DURS Dorpsraad pleit voor camping „Vossekaai" liil M Toch FN V-leden in OR Dow Terneuzen RO -commissie positief over walsenmolen I Sasse school winnaar LTS-manifestatie I PLAATSELIJK NIEUWS Staatssecretaris knipte in Groede 24 lintjes i Uijtert Achterban kandidaten verrast bond rem-MO^ Aardenburg Biervliet IJzendijke LTERPAG 11 APRIL 1981 BJ VAN PAGINA ZEELAND 3 LAND I». f249(. W. ter Burg ARTSEN ESTIGD: JDARTS 1684-4239 P TERNEUZEI IDMAKING BUITENHÜtS BREDA SCHUURTJES SCHERMEN BIELZEN GRASZODEN hulst Informatie over huwelijksrechten Westdorpe Scheepvaartoverzicht kanaal Gent - Terneuzen politierapport P.C. Kerkdiensten pastoriediensten «Zee., naar Spanje, naar de iiêeitt» la Brava. Jij wijn en spaanse muziek 1 gangen. Vervolgens naar het de Botanische Tuinen. van Mursnieuwigheden v» ispoort niet vergeten Voor et» d Btanee en maaltijd opdelf, ot/Stadhuisplein. S-Statioa oot Goes n verenigingen op aanvraag?! tosanten. huishoudartikelen, oos- bkaritiegenoegens. en, serres, tuinmeubelen, iepen (in werking), ©actie en oogtest. atis toegang, alles gratis winnen. isterzande - Tel. 0114S-137T ireekuur uitsluitend volgens iisbezoek aanvragen aan* 's ochtends tussen 8.30 uur •eekuur vrij toegankelijk van Apotheek geopend tijde» alleen 's morgens. brengen. i I* tsoen 26a e Zwaluwe woensdag 15 april jur tot 44.00 uur. Havenschap Terneui verband met asfalterin de Beneluxweg, gele teuzer», op 13 en 14t lur en 17.00 uur gestrt ^rgaande verkeer. De directeur noemd, W.H. Blok voor-i (Van een onzer verslagge- VCHOOFDPLAA T/OOST BURG - Het voorstel van b. in vi. van Oostburg om geen camping toe te staan in het bestemmingsplan Vossekaai bij Hoofdplaat, is in die kern niet in goede aarde gevallen. Onder het motto 'beter iets fan mets' zou in ieder geval fadorpsraad van Hoofdplaat ten camping in Vossekaai best zien zitten, nu de bouw tan zomerwoningen daar op ie lange baan is geschoven. Ook de vereniging van campnghouders in de ge meente Oostburg heeft geen bezwaren tegen een nieuwe camping bij Hoofdplaat. „In die omgeving is niets op het gebied van recreatie. Het zou voor heel West-Zeeuwsch-Vlaande- ren als toeristisch trekpleis ter helemaal niet verkeerd zijn als er een dergelijke ac- comodatie zou komen", al dus bestuurslid J. van de Vel de van die vereniging. Zoals bekend wil een meerderheid van het Oost- burgse college (wethouder J. Thomaes vormt de uitzonde ring) het bestemmingsplan Vossekaai niet wijzigen. Dat betekent dat er -conform het oorspronkelijke plan- alleen zomerhuizen kunnen worden gebouwd en geen ruimte wordt gemaakt voor een camping. B. en w. vrezen dat de bij een camping behorende voorzieningen -zoals kamp winkel en een kantine- de kern Hoofdplaat alleen maar schade zullen berokkenen. Het was juist de bedoeling van het plan om het dorp eni ge compensatie te bieden voor het verlies van het ha ventje in de jaren zestig. Wethouder Thomaes, de dorpsraad en de camping houders in Oostburg geloven echter niet in dat argument. Zegt bestuurslid A. Martens van de dorpsraad: „We zijn nu zeker al tien jaar bezig om daar iets van de grond te krijgen. Dat duurt allemaal veel te lang. Natuurlijk wil len we de plannen voor een camping nog eens bekijken en bespreken, maar in prin cipe mag die er van ons ko men". De vereniging van cam pinghouders heeft Tho- maes'partij (de VVDal laten weten er net zo over te den ken. Volgens de heer Van de Velde zal Hoofdplaat econo misch gezien juist wel profijt trekken van een camping. Hij vindt wel dat het plan Vosse kaai zo mogelijk een totaal pakket moet bieden. Dat wil zeggen: ruimte voor sta- en toercaravans en tenten en als het even kan ook nog voor zomerwoningen. Overigens benadrukt Van de Velde dat de vereniging nog meer waarde hecht aan de uitbrei ding van