JEANINE QUAAK WON IN SEROOSKERKE •laats •llands< del Wim de Wilde pakt zege in verregend Wouw Jong Oranje te goed voor Rapide Lou Polak wint 20 kilometer in Vlissingen Ronde van Sint Jansteen fEEL COUREURS BLEVEN WEG IN OUD-VOSSEMEER Els Vader Waterpolo- toernooi De Schelde geslaagd AGINA SPORT 6 MAAND AU 29 JUNI 1981 f Dirk van de Velde (Schel- lesport) 1131 p.J en Van Poecke werd te. UITSLAGEN: nmers 1. Frans Dubbel- JO km. in 1.58.10, 2. Jan ldam, 3. Henk Peters, 4. J. 5. Kees Magnus, 6. Joop ldam, 7. Ad van 't West- 8. Johan Claeijs, 9. Meer- illinga, 10 Henk de Bruijn, an Smits, 12. J. de Punter, van Houten. 14, Frank iers, 15. Frans van Water- t. B. trimmers: 1. Rene ier, 2. Kees v.d. Dries, 3. :oes, 4. Daan de Kubber, 5. "révisan, 6. Bertus Wieles, im Dees, 8. Tonny van 9. Pieter Harp, 10. Kees rijck, 11. A. Geijs, 12. Jaap en, 13. Peter Jochems, 14. 1 de Rooij, 15. Jaq Bosma. iklassement: 1. Dallinga, 2. rokkelhoek, 3. De Smet, 4. Dixhoorn, 5. Wiskerke, 6. putr-de Visser. T10 PAGINA SPORT 7 SEROOSKERKE - On- I janfes de regen die zater dagmorgen viel, kon het ■programma dat door het I Zeeuwse paard in Seroos- I kerke verwerkt moest I «orden, volledig worden Ingewerkt. Na de dressuur ltedstrijden in de voor- laiiddag, werd er een dpringeoncours gehouden. Ipeze leverde zeges op voor ljeanine Quaak in de M-Z e, Jaqueline Schou- wenaar in de klasse L en Jacomijn Janse in de B ca tegorie. UITSLAGEN: Concours hippique klasse M-Z: 1. Jeanine Quaak met Goldstar van Walcheren, 2. Jenny Dekker met Quinto van Haringruiters, 3. Wil- fried Steyn met Dormy van Weel- ruiters. Klasse L: 1. Jaqueline Schouwe- naar met Dominique van Paarde bloem, 2. Monique Braspennincx met Jessica (Hulst), 3. Peter Klaasse met Sjoerd (Walcheren). Klasse B: 1. Jacomijn Janse met Nicolai (Paardebloem), 2. Heieen Wagenaar met Lady Baritsa (Ja cobs van Beieren), 3. Clarien Lou- werse met Haar Bambina (Gouwe Reyers). Mennen klasse L: 1. Nicoline Vos met Olifina, 2. Bram Maljaars met Odinda, 3. Krijn Coppoolse met Udona. Mennen klasse M-Z: 1. Bol met Ri- nalda, 2. Bram Maljaars met Mona Lisa. Keuringen aan de hand: New Fo- restponystamboek driejarigen: 1. Dukes Forest Gracia van E. de Theye (Axel), dagkampioen Son- seeahra van Doeska Delfos (Kou- dekerke). Merrieveulens: 1. Scaldis Country Quickly van de combinatie De Theye en Murre (Axel). Driejarige merries zonder veulen: 1. Nathalie van de familie Verboom (Wolphaartsdijk). Driejarige merries zonder veulen kleine maat: 1. Scaldi's Country Rowena van combinatie De Theye en Murre (Axel). 2. Duke's Forest Dunja van De Theye (Axel). Vier en vijfjarige merries zonder veulen grote maat: 1. Tamara Re- nata van 't Leven (Driewegren). Zes tot tienjarige merries met veu len kleine maat: 1. Natasja van combinatie De Theye en Murre (Axel). Tienjarigen en oudere merries met veulen grote maat: 1. Westen- schouwen Ebonier van Klompe (Kamperland). Zes tot tienjarige merries zonder veulen grote maat: 1. Welgelegen Idelet van de familie De Swaay (Middelburg) en Miranda van Ver dunnen (Absdale). Zes tot tienjarige stermerries zon der veulen grote maat: 1. Til's Jip- pie van Walter Murre (Terneuzen). Rubriek ruinen: Kobbershave's Adonis, Harold en Robert Jan,allen