Beatrix- Breda Politie pakt 148 mensen op BREDk Actie Lohuis voor behoud boerderij mislukt I ol^°ê e J3 opspanning Libanon loor komst aketten STEM GESCHENK VOOR U: Mitterrand leidt in peilingen VANDAAG Wellicht vijf dagen geen tram en bus in Den Haag Merijntje BoN Pinkowski uit Pools poiitburo Springsteen schitterde in Rotterdam Johan van de Velde favoriet in Duitsland ^qerl^ VRIJDAG 1 MEI 1981 BINNENLAND Dl BTW BUITENLAND HOBBY- en TABBART CARAVANS IWJel ^Tde te koop Wat dacht u van het resultaat als u dat even laat wöten via een ..kleintje" in De Stem b«jna 5 van de lO mannen die D© Stem lezen r*""? hebben speciale v belangstelling voor onze kleintjes" rubriek Auto's en motoren' Uw aanbieding in die rubriek kan dus niet missen C^#Cë) de Stem Kantoren te Breda/Bergen op Zoom/Etten-Leur/Goes/ Hulst/Oosterhout/Roosendaal/Terneuzen/Vlissingen Abonnementsprijzen, etc. op pag. 2. Losse nummers 0,70 KONINGIN Beatrix en prins Willem-Alexander aan het gebak tijdens hun wandeling door het Valkenberg-park in de Bredase binnenstad. Op pagina 3 een foto verslag van het konink lijk bezoek aan Veere en Breda.Op die pagina ook een STEM-commen- taar. In De Stem van Zeeland een uitgebreid verslag van koninginnedag in Veere. AGENTEN treden bij het Turfschip hard op tegen jongelui, die er van verdacht worden het be- zoek van koningin Beatrix te willen verstoren. Den Haag dreigt vijf dagen zonder openbaar vervoer te komen zitten. De Vervoersbonden-FNV hebben het gemeentebestuur een ultimatum gesteld. Voor volgende week donderdag moet Den Haag zijn tram- en! busbestuurders meer betalen. Gebeurt dat niet, dan gaat de boel plat. Enthousiaste ontvangst voor Oranje- karavaan Van onze verslaggevers VEERE BREDA - Koninginnedag "nieuwe stijl". Geen Oranjezonnetje, guur weer in Vee re, regen in Breda. Maar desondanks een feest. Gezellig en gemoedelijk in het Zeeuwse Veere, massaal in Breda. Vele tienduizenden Brabanders omzoomde in de Oranjestad Breda de route van de "Oranje-kara vaan". Aan het slot van het bezoek begon het te rege nen. Maar het enthousiasme bleef. Koninginnedag 1981 met een arige prinses Juliana bij aar dochter in New York. Ter ere van haar had konin- ïin Beatrix beslist, dat 30 ipril koninginnedag zou lijven. Echter zonder de doemen op het bordes van laleis Soestdijk. Deze keer ou het koninklijk gezin de nensen gaan opzoeken. Hoe men in Veere konin- nnedag viert bleek al snel, oen het koninklijk gezin per ielicopter in dit stadje arri- eerde. Ongedwongen. En net kinderspelen, precies zo- s dat al 33 jaar jaar op 30 pril gebeurt. Het kon niet itblijven, dat de prinsen ich daarbij niet afzijdig ouden houden. Tot groot lezier van hun ouders. Na en vlootschouw en een be- lek aan een bejaardente- ïuis vertrok het koninklijk ezin per trein naar Breda. EL AVIV - De spanning in i rond Libanon steeg gis- ijravond tot grote hoogte na mededeling van bet Ame- kaanse ministerie van Bui- nlandse Zaken, dat Syrië Libanon Russische Sam- raketten heeft gestatio- :erd. Israëlische regering vam daarop in spoedzitting een. De Syriërs gingen tot ze maatregel over nadat ael twee dagen geleden Iee Syrische helicopters d neergeschoten. De organisatoren daar hadden alles in het werk ge steld, om Breda "te laten zien, zoals die is, met alles erop en eraan". Die poging werd allerwege geslaagd ge noemd, ondanks enkele moeilijkheden tussen politie en jongeren. Hoogtepunt van het bezoek was de massale bijeenkomst op de Markt, waar tienduizenden mensen het koninklijk gezin toe juichten. Eerder had het ge zelschap per koets en te voet een deel van de binnenstad "verkend". Onderweg doken prins Claus en zijn drie zoons even in de botsautootjes op de kermis op de Vlaszak. Rond half zes vertrok men weer naar huis, kasteel Dra- kesteyn. nwr.imisschien niet helemaal volgens niet weerstaan aan het kussengevecht mee deel. het protocol konden de prinsen Willem-Alexander en Constantijn in Veere de verleiding te doen. Onder grote hilariteit beslechtte Willem-Alexander de broederstrijd in zijn voor- Van een onzer verslaggevers BREDA - De Bredase