stem Jeugdbrandweer I erneuzen erd tweede Erik-Jcm rffer van Veertien geslaagden cursus Sportraad de Rente op 1-2 JAARS )P GEWESTELIJKE WEDSTRIJD vicepunt ig bestaat. Dg. Geringe opkomst jongerendag in Heinkenszand Spaarbiljetten COMMANDANT MENU NAM AFSCHEID Druk dagje voor brandweer Hontenisse Vijfduizend bezoekers open dag Philipsdani Kustwater- onderzoek Deltadienst op tv. VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 :e krant afstand tussen uw zaak [politierapport A '/2-10v4o/OISNÜ Télébanque: 01140-11488 UE DE PARIS ET DES PAYS-BAS NV ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil Discussie over kernenergie Uitgaan in Zeeland Terneuzen Dodenherdenking in Sas van Gent A3 tANDAG 27APRIL 1981 Er Is 'n vlafcbll uw deur Boekhandel Passage Passage 13, tel. 01155-1208 de Mevr. Neve W. Alexanderstr. 4 tel. 01148-2250 Rayonkantoren: Nieuwslr. 9 01150-17920 Steenstr. 14 01140-3751 Klokstr. 1 01100-28030 Torenstraat 5 01184-19910 r Er zijn in Nederland 9 10 bureaus van vertrouwens- I artsen:Amsterdam 020-71 34 17, |I8 57, Breda 076-14 63 23, 12 24, Groningen 050-23 20 03, en 05100-3 33 93, astricht 043-1'47 72, terdam010-12 81 10, sdit 030-51 60 98, alle 05200-1 98 28, J kunt ook informatie inwinnen De Nederlandse Vereniging in Kindermishandeling, lingsplein 27, Den Haag. tfoon 070-63 19 23 rERNEUZEN - Met een puntentotaal van fheeft in de klasse j unioren het j eugdbrand- ierkorps van Hagestein de zaterdag in Ter- izen gehouden Gewestelijke brandweer- itrijden winnend afgesloten. Het Terneuzense korps werd eervol tweede met 253 punten, 3. Ouddorp 252, 4. Huybergen 247,5. Middelburg 247, 6. Papendrecht 246, 7. Vlissingen 246. Deze zeven jeugdbrandweerkorpsen mo gen op 6 juni in Tiel deelne men aan de landelijke wed strijden. In de klasse adspiranten ging de> eerste prijs naar Bergschenhoek met 349 pun ten, 2. Hagestein 346,3. Gouda 342, 4. Vlissingen 340, 5. Ben schap 339,6. Papendrecht 337, 7. IJsselstein 334. In totaal werd door 33 jeugdbrand weerkorpsen aan de wedstrij - den deelgenomen. Plaats van handeling was het voormali ge Dethongebouw en een na bij gelegen terrein aan de Mr. Haarmanweg. De adspiranten kregen als opdracht het blussen van een (gefingeerde) brand in een kantoorgebouw. Juryvoorzit ter Verhoef uit Capelle aan de IJssel was over het optreden van deze jeugd over het alge meen tevreden. Sommige korpsen echter werkten te snel en liet de „naverkenning" soms wat te wensen over. Bij dej unioren werden nog al wat fouten gemaakt op de hindernisbaan en ook de con ditie was niet bij allen opti maal, aldus juryvoorzitter Meijer uit Waalre, die echter het enthousiasme prees. Na de wedstrijden werden in de kazerne van de Terneu zense brandweer de prijzen aan de winnende korpsen uit gereikt. Dat deed burgemees ter C. Ockeloen. Ook hij prees de inzet van de jeugd en het enthousiasme waarzij zij zich lilIliumiimiliummmmiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiië (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - Veertien sportmensen uit West Zeeuwsch-Vlaanderen hebben met succes de Alge mene Basis Opleiding voor sporttechnisch kader afge sloten. De opleiding werd, gegeven op initiatief van de Zeeuwse Sportraad en de gemeente Oostburg en stond onder auspiciën van de Nederlandse Katholieke Sportfederatie. De oplei ding werd verzorgd door de heer H. Henry uit Sluis. De geslaagden zijn de dames C. Baarends en J. Christiaan- sen en de heren A. de Bart, A. Bun, J. Houtzager, R. In- gels, A. van Loon, J. de Meester, L. van Tiggelen, G. Willemsen, M. Meulbroek, M. van Steenberghe, E. Rin- goot en Th. Alberti. Met dit A.B.O.