De Theye (Axel). Fokmerries onder het zadel: 1. Sa cha Alleweinse (Koudekerke). Duoklasse: 1. Harold van Jaqueline Wiemes en Look-out van Mieke Roos. Bestgaande rijpony: 1. Til's Jippie van Walter Murre. Springen klasse L: 1. Annelies Wie mes met Adonis. Springen klasse M: 1. Jaqueline Wiemes met Harold. Dressuur klasse B: l.Suzanna van Swaay met Idelet. Dressuur klasse L: 1. Annemiek Boone met Julia. Conemara's pony stamboek aan de hand: Veulens: Fiona van graaf Janshof en Bachelor Boy, beiden Van der Meyden (Terneuzen). Driejarige merries: 1. Westside Li sa, Van der Meyden (Terneuzen). Jeugdkampioen: Angelique van Graaf Janshof, Van der Meyden (Terneuzen). Merries vier jaar en ouder zonde: veulen: Dagkampioen: Betty Og, Van der Meyden (Terneuzen). Merries vier jaar en ouder met veulen: Annick en Westside Mu- rielle, beiden Van der Meyden (Terneuzen. Bestgaande rijpony: 1. Easter Se ven van Anja van der Meyden. Fase wint thuis Jongens pupillen A-eer- Jejaars: 3.3-1.15-28.5), 2. Maikel /eug (Zeeland Sport) 1040 p.; J.3-1.15-27.0), 3. Wilco francken (RKHAV) 998 p.j 10,2-1.15-29.0). Meisjes pupillen A: Ingrid Pul (Dynamo) (9.8-1.10-19.0), 2. Wendy schuurman (Marathon) 85J l„ (10.1-1.20-15.0), 3. Lonneks fersluis (AV'56) 840 p.j 9.5-1.05-15.0). Jongens pupillen B (40 me- er-kogel-ver) Brian van de Puttei OUD-VOSSEMEER finnen voor eigen publiek, looier kan het eigenlijk niet or een coureur. En boven- jtn mag een organisatieco- iité zich in de handen wrij- i als de plaatselijke favo- iit als eerste over de meet ilt. Niets aan de hand, zou zeggen, in Oud-Vosse- er, waar Thijs Fase zater- liddag de 33ste ronde op naam schreef. [ioder iets aan de zege van iijs Fase te willen afdoen, |;rmde die evenwel de pleis- rop de wonde van de koers |Oud-Vossemeer. Want het percomité van het euwse dorpje werd gecon- nateerd met een verschijn- waarmee al diverse co- elders dit seizoen te ken hebben gehad: het |tgblijven van enorm veel reurs, zonder dat de esten van hen een bericht la verhindering stuurden. VV'56) 1029 p., (6.9-6.07-3.40)ljfst 39 renners (dik 45% Werner Lodewijk (Deltafc het totale deelnemers- bport) 932 p., (7.1-5.90-3.17),! [facco Marijnnesse (DynamoJ p„ (7.2-5.72-3.15). Meisjes pupillen B: Mariëlle Amersbeek IScheldesport) 946 Pi 16.9-5.27-3.24), 2. Karin Crins-j len (Scheldesport) 791 p.J 17.2-4.00-3.22), 3. Lidev leugel (Delta Sport 72 p.,(7.3-4.17-2.86). Estafettes: niet meetellem voor de competitie: x 60 meter Jongens pupil- Ren A: |1 AV'56 37.0, 2. Scheldespoi 87.5, 3. RKHAV 38.1. 4 x 60 meter meisjes pupil' lien A: |1 AV'56 40.1, 2. Dynamo 71 41.4, 3. RKHAV 41.7. 4 x 40 meter jongens pupil lien B: li Dynamo '70 27.9, 2. Dell 1 Sport 28.1, 3. Scheldespoi 129.4. 4 X 40 meter meisjes pupil' lien B: ll. Delta Sport 29.0, 2. AV. 30.5. bleven zaterdag weg in id-Vossemeer. Onder hen 1® dat was voor het comité il meest vervelend - juist lokkertjes" van het pro- imma, amateurs als Jan- Slendebroek, Frank |«ons en Henk Havik. Wim lermans, organisator voorzitter van het U-district Zeeland, :1de zich dan ook aardig ir schut gezet. „Weetje, ik er zelfs aan gedacht om hele koers af te gelasten, ikan het niet maken tegen in de sponsors en het pu- |ek, maar andershet is een