>orde irties &reductie PLAATSELIJK NIEUWS essi ondijke zon its op Grote oefening Sluisse brandweer Duiven D. Dieleman vooraan in wedvlucht Compiègne V,!?arvan telke LHNO IJzendijke in zilver met nieuwe keuken VAN ZEELAND lek AIS - Het Belgisch „jch Pedagogisch en Bezig- Istehuis „Ter Mui- te Sluis en daar |er bekend als „Het Idertehuis" zal bin- niet al te lange verhuizen naar Belgische Varse- L tehuis, dat plaats biedt 30 geestelijk gehandi- ,n, ts eigendom van de «rs van de Kindsheid |Maria ter Spermalie te Ige. men voe Mchloeien zendijke 3,4,5 en 6 iuni w afstanden c piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiHiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Zuidzande Hoofdplaat pastoriediensten Schietingen P.C. Kerkdiensten medische diensten Schoolhandbal W-Z-Vlaanderen ONTDEK DE VERSCHILLEN .„jl/MWI IVICI I3QI T50 T6 PAGINA ZEELAND 4 ,Ter Muiden" Sluis erhuist naar België >bby: keramiek. iek is duidelijk geen 'bby die je even in een rloren uurtje kunt beoe nen. Je moet er echt wel d voor vrijmaken, zodat enkele uren kunt door erken. Dat is voor Ina de ilde niet zo'n probleem ant als er minder tijd be- hikbaar is, wijdt zij zich el aan een van haar an- re hobby's. Verkopen doet zij haar erk niet: „Handwerk is iet te betalen. Wat zou je trouwens voor moeten agen? Je uren kun je 5 iet rekenen. Ik geef liever ns wat weg. Ik vind het rg leuk als ik een werk- tukje cadeau kan doen an iemand, waarvan ik /eet dat hij of zij het /aardeert". Natuurlijk leeft zij ook zelf enkele azen en bloempotten in ebruik en haar kabou- ers, een prachtige pauw n een uiltje hebben een ilaatsje gevonden in haar ;ezellige kamer. Niet al- een haar keramiek maar ok de resultaten van haar nder hobby's sieren haar voning. Welke van haar ele hobby's zij het liefst leoefent kan Ina de Vilde-Maas eigenlijk niet eggen. „Alle op z'n tijd", egt ze. Immie de Coninck. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|lllllll>llll>!; onze correspondent sinds 1932 worden er blijk gehandicapten 1, eerst door de Zus- Dominicanessen uit de taak werd later genomen door de Zus- ian de Orde van Sper- te Brugge. verstandhouding tus- se Belgische instelling Sluisse bevolking en (gemeentebestuur is uit lui Bij de volksfeesten 1 de bewoners van het lituut steeds betrokken en novewmber 1944 tot istus 1950 bood het ge- onderdak aan de ge- ttólijke administratie, or oorlogshandelingen iet stadhuis was verdre- Sinds 1975 wordt het te- (erkend en gesubsidieerd (liet Belgische ministerie Volksgezondheid. Er en echter geen subsi- |worden verkregen voor npassen van de gebou- aan de gewijzigde in- m voor de therapie van krpleegden. Het Belgisch lsterie doet nu eenmaal (investeringen in vesti- 1 in het buitenland. Er Ihet instituut niets an- |over dan naar België te en. in Sluis verblijvende licapten, momenteel [minderjarigen en vijf- polwassenen, overplaat- «ar andere, gelijkwaar- foorzieningen in België, mogelijk, omdat deze niet aanwezig zijn. bouw in België is, on- het feit dat het be- 'van de instelling niet uit Sluis vertrekt, de lHet Belgi- Iministerie van Volksge- ta is bereid tot de plaatsing van het insti- naar België, de be- "de subsidieregeling te Laven. ten maandenlage dis- heeft de gemeente- an