derland. SADK TIND OE E .DAAR AT VA Passie voor vliegtuigen uit Wereldoorlog Menn offer van) >mmerciële PLAATSELIJK NIEUWS Lonen tachtig procent goedkoper: Axelaar met collectie op hobby-manifestatie: 1ulster wethouder opent expositie kunstzinnige vorming lingbestóéi nog. VAN ZEELAND [Zondag I Luikse markt in Hulst CLINGE - Voormalig Clitex bedrijfsleider P. Everaert werkt momenteel hard aan de op bouw van een nieuw textielbedrijf in Portugal. Hulst Kieldrecht Koewacht Nieuw Namen Sint Jansteen Breigaren Terhole Historisch Vliegveld maken Tennistoernooi Vogelvlucht oogst succes Uitslagen schietingen Het salaris is vast, en niet slecht. Daarbij hoort een auto van de zaak. Lijempf groeit op velerlei terrein in i binnen- en buitenland. Wie daarvan gebruik maakt gaat een goede toekomst tegemoet! Kom tot zaken Bel of schrijf als u meent de markt voor ijsmix in Zuid-Nederland tot verdereI bloei te kunnen brengen. Nadere inlichtingen kan de salesmanager, de heer A. Vos, verstrekken. Sollici taties aan BV Lijempf, afdeling personeelzaken, Postbus 406, 8901 BE Leeuwarden Telefoon (05100)31021. I «ulsT - Voor het eerst I in Zeeuwsch-Vlaande- 'n wordt zondag in I Hulst een zogenaamde liuikse markt gehou- IL, Het gaat hier om |L marktevenement I waarbij behalve antiek, I allerlei curiosa wordt I verkocht. Standwerkers I en beoefenaren van het loude ambacht zorgen Ivoor een eigen sfeertje, terwijl de meisjesgroep «Lovin Angels" rond 1 - uur een optreden verzorgen. De orga- van de Luikse is in handen van Hulster Atletiekver- Afdeling Personeelzaken, Postbus 406, 8901 BE Leeuwarden Bedrijfsleider Clitex naar Portugal [p.Everaert naar Portugal Van een onzer verslaggevers In de gebouwen van de inmiddels sterk afgeslankte Clingse textielfabriek staan twintig weefgetouwen gereed voor de verzending naar Opporto. Bij Clitex in Clinge zijn in middels in het kader van een afvloeiingsregeling al hon- derdvijftig personeelsleden op straat komen te staan. De komende maanden zullen er nog viftig volgen. Het perso neelsbestand van het bedrijf ondvierdaagse - Van 15 met 18 juni kunnen idelsportliefhebbers in en omgeving de wan- ichoenen uit de kast ha- i, De Sportieve Recreatie :oot Axel heeft voor deze igen een avondvierdaagse irganiseerd. Degenen die langstelling hebben om te doen, kunnen zich la- inschrijven aan de Thor- :kelaan 16 in Axel of bij start. De vierdaagse be- 's avonds op het AZW- ein vanaf 18 uur. ikant - De hervormde imeente in Axel krijgt bin- aikort een nieuwe predi- «t. Op zondag 28 juni irdt dominee H. van den Jg bevestigd tot predikant de Axelse gemeente. Dat iurt tijdens een kerk- in de Nederlandse ormde kerk. Na afloop Je dienst is er gelegen- om kennis te maken it de dominee en zijn ww. De dienst begint om uur. Kwartier - In urtschap Het Spaans wtier bij De Klinge zal l gedurende het week- ids groot feest zijn. Mor- navond begint dat al met a optreden van Freddy Wk. Zaterdag is er een elerwedstrijd voor junio- terwijl het 's avonds de Mt is aan de zangeres ®ie St. Claire. Zondag rot het feest gesloten met msco van Eric en Luc. Toernooi - Zaterdag vindt voor de zesde keer het tradi tionele Spitters-sport toer nooi plaats in sporthal Den Dullaert. Het toernooi begint om 19.00 uur en zal worden geleid door de heren W. de Rooze en de Wit. Postzegels - De postzegel vereniging Het Land van Hulst houdt op zondag in Den Dullaert haar laatste bijeenkomst van het seizoen. Dan zal voorzitter P. Eve raert na ruim twintig jaar de voorzittershamer neer leggen wegens vertrek naar Portugal. De waarnemend voorzitter Jo Burm