schandalige zaak. ft laatste woordje is hier- nog niet gesproken", len van de desertie van 'at het halve peloton was al de tweede wedstrijd het merken-kampioen- die ook dezelfde mid- werd verreden in Sche- «ingen. Hoe dan ook, af- aak is afspraak. En de af- aken met Oud-Vossemeer pro eerder gemaakt. Het ift daarom een weinig ele- e manier van handelen niet de komen zonder jf tegenbericht. overwinning van Thijs maakte echter veel De populaire coureur Thijs Fase (links), de latere winnaar, met in zijn wiel Gerrit van 't Geloof. A/\ -«.JANSTEEN - De nieu- W1 Ut I I It i tlPng-wielrenner Eric Ver- *n uit St. Jansteen be- Jjlde zondag zijn eerste Juwinning. In een wieler- 111 TH te Stekenen wist éiA'CFvr «van 39 vertrekkers de jsie prijs met voorsprong Inhalen. Van onze atletiekmedewerker Antwerpen - Els Vader b# tijdens de avondatleti® meeting van het Antwerf Olsé Merksem de winsi I pakt op zowel de honderd" tweehonderd meter. De w nende tijd van de Zeelai Sport-atlete op de 100 ntfn was 11.46 sec. De twe#wj derd meter tijd was 23.32 8 -tmedewerker Lande) is de winnaar gewoi voetbaltoernooi". In bet sp |on de Zaadhandel door een Jos Balmijn, George knecht en Miel de Wit binnen de lijnen in goede nen loodsten. EINDSTAND: 1. De landse Zaadhandel, 2. ting 1, 3. Biesbroeck, 4. ting 2,5. 't Ros/Steba, ters sport en 7. Moler uit Oud-Vossemeer ver diende het ook om de plaat selijke ronde te winnen. Met een magistrale solo van bijna twintig kilometer - weliswaar met Gerrit van 't Geloof voortdurend in zijn wiel - zette hij de kroon op een zeer bekeken gereden wedstrijd. Toen Thijs Fase in de laatste omloop ook nog eens Van 't Geloof met kin derlijke eenvoud van zich afschudde, was het machtige optreden van hem compleet. Thijs Fase was voortdu rend attent op de ontsnap pingen van anderen. Maar beter dan wie ook wist hij hoe zwaar de omloop in zijn woonplaats is. Vandaar dat hij zich geen enkele maal on gerust maakte als er weer eens een groepje wegreed. Hij kreeg uiteindelijk gelijk, want alle vluchters kwamen snel terug van hun avontuur. Thijs Fase wachtte geduldig de finale af om daarin ge weldig uit te halen. Slechts Gerrit van 't Geloof kon het spoor van de stampende fa voriet volgen, maar dat kostte hem te veel inspan ning om op het beslissende moment nog een rol van be tekenis te kunnen spelen. Bij de junioren legde Jelle Nijdam uit Zundert weer eens zijn wil op aan zijn col lega's. Met veel gemak won hij de spurt van vier van zijn medevluchters. Mario Gelten won de massaspurt bij de nieuwelingen. UITSLAGEN OUD-VOSSEMEER: AMATEURS: 1. Thijs Fase (Oud- Vossemeer) 100 km in 2.24.58, 2. Gerrit van 't Geloof (Oudenbosch), 3. René Boeren (Sint Willebord), 4. Wim Jennen (Grevenbricht), 5. Ri- tvus Verboom (Goes), 6. Christ Hol lemans (Bergen op Zoom), 7. Nap Hage (St. Maartensdijk), 8. Herman Frijters (Moerdijk), 9. Hans Ha- rinck (Amsterdam), 10. Cees Spaans ('s Gravenpolder), 11. I. Brouers (St.-Willebrord), 12. Wim Schmetz (Breda), 13. Bart van Soest (Den Haag), 14. Wim Jeremiasse (Bergen op Zoom), 15. Dick de Heer (Hoogerheide), 16. Fons de Meester (Etten-Leur), 17. Martin van de Jagt (Oud-Vossemeer), 18. Wim van Kooten (Bruinisse), 19. Louis Schenk (Roosendaal), 20. Jac. Ar- nouts (Rijsbergen). JUNIOREN: 1. Jelle Nijdam (Zun dert) 60 km in 1.26.13, 2. R. Karelse (Kruiningen), 3. A. Claeys (IJzen- dijke), 4. K. van Goethem (Kloos- terzande), 5. H. Jaspers (Roosen daal). 