SPANNENDE KOERS IN ZU1DDORPE KOrt BRANDARtS.OM DAT-IE GOED ZWAAR IS. UEFSCHIP VOOR BOUWPIJLERDAM Actie voor langere openstelling Hulster buitenbad MIDDEN-ZEEUWS nteresse ^aassalon joven erwachting Concert >t. Kruis Zaamslag Recreatie- gids 1981 uitgebracht Uitslagen wieler wedstrijden Puzzelrit De Zeeuwen in Borsele PAGINA ZEELAND 3 3ONDERDAG 23 APRIL 1981 BIEQflM VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 4 A/alcheren politierapport IJJOEk - De auto, bestuurd mevrouw A.O. uit Hoek, woensdagmiddag om uur volkomen vernield zij op de Hoekseweg op 'veer 200 meter voor de boegovergang, komende Hoek, een vrachtauto en bij het weer naar lem u r weghelft rijdende, L acht over het stuur ver- De auto belandde in de Jde bestuurster bleef on- mrd. Operationeel Slepen Rozijnen: Eet ze. AXEL markten Bejaardenbond te Clinge vierde feest Donkere tabakken. Uitgekiende samenstelling. Mooi lang gesneden. Praktisch zonder gruis. Prettig van geur en pittig van smaak zonder scherp te zijn Zouden er daarom elke week een paar zwareshag-rokers opBrandaris overstappen? (Van onze correspondent Unieke klus IRESKENS - De door de unstkring Breskens geor- aniseerde Paassalon loopt oven alle verwachtingen, rerwacht wordt dat op don- erdag (vandaag) om onge- eer 19.00 uur de vijfhon- erdste bezoeker verwel- ;omd zal kunnen worden. .an deze vijfhonderdste be- Deker zal als blijk van raardering een „aardig, eidje" worden uitgereikt. >e salon is nog geopend tot n met zaterdag en wel in de liddag- en avonduren. voor RDM (Van een onzer verslagge vers) HULST - Hulstenaar Piet Beeldens is, samen met zijn echtgenote, een hand tekeningenactie begonnen tegen het beperkt open stellen van het openlucht zwembad in Hulst Het plan van B en W om het buitenbad slechts van 15 juni tot 22 augustus open te stellen is volgens Piet Beeldens een onover komelijk bezwaar voor vele ouders, die daarmee een stuk recreatie zien verdwijnen voor hun kin deren. Piet Beeldens vindt dat de Hulster jeugd dit stuk recreatie niet ontzegd mag worden, omdat de ge meente de exploitatie van het overdekte zwembad sluitend wil krijgen. Dinsdagavond werd voorzichtig een begin ge maakt met de handteke ningenactie. Hij klopte bij vijftig mensen aan en alle maal zetten zij een hand tekening. Vandaag (don derdag) wordt de actie voortgezet, ondermeer door het ophangen van handtekeningenlijsten in de SRV-wagen. Het is de bedoeling dat de bijeen ge brachte handtekeningen maandag aan de burge meester worden aangebo den. 3gramma om kunnen de olgende rolprenten gaan heater draait tot en met itival: Het programma tot lit: 4 JAHR MIT DREIZEHN Fassbinder. Aanvang 20 DNS AUX SOLEIL van SIBERIADE van Andrej ivang 23 uur. [TES FUGUES van Yves DE WRAAK van Sohei nde dagen in Middelburg, ,LA NUBE ALLA RESIS- n-Marie Straub. Middel- april, aanvang 20.30 uur. pril, aanvang 20.30 uur. 7 april, aanvang 21.00 uur. voor de volgende podium kunst-evenementen Het Poppentheater Par-I! cival brengt donderdag 23 april het marionettenspel voor volwassenen „Alle mannen zijn altijd moe".| Aanvang 20.30 uur. - Heddy Lester staat zater dag 25 april in het Vestzak theater te Vlissingen op de planken met haar solo-pro gramma Als niemand het doet....". Aanvang 20.30 uur. Het Bourdon Kwintet II geeft zondag 26 april een koffieconcert in de Con- certzaal te Middelburg. Aanvang 11.30 uur. Het Poppentheater Par- cival speelt woensdag 29 april het stokpoppenspel „Van den Vos Reinaerde".