-bewijs kunnen deze mensen deelnemen aan vervolgopleidingen in hun tak van sport of opgeleid worden tot rekreatiesport- leider A. Bij voldoende be langstelling zal in het ko mend najaar een kursus re- kreatiesportleider A in Oostburg worden gehou den. Inlichtingen over deze cursus alsmede andere sportopleidingen kan men verkrijgen bij de ambte naar sportzaken van de ge meente Oostburg. ÏL - Twee personenau- Iwerden zaterdagmiddag Lenlijk beschadigd ten Mge van een aanrijding let kruispunt Kanaalka- ■Oranjestraat. Mevrouw lw„ de bestuurster van Teerste auto, wilde op ge ijld kruispunt keren om [ting Hulst te rijden, jarbij verleende zij geen pang aan de autobe- iirder B. van der B. uit [neuzen. De inzittenden len ongedeerd. BRESKENS - Zaterdag- Vd is de Italiaanse chauf- rG.A.I. uit Milaan met kampeer bus bij het ach- luit rijden tegen een licht- Itvan de benzinepomp van peer v.H. gereden en ver- één van de lichtbak- IULST - In café Oud Ant- »n aan de Overdam- kat werd in de nacht van |erdag op zondag ingebro- Twee gokautomaten bden opengebroken en het p daarin bevindende geld riolen, evenals een aantal pen sigaretten. IZENDIJKE - Op de nabij het benzi- tation is een kokertje l medicijnen gevonden. Imedicijnen zijn van het liTrandate 200 en in het fee bevonden zich zeven mje tabletten en tien inje gele capsules. De lolitie vraagt nadere Jchtingen en men kan het eau in Oostburg daar- it bellen. [ORTGENE - Vrijdag- laat kwam op de Wijk een personenauto murd door mevrouw (•■S. uit Kortgene in een nadat ze voor een fcmd voorwerp op de weg iet uitwijken. Ze raakte I macht over het stuur fit en belandde onderaan in een sloot. De he ister kon nadat haar •gedeeltelijk vol water J gelopen via een portier- pp.ie uit de auto kruipen s daarna met nekklach- I overgebracht naar het ïBcht ziekenhuis te p De auto werd geheel Veld. jOSTBURG - De rijkspo- 't in de nacht van za ag op zondag een tweetal [•tienjarige jongelui aan- liuden, P.P. uit Draaibrug IjC. uit Oostburg. Beiden ■j® twee sierstrippen ge- h van een geparkeerde P in de Erasmusstraat. loader verhoor bleek het fetal vorige week ook vier llsierrii en van een l®e Opel Manta te heb- Tgestolen. Deze auto stond Joet Kerkplein gepar- f'4 Beiden zijn 's nachts floten en later, toen dat zij militair waren, f 'ie Marechaussee in Ter pen overgegeven. Na ver- te zijn door de Mare- a zijn ze weer in vrij- De Terneuzense jeugd- brandweer in actie van haar taak kweet: „Win nen is leuk maar het meedoen toch wel het belangrijkste," aldus de burgemeester, die het een eer voor de stad vond dat deze wedstrijden nu eens in Terneuzen werden gehou den. Lof voor de deelnemers was er ook van de voorzitter van de commissie jeugdbrand weer in Nederland, de heer Swiep uit Vlaardingen. Hij wees op de noodzaak van de vrijwillige brandweer, die met zoveel jeugd in de gelede ren zeker nog lang zal blijven bestaan. In verband met het 35 j arig bestaan van het Alge meen brandweercomité was er ook voor elk deelnemend korps een speciaal vervaar digd brandweerschild. Uiteraard was er voor het nodige documentatiemateriaal gezorgd (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Slechts 35 van de 2.000 in de gemeente Borsele wonende jongeren hebben afgelopen zaterdag de moeite genomen naar de Jeugdhoeve in Hein kenszand te komen, waar een ontmoetingsdag tussen jeugd en gemeentebestuur werd ge- (ADVERTENTIE) Voor informatie en telefonisch bestellen: houden. Doel van deze bijeen komst was het bespreken van de thema's en knelpunten