6. J. van Wegberg (Echt), 7. B. Zagers (Standdaarbuiten), 8. R. van Deursen (Budel), 9. P. Maas ('s Hee- renhoek), 10. E. Roovers (Roosen daal), 11. W. van Sprundel (Roosen daal), 12. A. van Meer (Wouw), 13. G. Jansen (Etten-Leur), 14. J. Cools (Roosendaal), 15. A. Roks (Sint- Willebrord), 16. K. Elgershuizen (Delft), 17. H. Foesenek (Etten- Leur), 18. R. Vervloet (Achthuizen), 19. H. Kerstens (Sprundel), 20. H. Lenstra (Koudekerke). NIEUWELINGEN: 1. Mario Gelten (Steenbergen) 40 km in 1.00.53,2. B. Rasenberg (Terheijden), 3. Th. Ak kermans (Nieuw-Vossemeer), 4. D. Luykx (Sint-Willebrord), 5. W. van de Meer (Geleen), 6. M. Rammeloo (Philippine), 7. L. Nederlof (Oost- voorne), 8. C. van Pappenhove (Dongen), 9. W, Schetters (Poort vliet), 10. G. Baartmans (Steenber gen), 11. R. Breestraat (Baren- drecht), 12. A. de Bruijn (St.-Wille- brord), 13. P. Uytdewillegen (Kruisland), 14. S. Sienders (Zwijn- drecht), 15. P. Stolk (Spijkenisse), 16. M.L. van de Koolwijk (Den Haag). «f Cees Pellenaars Jr.) fOUw - Wim de Wilde |W Zeeuwse Kwaden- w toonde zich gisteren 'ouw het snelst van een ep van zes renners, l'l ia een vroeg stadium 8e koers het hazepad gekozen. ®nks deze goede presta- Bn Wim de Wilde - het I® Wouw zijn eerste zege r®t wielerseizoen - was [frijnend te moeten %en, dat de jonge coureurs wederom l'Pgewassen bleek tegen ''cht, die de „dertigers" [Men te demonstreren. 4c Wilde pakte dan wel oen, maar de man, 3 na amper twintig fl-ter de beslissende fase van het Wouwse ["urn was wel Leen 'liet, die met zijn ach- pg jaren hierdoor veel pering van het weinig pge publiek oogstte, pet moment, dat Poort- blik op oneindig 1*1 een vroege uitloopp- f8 aandurfde, hadden PÖe hoop renners van tachtig hoofden tel- Peloton er al de brui Lfgeven. De weersom- Wheden waren dan ook ■labberst, maar dat verder Leen Poort- lliet, evenmin Wim de Wilde, die samen met Harry Akkermans, Corrie de Jong, Rini Roks en Christ Holle mans na ruim vijftien kilo meter solo van Poortvliet aansluiting bij hem kregen. In een gestaag tempo werd er daarna doorgekoerst en het geslonken peloton had zich al bij een zekere neder laag neergelegd. Leen Poortvliet had zich ondertussen meester ge maakt van de leidersprijs en de kopgroep maakte zich op voor de eindspurt. Met nog één ronde op het rondebord probeerde Harry Akker mans nog een ultimo ont snappingspoging op touw te zetten, maar hij kreeg geen meter ruimte van Corrie de Jong, die de rest van de kop- gropep terug bracht. In de eindsprint leek Harry Akkermans even op een overwinning af te steve nen, maar De Wilde kon nog net even de beslissende jump plaatsen, die sprinters eigen is. Wim de Wilde - 35 jaar en naar zijn zeggen dit jaar voor het laatst actief in de wielersport - en Leen Poort vliet - 38 jaar - voerden de boventoon in de ronde van Wouw en in dit criterium kwam toch even de angstige gedachte op of de jonge cou reurs (nog) wel voldoende ruggegraat hebben om de oude garde bij de tijd te kun nen zetten. Al lijkt het een slecht teken aan de wand; in de komende wedstrijden kunnen zij bewijzen, dat Wouw slechts een eenmalige overwinning voor de derti gers was. Amateurs: 1. Wim de Wilde (Kwadendamme) 85 km. in 2.12.36 uur; 2. Harry Akkermans (Zeven bergen); 3. Corrie de Jong (Schijf); 4. Christ Hollemans (Bergen op Zoom); 5. Mart Roks (St.