GEVECHTEN LAAIEN OP Engelse inzending wint Songfestival Kabinet wil spaar- brieven nu aanpakken Genscher: Sovjets willen praten zonder voorwaarden anend PvdA regering löayan Iricht partij lop in Israël Charles en Diana op t-shirt taboe Reagan weer overeind Zware brand in Apeldoorn SBINNEN-BUITENLANDS BELGIE NEO. BELGIE FRANS DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 HILVERSUM 3 HILVERSUM 4 ICDA-werkgroep: IRecht op [eigen [mening rond [kernwapens ÜKISTRATIEPLICHT OP TIL CfchlMGkomt een Lïch.te registratie van KLneven- Waarschijn- toi.,® week of anders een #n _a;er stu"rt het kabinet naar de Kamer dat staat. Een >lrtl ,rder van het de- van Financiën Engeland intimideert Nederlandse vissers BEIROET/JERUZALEM - De gevechten in Libanon zijn het afgelopen weekend, ondanks pogingen van verschillende kan ten een wapenstilstand te bereiken, hevi ger geworden. De Israëlische minister van buitenlandse zaken Yitzhak Shamir heeft gisteren gedreigd zich in de strijd te zullen mengen. Fanfani van deelname aan bankzwendel beschuldigd Overleg bij Ferro weer stuk gelopen doven en slechtho renden TELEAC 8.27 Fotograferen en fil. men, les 7 NOS 8.57 Journaal TROS 8.59 De Vijf, serie 9.25 Banana Split NOS 0.00 Journaal TROS 0.27 De Fabriek, Neder landse serie 1.20 Er kan gelachen worden!: cabaret programma 1.50 Aktua TV 2.25 Soap 2.50 Tros Sport WCT-Tennis Extra: NOS .3.45 Journaal 3.50-23.55 Nieuws voor doven en slechtho renden. 15.30 De helikopterkinde ren (Copter Kids), Engelse jeugdfilm. 16.25-16.55 Die- renprogramma. 18.00 Te- kenfilmseriee. 18.05 Te kenfilmserie. 18.30 Open School. 19.00 Amusements programma. 19.07 Reli gieus programma. 19.37 Mededelingen en Morgen. 19.45 Journaal. 20.10 Weer bericht. 20.15 Het geslacht Rius (La Saga de los Rius), Spaanse tv-serie. 21.05 Sportshow. 21.50 Informa tief programma. 22.30-22.45 Journaal. 15.55 Gevarieerd jeugdpro gramma. 17.30 Informatief programma. 17.40 Teken films. 18.15 Spelprogram- ma. 18.30 Programma voor ouderen. 19.00 Sportpro gramma. 19.24 Sport en weerbericht. 19.30 Jour naal. 19.55 Le Sucre, Franse speelfilm. 23.00- 23.20 Journaal en weerbe richt. WDR: 9.25-9.55 Kleuter programma. 18.00 Oh die- ser Vater, tv-serie. 18.30 Ein Hauch von Magie, tv- serie. 18.40 Achtung Zoll, tv-serie. 19.15 Actualitei ten. 19.45 Muzikaal pro gramma. 20.00 Journaal. 20.15 Manchmal bin ich ein Adler, tv-serie. Aansl.: Be kendmaking van de wee- kwinnaars. 21.15 Cultureel magazine. 22.00 Liederen. 22.30 Actualiteiten. 23.00 Elegie (Banka), speelfilm. 0.55-1.00 Journaal. 10.00 Journaal. 10.03 König der Könige (King of Kings), speelfilm. 12.40 Re ligieus programma. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 16.30 Informa tieve serie. 17.00 Journaal. 17.10 Licht informatief programma. 17.40 Geva rieerd programma. 18.20 I.O.B.-Spezialauftrag, tv- serie. 19.00 Journaal. 19.30 Popmuziek. 20.15 Medisch magazine. 21.00 Actualitei ten. 21.20 Documentaire film. 23.05 Journaal. en nu. 13.00 Nieuws. 13.11 Kerk vandaag. 13.30 Onder schooltijd- NOS: 14.30 Open School. NCRV: 15.15 Woord in de namiddag 15.30 Theetijd voor 't zilver. 16.30 Focus. 17.00 Tempo Giusto. 17 Mededelingen. 17.30 Nieuws. 17.36 Hier en nu. P.P.: 18.50 Uit zending van DS '70. NCRV19 °0 Steen in de vijver. 20.00 (S) Mu ziek in NCRV Studio 2. 21.30 U- terama maandag. 22.25 Uitzen ding van de Bond Zonder Naam. NOS: 22.30 Nieuws. 22.40 Open School. NCRV: (S) Muziek van eigen tijd. 23.55-24.00 Nieuws. AVRO: 7.02 (S) Per Saldo. 7.03 (S) Vol gas (7.30 Radiojournaal. 