| Aanvang 14.30 uur. Het Cabaret 220 Voltll geeft woensdag 29 april een voorstelling in De Zwaan te Souburg. Aanvang 20.30 Het Atelier Trio geeft za- ■rdag 25 april een avond- >ncert in de N.H. Kerk te int Kruis. Aanvang 20.45 ur. Het concert is op touw ;zet door de Stichting Or-|| elkring Aardenburg. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - Bij de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij - onderdeel van het Rij n-Schelde-Verolme concern - wordt met man en macht gewerkt aan de bouw van het hefschip, dat de 66 pijlers, die nodig zijn voor de stormvloedkering in de monding van de Oosterschelde, op hun plaats gaat zetten. Het hefschip, waarvoor het Zeeuws Genootschap de naam Ostrea (oester) heeft bedacht, is volgens project leider de Wilde van de RDM een „volstrekt uniek" schip. spelen. Er zijn mooie prijzen" verdienen. De deelnemen kunnen zich laten inschrijve"! in Concordia, tussen één enj twee uur 's middags. Hengelsport - De henge laarsvereniging Sport Ontspanning hield voor n leden een clubwedstrijd in1 hengelen. Gevist werd in J Westerschelde nabij 1 buurtschap De Griete. Er v',j ren 41 deelnemers (sters) en 5 vangsten waren goed. Na loop wrden in café De Gn j de prijzen uitgereikt. LTitsl 8 1. mevrouw Van de Berge 1 908 gram, 8 vissen uit TerIiei;1 zen, 2. D. Tholens uit Tern 1 zen 743 emn 8, M. de V°s "si en 7,4. D. Hamelink 611 eti,J C. van Drongelen 574 en jl Mevrouw De Putter 571 j allen uit Zaamslag, 7. M- Bruijne 510 en 10, 8. mevf° Tholens 492 en 7, 9. P. van J Berge 482 en 7,10. J. Harte' n 8, allen uit Terneuzen. EEDE - In de werkplaats Iran de heer H. aan de Ha- liewgelink heeft men inge- Ibroken en voor een waarde |van twintigduizend gulden «genomen. Men heeft hier |ieegenomen een luchtcom- r, een fraise, elektri- :he zagen en boormachines. SLUIS - Bij de firma Iboore is wederom ingebro ken. Via het hek is men op kei dak van de loods kunnen |komen.Na verwijdering van "ttn raampje had men toe ing tot de magazijnen Er ïordt een hoeveelheid pa- ig, krab en kreeft uit de ipvries gemist. SLUIS - In de nacht van dag op woensdag heeft in de Vleeshouwer- raat de personenauto van heer AS., merk Rover, tegenomen. Door de Belgi- e opsporingsbrigade is de [aiito woensdag In Eeklo te- gevonden. [OOSTBURG - Bij de ga pte van de heer B. op het tdustrieterrein heeft men i diefstal en een vernie- gepleegd. Twee auto's s achter een gesloten hek den zijn vernield en van andere personenauto reit men twee verstralers «genomen. OOSTBURG - Tijdens een kblijf in het ziekenhuis po mevrouw R. heeft men 1 haar woning aan de Ma- hoeve een bedrag van ''J(tienhonderd gulden buit- maakt. Dit geld lag in een lenkast in de slaapkamer. [OOSTBURG - Bij de St. >1 heeft men een door een ruit gegooid. "e bedraagt zeven- 'derd gulden. MIDDELBURG - In de menlijke kantine van de «tbalvereniging Middel- en de atletiekvereni- 5 Dynamo '70 is ingebro- - Via een achterdeur is "w het gebouw binnen ge- [•men. Er worden enkele 1 sigaren, sigaretten en laS vermist. II0UTELANDE - Dins- jjMddag is te Zoutelande de laadbak van een ,chtauto een kartonnen voorzien van een sta- PÜP ontploft Deze koker "mnd zich tussen afval dat 1 tevoren op het strand Zoutelande en Bigge le was verzameld en dat "ePoneerd werd in een ®tainer. Door de explosie *S er een gat in de bodem 'e zijkant van de vract- [JJ en verwondde de chauf- j de heer V. uit Zoute- aan zijn rechterhand. 