IIEUW, Helft van 25.000 duiven nog vermist 1 Emotionele reactie Wiegel "goedkoop Strippenkaart: Stroom van reacties op huilende Wiegel RAMP VOOR WESTBRABANTSE DUIVENMELKERS Rechter: Van Gelder mag productie niet staken STEMGESCHENK VOOR U ijkt Alura k misschien wei coopste. it te kontroleren. IN DE KRANT. .Vragensteller Kraaijestein: •>1 VERPAKKINGSFOLIE EN FILMS WORDEN DUURDER De Schelde:kantonrechter in rechtszaak onbevoegd "BoN' IBTIIM VAN ZEELAND Schoolhezetting in Zeeland loopt op rel uit Bezoek Schmidt aan Riad gedomineerd door wapens Adoptie moet eenvoudiger Jos Lamertink wint in Ronde van Spanje Baan geeft opstelling niet prijs A 51J n m 771 hekwerk BEDANKJES VOOR AVRO oestand IRA- ngerstaker rslechterd Radio-actief afval kwam van centrale Borssele zelf Al 280 man radio-actief besmet door kerncentrale BREDA - Sinds de invoering van de strippen kaart zijn de ontvangsten van de Nederlandse busbedrijven met ongeveer tien procent terug gelopen. Bij Dosbouw 100 man weg Albeda wil immigratie beperken DINSDAG 28 APRIL 1981 BUITENLAND BINNENLAND el Nederland: aluminium gen, verzinkte afrasteringen, teringen voor sportterreinen wafrastering. sring kunt U 's avonds bellen Dinteloord. Tel. 01672 - 3179 Ev' I t«cop gevroagdofonn te bieden in laten horen via een Kleintje in De Stem en het komt in orde immers tienduizenden Stern-lezers en reressen (een op de drie) lezen uw advertentie omdat zij speciale belangstelling hebben voor onze Kleintjes -rubriek Huisdieren DE STEM lUtoren te Breda/Bergen op Zoom/Etten-Leur/Goes/ Hulst/Oosterhout/Roosendaal/Terneuzen/Vlissingen Abonnementsprijzen, etc. op pag. 2. 1 Losse nummers 0,70 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiililiillllillll^ n een onzer verslaggevers IVILLEBRORD ET- -LEUR - De Weslbra- jsc duivenwereld is het dopen weekeinde getrof- joor een van de grootste apen uit de wedyluchtge- ledenis. Meer dah de helft de 25.000 zondag in het use St.Quentin geloste ven wordt vermist, let zeer slechte weer heeft complete ravage aange- it onder het duivenbe- J Van de postduiven- eniging "De Vredesduif" III in St.Willebrord waren gis termiddag van de 900 duiven maar 300 in het hok terugge keerd. Van de 219 duiven van "De Volharding" in Etten- Leur kwamen er slechts 25 binnen.In Zegge kwam wel geteld één duif van de 77 in- gekorfde dieren thuis. Voor de meeste duiven melkers is het seizoen na de derde wedstrijd al kapot. Ve len zijn hun doffers kwijtge raakt. Er wordt druk gespe culeerd over de vraag wie er nu verantwoordelijk is voor deze rampvlucht. Enerzijds wordt de schuld gelegd bij de afdelingsbestuurders, die opdracht hebben gegeven de dieren zondagmiddag te los sen. Anderzijds trekken de duivenmelkers zelf ook het boetekleed aan. "Zowel het bestuur als wijzelf wisten dat het weer niet best was. Maar ja, wat wil je aan het begin van het seizoen, dan speel je graag", zegt een dui venmelker. De heer Gabriels, secreta ris van de afdeling West-Brabant in Roosendaal zegt dat achteraf praten wel erg makkelijk is. "Wij krij gen onze inlichtingen over het weer van de luchtmacht, terwijl we ook met Frank rijk contact houden". Vol gens hem is deze ramp de grootste sinds 13 jaar. Over de schade die de dui venmelkers lijden, valt nog geen zinnig woord te zeggen. Er kunnen deze week nog vermiste duiven terugkeren. iiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiN kreeg te verwerken. "Ook voor de weduwnaar, die de vraag heeft gesteld, moet het een moeilijk moment zijn geweest. Van Meekren heeft niet aangevoeld, dat dit zou kunnen gebeuren. De vraag was op zich zelf gerechtvaardigd, we heb ben