J. R. Ewing als de grote promotor van de cowboyhoed borssele EVEN UITBLAZEN Uw eigen D18THM PAGINA TWEE DE STEM ROND HET BINNENHOF Geld (21) Bonden: Steun van 12 min. eeeeezsi I Ondoorzichtig REIS ONDERBROKEN Ivoor NSM ïDoita komt wet mot sptmkeQmdalk clampagne Zigeuners moeten nu al land uit hoogwater waterstanden DINSDAG 24 MAART 1981 DftGfiLAD VOOR ZIHOWEST NEDERLAND Jaargang 121 nr. 19.432 Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem bv Directie Dr. W.A.J.M. Harkx Drs J.H.M. Brader Hoofdredacteur L. Leijendekker Breda - Hoofdkantoor Spinveld 55 Postadres: postbus 3229 4800 MB Breda Telefoon: voor directe verbinding zie onder betreffende afdeling Algemeen nr. 076-236911 Telex: 54176 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Bankrelaties Postgiro 1114111 ABN rek. 520538447 NCB rek. 230301584 Rabo rek. 101053738 Handelsregister 27420. Centrale redactie Breda Nieuwsdienst 076-236883 Stadsredactie 076-236880 Sportredactie 076-236884 Lezersservice Inlichtingen over Stemreizen en promotie: 076-236911 Fotoservice 076-236573 Abonnementen Betalingen 076-236347 f 16.59 per maand f 49.45 per kwartaal 192.- per jaar Postabonnementen met toeslag. Nieuwe abonnees: opgave bij elk rayonkantoor en servicepunt. Ook telefonisch of d.m.v bon in de krant Bezorgklachten Voor telefonische meldingen zie onder betreffend rayonkantoor. Rubriek 't Kleintje Opgaven 076-236882 tot 17.00 uur 2 dagen voor plaatsing I Grote advertenties Algemene informatie over mogelijkheden en tarieven: 076-236881 Regionale informatie: alle kantoren. Postadres: postbus 3229, 4800 MB Breda. Afsluittijd adv.: 9.00 uur één dag voor plaatsing: maandagkrant vrijdag 12.00 uur in Breda. Overlijdensberichten Buiten kantooruren ma. t/m vr. van 18.30-20.30 uur en zo. van 18.30-21.30 uur 076-236394/236911. Advertentie debiteuren Administratie 076-236227 Rayonkantoren Breda - Stadskantoor Nwe. Ginnekenstraat 41 4811 NN. Abonnementen 076-236322. Overige afd. 236326. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Bezorgklachten 076-236888 ma. t/m vr. 8.15-19.00 uur, za. 8.15-17.00 uur. Bergen op Zoom Zuivelstraat 26, 4611 PJ Tel. (alle afd.) 01640-36850. Telex 78457. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Etten-Leur Markt 28, 4875 CE Tel. (alle afd.) 01608-21550. Oelex 54430. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Goes Klokstraat 14661 IK Tel. (alle afd.) 01100-28030. Telex 55215. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. Hulst Steenstraat 14, 4561 AS. Tel. (alle afd.) 01140-13751. Telex 55203. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. Oosterhout Arendstraat 14, 4901 JK. Tel. abonn. en adv. 01620-54957 Tel. redactie 01620-51800. Telex 54408. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Roosendaal Molenstraat 45, 4701 JN. Tel. (alle afd.) 01650-37150. Telex 87459. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur. Terneuzen Nieuwstraat 9, 4531 CV Tel.(alle afd.) 01150-17920. Telex 55033. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. Vllsslngen Torenstraat 5, 4381 ET Tel. (alle afd.) 01184-19910. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.30-12 30 en 13.30-17.00 uur. Het Is mogelijk dat afgelopen vrijdag ook In Nederland de cowboyhoed Is begonnen aan een onweerstaandbare opmars. Nederlanders staan Internationaal weliswaar niet bekend als extraverte modegekken, maar sinds Ik vorige zomer een Engels en conservatief parlementslid met zo'n cowboyhoed op het hoofd, een parade zag afnemen van verenigingen uit zijn kiesdistrict, acht Ik het heel wel mogelijk dat Nederlanders ook gaan zwichten voor „het enige dat echt onvervalst Amerikaans Is". De grootste promotor van de cowboyhoed blijkt J.R. Ewing uit Dallas. De heer Ewing is een tv-personality om wie de kijker alleen heen kan indien hij con sequent de knop