uit het rapport „Jongeren in Bor sele', dat naar aanleiding van een enquête is samengesteld door Soos De Klomp. Ondanks de geringe op komst bestempelde burge meester G. van den Heuvel de dag toch als een succes. „Als je bedenkt dat tegen woordig zelfs volwassenen niet meer warm te krijgen zijn voor gespreksgroepen, dan mag je over een dergelij ke opkomst onder de jeugd niet klagen", aldus de burge meester. De belangrijkste conclusies uit het rapport (zelfstandig wonen jongeren, openbaar vervoer, hulpverlening en open jongerencentrum) wer den eerst door de jeugd onder ling besproken en daarna in gebracht in een forumdiscus sie met het gemeentebestuur. Een en ander resulteerde in een toezegging van gemeente wege dat er in ieder geval naar zal worden gestreefd om een deel van de vrijkomende lagere school te Ovezande te bestemmen voor het open jon gerenwerk in Borsele. ST.PHILIPSLAND - De open dag die zaterdag op de Philipsdam, één van de twee compartimenterings- dammen achter in het Oosterscheldegebied, werd ge houden, heeft bijna vijfduizend kijkers getrokken, eens zoveel als vorig jaar. Van negen uur 's morgens tot vier uur 's middags was het een komen en gaan van bezoekers, die niet al leen uit heel Zeeland en westelijk Brabant afkomstig waren, maar ook uit Noord- en Zuid-Holland en uit Limburg. De bezoekers kwamen goed aan hun trekken: zij konden in de directiekeet op het werkeiland naar wa terbouwkundige films kijken en er waren dia- en vi deopresentaties van het werk, dat bijna achthonderd miljoen gulden kost. Voorts was er een uitgebreide tentoonstelling, waarvoor enorme belangstelling bestond. Door maar liefst vijfentwintig medewerkers van Rijkswater staat werd tekst en uitleg gegeven. Van de gelegenheid om de bouw van de geweldige sluizen, die in de Philipsdam zijn geprojekteerd, van dichtbij te bekijken maakten velen gebruik. 's Middags hield de surfvereniging „De Kreekrak kers" uit Bergen op Zoom in de oostelijke voorhaven van het werkeiland een demonstratie en een wed strijd, die door honderden bezoekers aan de open dag met belangstelling werden gevolgd. Ondanks de enorme drukte verliep alles vlot. Eén ongeluk is er gebeurd. De Philipslander K. raakte om streeks twaalf uur met zijn auto in de sloot, toen hij uitweek voor de auto van v.O. uit Roosendaal, die op het kruispunt met de weg St.Phiüpsland - Anna Jaco- bapolder over de stopstreep was geschoten. Zowel K. als v.O. kwamen met de schrik vrij. AXELr-„Er zijn 2 oplossingen voor de energieproblemen in de toekomst: steenkool en kernenergie", hield Loek Hermans, Tweede Kamerlid voor de WD, zijn gehoor vrijdag in Axel voor. De steenkool schreef hij hierbij een groeieffect toe, waarbij hij klimaatsveran deringen niet uitgesloten achtte. Een belangrijke fac tor bij het nemen van een be-' slissing met betrekking tot kernenergie noemde hij de maatschappelijke discussie. Wel wees hij al op de gevol gen van de sluiting, die hij op 7 miljard gulden raamde. Loek Hermans was in Axel op uitnodiging van de plaatselijke WD-afdeling, die een discussieavond voor jongeren hield onder het motto: „Ook jij". Opponenten van het jongste kamerlid van de WD waren jonge le den van de Provinciale Sta ten van Zeeland: Theo Baert(CDA), Greet de Vries(PvdA) en Jopie Boog- erd(D'66). Centraal stond tijdens de discussiebijeenkomst de energieproblematiek. Het WD-kamerlid verwachtte dat de behoefte aan energie in de toekomst, vooral door vraag vanuit de Derde We reld, nog zal toenemen. Jopie Boogerd (D'66) bestreed de toename en wees op de over- capacitieit die