8tw Per Saldo). 8.30 Radiojournaal. 8.34 (S) Bingo. 10.03 (S) Arbeids vitaminen. 11.03 (S) Hollands glorie. 12.03 (S) 'n Rondje voor Nederland (12.30 Radiojournaal;- 13.57 Per Saldo. 14.03 (S) Show- parade. 15.03 (S) Ha, die Hoitjng. 16.03 (S) Toppop disco (17.30 Ra diojournaal). 17.57 Per Saluo- NOS: 18.02 De Avondspits- AVRO: 19.02 (S) Praatpaal a. 20.02 (S) Het Steenen Tijdperk. 21.02 (S) Blues, Ballads Beal' 22.02 (S) Music Gallery. 23.uz- 24.00 (S) Candlelight. KRO: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Auba de. 9.00 (S) Nieuws. 9.02 (S) Aai woorden voorbij... 9.10 (S) ua date. 10.00 (S) Strijkkwartetten. 11.10 Oude muziek. 12.00 N'elV' 12.02 (S) Rondom... 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Spektakel mag"; 14.30 (S) Rollage van alledaag en zeldzaam. 15.30-17.00 (Sï hoog naar laag en omgekeer IonZe sociaal-economi- redactie) AMERSFOORT, 6 april - pflv bekijkt een nieuw kabinet, waarin de PvdA -lneemt, met argwaan, klaar het zal een ramp zijn lor ons land, wanneer het [abinet Van Agt terugkeert. ,jt zei FNV-loondeskun- a Drabbe zaterdag op een "feenkomst van kaderleden Iran de FNV-bonden met so- il-economische deskundi- len van de PvdA. Oppositie- lider in de Tweede Kamer joop den Uyl deed een drin- «end beroep op de vakbewe- Cjng een nieuw progressief Jabinet het voordeel van de t-jifel te gunnen en mee te ferken. We hebben de vak- Leging nodig bij de uit kering van het centraal Etwikkelingsplan, dat in Is verkiezingsprogramma |eer Werk is uiteengezet, Lus Den Uyl. (Dat programma gaat uit Li een economische groei L 2,5 procent en wil in vier Lr tijd 330.000 nieuwe ba- Li scheppen, zowel in het jdrijfsleven als bij de over- id. De arbeidsplaatsen toeten door middel van een Kurend beleid door de over- Lid en arbeidstijdverkor ting worden verwezenlijkt. (Van onze correspondent Rob Simons) I JERUZALEM - De voor malige Israëlische minister ran buitenlandse zaken, Sloshe Dayan, heeft zaterdag Vjn staatsvernieuwingspar- Jij „Telem" officieel opge licht. I Als lijsttrekker van Telem til Dayan aan de Knesset- [trkiezingen deelnemen die 30 juni zullen worden ge- louden. De kieslijst van Te- Iira is een samenraapsel van dïkloze politici geworden haar ook zowel uitgesproken ffivikken als duiven uit Li- de arbeiderspartij en t democratische beweging liii plaats hebben gevonden. (Van onze parlementaire redactie) UTRECHT - De CDA- wrkgroep Christen Demo- «ratisch Beraad (CDB) vindt lat toekomstige CDA-Ka- wrleden nu al nee moeten tanen zeggen tegen het van kernwapens op Merlands grondgebied. Het ®A-partijbestuur moet laarvoor de ruimte ver- Maffen, aldus het CDB in mi zaterdag opgestelde brief aan het CDA-bestuur. De werkgroep reageerde "mee op het feit dat de be taren van de CDA-kamer- ™t Van Houwelingen en *ema tegen de kernwa- paragraaf in het CDA- 'kiezingsprogramma af zijn. LONDEN (AFP/UPI) - Leden van het Britse La- gerhuis hebben van de j§ week geprotesteerd tegen het besluit van de opper- kamerheer van het hof de reproduktie van de por- tretten van prins Charles en lady Diana Spencer op 't-shirts te verbieden. 