-Wille brord); 6. Leen Poortvliet (Dirks- land); 7. Johan de Crom (Hooger heide); 8. Gerrie St.-Nicolaas (Dor drecht); 9. Fons de Meester (Etten- Leur); 10. Kees den Hartogh (H.I. Ambacht); 11. Tonnie van Oorschot (Rijsbergen); 12. Charles Dietvorst (Pergen op Zoom); 13. Dirk Uyl (Poortvliet); 14. Ko Blok (Wemel- dinge); 15. Peter Hoondert (Hein- kenszand); 16. Marty van de Jagt (Oud Vossemeer); 17. Herman Frij ters (Moerdijk); 18. Paul Jaspers (St.-Willebrord); 19. Ad van den El- zakker (Heerle); 20. Joop van de Korput (Breda). Junioren: 1. J. Hogervorst (Pij- nacker) 56 km. 1.24.50 uur; 2. A. S- lingerland (Bergambacht); 3. N. van de Klundert (Hoogerheide); 4. P. Groenenherg (Hoogvliet); 5. W. den Hoedt (Ridderkerk); 6. R. Groot (Fijnaart); 7. E. Rovers (Roosendaal); 8. J. Siemons (Zun dert); 9. J. Koevoets (Oudenbosch); 10. P. Raas ('s-Heerenhoek); 11. H. Soelen (Ouderkerk a.d. IJssel); 12. J. Scholte (Berkel); 13. Chr. Maas (Dordrecht); 14. B. Zagers (Standdaarbuiten); 15. W. van Sprundel (Roosendaal); 16. J. Hel- lemons (Wouwse Plantage); 17. G. Luyten (Weert); 18. H. Foese nek (Etten-Leur); 19. M. de Baat (Steenbergen); 20. P. Snijders (Wa- geningen). Nieuwelingen: 1. J. Talen (Spij kenisse) 40 km. in 1.00.58 uur; 2. B. van de Klundert (Hoogerheide)); 3. B. Rasenberg (Terheijden); 4. J. van Trijp (Putte); 5. A. Franken (Roosendaal); 6. R. Groenenberg (Hoogvliet); 7. B. Kuyten (Waspik); 8. F. van de Leur (Roosendaal); 9. J. Tak (Oud-Gastel); 10. P. Wou ters (Zundert); 11. R. Zijlmans (Oud-Gastel); 12. M. Gunst (Yerse- ke); 13. P. Stolk (Spijkenisse); 14. P. van de Wulp (Breda); 15. J. Nieuwkoop (Roosendaal); 16. R. Brouwers (Teteringen); 17. J. Antes (Oud-Gastel); 18. Th. Ak kermans (Nieuw-Vossemeer); 19. K. de Hoon (Wernhout); 20. M. Rommens (Roosendaal). Van onze sportmedevxrker AXEL - Het waterpolotoer- nooi dat de Terneuzense zwemvereniging De Schelde organiseerde in het kader van het vijftigjarig bestaan, is een succes geworden voor de organiserende club. Zowel bij de aspiranten 1 als 2 pakten zij de eerste plaats. In het nieuwe zwem bad De Honte waar de wed strijden werden gehouden, waren de klasseringen als volgt: Aspiranten 1 (tot 16 jaar): 1. De Schelde, 2. Luctor (Mid delburg), 3. De Krabben (Bergen op Zoom). Aspiranten tot 14 jaar ge mengd: 1. De Schelde, 2. Her- onimus (Roosendaal), 3. De Krabben, 4. Bruinvis (Sas van Gent). TERNEUZEN - De wed strijd tussen Jong Oranje B en het Zeeuws hockeyteam ter gelegenheid van de ope ning van het hockeycomplex van de Hulsterse hockey ver eniging Rapide is in een overtuigende 6-2 overwin ning geëindigd van een tech nisch veel beter Jong Oranje. Het Zeeuwse team kon in de eerste helft nog goed stand houden, maar moest in de tweede helft zijn meer dere erkennen in de jonge internationals. De wedstrijd, gespeeld onder slechte weersomstandigheden, be gon goed voor het Zeeuwse team, want binnen een mi nuut scoorde Mario Boom na