1 man moest zich onder "versbehandeling stellen, ^onderzoek bleek dat het I om een 28 centimeter 'ie koker met stalen pijp. koker was voorzien van koord welke verbonden aan een ontstekingsme- Er is niet eerder een vaar tuig met deze combinatie van eigenschappen gebouwd, maar volgens de Wilde is de know how om deze klus goed te kunnen uitvoeren „in huis". De Ostrea wordt een U-vormig vaartuig dat aan de achterkant door een grote „veiligheidsspeld" (een zogeT naamde sluitbalk) bijeen wordt gehouden. Medio no vember vorig jaar werd tij dens een fikse regenbui in tegenwoordigheid van een dozijn gezaghebbende lieden van Rijkswaterstaat, Dos- bouw, de aannemingscombi natie die de stormvloedke ring bouwt, en het Bureau voor Scheepsbouw (de ont werper van de Ostrea) de kiel van het hefschip gelegd. Als alles meezit - tot nu toe is er geen wolkje aan de lucht - moet het schip, waarvoor de werf zo'n dikke 70 miljoen krijgt, in december zijn reis naar de monding van de Oosterschelde kunnen be ginnen. En in het voorjaar van 1982 wordt de Ostrea operatio- neel.Dan moet het hefschip de eerste pijler oppakken. De Ostrea, ruim 78 meter lang en 47 meter breed, wordt uit gerust met een hefinstallatie bestaande uit twee portalen die een hoogte krijgen van respectievelijk 36 en 24 me ter. De zwaarste pijler die het schip moet tillen weegt maar liefst 18.000 ton, maar volgens ontwerpers en bou wers moet de Ostrea die mastodont met het grootste gemak kunnen lichten en op zijn plaats kunnen zetten. Dat hebben proeven in het Nederlands Scheepsbouw kundig Proefstation in Wa- geningen duidelijk aange toond. Iedere pijler komt in acht lieren te hangen en steekt tijdens het transport een me ter onder de kiel van het schip uit. Medio juli wordt het hefschip te water gela ten, waarna het - eveneens bij de RDM - wordt afge bouwd. De bedoeling is het schip, als het helemaal klaar is, naar de monding van de Oosterschelde te slepen. Het kan op eigen kracht varen, maar men vindt het beter het te slepen. De Ostrea gaat de 66 pijlers bij kenterend tij in de drie sluitgaten (Ham men, Schaar en Roompot) neerzetten. Dat moet met grote precisie gebeuren, en dat kan niet bij eb of vloed. Het immense karwei doet het hefschip in samenspel met een afmeer- en op- schoonponton, met de bouw waarvan deze week op de werf De Merwede in Hard- inxveld - Giessendam een begin is gemaakt. Het hef schip meert er tegenaan. Tweede taak van de A- en O-ponton is om het zand van het fundatiebed weg te zui gen. De bouw van het hefschip en de ponton betekent brood op de plank voor honderden mensen. Tientallen (Neder landse) bedrijven zijn goed met deze opdracht, met de voorbereiding waarvan al in januari 1980 is begonnen. Het hefschip „Ostrea" (oes ter) moet over een jaar ope rationeel zijn. Het schip moet de zesenzestig pijlers, nodig voor de stormvloedkering in de monding van de Ooster schelde, op hun plaats geen zetten. Het schip kost een dikke zeventig miljoen gul den. (van onze correspondent) ZUIDDORPE-In goede ritten kampten de renners van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen en Theo Middelkamp om de clubtitels. Omdat ieder voor zijn eigen kans vocht, werd er goed