tochtl ieland De Halle men trek eren nemen bewaking van Songfestival niet serieus nentenl Vanavond bijdekwis Linda Williams heeft eerste aanbiedingen binnen aanbevo'f" bij de buis Kaarters strijden om titel Hartig r Sekten en deskundigen naast elkaar in KRO-IKON-praatshow Kunst Cultuur VRIJDAG 3 APRIL 1981 Film Consument Wonen en werken ft Bisschop Simonis woedend Kijk mee NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 Aprilgekken DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 BELGIE NED. BELGIE FRANS Luister mee HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 HILVERSUM 4 1M« Is dit dan de geen service-afdeling A 52 en lengte van veertig j^io. neter. De groep vertrekt vanj If de christelijke LTS aan dl fcrijnssenstraat, waar ook hel lindpunt van de tocht gelegenf |S. Na afloop krijgen alledeel-| hemers een aandenken aan de fietstocht en een bloemetje! De tocht wordt besloten met] «n gezamenlijke koffietafel! /oor nadere informatie kun-l hen belangstellenden zich J verbinding stellen 1)1192-1335. kan komen. Cabaret waarbij! grinnikend tegen de dingenl van vandaag wordt aangeke-1 ken, soms lachend als een boer] met kiespijn, dan weer scha-| kerend om andermans fouten.1 (Hoewel Jan Blaaser niet mo-| dieus op de dingen inhakt is I zij n humor zeker niet vrijblij- I vend te noemen en is iedereen 1 het er inmiddels over eens i hij zonder twijfel thuis hoor in de rij der groten. Meyerstraat 21 te Axel] (01155-3816). Zwitserse deelnemers Peter, Sue en Mare Johnny Logan: weinig ple zier van overwinning in 1980. (Door Tom Smeets) DUBLIN - Het Eurovisie jongfestival mag de laatste Ijiren niet bepaald een staal- aart van inspirerend en [leelbelovend muzikaal ta ut zijn geweest, op het ge- llied van de beveiliging was iet steevast het neusje van i, Het leek er zo lang- lerhand op dat elk orga- erend land het voor bande wilde overtreffen. De kren hebben daar echter een nde aan gemaakt en de be- Ireiligingsspiraal doorbro ken. Aanhangers van de IRA Ikebben laten weten in het (Songfestival met zijn hon derden journalisten hier ter en zijn naar schat- ltag 500 miljoen kijkers thuis ter de buis, een uitstekend [middel te zien om propa- nde te maken. Maar de |Itren tillen er blijkbaar niet te zwaar aan. Er zijn nau welijks uniformen en hele- litaal geen honden. Er is wel leen en al vriendelijkheid en Viang je je pasj e draagt, legt [iemand je een strobreed in [ie weg. Noel Green, de verant woordelijke man voor de be veiliging, zegt dat met name de Britten en de Israëliërs extra worden bewaakt, al wil hij niet verklappen hoe. „Voor de rest hebben we een streng programma, maar we lopen daar niet mee te koop", zegt hij. Dat was de buiten landers die anders gewend zijn ook al opgevallen. Voor een belangrijk deel van de deelnemers is het songfestival van dit jaar een soort reünie. Maar liefst zes landen sturen een deelnemer die al eens eerder heeft mee gedaan. De Zwitsers spannen de kroon. Zij sturen het trio Pe ter, Sue en Mare, dat al drie keer eerder meedeed. Daar bij bedienden ze zich achter eenvolgens van Frans, Duits en Zwitsers Duits, terwijl Dublin morgen op Italiaans wordt vergast. De oudste deelnemer is Jean Claude Pascal, de 54- jarige zanger-acteur die in 1961 namens Luxemburg in Cannes met de eer ging strij ken dank zij zijn liedje „Nous les amoureux". Nu probeert hij het opnieuw voor Luxemburg. Ook een van de Ierse deel neemsters deed al eens eer der mee. Pikant detail is dat het Ierse liedje van dit jaar, „Horoscopes", gezongen door het trio Sheeba, zeg maar de Ierse Luv', vorig jaar werd geweigerd. Toch is het ge vaarlijk