weede woonwagencentrum odig in gemeente Hulst ESTUURDERS: DIT IS ONAANVAARDBAAR Schap: woonwagen bewoners moeten zelf milieu heffing betalen HEIKANTSE JEUGD PLANTTE BOMEN PLAATSELIJK NIEUWS rietscrossers in Axel verenigen zich Winkeliers in Axel: benzine voor klanten VAN ZEELAND (Van een onzer verslaggevers) randbrief Pleidooi evaarlijk Rode Kruis hield oefening Kampioenschap kaartspelen GESCHENKEN van BLIJVENDE WAARDE Politieke avond in Axel Ruime visvangst Hoekse hengelaars Sassenaars op de bres voor Guatemala Kloosterzande St. Jansteen Heikant Hulst nülMDtHUAU APHIL 1S81 PAGINA ZEELAND 2 HULST - Het vijf jaar oude woonwa- ncentrum in de gemeente Hulst moet tot helft worden afgebouwd. Daarvoor in plaats dient een tweede woonwagen- ntrum gerealiseerd te worden. Het onge- r even oude woonwagencentrum in uiskil moet verhuizen naar een dichter de bebouwing gelegen plaats. t heeft het ministerie Volkshuisvesting en •telijke Ordening als rwaarde gesteld voor de anging van de afge- de bergruimten in beide nwagencentra. Volgens rzitter G. van Schaick het woonwagenschap uwsch-Vlaanderen (het menlijke beheersorgaan de Zeeuwsch-Vlaanse eenten) is dit uit telefo- ■■■e navraag bij het mi- erie gebleken. Hij deelde gisteren mee aan het al- een bestuur van het wa- i, dat onthutst rea- ;rde. Onaanvaardbaar," zo rie- vertegenwoordigers verschillende gemeen- Men besloot meteen per ndbrief tegen de opvat- van het ministerie te .testeren. „We zitten hier een openbare vergadering :tde pers erbij. Als dit zo ider reactie van onze kant gen in de krant staat, Ögen we grote onrust," zo arschuwde de Terneu- tse wethouder J. Doppe- ler-Thiel, die als eerste op onverwachte mededeling Vertegenwoordigers van Jere gemeenten, waaron- e Hulster wethouder E. Rechter, sloten zich daar leen bij aan. De Axelse (houder P. Apers: „Het "(lijks bestuur moet de Jtst mogelijke ijver aan lag leggen om dit besluit (daan te maken." Men id het niet aanvaardbaar, jhet ministerie de noodza- 'ijke vervanging van de ekeurde bergruimten 'grijpt om tot een ver- Me uitvoering te komen 'het beleid om woonwa- 'hewoners meer met de van de bevolking te ver- tgen, ieder geval tot 1985 gehand haafd kunnen blijven. Daar bij werd opgemerkt dat de integratie toch al enigszins is bevorderd omdat de centra sinds de oprichting in 1975 dichter bij de woonbebou wing zijn komen te liggen door de uitgroei van de wijk Moerschans in Hulst en de aanwezigheid van de vogel- buurt in Sluiskil. Het ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening, dat onlangs be voegdheden op het gebied van de woonwagencentra heeft overgenomen van CRM (het beleid is er sinds kort op gericht om groepjes van twee tot drie woonwagens in de toekomst onder te bren gen in nieuwe woonwijken) blijkt daar echter aan voor bij te zijn gegaan. Functionaris H. Vander- heijden van de stichting woonwagenwerk Zeeuwsch- Vlaanderen (het welzij nsor- gaan voor de woonwagenbe woners) zag in de ontwikke ling aanleiding om nog eens te pleiten voor zogenaamde voorfinanciering van de noodzakelijk geachte berg ruimtevernieuwing. wal het feit, dat de ver eng van de afgekeurde ■traimten op de lange 'geschoven zou moeten «n, baarde de bestuur- Mgen. Men wees erop j<#k het ministerie erkent in de bergruimten, die ris toilet en douchegele- «id gebruikt worden, e 's van een gevaar- tetand, onder meer aanwezigheid van 'Otiteitsvoorzieningen. 