wel is een ivangrijke hoeveelheid itratie, ongeveer .000 gulden in contant geld een vuurwapen in beslag ïomen. Hoofdschuldige is volgens Rotterdamse officier van ititie mr. de Doelder, ver- lelijk een groot aanne- sbedrijf in Vlaardin- Dit bedrijf, waarvan de im niet werd vrijgegeven, zich bediend hebben van aantal bv's. Daarvan zijn inmiddels een aantal fail- t, waaronder een uit Roo- idaal. let moederbedrijf en haar worden verdacht van valselijk opmaken van en, belastingfraude en 'iegelijke bankbreuk. Igens de aanwijzingen mr. de Doelder zijn op lebreide schaal belastin- en sociale premies ont- :en. flMet het arresteren van de ikken personen wordt Igens de officier van justi- gewacht, omdat hiervoor gegevens nodig zijn. 'acht wordt dat binnen- rt zeker tien mensen aan- luden kunnen worden, iar de opsporingsteams 'ben voorlopig veel ver- sdens maar nog onvol- Mde hard bewijsmate al. In de tussentijd is het it uitgesloten dat 'topfigu- fc' de benen nemen over de Ms. Het team heeft geen Sspoorten in beslag geno- ïatie^ nden ende nvrede'. amenwerkingmet cjpC I hpunrrlpr^n r" QNDHOVEN - De 19-jarige uit Eindhoven heeft vol- kns de politie bekend dat hij zijn woonplaats elf bran- 'itn heeft gesticht, waardoor schade is ontstaan van Wa 13,5 miljoen gulden. Daarin is niet begrepen de 'sardoor ontstane bedrijfs- De verdachte heeft volgens Politie in de meeste geval- eerst ingebroken en «aarna brand gesticht om eventuele sporen uit te wis- jM. Bij de inbraken masakte helemaal niets of slechts ieringe geldbedragen buit. Die Zeeuw liep giroblauw aan Van onze redactie binnen land DEN HAAG - De ANWB verwacht voor het ko mende weekeinde een grote verkeersdrukte in West-Duitsland, omdat dan de vakanties begin nen in Berlijn, Bremen en Nedersaksen. Vooral op de belangrijke noord zuid- verbindingen wordt veel verkeer ver wacht. De spitsuren vallen op vrijdagmiddag en zater dagmiddag. De wachttij den aan de grensover gangen en vooral aan de Duits-Oostenrijkse grens kunnen oplopen tot een uur. Files kunnen vol gens de ANWB ontstaan op de volgende punten: Nederlandse grens- Oberhausen- Keulen, Frankfurt-Neurenberg (tussen Ingolstadt en het Dreieck Holledau), Auto- bahnring München, de weg München-Salzburg (tussen Holzkirchen en het Inntaldreieck), Stutt gart- München (tussen Stuttgart en Merklingen) en Frankfurt-Basel (tus sen Bruchsal en Rastatt). Ook in Oostenrijk zal het druk worden, omdat het komende weekeinde de schoolvakanties be ginnen, wat gevolgen zal hebben voor de doorstro ming bij de grensover gangen naar Italië, Joe goslavië en Hongarije. Het Nederlandse va kantieverkeer .richting Frankrijk kan de ko mende dagen, evenals gisteren, geconfronteerd worden met files bij de Belgisch- Franse grens post Rekkum aan de E-3. Franse douaniers houden een stiptheidsactie en dat levert vertragingen op. Geadviseerd wordt voor alle zekerheid een andere route te nemen. Concurrent voor PTT Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM - Een bom melding heeft gistermiddag abrupt een einde gemaakt aan de feestelijkheden rond de opening van de nieuwe Willemsbrug in hartje Rot terdam. Kort nadat koningin Beat rix en prins Willem-Alexan der (zie foto) samen de brug hadden geopend vond de spoorwegrecherche bij het station Blaak een tas met een tikkend voorwerp erin, waarop alarm werd gesla gen. De nieuwe Willemsbrug werd onmiddellijk gesloten en de oude - even tevoren door burgemeester André van der Louw plechtig voor gesloten verklaard - schie lijk weer voor het drukke spitsuurverkeer heropend. De ijlings opgetrommelde Explosieven Opruimings Dienst constateerde, dat het tikkende voorwerp een wek ker was. Iets later dan gepland ver trokken koningin en prins, aan wie in het Hulstkampge bouw ontwerpers en bou wers van de nieuwe brug waren voorgesteld, naar Baarn. (vervolg op pag. 3: "Opening nieuwe Willemsbrug") Van onze correspondent VLISSINGEN - De hard drugbestrijders in Zeeland maken zich grote zorg over het toenemend gebruik van hard-drugs door kinderen in Middelburg. Daarom streeft men ernaar naast Vlissingen ook in Middelburg een zoge naamd huiskamerproject op te zetten, door middel waar van