omdraait zo dra „Dallas" begint. Kijkje, dan ben je onherroepelijk verloren. De gevangene van de perfide Ewings. Miljoenen -vooral zakelijke Amerikanen en flegmatieke Britten- hebben dat al onder vonden. Dallas is veel erger dan Payton Place en navenant kle veriger, waarmee ik bedoel dat de Ewing-slaaf niet eens meer uit z'n stoel druft om een glas water te gaan drinken wanneer JR, eenmaal op het scherm, in een onnavolgbaar tempo de ene rotstreek na de andere uit haalt. Heel voorzichtig heb ik vrijdag even gekeken om vast te stellen dat hij in de eerste afle vering al even doortrapt ge meen is als in de 52ste wanneer hij eindelijk wordt neergescho ten. Daarmee eindigde destijds de serie, het antwoord op de vraag wie het schot had gelost schuldig blijvend. In Amerika en Engeland leidde dat tot een complete rage. Kranten en zelfs het BBC-nieuwsjournaal hiel den er zich mee bezig. De vraag „Who killed JR?" bolde je tege moet van T-shirts. Anderen lie pen met het antwoord op de borst: „I killed JR". De makers en acteurs van Dallas zwegen als het graf. Ze waren wel wijzer en bereidden een vervolgserie voor. Ik heb zelf in Engeland het historische moment mogen meemaken waarop -in afleve ring één van de tweede serie- werd onthuld wie de dader was. Ik was er niet van onderstebo ven, maar ik heb ook niet, zoals mijn gastheren, een jaar gele den onder de terreur van J.R. Ewing. De straten waren die avond verlaten, zoals hier vele jaren geleden wanneer Ajax de Europascupfinale speelde. JR mag de meest gehate boef ter wereld zijn, hij verkoopt de cowboyhoed als geen ander vóór hem en tot exporterens toe. Vrijwel iedere Brit die de afgelopen twee jaar in Amerika op bezoek is geweest, bracht er een mee. Lang niet iedereen durft hem op te zetten, maar je ziet in Engeland meer cowboy hoeden dan bolhoeden. In Amerika zelf is de cowboyhoed een ware rage. De hoedenma kers kunnen de vraag niet bijbe nen. Ze vliegen eruit als warme broodjes bij de bakker. In New York en Los Angeles net zo goed als waar het normaal is: in Dallas, Texas. Hoedenfabrikan- ten spreken van de grootste opleving in hun branche sinds de jaren dertig en veertig, toen iedere zichzelf respecterende Amerikaan - of hij nou make laar, bankier, boef of detective was - een gleufhoed met gol vende rand droeg. Volgens de sociologen heeft de huidige belangstelling voor de cowboyhoed alles te maken met het heersende „escapis me" de vluchtpoging uit de wer kelijkheid naar het namaak-avontuur en het nostal gisch verlangen naar de verlo ren, simpele wereld van the Frontier - het Wilde Westen - „waar een man een man was en whisky zijn drank". De modein dustrie voelt dat feilloos aan en beweert dat het dragen van een cowboyhoed zoiets is als het afleggen van een verklaring: „dat ben ik". Cowboyhoeden worden ge dragen op spijkerpakken zowel als in combinatie met driedelige costuums. Voordat hij een mo de-artikel werd (tot voor kort vrijwel uitsluitend voor zuidelin- gen en dan in het bijzonder Texanen) was de hoed een functioneel onderdeel van de kleding voor het buitenwerk. De brede band hield de zon uit de ogen of de regen uit de nek. De bol kon als waskom of drinkbe ker worden gebruikt. Gouddel vers stopten er hun nuggets onder en bankrovers hun dol- Het poedettje Bonnie, dat vorige week zondag kans zag op Schiphol uit een kennel te ontsnappen, is in een boerenschuur op de luchthaven weergevonden. De poedel was mét bazin uit Düsseldorf op Schiphol aangekomen, op doorreis naar Vancouver. Tijdens die vlucht echter had het hondje zich uit zijn kooi weten te werken en nam de benen nadat het vliegtuig op Schiphol was geland. De poedel werd zondag gevonden, slapend in een berg hooi, nadat er een hele week naarstig naar was gezocht. Bonnie is zondag nog op het vliegtuig naar Canada gezet. larbiljetten. Verder