bestaande cam pings, waar dat in de ge meente Oostburg nog moge lijk is. De gemeenteraad van Oostburg praat er donderdag 16 april over. iNTfESHOW IL cihj 1 randMastto. Kas, paardestal manege, weiden 15.000 m2 Kooptom f Afspraak: tel. na 1 076-656315^ (Van een onzer verslaggevers) TERNEUEN - De ondernemingsraadverkiezingen bij Dow Chemical in Terneuzen hebben een voor de indus- Iriebond FNV verrassende uitslag opgeleverd. Ondanks het besluit van de industriebond om geen kandi daten te stellen zijn gisteren toch enkele FNV-leden in de OR gekozen. Een merkwaardige zaak waar districtsbestuurder Adrie Norendaal niet erg ge- lukkig mee is. „Deze mensen hebben zich onder druk van tan achterban toch kandidaat gesteld. Zij konden dit echter niet meer doen als FNV lid om dat de termijn daarvoor al be gin maart verstreken was". Toch heeft Norendaal wel begrip voor het handelen van de gekozen FNV-leden. „Het besluit om geen kandidaten te stellen, is genomen in de laat- Iste ledenvergadering. Afge sproken is toen om de restula- len van de bemiddelingspo gingen van de bedrijfscom- missie af te wachten. Toen echter bleek dat deze Itainjfscommissie helemaal Iniet meer functioneerde heb- laen enkele leden huneigen Iconclusies getrokken", aldus lie heer Norendeel. De dis- trictsbestuurder schakelde de bedrijfscommissie in om een I ilspraak te doen over de I rechtsgeldigheid van de OR- I verkiezingen bij Dow. Tevens deed Norendaal een beroep op bedrijfscommissie om te I bemiddelen in het conflict I binnen de ondernemingsraad. I Zoals bekend schortten acht I OH-leden in november van het |®"g jaar hun werkzaamhe- I Knop omdat zij vonden dat de beetle van Dow teveel in- l had op de beslissingen I van de OR. Een andere reden l'asdat de directie gedane be- n om met de bonden te gaan praten over een nieuwe cao niet nakwam. Verwarring Vooral het niet functioneren van de bedrijfscommissie heeft binnen de FNV de nodige ver warring gesticht. „De bedrijfs commissie heeft in haar taak -het goed functioneren van ondernemingsraden te bevor deren- volledig gefaald", al dus Norendaal. De FNV heeft nog even met de gedachte ge speeld om de hele kwestie aan hangig te maken bij de rechter. „Wij hebben gepraat, met ju risten van de afdeling onder nemingsraden van het Minis terie van sociale Zaken en die zagen er wel brood in. Het feit dat enkele mensen van ons onder druk zijn gezet door hun achterban en het lakse optreden van de bedrijfs commissie hebben ons uitein delijk doen besluiten er niet verder mee door te gaan", zo verwoordt Noorendaal de be slissing van de industrie bond. In de OR van Dow is ook G. Emans uit Philippine, één van de acht dissidenten, nota bene teruggekeerd. Al hoewel de houding van de di rectie nog net zo is als toen Emans en de zijnen opstapten, vindt hij het nu wel een goede zaak om zijn werkzaamheden te hervatten. „Kijk, uitstappen kan ik natuurlijk nog altijd. Mijn achterban vond dat ik ondanks alle problemen me toch maar weer herkiesbaar moest stel len. En daar ben ik voor ge zwicht", zo geeft hij toe. In de ondernemingsraad van Dow zijn enkele vrije kandidaten gekozen. De twee CNV-kandi- daten veroverden geen zetel. Tel. 137* lien (Jan onze correspondent) nS VAN GENT - De com- ruimtelijke ordening 's van Gent zal de Ipllabriek De W'alsenmo- alle medewerking geven Peil dit bedrijf in de toe- !®st wil uitbreiden. L, De Walsenmolen be- iJ'i.oie, zoals bekend, mid- ln de Sasse kern staat, 'e de RO-commissie wel ik voorwaarden. Zo zal weiding van hoge gebou- 2 alleen kunnen plaats- "ii tegen de bestaande !