1 Zij redeneren dat hierdoor de Britse textielindustrie wordt getroffen. De opperkamerheer sloot van zijn verbod ser vetten en hoofddoekjes uit. De Britse textielindus trie heeft aangevoerd dat buitenlandse fabrikanten zich waarschijnlijk niets van het verbod zullen aantrekken en de Britse markt daardoor over stroomd zal worden door „Charles en Diana"-t- shirts van buitenlandse makelij. Een der proteste rende Kamerleden, de so cialist Michael Meacher, heeft schriftelijk aan de minister van Industrie, Sir Keith Joseph, ge vraagd de textielindustrie te verzoeken zich niets van het verbod van de op perkamerheer, Lord Ma- clean, aan te trekken. In Sydney in Australië is de afzet van een be paald merk bronwater enorm toegenomen, nadat er op de televisie reclame voor was gemaakt door een jongedame die als twee druppels water leek op lady Diana Spencer. nllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllilllllllllll>l'lltllllllillllllllllllllllllllllllllllill>IIIIIIHIIIIIIilll|lll|H|l,l|l|H||l|l|>l,,|i|ll|,ll»lll|,,,||lll,,,|l,|llllll|llll|||iË Israël dreigt met ingreep in Libanon De winnaars, de Engelse groep Bucks Fizz. (Door Tom Smeets) DUBLIN - Met tra ditionele chaotische taferelen tot slot, heeft Engeland - en dat voor de vierde keer - het Eurovisie Songfestival in Dublin gewonnen. De commercie heeft op nieuw gewonnen. „Making your mind up" van de kersverse groep Bucks Fizz was bij voorbaat al goed voor Top Pop-verto ningen, nu zeker. Woord voerder Bobbie: „Hoe ik me voel?Ik heb dorst! Ik had nooit gedacht te zullen winnen. Eerlijk gezegd had ik mijn schoenen al uitgetrokken. We zijn to taal verrast. Persoonlijk had ik Duitsland of Zwit serland getipt. Hoe lang we bij elkaar blijven? Zo lang onze platen verko pen". Linda Williams, in de zaal moreel bijgestaan door echtgenoot en zusje vond het achteraf allemaal „prima". Pas vlak voor de uitzending kreeg ze een beetje last van zenuwen en dat ondanks het feit dat haar speciaal voor de fi nale gekochte jurk werd afgekeurd. De jurk die Linda ook al in Rotterdam tijdens de Nederlandse voor-finale aanhad moest nu uit de kast worden ge haald. Met 51 punten eindigde Nederland uiteindelijk op de negende plaats. Mana ger Piet Roeien na afloop: „Het is, als je niet wint, zaak ervoor te zorgen dat je elkaar niets hebt te ver wijten. Dat is in ons groepje zeker het geval. We hebben altijd gezegd als we maar beneden de tien zitten, dan zijn we fantastisch gelukkig. Nou we hebben elf landen ach ter ons gelaten". Duitsland heeft intussen de rol van Engeland als eeuwige tweede overgeno men. Zangeres Lena Va- laitis: „Engeland had het beste liedje, schijnbaar. Alleen, zij hadden een groep en ik was alleen. Is dat eigenlijk wel eerlijk? Voor mezelf ben ik best te vreden. Ik had gehoopt bij de eerste vijf te eindigen. Ik vond de liedjes van Zwitserland en Cyprus het mooiste. Ik ben niet teleur gesteld hoor, integendeel. Ik ben heel gelukkig. Maar ik ben wel boos op Zwit serland dat me geen enkel punt heeft gegeven. Dat vind ik onbeleefd". """RHIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (Van onze Haagse IfWe glsteren de nota een ,a.In''' aanpak van het t unf *^at in spaarbrie- BI 'ankelijk wilde de re- J* banken verplich ten to" *?elasting af te faart.. an de rente die de bi °Pleverrt bij het en Het bankwezen heeft zich daar tegen echter hevig verzet. Als compromis is nu gekozen, dat de bankin stellingen alleen de namen noteren van spaarbriefko- pers. De inspectie kan door deze lijsten na te lopen ge makkelijk aan de weet ko men wie belastbare inkom sten heeft verzwegen. Nog niet duidelijk is, of de registratie ook plaats gaat vinden op het moment dat iemand zijn spraarbrief wil verzilveren. Dan zou al het zwart verdiende geld dat momenteel in spaarbrieven is belegd onder het directe oog van de fiscus vallen. Waarschijnlijk is dat ech ter niet, want minister Van zich al herhaaldelijk laten ontvallen dat een al te