zwaaiden de cowboys met hun hoeden om het vee op te drijven. Aan de gleuf was vaak te zien uit welk deel van Amerika de drager afkomstig was. Of de cowboyhoed ook het Nederlandse straatbeeld gaat sieren, weten we ongeveer over een jaar, wanneer JR Ewing wordt neergeschoten. Crisisbeheersing „Und das Kongress tanzt" is de titel van een film uit de dertiger jaren, waarin een wel zeer romantische voor stelling wordt gegeven van de gang van zaken tijdens het congres van Wenen in 1815. Tot voor kort was een derge lijke kwalificatie ook min of meer van toepassing op con gressen van de VVD: meer een gezellig onderonsje van partijgenoten, die elkaar lan ge tijd niet gezien hebben, dan een bijeenkomst waar na felle politieke strijd de partijlijn voor een bepaalde periode uitgestippeld wordt. Die tij den behoren echter definitief tot het verleden. Werd bij voorbeeld vorig jaar tijdens de vaststelling van de begin selverklaring en het liberaal manifest al zo gediscussieerd, dat extra-congressen belegd moesten worden om beide za ken helemaal af te handelen, ook afgelopen weekeinde bleek de algemene ledenver gadering bepaald niet bereid alles wat van achter de tafel kwam te slikken. De heersende partij cultuur in de WD-top is echter nog van andere tijden. In die par tijcultuur paste immers nau welijks flinke openlijk uitge vochten conflicten. Dat is nu anders. De WD-top zal - zo als bijvoorbeeld de top van de PvdA en die van het CDA al hebben gedaan-in ruime ma te brandblusapparatuur moe ten gaan aanschaffen. Het ontbreken van enige gevoel voor „crisis management" kwam de partij vrijdag dan ook te staan op een naar het schijnt definitief verlies van een bekwaam kamerlid. De in dit opzicht slechte lei ding van het congres was minstens een factor, die de confrontatie tussen het con gres en mr. Annelien Kap- peijne van de Coppelo in het nadeel van de laatste deed verkeren. Crisisbeheersing had er bijvoorbeeld voor ge zorgd, dat de uitslag van de stemming over het bewuste amendement direct met de benodigde stemaantallen meegedeeld was. De vraag naar schriftelijke stemming was dan bijna zeker achter wege gebleven. De congreslei ding deelde in plaats daarvan weinig enthousiast mee, dat het amendement verworpen was. Gevraagd naar het pre- ciese resultaat van de stem ming wekte de congresleiding het nodige wantrouwen om dat het stembureau toen in eens 20 minuten nodig had om de stemmen te tellen. Schrif telijke stemming was dan ook onontkoombaar en een danig geïrriteerd congres velde een definitief oordeel over de vi- verblijf in een auto. Daar had hij nog niet aan gedacht toen hij ons een brief schreef waarin hij de installatie van zijn autotelefoon aankondig de plus een handleiding hoe alsnog met zijn langs Neer- lands wegen zoevende bolide in contact te komen. Waarvan dan nu alsnog acte. Korreltje zout „Dat het in de waarheid Eindredaktie Frits Thissen en Frans Boogaard ce-fractievoorzitter van de WD. Lijsttrekker Wiegel liet overigens zaterdag een staaltje zien van wat charis ma op het punt van crisisbe heersing vermag. Maar ja, hij heeft dan ook vier jaar kabi net-Van Agt achter de rug en de nodige ervaring opgedaan. Op PvdA- en CD A-bij een komsten kan al jaren het ge bruik van subtiele methoden waargenomen worden om congressen in de gewenste richting te krijgen. Wat dat betreft moet de WD nog heel wat leren. Onbereikbaar Ed Nijpels, het jonge WD-Tweede Kamerlid uit Bergen op Zoom, is veel en vaak onderweg. De komende maanden zal dat nog aanzien lijk oplopen gezien de verkie zingscampagne waarin hem als vierde op de WD-lijst een prominente plaats is toege dacht. Daarom liet hij zijn snelle Alfa Romeo uitrusten met een autotelefoon, zoals wij eerder op deze plaats meldden. Niet tijdens maar na de carnaval lag Ed Nijpels an derhalve week plat vanvyege de gevolgen