Jabbeke, waartoe are behoort, een ter poor de bouw van een pedagogisch centrum «rveerd. Directeur H. Jluwè hoopt met zijn ze tel medewerkers dat |dit jaar met de nieuw- »al worden begonnen, 'debestemming van het "de kindertehuis is nog 'oplossing gevonden. De hten gaan wel uit in de van de recreatieve waarvoor het gebouw ^inrichting, alsmede de uitermate geschikt ®UKE Wandel "vereniging Jeugdbe- L7ïdels traditionele agse. Een eve- ihw aldus de vereni- ""k meer uit de IJzer weg t --ureiuevmg is £èr n 5 ot plaats is café Ijzen te ge- 10 ki die Hof- telkens om wordt, op vi Gispen wc uitzondering 1 IS Ha langer. Mees tal van twaa'f tot zes. Toch h ebben «j hiervoor nog altijd men Het is een heel plusp"01' ze dit voor de verenigd! over hebben", aldus The Henk. „Ik neem er m'n petje vo«4|erke - *«*- «=u«« af", zegt Henk Everts, wandeiorgam. al deze mensen doen dit bj k%^raducüe vat angeloos. Ze krijgen er/n«!||® aan avonrt, cent voor. Dat is een liteit die nog wel eens zoe 1 vindt hij. Het enige j Schoondijke de mensen j bieden, is een keer PerjLaI-| een gezellige avond, „J dat geldt voor iedereen zich verdienstelijk ma 'nj „Als al deze mensen 01» et zouden helpen, kon a I bgebouw niet blijven rti, en", stelt Theo A u „want betaald personee beslist niet kunnen, h- zaterdag- 18.00 uur Het in draagt 3,75 gul- rmn 1-j— is de -i i wanneer om iZ" Wordt. Jgeld bedraa fc°°n- voorden L,?en<ïe wandelorg °!i?n av°na' «ge of cijfer kf n? h«t life" °Ver L8nnten r«uw A lint, al aantal ma genomen. Za Wordt er beslo- ezellig bloe- muziek. In- dit evene- inwinnen bij -laeys-Scher- mwstraat 7, IJ- ■1702. Mwuwstraat wiefoon 01176- E Beelden van de brandweeroefening vorig jaar in Sluis, die toen in wesdtrijdvorm gegoten was. Wanneer de Sluisse brandweer op 2 juni gaat oefenen, gaat het niet meer om het spel. Sluis - De Sluisse vrijwillige brandweer houdt dinsdag avond 2 juni in samenwerking met de brandweer en de hulpdiensten van Knokke-Heist, de plaatselijke EHBO en de rijkspolitie een grootscheepse oefening bij het be jaardentehuis Rozenoord aan de Hoogstraat. Tussen de brandweerkorpsen van Knokke-Heist en Sluis bestaat reeds jarenlang een goede samenwerking. e De korpslei- e dingen achten het nodig om deze samenwerking door re- gelmatige oefeningen over en weer te onderstepen. Het E aantal deelnemers aan de oefening van 2 juni zal onge- g veer 100 bedragen. E iTlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMlllllllllllllllllllllllllllllllllllli? Dauwtrapper» - Hemel vaartsdag, 28 mei; vindt te Zuidzande het jaarlijkse dauwtrappen plaats. Het is voor de derde keer in succes sie dat dit gebeuren in deze Oostburgse kern plaats vindt. Men vertrekt om zes uur vanaf het dorpsplein bij de hervormde kerk. Bazar - De Zuidzandse her vormde vrouwenvereniging houdt zaterdag 30 mei een bazar in de consistorie van de hervormde kerk. De zelf gemaakte handwerken van de leden van deze vereniging worden te koop aangeboden. Tevens is er een rad van avontuur en gelegenheid tot het nuttigen van een panne- koek of koffie met gebak. De aanvang is 14 uur. Toertocht - Afgelopen zon dag hield trimclub Gaston Lecluijze voor de vijfde maal een geslaagde Krab- bentoer. Het aantal deelne mers bedroeg 109. Na afloop werden