ferme ingreep een enorme kapi- taalvlucht naar het buiten land zou veroorzaken. Dat zou onze economie niet kun nen hebben. Vandaar, dat Van der Stee hoogstwaar schijnlijk alleen de „nieuw komers" op de spaarbrieven- markt dwingt tot het laten noteren van hun naam. In dat geval echter kan hij rekenen op stevige protesten uit de Kamer. Het zou een soort „generaal pardon" be tekenen voor degenen die momenteel zwarte kasbiljet- ten of bijvoorbeeld pand brieven in hun bezit hebben en daar voelt het parlement niets voor. der Stee (Financiën) heeft """"""lllllllllllllllflIlflflIlfflIHIfflNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIflIlllllllllllllflIllllllllfflfifflIflflIlllllllllllllllIHflH (Van onze redactie binnenland) KRUININGEN - De Stich ting Nederlandse Visserij en het Visserijschap hebben ernstige kritiek op het En gelse visserijbeleid. Volgens drs. D. Langstraat, secretaris van de beide stichtingen, is er in Engeland een ware hetze aan de gang tegen Ne derlandse vissers. Daarbij wordt ongeoor loofde intimidatie toegepast. Drs. Langstraat zei dit zater dag tijdens de jaarvergade ring van Zevibel, de Zeeuwse Vereniging voor Visserijbe- langen, in Kruiningen. De Britten boycotten de vissers niet alleen, ze probe ren met futiliteiten en inti midatie het werken van de Nederlandse vissers in de Engelse wateren onmogelijk te maken. De Engelsen heb ben gewoon het recht niet om te handelen zoals men nu doet, meent drs. Langstraat. Van onze redactie buitenland) Zaterdagmiddag hadden de strijdende groepen een wapenstilstand bereikt in de christelijke stad Zahle.» De Libanese militairen zouden de rust moeten handhaven. gf38 Het bestand werd korte tijd later al geschon den. Zaterdagavond braken ook gevechten uit in Beiroet. Daar breidden de ongere geldheden uit naar het zuid oosten van de stad. Er werd geschoten met zware kanon nen, raketten en machinege weren. Er wordt gesproken van „enkele honderden do den". Ook in de havenstad Tyre kwam het tot een ge wapend treffen tussen christelijke militia en Syri sche troepen. Zondagochtend voerden Syrische troepen en vliegtui gen aanvallen uit op de stad Zahle. Het is steeds onduide lijker wie elkaar waar be- kampt in het land, maar vast lijkt wel te staan dat Pale stijnse guerrilla's en Syri sche troepen samenwerken tegen de christelijke falan- gisten. Ook het Libanese le ger lijkt steeds vaker in de gevechten verwikkeld te ra ken. (Van onze redactie buitenland) ROME - De voorzitter van de Italiaanse se naat, Amintore Fanfa ni, heeft gebruik ge maakt van de diensten van de vroegere ban kier Michele Sindona om tussen 1972 en 1974 illegaal geld in het bui tenland onder te bren gen. Deze beschuldiging is gelanceerd door de vroegere rechterhand van Sindona, Carlo Bordoni, tegenover een parlementscommissie, die een onderzoek in stelt naar de fraudu leuze handelingen van het voormalige finan ciële imperium van Sin dona. Bordoni vertoeft momenteel in de gevan genis. Bordoni zei tegen de commissie dat Fanfani een van de vijfhonderd Italianen en Amerika nen was die tussen 1972 en 1974 in totaal veertig miljard lire (circa 89 miljoen gulden) illegaal naar het buitenland hadden overgemaakt. Daarvan noemde Bor doni 31 personen met name, onder wie be halve Fanfani ook de vroegere socialistische minister Giacomo Man- cini, een leidende func tionaris van de vrijmet selarij in Italië, Licio Gelli, een generaal van de Carabinieri, Pichiotti en twee Amerikaanse oud-ministers, Jack Connaly en David Ken nedy, respectievelijk