er dan ook geen spijt over", aldus de Avro- woordvoerder. Van Meekren zelf zegt "de grootste fout van mijn carriere" te hebben ge maakt. Inmiddels heeft de WD-top laten weten, dat Wiegel enkele dagen nodig heeft om op verhaal te ko men. Hij is dermate van streek geraakt, dat hij al zijn politieke activiteiten voor twee dagen heeft ge- staakt.Inmiddels is de werkkamer van Wiegel op Van onze redactie binnenland DEN HAAG HILVER SUM - De VVD, de Avro en veel dagbladen zijn gis teren bedolven onder reac ties over het Avro-pro- gramma "Vragenvuur" van zondagavond, waarin VVD-lijsttrekker Wiegel in snikken uitbarstte. Dat naar aanleiding van een vraag van de Eerbeekse offset-drukker Kraaije- stein, zelf weduwnaar, over de bezuinigingen in de gezinshulp. Wiegel rea geerde zo emotioneel, om dat hij zelf sinds vorig jaar weduwnaar is. "Een verkeerde inschat ting van Jaap van Meek ren", aldus de Avro, die gisteren 80 bedankjes llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllilllllllllMllllllllllllllllllllllllllllllllMlllllllllllllllllllllllllüllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllliilllllllllllilllllllllllllllll Jaap van Meekren ..."De grootste fout mijn carriere" zijn ministerie herschapen in een bloemenzee, aldus een woordvoerder van Binnenlandse Zaken. Op pagina 3 meer over de af faire-Wiegel. Offset-drukker Kraaijestein bekijkt de video opname van Avro's "Vragenuur" van zondagavond. De foto toont het moment waarop Wiegel in snikken uitbarst. ij alle informatie over de PTT telefoontoestellen Plaats ivelop zonder postzegel opsturen naar smmunicatie, antwoordnr 004, s-Gravenhage. BREDAEERBEEKHIL- VERSUM - „Ik heb die vraag aan de heer Wiegel gesteld, niet omdat hij ook weduwnaar is, maar om dat de VVD op de wel zijnszorg, en in het bijzon der de gezinshulp, wil be zuinigen," aldus de heer M.G. Kraaijestein uit Eer beek, de man die zondag avond in Avro's Vragen vuur met zijn vraag VVD- lijsttrekker Wiegel in snikken deed uitbarsten. Over die emotionele reac tie zegt presentator Jaap van Meekren: "Ik verwijt mezelf dat ik dit niet voor zien heb. Vooral voor de heer Wiegel vind ik het rot. Je zult maar in het openbaar, en vooral voor de televisie, gaan huilen". Van Meekren heeft Wiegel inmiddels zijn veront schuldigingen aangebo den. Bij De Stern-redactie hebben gisteren tientallen lezers ongevraagd hun mening kenbaar gemaakt over de tv-uitzending. De hoofdlijnen uit die reac- ties:"Jaap van Meekren had die vraag nooit mogen doorlaten", "Verschrikke lijk voor Wiegel", "Een laakbare uitzending". Acht lezers reageerden met: "Een mooie stunt die Wie gel vee! stemmen zal ople- veren'TUit alle reacties klonk bewondering door voor PvdA-lijsttrekker Den Uyl, die - zoals een le zer zei - „de jonge Wiegel vaderlijk troostte". Kraaijestein heeft op Tweede Paasdag en vlak voor de uitzending met Van Meekren gesproken over de vraag, die volgens de presentator bij zeer veel mensen leeft, over het be knotten van de welzijns zorg. "De heer Van Meek ren heeft mij," aldus Kraaijestein, "beide keren gevraagd om niet te per soonlijk te worden. Kijk, de heer Wiegel kan met zijn inkomen van twee ton per jaar een huishoudster betalen. Hij kan dan ge makkelijk zeggen dat je moet bezuinigen op ge zinshulp. Maar als ik zoiets hoor gaan mijn te nen krullen, want ik kan ftiet mijn inkomen als off set-drukker dat niet beta len. Van Meekren heeft me gezegd dat mijn vraag be trekking had op mijn pro bleem en niet op de situa tie van de heer Wiegel. Ik heb toen voorgesteld dat ik m'n vraag aan alle drie de politici zou stellen, maar dat vond Van Meekren niet