de bekers uitgereikt in hotel-café Het Wapen van Zeeland. De eerste beker ging naar trimclub West- dorpe met 18 deelnemers. De tweede beker ging naar trimclub Panneschuur uit Biervliet met 16 deelnemers, terwijl trimclub Freew- heel'79 uit Oostburg met 13 deelnemers beslag legde op de derde beker. De vierde beker was voor trimclub Willem Beukelszoon uit Biervliet met 9 deelnemers, terwijl de beker voor de ver- stkomende ploeg naar trim club Koewacht ging. Zondag 9 augustus houdt de Hoofd plaatse trimclub een toer tocht. Ook wordt dan de voor de vijfde maal de Acht van Hoofdplaat gehouden. Jeugdfeestdag - In het kader van het 50-jarig bestaan van de voetbalvereniging Hoofd plaat, wordt zaterdag 30 mei een jeugdfeestdag gehouden voor de B-, C-, D- en E-ju- nioren. Het programma start omstreeks 13.30 uur met een ballonnenwedstrijd voor de D- en E-junioren op het gemeentelijk sportveld. De rest van de middag be staat uit het deelnemen aan allerlei spelen, het houden van een quiz en enkele bin goronden. De B- en C-junio ren zijn 's avonds vanaf half acht aan de beurt met disco, bingo en allerlei spelen. Jaarvergadering - Voetbal vereniging Hoofdplaat houdt vrijdag 5 juni de alge mene ledenvergadering in de kantine op het gemeente lijk sportveld. Op de agenda van deze vergadering die om 20 uur begint, staan de be kende punten zoals jaarver slagen van secretaris en penningmeester en kascon trole. Verder wil men een wijziging aanbrengen in het huishoudelijk reglement en komt de bespreking van de nieuwe competiie aan bod. Bij het onderdeel bestuurs verkiezing is de heer J. van Vooren aftredend en her kiesbaar. De huidige pen- ningsmeester Th. Steijaert is aftredend en iet herkies baar. In verband met zijn aftreden stelt het bestuur voor om deze vacature op te vullen door B. Pijcke. Ver dere kandidaten kunnent tot en met maandag 3 juni door tenminste twee leden wor den ingediend bij de secreta ris. Donderdag 28 mei tussen 12 en 24 uur is voor geestelijke bijstand on derstaand adres bereikbaar. Voor Goes (ziekenhuizen en paro chie Goes) en Zuid-Oost-Beveland (parochies 's-Heerenhoek, Hein- kenszand, Lewedorp en Ovezande) past. H. Boekelman, tel. 01100-13686. Van een onzer verslaggevers IJZENDIJKE - De LHNO- school in IJzendijke viert maandag 1 juni een feestje rond het 25-jarig bestaan van het schoolgebouw aan het 17-October plein en de daarmee praktisch samen vallende toestemming uit Den Haag om dat gebouw van een gloednieuwe keuken te voorzien. Dat goede nieuws bereikte IJzendijke zeer onlangs. Omdat het op 31 mei 25 jaar geleden is dat de toen malige huishoudschool een nieuw gebouw betrok, werd besloten tot een receptie op maandag 1 juni. Dat gebeurt van 15.30 tot 16.30 uur. Oud-leerlingen uit IJzen dijke die de start hebben meegemaakt behoren onder andere tot de genodigden. Zij zullen er getuige van zijn dat een begin wordt gemaakt met de sloop van de verou derde keuken. De nieuw bouw zal vervolgens niet lang op zich laten wachten. ZATERDAG AXEL Staande wip, Ons Vermaak, 72 schuttere: Wip 1: eerste hoge vogel: J. Kuipers, Brussel; tweede hoge vogel: J. Ferket, Axel; eerste zijvogel: A. Cusee, Zafielare; tweede zijvogel: P. de Schep per, Oost-Eekloo; derde zijvogel: me vrouw Dustraiue, Koningshooikt; vierde zijvogel: L. de Keyzer, Brussel. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Hermans, Axel; tweede hoge vogel: W. van Over loop, Stekene; eerste zijvogel: J.Gae- saert, Boom; tweede zijvogel: A. Lefè- vre, Ertvelde; derde zijvogel: J. Misseg- hers, Axel; vierde zijvogel: J. de Vos, Qinge. HULST Zaal P. Leeraert, 42 schut ters: Wip 1: hoge vogel en tweede zijvo gel: J. van Kerkhoven, St. Jansteen; eerste zijvogel: J. van Acker, Zelzate; grootste aantal (6): P. Verstiggel, Hulst. Wip 2: hoge vogel: C. Mahu, Hulst; eer ste zijvogel: J. van Acker, Zelzate; tweede zijvogel: C. de Cauwer, Hulst; grootste aantal (6): J. Stevendaal, Ter- hole en F. Schauwaert, Hulst. KLOOSTERZANDE - Zaal R. van Kruyssen, 35 schutters: hoge vogel: A. Verhoeven; eerste zijvogel: J. Verschu ren, beiden Kloosterzande; tweede zij vogel: Th. Cambeen, Noordstraat; grootste aantal (3): R. Durinck, Wal soorden. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 90 schutters: eerste hoge vogel: W. Vink; tweede hoge vogel: P. Hofkens; eerste zij vogel: R. Thijssens, allen De Klinge; tweede zijvogel: J. de Klerk, St. Pau wels; derde zijvogel: L. Cammaert; vierde zij vogel: J. Vetter; grootste aan tal (4): L. Cammaert, allen Kapelle- brug. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 29 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel en eerste zijvogel: B. Visser, Kloosterzande; tweede hoge vogel: F. de Bakker, Hengstdijk; tweede zijvogel: M. van Schaick, Vogelwaarde; grootste aantal (6): W. van Dijk, Vogelwaarde. Wip 2: eerste hoge en eerste zijvogel: R. Passemier, Hellegat; tweede hoge vo gel: F.Fassaert, Boachkapelle; tweede zijvogel: W. van Dijk, Vogelwaarde; grootste aantal (6): mevrouw Verschu ren, Lams waarde. KOEWACHT - Zaal P. van der Steen, 50 schutters: hoge vogel en tweede zijvogel: L. Ringoot, St. Pau wels; eerste zij vogel: L. Windhei, St. Helena; grootste aantal (5): Ch. Rom- bout, Nieuwdorp. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 41 schutters: hoge vogel: A. de Block, Koe wacht; eerste zij vogel: J. Trappen iers, Moerbeke; tweede zij vogel: R. de Vos, Heikant; grootste aantal (3): J. Ver meersen, Sl Jansteen. ZONDAG KOEWACHT - Zaal J. de Kind, 30 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koe wacht; eerste zijvogel: C. van Gassen, Hulst; tweede zijvogel: J. van Damme, Moerbeke; grootste aantal (5): L. Fer- mont, Koewacht. KOEWACHT Zaal G. van Rums te, 70 schutters: hoge vogel: J. David, Ste kene; eerste zijvogel: M. Cappens, Ca nada; tweede zijvogel: R. van der Steen, Koewacht; grootste aantal (4): K. Rom- bout en P. van der Steen, beiden Koe wacht. HULST Zaal P. Leeraert, 45 schat ters: hoge vogel en tweede zijvogel: A. Dobbelaar, Boschkapelle; eerste zijvo gel: J. van Acker, Zelzate; grootste aan tal (5): E. Stevendaal, Terhole. HULST OZO-velden, De Stadsher berg, 25 schutters: hoge vogel: P. Ver stiggel; eerste zijvogel: E. Boussen; tweede zijvogel: F. van Swaal; grootste aantal (5): J. Picavet en G. Schuurman, allen Hulst. KLOOSTERZANDE - Zaal R. van Kruyssen, 29 schutters: hoge vogel: E. de Maat, Ossenisse; eerste zijvogel: A.' Verhoeven, Kloosterzande; tweede zij vogel: A. van Geersdaele, Noordstraat; grootste aantal (5): J. Burm, Klooster zande. HOOFDPLAAT - Zaal De Vriend schap, 52 schutters: eerste hoge vogel: Th. van de Velde, Hoofdplaat; tweede hoge vogel: A. Pauwels; eerste zijvogel: A. Cr e tel, beiden Bentille; tweede zijvo gel: A. de Koning, Maldegem; grootste aantal (4): M. van Oost, Hoofdplaat. BEJAARDEN ZUIDDORPE —Zaal De Herberg, 30 schutters: hoge vogel: P. Oosting, Axel; eerste zijvogel: H. Jessoirens, Koe wacht; tweede zijvogel: E. van Damme, Koewacht; grootste aantal (4): G. van Esbroeck, Westdorpe. NIEUW NAMEN - Zaal Picavet-Mar- tens, 54 schutters: hoge vogel: J. van de Branden, St. Jansteen; eerste zijvogel: R. de Rijk, Hulst; tweede zijvogel: P. Blommaert, St. Jansteen; grootste aan tal (4): C. van Roeyen, Nieuw Namen. HERVORMDE KERKEN Aardenburg: 10.00 u. ds. J. Paksy, Ontmoetingskerk (herv-geref). Axel: 9.00 u. ds. J. Hoogendoorn (Terneuzen). Breskens: 9.00 u. ds. v.d. Windt. Groede: 9.30 u. dhr. M. Hooijmeijer. Hoek: ds. W.J. van Meeuwen. Hontenisse: 10 u. ds. R.M. Hartog (gezamenlijke dienst met Hulst). Oostburg: 9.00 u. ds. J. Paksy (kerk aan de Molenberg), Schoondijke: 9.30 ds. P. Brinkman. Terneuzen: 9.00 u. ds. E. Rietveld (Goede Herderkerk). Zaamslag: 9.00 u. ds. J. Schellevis. GEREFORMEERDE KERKEN Aardenburg: zie boven. Breskens: zie boven. Oostburg: zie boven. Schoondijke: zie boven. Axel: 9.00 u. ds. J. Lunshof. Hoek: 10.00 u. dhr. Van Beers. Terneuzen: 9.00 u. dhr. De Best (Noordstraatkerk), 10.00 u. 10.00 u. Kónd. K. van Velzen te Leuven. GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Axel: 10.00 ds. J. Verkade. Hoek: 9.00 ds. H. v.d. Berg. Terneuzen: 10.00 u. ds. P. v.d. Laan (Gent). Zaamslag: 10.30 u. ds. H. v.d. Berg (Hoek). CHRISTELIJK GEREFOR MEERDE GEMEENTE Zaamslag: 9.30 u. ds. L. v.d. Meij Van onze duivensportmedewerker ZAAMSLAG - Evenals vorige week werd het zondag 24 mei een waaivlucht met hoge snelheden. De duiven werden in Compiègne om 07.10 uur gelost met een zuidweste lijke wind. Bij de postduivenvere niging Verwachting te Axel waren 171 duiven in concours, hoogste snelheid 1662 meter per minuut. 1,3 en 6. D. Dieleman, 2. Ch. van Ecke, 4'. J. van Bellen, 5. F. Verschelden, 7. D. Dieleman, 8. G. Koekoek, 9. P. Arens, 10. C. den Engelsman. Eerlijk Vreest Niemand te Stop peldijk, 106 duiven, (1653 mpm): 1. G. Serrarens, 2 en 3. R. Duerinck, 4 en 7. F. Serrarens, 5,8 en 9. J. Wentzler, 6 en 10. B. van Leemput. Herleving te Zuiddorpe, 81 dui ven: 1,5 en 8. L. Belaert, 2 en 4. F. Herman, 3 en 6. M. de Houx, 7,9 en 10. H. de Mul. De Zwaluw te Kwadendamme, 152 duiven (1699 mpm): 1. A. Arre- bout, 2. H. Beulens en zoon, 3,6 en 8. P. Poortvliet, 4. M. Boudens, 5. A. de Jong, 7 en 10. J. de Koster, 9. J. Bal. De Snelle Duif te Clinge, 70 oude duiven (1644,98 mpm): 1. J. van de Branden, 2 en 5. J. Willaert, 3. B. van de Branden, 4. M. Willaert, 6,8 en 10. H. de Cock. Met 87 jaarlingen (1663,22 mpm): 1,6 en 9. H. de Cock, 2. P. Vos, 3. J. van de Branden, 4. J. Willaert, 5 en 8. M. Willaert Vanuit Quievrain met 51 jaarlingen (1670 mpm): 1 en 4. J. van de Brande en zoon, 2. Ch. Willaert, 3. E. Veretra- ten, 5. J. Koolmees. Met 49 oude duiven (1636,78 mpm): 1. Ch. Wil laert, 2. J. de Burger, 3 en 7. R. Baert, 4 en 8. R. Willaert, 5. J. Kool mees. De