strijd geleverd en bleef het tempo hoog. Dit kon ook omdat het parkoers in Zuiddorpe zich daar uitstekend voor leende. De snel ste man bij de amateurs was Henk de Jong van Mid delkamp, in de eindspurt klopte hij Joop Brooymans die de titel bij de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaan deren veroverde. De amateurskoers was vanaf de beginfase een span nende aangelegenheid. Bij de eerste "doorkomst was er al een kleine ontsnapping, en hetzelfde gebeurde bij de tweede doorkomst. Hierna volgde een hergroepering die enkele rondjes van vier kilo meter standhield, waarna Verboom en Begijn nog even trachtten weg te komen. Toen deze teruggepakt wa ren werd de beslissende ont snapping ingeluid. Vier ren ners van Middelkamp en twee van de WVZ gingen aan de haal, om tot het eind uit de greep van het jagende pelotop.te blijven. Van "deze zes, die maxi maal 25 seconden voorsprong kregen en er op de meet nog 10 overhadden, spurtte Henk de Jong als eerste over de fi nish. Joop Brooymans werd tweede met in zijn wiel Ab de Feiyter, Wim Jeremiasse, Kees Spaans en Han Ha- rinck. Voor de amateurs hadden de nieuwelingen, junioren, liefhebbers en trimmers, (van deze laatste waren er enkele van Theo Middel kamp), hun titelgevecht al gestreden. Bij de nieuwelin gen die 32 kilometer moesten afleggen had de winnaar van Ijzendijke Peter Geys al pech bij het vertrek. Bij het aanzetten bleef zijn achter wiel staan, waardoor hij met fikse achterstand van meet af aan kansloos was. Bij de groep die wel goed weg was, roerde met name de latere winnaar Charles de Caluwe zich opmerkelijk. Steeds reed de kleine Terneuzenaar voorin, en de zege die hem de titel van de WVZ opleverde kwam dan ook terecht in zijn bezit. De junioren moesten 40 ki lometer onder de wielen doormalen. Nadat Ad Ver- plancke zijn kans nam, na men in de vierde ronde Karei van Goethem, en Carlo Steel definitief afstand. Dit duo bleek uit de greep van het peloton, en bouwde die voor sprong verder langzaam uit. Steel strok van ver de sprint aan, maar kon toch onvol doende doorzetten om Van Goethem te kloppen. De kloosterzandenaar won met een banddikte, voldoende om zijn titel te prolongeren. Ook de liefhebbers maal den 40 kilometers weg. De Middelkamp-renner Nout Westerbeke was hier opper machtig en reed onbedreigd solo naar de finish. De sprint van het peloton leverde een tweede plaats op voor De Kok. Willy de Feber was de eerste renner van de WVZ die binnenkwam. De trimmers reden 32 kilo meter, de clubtitel ging hier naar de oppermachtige Kees Mangenus. Pierre Vermeu len werd tweede, en Kees de Jonge derde. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De pro vinciale VW heeft de nieuwe recreatiegids voor Zeeland uitgebracht. Het boekje bevat gedetailleerde informatie over beziens waardigheden, sport- en ontspanningsmogelijkheden en attracties. De onderwerpen variëren van auto-, fiets- en wandel routes, bowlingbanen, huif- karrenverhuur, modelvlieg tuigsport, pannekoekhuisjes en sportvissen tot zeilvlie gen. In de gids is bovendien voor het eerst een overzicht opgenomen van alle voor rolstoelgebruikers toeganke lijke accommodaties, terwijl ook een beschrijving gege ven wordt van de bouw van de stormvloedkering in de Oosterschelde. Het boekje telt 124 pagina's en is voor 3.25 te koop bij de VW's of de boekhandel. (ADVERTENTIE) RDZLJN