aan de hand van deze tweedehandse keus conclusies te trekken, want Israël won ook ooit met een liedje dat eerder was gewei gerd. Logan Vorig jaar won Johnny Logan in Den Haag met „What's another year", de ballade die in elf Europese landen de eerste plaats van de hitparade bereikte en waarvan in totaal 2Vt miljoen exemplaren werden ver kocht. De Ieren praten dan ook met gepaste trots over de eerste Eurovisiehit na Ab ba's Waterloo in 1974. Maar wat heeft u sindsdien van Johnny gehoord? Het toeval wil dat de Ierse televisie deze week een pro gramma over Johnny Logan uitzendt. Een triest stem mende film om kippevel van te krijgen, want winnaar Johnny is inmiddels een ver liezer. Zijn problemen be gonnen meteen na zijn Haagse overwinning. Twee managers trokken aan hem en pas na vele rechtszaken en een hoop geld werd Johnny weer vrij man. Daarna is hij naar Londen getrokken in de hoop van daaruit alsnog te kunnen be wijzen niet een muzikale eendagsvlieg te zijn, zoals zovele van zijn Eurovisie voorgangers. In november verscheen een langspeel plaat, maar die leverde niet het gewenste resultaat op. Evenals zijn tweede single, al had die de toepasselijke titel „Save me". Johnny wacht nog steeds op zijn red ding. „Het is een eenzaam jaar geweest", verzucht hij in de film. AXEL - De Axelse kaart club „Ons Genoegen" heeft de I organisatie in handen van het I kaartkampioenschap (bieden I zonder roem) vani Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, dat op vrijdag 10 april in het I Gezellenhuis aan de Wal-1 straat in Axel wordt gehou-1 den. Naast de beker voor kampioen zijn er fraaie vlees-1 prijzen beschikbaar. kampioenskaarting begint om acht uur en er kan vanal I halfacht worden ingeschre-| ven in het Gezellenhuis. fel kaartclub „Ons Genoegen^ rekent weer op een dikke non-1 derd deelnemers aan ditjaar-l lijks terugkerende evene-| ment. na-avond vrouwenclub t in cultureel centrum „De Dnderwerp: „Politiek, waar zondag 5 april: Kampioen- Is toten van het district :afé Benelux in Axel. ïg Vestzaktheater aan Bas- gemeester De Kam om ll-uu hteiten in Vestzaktheater. npioenschap kaarten van n (bieden zonder roem) w tan de Walstraat. Aanvang eel centrum De Halle Axel azer met zij n one man-sho 1 april: Districtskampioe11" ten in café Benelux te Axe rond 20.00 uur. :oncours hippique in Axel P satie Ruitersportvereniginë vergadering KNVB afdeling um „De Halle". tzaktheater Axel. Aanvang vengroep „Proloog" met :ross ZEVAC Axel op Water- vond kaartclub „Ons Genoe >1 aan de Noordstraatpronw j )door Tom Smeets) DUBLIN - Linda Williams I heeft met haar „wonder" de J eerste repetities erop zitten. J' Vanmiddag moet ze opdraven I in festivalkostuum, morgen- li middag is de generale en mor genavond de finale, die u 's avonds thuis kunt meebeleven. Drukke dagen voor Linda, jl »ant tussen de bedrijven door moet er ook nog tijd worden lij gemaakt voor interviews en foto-sessies. Verder is ge filmd voor de Ierse televisie en moesten nieuwe schoenen ("orden gekocht. AVRO-pro- I weer John Schelfhout keurde meegebrachte zilveren schoentjes „te opzichtig" af en agzaam als Linda is trok ze stad, in de hoop iets meer Passends te vinden. Aan Dublin gingen voor nda al even onrustige dagen vooraf. Maandag moest ze wen op en neer naar Parij s om m een live-tv-programma op 'reden en de vorige week )|aS2eal in Engeland. De BBC ad haar uitgenodigd mee te oen aan een voorselectie die Engeland werd uitgezon- en. Later deze maand zal Lin- bovendien zijn te zien in het Duitse den". e 0 Programma „Musikla- Linda Williams ongeacht het aantal pun- J;. ''3' ze zaterdagavond l i«imet a' rec*e genoeg voor "bf om in Dublin te ver enten dat ze eigenlijk wel r™ beetje moe is. „En een !rIe voel ook". Want al het eis ten spijt moest er ook s worden gesleuteld aan Ik., een wonder". In Rotter- had het nummer een ^stervend" slot. Voor een j.