Getrouwe Duif te Cadzand, 177 duiven (1677,48 mpm): 1 en 10. Sander de Putter, 2 en 4. J. Kools, 3 en 8. A. de Putter, 5. J. van de Pias- se, 6. J. de Mey, 7. M. de Lijzer, 9. W. van Akker. Eerste de Beste te Schoondijke, 144 duiven (1672,4 mpm): 1,3,4,5 en 6. J. Dhont, 2. J. de Poorter, 7. J. Buij- ze, 8. J. Klaassen, 9. J. Temmerman, 10. H. van Kouwenberg. De Snelvliegers te Oostburg, 340 duiven (1690,43 mpm): 1 en 8. H. Krijger, 2. M. Buysse, 3 en 7. J. de Smet, 4. J. Lijzer, 5 en 9. L. Ris- seeuw, 6. A. Boonman, 10. W. van Hee. CC Hulst, 182 duiven (1676,95 mpm): 1,2 en 3. P. d'Hondt, 4. E. Willaert, 5 en 7. A. de Cauwer, 6. L. de Wilde, 8. A. Adriaansen en zoon, 9. Th. Casteels, 10. H. van Laere. Met 190 jaarlingen (1674,46 mpm): 1. P. d'Hondt, 2 en 9. L. van Landeg- hem, 3 en 6. H. Everaard, 4. J. Dhaenis, 5. L. van Helsland, 8. E. Willaert, 10. combinatie Japie. De Zwaluw te St. Jansteen, 141 jaarlingen (1657,95 mpm): 1. R. Ver- morken, 2. R. Danckaert, 3 en 5. Joph. van Spaandonck, 4. A. Mat- tens, 6 en 8. A. van Itegem, 7. B. Danckaert, 9. P. Rottier, 10. J. Ver- heijden. Hoop te Biervliet, 161 duiven (1700 mpm): 1 en 6. De Regt-Bracke, 2. M. de Dobbelaere, 3. Van de Lin de-De Regt, 4. Chr. de Graaf, 5. M. Deveneijns, 7. P. Pladdet, 8. A. du Puy en zoon, 9. P. Weeda, 10. J. Le cluijze. De Eendracht te Terneuzen, 243 duiven (1687 mpm): 1. Koch-Rie- mens, 2. J. Risseeuw en zoon, 3. J. Vermorken, 4 en 5. L. de Blaaij en zoon, 6. F. Mollet, 7. C. Oppeneer en zoon, 8. J. den Exter, 9. J. Doorns, 10. M. de Roo. Nog Sneller te Breskens, 366 dui ven (1692 mpm): 1. D. Mookhoek, 2. J. Faas, 3. I. den Dekker, 4 en 7. J. Nootebaart, 5 en 6. A. Cornelis en zoon, 8. R. de Smit, 9. M. de Reu, 10. I. de Kruijter. Steeds Sneller te IJzendijke, 294 duiven (1683 mpm): 1. I. de Cocq, 2 en 7. J. de Guytenaere, 3. Mornout- Boelens, 4,6 en 9. M. Rodts, 5. Putter en zoon, 8. J. Deprèz, 10. A. Noote- boom. Moulins Eendracht Maakt Macht te Ter neuzen, 119 duiven (1668,54 mpm): 1,4 en 6. gebroeders Scheele, 2. Ab. van Hoeve, 3. W. van Hoeve, 7. ge broeders Zegers, 8 en 10. J. van de Graaf, 9. J.de Jonge. De Reisduif te Breskens, 52 dui ven (1611,43 mpm): 1. Y. Verstrae- ten, 2,5,6 en 7. mevrouw De Lijzer, 3. mevrouw Simpelaar, 4. H. Sim pelaar en zoon. Epernay De Reisduif te Breskens, 122 dui ven (1692 mpm): 1 en 2. mevrouw De Lijzer, 3 en 5. J. Buijze, 4. F. Scheele en zoon, 6 en 9. J. Reinhout, 7 en 8. Y. Verstraeten, 10. J. Ver sprille. EMM te Terneuzen, 196 duiven (1694,55 mpm): 1. J. van de Graaf, 2. F. Verhelst, 3. F. Dieleman, 4. J. de Jonge, 5. P. Leunis, 6. A. Schieman, 7. P. Zegers, 8. J. Buijze, D. Deur- zwaarder, 10. L. den Hamer. AXEL Streekmuseum „Het land van Axel"- Ko de jonge uit Middelburg exposeert zijn tekeningen. Geop. woe. t/m zat. 13.30-17 uur (t/m 6 ju ni). HULST LiduinaziekenhuisJRadio Nightin gale, zond. 15.05-17 uur (sport), dinsd. 20-22 uur (pop), woe. 20-22 uur (luistermuziek), zat. 13-1&30 uur (verzoekplaten), 20-22 uur (ac tualiteiten). MIDDELBURG Farcical -14.30 u. Van den vos Rei- naerde.(poppenspel). Citytheater - 20 u. Norma Rae. Zeeuws Kunste naarscentrum, Molstr. 13- Exposi tie van Joost Schmidt (grafieken). Geop. di. t/m vrijd. 