zal hem bij deze gelegenheid toe spreken, waarna iedere aan wezige de gelegenheid krijgt om persoonlijk afscheid te nemen van de heer Everaert. Ruildag - De vereniging voor gehandicapten, gewest Kieldrecht en MIVA-sport, houdt op zondag 21 juni de maandelijkse ruildag. Deze ruildag vindt plaats in feest zaal Centrum aan de Beu kenlaan van 10.00 tot 12.00 KPJ - De KPJ-afdeling Koewacht heeft een voetbal en handbaltoernooi gehou den op de sportvelden. De aftrap verrichtte de wethou der van sportzaken P. Apers. Uitslag voetbal: 1. Jeugd commissie, Koewacht, 2. KPJ Koewacht 1, 3. KPJ Philippine, 4. KPJ Westdor- pe, 5. KPJ Lamswaarde. 6. KPJ Graauw, 7. KPJ Kloos- terzande, 8. KPJ Koewacht 2. Uitslag handbal: 1. KPJ Graauw, 2. KPJ Koewacht, 3. KPJ St. Jansteen, 4. KPJ Kloosterzande. Avondwandelvierdaagse - Van 15 tot en met 19 juni houdt het feest- en sportco mité te Nieuw Namen in sa menwerking met de Ko ninklijke Nederlandse Bond voor lichamelijke opvoeding, een avondwandel vierdaag se. Het comtié heeft in de omgeving van Nieuw Na men enkele interessante wandelroutes uitgestippeld. De afstanden zijn 5, 10 en 15 kilometer. De eerste inschrijving is op maandag 15 juni vanaf 18.30 uur in zaal Thilleman. De starts worden gegeven om 19 uur, behalve op vrij dag. Dan starten de afzon derlijke afstanden op ver schillende tijden. Na afloop van de avondwandel vier daagse is er een blarenbal in het gemeenschapscentrum de Kauter. Oud-papier - De jeugd van de voetbalvereniging Steen zal op zaterdag van huis tot huis oud naDier ophalen. Wielrennen - De Steense nieuweling-wielrenner Eric Vereecken wist te Kiel drecht een derde prijs te be halen in een wedstrijd voor nieuwelingen waaraan door 48 renners werd deelgeno men. Winnaar werd Peter Raeymaeckers uit Ranst (B.) die de afstand van 58 km. af legde in 1 uur en 20 minuten. zal uiteindelijk tot negentig mensen worden terugge bracht. Het gaat daarbij voornamelijk om admini stratief personeel. Behalve de twintig weef getouwen die naar Portugal gaan, staan er in de bedrijfs gebouwen ook nog dertig soortgelijke machines, be stemd voor de verkoop op de vrije markt. De heer Everaert, die de inkrimping bij Clitex heeft begeleid, verzekert desge vraagd nadrukkelijk dat het nieuwe bedrijf in Portugal niet de produktie van de Clingse textielfabriek gaat overnemen. „We gaan ons daar op het fabriceren van breigaren richten", aldus de heer Everaert. Hij zegt respect te hebben voor de ondernemingsgeest van de Franse textielfamilie Tiberghain, de belangrijkste aandeelhouder van onder meer Clitex-Clinge. Eve raert, die regelmatig naar Portugal pendelt: „Ze had den daar al een spinnerij en willen er nu een weverij be ginnen, waar zeventig men sen gaan werken. Aan mij is gevraagd om de leiding te nemen. Dat heb ik gedaan. Die familie zag hier geen mogelijkheden meer. Clitex is nauwelijks nog iets waard. Omdat de grenzen open zijn, wordt je concurrentiepositie hier ondergraven. In Portu gal is dat anders. Daar lig gen de lonen tachtig procent goedkoper". Volgens Eve raert gaat het nieuwe Portu gese bedrijf voornamelijk voor de binnenlandse markt produceren. Muziek - Zondag neemt Ex celsior deel aan het jaarlijks muziekfestival te Heikant. Het programma van Excel sior luidt als volgt: Mars Dieburgwache van R. Beek, Indian Summer van Eric Ball, Contrasts in Brass van S.Johnson, Lijnbaan mars van J. Laro. Het concert van Excelsior begint om half acht in gebouw't Heike. De heer Van Drongelen uit Axel weet van alles te vertellen over zijn collectie vliegmodellen, waarvan een deel zaterdag op de