nodig," aldus Kraaije stein. De Avro-presentator be vestigt deze lezing. Over de emotionele re actie van Wiegel zegt Kraaijestein: „Die vond ik goedkoop. Tenslotte heeft hij in die uitzending ver schillende vragenstellers lullig neergezet. Maar dit had ik niet verwacht." —H» «n onze redactie buitenland 'AST - IRA-hongersta- 'ands kan elk moment fliWen, zo is in Noord- and vernomen. Sands •'vandaag in de Maze-ge- Jienis in Belfast de 59ste van zijn hongerstaking .buitensingel 6 Assen, hoofd- aat Eindhoven, postkantoor faarlem, Raaks 5 Hengelo, Neede, Bleekeneschweg 1 it, postkantoor Neude 11-13 rg Roe!enweg2 ptt telecommui Van onze redactie binnenland HAARLEM - De Raad van Bestuur van het Van Gelder papierconcern mag de pro ductie in de fabriek in Vel- sen niet stopzetten, zolang de centrale ondernemingsraad nog geen advies heeft uitge bracht. De rechtbank vindt, dat Van Gelder onrechtmatig heeft gehandeld. Het concern kan best besluiten een be paalde fabriek te sluiten, maar daarbij moeten de spelregels wel in acht wor den genomen. Van Gelder heeft echter gehandeld in strijd met de wet op de on dernemingsraden, aldus de rechtbank. DEN HAAG - Het radio-ac tieve afval dat op het terrein van de kerncentrale in Bors sele is aangetroffen, was niet afkomstig uit de Franse op werkingsfabriek in Cap La Haque, maar uit de kerncen trale zelf. TOKIO - Tot nu toe zijn al meer dan 280 mensen radio actief besmet geraakt door lekken in de Japanse kern centrale in Tsuruga. Het regeringsbureau voor energie vreest dat een aantal van hen hebben blootgestaan aan een uiterst gevaarlijke dosis radio-activiteit. Financiële strop voor bussen Van een onzer verslaggevers) Een forse tariefsverhoging (vijftien tot twintig pro cent) of het beperken van de thans ruime overstapmo gelijkheden moet volgens de busbedrijven voorkomen dat men nog verder in de financiële problemen ge raakt. De werkgeversorganisatie in het vervoer, de KNVTO, heeft eerder deze maand al aangegeven dat de tarieven de komende jaren met minstens veertien procent per jaar zullen moeten stijgen om de giganti sche tekorten van de busbedrijven enigszins in te dammen. passagier. De komende prijs verhoging van ongeveer 0,5 procent per 1 mei biedt, vol gens insiders, geen soelaas. Als oorzaken van de in komstenderving worden ge noemd: het huidige tarief dat betrekkelijk laag is, de ruime overstapmogelijkhe den en het retourrecht. De praktijk heeft inmid dels geleerd dat het publiek de mogelijkheden optimaal benut om op hetzelfde kaartje over te stappen en - binnen de gestelde termijn - de retourreis te aanvaarden. Dat is indertijd wel ingecal culeerd bij de opzet van het nieuwe systeem, maar toen was niet voorzien dat van deze mogelijkheid op zo grote schaal gebruik zou worden gemaakt. Ook het feit dat met name de abonnementstarieven voor scholieren en bejaarden zo laag zijn zij betalen de helft van de werkelijke prijs) wordt in vervoerskringen een onverantwoorde zaak genoemd. „Niet dat wij nu zouden willen pleiten voor een drastische verhoging van de abonnementstarie ven", aldus een woordvoer der, „maar het is natuurlijk te gek dat tijdens de spitsu ren die voor ons het duurst zijn, tachtig tot negentig procent van de passagiers bestaat uit deze goedkope abonnementshouders". Voordat de strippenkaart in het najaar van 1980 werd in gevoerd werd vijftig procent van de kosten van de busbe drijven gedekt door de prijs die de passagier betaalde. Nu wordt ongeveer veertig pro cent bijgedragen door de Van een onzer verslaggevers BURGHSLUIS- Dosbouw, de combinatie van zes aan nemersbedrijven die de pij- lerdam in de