van een ernstig verwaarloosde griep. Tijd ge noeg om nog wat eens zaken op een rijtje te zetten. Onder meer de totale duur van zijn onbereikbaarheid door het vele reizen. Zijn conclusie: zes tot acht weken per jaar 24 uur per dag onbereikbaar wegens staat zegt op zich al genoeg", aldus kortaf de burgemeester van Puttershoek, Leo Vle- geert. In zijn vrije tijd is hij voorzitter van het PvdA-ge- westbestuur in Zuid-Holland. Daar staat de oud-minister van Buitenlandse Zaken Max van der Stoel na Den Uyl als tweede op de kandidatenlijst. Twee weken geleden werd be kend dat Van der Stoel in een brief aan het gewestbestuur een van Zuid-Holland voor behoud had aangetekend te gen het PvdA-kernwapen- programma. En enkele dagen later berichtte het communis tische dagblad De Waarheid: „Die brief bestaat helemaal niet en het gewestbestuur van Zuid-Holland weet van niets". Maar Vleggeert beves tigt het bestaan van een schriftelijk voor behoud van Van der Stoel. De brief, waar in hij zijn standpunt over vre de en veiligheid uiteenzet en de deur naar nieuwe kruisra ketten op een kier houdt heeft zelfs voor de gewestleden ter inzage geleden. „Onze ge westleden hebben daarop Van der Stoel gewoon ge handhaafd op de tweede plaats. We vinden, dat Van der Stoels mening best in de Tweede Kamer mag worden gehoord", aldus Vleggeert. Waarmee het bericht in De Waarheid degradeert tot een van de haast spreekwoorde lijke aanvallen in de rug van de socialisten. Als het de PvdA betreft moet De Waar heid nogal eens met een kor reltje zout worden genomen. Wellicht is dat te wijten aan de angstvalligheid waarmee de PvdA samenwerking met de CPN uit de weg gaat. Hoofdpunt van de werk zaamheden van de Tweede Kamer deze week is wel de behandeling van het wetsont werp tot wij ziging van de ont eigeningswet. Wrang voor sommigen zal zijn, dat de be handeling van dit wetsont werp precies vier jaar en drie dagen plaatsvindt na de bui teling die het kabinet-Den Uyl over dezelfde problema tiek maakte (22 maart 1977). Iedereen herinnert zich mo gelijk nog de discussies over verkeerswaarde min markt waarde, gebruikswaarde plus, De Haan één, De Haan twee, de uitgeklede Haan en dergelijke. Het thans inge diende en na de eerste schrif telijke discussie met de Twee de Kamer op belangrij ke pun ten gewijzigde wetsontwerp gaat uit van de verkeers waarde oftewel de markt waarde van grond. In het wetsontwerp zijn voorzienin gen opgenomen, dat de eige naar bij onteigening geen voordeeltje kan halen uit plannen die bijvoorbeeld de gemeente heeft met de grond. De geestelijke vader van de grondpolitiek van het CDA, prof. mr. De Haan, heeft in middels in een juridisch vak tijdschrift zijn fiat gegeven aan het wetsontwerp zoals het er nu ligt. j^a aanvaarding van de wetsontwerpen over het voorkeursrecht van ge meenten en over de aan- en verkoop van landbouwgrond heeft het kabinet met dit wetsontwerp op de grondpoli tiek voorlopig in wettelijke vorm vastgelegd. Verder debatteert de Twee de Kamer deze week over een in deze tijden niet onbelang rijk onderwerp als de steun verlening aan individuele be drijven. Een speciale kamer commissie verrichtte onder zoek naar die steunverlening en over dat rapport en de in de ogen van veel kamerleden nogal magere reactie van het kabinet daarop gaat het in het kamerdebat. Zoals bekend hanteert het kabinet als filo sofie, dat steunverlening aan individuele bedrijven zoveel mogelijk uit den boze behoort te zijn. Behalve die bedrijven die behoren tot een sectie waarin de komende jaren nog muziek zit kunnen bij minis ter van Aardenne aanklop pen, zo is de gedachte. De Eerste Kamer vergadert vandaag over een pakketje wijzigingen van de grondwet. Interessant, omdat het dit maal gaat over de artikelen, waarin de krijgsmacht is ge schrapt. Dit tot grote woede van het officierenkorps. Een