hobby-manifestatie in De Halle te zien zal zijn Van onze correspondent AXEL - Wat vijfjaar gele den als een aardigheidje begon, is bij Karei van Drongelen in Axel uitge groeid tot een zeer serieuze hobby. De heer Van Dron gelen maakt modellen van Engelse vliegtuigen uit de Tweede Wereldoorlog, en verzamelt daarbij alle ge gevens en foto's van de pi loten die er mee gevlogen hebben. Zijn interesse voor de Engelse luchtmacht da teert reeds uit de oorlog. In 1944 kwam hij in contact met een Engelse radarspe cialist, met wie hij nog steeds contact onderhoudt. De heer Van Drongelen bezit zo'n dertig zeer ge trouwe modellen van En gelse toestellen die op één na, allen in de Tweede We reldoorlog hebben gevlo gen. De toestellen hebben een militair registratienum mer op hun romp staan. En met behulp van dit num mer tracht hij te achterha len, wie er in gevlogen heeft. Tevens probeert hij aan de wéét te komen welke vluchten de toestel len hebben uitgevoerd tij dens hun militaire mis- sie's. Om aan deze gege vens te komen onderhoudt hij contacten met de afde ling archieven van het mi nisterie van Defensie in Londen, en met de sectie geschiedenis van de Ne derlandse Luchtmacht. Vele toestellen die de heer van Drongelen bezit, hebben in de oorlog een geschiedenis geschreven. Zoals een nachtjager, die de eerste Duitse bommen werper neerhaalde, en ge vlogen werd door de piloot Cunningham, bijgenaamd „het katteoog". ook onder houdt de Axelse hobbyist contacten met enkele van de piloten. De piloot van het toestel met het op schrift Kiwi, heeft hij zelfs persoonlijk ontmoet. Deze piloot heeft ook het bericht bevestigd, dat dit toestel in die tijd was neergeschoten. Een maal per jaar gaat Karei van Drongelen naar Londen om in het museum van de Royal Airforse nieuwe gegevens te verza melen, en gegevens uit te wisselen. Hij is dan ook lid van dit museum. Momenteel staan de meeste modellen in een kast. Dit zal echter straks verleden tijd zijn. De hob byist gaat een vliegveld maken, met alles wat daarbij hoort. Om de mensen in de ge legenheid te stellen kennis van zijn bijzondere hobby te nemen, zal Karei van Drongelen met een deel van zijn collectie, aanwe zig zijn op de hobby-man- nifestatie die zaterdag in De Halle in Axel wordt ge houden. VOGELWAARDE - Tennis club Vogelvlucht te Vogel waarde heeft tijdens de pinksterdagen een geslaagd Lintjestoernooi gehouden voor senioren en junioren. Op eerste pinksterdag waren er bij de senioren maar liefst 49 deelnemers. De uitslag bij de heren: 1. Reggie Lambert, 2. Patrick Vonk en Steven Erpelink, 4. Frank Lambert, 5. George Dobbelaar. Dames: 1. Ma- riandel Jung, 2. Ivonne Va- lent, 3. Danielle de Schepper, 4. Marij Strobbe, 5. Brigitte de Schepper. Tweede pinksterdag was het de beurt aan de junioren, hieraan namen 19 jongens en meisjes deel. Uitslag jon gens: 1. Alain Hiel, 2. Erwin Deij, 3. Ludo Wauters, 4. Austin Jung, 5. Mark Vonk. Meisjes: 1. Chantal Verschu ren, 2. Saba Mehari. Er zijn in Nederland w 10 bureaus van vertrouwens- artsen: Amsterdam 020-71 21 08 57, Breda 076-14 63 23, 55 12 24,Groningen 050-23 200 varden 05100-3 33 93, Maastricht 043-1 47 72, Rotterdam 010-12 81 10, Utrecht 030-5160 98, Zwolle 05200-198 28, U kunt ook informatie inwinnen bij: De Nederlandse Vereniging tegen Kindermishandeling, Koningsplein 27, Den Haag- Telefoon 070-63 19 23 (Van onze correspondent) |?