politie heeft gistermiddag vóór en tijdens het bezoek van de koninklijke familie 148 mensen gearresteerd. Ze zijn in de loop van de avond in groepjes weer vrijgelaten. Ongeveer 40 van hen hadden volgens de politie verboden "wapentuig" bij zich. Dit optreden van de politie wekt de indruk, dat in Breda voor het eerst de tactiek van de Amsterdamse politiecommissaris Valken is toegepast. Die tactiek behelst het oppakken van vermoedelijke onruststokers, nog voordat ze een strafbaar feit bebben gepleegd. Maar de Bredase korpschef commissaris Strooper, ontkende dat gisteravond. Er zijn van te voren arrestaties verricht om te voorkomen dat de Mobiele Eenheid zou moeten optreden. Van verschillende zijde is meegedeeld, dat de politie bij de arrestaties op het uiterlijk van jongelui afging. Vooral "punkers" werden opgepakt. De meeste arrestaties werden verricht bij het Turfschip, voordat een groep jongelui naar de binnenstad wilde trekken. Ook bij het station en het Valkenberg zijn jongelui aangehouden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiii Bajesteit IN alle vroegte schrobt de bode van het stadhuis van Veere (met de onderscheidingen al op de revers) het bordes, waar even later ko ningin Beatrix door burgemeester Hack werd verwelkomd. I illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ZUNDERT - Bas van Dongen uit Zundert moet toch uit z'n boerderij. Die werd vorige maand aangekocht door de "Stichting tot behoud van de waarde van de mens" De actie van de man ach ter die stichting, Rijsber genaar Anton Lohuis, om geld bijeen te krijgen, zo dat Van Dongen op z'n boerderij zou kunnen blijven, is mislukt. Er is niet meer dan 784 gulden bijeengebracht. De stichting heeft de boerderij inmiddels ver kocht aan een gezin uit Den Haag. Overeengeko men is dat het gezin Van Dongen wel op de boer derij mag blijven wonen, zolang voor hen geen nieuwe woning is gevon den. De stichting heeft Van Dongen verder be loofd hem te helpen bij het omscholen naar een ander beroep. Kom nu bij ons kijken naar de komplete serie Tevens 1001 kampeer- en caravanartikelen! SLINGERWEG 1 BREDA TRg5a\T076-1318Fi0 NIEUWE ABONNEE-BON Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee Naam Adres Postcode/Plaats Betaalt: 0 16.59 per maand Of: 0 49.45 per kwartaal Hij/zij ontvangt De Stem eerst 2 weken gratis Opgegeven door abonnee Naam Adres Postcode/Plaats Als kado ontvang ik graag: 0 Parker jotter Deze bon in open enveloppe, zonder postzegel opsturen naar I Dagblad De Stem, antwoordnummer 112. 4800 VB Breda Bellen kan ook 076-236911 De Franse socialistische presidentskandidaat Francois Mitterrand heeft volgens de jongste opiniepeilingen een voorsprong van drie procent j op de huidige president Giscard d'Estaing; 51,5 tegen 48,5 procent van de stemmen. Giscard kreeg bovendien een gevoelige klap te incasseren, doordat de Gaullisten besloten hebben geen stemadvies voor de tweede ronde op 10 mei te geven. De vroegere Poolse premier Pinkowski is door het centrale comité van de Poolse communistische partij uit het poiitburo gezet. Pinkowski was vorig jaar augustus aangesteld om als premier het hoofd te bieden aan de toenmalige arbeidsonrust. Met Pinkowskij zijn nog een aantal figuren uit j de partijtop verdwenen. Onder hen zijn echter geen voorstanders van de harde lijn en het is dan ook de vraag of de basis van de partij, die om veranderingen had gevraagd, met deze oplossing genoegen zal nemen Het Amerikaanse rockfenomeen Bruce Springsteen was deze week voor twee concerten in Rotterdam. Hij en zijn E-Street Band maakten daar alle uit Amerika overgewaaide geruchten waar, dat zijn show tot het spectaculairste behoort wat de hedendaagse popmuziek te bieden heeft. In de wielerklassieker Rundum den Henniger Turm, die vandaag in Frankfort wordt, verreden, behoort Johan van de Velde andermaal tot een van de grote favorieten. De weersomstandigheden in het gebied waar de koers wordt gereden, zijn namelijk slecht. Er ligt nogal wat sneeuw. En in die omstandigheden voelt de Rijsbergenaar zich opperbest.

de Stem | 1981 | | pagina 1