^bao'oonplaat mag dat een taai f°cfie zijn, voor een «optreden is het bepaald niet bruikbaar. En dus werd er een nieuw slot gemaakt. Linda: „We hebben nu een chique slot. Ik ben daar heel blij mee. Bovendien hebben we een strijkersarrangement ge maakt. Het nummer is daar door mooier geworden, het klinkt voller, maar zonder dat we het liedje geweld hebben aangedaan". Linda Williams werd - ze heette toen nog „gewoon" Hen- riette Willems - op II juni 1955 in Valkenswaard geboren. „Mijn vader heeft me altijd gestimuleerd dat ik in de mu ziek zou gaan", vertelt ze. Maar desondanks is het voor beiden ook nu nog een verras sing dat de 25-j arige Linda na mens Nederland aan het Euro visie Songfestival gaat deelne men. Akkoordjes Linda: „Al toen ik heel klein was kwam mijn vader met een gitaar aandragen. Akkoordjes spelen. Hij was muzikant. Vanaf z'n vijf tiende is hij beroeps. Hij heeft nog in het begelei dingsorkest van de Selvera's gezeten. Hij speelt nog steeds, die man houdt er nooit mee op". Linda heeft een zusje en beiden gingen op pianoles. „Mijn zus heef t het tien jaar volgehouden, ik maar vijf. Ik was toen dertien en ben in de harmonie gegaan, kla rinet. Maar intussen zong ik al. Mijn pianoleraar zei al tijd: „We nemen drie kwar tier les en het laatste kwar tier begeleid ik jou". Ik zong nummers van Gershwin en zo". Linda trouwde jong en verhuisde met haar man, een gitarist, naar Leeuwar den. Toen haar moeder een hartaanval kreeg, ging ze terug naar het Brabantse, ook al omdat haar huwelijk stuk liep. Ze werkte in de meest uiteenlopende groe pen, bandjes en dansorkes- ten. Toen ze in verwachting was van haar tweede kind - de nu anderhalf-jarige Eva-Jane - kwam ze in con tact met Cees de Wit. Hij nam onder het motto „kij ken wat er van komt" een demo (demonstratiebandje ten behoeve van platen maatschappijen) met haar op. Die ktvam in handen van Piet Roeien en die „zag het helemaal zitten", aldus Linda. Piet, echtgenoot van Corrie Konings, eigenaar van een theaterbureau en contacten in het Gooi, bracht de bal definitief aan het rollen. (Door Rinze Brandsma) AMSTERDAM - „Een vol strekt onmogelijk program ma", zo fulmineerde de bis schop halverwege. „Een Ba bylonische spraakverwar ring van tegenstrijdige ge voelens bij de mensen hier nu en de mensen thuis straks. Het gaat hier om zeer ernstige za ken, over geweldige waarhe den, waarlangs heen gelopen wordt. De God, om wie het gaat, is te heilig om te praten in de geest van integratie of confrontatie van gevestigde kerken enerzijds en religieuze gemeenschappen anderzijds". Bisschop Simonis van Rot terdam was lééiend over het afgelopen maandagavond in het Amsterdamse jeugdthea ter De Krakeling opgenomen programma van KRO en IKON over de sekten in Ne derland, „Onbetaalde Reke ning?" Dat volgens de bisschop in de ban gedane televisiepro gramma zal, canoniek of niet, toch uitgezonden worden: vanavond vanaf vijf over tien op Nederland I. De mensen van IKON en KRO-RKK zijn er zelf minstens zo laaiend enthousiast over als de Rot terdamse monseigneur er boos over is. IKON-baas Wim Koole na afloop: „Ik ben bui tengewoon tevreden". Het programma is de uit werking van een jaren oud plan van KRO en IKON, die hiermee voor het eerst op zo grote schaal samenwerken. In juni zal het tweede discussie programma opgenomen en uitgezonden worden. De sa menwerkende