Belgen beklagen zich bij justitie I ttbafdon EIEREN ZOEKEN IN SCHOONDIJKE Voordeel- paasshow Brand verwoest verdieping Paard op 22 april a.s. Raadslid Van Schaik waarschuwt voor financieel debacle hol in .IJK IN BREDA! L Terneuzen Nachtelijke Paaswake in Goes PAGINA ZEELAND 1' Over optreden marechaussee iedereen lees* de krant altijd en overa Bromfietser en gewond te Hulst Autovandalisme in Hulst Woningbouw Oostburg frkeersdode i Dreischor u't van woning "gegooid akkenrollerij Huk st Eerste produktie „Wudder" in première L. v.d. BORN Spinveld 37 Mosselseizoen in Philippine goed verlopen VAN ZEELAND HET WEER: Droog weer en wolkenvelden, ook af en toe zon. Middagtemperatuur on geveer 10 graden. Matige, langs de kust nu en dan krachtige wind uit noord en noordwest. >louse. imouw. In de nieuwste als: wit, geel, groen, rood Mt. 36 t/m 46, 25.- stretchbroek. r in o.a. marine, kaki, bleu ft. 38 t/m 46. loppenburg. i zou je nog verder zoeken. eeuwse wegen iet overbelast ^uiiiliiiiii»iilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMlllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllli: (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT - Twee Belgische zend- amateurs, een uit Vilvoorde en een uit Hols- beek, gaan zich bij de officé rr van justitie in Middelburg beklager r iet optreden van 1 de Nederlandse mar echo assoe en rijkspolitie, 1 afgelopen zaterdag in S.ts "an Gent. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN MIDDELBURG - De fikse stroom oosterburen die gisteren na een week-endje Zeelande massaal naar huis te rugkeerden, heeft op de Zeeuwse wegen geen extra problemen veroorzaakt. „Lekker bezet", zo omschreef een woordvoerder van de rijks politie te Middelburg de toestand op de Zeeuwse hoofdwegen. „Enkel bij de kruising De Tol voorbij de Zeeland- brug werd filevorming geconstateerd, maar ook deze situatie leverde wein'g problemen op". Volgens de rijkspolitie ontstonden er geen grote op stoppingen omdat een hele boel mensen al vroeg ver trokken waren. Ze zijn ver spreid weggegaan. Als het mooi weer is probeert ieder een zo lang mogelijk van de zon te genieten, maar dit weer was niet interessant genoeg voor de mensen. Vooral voor degenen die het van het strand moeten heb ben viel het natuurlkijk erg tegen". Was het op de wegen lek ker bezet, voor de veerdienst j Breskens - Vlissingen was het bijna niet aan te varen. De Provinciale Stoomboot Dienst zette gisteren maar heet de gloednieuwe speciaalzaak met betaalbare r had Breda nou precies n. Een speciaalzaak met een kollektie kinderkleding; een e range van aantrekkelijke or het jonge volkje van 3 tot ide en ook geen "goedkoop maar degelijke kleding die s. Dat sluit precies aan bij tijdsbeeld. De moeite waard 'Bombardon" eens even een in nemen. CKERS! >peningsweek van 22 tot 29 gt iedere koper gratis ade waar muziek in ïi' 1Ö6(de lange stallen) - Breda Wij verkoper voor w van onze relaties NEW YORKER BROUGH deze auto is si Amerika besteld bekleding, stereo- speciaal glas. NieswP 70.000.-. bou< 1979, kleur blauw, km 25.000 AUTOBEDRIJF ,Wouw B.V Herelsestraat Heerle, tel. 0165^. Bij een routinecontrole arm de grens nam de mare chaussee het in de auto gemc nteerde „bakkie" van het tweetal in beslag omdat de nodige vergunningen ont braken. Op aanraden van Sassenaar R. Hemelsoet die het al eerder aan de stok had met de marechaussee in verband met grenscontroles, besloten de Belgen een klacht in te dienen bij de Sasse rijkspolitie. „Want we tijn volgens Belgische normen helemaal in orde, en we wisten niet eens dat je in Nederland speciale pa pieren nodig hebt", aldus hun verklaring. Op het poli tiebureau kregen ze echter nul op het rekest. U moet de officier van justitie in Middelburg zijn, zo werd -nAtfrQ hen meegedeeld. En de officier bleek in het paasweek- VOClgcHlgSlCr end voor dergelijke „futiliteiten" onbereikbaar. 