momenteel in Nederland aanwezig is. Greet de Vries(PvdA) wees erop dat de problematiek van de steenkool met de technieken van nu goed on dervangen kunnen worden. Theo Baert(CDA) hield de aanwezigen jongeren voor dat er momenteel weinig te kiezen is en dat de keus uit gesteld moet worden tot technologen een oplossing gevonden hebben. Ook de ontwikkelingssa menwerking was een punt, waar de jongeren nogal wat vragen over stelden. Loek Hermans hield hen voor dat het huidige ontwikkelings geld nog veel doelmatiger besteed kan worden. Hij wees erop dat veel geld ver loren is gegaan in het verle den. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - In het t.v.-programma „Van Ge west tot Gewest" van woens dagsavond (29 april) zal door de NOS aandacht worden besteed aan het onderzoek' van het kustwater, dat door de hoofdafdeling Milieu en Inrichting van de Delta dienst in Middelburg wordt uitgevoerd. Tussen Hoek van Holland en de Belgische grens wor den dit jaar en volgend jaar door helikopters van de KLM maandelijks monsters van het kustwater genomen. Vooral voor het inlaten van kwalitatief goed water in het Grevelingenmeer is dit on derzoek van groot belang. Ook hoopt men met dit pro gramma meer gegevens te krijgen over de wisselwer king van de Oosterschelde met het kustwater ten be hoeve van een goed toekom stig beheer van de Ooster schelde. B .-T>vr."> irrr gon ai bisrOooib <w.;s!b jjj KLOOSTERZANDE - De brandweer van de gemeente Hontenisse heeft afgelopen zaterdag een druk dagje ge had. Niet met het blussen van fikse branden, maar met de grote belangstelling die be stond voor de „open dag" die werd gehouden in Klooster- zande en de commandowisse ling bij dit korps. Ruim 1.000 belangstellen den vervoegden zich in de loop van zaterdag bij het brand- blusmaterieel, dat was ten toongesteld of werd gedemon streerd. Onnodig te zeggen dat de ritjes met de brand weerwagen door Klooster- zande trekpleister was voor de jeugd. Tijdens de rond- riljes werd her en der een slang aan het waternet ge koppeld en spontaan wat ge spoten. Voorts kon men zich uitleven bij een wedstrijd spuiten, waarbij punten te vergaren viel door het aantal ballen dat men wist weg te krijgen. 's Middags vond in de raad zaal van het gemeentehuis een meer officiële plechtig heid plaats. Burgemeester mr M. Somers heette daar de brandweer die thans meer omvat dan louter het blussen van branden. Hij was blij dat weer een aantal brandweer lieden diverse diploma's had den behaald, zoals dat voor persluchtmasker en pompbe diende. Voorts kon een aantal Burgemeester Molthoff van Hulst was ook present bij het afscheid van brandweercommandant Menu bevorderingen worden mee gedeeld. Afscheid nam het korps van de heren J. Baart, P. Maas en J. van de Waal, die vele jaren de brandweer trouw hadden gediend. Naast een bloemetje voor de dames was er een erepenning voor de scheidende brandweerlieden. Nadat de heer J, van,Meelen was geïnstalleerd als plaats vervangend postcomman- dant Kloosterzande, werd brandweercommandant J. Menu in het zonnetje gezet. Na 30 jaar brandweerdienst was er ook voor hem de tijd van afscheid nemen gekomen. Hij werd bedankt voor het vele werk dat hij had verzet. O.m. werd hem een oorkonde uitgereikt. Vervolgens instal leerde mr Somers de heer W. Broekhoven als nieuwe brandweercommandant. De heer Menu dankte voor de hem toegezwaaide lof en wen ste het korps alle goeds toe. Tijdens een drukbezochte re ceptie, die volgde op de com mandowisseling namen velen de gelegenheid te baad oude en nieuwe commandant de hand te drukken. Onder hen ook oud-brandweercomman dant Dumoulin. BERGEN OP ZOOM Roxy 1 - 20.15 uur - De she riff maakt zich kwaad, a.l. Roxy 2 - 20 u. Decamerone, 16j. Cinemactueel 1 - 20 u. Vrouwenstad, 16j. Cinemac tueel 2 - 20 u. De blauwe la gune, 12 j. Cinemactueel 3 - 20 u. Een vlucht regenwul pen, 16j. Stichting Etcetera, Hofstr. 