aan hard-drugverslaaf- den gratis methadon wordt verstrekt. Gisteren kwam dit plan aan de orde in het Zeeuws intergemeentelijk drugover- leg in Vlissingen. De vraag kwam daar naar voren of niet onderzocht zou moeten worden of Zeeuwse verslaafden niet de voorkeur zouden moeten verdienen bij het verstrekken van metha don. Het blijkt namelijk dat het Vlissingse huiskamer project grote aantrekkings kracht heeft voor drugge bruikers uit heel Nederland. De toeloop voor de metha- donverstrekking in Vlissin gen wordt steeds groter. Ook is er steeds meer vraag naar methadon, omdat heroine schaarser wordt. Tijdens de opening kwam het tot nog een (klein) inci dent: Een meisje wilde de koningin een bosje bloemen overhandigen. Een Rotter damse politiecommissaris zette haar echter ruw opzij. Burgemeester Van der Louw ontfermde zich over het hui lende meisje, dat tóch haar bloemen kon geven. ADVERTENTIE m Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN/DEN HAAG - De notarissen in Nederland komen steeds meer in de problemen. Er worden nog nauwelijks huizen verkocht en dus geen aktes opge maakt. Gevolg: Afvloeiingen en ontslagen op notariskan toren. Naar vooroorlogs voorbeeld werken kandi daat-notarissen weer als vo lontair, dat wil zeggen, gra tis. De Broederschap van Notarissen heeft strakke re gels uitgevaardigd voor gel delijke transacties: geen te lefonische boekingen meer, maar alles op papier. In 1980 liep het aantal transacties op de woning markt terug met 25%. Het eerste kwartaal van dit jaar zakte dat aantal nog eens met 15%. Opbrengsten uit het toenemend aantal gedwon- lllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM - Steeds meer automobilisten vinden de weg naar de vrije (vroeger: "witte") pompen. Gerekend naar de omzet nemen deze met 15% van de markt nu de derde plaats in ons land in, na Shell (24%) en Esso (19%). De pompen van de oliemaatschappijen zagen hun verko pen tot nu toe met 3 tot 5% dalen. Bij de vrije pompen stijgt de omzet met 5 tot 6%. De benzine, die door de 650 vrije pompstations in ons land wordt geleverd is afkomstig van de oliemaatschappijen en van dezelfde kwaliteit als bij de maatschappijpompen, aldus secretaris J.Oskam van de Nederlandse Vereniging van Zelfstandige Benzinegrossiers. De Belgische Verbruikers Unie publiceert deze maand een onderzoek, waaruit blijkt, dat er geen kwaliteitsverschil is tussen de "vrije" en de "maatschappij-benzine". De vrije pompen kunnen goedkoper leveren, omdat ze minder kosten behoeven te maken, aldus Oskam. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllilllllll gen verkopen, boedel- en echtscheidingen compen seerden het verlies van het opmaken van aktes niet. "Uiterst matig", zo karak teriseerde gisteren secretaris mr. Hengeveld van de Broe derschap van Notarissen de situatie. Hij zei geen duide lijk inzicht te hebben in het aantal ontslagen dat al is ge vallen, maar sprak wel van "enkele tientallen". De strakkere regels voor de leden van de broeder schap zijn, aldus Hengeveld, ingevoerd ter bescherming van de notarissen. In het re cente verleden is het bij ver koop van woningen namelijk nogal eens voorgekomen, dat direct na opmaak van de koopakte, het bericht kwam van een beslaglegging. Dat terwijl het geld dikwijls al telefonisch door de notaris aan de verkoper was overge maakt. In dat soort gevallen gaat de beslaglegging over naar de koper, maar is de no taris verantwoordelijk. Sinds kort echter dient de notaris terdege te controle ren of een woning zonder verder verplichtingen door de verkoper wordt aangebo den. Overigens is men er op een aantal notariskantoren in Nederland toe overgegaan om de lasten van de vermin derde inkomsten te delen. Dit met instemming van het personeel. Belangrijkste ar gument voor deze "verlies- delingsregeling" is het voor komen van gedwongen ont slagen. In De Stem van Zeeland: "Mensen agressiever bij transacties" EIGEN NIEUWSDIENST Dat onthulde gisteren in Breda directeur H. Peterse van het postdistrict Den Bosch. Het bedrijf gaat de zaken volgens Peterse groot scheeps aanpakken. Men wil beginnen met 300 chauffeurs en tien steunpunten ver spreid over het land. Peterse