TITELSTRIJD TRIMMEN Winst Jan van de u wilt uw stem laten horen IKTIEHI 800,- Bennie Vermeulen wil Parijs halen sultaten voetbaltoernooien te BELEN" SUBSIDIES WORDEN MINDER Record Harms Amazone Annemiek Picavet uit Zaamslag of lesbies? MONTEUR 11 JUN11981 PAGINA SPORT 2 fc-yer-"ot bas RALLYCROSS RENCIRCUIT AXEL jüassieker oor e trimmers] (uw klanten vertellen wat juis uw bedrijf voor hen betekent?) uw stem in DE STEM is dan een stem die heel ver reM en praktisch bij iedereen doordringt. lerde plaats n Vereecken flopertest in iddelburg pzendijke ïr Wstrijd Toernooien in Den Dullaert Vertrouwen Rit Zevac Zaalvoetbal rjNDjRDAG T14 n 0nze sportmedewerker) hOCTlNGE-Ookopde Kpinksterdag werden CIpf verschillende voet- leeuwse 1. Ar- kunt nu ook een dubbel- )rtret laten maken. Uw nd "recht van voren" en van opzij" op één foto P'annd2PO£etinge 3. L 4. Robur. Totale Eiland: 1. Arnemuiden, 2. ge, 3. WHS, 4. DIVO, Kapelle, 6. Jong Am- li patrijzen in 's Heeren- k kwamen eveneens de hdaardteams in actie. De island: 1. Apollo '69, 2. tijzen, 3. Wolphaartsdijk, Ldendamme, 5. SVD, 6. [tikenszand. 7. Patrijzen 2, fC Dauwendaele. Lewedorpse Boys hield een toernooi voor tweede elftal len dat de volgende eind stand opleverde: 1. Volhar ding 2, 2. Zeeland Sport 2, 3. SSV 2, 4. Lewedorpse Boys 2, 5. Schoonedijke 2. In Souburg had de boet- balvereniging RCS de orga nisatie in handen van een jeugdtoernooi voor A-, B- en C-junioren. Eindstand A-ju nioren: 1. Middelburg, 2. RCS, 3. Rozenburg, 4. Zierik- zee, 5. HVV'24,6. Steen. B-ju nioren: 1. Rozenburg, 2. HW'24, 3. Middelburg, 4. Zierikzee, 5. RCS. 6. Steen. C-junioren: 1. HW'24, 2. Ro zenburg, 3. RCS, 4. Middel burg, 5. Zierikzee, 6. Steen. De gecombineerde eindstand per vereniging luidt: 1. HW'24, 2. Rozenburg, 3. Middelburg, 4. RCS, 5. Zie rikzee, 6. Steen. Voor de laatste maal hield de voetbalvereniging Hoede- kenskerke een toernooi voor eerste elftallen op het terrein te Ovezande. Binnenkort be schikt Hoedekenskerke over een eigen accommodatie. Eindstand toernooi: 1. Vol harding, 2. Hoedekenskerke, 3. Duivelande, 4. Spui. De voetbalvereniging Krabbedijke hield eveneens een toernooi voor standaard teams. Dat leverde de vol gende eindstand op: 1. Roo sendaal, 2. MOC (Bergen op Zoom), 3. Serooskerke, 4. Kruiningen, 5. Krabbedijke, 6. Virtus (Zevenbergen), 7. Kapelle, 8. VDL (Maassluis), 9. Zeeland Sport, 10. Nieuw- land. (Van onze sportmedewerker) GRAAUW - Zaterdag (13 juni) wordt in Graauw het Zeeuws trimkampioenschap verreden. De organi satie is in handen van de sportvereniging Aloy. Alle categoriën komen aan de start en het kampioenschap wordt geopend met een individuele tijdrit over zeve- neneenhalve kilometer met start en finish in de Dorpsstraat. De tijdrit begint om 13.00 uur. Na de individuele tijdrit zal het wel al duidelijk zijn welke trimmers de meeste aanspraak gaan maken op de kampioenstruien. Om 15.30 uur start het tweede onderdeel. Een criterium. Het parkoers blijft het zelfde hetgeen inhoudt dat de renners over de Steenen Beer, langs de Zandstraat en de Dorpsstraat rijden. De dames en de C-trimmers komen het eerste aanbod voor een koers over 30 kilometer. Om 16.30 uur starten de A en de B trimmers. De B-trimmers moeten 7 ron den afwerken en de A-trimmers 9 ronden. (Van onze autosportmedewerkster) RILLAND-BATH - Op het Scheldecircuit te Rilland-Bath werd tweede pinksterdag een rallycross verreden, georgani seerd door de AEWBR. Tevens was er een 