2a - Expositie van Joost Schmidt met kleur- en gewone etsen, zeefdrukken en aquarellen. Geop. dag. 13.30-17.00 u.; zat. en zond. 13-18 u. vrijd. ook 19-21 u. (t.m. 3 mei.) Het Markiezen hof, Steenbergsestr. 6-8, Ex positie van vijf Joegoslaven met schilderijen, grafieken en wandkleden. Geop. di t/m zo. 14-17 uur. (tot 14 mei). Kunst- en Proeflokaal de Hemel, Moeregrebstr. 35- Expositie van Silvain Buffile met schilderijen en goua ches. Geop. di, wo, do. 17-01 uur, vrij. 17-02 uur, zat. 14.30-02 uur en zond. 14.30-01 uur (t/m 30 april). GOES Grand- 20 uur - The blues brothers, a.l. HULST De Koning van Engeland- 20.15 uur - Dr. Fu Man Chu, a.l. 20.15 uur - The blues bro thers, a.l. 20 uur - Vrijdag de 13-de, 16 j. 20 uur - De vro lijke Tiroler sexkliniek, 16j. 14.30 uur - De prille lusten van een tiener, 18 j. Liduina- ziekenhuis,Radio Nightinga le, zond. 15.05-17 uur (sport), dinsd. 20-22 uur (pop), woe. 20-22 uur (luistermuziek), zat. 13-16.30 uur (verzoekpla ten), 20-22 uur (actualitei ten). Openbare bibliotheek, Sportlaan 14 - Expositie van titelbladen en bladmuziek. Geop. ma. 10-12, 13-17.30 en 19-21 uur, di. 10-12, en 13-17.30 uur, woe. 10-12 en 13-17.30 uur, vrij. 10-12, 13.17.30 en 19-21 uur, zat. 10-12 en 13-17.30 uur. (t/m 27 april). W. Blommaert- 14.30 uur - schieting. De Herleving- 15 uur - Schieting. MIDDELBURG Zeeuws Kunstenaarscen trum, Molstr. 13. - Leo Ver munt exposeert bronsplas tieken. Geop.: di. t. m. vrij. 10-12 en 14.00-17.30 u; woe. en vrij. ook 19.00-21.30 u.; zat. 9.00-12.30 en 14-16 u. (t. m. 30 april). OOSTBURG Ledeltheater- 20 uur - Joy de pornopoes, 18 j. TERNEUZEN Luxortheater- 20 uur - The blues brothers, a.l. 20 uur - Spel zoner remmen, 18 j. Ar- tikof - Freja van Marion ex poseert schilderijen. Geop. elke dag behalve zondag, (t/m 30 april). Terneuzens Museum, Burg. Geillstr.- Expositie van Gerrit de Zeeuw van zeldzame schel pen en fossielen. Geop. dag. behalve zond. en maand, (t/m 21 mei). VLISSINGEN Galerie Marquis, Nieuwen- dijk 15- Expositie van Arie van Geest met schilderijen en tekeningen. Geop. wo t/m zo. 13-18 uur. (tot 17 mei). Al- hambra I- 20 uur - Een vlucht regenwulpen, a.l. Al- hambra n - 20 uur- The jazz singer, a.l. De Piek- 21 uur - film „Dalla nube alia Resis- tenza" WATERLANDKERKJE Zaal in den Koning - Exposi tie van K Deyland uit Ter- neuzen met schilderijen. Ge op. di. t/m zond. 12-14 u. en 17-21 u. (t.m. 31 mei) De Vrijbuiters - Wandel club De Vrijbuiters nam za terdag deel aan de zesde in- stuiftocht te Hoek. Hieraan namen meer dan 300 wande laars deel. De Vrijbuiters be haalde op de 5 kilometer een tweede prijs. Op de 10 kilome ter wist men de eerste prijs binnen te halen. Aanstaande zaterdag doen de Vrijbuiters mee met de Zandmars in Mid delburg. SAS VAN GENT - Maan dag 4 mei begint om 19.45 uur in de burgerzaal van het ge meentehuis in Sas van Gent de traditionele dodenherden king. Hieraan wordt o.m. meege werkt door harmonie De Ver- eenigde Vrienden, Ineke Zwartelé-Duvivier (die voor draagt uit eigen werk) en mu sicus Robby Heyt die The Last Post zal vertolken. Daarna volgt de kransleg- ging en eerbetoon door verte genwoordigingen van Sasse scholen. Na het Wilhelmus zal een défilé plaatsvinden.

de Stem | 1981 | | pagina 7