1 De gegriefde Belgen gaan nu waarschijnlijk een schriftelijk protest indienen, temeer omdat ze met hun klachten ook al niet terecht konden bij de Rijks- wacht in Gent. „Daar werden we helemaal als gang- sters behandeld. Hebben we dan geen rechten meer", aldus de klagers, die zich moreel gesteund weten door Hemelsoet. „Het optreden van de marechaussee was zeer hinderlij k en dat je dan naderhand niet kunt kla- gen bij de politie is natuurlijk helemaal een kwalijke zaak", aldus deze Sassenaar. Marechaussee en politie lijken niet zo zwaar te til- len aan het incident. „We hebben bij een normale f grenscontrole een strafbaar feit ontdekt en volgens de richtlijnen opgetreden. Dat is al zo dikwijls gebeurd. Niets bijzonders aan de hand dus", aldus een woord- voerder van de verantwoordelijke marechausseebri- gade uit Terneuzen. De politie wilde helemaal geen commentaar geven. minimumimiiiiiiiiiiiiimiiiiiimfT (Van onze correspondent) HULST - Zaterdagmiddag stak voetgangster M. van E. uit Zemst in de Steenstraat te Hulst plotseling de straat over. Van de richting Over- damstraat kwam de brom fietser E. de K. uit Clinge, die tegen de voetgangster op knalde. Van E., met onder an dere een hoofdwond, en De K., met een shock, werden beiden naar het St. Liduinazieken- huis in Hulst overgebracht. liefst vier boten in om het aanbod aan te kunnen. Met een tussenpauze van een kwartier voeren de boten tussen breskens en Vlissin gen heen en weer. De drukte begon om streeks drie uur",aldus een woordvoerder van de PSD. Het aanbod uit Breskens was zo groot dat de hulp van de rijkspolitie moest worden in geroepen om het verkeer dat van de afslag naar Groede tot het parkeerplein in een file stond, in goede banen te leiden. Voor de camping-ex ploitanten was het een druk- week-end. Een tevreden ex-' ploitant uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen noemde het gezellig druk. Het Paasweek-end werd echter niet een groot succes omdat de schrale wind een groot deel van de bezoekers eerder naar huis joeg. (Van onze correspondent) HULST - Zondag werden aan enkele geparkeerde auto's op de Steenstraat te Hulst vernielingen aange richt. Het ergst werd door de nog onbekende vandalen een op de hoek Steenstraat - Pierssenstraat geparkeerde auto van A.M. uit Hulst onder handen genomen. Van de auto werden alle vier de banden lek gestoken en de beide spie gels afgerukt. (Van een onzer verslagge vers) HULST - Een felle uit slaande brand heeft gisteravond de boven verdieping van Markies Verlichting in de Bier kaaistraat in Hulst ver- woest.Het naastgelegen pand liep fikse water schade op. De brand brak kort na acht uur uit. De brandweer, die snel ter plekke was, was het vuur 'spoedig rhees- ter. Toen de brand uit brak bevonden zich geen mensen in hét pand. De exacte schade is nog niet bekend. De brandweer in Hulst kon gisteravond nog niet vertellen hoe de brand was ontstaan. BROUWERSHAVEN - De Wige Anteunis Jakobsen Dreischor (gemeente 'ouwershaven) is zaterdag- 'Jnd door een verkeersonge- in zijn woonplaats om het :,engekomen. De jongeman °°S met zijn auto op de ™dijkweg uit de bocht en handde tegen een boom. Hij Weed ter plaatse, aldus de nutie. '''an on?-e correspondent) ?KANT - In de nacht van ig op maandag heeft een Kr,.,.0,'nakende met een «linker de grote ruit li, voorzijde van de wo- JLVan A.F. aan de Schooi er,Heikant ingegooid. nat 2.20x1.90 meter. 