2CV-cross, die meetelde voor het Nederlandse kampioenschap. Het evenement trok een flinke publieke belangstel ling. In de eerste divisie was het Jaap van de Wege uit Axel, die ijl zijn snelle Talbot de eerste prijs in de wacht sleepte. Hij zorgde in zijn klasse tevens voor de snelste tijd van de dag. Eveneens goed op dreef was Eddy Audenaert uit Zuiddorpe met zijn Talbot. Door een kleine stuurfout in de finale reikte hij echter niet verder dan de zesde plaats in de eindklassering. Voor Wim de Vries uit Axel betekende het optreden in Rilland-Bath zijn beste cross van dit seizoen. Hij fi nishte als tweede in de finale en behaalde een fraaie vijfde plaats in de superfinale. Voor Raymond van de Wiele uit Hulst liep het allemaal niet zo gesmeerd deze mid dag. Na een revisiebeurt aan zijn wagen deed hij het rus tig aan op het Scheldecircuit. In de tweede divisie bleek n 21 uur, soosavond. School- 1. Informatie 01150-18394 ERDAG 20 JUNI ining 11.30 uur Istrijd 13.30 uur aats voor een ide las- en onderhouds- encombinaties en verrijd- an onze sportmede werker) ITERLAND-KERKJE In Waterlandkerkje jen het komende keinde de trimmers de start voor een lassieker. De A-trim- lers moeten 80 kilome- jonder de wielen fiet- Verplancke, Pee- en Wieles zijn de ivorieten. Waterlandkerkje ludt in het kader van Meerminfeesten deze lassieker voor trim- is. Aan de start ver- ijen de A, B en C- imers. Om 13.30 uur ilt het startschot voor C-trimmers. Twee luten later vertrek- lendeB-trimmers voor in afstand van 60 kilo eter. De A-trimmers loeten 80 kilometer ietsen en het vertrek is 15.30 uur. Inschrij- inkan in de feesttent. fan onze sportredactie) JANSTEEN - Eric :ken uit St. Jansteen is ten fraaie derde plaats idigd in een nieuwelin- kkoers in het Belgische idrecht. finnaar werd de Belg Pe- faaymakers, die de 51 ki- itter reed in 1 uur en 20 wten. Er waren in Kiel- tht 48 vertrekkers. (Van onze atletiekmedewerker) [IDDELBURG - De Mid- wgse atletiekvereniging lamo '70 houdt op van 's juni een Coopertest op sintelbaan aan de Na- >an. aanvang is om 18.30 Inschrijven ter plaatse 18.00 uur. Deze twaalf »«ten durende test is pen Sereen zowel KNAU ■i als niet aangeslotenen. 'te deelnemer krijgt na ™P een diploma uitge- waarop de gelopen af- m vermeld die is af- °nrl op 25 meter. Bij aankoop van 'n zwaar, massief eiken bankstel reeds v.z. 249S-" ruilen wij Uw oude bankstel in voor: „Ruiter moet zich aanpassen ZAAMSLAG - „Wil je tot een goede combinatie komen, dan zal de ruiter zich aan moeten passen aan het paard. Doet hij dat niet, dan zal de combi natie nooit slagen. Zeker de volbloedpaarden ac cepteren niet veel. fr onze sPortmedewerker) thafn JKE Zo,»dag 14 C™„'Jwmdijke 1 deelne- i kampioenschap rr,; er'and voor afde- boenen zondag- dJ*tbal in Zeist, ■en y. emende vereni- öelin» D°restadt/VTL Pndiif. Utrecht-Leiden) tfifc (Zeeland) SC LPrente) en Vaesrade lent,,; e wedstrijden k l maal 25 minuten. P%nmn,a is als vol&t: rn en ?rorestadt/VTL-SC 1, Uzendijke - Vaes- fci'siSC h'TL i5esi,ade - Dores- Lt£ 'f-00 uur: Dores- fasradê en SC Sleen firect Ptreik?ngafloop iS de Straffen op het verkeerde moment wordt de ruiter door deze paarden erg kwalijk ge nomen en het gevolg is dat de opdrachten niet meer worden uitgevoerd. Het is meestal de ruiter die de fout maakt en dat moet geaccep teerd kunnen worden", merkt de bij de landelijke top behorende Zaamslagse amazone Annemiek Picavet op. Aan alles is te merken dat de paarden bij Annemiek