van de weinige keren dat de officieren vorig jaar van zich deden spreken was juist over deze zaak. En de kans is groot, dat ze het gevecht winnen, want binnen de senaat wor den hun bezwaren gedeeld door CDA en WD: de meer derheid. Verwerping zou betekenen, dat er een nieuw wetsontwerp over de verdediging moet worden ingediend. Waarmee de algehele herziening van de grondwet weer flink wat ver traging oploopt. Dit is een rubriek over woor den. De schrijver, Johan van Os" wil graag uw medewer king om zoveel mogelijk woor den te kunnen behandelen die in betekenis bijna of helemaal gelijk zijn aan het woord dat nu aan de orde is. Kent u zulke woorden? Zet ze op een briefkaart en stuur die aan „Uw eigen woord", redactie De Stem, Postbus 3229, Breda. n.MSPAG 24 MAART 1981 7VVOLLE (ANP) - Tien van zigeuners, die in januari dit jaar waren opgesloten bet huis van bewaring in Erwolle en sindsdien op een amping in Almere verblij- n mogen niet in ons land In' uitspraak van de Raad un State afwachten over hun jitwijzing- ne president van de recht- Lnk in Zwolle, mr.F.Fliet, Left dit bepaald in een kort beding dat was aangespan nen tegen de staat der Neder landen. De volksmond heeft voor geld een heleboel namen die doen denken aan iets dat rond en bol is en niet ai ie hard. Mos, klei, aarde op een vrouweknie, schiften aan een koeielijf: het komt allemaal nogal zachtaardig en haast kneedbaar over. Het kleeft mens of dier aan, is doortrokken met de warmte van het leven. De gulden heet ook bal op pop en ik heb nog meer woorden had in deze geest. Brood zeggen ze in de omgem van Dordrecht tegen geld. „Heb je brood bij je?" bete kent daar: „Heb je geld op zak?" Nr. 60. Kluiten, Ma- motten en knabben zijn al genoemd, maar van Mw. M. Vermeulen-Koene hoorde ik nog dat je in Hoensbroek op je bels knebke kunt gaan zitten, als er geen stoel in de buurt staat. Dat knebke heeft een dubbele beteke n/s: er wordt het tiencentiemestuk van de Belgen mee bedoeld waar vroeger een gaatje in zat, en het mense lijk achterwerk, waarin zulks nog steeds het geval is. Zouden de dieptepsychologen dan toch gelijk heb ben? Moeten we geld zien als iets dat door de mens wordt afgescheiden en dat hij tegelijk wil vasthouden In een oude sok, in een broek die niet kapot is? Netzo lang tot hij stinkend rijk afsterft? Hank Vuister Sr, zo werd mij uit Uivenhout medegedeeld, heeft jaren gele den al een andere naam voor het Ministerie van Finan ciën bedacht: Departement van Fiscaliën. Bij Han Fort- mann, in leven priester en hoogleraar aan de Nij meegse universiteit, kunnen we lezen dat er een primi tief verband bestaat tussen geld en faeces, uitwerpse len dus. Een gelukkige greep van Henk Vuister om li- naiciën, fiscus en faeces in één woord verenigen: lis- caliën. De patiënten van Freud stelden hardlijvigheid en geldzucht met elkaar gelijk en op spotprenten ver schijnt de kapitalist altijd met een dikke buik. Volgens Ludwig Binswanger komt gierigheid voort uit de be hoefte om kisten, kasten, zakken en sokken te vullen en de glanzende, reukloze moppen goud waarmee ze worden volgepropt, zouden in feite niets anders zijn dan veredelde excrementen. Met nadruk zeggen we dat geld niet stinkt, onbewust weten we maar al te goed dat het wel zo is. Niemand komt met zjn bezit voor de dag, iedereen blijft er juist op zitten, als een kip op haar eieren. Het is Cornelis Verhoeven al opgeval len: dat verband tussen zitten en bezitten. En nog steeds houden we vol dat geen mens echt rijk kan wor den of er zit een luchtje aan. Het bankgeheim en hel haakje op het toilet schijnen psychologisch van de zelfde oorsprong te zijn en vertegenwoordigen allebei een taboe waartegen ik voorlopig nog geen protest marsen zie uitrukken. Een onsmakelijk verhaal, vindt u? Hou me ten goede ik heb het zelf niet verzonnen. U is vroeger toch ook het sprookje verteld van de gedekte tafel en hel ezeltje? En ir. F.G. Hassels te Oosterhout verezeketde mij schriftelijk dat er voor hem op het financiële vlak geen mooier woord bestond dan, zo schreef hij, „die éne hoop waar de duvel alles op schijt". Waarbij we nooit mogen vergeten dat er ook kren tenkakkers zijn. Aan hen is het, denk ik, te wijten dat ik morgen van de moppen en het mos in de spijkers val. Ik krijg een paar moeilijke dagen. JOHAN VAN OS Horizontaal en verticaal dienen dezelfde woorden te worden ingevuld. 