- fabriek aan. Aan het Juidstraat-Promonade, ik?van de Sasse meel- „dek, zullen geen fa- bebouwen verrijzen "mogelijk wel een kan- it. 2 laboratorium en dit L '°ger dan de bestaande i "ouwing. Ovêrigerts was ■fflfectie van De Walsen- ook niet van plan, directeur Verschaffel 38 een ingelaste schor- i aan de commissie uit- kth de directie met N;|, aak stuk grond aan de j' a'minalaan van plan is, n°g niet beslist. In geen [fci 2' volgens H. Ver te ^aar 6611 betonnen gebouwd worden maar n Wenselijk een gebouw dat in die omgeving past. De overige commissieleden waren duidelijk niet geluk kig met enkele hinderlijke elementen bij De Walsenmo len, zoals het stofoverlast bij het lossen van het graan en het minder fraaie uitzicht van de fabriek. Directeur H. Verschaffel deelde mede in onderhandeling te zijn met TNO over een moeglijk tech nische verbetering om de stofoverlast bij de graanlos- sing te voorkomen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - Op initia tief van de plaatselijke Am- ro-bank sprak mr. J. Frijhoff in het Luxortheater voor een groot aantal belangstellenden over huwelijksgoederenrecht, erfrecht en testament. De avond was vooral bedoeld voor echtparen, samenwonenden en alleenstaanden. Na de inlei ding werden veel vragen ge steld, niet alleen over hetgeen mr. Frijhoff had verteld, maar ook over zaken als trouwen in gemeenschap van goederen en boedelscheiding. 1l:i awi GROEDE - Maar liefst 24 lintjes had staatssecretaris mevrouw Veder-Smit giste ren door te knippen, voor zij het nieuwe kruis- gebouw in Groede officieel voor geopend kon verklaren. De lintjes werden haar voorgehou den door alle leerlingen van de plaatselijke kleuterschool, die van de opening een kleur rijk evenement maakten. Dat de opening van het nieuwe kruisgebouw in de Gouverneurwijk voor heel Groede erg feestelijk was, had voorzitter Arendse van de kruisvereniging West-Zeeuwsch-Vlaanderen eerder benadrukt tijdens een bijeenkomst in de Franse kerk. Hij herinnerde eraan dat het kruiswerk in het dorp zich tot nu toe moest behelpen met een nogal vervallen bejaardensoos als werk ruimte. Het gebouw was zo slecht dat zelfs een verbouwing niet verantwoord was. Daarom koos men voor nieuwbouw. Een besluit waarmee uiteraard ook archi tect en bouwers gelukkig waren. Daarvan ge tuigde, namens het bouwteam, gistermiddag architect J. Loonen, door een klok voor het nieuwe gebouw aan te bieden. ^iMiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii>"iiiiiiiiiiiii<|' SAS VAN GENT-De openbare lagere school Frede- rik Hendrik uit Sas van Gent heeft de eerste prijs gewonnen van de jaarlijkse manifestatie van de LTS in Terneuzen. Gewoontegetrouw bezoeken ieder jaar zesdeklassers van een aantal Zeeuws- vlaamse scholen de LTS en daarvan wordt dan een verslag of opstel gemaakt. De Sasse school heeft met het maken van een collage de eerste prijs in de wacht gesleept. Ter gelegenheid daarvan ontving het hoofd der school P. Bertram een kopergravure uit handen van de LTS-vertegenwoordigers De Groot en Franse en dat in tegenwoordigheid van de leerlingen van de vijfde en zesde klas. Het kleinood, een in koper uitgeklopte haan, zal een plaatsje krij gen in de hal van de school. Illllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllll Vastenaktie - Zaterdag (vandaag) gaan de leerlingen van de r.k. lagere school „Op Dreef" op pad om kleine werkjes te verrichten tegen betaling die dan ten goede ko men aan de Vastenaktie 1981 en met name voor kinderen in Latijns Amerika. De leerlingen van de kleu terschool „Lentebloesem" en de leerlingen van de eerste en tweede klas van „Op Dreef" zamelen de komende dagen blikjes fruit in voor het sa menstellen van ziekenpak- ketten voor Aardenburgse zie ken thuis en in het ziekenhuis. Deze pakketten worden tegen de paasdagen bezorgd. Speeldagen - In de week van maandag 13 april tot en met woensdag 15 april wordt in Biervliet de speelweek gehou den. Het thema van deze week is Kind en