Pi cavet hoog staan aange schreven. Geen wonder ove rigens, want haar leven speelt zich af tussen de paar den. Als enige amazone mag zij op het federatiecentrum in Uddel paarden afrijden voor het WPN, het Warm bloed Paardenstamboek Ne derland. Hieraan heeft zij een volledige dagtaak en ze krijgt daarbij steeds met an dere paarden te maken. Ge durende de weekends wordt er deelgenomen aan con coursen, zodat men rustig kan stellen dat ze zeven da gen in de week met de paar- desport bezig is. Annemiek Picavet: „Ik ben op 5-jarige leeftijd op een pony begonnen bij de Axelse Kleppertjes. Later me"t een paard overgegaan naar de Oranjeruiters. Sinds één jaar ben ik nu aangeslo ten bij Luctor et Emergo uit Zaamslag. Mijn grootste suc ces vind ik nog altijd mijn vijfde plaats tijdens de Ne derlandse kampioenschap pen samengesteld. (Dressuur en cross, red.) Het deelne mersveld werd toen gevormd door de drie bonden die Ne derland rijk is en dan is een vijfde plaats naar mijn smaak een goede prestatie. Overwinningen op concour sen zijn natuurlijk wel leuk, maar spreken toch niet zo aan. Natuurlijk is het win nen van de „Gouden Mossel" in Kapelle en als eerste ein digden in Epe, Overschie en Axel leuk, maar de grote toernooien en kampioen schappen zeggen me toch al tijd nog iets meer". Vorig jaar had het eentop- jaar voor Annemiek Picavet moeten worden. Twee jaar had zij met haar paard ge werkt om een plaatsje af te kunnen dwingen bij de Europese kampioenschap pen. Helaas sloeg het noodlot toe. Het paard viel en bles seerde zich daarbij dermate dat het voor de cross als af geschreven kon worden. Trouwens, pech had Anne miek Picavet al eens eerder. Enkele maanden voor de Olympische Spelen in Mos kou had zij een ongeluk met een paard, hetgeen haar op acht gebroken ribben en een gat in haar longen kwam te staan. Mede door haar door zettingsvermogen mocht ze alsnog voor een stageperiode naar Moskou tijdens de Olympische Spelen. Annemiek Picavet: „Ik kijk liever naar de toekomst en wil daarin presteren. Dit vergt veel training, geduld hebben en bereid zijn van iedereen iets te leren. Mo menteel train ik vijf keer per week. Dat is voldoende. Het paard heeft tenslotte ook een rustdag nodig en daarbij veel afwisseling in het werk. De ene dag doe ik dressuur- oefeningen, de andere dag springen en dan een dag training op de lange afstand, hetgeen goed is voor de con ditie. Deze afwisseling is no dig, omdat het paard geen machine mag worden. Als je eenmaal voor deze tak van sport kiest, moet je je wei realiseren dat het een vrij intensieve sport is, die daar naast behoorlijk wat geld Annemiek Picavet met Primeur hier in actie tijdens het internationale concours hippique in Axel. Zij schreef op fraaie wijze de strijd om de NCRV-springtrofee op haar naam. kost. Desondanks is het niet moeilijk het Z-niveau te be reiken. Maar om op dat ni veau te blijven kost veel meer moeite. Ruiter en paard moeten dan steeds in goede vorm steken en dat is lastig". Niet zo verwonderlijk dat Annemiek Picavet haar za kelijke carrière ook op de paardesport afstemt. „In de toekomst wil ik voor mezelf beginnen met het aankopen van jonge paarden. Deze paarden afrijden en dan ver kopen. Dat doe ik nu ook al, maar op bescheiden schaal. Dit in samenspel met het les geven. Ik betwijfel echter of ik dit in Zeeland zal gaan doen. Gelderland trekt me meer aan. Daar zijn meer mogelijkheden", besluit An nemiek Picavet. (Van onze