Gratis receptenboekje Gedroogde Zuidvruchten. Antwoordnummer 1000 SM Amsterdam (Van onze correspondent) ZUIDDORPE - uitslagen van clubkampioenschappen van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen en Theo Middelkamp: Ama teurs: 28 deelnemers: win naar en clubkampioen van theo Middelkamp: Henk de Jong, 2. en clubkampioen van de WVZ: Joop Brooy mans, 3. Ab de Fijter, 4. Wim Jeremiassen, 5. Kees Spaans, 6. Han Harinck, 7. Adrie de Maesschalck, 8. Hans Moens, 9. Tonnie Huizen, 10. Kees .Vleugel, 11. Adrie Schaalje, 12. frans van Osta, 13. Cot vervaet, 14. Rob Schouten, 15. Ron Meier.Junioren: 21 ver trekkers: winnaar en club kampioen van de WVZ: Ka- rel van Goethem, 2. Carlo Steel, 3. Ad verplancke, 4. Toon vermeulen( kampioen wielervereniging Theo Mid delkamp), 5. Raes, 6. Ronnie de la Ruelle, 7. Lenstra, 8. van Enenaam, 9. Schaalje, 10. de Best, 11. Martens, 12. de jonge. Nieuwelingen: 18 ver trekkers: winnaar en kam pioen van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen Charles de Caluwé, 2. en ti telhouder Theo Middelkamp Emiel de Waal, 3. Jansen, 4. Gur^st, 5. Tolhoek, 6. van Antwerpen, 7. Blok, 8. Hoon- dert, 10. v.d.Sande, 11. Voge laar, 12. Slabbekoorn. Lief hebbers: 15 vertrekkers: winnaar en kampioen Theo Middelkamp: Noud Wester beke, 2. de Kok, 3. van ben den, 4. kampioen van de WVZ Willy de Feber, 5. de Jager, 6. de Nooyer, 7. Meyaard, 8. Slabbekoorn, 9. Rouw, 10. van der Bent, 11. W.de Kok, 12. de Wit. Trim mers: 16 vertrekkers: win naar en kampioen Theo Mid delkamp: Kees Mangnus, 2. Pierre Vermeulen, 3. Kees de Jonge. De kampioenstruien en -bekers werden aan de Mid delkamp-renners uitgereikt door voorzitter van Osta en bij de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen na men de ploegleiders Fred Vermeersch, Johan de Maes schalck, Jos de Caluwé en de voorzitter Wim Hendriks dit voor hun rekening. Rectificatie. In het stuk over de hobby-manifestatie in Axel is een verkeerd tele foonnummer vermeld. Geïn teresseerden moeten voor in formatie over deelname niet het nummer 1914 in Axel (01155) draaien, maar het nummer 1915. Veiling Terneuzen, 22.4.1981 - per stuk, sla 124-40. sla 215. bloemkool a 154-161, a2 129, b 86-134, b2 37-115, c 35-51, afwij kend 35-36. per bos, selderij 40-43, peterselie 40-60, uien 70, radijs 57-59. per kilogram, bintjes 21, andijvie 143-151, prei 43-51, rabarber 31-41, chi- nesekool 34-47, kassnij bonen 2 760, uien grof 68, drielingen 22. GOES, 22.4.1981 - Aardbeien per doos I 95-110. Groenten, per stuk: kropsla I 30-37, II 7, bloemkool 5 per kr. 1190, 6 per kr. 150-160, 7 per kr. 130-140, 8 per kr. 70-110,10 per kr. 150, II50. Per bos: radijs 34-44, per kg.: prei 185-92, II74, spinazie 1160, n 120, rabarber 146, Uien middel 57. (Van onze correspondent) HEINKENSZAND - De jaarlijkse puzzelrit van MAC De Zeeuwen die 2e paasdag in de gemeente Borsele werd ge houden trok het meest aantal deelnemers in de B-categorie, namelijk 117. Maar 16 wagens hadden zich gemeld voor de A-klas. De fietstocht werd door 31 deelnemers volbracht. Start en finish van alle toch ten waren in Heinkenszand. Uitslag auto's A-klas: 1. R. Seijts, R. Seijts (Middelburg) 31 strafpunten, 2. J. Olriek en echtgenote (Veere) 39, 3. echt paar P. Poelman (Middel burg) 63. B-klas: 1. echtpaar A. van Hoepen (Middelburg) 11 strafvunten, 2. P. Pauwe, A. Pauwe (Koudekerke) 