minister en ondermi nister van Financiën ten tijde van het presi dentschap van Richard Nixon. Syrië, dat sedert het einde van de burgeroorlog in Liba non enkele jaren geleden, vredestroepen in het land heeft gestationeerd zou vol gens de Israëlische radio gis teren te kort in de buurt van het door Unifil beheerste ge bied komen. De Israëlische radio citeerde een rechtse parlementariër die Syrië er van beschuldigde Libanon te willen inpikken. Minister Shamir ging niet zover, maar hij waar schuwde de strijdende groe pen en met name de Syriërs wel te staken met de gevech ten. „Israël kan niet werk loos toezien hoe Libanese burgers door de Syriers mas saal vermoord worden", zei Shamir. Het Israëlische kabinet heeft de situatie in het buur land inmiddels besproken. Israël heeft de Amerikanen gevraagd hun invloed aan te wenden om een einde te ma ken aan de gevechten. Het Amerikaanse ministe rie van buitenlandse zaken zei gisteren diplomatieke ac tie toe. Minister van buiten landse zaken Haig van Ame rika sprak gisteren tijdens zijn bezoek aan Jeruzalem met geen woord over de zaak. ROTTERDAM (ANP) - Het cao-overleg bij het che misch bedrijf Ferro in Rot terdam (zeshonderd werkne mers), waar al bijna een week door het merendeel van de produktie-medewer- kers wordt gestaakt, is giste ren weer stuk gelopen. (Van onze redactie buitenland) De FBI gaf dit weekend de eerste foto uit van een herstel lende president Reagan met zijn vrouw Nancy. Intussen is in Washington tegengesproken dat John Hinckley, de man die verleden week de aanslag pleegde, lid geweest is van een neo-nazipartij. Van onze redactie buitenland) MOSKOU/BONN - De Sovjet-Unie blijkt bereid te zijn geen voorwaarden vooraf te verbinden aan onderhandelingen met de Verenigde Staten over beperking van kernwapens voor middellange af stand in Europa. Zij willen ook op korte ter mijn over deze zaak met de Amerikanen rond de tafel gaan zitten. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Hans-Dietrich Genscher, verklaarde het afgelopen weekeinde in Bonn dat deze concessie van de Russen een van de belangrijkste punten was die uit zijn besprekingen van de afgelopen week in Moskou naar voren was ge komen. Enige tijd geleden had president Breznjev in een rede al gezegd dat de Sovjet- Unie bereid is over bevrie zing van deze wapens met de Verenigde Staten te praten. Maar het westen was er tot dusver steeds van uitgegaan dat het „bevriezingsvoorstel" van Breznjev een voor waarde vooraf was voor het beginnen van echte onder handelingen over beperking van deze wapens. Dat is het niet, zo was Genscher gebleken. Het wes ten moest het zien als een aanvullend voorstel. De NA- VO-landen zagen tot dusver niets in het idee van bevrie zing omdat zulks de Sovjet- Unie zou bevoordelen, die de laatste tijd een forse voor raad middellange-afstands- wapens heeft aangelegd. Volgens Genschner staat niets een snel begin van de onderhandelingen, die in Ge- nevè gevoerd zullen worden, meer in de weg. De West duitse bewindsman zei ver der dat de Russen ook bereid zijn het beginnen van zulke onderhandelingen niet af hankelijk te stellen van rati ficering van het Salt-ver- drag door de Verenigde Sta ten. APELDOORN (ANP)- In Apeldoorn zijn in de nacht van zaterdag op zondag drie fabriekshallen met inhoud van de firma Damm en zn„ die fijnmechanische produk- ten voor de computerindus trie vervaardigt, door brand in de as gelegd. De brand, heeft voor zeker tien tot zeventien miljoen gulden schade aangericht.

de Stem | 1981 | | pagina 3