volleybalmedewerker) VLISSINGEN/IJZENDIJKE - „De subsidies zullen in de toekomst zeker worden teruggedraaid, daardoor wordt het voor de verenigingen zeker noodzaak de welzijnsvergade- ringen in hun gemeenten bij te wonen. Iedere vereniging in welke tak van sport ook zal zich moe ten interesseren in het welzijnswerk", aldus Wim Kruide nier, voorzitter van de Nevobo district Zeeland tijdens de districtsraadsvergadering in het PZEM-gebouw. Zeeland is het kleinste district met zijn 1651 leden en zal zich daarom in de toekomst nog meer richten op de recreanten. Verder werd op deze vergadering de nieuwe competitie-indeling bespro ken. De promotieklassen worden uitgebreid tot 11 teams. Nu is al vastgesteld waar de bekerfinale volgend seizoen wordt gespeeld. Deze is gepland op 8 mei in sporthal De Veerhoek te Oostburg, waar door de resterende vier ploegen een halve competitie wordt gespeeld. Een nieuw-boete-systeem werd door de vergadering afgewezen. (Van onze sportmedewerker) AXEL - Tijdens power-lif ting-wedstrijden in het Bel gische Audenaarde is de Zeeuwse vertegenwoordi ging goed tevoorschijn geko men. Van de vijf teams die aan deze wedstrijden deel namen, kwam het eerste team van de Zeeuwen als tweede uit de bus. Onder aanvoering van Al- bert Harms kwam dit team tot een totaal van 1562,5 kilo gram. Harms kwam uit op een totaal van 650 kilogram, hetgeen een nieuw persoon lijk record betekende. Joop de Haan kwam tot 462,5 kilo en Sjaak Elenbaas tot 450 ki logram. Het tweede team be haalde de vierde plaats door 1230 kilogram te tillen. Harry Stenten kwam uit op 490 kilo, Hans Wullems op 390 kilo en Hugo Kerstens op 350 kilo. Reserve Ko Houg liet vierhonderd kilo note ren. Winnaar van het toer nooi werd Oostende. (Van onze sportmedewerker) DE KLINGE - Bennie Vermeulen vertrekt bin nenkort voor de tweede keer in zijn wielercarrière in de Tour de France. Vorig jaar moest Vermeulen het strijdperk voortijdig verlaten vanwege een val. HULST - In sporthal „Den D.ullaert" in Hulst wordt op zaterdag 13 juni het zaalvoetbal toernooi van Spitters Sport gehouden. Aan dit toernooi wordt behalve door de organiserende vereniging Spitters Sport deelgenomen door Josiassen/Den Ouden Arend, De Smickel, Van den Berg en De Kreeft (allen uit Hulst) en FC Molenkreek uit West- dorpe. Het toernooi begint 's avonds om zeven uur en de prijsuitreiking is ge pland rond 23.00 uur in de foyer van „Den Dul laert". Vrijdag 12 juni wordt eveneens een zaalvoet baltoernooi gehouden, georganiseerd door Jo siassen/Den Ouden Arend. De deelnemende formaties zijn: Philips (Terneuzen), GTI (Ter- neuzen), Van den Berg (Hulst), BLZ/Bilder- beek (Hulst), Bigodes (St. Jansteen) en het or ganiserende Josiassen/ Den Ouden Arend (Hulst). Het toernooi be gint om 19.30 uur en de prijsuitreiking is ge pland omstreeks 23.45 uur in de foyer van „Den Dullaert". „Ik hoop nu echter de Tour uit te rijden, maar ik weet dat het verdraaid lastig zal worden. Op de vijfde dag fi nishen we op een berg van eerste categorie en daar zal veel van afhangen. Klimmen is niet mijn sterkste punt, maar ik doe mijn best. We zien wel", aldus Bennie Ver meulen, die dit seizoen toch weer al twee overwinningen op zak heeft gestoken. Speciaal met het oog op de „Grand Bouclé" is de ploeg van Roger Louwers flink versterkt. Willy Teirlinck en Lucien van Impe (hij won vorige week nog een koers en schijnt toch in vorm te zijn, red.) werden aangetrokken zodat een wat bredere basis ontstond. Bennie