'w maanden geleden heeft het woonwagen- f het ministerie erop ge- dat de woonwagen- "(Hulst en Sluiskil hs het kersverse pro- 'rie woonwagenplan in HULST - De Rode-Kruis- colonne Hulst heeft een oefe ning gehouden in het bejaar dencentrum de Blaauwe Hoeve, waarbij het begin dit jaar aangeboden ontrui mingsplan werd uitgepro beerd. Daarvoor werd een beroep gedaan op de lotus- groep Zeeuwsch-Vlaande ren, die met een zevental lo tusleden verkleed als be jaarde bewoners, aan deze oefening meewerkte. Het viel het commando van de Rode-Kruiscolonne op dat, ofschoon het ontruimings plan wel goed functioneerde, dat er toch op verschillende plaatsen moeilijkheden ont stonden, ondermeer in de trappenhuizen waarlangs men de bejaarde bewoners per brancard naar elders moest vervoeren. Dit onder deel van het ontruimings plan moet nog wat bijge schaafd worden en men denkt dan ook in de toekomst nog meer van dit soort oefe ningen in de Blaauwe Hoeve te houden. Ook leeft bij het commando van het Rode Kruis de gedachte om ook in andere centra oefeningen op touw te zetten. Axel bestaan plannen om te komen tot 'tr?r'C'lting van een f'etscrossclul>- Op dinsdag 21 t, w«rdt in de kantine van de MC Axel op het mo- fossterrein een bijeenkomst gehouden om te be- v, en er voldoende animo is voor de oprichting fietscrossclub. Ook is het de bedoeling om die tij een bestuur te formeren. De bijeenkomst be- !llt 19 uur. Am' fietscrossen heeft het afgelopen jaar onder de j* Jeugd een grote vlucht genomen. Op de geacci- i(n ,rcte braakliggende terreintjes in Axel verschij- steeds meer jongeren die gezeten op speciale „."(teen en gestoken in wedstrijdtenue. Omdat er sjj.jp'geen officiële fietscrossbaan is wijken de cros- MoeiT m de weekends uit naar België om daar mee te lie(s aan wedstrijden. Met de oprichting van een rossvereniging in Axel wil men bereiken dat t sP°rt enigszins in banen wordt geleid en dat er t antal mensen bereid wordt gevonden om de za- ij an de fietscrossers te behartigen. Fietscrossers, 8iiLen belangstellenden worden uitgenodigd om J" 21 april de bijeenkomst bij te wonen. Heikantse jeugd plant eiken. (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT - De zes- deklassers van de Hei kantse basisschool sta ken gisterochtend de spaden in de grond om een aantal open plekken langs de Vylainlaan van bomen te voorzien. Wethouder B. de Ke- ijzer was van de partij om het startsein voor de plantactie te geven. De bedrijvigheid vormde een nasleep van de na tionale boomplantdag, die enkele weken gele den werd gehouden. In Heikant konden de scholieren toen nog niet aan de slag omdat de rioleringswerkzaamhe den bij de Vylainlaan nog niet helemaal ge reed waren. AXEL - Het kaartkam- pioenschap voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen zal dit jaar in Axel worden ge houden. De organisatie van deze kampioenschappen is in handen van de Axelse kaart club „Ons Genoegen". De kaarting, bieden zonder roem, wordt vrijdag 10 april gehouden in het gezellenhuis aan de Walstraat in Axel. Behalve de beker voor de kampioen zijn er fraaie vleesprijzen beschikbaar voor de, naar verwachting, ruim honderd deelnemers. De kampioenschapskaarting begint vrijdag om 20 uur en deelnemers kunnen zich vanaf 19.30 uur laten in schrijven. ÜJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1I1IIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIÜÈ AXEL - De Axelse winkeliers hebben een plannetje bedacht om het winkelen in Axel aan trekkelijker te maken. In deze tijd van steeds maar stijgende benzineprijzen willen de middenstan ders hun klanten tege moetkomen door bij aan koop van een bepaald be drag aan boodschappen benzinebonnen uit te rei ken. Deze bonnen zullen dan bij een nog aan te wijzen Axels benzinesta tion kunnen worden in gewisseld. Het idee is ge lanceerd door de activi teitencommissie van de stichting het streekcen- trum, waarin de Axelse winkeliers zijn verenigd. Inmiddels is er al contact opgenomen met enkele benzinemaatschappijen of er wellicht iets te rege len valt dat ze de druk kosten van de bonnen voor