Natuur. Het programma is als volgt: maandag van 10 tot 12 uur worden er korte films gedraaid over vervuiling van het milieu, bescherming van de planten en dierenwereld. Na ieder filmpje zal er met de kinderen in groepjes worden gepraat over de film en er zal worden beke ken hoe het kan worden uitge beeld, wat er met het milieu en de natuur gebeurt en hoe dit beter beschermd kan worden. Dit zal worden uitgebeeld met klei, verf, hout en lappen of toneel. Er zullen ook folders en boeken zijn om te lezen, 's Middags zal het plan, dat 's morgens is gemaakt, worden uitgewerkt. Dinsdag 14 april gaat de speelweek verder met het programma van maandag, 's Middags van 14 tot 16 uur wordt er levend ganzebord gespeeld over natuur en mi lieubescherming. Woensdag 15 april wordt 's morgens alles opgehangen en neergezet wat de kinderen de afgelopen dagen gemaakt heb ben en zullen de toneelstukje? worden geoefend. Tussen de middag kan iedereen blijven eten, broodjes met verrassing. Om 13 uur zijn alle ouders en belangstellenden welkom om te komen kijken wat de kin deren hebben gemaakt eri de toneelstukjes worden dan op gevoerd. Brandweerkorps Het Westdorps vrijwillig brand weerkorps neemt vandaag (zaterdag) deel aan de jaar lijkse regionale brandweer wedstrijden, die dit jaar in Koewacht worden gehouden. De deelnemende korpsleden zijn voor dit "zware karwei" opgeleid door de heren C.O.R. de Hulsters en E. Groosman, respectievelijk postcomman- dant en plv. postcommandant. Jeugdtoernooi - De West- dorpse voetbalclub viert dit jaar zijn vijftigjarig bestaan. Er zijn al plannen gesmeed om dit heuglijke feit op een feeste lijke wijze te vieren in West dorpe. De voetballende jeugd van R.I. A.-W. zal op 2 en 3 mei in het kader van dit jubileum een groot jeugdtoernooi hou den in Westdorpe. Schilderijententoonstelling - In café „Hofziqht" wordt van 18 april tot en met 2 mei een tentoonstelling gehouden van schilderijen van Gustaaf K. Roelants en Alex J. Devalcke- neer uit het Belgische Dworp. Roelants is oud-leerling van St.Lucas te Schaarbeek, won de gouden medaille aan het hoger instituut van de schil derkunst te Brussel en de zil veren medaille in Torbole (Ita- liëV Devalckeneer is student aan het hoger instituut voor to neel- en cultuurspreiding te Brussel en exposeerde eerder te Saas-Fee in Zwitserland. De openingsreceptie is op zater dag 18 april om 20.00 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - In fe bruari 1981 passeerden 630 zeeschepen met een totale inhoud van 3.123.213 brt. de Westsluis van en naar de zee. Door de Oost sluis voe ren 37 zeeschepen met een inhoud van 17.072 brt. In januari 1981 waren het er respectievelijk 582 en 23 met 2.809.626 en 11.332 brt. Tot eind februari 1981 voe ren 1212 zeeschepen door de Westsluis; inhoud 5.932.839 brt. In dezelfde periode van 1980: 1386 zeeschepen inhoud 6.418.038 brt. Door de Oost- sluis passeerden in januari en februari 1981 60 zeeschepen inhoud 28.404 brt. en in de zelfde periode van 1980: 87 zeeschepen, totale inhoud: 38.153 brt. Binnenvaart In februari 1981 verwerkte de Westsluis 561 binnensche pen die van en naar zee voeren met een totale inhoud van 356.935 ton. In januari en fe bruari 1981: 401 met een in houd van 221.521 ton. (totaal 962 en 578.456 ton). In januari en februari 1980: 949 binnen schepen en in totaal 457.052 ton. De Oostsluis verwerkte in februari 1981: 4227 binnen vaartuigen, inhoud 3.306.754 ton; in januari 1981: 4283 in houd: 3.071.232 ton (totaal 8.510 schepen en 7.146.961 ton). In de periode januari/fe bruari 1,980: 9734 binnensche pen en 7.1146.961 ton. In fe bruari maakten 49.859 voet gangers gebruik van de pont te Sluiskil, er werden 46.448 fietsen en 62 overige voertui gen overgezet. AARDENBURG - Op een bouwland