omroep-ge- machtigden willen drie tot vier keer per jaar (seizoen) een dergelijke „praatshow" min of meer geënt op de teach-inns van de j aren '60, op het scherm brengen. Met nadruk is gekozen voor de ontmoeting, voor „het met elkaar verkeren op voet van gelijkheid" (Koole). IKON-KRO wilden per se niet een waarschuwende be nadering, waarmee op de NCRV Sipke van der Land in de afgelopen maanden de sek ten aanpakte. Tijdens de op name voor „Onbetaalde Re kening" noemde de Amster damse studentenpastor van Kilsdonk Sipke van der Land overigens een „Christelijke koddebeier". „Onbetaalde rekening?", begint met een voorfilmpje, dat een overzicht en de ge schiedenis geeft van de sekten in Nederland. Van de circus-aspecten ervan, de rijkdommen, geld en seks, echte en valse profeten, ge rechtelijke vervolgingen, de twijfels van ouders van jonge sekte-leden en van ex-sekte volgelingen. Drs. Paul Schnabel van het Nationaal Centrum voor Geestelijke Volksgezondheid vertelt van zijn bijna voltooi de onderzoekEen rapport dat met cijfers het belang van de sekten relativeert, en de vraag doet opkomen: „Waar maken we ons eigenlijk zo druk over". Schnabel heeft het over de vijf G's achter de sektes: Geloof, Geluk, Gezag, Gemeenschap en Gevoel, „op zich toch geen afkeurens waardige zaken". Slachtoffers En de slachtoffers, die wil loos ten ondergaan in de sek ten, de daar misbruikte losge slagen jongeren? „Als je onze ker bent, dan kan zo'n opvang ook voordelen geven. Maar inderdaad vindt niet iedereen er baat bij. Er zijn ook geval len waar jonge mensen eraan ten gronde zijn gegaan en in psychiatrische inrichtingen terecht kwamen. Maar is dat altijd aan de sekte te wijten? Dat verband wordt wel eens te snel gelegd". In het KRO-IKON-Pro- gramma wordt het woord sekte trouwens angstvallig gemeden. Er wordt steeds ge sproken van religieuze groe peringen. Aan drie tafeltjes in de zaal, aan de voet van de tribunes vol geestverwanten en deskundigen, zitten steeds drie vertegenwoordigers van drie sekten: De Bhagwan-sekte uit het India- Bisschop Simonis se Poona (met de oranje-rode kleren), de eveneens Indiase hindoeïstische Hare Krishna-sekte (kaal gescho ren hoofden, oranje sarong - slobbergewaden) en de in akelige keurige kostuums en mantelpakjes gestoken lieden van de verenigingskerk (Uni fied Family van de Koreaan Moon). Andere sektes waren on vindbaar, of weigerden mee te doen, zoals de veel aangeval len en gevreesde Scientology kerk en sektejagers Sipke van der Land en (Ombudsman) Frits Bom. Wél in de zaal: Forumleden prof. dr. B. Lievegoed (Antro posofisch Paedagoog), dr. J. Sperna Weiland (hoogleraar Filosofie), de Nijmeegse gods dienstsocioloog dr. W. Berger en de Groningse Polemologe drs. Fenna van den Burg. Daarnaast nog, onder veel meer: Bisschop Simonis van Rotterdam, de voorzitter van de Nederlands Hervormde Kerk Roos, en vooral veel tot de Bhagwan-bekeerden als psychiater Jan Foudraine („Swami Amrito is de naam") en regisseur W ilhelmina Hoe- deman, de maakster van een eerder door de IKON uitge zonden en hevig betwist pro gramma over de Bhagwan-beweging. In „Onbetaalde Rekening?" komt niet meer dan één ex-sektelid aan het woord, Barbara, die achteraf zegt: „Ik heb er veel van geleerd, maar ben ontzettend blij dat ik eruit ben". Zij vertelt van de methodieken en technie ken die aangewend worden om je te beïnvloeden en je dwingen bepaalde beslissin gen te nemen. Stof Aan de andere kant staat dan Ada (Bhagwan), die be strijdt zich slachtoffer te voe len van uitputtende trainin gen en diep spittende groeps therapie. Veel mensen hadden het idee dat ik kapot