monding van de Oosterschelde bouwt, gaat in het laatste kwartaal van dit jaar honderd betonwerkers uit Zeeland, westelijk Noord-Brabant en de Zuid- hollandsche Eilanden ont slaan. In de eerste helft van vol gend jaar zullen opnieuw honderd betonwerkers wor den ontslagen en in de tweede helft van dat jaar tachtig. Bij het textielbedrijf Ter Horst in Rijssen moeten 150 van de 360 banen verdwij nen. Van onze redactie binnenland DEN HAAG - Binnenkort worden verpakkings folie en films stukken duurder. Rekening wordt gehouden met een prijsstijging van 7 tot 8 pro cent. Oorzaken voor deze prijsverhogingen zijn de sterke stijging van grondstoffenprijzen, waar onder ruwe olie en cellofaan. VLISSINGEN - De behande ling van de civiele procedure die de Industriebond-FNV tegen de directie van De Schelde heeft aangespannen is gisteren niet doorgegaan. De raadsman van De Schelde acht de kantonrech ter in deze zaak niet be voegd. De Industriebond wordt door de kantonrechter op 11 mei in de gelegenheid gesteld de conclusies van de raadsman van De Schelde aan te vechten. De bond eist van de Schelde- directie uit betaling van 40 gulden als maandelijks voorschot aan alle werknemers vanaf 1 ja nuari 1981. Van onze redactie binnenland DEN HAAG - Het kabi net wil de toevloed van buitenlanders naar ons land drastisch gaan in perken. Minister Albeda zei gisteravond, dat het aantal buitenlandse ar beidskrachten de ko mende jaren niet sterk meer mag toenemen. Vandaag dient het ka binet bij de Tweede Ka mer een plan in, om de immigratie van vreem delingen aan banden te leggen. NIEUWE ABONNEE-BON: Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee Naam. Adres Postcode/Plaats Betaalt: 0 16.59 per maand Of: 0 49.45 per kwartaal Hij/zij ontvangt De Stem eerst 2 weken gratis Opgegeven door abonnee Naam Adres Postcode/Plaats Als kado ontvang ik graag: 0 Parker jotter Deze bon in open enveloppe, zonder postzegel opsturen naar Dagblad De Slem. antwoordnummer 112, 4800 VB Breda Bellen kan ook 076-236911 DE bezetting van de gemeentelijke Mavo in Kruiningen die zondagavond door leerlingen van deze school als een geintje werd gestart,is onverwacht op een rel uitgelopen. De leerlingen die zondagnacht in tentjes op het schoolplein verbleven, trokken met toestemming van een leraar uiteindelijk de school binnen toen het begon te regenen. Toen de directeur hierover telefonisch echter zijn veto uitsprak, drongen de leerlingen via een raampje toch het gebouw binnen. HET bezoek van de Duitse Bondskanselier Schmidt aan Saoedi-Arabië wordt in Duitsland met grote interesse gevolgd, omdat de kans levensgroot aanwezig is dat dë Saoedi's Schmidt om de levering van wapens zullen vragen. De al eerder getoonde interesse van Riad in de Duitse Leopard-tanks bracht in de Bondsrepubliek een nog steeds niet verstomde discussies op gang over de voor- en nadelen van een eventuele levering. Daarbij is Saoedi-Arabië de voornaamste olieleverancier, tweede handelspartner en grootste kapitaalverschaffer van de Bondsrepubliek. DE Kamer vindt dat het adopteren van vooral buitenlandse kinderen eenvoudiger moet worden. Ook aan de lange wachttijden moet een einde komen. JOS Lamertink steekt zijn handen in de lucht op de meet van de zesde etappe in de Ronde van Spanje ten teken van zijn overwinning in deze ronde. Tweede in deze etappe werd de Italiaan Alfredo Chinetti. Bondscoach Rob Baan weigert om de samenstelling prijs te geven van het Nederlands elftal dat woensdag in het kader van de voorronden voor het wk, in Cyprus moet trachten tegen deze voetbaldwerg met groot verschil te winnen.

de Stem | 1981 | | pagina 1