64, 3. mevr. Van de Riet, C. Sijzen (Vlissingen). De fietstocht le verde een zege op voor het echtpaar Minnaar uit Middel burg. TERNEUZEN - De 13-jari- ge John van der A. werd dins dagavond aan het hoofd ge wond, toen hij, rijdende in de richting Kerkhoflaan, op de drempel, die toegang geeft tot een woonerf, door de voor vork van zijn fiets zakte en daarbij kwam te vallen. Hij werd naar het Julianazieken- huis overgebracht. iKLOETINGE - Dodenher denking - Maandag 4 mei worden ook in Kloetinge de burgers en militairen her dacht die in de Tweede We reldoorlog zijn gevallen. Om 19.45 uur komt men bijeen bij het voormalige gemeentehuis waarna een stille tocht volgt naar de begraafplaats. Daar zal een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur een krans leggen bij het monu ment op het graf van de Cana dese militair J.P. Dicaire. Om acht uur worden twee minu ten stilte in acht genomen. KWADENDAMME - Wan deltocht - De gymnastiekver eniging Kwadendamme houdt morgen (vrijdag) een wandeltocht over de afstan den 5 en 10 kilometer. De start vindt plaats om 19 uur bij het verenigingsgebouw de Burcht. MIDDELBURG - Moluk- kententoonstelling - Vandaag (donderdag) wordt in de open bare kleuterschool de Woelige Werf aan de Rijnstraat te Middelburg de Molukkenten- toonstelling geopend. Deze expositie, die duurt tot 25 mei, is er gekomen op initiatief van de projectgroep Beladjar Anak Maluku (vorming en onderwijs Molukse kinderen). Het gaat om eëh reizende ten toonstelling die een beeld geeft van de ontwikkeling van het Molukse volk. Ope ningstijden: woensdag van 14 tot 17 uur en vrijdag van 19 tot 21 uur. MIDDELBURG - Zeeuwse vrouwenraad - De j aarverga dering van de Zeeuwse vrou wenraad, die maandag 27 april in De Schakel te Middel burg wordt gehouden, zal in het teken staan van het stre ven naar verbetering van de situatie van de vrouw die zorg en verwantwoordelijkheid draagt voor een gehandicap te. Tijdens de bijeenkomst, die vanaf 14.45 uur openbaar is, zal mevrouw Oom spreken over haar leven als gehandi capte in deze maatschappij, mevrouw Van Nieuwenhuize over haar privéactie tegen „onaangepaste" zaken die men als invalide tegenkomt en de heer Pomper over het werk van de Nederlandse vereniging voor arbeids- en welzijnszorg voor minder-validen (AVO). NIEUWDORP - Jeugd dienst - In de hervormde kerk te Nieuwdorp wordt zondag 26 april weer een jeugddienst gehouden. Voorganger is ds. Warner en het thema van de dienst, die om 10 uur begint, luidt: „Waarom zou je naar de kerk gaan Medewerking wordt verleend door het jeugdkoor Ichtus uit Goes. (Van onze correspondent) CLINGE - In het gemeen schapscentrum Malpertuus vierden de 150 leden van de R.K. Bejaardenbond afde ling Clinge hun zilveren be- staansfeest. Om tien uur 's morgens werd door pastoor J.van der Heijden een eucharistievie ring gehouden, waarbij de celebrant uit zeer toepasse lijke predikatie hield. Op de druk bezochte re ceptie waren onder andere aanwezig wethouder de Keijzer namens het gemeen tebestuur van Hulst, een af gevaardigde van het hoofd bestuur van de Diocecane Bond uit Breda, het dagelijks bestuur van het gecoördi neerd bejaarden werk uit Hulst. Tijdens de receptie kon het bestuur vele bloe men, cadeaus en enveloppen met inhoud in ontvangst ne men. (ADVERTENTIE) GOED PITTIG. NIET ZO SCHERP

de Stem | 1981 | | pagina 21