Vermeulen zal in de sprints zijn werk moeten doen. „Misschien dat ik eens in een groepje mee kan gaan. Dat zou natuurlijk te gek zijn en voor een spon sor is er geen betere recla me", vertelt hij. Vermeulen heeft ondanks zijn jeugdige leeftijd genoeg plichtsbesef. „Maar de renners kunnen niet in elk criterium vlam men. Als je elke dag moet rijden is dat een onmogelijk heid", aldus Vermeulen. In de Routa del Sol liep de „Zeeuwse Belg" een virus ziekte op. „We hadden wat verkeerd gegeten. Zes van de acht renners werden ziek en dat heeft me mijn voorsei zoen gekost. De kracht was dan ook ineens uit de benen en tien dagen heb ik de fiets niet aangeraakt. Gelukkig is de vorm weer aan het terug komen. Het houdt overigens in dat ik nog genoeg reserves heb voor de Tour". Voeding en verzorging zijn erg belangrijk voor een be roepswielrenner. Elke week bezoekt Vermeulen dan ook Waldi van Campen. In de Tour gaan Roger van Drom men - drie jaar bij Peter Post gezeten - en Roger Vidal mee als soigneurs. De laatste man heeft in de wielerwereld al eens voor opschudding ge zorgd. Toch heeft de Boston-Ma- vic-renner vertrouwen in zijn verzorgers. „Kijk, ik pak niets aan als ik weet dat het verboden is. Als renner ben je trouwens nooit zeker. Als je op dopingcontrole gaat en je weet dat je niets genomen hebt blijft er altijd nog die onzekerheid bestaan dat de uitslag toch verkeerd zal uit vallen. Er kan immers van alles gebeuren bij die onder zoeken. Waterdicht zijn ze in elk geval niet. Ik moet toege ven dat er wel goede contro les zijn, maar soms heb ik wel eens mijn twijfels. Trou wens, af en toe moet er een renner betrapt worden. Het is een fabriek en die moet wel blijven draaien, anders moeten ze stoppen", vertelt Vermeulen Bennie Vermeulen is vastbesloten Parijs te halen dit jaar. Hij wil de Tour de France uitrijden. Na anderhalf jaar bij de beroepsrenners te hebben gereden kijkt de Klingenaar met een tevreden blik terug. „Ik vind het nog steeds een fijn leventje. Nog nooit spijt gehad dat ik de overstap heb gemaakt. Als renner ben je echter nooit zeker. Op dit moment is nog niet bekend of onze ploeg ook volgend seizoen zal blijven. Als ze stoppen zit er misschien niet anders op dan gaan werken. Als het gedaan is is het ge daan. Dat is nogal simpel", zegt Vermeulen. Momenteel verblijft Ver meulen in Frankrijk om er deel te nemen aan de Midi- Libre. „Dat wordt mijn voor bereiding op de Tour. Daar zitten ook genoeg bergen in en dan weet ik waar ik sta". Vlak voor de ronde van Frankrijk neemt Vermeulen deel aan het kampioenschap van België dat in Putte-Me- chelen wordt verreden. „Als je daar goed fietst dan geeft dat veel moraal", meent hij. Vorig jaar eindigde Vermeu len als veertiende, in een kopgroep van veertien man. „Toen was de pijp uit. Mis schien kan ik dit jaar weer dicht eindigden", besluit Vermeulen. Fons Picavet, de sympa thieke Terneuzense coureur, superieur. Hij won alles wat er te winnen viel in zijn klasse. Hij leverde energiek strijd met Joop van Goud swaard in een Mini, maar Van Goudswaard moest toch zijn meerdere erkennen in Picavet. Ook in de superfi nale zag het er naar uit dat Picavet zou gaan zegevieren, maar Cor van Ham uit Ka- pellebrug was hem met zijn rappe Porsche te snel af. Axelaar Cees Bolleman reed zeer verdienstelijk in Ril land-Bath. Hij reed een be keken wedstrijd, ging er niet zo onstuimig tegenaan en dat resulteerde in een verdien stelijke derde plaats. Voor Cor Kroon ging het