hun rekening ne men. Het benzinebon- nenplan komt aan de orde tijdens de eerstvol gende vergadering van het streekcentrum. HIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli?. (ADVERTENTIE) KOGRREAGAN (ADVERTENTIE) DELFTS BLAUW Porc. lies MAKKUM Tichelaar WEDGWOOD - Serviezen ROYAL ALBERT HUMMELFIGUREN LUXE GESCHENKEN VAN DUYSE-MAHU Steenstraat 19 - Hulst Telefoon 01140-14376-12066 Kogels regenen. Slachtoffers vallen. Wapens worden uit diplomaten koffertjes getoverd. De aanslag in beeld. U bent er bij. Acht pagina's lang. Kijk bovendien in de keuken van TV piraten. En kijk door de grootste verrekijkers ter wereld. Kijk uit naar Nieuwe Revu. AXEL - Op vrijdag 24 april houdt de afdeling Axel van de VVD in het gemeen schapscentrum De Halle te Axel een politieke discussie avond voor alle Zeeuwsch- Vlaamse jongeren vanaf 15 jaar. Aanvang 19.30 uur. Centrale figuur die avond is het jongste Tweede-Ka merlid voor de VVD Loek Hermans (29 j.). Als oppo nenten zullen optreden jeug dige leden van Provinciale Staten van Zeeland voor het CDA, PvdA en D'66. Discus sieleider is de Axelse VVD- wethouder. P. Apers. Het is de bedoeling, na korte inlei dingen, de aanwezige jonge ren de gelegenheid te geven om uitgebreid vragen te stel len en te discussiëren. HOEK - De leden van de hengelaarsvereniging Sport en Genoegen visten afgelopen zaterdagmiddag een zeehen- gel wedstrijd in de Wester- schelde. De vangsten waren buitengewoon groot. In totaal werden 185 maatvissen ge vangen met een totaal ge wicht, van bijna 25 kilogram. Winnaar met 1675 punten en 10 vissen werd H. Islam, 2. H. de Haan 1609 (10), 3. Mevrouw Lantsheer 1498 (9), 4. Joh. Harms 1426 (12), 5. F. Taelman 1370 (11), 6. J. Knol 1332 (9), 7. P. van de Berge 1187 (10), 8. P. Faas 1105 (8), 9. I. Vergouwe (8), 10. A.J. Buijze 1035 (8). (Van een onzer verslaggevers) HULST - Het woonwa genschap Zeeuwsch- Vlaanderen weigert om voor woonwagenbewo ners de milieuheffing aan de waterschappen te betalen. De waterschap pen Axeler Ambacht en Hulster Ambacht willen de milieuheffing (dit jaar 150 gulden per gezin) bij het woonwagenschap - en dus onrechtstreeks bij de gemeenten - in reke ning brengen. Men baseert zich daar bij op de koninklijk goedgekeurde heffings verordening, waarin het woonwagenschap als be drijf staat aangeduid. Het woonwagenschap wil daar echter niets van we ten en besloot gisteren tegen de aanslagen in be roep te gaan. De bestuur ders van het schap vin den de handelwijze van de waterschappen in strijd met de integratie gedachte en het streven naar gelijke behandeling van woonwagenbewo ners en de rest van de be volking. Het woonwagenschap wijst er daarbij op dat de nutsbedrijven (water en elektriciteit) de woonwa genbewoners wel indivi dueel benaderen en be roept zich op een bijna tien jaar oude uitspraak van de Arnhemse arron dissementsrechtbank. SAS VAN GENT - Het ko mende weekeinde staat Sas van Gent in het teken van de vastenactie. Dit jaar is er ge kozen voor een project in Guatemala, namelijk steun aan het CUC, een organisatie van boereneenheid. Het CUC gaat de opbrengst van de vastenactie onder andere ge bruiken voor illegale druk kerijen, spekken van de sta kingskas en medische ver zorging. Zaterdag 11 april start tus sen 13 en 14 uur een fiets-in in de volgende plaatsen: Zandstraat (De Straete), Sluiskil (Gildehuis), Philip pine (Schotse Hoek) en Sas van Gent (de Valckeburcht). De gezonde fietstocht van 27 kilometer door de polders kan een goede financiële in jectie betekenen voor Guate mala. Zondag 12 april wordt een open dag gehouden in de Zandstraat en Sas van Gent. In het wijkgebouw De Straete zal vanaf 11 uur een kaart-in worden gehouden en worden er dia's vertoond. Tevens is in de Zandstraat