10-12 uur en 14-17 uur. woe. en vrijd. ook 19-21.30 uur, zat 9-12.30 uur en 14-16 uur. (t/m 11 juni). TERNEUZEN Luxortheater - 20 u. La banquiere. 16 j. 20 u. Superman 2. a.l. WATERLANDKERKJE Zaal in den Koning - Expositie van K Deyland uit Terneuzen met schilderijen. Geop. di. t/m zond. 12-14 u. en 17-21 u. (t.m. 31 mei) Donderdag 28 mei zie woensdag. AXEL Exposities HUISARTSEN Axel- Dokter Klop, Bastionstr. 36, tel. 01155-1777. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke- Dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarleveldstraat 5, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge, SL Jansteen en Koewacht- Dokter B. Schulte, Hoofdstr, 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede- Dokter R. La- terveer, Dr. Broodmanstr. 2, Bres kens, tel. 01172-1956. Driewegen e.o.- Dokter A. Kor- stanje, Fortrapastr. 3, 's-Graven- polder, tel. 01103-1747. (tot vrijd. 20 uur). Goes- Dokter D. Thijssen, Zonne- bloemstr. 2a, Goes, tel. 01100-15003. (van woe. 19 uur tot do. 23 uur). Helnkenszand, 's-Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk- Dokter D. van Driel, 's-Heer Arendskerke, tel. 01106-1202. Hulst- Dokter W. Gielen, Grote Makrt 11, Hulst, tel. 01140-12969. Kloetinge, Wemeldinge en Kapel- le-Biezelinge- Dokter A. Eckhardt, Kon. Emmastr. 16, Wemeldinge, tel. 01192-1438, bgg. 01100-16857. Hansweert en Yerseke- Dokter J. de Beij, Hansweert, tel. 01130-1344. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland—Rath- Dokter P. Allewijn, Kruiningen, tel. 01130-1566. Middelburg- Dokter F. Berghauser Pont, Hammerskjöldlaan 39, tel. 26659. Sas van Gent en Westdorpe- Dok ter E. du Puy, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 1777. Terneuzen- Dokter J. Stevens, Scheldekade 27, tel. 01150-12020. Vlissingen- Dokter A.v.d. Griek, tel. 12950. Zaamslag- Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetingen, Kattendijke en Wilhelminadorp- Zuster Kemet- müller, tel. 01100-27059. Oost en Zuid-Beveland- Zuster Quaak-Sinke, Elenbaasstr. 11, Kruiningen, tel. 01130-1828. Zak van Zuid-Beveland- Zuster Zuidweg, tel. 01106-2324. Hulst en Hontenisse- tel. 01140-12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek- Zuster A.v.d. Klooster, Polderstr. 13, Zaamslag, tel. 01153-1841. Terneuzen- Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen- Tel. 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en Overslag- Zuster A. Hob- bel-Hovestadt, St. Maartenlaan 4, Axel, tel. 01155-3197. DIERENARTSEN Goes, Ovezande en Kruiningen- Dokter o. Boneschanscher, Hoofd str. 2, Kruiningen, tel. 01130-1233. GOES, HEINKENSZAND en Noord-Beveland - dierenarts Ka- relse, 's-Heer Hendrikskinderen- dijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Midden Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel- Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. Terneuzen- Dierenarts J. de Vos, Snelliusstr. 14, tel. 01150-19628. Sluis en Oostburg- Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Praktijk IJzendijke- Dierenarts K.G.M. v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388, bgg. 01174-424. TANDARTSEN Oost Zeeuwsch Vlaanderen- Tand- HEINKENSZAND De Stenge - 12 - 24 u. Zeeuws pop festival. HULST De Koning van Engeland - 15 en 18.45 u. Superman 2. a.l. 15, 19 en 21.15 u. Recht voor zijn raap. a.l. 15, 18.45 en 21 u. De blauwe lagune, a.l. 15 u. Monique, mooi en welwillend. 