in de Diomedepol- der, eigendom van de heer P. is een granaat gevonden van twintig centimeter lengte. De granaat is inmiddels veilig gesteld. AXEL - Bij het inrijden van de Evertsenstraat kwamen een busje en een personenauto met elkaar in aanrijding. Het busje, bestuurd door P. van S. uit Terneuzen reed aanvankelijk op de linkerrijstrook van de Kanaalkade, gevolgd door een personenauto, bestuurd door P.S. uit Axel. De beide voer tuigen liepen enige schade op. Er werd niemand gewond. HULST - Donderdagavond tussen 20.00 en 23.30 urn- werd ingebroken bij restau rant De Bruijn in de Korte Nieuwstraat 13 te Hulst. De dader(s) drongen aan de ach terzijde binnen via een dou- cheraam. Hoewel zij binnen geweest zijn, werd niets ver mist. NOORD - ZUID - BEVE LAND Goes - Parochie Maria Mag- dalena: zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Kerkcentrum De Hoog te, Populierenstr. zond. 11.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Molenstr. 62, zat. 9 u. zond. 11 u. Hans weert - O. L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Ma- ria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath - H. Jozef, zat. 19 u. zond. 9.30 u. Yerseke - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 9.30 u. Ovezande - O. L. Vrouw He melvaart, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. s» WEST - ZEEUWSCH - VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemel vaart, zat. 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbevlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 17 u. zond. 10 u. Cadzand - Toeristenkerk H. Bonifacius. zie publ,icatie aan de kerk. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Ooatburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. Ijzendijke - H. Maria He melvaart. zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Emmaus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardfstr. zat. 19 u. zond. 10.15 u. Kerkcentrum De Noksteen, Rozenburg laan, zond. 11.30 u. Paauwenburg Vlissingen - Kerkcentrum Open Hof, Ga- gelweg. zond. 9 en 11 u. Vlissingen - Singelkerk, zat. 19 u. zond. 9.30 en 12 u. Souburg - Martinuskerk. zat. 19 u. zond. 10.30 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAANDEREN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 8.30, 10 en 11.30 u.Blaauwe Hoeve. zat. 17.15 u. Graauw - Maria ten Hemel- opening. zat. 19 u. zond. 9 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Boschkapeile - H. Petrus en Paulus. zat. 17 u. zons. 10.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visita tie. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19 u. zond. 9 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u.Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef, zat. 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 Terhole - H. Gerardus Ma- jella. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Gro te. zat. 19 u. zond. 8.30 en 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria He melvaart. zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibror- dus(Triniteitskerk). zat. 19 u. zond. 9 en 10.15 u. Verrezen Christus (Bellamystr.). zat. 19 u. zond. 9.30 eA 11 u. Noordstraat. 11.45 u. Hoek - H. Kruiskerk, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria He melvaart. zat. 17 u. zond. 9.45 Zaterdag tussen 12 en 24 uur is voor geestelijke bijstand onderstaand adres bereik baar. Voor Goes (ziekenhuizen en parochie Goes) en Zuid- -Oost-Beveland (parochies 's-Heerenhoek, Heinkens- zand, Lewedorp en Ovezan de) past. T. Brooymans, tel. 01196-12336. OOSTBURG - Op het raadhuisplein is van een ge- parkeerdstaande auto het tochtruitje vernield. Men is er met een radio-cassetterec order vandoor gegaan. Ook de uitschuifbare antenne werd vernield.

de Stem | 1981 | | pagina 17