een goede actie van Joep Fassaat: 1-0. Jong Oranje bleef het antwoord niet lang schuldig en na 5 minuten stond het 1-1 door uitblinker Wilbert Kneteman. Deze speler zou zich later in de wedstrijd ontpoppen als de spelmaker en topscorer van Jong Oranje. Na deze bliksemstart van beide ploegen ontspon zich een evenwichtige strijd. Jong Oranje was technisch duide lijk beter, maar het Zeeuwse team compenseerde dit met een grote inzet. Er kwamen aan beide zijden kanten. Zo waren Joep Fassaat en Ma rio Boom voor de Zeeuwen dichtbij een treffen en had Wilbert Kneteman pech toen zijn schot tegen de buiten kant van de paal kwam. De Zeeuwen hielden onder aan voering van uitblinker Ton Hilkema kranig stand en de rust werd dan ook bereikt met een 1-1 stand. Na de hervatting namen de jonge internationals steeds meer het initiatief. Het was dan ook verdiend toen Mar cel van Minnen na een kleine 10 minuten spelen 2-1 scoorde door een van de wei nig goed gestopte strafcor- ners hard en zuiver in te slaan. Veel stops mislukten doordat het veld spiegelglad was en daarop hadden de spelers van Jong Oranje (Van onze sportmedewerker) ST. JANSTEEN - In St. Jan steen wordt dinsdag 30 juni de traditionele ronde van St. Jansteen verreden. Het or ganiserende wielercomité onder voorzitterschap van Guust Reyns heeft hiervoor een aantrekkelijk renners- veld aan kunnen trekken. Niet minder dan zeventig kleppers vertrekken om half zeven voor hun honderd ki lometer, 62 rondjes van zes tienhonderd meter. De strijd tussen de Bra bantse en Zeeuwse renners kan in ieder geval in St. Jan steen worden voortgezet. Uit beide provincies komen na melijk een gelijk aantal kleppers aan de start. Bij de vijfendertig Zeeuwen zit on der andere de winnaar van de Boekweitronde, de Goese- naar Henk de Jong, die ook in St. Jansteen zijn vorm nog wil onderstrepen door een gooi naar de eindzege te doen. Daarbij kan hij op ge duchte tegenstand rekenen van de Axelaar Wim de Waal, de te kloppen Zeeuwse klepper. Eveneens van de partij zijn Thijs Fase (sterk rijdend maar net naast de bloemen pakkend), Werner Wieme, Cor Vervaet, Rob Bijvank, Adrie de Maes- schalck, Tonnie Huizen, Hans Moens, Wim de Wilde, Ko Blok. De Brabantse con currentie heeft eveneens een handjevol kanshebbers in de gelederen. Van de Rakt, Van 't Geloof, Van Bracht, Kuy- ken, Van Dongen en de ex- prof Verbrugge zouden de bloemen best wel eens kun nen pakken. geen pasklaar antwoord. Jong Oranje bleef initiatief houden en het werd 3-1 door Bas Maassen, die het goede voorbereidende werk van Kneteman koelbloedig af maakte. Enkele minuten la ter stond het 4-1. Technicus Paul van As mocht een strafbal nemen na een over treding van een Zeeuwse verdediger. Dit deed hij zeer beheerst. Na deze treffer verslapte Jong Oranje even en daar van profiteerde Frank van Campenhout handig door uit een snelle aanval 4-2 te sco ren. In de slotfase kon een moe gestreden Zeeuws team niet meer voorkomen dat Jong Oranje een ruimere marge nam door 2 treffers van de stick van Wilbert Kneteman. Ondanks de slechte weersomstandighe den hebben beide teams er een aantrekkelijke demon stratiewedstrijd van ge maakt en was deze wedstrijd inderdaad een sportief hoog tepunt tijdens de openings