allemaal net iets te snel en daarom moest de bekende ovalracer genoegen nemen met een een vierde plaats. Stoffel van Iwaarden was in de finale erg snel weg, maar door een stuurfoutje belandde hij slechts op de vijfde plaats. In deze klasse kwamen Bram van de Wege en Co Baan zeer onfortuinlijk uit de strijd. Omdat Van de Wege iets te vroeg van de rechte lijn afweek, werd Co Baan „de vernieling" in ge reden en dat betekende dis kwalificatie voor Van de Wege. Hetgeen door het Van de Wege-team bepaald niet met vreugdekreten werd be groet. In de zware klasse was Cor van Ham niet te genaken. Hij stuurde zijn Porsche be kwaam naar de meet en ook in de superfinale was hij on betwist de sterkste. Hermy de Windt reed ook een goede cross, maar moest het door een defect aan de gaskabel toch afleggen tegen Van Ham. De zogenaamde „specials", wagens met een andere mo tor, mochten deze middag tussen de zware kanonnen van start gaan. Bert van de Bergen uit Axel bleek met zijn VW de snelste te zijn. Rinus Dekker uit Zaamslag moest genoegen nemen met een vierde plaats. Hij mag dan iets sneller zijn dan Van de Bergen, maar hij kreeg geen kans toe te slaan. De fi nale van de „eendenrace" was voor het publiek een waar spektakel. Maar liefst 25 „eenden" gingen tegelijk van start, met een vijftiental ronden voor de boeg. Uit dit slagveld kwam Frans van Lankveld uit Uden als over winnaar tevoorschijn. Uitslagen Eerste divisie: 1. Jaap van de Wege (Axel) met Talbot; 2. Wim de Vries (Axel) met Talbot; 3. Walter Freyzer (Sas van Gent) met VW4. Eddy Audenaert (Zuiddorpe) met Talbot; 5. Raymond van de Wielen (Hulst) met Mini. Tweede divisie: 1. Alfons Picavet (Terneuzen) met VW Golf; 2. Joop van Goudswaard (Gapinge) met Mini; 3. Cees Bolleman (Axel) met Mini; 4. Cor Kroon met Mini; 5. Stoffel van Iwaarden (Goes) met Talbot. Derde divisie: 1. Cor van Ham (Kapellebrug) met Porsche; 2. Hermy de Windt (Hulst) met Ford Escort; 3. Bert van de Bergen (Axel) met VW Special; 4. Rinus Dekker (Zaamslag) met BMW; 5. Van Broekhoven (Zevenbergschen Hoek) met VW Special. Superfinale: 1. Cor van Ham (Kapellebrug) met Porsche; 2. Fons Picavet (Terneuzen) met VW Golf; 3. Cees Bolleman (Axel) met Mini; 4. Hermy de Windt (Hulst) met Ford Escort; 5. Wim de Vries (Axel) met Talbot; 6. Eddy Audenaert (Zuiddorpe) met Talbot. „Eendenrace": 1. Frans van Lankveld (Uden); 2. Theo Mennen (Eindhoven); 3. Tinus van Rosma len (Eindhoven); 4. Axel Vander- massen (Emmeloord); 5. Bob Commu (Hilversum); 6. Leen Mol (Zierikzee). ZUIDDORPE - De ZEVAC (Zeeuwsch-Vlaamse Auto mobiel Club) houdt zondag 14 juni de jaarlijkse puzzel- rit. Deze vijfde Herberg-pro- motierit is verdeeld in twee klassen, de zogenaamde wedstrijdklasse voor meer ervaren rijders en een toerklasse voor hen die zel den of nooit een dergelijke rit hebben gereden. Voor deze rit kan vanaf 12.30 uur worden ingeschre ven in „In Den Herberg" te Zuiddorpe. De start van de eerste deelnemer is gepland op 13.30 uur. De lengte van deze rit, die ook dit jaar is uitgezet door de heren P. van Hooij en A.P. Lenos, be draagt 40 kilometer. HULST - Het Zierikzeese zaalvoetbalteam van Coun try Club is winnaar gewor den van het sterk bezette zaalvoetbaltoernooi dat De Ster hield. Ongeslagen behaalden de mannen uit Zierikzee het einde, Eindstand: 1. Country Club, 2. Hooizolder (Middel burg), 3. De Ster, 4. De Smic kel, 5. Bonte Hert, 6. De Pooter (Axel), 7. Molenkreek (Westdorpe).

de Stem | 1981 | | pagina 11