2 (4) bron, 4 (2) stad in Oos tenrijk, 6 (1) schildersgerei, 7 (3) schoenmakersgerei, 8 (5) visgerei, 10 (12 duw), 12 (10) deel van Europa, 14 (9) militair, 15 (11) interest, 16 (13) ontkenning, 18 (20) toi letgerei, 20 (18) Mohamme daanse bijbel, 22 (17) onzin, 23 (19) maand, 24 (21) voch tig, 26 (28) landtong, 28 m bontsoort, 30 (25) telwoord, 31 (27) rund, 32 (29) advies raad. ■jas z£ J3"s 'TE uai^iap *oe sprau '82 sau -93 ;eu ueeui zz lBelJEft ZZ ubjoji 02 uiej( 81 aau -91 a»uaj gi lauop^ n uai°dTI jod '01 tau '8 tsaaj -j, jaasuad 9 uauayyv 'f> qaM 'Z :Sinsso[dO lAfv. toe DEN HAAG - Steun van Ide rijksoverheid van 12 of 13 I miljoen gulden zal naast de ■zes miljoen die de gemeente I Amsterdam beschikbaar wil [stellen, voldoende zijn om de ■Amsterdamse scheepswerf INSM te laten voortbestaan. Daarvoor zal wel een aantal [maatregelen nodig zijn, bin- |nen en buiten het bedrijf. Dat is de strekking van leen nota die de industriebon den fnv en cnv, de Unie [blhp en de vereniging |hpme/nchp en de onder- [nemingsraad van ADM/ [nsm gisteren hebben gepu- Ibliceerd. De gemeente Amsterdam wil ook haast maken met een [snelle oplossing van de pro- Iblemen rond NSM. De leiding [van de NSM heeft onlangs I een overheidssteun gevraagd [van dertig miljoen gulden. Het zonnegeel van deze bruisende kreatie zal menig jong vrouwenhart bekoren. De flinterende vlinder- mouwtjes, de soepele taille, het kittige cein tuurtje, de waaierende plissé-lijnen, ach, het is te mooi om waar te zijn voor maatjes 36 t/m 44. Kom dus dromen bij Dora in champagne-geel of azuur blauw... !<fc' óók het beste in bont Breda Eindstraat 14 min 41, Belfeld 1.297 min Grave beneden de sluis min 6. DEN HAAG - De water hoogten van maandagmor gen, meegedeeld door rijks waterstaat: Konstanz 322 min 1. Rheinfelden 287 min 4, Ma- Morgen> woensdag, 25 maart xau 543 «run 9, Plochingen 167 a 1Q-UW' min 1, Mannheim 410 min 22, Steinbach 202 min 14, Mainz 488 min 13, Bingen 270 min 16, Kaub 338 min 21, Trier 389 min 3, Koblenz 367 min 19, Keulen 488 min 30, Ruhrort 582 min 35, Lobith 1.244 min 35, Panner- dense Kop 1.210 min 35, Nij megen 1.042 min 30, IJsselkop 1.084 min 32, Eefde IJssel 650 min 16, Deventer 521 min 16, Katerveer 219 min 13, Monsin geen opgave, Borgharen 4.064 Bergen op Zoom Hansweert Terneuzen Vlissingen Wemeldinge 6.19 5.53--, 5.04-1'-2' 4.38-16.» 6.33-18.44 Zon onder Zon op Maan op Maan onder L.K. 28 mrt. 06.31 een week geleden heeft min Acoii? ^aken) nog anderhalf miljoer aan f Holland Bergen op Zot aillissement te kunnen ontkomt ko® 's v°lkomen begrijpelijk dat ^termijn van de bewindsman of miniw e ho°9st merkwaardige rprtri echt n'et kunnen voorzien e<Jden was? J*1®1» is nu groot, dat deze ijzer tal Q as een lege orderportefeuille my,,, Ver9aan. De meest genoemde 8ern na''ona' du Mousson. Voor nJ*se zou die overname een gelukki naticnaai-economisch is er rede «en 'en De Franse maatschappij z overnTT6 concu|rentiestrijd kunne stro,?, en andere gieterijen in h toordB °U dan met Nederlandse bela ov6rhn Want Asselbergs is zo'n r heeft 6r 'n de af9elopen jaren tiei °ndQnd0en en 'aten van grote o MiSschr2lchtig. In dit geval kan da Waar* 'en kan de Kamer ook een anl ar°m wij kunnen. Tom oei I am Wei uin Nederland niet kunnei

de Stem | 1981 | | pagina 2