zou gaan aan mijn ervaringen, maar het tegendeel is het geval. Het gaat goed met me, ik heb er veel van geleerd, ik voel me verrijkt. Het is als het ware alsof het stof van je bril af gaat". In het programma vertelt ook een ex-Pater capucijn Theo, van zijn bekering tot de Bhagwan. Hij discussieert daarover met een niet in oranje, maar nog in grijs-grauwe pij gehulde ex-ordegenoot, die conclu deert: Het is het belangrijkst dat God in je leven is". In het door Aad van den Heuvel en Wim Neijman soe pel aan elkaar gesneden pro gramma komt maar één echt incident voor: Een Hare Krishna-apostel, die een Bhagwan-volgeling oproept „nu toch eens eindelijk uit te scheiden met die heksenke tel". „Een onmogelijk program ma", zo meende de bisschop. „Oppervlakkig, zo sprak een forumlid. „God is voor veel mensen een pakje Knorr, dat ze kunnen opentrekken als ze dat goeddunkt, zo klonk het uit de zaal en: „Godsdienst is de hoogste waarde in het le ven, maar je glijdt er ook ge makkelijk over uit". Vanavond is het allemaal te zien op Nederland I, vanaf een uur of 10, de KRO-IKON-Praatshow „On betaalde Rekening?" ander half uur lang zéér de moeite. NOS/NOT: 10,15-12,00 Schooltelevisie NOS: 13.00-13.05 Nieuws voor doven en slechtho renden 18.25 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Jeugdjournaal 18.36 Sesamstraat 18.50 Paspoort: informatie voor Spanjaarden KRO: 19.00 Daar vraag je me wat 19.40 De Willem Ruis Show 21.05 Hallo, daar ben ik weer, tv-serie NOS: 21.37 Journaal KRO: 21.55 Praten met de minis ter-president 22.05 Onbetaalde reke ning? Programma over religieuze groe pen NOS: 23.30 Journaal 23.35-23.40 Nieuws voor doven en slechtho renden NOS: 13.00-13.05 Nieuws voor doven en slechtho renden TELEAC: 18.27 De wereld van Breu- gel, herhaling les 4 NOS: 18.57 Journaal AVRO: 18.59 Doctor Snuggles, te kenfilmserie NOS: 20.00 Journaal AVRO: 20.27 Mein Liebeslied. operetteconcert 21.30 Dallas, tv-serie Op Nederland 2 is van avond een opetettepro- gramma te zien rond Marjon Lambriks on der de titel „Mein Lie beslied mms ei» Wal- zer sein", In de Stads schouwburg ontvangt ze haar collega bij de W eense Volksopera Melanie Holiday, de mezzosopraan Sigrid Matikke, de bas Peter van der Bilt en de tenor Willy Caron. België-N ederlands heeft de film „April Fools" van Stuart Ro senberg, Jack Lenunon speelt nogal eenzame zakenman Howard Brubaker, die op een fuif een beeldschone Francaise ontmoet (Ca therine Deneuve). Dat blijkt de vrouw van zijn nieuwe baas te zijn, maar Brubaker stoort zich daar niet aan. De twee geliefden proberen samen te ont komen, maar de tegen werking is groot. 22.15 Televizier Magazine 22.55 De toestand in de wereld 23.00 Tjongejonge, tv-serie NOS: 23.30 Journaal 23.35-23.40 Nieuws voor doven en slechtho renden WDR: 18.00 Popmuziek. 18.30 Tekenfilmserie. 18.40 Popmuziek. 19.15 Actuali teiten. 20.00 Journaal. 20.15 Rosen im Herbst, Duitse speelfilm. 22.00 Informa tief programma.'22.30 Ac tualiteiten en parlemen tair overzicht. 23.00 Sport. 23.25 Harte 10, tv-serie. 00.50-00.55 Journaal. 09.15-09.45 Kinderpro gramma. 10.00 Journaal. 10.03 Die alten Leute vom Kreuzberger Kiez, tv-spel. 11.45 Umschau. 12.10 Infor matief programma. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Journaal. 16.15 Informa tieve serie. 16.45 Journaal. 16.55 Eine Affe im Haus, tv-serie. 17.20 Informa tieve serie. 17.40 Geva rieerd magazine. 18.20 Slapstick. 18.40 Slapstick. 19.00 Journaal. 19.30 Re portages. 20.15 Die Falie des Monsieur Cabrol, tv- serie. 21.46 Slapstick. 22.00 Actualiteiten. 22.20 Cultu reel magazine. 