18 j. 19 a Sweet young girls. 18 j. 21.15 u. Tiroler slippertjes. 16 j. 21 u. Charlotte. 12 j. De Stadsherberg - 17 u. Grote prijskamp. W. Blom maert - 14.30 u. schieting. Llduina- ziekenhuis,Radio Nightingale, zond. 15.05-17 uur (sport), dinsd. 20-22 uur (pop), woe. 20-22 uur (luistermuziek), zat. 13-16.30 uur (verzoekplaten), 20-22 uur (actuali teiten). KOEWACHT Café Oude Molen - 14.30 u. schie ting. J. de Guchteneire-15 u. schie ting. MIDDELBURG Exposities - zie woensdag. OOSTBURG Ledeltheater - 14 u. Bugs Bunny zet de boel op stelten, a.l. 16.30 u. De prille lusten van een tiener. 18 j. 20 a Vrijdag de 13e. 12 TERNEUZEN Luxortheater - 13.45 en 16 u. De bende van hiernaast, a.l. 13.45,16 en 20 u. Superman 2. a.l. 20 u. La ban quiere. 16 j. VLISSINGEN Exposities - zie woensdag. WATERLANDKERKJE Exposities - zie woensdag VOGELWAARDE J. v. Schayk - 14.30 u. schieting. ZUIDDORPE M. de Cock - 14 u. schieting. arts W. Neve, Oranjestr. 18, Axel, tel. 01155-2332. Spreekuur 12-12.30 uur. Walcheren- Tandarts A. de Ko ning, Kanaalstr. 91, Souburg, tel. 01184-61347. Spreekuur 11-12 uur. Zuid en Noord-Beveland- Tand arts P. Gerritsen, Nassaulaan 151, Goes, tel. 01100-14974. APOTHEKEN Axel- Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Hulst- Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Middelburg- Apotheek L.v.d. Boogert, Vrijlandstr. 79, tel. 27471. Terneuzen- Apotheek Hamann, tel. 01150-2060. Vlissingen- Apotheek J.v.d. Sande, Badhuisstr. 30-32, tel. 12066. ZIEKENHUIS EN AMBULANCEDIENST Kanaalzone- Julianaziekenhuis, Terneuzen, tel. 01150-2851. (van woensd. 16.30 uur tot vrijd. 8 uur). AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen- Tel. 01150-12200. MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING West Zeeuwsch-Vlaanderen (Aar denburg, Oostburg, Sluis en Bier vliet), te Oostburg, tel. 01170-3251. Bulten kantooruren verneemt u op dit nummer wie bereikbaar is. HULPDIENST Zeeuwsch-Vlaanderen- Stichting Chr. Tel. Hulpdienst Zeeuwsch-Vlaanderen voor men sen in nood (anoniem), tel. 01150-21212. JAC Middelburg- Opvanghuis voor Jongeren de Pionier, Meanderlaan 218, tel. 01180-16816 (dag en nacht bereikbaar). GESLACHTSZIEKTEN Anonieme hulp het Zeeuwse Kruis. Maand, woe. en vrijd. 9-12 uur. Tel. 01100-15892, toestel, 35. Van onze correspondent SLUIS - Op het gemeentelijk sportcomplex aan de Zuid- dijkstraat te Sluis zal vrij dag 29 mei een handbaltoer- nooi worden gehouden voor de meisjes-leerlingen van de latere scholen van W'est- Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit toernooi werd een tien tal jaren geleden ingericht als tegenhanger voor het voetbaltoernooi voor de leer lingen van de West- zeeuwschvlaamse lagere scholen, dat elk jaar in de paasvakantie wordt gehou den. Aan het toernooi, dat om half tien begint, zullen 16 teams deelnemen. Burge meester mr. J. Asselbergs van Sluis zal om ongeveer twee uur de prijzen uitrei ken. •sjqoai Snj do "ox 'siqoaj ueui paooq '6 'aapuo squit snau '8 'paoq -aioos 'j, 'sjqoai apjaqnu g 'sef ueA dtps 's'squq afjaipiu ■f 'uaAoqsjqoaj uajqom g 'paoq a3oq z 'jad uba -dapi q

de Stem | 1981 | | pagina 23