een verloting en verkoop van handwerkjes. In Sas van Gent is De Roselaer in het hoofdkwartier van allerlei activiteiten en dit van 10.30 tot 17.00 uur. Hanneke Bron- wasser-de Coninck en Frans Kegels zullen dan iets van hun artistieke kunnen laten zien, namelijk aquarellen schilderen en emaille-siera- den maken. Deze worden ter verkoop aangeboden. Naast een dia-serie met recente ge gevens uit Guatemala is er verkoop van handwerk- en huisvlij tartikelen. Viswedstrijd - Door de zee- hengelclub De Vogel werd een hengelwedstrijd gehouden bij Zeedorp, aan de Westerschel- de. Hieraan namen 67 perso nen deel. De vangst was goed. De uitslagen werden in het clubhuis bij R. van Kruyssen bekend gemaakt. 1. L. van Denderen, Kloosterzande 2851 punten, 2. H. Jonkheym, Kloosterzande 2610, 3. M. van Duysse, Clinge 2573,4. Th. van Bellen, Kloosterzande 2408, 5. F. van Kampen, Hulst 2335, 6. H. Mannaert, Terhole 2264, 7. A. Mannaert, Ossenisse 2261, 8. mevrouw Van Bellen, Kloosterzande 2150, 9. LK. Thuy, St. Gillis, 2143, 10. D. Thuy, St. Gillis, 2079 punten. De traditionele pijp ging naar J. van Heese, Kloosterzande 1456 punten. KPJ - Meer dan dertig jon geren deden vrijdag mee aan de spelavond die op touw was gezet door de KPJ-Klooster- zande. Winnares werd Petra Vermast, 2. Martin van de Bulck, 3. Patrick Huige. Bin nenkort gaan de KPJ'ers meehelpen de r.-k. kerk te Groenendijk op te knappen. De cementlaag aan de onder kant van de buitenmuur brokkelt af. De KPJ gaat deze cementlaag eraf halen, waar na een nieuwe laag door vak mensen zal worden aange bracht. Op vrijdag 10 april houdt de KPJ een sportavond in de gymzaal te Hengstdijk. Aanvang 20 uur. Jongeren van 15 jaar en ouder zijn wel kom. Bejaardenreis - Een 50-tal leden van de rk Bond van Ouderen heeft een dagtripje gemaakt naar Kiekenhoeve in het Belgische Essen, waar onder meer een wagenmu seum te bezichtigen is. On derweg werd een rondrit door Antwerpen gemaakt en bracht men een bezoekje aan de haven. Via een rit langs Nispen, Wouwse Plantage, Huij bergen en Hoogerheide werd in Familyland een kof fietafel genuttigd en konden de reizigers een paar uurtjes dansen op orgelmuziek. Rond een uur of tien was men in St. Jansteen terug. Voetbal - Op het gemeen telijk sportterrein te St. Jan steen werd een vriendschap pelijke voetbalwedstrijd ge speeld tussen Steen en Ter- neuzen. De wedstrijd ein digde in een 2-2 gelijk spel. Wipschieting - De schutters- sociëteit St. Jan houdt zon dag 12 april een schieting op twee staande wippen bij café Sport. Aanvang 14.30 uur. Bejaardenschieting - Van daag (donderdag) wordt de maandelijkse schieting voor bejaarden in 't Heike gehou den. Schutters kunnen zich laten inschrijven vanaf 13 uur en de eerste pijlen wor den afgevuurd om halftwee. Teerdag - De topbiljart- club de Stadsherberg heeft de jaarlijkse teerdag gehou den. Daarbij werd ook ge streden om het clubkam pioenschap. Walter Koeman kwam als winnaar uit de bus. 2. J. Cools, 3. A. Storm, 4. Eddy Bogaert, 5. H. van Eijck, Postzegels - De postzegel- en muntenverzamelaars van de vereniging „Het Land van Hulst" komen zondag 12 april Den Dullaert bijeen om hun collectie weer wat uit te breiden. Om halftien kan men terecht bij de nieuwtjesdienst voor de nieuwste uitgiften van Ne derland en de overzeese ge bieden. Gouden bruiloft - Het echt paar Ch. van de Walle-Schil- lemans viert vandaag (don derdag) het gouden huwe lijksfeest. Om 15 uur wordt in de basiliek een mis opge dragen door pastoor Ter Braak en de gezangen wor den verzorgd door het Hul ster bejaardenkoor onder leiding van P. de Pundert. Beide echtelieden zijn lid van de katholieke bond van ouderen. De receptie is van 17.30 tot 19 uur in café De Ster.

de Stem | 1981 | | pagina 17