'ruit «an, Mevr- J.B. uit Zele s gistermiddag bij depo- ig a Hulst aa ngif te doen dat cast 12en 13.00 uur op !tl. u't haar boodschap je s twee portemonnees VflJ veel Belgische Ht,A almede haar pas ta J\n rijbewijs waren ont- '1 w 1 "Ie grote drukte it,,^ n'ets van de diefstal (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - CDA-raads- lid G. van Schaik zag donder dagavond weinig heil in de wijze van financiering die de Stichting Bijzondere Woning bouw in Amersfoort toepast bij de voorgenomen bouw van 12 wooneenheden aan de Regulus in Oostburg. Somber gestemd voorspelde hij dat over 20 jaar de stichting met een groot tekort zou kam- (Van onze correspondente) SCHOONDIJKE - De eier- zoekwedstrijd, die op paas zaterdag in Schoondijke is gehouden, verschafte ieder een veel plezier. Om tien uur was het verzamelen op De Brink vanwaar het hele le gioen, ruim honderd kinde ren onder leiding van Wim Bruinaage naar de zoek plaats trok, waar, voor de al lerkleinsten een apart stuk was afgezet. De Schoon- dijkse sportvereniging had voor dit evenement in het park tweehonderd eieren verstopt, waarvan een aan tal voorzien was van een let ter of cijfer, deze waren goed voor een prijsje. Winnaars peuters, kleuters en eerste klas: 1 Anneloor de Feyter (Axel), 2 Rino brugge, 3 Cor Boogaard. Oudere kinderen: 1 Marijke Tresonie, 2 Sandy Jacobse, 3 Peter Treso- nie.Onder niet-vinders wa ren honderd chocolade eitjes te verdelen zodat niemand met lege handen huiswaarts hóefde te keren. De belang stelling was zonder meer goed. (Van onze correspondent) AXEL-De eerste produktie van de toneelgroep „Wud der" gaat op zaterdag 25 april in première. Het stuk „Bemoeial" is een komische thriller van de bekende schrijver Jack Popplewell. De toneelgroep „Wudder" is in december opgericht en telde al snel elf leden, waar onder negen Axelaars. Men sloot zich aan bij de stichting „Vestzaktheater" in Axel. Hierdoor kon men aan het oefenen gaan voor het stuk „Bemoeial", zodat het nog dit seizoen op de planken gebracht kan worden. De regie van het stuk is in handen van Fons Pierssens, die in het verleden zijn spo ren bij het amateurtoneel al verdiend heeft. De grime zal verzorgd worden door de op dit gebeid zeer ervaren Guust Vaelst. Het professio nele decorontwerp is van Ri- gobert Antheunis, terwijl de LTS in Terneuzen de decor bouw voor haar rekening nam. De verlichting zal ver zorgd worden door de man van het Vestzaktheater Theo van Hoorn. Medewerkers aan de thril ler zijn: M. van Alem, N. Heinemans, R. de Bot, E. Vis, R.Antheunis, T. Dimmers, V. Hoorman en W. Riemens. Het stuk vangt aan om 20.00 uur en zal gespeeld worden in het Vestzaktheater ein de Bastionstraat te Axel. pen, waarvoor de overheid, die zich garant heeft gesteld voor een geldlening van 1,2 miljoen, zou moeten opdraaien. Niet duidelijk was het raadslid van welk contingent de 12 te bouwen woningen worden afgetrokken. In dit verband wees hij erop dat "el ders in Zeeuwsch-Vlaande- ren" door dezelfde stichting woningen worden gebouwd, waarvan inmiddels bekend is geworden dat die van het wo- ningbouwcontingent 1982 wordt afgetrokken. De heer Van Schaik zei ook geschrok ken te zijn van de hoge huren. Een en ander was voor VVD- raadslid K. Malcorps reden op te merken dat de in Oostburg opererende woningbouwver enigingen hun kans gemist hadden. „U zit hier met twee, wat zeg ik, met vier petten op te praten", zo hield hij de heer Van Schaik voor. De heer Malcorps doelde op het feit dat zowel CDA-er De Feijter als Van Schaik be stuurslid van een woningbouw zijn. De opmerking schoot