23.05 Die Knastbrüder (De vijf van de vierdaagse), Neder landse speelfilm. 00.45 Journaal. 18.00 Kinderprogramma. 18.30 Cursus economie. 19.00 Vrijetijdsmagazine. 19.45 Journal 3. 20.00 Jour naal. 20.15 Documentaire. 21.00 Reportages. 21.30 Re ligieus programma. 22.00 Tour de Ruhr, tv-serie. 22.45 Informatief pro gramma. 23.15 Informatief programma. 23.30 Jour naal. 18.00 Tekenfilmserie. 18.15 Kleuterprogramma. 18.30 Informatief programma. 19.07 Uitzending door der den. 19.37 Mededelingen en Morgen. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Aprilgekken (April fools), speelfilm. 21.45 Cultureel magazine. 22.15-22.30 Jour naal. BELG. NED. NET II Van 18.00 tot 20.15 Zie net I. 20.15 De zes vrouwen van Hendrik VIII, tv-serie. 21.45 Cultureel magazine. 22.15-22.45 Muzikaal pro gramma. 14.00 t/m 14.45 Schooltele visie. 17.30 Mededelingen. 17.45 Tekenfilms. 18.15 Spelprogramma. 18.30 Li terair magazine. 19.00 Re gionaal magazine. 19.25 Weerbericht. 19.30 Jour naal. 19.55 Aktualiteiten. 21.15 Reportage. Aansl. Journaal en Weerbericht. (Ieder heel uur nieuws) KRO: 6.02 (S) Van zessen klaar wakker. (6.50 Het levende woord. 7.03 en 8.03 Echo. 7.30 Sociale In formatie. 8.30 Pastoor Raad- schelders). 9.03 (S) De venster bank. 12.02 (S) Van uur tot uur. 13.03 Echo. 13.25 (S) Kruis of munt. 14.02 (S) Thé Complet. 16.02 (S) Op de valreep. 17.57 Marktberichten i.s.m. KNBTB. 18.11 Echo. 18.21 (S) Punt uit. 20.03 (S) Country time. 21.02 (S) Nine o'clock jazz. 22.02 (S) Goal. NOS: 23.02-24.00 (S) Met het oog op morgen. VPRO: 07.00 Nieuws. 7.10 Och tendgymnastiek. 7.20 Radio nieuwsdienst VPRO. (7.30, 8.00, 8.30 Nieuws). 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Waterstan den. 9.15 Expres-VPRO. NCRV: 10.30 Schoolradio NOS. 10.45 Werkbank. AVRO: 10.55 School radio. TROS: 11.20 Week in, week uit. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.36 Aktua. NOS: 13.00 Nieuws. 13.11 Meer over minder. 14.45 't Kan van nut zijn. 15.30 Van onze redactie. VOO: 17.00 (ADVERTENTIE) tvn pubhkatie varvde Stichting Voorlichtingsbureau Vlees. Vleeswaren en Vleesconserven. Rijswijk (ZH). Info-radio. 17.24 Mededelingen. 17.30 Nieuws. 17.36 Info-radio. 18.00 Staandebij. OVERHEIDS VOORLICHTING: 18.40 De Ne derlandse Antillen. P.P.: 18.50 Uitzending van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. VOO: 19.00 Veronica Sport. NOS: 20.00 (S) Europees Concert podium: klassieke muziek. 21.50 (S) Aspecten van de kamermu ziek. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) NOS- cultuur/magazine. 23.30 (S) Ho rizon. 23.55-24.00 Nieuws. (Ieder heel uur nieuws) EO: 7.02 (S) Ronduit op drie. 8.03 (S) EO-Metterdaad-Memo. 8.05 (S) Tijdsein. 9.03 (S) De Muzikale Fruitmand. 10.03 (S) Muziek mo tief. 10.45 (S) De boodschap van het licht. NCRV: 11.03 (S) Pop non stop. 12.03 (S) Goeiemiddag. VOO: 14.03 (S) Tipparade. 15.20 (S) Popjournaal. 15.30 (S) Top-40. NOS: 18.03 (S) De Avondspits met de Nationale Hitparade. 19.02 (S) De rock en roll methode. VPRO: 20.02 (S) Ook zó. 20.30 (S) Rub-a-dub. 22.02-24.00 (S) Het VPRO-Radiotheater. NOS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Vroeg klassiek. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance. 9.55 (S) Vrijdag morgenconcert: Salzburger Festspiele 1980. VOO: 11.00 (S) Muziek voor miljoenen. (12.00 Nieuws. 12.02 Muziekkwis. 12.10 Muziek uit de klassieke top 10. 12.30 Nieuws populaire klassie ken). EO: 13.00 (S) Klassieke klankjuwelen. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Theologische Verken ningen. 14.20 (S) Orgelbespeling. 14.40 (S) Plaat-praat. VPRO: 15.00-17.00 (S) Muziek-op-vier.

de Stem | 1981 | | pagina 17