festiviteiten van de Hul sterse hockeyvereniging Ra pide. Louw Polak (rechts), de latere winnaar in Vlissin- gen. (Van onze atletiekmedewerker) VLISSINGEN - Lou Polak van het Rotterdamse Metro is de verdienstelijke winnaar geworden van de voortreffelijk georganiseerde twintig kilometer loop van Zeeland Sport. De 35-jarige huisschilder liet na zeven kilometer zijn laatste opponent Huub Dalebout ter plaatse om ontspannen de resterende afstand naar het Baskenburg plein isolerend af te leggen. Toch slaagde Polak niet in zijn opzet. „Ik was naar hier ge komen om mijn persoonlijk record (1.04 red.) naar de vergetelheid te lopen. De wind en de te geringe af stand hebben mij daarvan weerhouden", aldus de uiterste frisse winnaar direct na aankomst. Huub Dalebout, die licht teleurgesteld als tweede binnenliep, erkende ruiterlijk dat de Rotterdammer deze middag de betere was. De spanning was er in deze eerste editie, die zeker voor herhaling vatbaar is, vlug uit. Al in de eerste ki lometer liep een vijftal in de voorste lijn. Huub Dale bout nam het commando, met in zijn tred Louw Polak, Peter Hameeteman, Peter Witkamp en Rini Marrij- nissen. Deze twee laatsten zouden vlug moeten lossen. Op de Zuiderbeekseweg, na vier kilmemter, moest ook Peter Hameeteman eraf. Hier was het dat Huub Dalebout zijn laatste gezel testte. De test viel voor de Goesenaar negatief uit want Polak liet op de Noordbeekseweg een paar kilo meter verderop, Dalebout in de steek. Achter dit trio noteerden we op dat moment een kwartet bestaande uit Kees Weststrate die vrijwel constant het tempo aangaf, Eddy van de Put, Rini Marrjj nissen en Cor Peute. Achter dit kwartet was het veld totaal ver brokkeld, op een groepje met de twee eerste vertera- nen Ron Abuijs en Louw Dingemanse, na. De situatie zou in het verder verloop nauwelijks wijzigingen on dergaan. Polak, regelmatig op zijn horloge kijkend, hield ruim afstand op Huub Dalebout die op zijn beurt Peter Hameeteman hier dichterbij liet komen. Even tjes, rond kilometerpaal vijftien, leek Dalebout zijn aanval in te zetten. Hij miste echter de kracht om de Rotterdamnse loopmachine te bedreigen. Meer dan een paar meter winst leverde zijn attaque niet op. Bij de Veteranen meldde Ron Abuijs zich als eerste nadat hij lange tijd in een groepje het gezelschap had moeten dulden van Louw Dingemanse. In de slotkilo- meter had de Middelburger echter nog duidelijk meer reserves in huis. UITSLAG SENIOREN: 1. Louw Polak (Metro Rotterdam) 20 km. in 1.05.7, 2. Huub Dalebout (AV'56), 3. Peter Hameeteman(Zee- land Sport), 4. Rini Marrijnissen (Thor), 5. Cor Peute (Dynamo "70), 6. Kees Weststrate (Marathon), 7. Eddy v.d. Put (Vet. Nederland), 8. Cees van Sluys (Mara thon), 9. Peter Witkamp (AV'56), 10. Johan Smits (Dy- namo'70), 11. Jaap Oele (AV'56), 12. Job Matthijsse (Dynamo '70), 13. Adrie Joziasse (Dynamo '70), 14. Koos Oggel (AV'56), 15. Ron Dellebeke (Marathon), 16. Wim Roose (AV'56), 17. Jan Gorp (G.M.), 18. Kees van Sluys (AV'56), 19. Ad Tiere (ASV), 20. Leunis de Jonge (AV'56). VETERANEN: 1. Ron Abuijs (Dynamo '70) 1.09.42, 2. Louw Dinge manse (Zeeland Sport), 3. Ben Pothuizen (Phoenix), 4. Rien Heynen (Thor), 5. Daaf goedegebuur (AV'56).

de Stem | 1981 | | pagina 15