^T - Onder grote belangstelling opende de Hulster T nouder van cultuur mr. E. de Rechter, gisteravond in de 'an gemeenschapscentrum Den Dullaert te Hulst, de jstelling van werken van de cursisten van de kunst tori vormin8 afdeling Hulst. De tentoonstelling wordt IVoo a's ^'uiting van hef cursusjaar. I^ratter J. Vergouwen van de werkgroep Hulst van de 'zinnige vorming zei in zijn welkomstwoord dat een larb tenti,onstelling bij de afsluiting van het cursus- L vfa traditie wordt. Het is voor de derde maal dat wer- lelot» eursisten 1° expositievorm worden getoond. Het t? Pen jaar waren er 500 cursisten, zowel kinderen als m. Aan de afdeling Hulst werken dertien docen- cursussen geven. „Vanavond is gebleken dat de vorming in een behoefte voorziet", aldus de fveri gouwen- Hij dankte tevens de gemeente Hulst voor Jst i s'Jhsidie. Hij hoopte ook dat de bewoners van tde\ bomende jaren een even grote belangstelling die 34 "stzinnii Mstzinnige vorming zouden hebben als thans het ^houder pzinnii De Rechter noemde het een goed iets dat de iterr "l*e vorming zo met werken van cursisten naar il!n/onat- Wat hem was opgevallen en wat hij een goede 'Wnde/was, dat er werken van hele jongeren en oude- ,en 2ijn Hij zei respect te hebben voor wat de cursis- JWcenten allemaal gepresteerd hebben. „„„dat hij de expositie officieel geopend verklaarde Verspreid in Den Dullaert verschillende demon- 'an ballet, tekenen, schilderen, batik en spinnen. Op [""cur zijn werkstukken te zien van verschil- kiljeJsusseri zoals weven, batik, pottenbakken, boetseren, |Èetekenen en beeldhouwen. I „r, 'fastening is opgebouwd in de hal van Den Dul- II Dunt zien tot 17 juni, tijdens de openingstijden van ^aert. '•'■■es AXEL - Op tweede pinksterdag in zaal Ons Vermaak, 105 schutters. Wip 1: eerste hoogvogel E. van Looy, Wachtebeke, tweede hoogvo gel E. Waelput, Overslag, eerste zij vogel H. de Waal, Koewacht, tweede zij vogel R. Pardon, Eeklo, derde zij vogel J. Hertjens, Calloo, vierde zij vogel R. van Loo, Wach tebeke. Wip 2: Eerste hoogvogel J. Maas, Eeklo, tweede hoogvogel R. Eeckhout, Bassevelde, eerste zij vo gel A. de la Ruelle, Overslag, tweede zij vogel W. de Vrieze, Westdorpe, derde zij vogel G. Tiele- man, St. Gilles, vierde zij vogel M. Wisse, Terneuzen. Wip 3: Eerste hoogvogel A. de Caluwe, Koewacht, tweede hoogvogel G. Tieleman, St. Gilles, eerste zij vogel R. de Keyzer, Moerbeke, tweede zijvogel F. de Dijcker, Axel, derde zij vogel M. Wisse, Terneuzen, vierde zij vogel P. Ruben, Heijst op de Berg. AXEL - Zondag in zaal Ons Ver maak met 76 schutters. Wip 1: eer ste hoogvogel verloot, tweede hoog vogel verloot, eerste zij vogel me vrouw van de Branden, Rumst, tweede zij vogel G. Baart, Axel, derde zij vogel R. Visser, Terneu zen, vierde zij vogel E. Inghels, Koe wacht. Wip 2: Eerste hoogvogel J. Fopma, Terneuzen, tweede hoogvo gel verloot, eerste zij vogel A. Gan- zebeker, Sleydinge, tweede zij vogel P. Ducheine, Gilze, derde zij vogel A. Hoogstrate, Axel, vierde zij vogel G. Baart, Sinaai. Wip 3: eerste hoogvogel P. de Sijn, Sleijdinge, tweede hoogvogel J. Visser, Axel, eerste zij vogel R. Visser, Terneu zen, tweede zij vogel F. de Dijker, Axel, derde zij vogel J. Misseghers, Axel, vierde zij vogel L. Verschrae- gen, Kemzeke. HULST - Tweede pinksterdag bij W. Blommaert 30 schutters. Wip 1: eerste hoogvogel R. Boon, Hulst, eerste zij vogel P. Boënne, Hulst, tweede zij vogel J. de Beul, St. Jan steen. Meeste kleine vogels A. de Bliek. 5 stuks. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting in de Reizende Man, 44 schutters. Eerste hoogvogel J. van Dijk, Stoppeldijk, eerste zij vogel R. de Rijk, Hulst, tweede zij vogel F. Kriekhaert, Kloosterzande. Meeste kleine vogels F. Reunis, Hulst 5 stuks.

de Stem | 1981 | | pagina 17