be paald in verkeerde keelgaten. De heer Van Schaik hield de heer Malcorps voor op "dat moment alleen als raadslid te spreken" en de heer I. de Bruijne had weinig goede woorden over voor de opmer king van de heer Malcorps. Uiteindelijk besloot de raad met de stemmen van de vier CD A-raadsleden tegen, de ge vraagde garantie te verlenen. (ADVERTENTIE) Donderdag koopavond tot 21 uur. Breda - Tel. 223166 (Van onze correspondent) TERNEUZEN - De offi ciële opening van de Neder landse Crediet Bank(NCB) in Terneuzen door wielrenner Jan Raas is niet erg gladjes verlopen. Mevrouw Ocke- loen één van de genodigden beleefde afgelopen zaterdag wellicht de schrik van haar leven, toen het paard dat haar in een rijtuig naar de bank zou trekken, op hol sloeg. Kort daarvoor was het paard geschrokken toen een wiel van het rijtuig brak bij het inrijden. Mevrouw Ocke- loen zat gelukkig nog niet in de koets. Schrikvrij werd de reis, hoofdzakelijk uit veilig heidsoverwegingen, per taxi voortgezet. Jan Raas, wereldkam pioen wielrennen 1979, had zijn handen vol aan het uit delen van foto's en handte keningen. De NCB is geves tigd in een nieuw pand aan de Axelsestraat. (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE - Er waren weinig mosselen van goede kwaliteit, maar toch is het een goed seizoen voor ons", zo luidde gisteren het oordeel van restauranthouder Harry Vermeirssen uit Philippine over het afgelopen mossel seizoen. In elk geval beter dan vorig jaar Gisteren kwamen in Phi lippine de laatste mosselen van dit seizoen op tafel. Je snapt het niet. Ze zeggen dat het steeds slechter gaat, maar toch hebben we meer klanten gekregen dan vorig jaar". De prijzen werden in het begin van het seizoen door het geringe aanbod van goede kwaliteitsmosselen opgedreven van zeventien gulden tot twintig gulden per portie. Volgens Ver meirssen is er dit jaar beter verkocht omdat het weer aanzienlijk beter is geweest. In augustus is het langer druk geweest en ook in ja nuari en februari was het drukker dan anders". Een andere belangrijke factor is volgens Vermeirs sen dat mensen die anders in een sjiek restaurant uit eten gaan dit niet meer zo vaak doen als voorheen. Ik denk hierbij aan de middenklas se-groep. Ook die moet een stapje terug doen, maar wil toch uit eten gaan." In de derde week van juli zijn er weer mosselen. De handelaren zijn optimistisch gestemd en verwachten een groter aanbod van goede kwaliteitsmosselen. Dat is gunstig voor de prijzen. Die zullen zakken en dan wordt het bij ons automatisch ook goedkoper". GOES - Een spoor van vrede lievende tekens achterlatend, hebben ongeveer 30 mensen in de nacht van eerste op tweede paasdag meegedaan aan een „Paaswake" van de PPR in Goes. Het belangrijkste on derdeel daarvan vormde, na een korte bezinning in de kerk aan de Goese Westwal, een voettocht van Goes naar de Oosterschelde. Op die tocht, die vijf groepjes langs ver schillende routes aflegden, lieten de deelnemers „paaste- kens" achter bij onder meer kerken en op gevaarlijke kruispunten. Ook werden ■hier en daar bomen geplant. Het plaatsen van borden le verde in een enkel geval pro blemen op met de politie, die niet erg gediend was van deze vredelievende nachtelijke ac tiviteit. De wandelaars ont moetten elkaar weer bij het Goese Sas aan de Oosterschel de, waar men zich warmde aan een wachtvuur. Vervol gens liepen ze weer terug naar Goes om daar rond zes uur de Paaswake af te sluiten met een gezamenlijke broodmaal tijd, weer in de kerk aan de Westwal. Er gingen 's mor gens vroeg al stemmen op om het evenement volgend j aar te herhalen.

de Stem | 1981 | | pagina 5