wilde geen mede delingen doen over de identi teit van het bedrijf. Volgens een deskundige betreft het echter waarschijnlijk de grote Duitse vervoerder Hermes, die zich in Duits land al met deze activiteiten bezig houdt. De nieuwkomer wil zich een marktaandeel toeëige- nen dat traditioneel wordt bediend door de posterijen, namelijk vervoer en bezor ging van het kleinere goed. Men wil volgens Peterse de grote aanbieders (zoals post orderbedrijven) van lichte pakketten met dumpprijzen aan zich binden. Zo rekent de PTT 13 gulden voor een ADVERTENTIE TE6R0 ELEKTRO Breda Kleine Krogten 32 Telefoon 076/876025 pakket van tien kg, de con current wil dat voor minder dan drie gulden gaan doen. De PTT verkeert in het nadeel, want mag verliesge vende opdrachten niet wei geren. "Als we bij de pakken gaan neerzitten wordt onze positie uitgehold en komen bij ons banen op de tocht te staan", aldus de districtsdi recteur. "Dan worden de winstgevende krenten uit onze pap gehaald en houden en blijven we met verliesge vende zaken achter". Het antwoord moet vol gens Peterse worden gevon den in verbetering van de service en een snellere dienstverlening. Kwaliteit is volgens hem de sterke kant van de posterijen. Met de ta rieven kan niet worden ge concurreerd, gezien het ver lies van 144 miljoen gulden dat de posterijen vorig jaar hebben geleden. „Tour-koorts" noemen ze dat. Steekt elk jaar rond deze tijd de kop op. Begint vrij onschul dig met lichte trekjes van op winding en afwezigheid. Bij de eerste goed prestaties van va derlandse deelnemers krijgt de patiënt rode vlekken en gaat overdrijven.. Vertoont vervol gens meer en meer de neiging om zich af te zonderen. Vertikt het om 't bed te houden, maar blijft beneden rondhangen om met de radio aan naar de TV te kijken. Overal uitslag en ner gens meer rust. Als u zo iemand in uw omgeving kent, laat hem dan De Stem bezor gen. En U wordt er zelf ook be tervan. Als dank voor uw tip, sturen wij U het fantastische „Wielerspecial". 150 Pagina's wielersport, in beeld gebracht door top-wielerfotograaf Tonny Strouken. NIEUWE ABONNEE-BON: Ik geel hiermee op als nieuwe abonnee Naam Adres Postcode/Plaats. Betaalt: 0 17.89 per maand Of: 0 53.35 per kwartaal Hij/zij ontvangt De Slem eerst 2 weken gratis Opgegeven door abonnee Naam Adres Postcode/Plaats. Als kado ontvang ik graag: oPARKER JOTTER O WIELERSPECIAL 2 Deze bon in open enveloppe, zonder postzegel opsturen naar Dagblad De Stem. antwoordnummer 112, 4800 VB Breda Bellen kan ook: 076-236911 Gerrie Knetemann mocht weliswaar de tijdrit gisteren bijna winnen, maar over het algemeen zette de ontluistering in de Tour zich voort ten aanzien van de Nederlanders. Hinault zette Zoetemelk, Van de Velde en Kuiper op forse achterstand en hees zich weer in de gele trui. Peter Winnen (foto), de debutant, duikelde van de vierde naar de negende plaats in het algemeen klassement en is daarin nu de beste Nederlander. V 'j F-m -\\ s» jf m Hana Mandlikova maakt een goede kans om de derde dame in de geschiedenis van het tennis te worden die een Grand Slam op haar conto heeft staan. De 19-jarige pupil van Betty 5föve versloeg gisteren in de halve finale van het dames-enkel haar vroegere idool Martina Navratilova. Om het Grand Stam te haten moet ze alleen nog de finale tegen Chris Lloyd-Evert winnend afsluiten. In Hulst wordt onderzocht of een samenvoeging van het katholieke beroepsonderwijs op korte termijn kan worden verwezenlijkt. Dit in het kader van het algehele integratiestreven in het onderwijs. Premier Van Agt wil van geen wijken weten en brengt daarmee de informatie van zijn partijgenoten Lubbers en De Koning in gevaar. De twee andere betrokken partijen, PvdA en D'66, zijn bang dat het CDA de informatie nu op een of ander programmatisch punt laten vallen. Het echte struikelblok, de naam van de nieuwe premier, wordt dan weer opgeschoven. Ondanks een zetel meer winst voor de Arbeiderspartij bij de verkiezingen in Israel wijst alles erop dat premier Begin ook de volgende regeringsleider van het land wordt. Zijn Likoed-partij kan op veel meer steun van kleinere partijen rekenen dan de oppositie.

de Stem | 1981 | | pagina 1